Blo] DE STEM PERSONEEL Onderhoudstechnicus (m/v) con Machinist bij NS: een meesterlijke baan voor een LTS-er of MAVO-er (m/v) UGA Kwaliteitskontroleur (m/v) op MBO-nivo chef personele en algemene zaken chef bedrijfs economische en administratieve zaken medewerker juridische zaken groepsleider rekencentrum DE STEM VAN ZATERDAG 27 OKTOBER 1990 DE STEM 0VERLE< Opleiding en taken Wat wij vragen en bieden RODUKTMANAGER 'Departem vermijdt dramatisei 'Nieuwe stu naar stuw ii Westersche De Noordbrabantse PNEM is de grootste distributeur van energie in ons land. Ruim 2.600 medewerkers zor gen voor een jaarlijkse omzet van ongeveer f 1,6 miljard. De PNEM levert aan meer dan 700.000 zakelijke en particu liere verbruikers. De PNEM is de afgelopen jaren uitgegroeid van pro ducent en leverancier van elektriciteit tot een concern waarin verschillende nutsvoor zieningen zijn ondergebracht: elektriciteit, gas, water warmte, en centrale antenne signalen. De PNEM is een modern bedrijf dat naast een klant gerichte opstelling van zijn medewerkers een goede werk sfeer belangrijk vindt. Werken bij de PNEM is actief inspelen op de nieuwste ontwik kelingen in het belang van de vele honderdduizenden afnemers. Bij het Regionaal Distributiebedrijf PNEM Breda worden kandidaten gevraagd voor onderstaande vacatures: voor de afdeling Personele en Algemene Zaken. Vacature-nummer 5041. Standplaats: Raamsdonksveer. Functie-informatie leidinggeven aan de medewerkers van de afdeling Personele en Algemene Zaken; verrichten van werkzaamheden op het gebied van personeelsvoorziening (tot en met MBO-niveau), Arbo-zaken, huisvesting, onderhoud gebouwen, inkoop kantoorartikelen e.d.huishoudelijke voorzieningen e.d; coördineren van de werkzaamheden op het gebied van arbeidsvoorwaarden (toepassing), personeelsadministratie, salarisad ministratie, verzuimregistratie, interne zaken (documentaire voorzienin gen, tekstverwerking e.d.), onderhoud kantoorapparatuur, bescherming en bewaking, sleutelbeheer e.d.. Functie-eisen HBO-niveau, bij voorkeur richting Personeelswerk; ervaring in een leidinggevende functie; goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkings vaardigheid; ervaring met geautomatiseerde gegevensverwerking. voor de afdeling Bedrijfseconomische en Administratieve Zaken. Vacature-nummer 5048. Standplaatsen: Etten-Leur en Oosterhout en omgeving. Functie-informatie leiding geven aan de medewerkers van de afdeling BEAZ; uitvoeren van bedrijfseconomische analyses; bedrijfseconomisch voorbereiden van investeringsaanvragen; coördineren van de activiteiten op het gebied van geautomatiseerde verwerking van informatie binnen zijn afdeling; (doen) opstellen van het jaarplan en de budgetten voor exploitatie en investeringen, alsmede de maandrapportages. Functie-eisen HBO-niveau bij voorkeur HEAO of SPD I en II; ervaring in een leidinggevende functie; meerjarige ervaring met genoemde werkzaam heden; goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid. voor de afdeling Regiobureau. Vacature-nummer 5003. Standplaats: Breda. Functie-informatie voeren van het secretariaat van de verbruikersraad; fungeren als rechterhand van de directiesecretaris wat betreft de voorbereiding van vergaderingen (RvC, algemene vergadering van aandeelhouders); ver zorgen van verzekeringen; verrichten van werkzaamheden in het kader van vestiging zakelijke rechten en aankoop van gronden; behandelen van juridische aspecten van Arbo- zaken; afwikkelen van schades; concipiëren van contracten (leverings- en inkoopvoorwaarden e.d.); verrichten van werkzaamheden in het kader van statuten en overeenkomsten. Functie-eisen HEAO-EJ of gelijkwaardig; ervaring met genoemde werkzaamheden; goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkingsvaardigheid. voor de afdeling Bedrijfseconomische en Financiële Zaken. Vacature-nummer 5017. Standplaats: Breda. Functie-informatie plannen en regelen van de productie; plannen en overleggen met applicatiebeheerder-en gebruikers; afstemmen van de werkzaamheden. Functie-eisen HAVO; relevante Ambi-modules; ervaring met genoemde werk zaamheden; ervaring met leidinggeven; bij voorkeur ervaring met IBM AS 400. Bedrijfsinformatie De PNEM wil meer vrouwen in dienst nemen. Zij worden daarom uit drukkelijk gevraagd te solliciteren. De mogelijkheid van kinderopvang is aanwezig. NV Provinciale Noordbrabantse Energie-Maatschappij (PNEM) *5* 1 U> -mimi m Voor nadere informatie De heer C. Kustermans, hoofd van de afdeling Personeelszaken, tel. 076-791000. Sollicitaties uitsluitend schriftelijk en tot 14 dagen na het verschijnen van deze advertentie, te richten aan het hoofd van de afdeling Personeels zaken van de NV Regionaal Distributiebedrijf PNEM Breda, Postbus 3365, 4800 DJ Breda, onder vermelding van het vacature-nummer in de sollicitatiebrief. E O X z ui ir UJ O NS is een onmisbare partner in de nationale aanpak van mobili- teits- en milieuvraagstukken. Het toekomstplan Rail 21 beoogt een verdubbeling van de vervoersomvang binnen 15 jaar. Snelheden van 160- 200 km per uur op de lange af standen en tot 300 km per uur voor hoge snelheidstreinen. Dat vergt ingrijpende vernieuwin gen op alle fronten en een forse uitbreiding van rail-infrastruc tuur en materieel. Ruim 27.000 NS-ers werken aan van daag èn aan die toekomst. Professioneel, resultaatgericht en klantvriendelijk. Mensen die zich thuis voelen in zo'n klimaat zijn welkom bij NS. Een machinist doet veel meerdan treinen vanA naar B en weer terug rijden. Het "spel" met de trein, het timen van aankomst onder allerlei omstandigheden en het verlenen van service vormen voor hem telkens weer nieuwe uit dagingen. Voor mensen die graag zelfstandig werken en niet opzien tegen onregelmatige werktijden is dit een uitstekende kans op een prima baan met goede vooruitzichten. U begint in januari 1991 met een trainings periode van ongeveer 7 maanden. In die periode wordt de basis gelegd voor uw latere werk, want naast het theoretische deel zijn er ook zo'n 40 praktijkdagen in het programma opgenomen. Daarna begint uw loopbaan met het rangeren op een bepaald emplacement. Na enkele jaren ervaring en aanvullende oplei dingen gaat u met een reizigers- of goederen trein de "vrije" baan op. U bedient en controleert het instrumentarium, waarbij de veiligheid centraal staat. Eventuele kleine storingen verhelpt u zelf, in andere gevallen roept u hulp van buiten in. In voorkomende gevallen bent u bovendien de vraagbaak voor onze reizigers. Uw standplaats wordt Roosendaal. U bent tussen de 18 en 35 jaar en bezit een LTS-C-diploma elektrotechniek, metaal of autotechniek, danwel een MAVO-D diploma met wis- en natuurkunde, of eventueel HAVO/ MTS. U kunt zich goed concentreren, bezit verantwoordelijkheidsgevoel en beschikt over een goed gehoor en gezichts- en kleuronder- scheidend vermogen (brilsterkte maximaal -3/+3) en gevoel voor service. U bent tussen de 1.60 en 1.90 meter lang en woont in Roosendaal of omgeving. Uw aanvangssalaris is afhankelijk van uw leeftijd en bedraagt maximaal 2.675,-, met doorgroeimogelijkheden tot maximaal 3.722,- bruto per maand. Bovendien kunt u rekenen op een extra toeslag voor onregelmatige diensten, buiten de normale werkuren en op zon- en feestdagen. Wij streven naar een vlotte afhandeling en zien uw reactie en/of verzoek om informatie daarom graag snel tegemoet. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan N.V. Nederlandse Spoor wegen, t.a.v. L.P.C. Brouwers, personeelchef, Stationsplein 1,4072 VX Roosendaal, onder vermelding van vacaturenummer 7602. Als u vooraf meer informatie wilt, kunt u contact opnemen met de heer Groenhart, telefoon 01650-95304. Een psychologisch, een medisch en een antece dentenonderzoek maken deel uit van de selectieprocedure. NS wil meervrouwen aannemen. Daarom worden vooral ook zij uitgenodigd te solliciteren. Smiths Food Group BV Ons bedrijf is een suksesvolle en snelgroeiende dochter van het internationale voedingsmiddelenconcern GENERAL MILLS - USA. In Nederland is SMITHS overtuigend marktleider op de segmenten chips en overige snacks. Deze worden geproduceerd in Broek op Langedijk en Raamsdonksveer. De organisatie is vlak met korte kommunikatielijnen, I De kracht van SMITHS ligt in het leveren van kwaliteitsprodukten. De beschikbare kennis, vaardigheden en flexibiliteit bij de circa 600 medewerkers staan hier garant voor. Voor de Kwaliteitsdienst bij onze vestiging te Raamsdonksveer zoeken wij op korte termijn eem Na een gedegen inwerkperiode zal deze funktlonaris zelfstandig alle noodzakelijke kwaliteitsmetingen verrichten en uitkomsten hiervan doorgeven aan het betreffende produktie-management. De werkzaamheden vinden plaats in een twee-ploegendienst op basis van 38 uur per week. Wat wij van u verwachten? - Een afgeronde MBO-opleiding (KMLO of MAS-A levensmiddelentechnologie); - zelfstandig kunnen werken; - bij voorkeur ervaring met het werken op een PC; - leeftijd tussen 20 - 35 jaar. Wat u van ons mag verwachten. - Een salaris dat recht doet aan uw opleidingsnivo; - een uitstekend pakket sekundaire arbeidsvoorwaarden; - ruime mogelijkheid voor het volgen van opleidingen/trainingen. Solliciteren Belangstellenden kunnen hun schriftelijke sollicitatie, met curriculum vitae, richten aar Smiths Food Group BV Westelijke Randweg 5 1721 CH Broek op Langedijk t.a.v. de heer G.C.M. Dolk Sektor Personeelschef Wanneer u meer informatie over. de funktie wenst, kunt u zich richten tot de heer R. Bogers, Chef Kwaliteitsdienst, telefoon 01621 - 13353. (Smiths 6a GENERAL BISCUITS NEDERLAND B.V. is een zelfstandig onderdeel van een vooraanstaand, wereldwijd opererend Frans concern in de voedings- en genotmiddelensektor B.S.N. en heeft een sterke positie in de Nederlandse markt oa. met de merken: VJti 11 tÜ «(I General Biscuits Nederland B.V. beschikt in Nederland over 2 produktiebedrijven en een hoofdkantoor. Het produktiebedrijf in Dordrecht maakt momenteel een steike groei door. 'Daarom hebben'wij plaats voor een Als belangrijkste taken zijn te noemen: Het verrichten van preventieve controles en periodiek onderhoud. Het zelfstandig reviseren en onderhouden van diverse soorten verpakkings- en produktiemachines. Het projektmatig werken aan technische vernieuwingen. Kandidaten voor deze funktie dienen: een opleiding MTS (wtb) genoten te hebben. Ook zij die een LTS-diploma hebben en daarna aanvullende oplei dingen hebben gevolgd kunnen in aanmerking komen. bereid zijn tot het volgen van interne en/of externe cursussen. Ervaring in de levensmiddelenindustrie strekt tot aanbeveling Momenteel wordt in een 2-ploegendienst gewerkt Nadere informatie kunt u verkrijgen bij de bedrijfsleider, de heer V. Kil (tel. 078-187111). - Uw sollicitatiebrief gelieve u te zenden aan: GENERAL BISCUITS NEDERLAND B.V. "VICTORIA" ta.v. Chef Personeelszaken Pieter Zeemanweg 17, 3316 GZ Dordrecht Wegens onze sterk groeiende activiteiten wensen wij een medewerker van topniveau aan te werven als (m/v) perfect tweetalig Nederlands/Frans U rapporteert rechtstreeks aan de Algemene Directie, en krijgt de volgende verantwoor delijkheden beheer, analyse en exploitatie van kwantitatieve en kwalitatieve informa tie inzake onze produkten en hun distributie op de Belgische en Nederlandse markt; meewerken aan de lancering van nieuwe produkten, vanaf hun creatie: strategie, pro filering, contacten met de reclamebureaus, follow-up van de promotie-acties; mer chandising van onze produkten en verzamelen van terreininformatie. Dat vereist talloze bezoeken aan onze pilootcliënten. Uw profiel: u bent tussen 30 en 45 jaar, beheerst béide landstalen en beschikt over een goede kennis van het Engels en Duits; een hogere opleiding (universitair niveau of graduaat A6/A1 in distributie/marketing) behoort tot uw bagage; u verwierf mini maal vijf jaar ervaring in een gelijkaardige functie in een marketingorganisatie uitde sec tor van grootschalige distributie of duurzame consumptiegoederen; u betoont belangstelling voor onze produkten (kleine elektrische huishoudapparatuur) en bent bereid om ongeveer 60% van uw tijd te besteden in België en 40% in Nederland (hoofd zetel in 's Hertogenbosch), Wij doen voornamelijk een beroep op uw uitstekende communicatievaardigheden, uw creativiteit en uw enthousiasme. Wij bieden: een boeiende functie, die uzelf moet invullen; een aantrekkelijke salariëring met daar bovenop een bedrijfs wagen. kandidatuur met alle nuttige ijifiehtin- gen, uw telefoonnummer en de referentie 315 te sturen naar Michète Lecfère, WoutUaan 190, B-1050 Brussel. Tel.: 09-32-2/660.05.18. -2/67630,1 Een boze vrouw u keleit met twee taxi blokkade. VERVOLG VOORPAGIN/ Met nu nog welgeteld genoten (vijf in Koewt Irak) heeft Nederlai niet het grootste aantc danen in het door Sad sayn gecontroleerde maar voor Buitenland maakt dat weinig verst De zorgen blijven geli laatste man of vrouw Tot die tij4,vermijdt h tement elke opwinding matisering van de situ Het personeel van Net baggerbedrijven bijv wordt nog steeds nie duid als 'gijzelaar', on niet vaststaat of deze noten moeten blijven onderneming aan alle tuele verplichtingen h daan. Dat duurt nog of twee. Pas dan zal formeel stellen zijn of ook dez gijzelaar zijn of niet. Tot die tijd zal Van de die maandag alweer gatie verontruste fam op zijn stoep krijgt, nt overredingskracht not ben om duidelijk te m Luns of Van der St Gullit of Van Basten antwoord zijn op naai terrorisme, zeker van andere landen go tweede garnituur ops Pen in Frankrijk, Jes son in de VS) om uit conflict hun eigen put slaatje te slaan. ANTWERPEN Vlaamse minister S (Openbare Werken e keer) stelt voor om c van een stormstuw Westerschelde ten r van Antwerpen opn bestuderen. Zo'n stuw moet in de t de bewoners van het bekken in Vlaanderen l jnen tegen overstroming De noodzaak van deze' vloedkering ter hoog Oosterweel leidt de mir v/t studies die aantoi enerzijds het aantal sto ven jaarlijks toeneemt derzij ds de druk str waarts de Schelde steed Wordt. Het verhogen van die van het gevolg van he lange baggeren, het s; tisch rechttrekken van vochten, het verdwijn schorgebieden en het 5 b.] gende zeepeil. Op dit ogenblik kost eer "Ike stuw zo'n 35 rrancs kosten, bereken jvvns. Dat bedrag kan Partement niet opbrer daarom wil de minister naar een alternatieve fi ring. kauwens hoopt vóór 1 vc bouw van de storm Runnen beginnen. J

de Stem | 1990 | | pagina 4