DE STEM domWrg PENNES plezier bij p E 0 E E 1 L OPEN DAG Heb je plannen om straks door te studeren? In Maastricht leer je je grenzen te verleggen. HOGESCHOOL WESTBRABANT Die keun daor Milieubewustzij| DE STEM VAN ZATERDAG 22 SEPTEMBER 1990 HOOFD BOEKHOUDING De Volckaert Dongen GROEPSLEIDER m/v (40 uur) 1. Cultuur- en wetenschapsstudies. 2. Milieugezondheidkunde. 3. Fiscaal recht. 7U= Rijksuniversiteit Limburg JE STEM van zei] ^zee ca# h ASB uitzendbureau heeft tal van leuke banen in de gezondheidszorg. Zo kunt u direct aan de slag in één van de volgende functies (M/V) Verpleegkundigen.Voor een gespeciali seerde kliniek in Breda zoeken wij A-verpleeg kundigen. Het betreffen vacatures voor zeer lange tijd. op full-time basis. U moet wel bereid zijn alle diensten te draaien. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Helma van Dorst van onze vestiging in Breda. A-/B- en Z-verpleegkundigen.ln een zwakzinnigeninstituut in de directe omgeving van Breda hebben wij werk voor zowel A-, B- als Z- verpleegkundigen. Ook als u gediplomeerd MBO- IW of -AW bent, kunt u reageren op deze vaca ture. Werktijden zijn in overleg en u kunt op full- of part-time basis werken. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Helma van Dorst van onze vestiging in Breda. Ziekenverzorgenden.In diverse instel- lingen te Breda hebben wij vacatures voor zieken verzorgenden. Kunt u full- of part-time werken, zelfs als u minimaal 4 uur per week beschikbaar bent, bent u van harte welkom. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Helma van Dorst van onze vestiging in Breda. Ziekenverzorgenden.Voor een instelling in Geertruidenberg zoeken wij ziekenverzorgen den. Per direct hebben wij vacatures van 40 uur voor langere tijd openstaan. U moet wel bereid zijn om onregelmatige diensten te draaien. Mocht u niet full-time, maar af en toe minimaal 4 uur beschikbaar zijn, dan bent u natuurlijk ook van harte welkom. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Willeke Overink van de vestiging in Oosterhout. A-verpleegkundigen.Voor een ziekenhuis in Oosterhout/Raamsdonksveer zoeken wij Awer- pleegkundigen, die graag onregelmatig willen wer ken. Wij hebben werk voor 32 of 40 uur per week op verschillende afdelingen voor langere tijd. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Wil- leke Overink van onze vestiging in Oosterhout. B-verpleegkundigen.Voor een psychia- -trisch centrum in Oosterhout zoeken wij per direct een B-verpleegkundige die graag onregelmatig wil werken. Het betreft een full-time baan. Voor meer informatie kunt u contact ppnemen met Willeke Overink van onze vestiging in Oosterhout Ziekenverzorgenden/A-verpleeg- kundigen.Zeer regelmatig hebben wij werk voor ziekenverzorgenden en A-verpleegkundigen. Kunt u alle diensten werken dan bent u van harte welkom. Voor meer informatie kunt u contact op nemen met Desiree Noteboom van onze vestiging in Roosendaal. B-verpleegkundigen.Voor een psychia trisch ziekenhuis in Etten-Leur zoeken wij 4 B- verpleegkundigen. Bent u geïnteresseerd dan kunt in de dependance van Breda of Oosterhout op ver schillende afdelingen geplaatst worden. Voor alle functies geldt dat u beschikbaar moet zijn voor on regelmatige diensten en minimaal een werkperiode van twee maanden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen metjolanda Kammengavan onze vestiging in Etten-Leur. B-verpleegkundigen/HBO-V.ln een verpleeginrichting in Bergen op Zoom kunnen wij per direct, voor langere tijd een verpleegkundig begeleider/ster plaatsen op de opname-afdeling. Gezien de inhoud van deze functie is een HBO-V of B- verpleegkundig diploma en relevante werk ervaring een vereiste. Voor meer informatie kunt u tussen 08.30 en 12.30 uur contact opnemen met Marlies Oggel van de vestiging in Bergen op Zoom. Ziekenverzorgenden.Wn kunnen per di rect, voor lange of korte tijd, ziekenverzorgenden plaatsen in diverse instellingen in en om Bergen op Zoom. Ook al bent u slechts voor 4 uur beschik baar, dan bent u van harte welkom. Voor meer in formatie kunt u tussen 08.30 en 12.30 uur contact opnemen met Marlies Oggel van onze vestiging in Bergen op Zoom. Voor alle bovenstaande vacatures geldt uiteraard dat de per I september ingaande nieuwe CAO's zullen worden gehanteerd. Wistu dat ASB uitzend bureau uw dienstboekje bijhoudt? Dit is slechts greep uit ons aanbod in de gezond heidszorg. Voor soortgelijke en andere functies kunt u bij de onderstaande ASB-vestigingen terecht. ASB uitzendbureau Haven 5, 48II WK Breda Tel: 076 - 225822 Leysenhoek 2-2a, 4901 ET Oosterhout Tel: 0I620 - 52824 Winkelcentrum Etten Leur 59,4873 AD Etten Leur Tel: 0I608 -38040 Hoogstraat 4, 4702 ST Roosendaal Tel: 0I650-45955 Achter de Koevoet I, 46II NZ Bergen op Zoom Tel: 0I640-43750 in n DORINT VAKANTIEPARK HOF DOMBURG De Dorint-hotelgroep voert het management van een uniek recreatief project, bestaande uit: een luxe camping met 560 plaatsen een sportcentrum een park met 150 exclusieve bungalows restaurants, bars en conterentieruimte. een tropisch zwemparadijs met kuurcentrum Wij zoeken voor zo spoedig mogelijk: In bezig van MBA Bij voorkeur in bezit van SPD (ot hiervoor studerend) Enige ervaring met automatisering strekt tot aanbeveling Commerciële instelling. Mocht dit u aanspreken en bent u bovendien enthousiast, vlot, aardig, serieus en beheerst u uw vak, richt dan au.b. voor 1 oktober a.s. uw schriftelijke sollicitatie aan de directie van Dorint vakantiepark Hof Dom burg, Schelpweg 7,4357 RD DOMBURG. VERPLEEGHUIS VERZORGINGSTEHUIS REACTIVERINGSCENTRUM Stichting de Volckaert is een combinatie-instituut van een verpleeghuis van 120 bedden, een verzorgingstehuis van 120 bedden, een dagbehandeling en dagverzorging. Binnen het verzorgingstehuis van Stichting "De Volckaert" ontstaat op een van de afdelingen een vacature voor: Taken: - Voert mede dagelijkse werkzaamheden bij bewoners uit. - Geeft leiding aan medewerkenden op de afdeling. - Begeleidt bewoners en neemt deel aan terminale bege leiding. Functle-eiaen: - Diploma ziekenverzorging. - Bereidheid tot volgen van cursus leiding geven. Arbeidsvoorwaarden: - Salariëring volgens F.W.G.-indeling. - Arbeidsvoorwaarden zijn conform CAO-Ziekenhuiswe- zen. Nader inlichtingen worden gaarne verstrekt door de heer M. Daems, hoofd verzorgingstehuis, te bereiken via toestel 112of pieper 611. Schriftelijke sollicitaties voor 6 oktober 1990 richten aan Stichting "De Volkaert", t.a.v. de heer M. Daems, hoofd ver zorgingstehuis, Middellaan 2, 5102 DA Dongen. I Sector Gezondheidszorg Onderw l Verbeetenstraat 42 I 4812 XL Breda I Telefoon: 076-220640 Geïnteresseerd in een opleiding op HBO-niveau voor diverse beroepen in de gezondheidszorg? Op zaterdag 6 oktober aa. houden wij van 10.00 tot 14.00 nor ee waar wij doorlopende presentaties verzorgen en uitvoerige informatie geven over alle opleidingsmogelijkheden. HBO-Verpleegkunde vol- en deeltijd Fysiotherapie Management Gezondheidszorg Lerarenopleiding Verpleegkunde (2e graad) Opleiding sociaal psychiatrisch verpleegkundige Post HBO en contractonderwijs. Vanuit Maastricht kun je nu 4^ li 3 nieuwe Een studierichting kies je niet zomaar. Je keuze bepaalt immers voor een groot deel je toekomst. Natuurlijk moet je wel eerst weten wat er allemaal 'te koop' is. Vandaar deze advertentie, waarin de Rijksuniversiteit Limburg je kennis wil laten maken met haar drie nieuwe studierichtingen: milieugezondheidkunde, cultuur- en wetenschaps studies en fiscaal recht. tuigen uit. Met deze studierichtingen speelt Maastricht in op maatschappelijke veranderingen. Doet dat prak tijkgericht. Want kiezen voor Maastricht betekent ook kiezen voor een uniek onderwijssysteem en mogelijkheden tot internationaal georiënteerd on derwijs. Meer gericht op het toepassen van kennis dan op het uitje hoofd leren van allerlei feiten en feitjes. In Maastricht komt de toekomst een stapje dichterbij. Ook jouw toekomst? Cultuur- en wetenschapsstudies is een voor Nederland geheel nieuwe studierichting die je uitsluitend in Maastricht kunt volgen. In de opleiding staat de analyse van wetenschap pelijke en niet-wetenschappelijke perspectieven in hun sociale en historische context centraal. Dat betekent dat je tijdens je studie een manier van denken leert, ontleend aan filosofie, geschiedenis en sociologie. Daarnaast maak je kennis met een aantal andere disciplines die van groot belang zijn voor het be grijpen van de moderne samenleving en cultuur: economie, recht, literatuur, natuurwetenschap en technologie. Je leert verbanden zien tussen deze ogenschijn lijk gescheiden vakgebieden en je krijgt inzicht in de manier waarop zij elkaar beïnvloeden. De opleiding is opgezet naar het model van de 'Arts en Sciences' programma's die al enige jaren worden verzorgd door diverse Amerikaanse uni versiteiten. Eén van de redenen om deze studie ook in Nederland te introduceren is de groeiende behoefte aan mensen die de hedendaagse maat schappelijke problemen kunnen analyseren en die vanuit hun brede academische kennis ook alternatieven kunnen aandragen. De studierichting cultuur- en wetenschaps studies in Maastricht bestaat uit een basisoplei ding, waarna je kunt kiezen uit drie specialisa ties: filosofie van de biomedische wetenschap pen, theorie en geschiedenis van de technolo gische cultuur en cultuurgeschiedenis van de moderne tijd. De gezondheid van ieder mens wordt bepaald door een groot aantal uiteenlopende milieu aspecten. Wanneer het milieufactoren bevat die in hun effect gezondheidsbedreigend kunnen zijn, ontstaan er risico's voor de mens. De evaluatie van deze gezondheidsrisico's in situaties waarin sprake is van zo'n verstoring van de relatie tussen de mens en zijn milieu, is het voornaamste onderwerp in de studie milieu gezondheidkunde. Zo is het bijvoorbeeld moge lijk smog te bestuderen: is luchtverontreiniging door bepaalde verbindingen daadwerkelijk aan leiding voor gezondheidsklachten en -effecten, en in hoeverre kunnen normeringen en heffin gen effectief hier iets aan verbeteren. Eveneens is de beleving van dit soort risico's door de samenleving relevant voor de manier waarop met de verstoringen wordt omgegaan. Milieugezondheidkunde bestudeert deze wis selwerking tussen mens en milieu in relatie tot de gezondheid. Tijdens je studie verdiep je je in biomedische en gedrags- en maatschappij wetenschappen die hiermee verband houden. Onder meer biologie van de mens, epidemio logie, milieurecht, milieu-economie en sociale psychologie. Daarbij krijgt je studie een inter nationale dimensie door buitenlandse gast docenten, stagemogelijkheden in het buitenland en door de aandacht die wordt besteed aan grensoverschrijdende milieuproblemen. Milieugezondheidkunde is een specialisatie die je kunt volgen met een propedeuse gezond heidswetenschappen, geneeskunde, (medische) biologie, scheikunde of milieuhygiëne. Naast de studierichting Nederlands recht kent de Faculteit der Rechtsgeleerdheid in Maastricht met ingang van het komende studiejaar ook de studierichting fiscaal recht. In het eerste jaar is deze opleiding geheel gelijk aan de opleiding Nederlands recht, daarna ga je je specialiseren. In het programma is een nauwe samenwerking met de fiscale praktijk voorzien. Bovendien zullen er extra accenten gelegd worden op de in ternationale aspecten van belastingheffing. Kortom: praktijkgericht en rekening houdend met de eenwording van Europa. Ben je geïnteresseerd in één van deze studie richtingen en wil je meer weten over de mogelijk heden die het unieke onderwijssysteem in Maastricht je biedt: tijdens de voorlichtings- dag(en) of via de brochure(s) krijg je alle informatie. i Deze bon geheel uitknippen en in een gefrankeerde envelop sturen naar: Rijksuniversiteit Limburg, Dienst Voorlichting, Postbus 616, 6200 MD Maastricht. Ik kom naar de voorlichtingsdag(en) op: (Meerdere mogelijkheden aankruisen iml"1 O zaterdag 27 oktober 1990 MILIEUGEZONDHEIDKUNDE O zaterdag 3 november 1990 MILIEUGEZONDHEIDKUNDE O zaterdag 3 november 1990 CULTUUR- EN WETENSCHAPSSTUDIES O zaterdag 10 november 1990 FISCAAL RECHT Korte tijd voor de voorlichtingsdag(en) krijg ik informatie toegestuurd. Ik kom niet naar de voorlichtingsdagen, maar ontvang wel graag informal# I over de studie(s): J O MILIEUGEZONDHEIDKUNDE O CULTUUR- EN WETENSCHAPSSW O FISCAAL RECHT Naam: Adres: Postcode:. I _Woonplaats:_ _bezoekers mee. Ik neen Vooropleiding: Q4VWO Q5VWO 06VWO OHBO OWO OOvtfl 1 Toeter nie toe oe ank nou ver wel dammen nog nie lank gerei van 'n eel veel grote kerk - 'n s| en daor sting e man of wa te wj 't Wier ammel goed uit de doek joos wist te vertellen dattij al e en Lenar zee dattij de biecht i maor die zee: „Ik ange kik al t Ieder kost voor zijn eigen nog i Itwam'k bij Roos terecht die stil „nou wist'k't zo zeker, nou kan) weette gij de wegt ier Free, anq Zegt 't maor Roos, ist iemand t „Belangemij nie ook, d'eiluge Ze moet 's 'n kleineg'eidsjen vo en vaneigen, ge weet oe ofta ga Ik kost elpen: Ier si Roos en s'i: „Nen goejen den diejen! Die kri spoog Roos eur gal, „die sprak'lj maor d'n aop nog nooit van 7" Roos schoot eur naor Tresiao eij Toen zee ze: „En rekt'r op eeh, Ze pakten 'n buzze mee ouwe „Oh," zee ze, „de pasters keunj nie." EEN SCHOON milieu. Dat krij belangrijke plaats in het geme tenisse. Tenminste, als we on ma's herinneren. Maar ja, wil je als gemeenti toch ook de inwoners moeten! Hontenisse snapt er alvast nief wat zweetdruppels gekost om gin van zijn oprit de sjouwen. Heel voorzichtig natuurlij k,| morst konden worden. Maar ho dacht de man, de gemeente zal 1 lijke wijze van de tank kunne| beid of ze het gevaarte konden nen ze niet aan. De inwoner, zo| een oud ijzerhandelaar bellen. 1 ben. Dat wilde de vervolgens od ik mag dat ding niet ophalen.r kunt het beste eens naar de gen door Van Grieken Schelfhout

de Stem | 1990 | | pagina 24