Competitie squashers van start 10 NIEUWE INDELING AMATEURCATEGORIEEN KNWU Hubregsen aanwinst voor Sluiskil SPORT Ab Delzenne wordt trainer eit m/v K WIELERKLASSEMENT ZILVEREN SCHOEN nflSTEM T14 YELLOW DOT BEGINT IN CADZAND TEGEN FLYING DUTCHMAN lUitslag' en PO BREDA/WOERDEN - De categorie van de lief hebbers kende de laatste jaren binnen het bestel van de Koninklijke Nederlandse Wielren Unie qua aantal een ongekende groei. GEEN ONBEKENDE VOOR BADMINTONCLUB TERNEUZEN Specialisaties 'SLUISKIL KAN WEL DEGELIJK VOETBALLEN' Scherp Zeeuwse titelstrijd schaken senioren Eindstrijd tweede klasse driebanden Jeugdkampioenschap zesde klasse libre Wielerwedstrijd voor veteranen Zwemwedstrijden Zelzate en Goes Zeeuws-Vlamingen naar triathlon Oude Vaart-trimloop Terneuzen Recreatief volleybal in Cadzand l/lerwestroom B.V. is een stallatiebureau in I drie vestigingen zijn wij he industrie, utiliteitsbouw, sk, installatietechniek en •jtomatisering- en volledig dienstenpakket van rhoud. n wij op korte termijn on2e sportmedewerker „NEUZEN - De lande- squashcompetitie gaat faterdag 22 september van Lrt, Squashclub Yellow L uit Cadzand is die dag «theer van Flying Dutch- U 1 uit Terneuzen en Lnel 1 uit Bergen op Ln. Een belangrijke con- Ltatie, omdat die twee Lms tot de favorieten in vierde divisie afdeling |i[ gerekend mogen wor- Itn. |wr Jean-Paul Baart, tweede in de formatie uit Cad- j, geen reden om zich nu al ^véus te maken. Baart: „In- wndeel, we proberen juist zo fclspannen mogelijk naar een wedstrijd toe te leven. Dat was vorig jaar ook ons grote voor deel. We begonnen toen in de vierde divisie met als uitgangs punt, 'we zien wel hoe het loopt'. Door die instelling draaide het team optimaal en gebeurde het dat we als nieuw komer halverwege het seizoen aan de leiding stonden. Dan ga je natuurlijk onvermijdelijk aan de titel denken en vanaf dat moment ging het mis. Daardoor werden we nog door Vlissingen naar de tweede plaats verdrongen." De verwachtingen voor het komende seizoen zijn bij Baart gematigd optimistisch. Vooral ook omdat hij beseft dat Yellow Dot 1 in de persoon van Paul de Lijser een belangrijke steunpi laar heeft verloren. „Paul gaf er de voorkeur aan om dit sei zoen voor Campo Sportivo uit Knokke te gaan spelen. Jam mer, maar het is niet anders. Ik zal zelf aan den lijve ondervin den hoe belangrijk hij het vorig seizoen voor ons was. Peter van Hee wordt derde man en vierde man wordt Jean-Pierre van de Becke en voorts blijft Rudi de Lijzer natuurlijk onze kopman. Yellow Dot heeft sinds vorig jaar ook een tweede herenteam in de competitie. Dat komt uit in de vijfde divisie afdeling drie. Daarin bleek die ploeg een goede middenmoter en de ver wachtingen voor dit seizoen zijn wat die mannen betreft nu iets hoger gespannen," aldus Baart. Voor Yellow Dot 2 ko men uit: Jean-Paul van Die- rendonck, Jan Trimpenburger, Jan van Dalen en Cor Veldhuis. In het Terneuzense kamp, Flying Dutchman dus, sombere geluiden. Competitieleider Pe ter Knook heeft de KNSRB zo juist moeten melden dat het tweede herenteam zich uit de competitie terugtrekt wegens gebrek aan spelers. Voorzitter Luc de Booy: „Vorig seizoen zagen we door verhuizing ook als een aantal spelers vertrek ken en nu herhaalt zich dat in feite en moeten we enkele jonge talentvolle spelers mis sen. Deze keer vanwege studie redenen. Als je ziet dat we twee jaar terug nog met drie heren teams in de competitie uitkwa men, dan gaat me dit behoor lijk aan het hart." Wat de kan sen van het overgebleven team in de vierde divisie beteft, is De Booy in ieder geval wel posi tief. „Met Peter Knook, Matteo Milazzo, Simon Lee, Herman Muller en Hugh O'Riordan en ikzelf hebben we gelukkig een goede basis om het dit seizoen ver te schoppen." Ook wat de vrouwencompe titie betreft is De Booy optimis tisch. Weliswaar moet hij dit seizoen Paula Graeve door zwangerschap missen, maar de nieuwkomer in dat team, Leo- nore van Glansbeek, lijkt voor lopig een aanwinst die het in de toekomst moet gaan maken bij Flying Dutchman. De overige speelsters die in de derde divi sie afdeling vier uitkomen zijn: Heidi Michels, Ilse Walraven, Erica van Gilst, Marie-José Pijpelink en Marlies Lee. irkvoorbereiding en gaat zorg lektrotechnische installaties <eningen, enz. n installatietekeningen, sulatie. Daarnaast dient u lerhouden met opdracht- gaderingen te bezoeken, n praktische instelling. iet applicaties, enige jaren ■jUfllOreil van de diverse soorten eer armslag liefhebbers hdaire arbeidsvoorwaarden, orziening en uitgebreide :e boeiende en nnen 10 dagen na het jrwestroom B.V., J Dordrecht. t door de heer C.J. Walgaard, ie - touw en pakapparaten srd in industriële stributeur van o.a. es in het werk stellen om de ze relaties te beperken. itie geven dat wij standaard ook nu zonder problemen en wij in samenspraak met zoeken. ons wilt samenwerken in die an oudsher Nederlandse te brengen. vederopbouw. 'AKKINGEN B.V. angenseweg 13, 5121 PB Rijen lefax (01612) 27506 R. Tilburg: 23445 hypotheek afsluit. Jok antwoord op de a. Zoals: Gebruiken ;n? Of: Wat is een t recente subsidie- rekenvoorbeelden, eken' is daarom niet maar ook een ovenal een boek dat n het bezit van het 14,50 te koop op de ook bestellen door jironummer 1715150 te Amsterdam, ïgskaart vermeldt u U krijgt het boek A-JUNIOREN Urregionaal: Alliance Al- Wsendaal Al 0-3, Kloetinge IjU-Axel Al 9-2, Zierikzee Al- Ltemos Al 2-3, RCS Al- UVV'24 Al 6-1, Halsteren Al- Baronie Al 4-0, Arnemuiden jl-Vlissingen Al 1-6. topklasse 1: AZW Al-Dau- nndaele Al 2-2, Terneuzense Boys Al-VCK Al 0-3. Topklasse 2: Kapelle Al-Mid- ïburg A2 6-0, STEEN Al- Hoek Al 8-1. topklasse 3: Terneuzen Al- Eontenisse Al 2-1, Heinkens- Lid Al-Serooskerke Al 5-4. troep A6: Aardenburg Al- Ijuis Al 3-2, Biervliet Al-Hoek 12 2-1. troep A7: HW24 A2-Philip- jine Al 3-1, Breskens Al-Spui 1-2. A8: 2SC Al-DFS Al 0-5, juwen Al-Renesse Al 2-1, jsKNWK Al-Bruse Boys Al 0-1. troep A9: GPC Al-Kruiningen lil 4-2, Wemeldinge Al-RCS A2 H, Jong Ambon Al-Krabben- [öjkeAl 1-4. Groep AIO: Dauwendaele A2- fauwen A215-0. troep All: SSV65 Al-Veere Al H, Kapel H, Rillandia Al-Luctor'88 Al ■1-3. B-JUNIOREN DistrictsklasseRKC Bl-Wil- ta II BI 1-2, Vlissingen Bl- ISCB11-1, PSV Bl-Eindhoven BI 5-0, BW Den Bosch Bl- IffCTl BI 6-1, NAC Bl-UDI'31 BI 5-1. j Interregionaal: HW24 Bl- RKDVC BI 0-13, Kapelle Bl- VOAB BI 1-3, Internos Bl-Zie- ifae BI 2-2, Middelburg Bl- RKTW BI 3-2, SC 't Zand Bl- DOSKO BI 1-2, JEKA Bl-Kloe- tinge BI 6-1. topklasse 1: RCS Bl-AZW BI H Terneuzense Boys Bl- IHeinkenszand BI 6-1. topklasse 2: Dauwendaele Bl- Vlissingen B2 3-1, VCK Bl-Ter- neuzenBl 1-4. Groep B5: Oostburg Bl-Aar- faburg BI 6-1, SDO Bl-Phi- lippine BI 2-3. Groep B7: Zaamslag Bl-Groede Bi 4-2. Greep B8: Brouwershaven Bl- «evo BI 2-1, Zierikzee B2-Re- n BI 2-1. P B9: Kruiningen Bl-Yer- B1 1-2, Krabbendijke Bl- ndia BI 0-3. Groep B10: Hoedekenskerke 'i-Wolphaartsdijk Bi 2-il, riar.dia Bl-Nieuwland BI 1- 1 Groep BU: SSV'65 Bl-Borssele 5 3-1, SKNWK BI-Volharding 3110-0, Apollo Bl-RCS B3 5- 2. Groep B12: Vlissingen B3-Dau- «ffldaele B2 0-3, RCS B4-Mid- Jilburg B3 1-12, Rillandia B2- Kapelle B21-9. Groep B13: GPC Bl-Domburg 3' 7-1, Meeuwen Bl-Wissen- wke BI 0-5, Walcheren Bl- «velanders BI 1-6. Gr«P B14: Oostkapelle Bl- Wdelburg B2 1-3, Noorman tien Bl-RCS B2 3-0. C-JUNIOREN topklasse 1: Terneuzen Cl- OTV Cl 7-1, Terneuzense %s Cl-Vlissingen Cl 1-4. topklasse 2: Dauwendaele Cl icheren Cl 3-1, Middelburg S;VOCC12-0. iklasse 3: Zierikzee Cl-Ka- Cl 1-12. Door Rob van Deursen Daar tegenover stond het gegeven dat voor die liefheb bers nauwelijks meer startgelegenheid werd geschapen. En dat betekende weer dat heel wat coureurs, die bij de lief hebbers wilden afbouwen of juist hun wielercarrière onder KNWU-vlag wilden starten, hun inschrijf kaarten van de koersorganisaties met de me dedeling 'vol' terugkregen. Om dat te ondervangen zijn de veertien districten van de wielrenunie akkoord gegaan met de herindeling van de cate gorieën. Volgend seizoen krijgt het vaderlandse wielerwe- reldje te maken met A-, B- en C-amateurs. De wedstrijden voor junioren, nieuwelingen en vrouwen blijven gewoon be staan. In Zuid-West-Nederland is er nogal wat onduidelijkheid ontstaan over wie, wat en waar. De nieuwe richtlijnen worden op verschillende ma nieren uitgelegd. Dat is ook niet vreemd gezien de wat for mele uitleg in het blad vap de KNWU. Daarin wordt hetr,onder scheid als volgt gemaakt: amateur A zijn: zij, die ten minste de leeftijd hebben van 18 jaar; in 1990 een amateurli- centie hadden; in 1990 een ju nioren-, liefhebbers- of re creantenlicentie hadden dan Wel in 1990 nog geen licentie hadden; amateur B zijn: zij, die tenmin ste de leeftijd hebben van 18 jaar; in 1990 een junioren-, lief hebbers- of recrantenlicentie hadden dan wel in 1990 nog geen licentie hadden; amateur C zijn: zijdie tenmin ste de leeftijd hebben van 18 jaar; in 1990 een amateur-, ju nioren-, liefhebbers- of re creantenlicentie hadden dan wel in 1990 nog geen licentie hadden. De verschillen in status zul len zich volgend seizoen vooral uiten in de af te leggen afstand per wedstrijd. C-amateurs moeten zich beperken tot ten hoogste 50 kilometer. B-ama- teurs tot minimaal 50 en maxi maal 80 kilometer en A-ama teurs krijgen koersen van mi nimaal 80 kilometer voorge schoteld. Volgens Joop Atsma, voor zitter van de sectie amateur- wielrennen van de KNWU kunnen er inderdaad vragen ontstaan, maar met enige uit leg blijft er volgens hem aan duidelijkheid niets meer te wensen over. Atsma: „De her verdeling is vooral ingesteld om voor het huidige, inmens grote peloton van liefhebbers een nieuwe uitdaging te schep pen. Vandaag de dag blijft een renner vaak te lang bij de lief hebbers hangen, omdat hij daar zijn prijzen aardig bij elk aar fietst. Je kunt zeggen dat succes dan verslavend werkt. Door ook een verplichte pro motie in te stellen, worden cou reurs gedwongen een stapje hoger te doen. We gaan per computer van de B's en de C's een soort ranglijst samenstel len en daarvan moeten de eer ste 100 of 140, daar zijn we nog niet uit, een categorie hoger". Atsma's toelichting op de drie amateur-categorieën van volgend seizoen luidt als volgt: „De A-amateur wordt de hui dige amateur, die nu in wed strijden van de top- en de pro motiecompetitie mag uitko men. Een verplichting is dat niet. Je kunt er voor kiezen om op dit niveau te willen wielren nen. De B-amateur kan niet voor zij n cfub in de top- en pro motiecompetitie vertrekken. Ook open stad-tot-stad-wed- strijden zijn voor hem taboe. Wel mag hij starten in stad- tot-stad-wedstrijden, die dit seizoen werden georganiseerd voor liefhebbers. Dus in feite komt de categorie van de B- amateurs volgend jaar overeen met die van de liefhebbers van nu. De C-amateur wordt vanaf volgend seizoen bij de KNWU beschouwd als een pure hob byist. Hij mag dan ook maar wedstrijdjes van 40 kilometer lengte rijden". Met de nieuwe indeling komt de KNWU volgens Joop Atsma ook de organisatoren van ama teurwedstrijden tegemoet. „Vandaag de dag moeten die mensen vaak schooien om wat betreft aantal bij de amateurs een behoorlijk veld bijeen te schrapen. Zo kan ik me voor stellen dat er volgend seizoen criteriums voor zowel A- als B- amateurs op het programma worden gezet. Op die manier snijdt het mes aan twee kanten. De organisaties zijn tevreden met veel vertrekkers en de jon gens, die dit seizoen bij de lief hebbers steeds buiten de boot vallen, krijgen hun wedstrij den", aldus Atsma. Zo'n combi natie zit dan echter wel vast aan eén beperking: de koers mag niet verder dragen dan maximaal 80 kilometer. Van onze badmintonmedewerker TERNEUZEN - De 27-ja- rige Terneuzenaar Ab Delzenne, sinds vorig jaar verbonden als militair sportinstructeur aan de Cort Heijligers-kazerne in Bergen op Zoom, is de nieuwe trainer van de se lectieteams van de bad mintonclub Terneuzen. Hij is de opvolger van Jan Peters, die jarenlang als trai ner bij de Terneuzense bad mintonvereniging heeft ge fungeerd. Ab Delzenne is op sportgebied zeker geen onbe kende in Terneuzen en is zelf een veelzijdig sportman. Van zijn negende tot zijn twaalfde was hij lid van de Terneu zense zwemvereniging De Schelde. Gedurende die tijd nam hij deel aan verschil lende Zeeuwse jeugdkam pioenschappen en met succes. Hij werd drie keer Zeeuws jeugdkampioen, tweemaal tijdens binnen- en één keer tijdens buiten wedstrijden. Gelijktijdig was hij lid van de hockeyclub Olympia. Ook die vereniging bena derde hem om trainer te wor den, maar toen waren de af spraken met de badminton vereniging inmiddels al ge maakt en kon hij voor hockey geen tijd meer vrijmaken. Momenteel basketbalt Del zenne nog in het eerste heren- team van de Terneuzense basketbalvereniging Schelde- sport, waar hij op dinsdag avonden ook de trainingen verzorgt. Dat doet hij al drie jaar. Voor de BC Terneuzen is Ab Delzenne geen onbekende, maar eerder een zoon die op het oude nest is teruggekeerd. Als jeugdlid meldde Delzenne zich aan bij deze vereniging in 1976, waarbij toen trainer Jan-Willem Visser de scepter zwaaide. Een trainer die de badmintonsport tot in de fi nesses onder de knie had en dit als geen ander over wist te brengen op de jeugd. Talent had Delzenne voldoende en de wil was er ook. Hij behoorde destijds tot een grote groep talenvolle jeugd met onder meer Mark en Paul Tazelaar, Hans Smolders, Gerard en Maurits Tichelman en de meisjes Elvira en Estella Ver meulen en nog anderen, die Ab Delzenne, de man die de Terneuzense badmin- tonselecties zal gaan trainen- foto os stem/cor j. de boer. achterai allemaal in het lan delijk badmintoncircuit heb ben meegedraaid. Tot 1983 speelde hij badminton in Ter neuzen, veroverde een plaats in het eerste team en werd in 1981, 1982 en 1983 clubkam pioen. Een erelijst waarmee je als trainer binnen kunt ko men. Zijn specialisaties op het CIOS waren badminton, bas ketbal en hockey. De selectie- teams van BC Terneuzen be staan voor een groot deel uit studerende jeugd, die door de week niet in staat is om de trainingen te volgen. „Wil ik echt gericht trainen op bijvoorbeeld tactiek, dan zullen de teams compleet op de training aanwezig moeten zijn, wil ik ze naar een hoger plan kunnen tillen," zegt Ab Delzenne. En hij gaat verder: „Jammer genoeg is dat niet het geval. Ik kan nu wel de gehele oefenstof op ze los la ten, ze individueel stevig aan pakken, zodat ze met een vol daan gevoel de training ver laten. Individuele aanpak dus en conditieverbetering, veel anders zit er niet in." In ieder geval waait er een frisse wind wat de trainings activiteiten betreft, al blijft het jammer dat BC Terneu zen enigszins gehandicapt wordt door het genoemde feit dat studerende jeugd zich niet ten volle kan ontplooien, maar dat is al jaren zo en ook de andere verenigingen in Zeeuwsch-Vlaanderen heb ben daarmee te kampen. Aan Ab Delzenne zal het niet liggen. Hij start vol am bitie en gezien zijn enthou siasme en ervaring, heeft BC Terneuzen een eerste grote slag geslagen. I eem Pierre Hubregsen, de voetballer die nu in het Je i/e ,eam van Sluiskil speelt, nadat hij bij Hoek 'aan I Kant' werd gezet door Kees Kist. foto de stem/cor j. de boer, Door Sjaak Begijn SLUISKIL - De voetbalvereni ging Sluiskil, uitkomend in de derde klasse D van het KNVB- amateurvoetbal op zondag, had zich een betere start van de competitie kunnen voorstellen. Aanvankelijk leek er geen vuiltje aan de lucht toen de vooruit gespeelde wedstrijd te gen Moerse Boys met een 2-1- winst werd afgesloten. Een vriendschappelijk potje voet bal tussendoor werd met dub bele cijfers gewonnen, waar door het zelfvertrouwen groei de. In de uitwedstrijd tegen Clinge (3-1-nederlaag) kwam er ech ter de klad in. Ook afgelopen zondag tegen Patrijzen trok Sluiskil in eigen huis aan het kortste eind. De balans na drie wedstrijden spelen: de kanaal dorpbewoners delen de voor laatste plaats met nog drie an dere ploegen. Op zich geen re den tot paniek, maar afgelopen zondag werd de zwakte van de selectie van trainer Piet de Koeyer blootgelegd. De oefen- meester moet zich namelijk zorgen maken over zijn kwali tatief smalle selectie. Basisspe lers zijn moeilijk te vervangen. Een speler als Willy de Jaeger is van grote waarde voor het elftal, maar deze speler staat door zijn onbesuisde gedrag meer op het lijstje van de ge schorsten dan op het veld. Tel daar de wekelijkse geblesseer den bij en de malaise is duide lijk. De van Hoek overgekomen Jean-Pierre Hubregsen is daarom een welkome verster king. Na een blessure, opgelo pen bij een auto-ongeluk tij dens zijn vakantie in Joegosla vië, maakte hij zondag zijn op- pwachting. Terugkijkend op zijn debuut stelt hij: „Zondag moesten we met teveel omzet tingen in het elftal spelen. Nood breekt wetten. De Jaeger was geschorst, de Griek Fran- kokos en Van Leeuwen gebles seerd, terwijl Nico Blaauw door werkzaamheden niet meer beschikbaar is voor het eerste elftal. Het blijkt dat Sluiksil een te smalle basis heeft. Daar is verder niets aan te doen. Andere verenigingen kampen ook met dit euvel. Hoek is misschien de enige uit zondering hierop." Hubregsen, die als vrije ver dediger debuteerde, speelt het liefste als rechtsback. „Naast het verdedigen lekker veel op komen." Ook bij Hoek speelde hij op die plaats. Bij het noe men van de naam Hoek, wordt de Terneuzenaar scherp in zijn bewoordingen. „Negen jaar heb ik bij Hoek gespeeld. In het be gin was het een leuke club, maar op het einde was dat an ders. Er werden constant spe lers aangetrokken. Met de komst van Kees Kist was de sfeer helemaal weg. Vanaf dat moment speelde je alleen voor de punten en een paar schoe nen. Bij Sluiskil ligt dat duide lijk anders. De groep blijft gro tendeels bijeen en bestaat uit spelers uit eigen omgeving." Aan Kees Kist bewaart Hu bregsen geen al te fijne herin neringen. Herhaaldelijk noemt hij deze oefenmeester 'meneer' Kist. Niet uit waardering, maar uit minachting. Deze ex-prof voetballer lag aan de basis van zijn vertrek bij Hoek. Jean- Pierre Hubregsen: „Onder Gerrit Emans raakte ik als aanvoerder van het elftal ge blesseerd. Toen ik genezen was, had Kast inmiddels het roer overgenomen. Onder hem heb ik nooit een kans gekregen te rug te komen. "Op een gegeven moment heb ik hem gevraagd wat hij met mij wilde. Hij zei dat ik beter kon vertrekken of in het tweede elftal gaan spe len. Ik zat niet meer bij de se lectie van twintig man. Ik voelde me te goed voor het tweede. Daarom ben ik op zoek gegaan naar een club die op een redelijk niveau speelt, niet te ver van Terneuzen. Sluiskil lag het meest voor de hand." Amateurs: 1. F. Fransen (Kwa- dendamme) 359 punten, 2. P. Mol ('s-Gravenpolder) 357, 3. C. Schouwenaar (Goes) 282, 4. D. v. Passel (Sluiskil) 266,5. K. v. Goe- them (Sluiskil) 237,6. R. de Vrieze (Goes) 216,7. J. Fortrei (Breskens) 189,8. T. Moonen ('s-Heerenhoek) 144, 9. E. Vereecken (Hulst) 109, 10. W. Geijs (Kwadendamme) 103, 11. A. Goense (Lewedorp) 94, 12. F. Gommers (Philippine) 84, 13. W. de Krijger (Biervliet) 78,14. J. v.d. Ameele (Terneuzen) 55,15. C. Hoefnagels (Clinge) 51 punten. Junioren: 1. R. Bogaert (Hulst) 56 punten, 2. C. Burton (Zaamslag) 55,3. L. v.d. Ploeg (Nieuwdorp) 54, 4. D. Dubbeldam (Sluiskil) 46,5. J. v. Cadzand (Sas van Gent) 29, 6. D.J. Franse (Westdorpe) 24, 7. A. Duinhouwer (Brouwershaven) 21,8. R. Lijbaart (Sluiskil) 20,9. J. Swartelé (Sas van Gent) 13. Nieuwelingen: 1. G. de Punder (Ovezande) 67 punten, 2. A. v.d. Ploeg (Nieuwdorp) 49,3. J. Gödde (Goes) 46, 4. G. v. Gessel ('s-Hee-' renhoek) 28,5. R. v.d. Does (Hein- kenszand) 25, 6. D. Schout (Sas van Gent) 24, 7. W. v.d. Berghe (Axel) 20. TOPSCORERSKLASSEMENT 1. M. de Kunder (Hoek) met 7 doelpunten. 2/4. A. Thoen (AZW), F. Verstraeten (Axel), M. de Ruijsscher (Bres kens) met 4 doelpunten. 5/6. R. de Jonge (Goes), A. Wouters (Vogelwaarde) met 3 doelpunten. 7/17. W. Wissel (AZW), M. Verhelst (Axel), R Buitendijk (Breskens), B. Craenenbroeck (Clinge), A. v.d. Huizen (Hoek), W. Broekhoven (Hontenisse), E. Tieleman (Hontenisse), H. Rietjens (HW), L. Rombout (Koewacht), C. de Jonge (Luctor), C. Rentmeester (Patrijzen), W. Co- rijn (Terneuzen) met 2 doelpunten. Clubscore: 1. Hoek met 14 doelpunten, 2. Breskens met 9 doelpunten, 3/4. Axel-Ka pelle met 7 doelpunten. NIEUWSOVERZICHT ZIERIKZEE - Onder het wakend oog van de toernooileider van de ZSB, Gosse Kamminga, begint zaterdag 22 september het individueel Zeeuws schaakkampioenschap voor senioren. Deze eerste ronde wordt gehouden in De Graanbeurs in Zierikzee en begint om 13.00 uur. De opzet van dit persoonlijk schaakkampioenschap is nogal veranderd. In plaats van de vertrouwde zeven, worden nu ne gen ronden afgewerkt. Uit een onderzoek, door Gosse Kam minga vorig seizoen onder de deelnemers gehouden, bleek dat de meeste spelers de voorkeur gaven aan negen ronden. Be langrijkste beweegreden was het feit dat daardoor een meer zuivere en geselecteerde eindstand tot stand komt. Ook heeft men een andere indeling gemaakt. De vier groepen zijn opge splitst in twee groepen: groep 1 en 2. In groep 1 zijn 26 spelers ondergebracht en in groep 2 komen 31 schakers uit. CLINGE/HULST - De biljartverenigingen CBC uit Clinge en De Smickel uit Hulst staan garant voor de organisatie van het kampioenschap tweede klasse driebanden van het district Zeeuwsch-Vlaanderen. Bij CBC, in café De Smidse te Clinge, komt groep A van deze titelstrijd in actie en bij De Smickel in het gelijknamige café-restaurant in Hulst treedt groep B aan. Bij CBC wordt de zaterdagen 22 en 29 en de zondagen 23 en 30 september dagelijks vanaf 14.00 uur gespeeld. De finale is op de slotdag omstreeks 15.30 uur. De Smickel liet de finalisten giste ren al van start gaan en vervolgen vandaag en zaterdag 29 sep tember. Vandaag begint men om 13.00 en zaterdag 29 septem ber om 14.00 uur. De finale op die dag is omstreeks 20.00 uur. Opvallend gegeven is dat er maar liefst zes spelers van de bil jartvereniging De Smickel in deze titelstrijd vertegenwoordigd zijn. De finalisten in Clinge zijn: 1. Ronny Roets (De Kastelein Eede) 0.5319, 2. Theo Schauwaert (De Smickel Hulst) 0.496, 3. Cor de Jonge (Ed Horemans Axel) 0.531, 4. Jan de Rijke (De Smickel Hulst) 0.470, 5. Harold Pluijm (CBC Clinge) 0.453, 6. Henk Hekkelman (DOS Hoek) 0.456,7. Eddy Aerts (De Troubadour Clinge) 0.473,8. Willy Brand (CBC Clinge) 0.492. In Hulst bomen de volgende spelers in actie: 1. Walter Mortier (De Smickel Hulst) 0.533, 2. Robin Claerhoudt (De Smickel Hulst) 0.533, 3. Jo Josiassen (De Smickel Hulst) 0.521, 4. Rob Claerhoudt (De Smickel Hulst) 0.498, 5. Johnny Bakker (SBC Sluiskil) 0.508, 6. Cees J. Wissel (Concordia Terneuzen) 0.474, 7. Joni Sanderse (KOT Terneuzen) 0.443, 8. Robert van Gaever (CBC Clinge) 0.491. Reserves zijn: Jan van Jole (WBC Walsoorden) 0.489, Marijn Geir- land (BW Terneuzen) 0.431, Piet Smulders (SBC Sluiskil) 0.460, Willy Hemelsoet (WBC Walsoorden) 0.449 en Cees Meertens (De Smickel Hulst) 0.441. Het gewestelijk kampioenschap dat op deze eindstrijd volgt is van vrijdag 2 tot en met zondag 4 november in café De Tappe rij te Bergen op Zoom. HULST - De actieve jeugdbiljartvereniging JBH uit Hulst houdt zaterdag 22 en zondag 23 september het kampioenschap zesde klasse libre voor de jeugd van het district Zeeuwsch- Vlaanderen. Op die dagen vormt de lokaliteit van JBH, Het Houtenkwartier in Hulst, het bolwerk van deze titelstrijd. De wedstrijden beginnen zowel zaterdag als zondag om 10.00 uur en de finale wordt zondagmiddag omstreeks 16.00 uur ge houden. De deelnemers spelen naar 60 caramboles en de fina listen zijn: Michel Melchers, Pascal Haulez, Tissa Mortier, Menno Kayzer, Bart van Brink, Harry de Bot, Peter van Dijk en Jordi Sturms. PHILIPPINE - De WAOD houdt, in nauwe samenwerking met plaatselijke veteraan-wielrenner Oswald van de Bosse, zater dag 22 september wielerwedstrijden voor veteranen in Philip pine. Om 14.00 uur wordt aan de Laureynestraat het startschot gege ven voor de categorie van 55 jaar en ouder. Die moeten vijftig kilometer wegwerken op het vertrouwde parkoers van de jaar lijkse kermiskoers voor amateurs. Om 15.30 uur gaat de catego rie 44 jaar en ouder op pad. Zij moeten 60 kilometer overbrug gen voordat de finishvlag valt. ZELZATE/GOES - In Zelzate komt zondagmiddag de zwem- jeugd tot en met 11 jaar uit Zeeuwsch-Vlaanderen tegen elkaar in actie. Het is de eerste van een reeks van acht plaatsingswedstrijden voor de 'Top 16' van Nederland, waarvan de finale in juli 1991 in Amersfoort gehouden wordt. De overige Zeeuwse jongeren komen in het zwembad te Goes in actie. De zwemwedstrijden zijn ook dit seizoen gesplitst, omdat men verwacht dat het aan bod erg groot zal zij n. TERNEUZEN - Eten achttal Zeeuwen komt zaterdag 22 sep tember in actie in de afsluitende triathlon van het Nationale Super Prestige Circuit in Schiedam. Een uiterst sterk bezette halve triathlon waaraan wordt deel genomen door Pascal Kool uit Hoek, Omar en Marlon Roels uit Koewacht, Ronny de Maertelaere uit IJzendijke, Toon van Meel uit Goes en Terése van Lare uit Sluis. Op de kwart triath lon komen in actie Nicole Spruijt uit Terneuzen en Jacco Her- weijer uit Biervliet. TERNEUZEN - De korfbalvereniging Luctor houdt in samen werking met AV Scheldesport op maandag 24 september de vijftiende editie van de Oude Vaart-trimloop. Deze trimloop heeft als afstanden 3400,6800 en 10.200 meter. Er wordt gestart om 19.00 uur bij het clubhuis van KV Luctor op het sportpark Oude Vaart te Terneuzen. Er kan worden inge schreven vanaf 18.30 uur in het clubgebouw van Luctor. CADZAND - De recreatieve volleybalcompetitie in Cadzand gaat weer van start. Op maandag 1 oktober is het zover. Ieder team speelt om de twee weken een competitiewedstrijd. Er is momenteel nog ruimte en daarom kunnen nog steeds teams inschrijven. Aanmelden kan men zich bij Piet Riteco (01172-3103, na 18.00 uur). Er mogen per team slechts twee Ne- VoBo-spelers deelnemen.

de Stem | 1990 | | pagina 13