8.75 12.75 5r 5.- 12.- 4.95 Nederlandse schapen in Frankrijk Vergiftigd' IRAK KOMT NIET NAAR BIJEENKOMST VANDAAG IN WENEN Even ontspannen tijdens de crisis Golfcrisis leidt tot loonoorlog in België Golfcrisis kan nekslag toerisme in Egypte worden BUITENLAND I0r 18r Vrouwen Derde Wereld grijpen naar de sigaret Totale inlijving Kuwayt doet spanning toenemen >fie in praktijk lirt. Div. kleuren. 2 voor 16. (12.75 2 voor 16- 15.75 2 voor 20.- 3 voor ennls Boekhouden iploma Boekhouden MBA SPD I en II pioma Belastingrecht NIMA fshogeschool KL DE STEM BUITENLAND WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1990 WOEDENDE BOEREN VOEREN OVERAL ACTIE TEGEN VLEESIMPORTEN WENEN (KRF) - Het OPEC-lid Irak komt van daag niet naar de OPEC-bij eenkomst in Wenen, waar een besluit moet worden genomen over een verhoging van de olieproduktie van de indivi duele OPEC-leden. Inspanning Geen apartheid meer in wijken Johannesburg NIEUWSOVERZICHT Abortus staat Duitse vereniging in de weg Oostenrijk geeft toe in vrachtconflict Fiat ontslaat tijdelijk 35.000 werknemers Ontslagen Bhutto blijft in de gratie Leider grootste vakbond Z.Afrika opgepakt Spaanse bars verwoest bij aanslag ETA Stakingsrecht in Indonesië verruimd Zuidkorea: met trap tot 3e verdieping Demonstratieverbod in centrum Bukarest A55 jren. 70% acryl/ 12-43/46. Bundel 5.75. idels 11.75 2 voor irsen. Div. kleuren. 5.75 >or Polyester/katoen. Div. kleuren. Mt. .75 >or cryl/12% wol. Bol gram. 1.75 4 voor ryl. Bol over? Geld 1.75 4 voor et fazantendecor, ep bord 5.75. of vacuum verpakt. 2.90 voor de cursus start in september in Bre- rochure en aanmeldingen: School ,tel.04169-1323. om, Breda, Roosendaal en Tilburg dingen gen en gratis prospectus bel de of schrijf gratis naar Antwoordnuffl- 'ilburg. T21 LIMOGES (ANP) - Boze Franse schapenfokkers hebben gisteren in de buurt van Limoges 300 uit Neder land afkomstige schapen uit een vrachtwagen gehaald, overgoten met een verdel gingsmiddel en losgelaten. Ze protesteerden daarmee te gen de import van schapen vlees, waardoor zij hun eigen schapen niet" meer rendabel zouden kunnen verkopen. De lcoers van schapenvlees is de laatste maanden schrikbarend gedaald in Frankrijk. Voor de 300 Nederlandse scha pen, met bestemming het slachthuis van Limoges, bete kent de actie in elk geval uitstel van executie met tenminste een maand. Ze zijn besprenkeld met het uiterst giftige, in de Neder landse landbouw al jaren ver boden verdelgingsmiddel lin daan. Daardoor is hun vlees voor minstens enkele weken ongeschikt voor consumptie. De schapen gaan nu naar alle waarschijnlijkheid terug naar het bedrijf Van Veen in Zuili- chem, waar ze vandaan komen. Verleden week werd een uit Groot-Brittannië afkomstige vrachtwagen met 440 schapen in brand gestoken: zeker de helft van de dieren is levend verbrand. Eerder al waren bij soortgelijke acties 300 Britse schapen vergiftigd. Deze acties zouden een voor proefje zijn van een grote, lan delijke manifestatie, waartoe de sterke boerenvakbond FNSEA voor vandaag heeft op geroepen. In het hele land drei gen dan wegblokkades opge worpen te worden. Grote moei lijkheden worden voorts ver wacht bij de Frans-Duitse grens, waar de boeren alle wegverkeer een paar uur stil willen leggen. De FNSEA is vooral boos op hulpmaatrege len aan boeren en veetelers, toegezegd door minister Naliet van landbouw. Deze zijn vol gens de organisatie ver bene den de maat. OPEC vergroot produktie Tien van de dertien lidstaten van de OPEC hebben giste ren tijdens een informeel overleg al ingestemd met een tijdelijke vergroting van de olieproduktie van het kartel. In een ontwerp-verklaring er kent de OPEC - zonder de me dewerking van de lidstaten Irak, Libië en Iran - de nood zaak van een produktievergro- ting, die het wegvallen van de olietoevoer vanuit Irak en het door dit land geannexeerde Kuwayt dient te compenseren. Door het VN-embargo tegen Irak en Kuwayt komt er dage lijks ruim vier miljoen vaten olie minder op de markt. Welke landen precies hun produktie zullen vergroten en met hoe veel meldt de verklaring niet. De produktieverruiming is van belang om 'een toereikende energievoorziening in de we reld veilig te stellen', zegt de verklaring. Verder verklaren de OPEC-staten dat hun orga nisatie 'marktstabiliteit na streeft en een geregelde aan voer van olie voor de verbrui kers'. „Daarom zal de OPEC de produktie vergroten om aan de boven gestelde doelstellingen te UllGpiTJ S beantwoorden". Dit kan worden opgevat als een vrijbrief aan de individuele OPEC-lidstaten met onbenutte produktiecapaciteit om de door het kartel toegedeelde quota tijdelijk te overschrijden. Dat zijn in de eerste plaats Saudi- Arabië, Venezuela en de Ver enigde Arabische Emiraten, die met elkaar al in enkele weken tijd circa 3 miljoen vaten olie per dag extra op de markt kun nen brengen. De inspanning kan volgens de OPEC echter niet van één kant komen. 'Verbruikers moeten ook actief deelnemen in het stabiliseringsproces door het ten uitvoer brengen van de oliedistributie-overeenkomst van het in Parijs gevestigde In ternationale Energie Bureau (IEA), dat speciaal is bedoeld voor situaties,als de huidige, en ook door gebruik te maken van de enorme voorraden van de oliemaatschappijen', aldus de ontwerpverklaring. Over paragraaf 7 van de ont werptekst is nog geen overeen stemming bereikt. Die zegt dat de bestaande afspraken weer zullen gaan gelden 'zodra de crisis is beëindigd'. Die afspra ken dateren van 27 juli. Toen besloot een voltallige vergade ring van ministers van olie van de dertien OPEC-landen tot een uitbreiding van de totale produktiehoeveelheid van 22,1 miljoen tot 22,5 miljoen vaten per dag. Tegelijk besloot die vergadering ook tot een verho ging van de richtprijs voor OPEC-olie met drie dollar van achtien tot 21 dollar per vat. De prijs van een vat (159 liter) olie van het soort West Texas Intermediate voor levering in oktober is gisteren in New York met 99 dollarcent geste gen tot 27,90 dollar op de hoog ste notering van de dag. MEXICO-STAD - lil de Derde Wereld neemt de verslaving aan nicotine on der vrouwen sterk toe. Dit concludeert de Wereldge zondheidsorganisatie (WHO) na onderzoek in veertig landen. De tien landen met het hoogste percentage vrouwelijke rokers liggen alle tien in de Derde We reld. De lijst wordt aangevoerd door Papua New Guinea, gevolgd door Swaziland, Bolivia, Nepal, Brazilië en Mexico. Onder de industrielanden scoren Neder land, Denemarken en Noorwe gen hoog. De WHO lanceert een nieuwe campagne om vrouwen van het roken af te brengen of te voor komen dat ze eraan beginnen. De campagne wijst op de grote gevaren voor hun eigen ge zondheid en op het risico dat ongeboren kinderen geboorte afwijkingen vertonen. In 22 industrielanden is sinds de jaren '50 de sterfte onder vrouwen als gevolg van long kanker met 200 procent toege nomen, terwijl deze vorm van kanker onder mannen op z'n retour is. Uit recent onderzoek blijkt dat de gevaren voor de gezondheid van vrouwen groter zijn die van mannen. Bij vrouwen die de pil gebruiken verdrievou digt roken de kans op baar- moedershalskanker en ver groot de kans op hartaandoe- ningen. President Bush speelt met de hoed van zijn vrouw Bar bara tijdens een bliksembe zoek van de Canadese pre mier Mulroney aan Kenne- bunkport, het vakantieadres van de Amerikaanse rege ringsleider. Thissen de heren staat mevrouw Mulroney. - FOTO AFP JOHANNESBURG (AFP) - De gemeenteraad van Johannes burg heeft gisteren besloten de blanke wijken in de stad af te schaffen. Alle inwoners kunnen zich ves tigen waar ze willen. Er was een stormachtig debat van vier uur nodig voor de bijna una nieme beslissing. De Democratische Partij, die de meerderheid in de raad heeft, kreeg bij de stemming steun van de (landelijk rege rende) Nasionale Party. BRUSSEL (ANP) - De gevolgen van de crisis in het Midden-Oosten heb ben in België een fel dispuut over de lonen losgemaakt. Het Verbond van Belgische Onderne mingen (VBO) heeft de knuppel in het hoenderhok gegooid door te verklaren 'dat een ingreep in de lonen haast niet meer te vermij den is'. Het socialistische Algemeen Belgisch Vak verbond (ABW) heeft daar onmiddellijk woedend op gereageerd. Het VBO-standpunt is dat de gestegen olieprijs de inflatie aanwakkert. Omdat er een koppeling bestaat tussen lonen en prijzen worden de ondernemingen gecon fronteerd met stijgende loonkosten. Dat brengt hun concurrentiepositie in gevaar, aldus de werkgevers. VBO-woordvoerder Jan Herremans ging al zover dat hij een beroep op de wet 'tot vrijwaring van 's lands concurrentiever mogen' bepleitte. Die wet dateert van 6 ja nuari 1989. Ze voorziet in het nemen van speciale maatregelen als het concurrentie vermogen van de Belgische bedrijven wordt bedreigd. Als de huidige situatie nog enkele weken aanhoudt is een ingreep op basis van die wet nodig, aldus Herre mans. Maar ABW-voorzitter Francois Janssens wil daar niets van weten. Er is geen sprake van dat de evolutie van de olieprij zen buiten de index gehouden gaat worden of dat het indexsysteem op de helling komt, zo verklaarde hij. Premier Wilfried Martens vindt dat als de crisissituatie voortduurt 'er zeker door de regering maatregelen genomen moeten worden'. In augustus, aldus de raming van het mi nisterie van economische zaken, zullen de consumptieprijzen in Belgie met 0,83 pro cent stijgen. Dat betekent dat de inflatie op jaarbasis toeneemt tot 3,25 procent. In de maand juli was die nog 3,01 procent. De prijsstijging heeft gezorgd voor een over schrijding van de zogeheten 'spil-index' die de ambtenaren in het land een auto matische salarisverhoging brengt. In de particuliere sector is dat per cao ge regeld. Maar ook in deze sector bestaat er een koppeling tussen de prijzen en de lo nen. Die willen de werknemers niet opge ven. Ze willen ook niet dat de indexstij ging kunstmatig laag gehouden wordt door de olie buiten de index te houden. I VERVOLG VAN PAG. 1 BAGHDAD- Irak heeft giste ren opnieuw de internationale gemeenschap uitedaagd door Kuwayt definitief in te lijven als Iraakse provincie. Deze nieuwste stap van Irak kwam op het moment dat nog diverse diplomatieke initiatie ven werden ondernomen, die de hoop op een niet-geweldda- dige afloop van de Golfcrisis gaande hielden. Irak deelde bij de 'volledige en onherroepelijke' inlijving van Kuwayt mee dat de strook aan de grens tussen Irak en Ku wayt is vernoemd naar presi dent Saddam Husayn, en nu 'Saddamiyat al-Mitlaa' heet. Kuwayt-stad is door Baghdad omgedoopt in Kadhima, de naam die de stad volgens Baghdad vroeger had. Het woord staat in het Arabisch te vens voor 'vooruitgang'. De Kuwaytse regering in bal lingschap noemde de Iraakse stap dinsdag een 'onomstote lijke uitdaging' aan het inter nationale streven. Saudi-Ara- bië verklaarde dat de Ku waytse inlijving de diploma tieke inspanningen in gevaar brengt, waaronder de missie die VN-secretaris-generaal Pe rez de Cuellar donderdag naar het Midden-Oosten onder- neemt.De Saudische minister van buitenlandse zaken prins Saud al-Faisal zei in Parijs in een reactie op de inlijving van Kuwayt bij Irak dat 'dit een methode is om de vredespogin gen in gevaar te brengen'. „Het is volledig in tegenspraak met de komst van Perez de Cuellar in de regio". Door Paul de Schipper CAIRO - „No Saudi's, no Kuwayti's". De receptionist achter de ontvangstbalie van het Nile Hilton-hotel in Cairo heft zuchtend de han den. He Golfcrisis heeft in Egypte voor een dramatische terugval van het toerisme gezorgd. „Nu al 30 tot 40 procent minder om- ®t", aldus gisteren Fuad Sul jan, de minister van Toerisme en Burgerluchtvaart. Het reizigersverkeer van Europa naar Egypte is in augustus met 15 procent ge daald, maar het antal toeristen wt de Golf is gehalveerd. Jaar- "Ite ontvangt Egypte zo'n twee nul] oen toeristen. He Nederlandse ambassade in Cairo krijgt elke dag tele foontjes van verontruste Ne derlanders die in Egypte op va kantie willen. Egypte behoort echter nog niet tot de landen in het Midden Oosten waarvoor het ministerie van Buiten landse zaken in Den Haag ad viseert dat je er beter weg kan blijven vanwege de oorlogs dreiging. „Dus vertellen we de mensen dat je hier nog gewoon vakantie kan houden", aldus een woordvoerder van de am bassade in Cairo. De ambas sade vergadert een keer per week over de politieke situatie en een crisisplan. Ter illustra tie: De Nederlandse ambassade in het Israëlische Tel Aviv doet dat elke morgen. Hotelmanagers in Cairo beves tigen dat de Egyptische toeris tenindustrie harde klappen krijgt. De bezetting van de ho tels ligt 25 procent lager dan normaal. „En de echte klap moet nog komen", aldus giste ren Rico de Schepper, de Ne derlandse manager van het Nile Hilton-hotel. De periode van eind juli tot be gin september is normaal het hoogtepunt van het Egyptische toeristenseizoen. Niet vanwege de toevloed van westerlingen, maar juist door vakantiegan gers uit de Golf. De brede mid denklasse uit de emiraten en uit Saudiarabië ontvlucht dan de drukkende woestijnhitte en verpoost zich in het naar ver houding koele Cairo. Daar kunnen ze bovendien dingen doen die ze thuis niet mogen, zoals in het casino spelen, bier drinken en buikdanseressen zien optreden. „Ik denk dat ik de maand ein dig met een bezetting van 65 procent, terwijl het normaal rond de 90 procent ligt", aldus Hilton-manager De Schepper. Volgens hem wordt er nu nog geprofiteerd van boekingen die gemaakt zijn voor de Iraakse inval in Kuwayt: „Maar men sen die vanuit West-Europa van plan zijn hier vakantie te houden zullen wachten tot de bui over waait en dat betekent inderdaad dat de echte klap nog komen moet". De terugslag komt op het mo ment dat Egypte een begin heeft gemaakt met een investe ring van 3 miljard gulden in de toeristische industrie. Daarbij gaat het om hotel- en recrea tie-projecten an de kust van de Golf van Aqaba en de Rode Zee. Volgens Safwad Ayoub, directeur planning van het mi nisterie van Toerisme in Cairo gaat het om een investering over drie jaar, die 'naarmate de Golfcrisis langer duurt meer gevaar gaat lopen'. Vorige week begon in de Sinai de bouw van een met Saudisch geld betaald hotel van 120 mil joen gulden. Naast de Nijlcrui- ses en bezoek aan de pyrami- den moet de kust van Sinai het derde zwaartepunt worden van de Egyptische toeristensector. Ook in dat Nijlcruise-bedrijf wordt momenteel fors geïnves teerd. Nu al varen er 140 sche pen rond met bij elkaar 10.000 bedden. Voor eind van dit jaar komen er nog eens 40 schepen bij. Deze vaartuigen verzorgen tiendaagse trips voor gemid deld 200 per dag. Irak herhaalde dinsdag dat het de kwestie-Kuwayt nooit met het westen zal bespreken en dat het een Arabische zaak be treft. De Syrische president Hafez al-Assad overlegde gisteren in Egypte met president Mubarak over een mogelijke Arabische oplossing van het conflict. De Egyptische president zei in Alexandrië: „Als Saddam Hu sayn instemt met de terugtrek king uit Kuwayt, dan zullen wij de Arabieren, aUemaal, sa menwerken en gezamenlijk de buitenlandse troepen in het ge bied vragen te vertrekken". De Jordaanse koning Husayn bezocht gisteren Tunis voor be raad met de Tunesische presi dent Zine-el-Abidine. In Pales tijnse bron werd vernomen dat de door PLO-voorzitter Yasir Arafat ondernomen initiatie ven voor een Arabische oplos sing, worden ondernomen in het kader van de inspanningen van koning Husayn, de Libi sche leider al-Gaddafi, en de leider van de Sudanese junta, Omar el-Beshir. De Jordaanse vorst reist morgen naar Ma drid aan het begin van een reis door Europa. Een idee van de Iraakse presi dent Saddam Husayn om voor de televisie een debat te voeren met president Bush en de Britse premier Thatcher is 'idioot', zo deelde het Ameri kaanse ministerie van buiten landse zaken in Washington dinsdagavond mee in een reac tie. Irak liet dinsdag de Verenigde Staten weten dat het een onbe kend aantal Amerikaanse di plomaten uit Baghdad zal uit wijzen, ter vergelding van de uitwijzing door Washington van 36 Iraakse diplomaten. „Onze zaakgelastigde in Bagh dad werd ontboden en hoorde dat de regering van Irak een wederkerige stap zet. Wij kre gen te horen dat onze ambassa destaf in Baghdad wordt be perkt alsmede de beschikbaar heid van (financiële) fondsen ervoor", verklaarde Tutwiler. Washington zal gevolg geven aan de Iraakse opdracht indien die in overeenstemming is met de internationale wetgeving. De woordvoerster kon niet zeg gen of Washington de stap zal vergelden. De bondgenoten van de VS hadden dinsdag nog niet het voorbeeld gevolgd van Wash ington om Iraakse diplomaten uit hun land uit te wijzen. De eerste reacties van de 34 direct door Washington aangespro ken landen waren eerder te rughoudend. BONN (DPA) - In Bonn vergaderen de leiders van de West- duitse regeringspartijen CDU/CSU en FDP om een compromis te bereiken over de omstreden kwesties die het Duitse eenwor dingsverdrag in de weg staan. Daarbij gaat het in het bijzonder over een overgangsregeling voor de abortus in het verenigd Duitsland. De FDP is evenals de sociaaldemocratische SPD niet bereid het zogenaamde woonplaats-principe te accepteren. Op grond van deze regeling zouden Westduitse vrouwen ook strafbaar zijn als zij op Oostduits grondgebied een abortus la ten plegen. In de DDR kan een vrouw nu de eerste drie maan den van haar zwangerschap straffeloos een abortus krijgen. De Westduitse abortuswetgeving is veel strikter: zwangerschaps- onderberkeing is alleen in nauw omschreven situaties toege staan. BRUSSEL (AP) - Oostenrijk heeft er gisteren in toegestemd geleidelijk het vrachtverkeer met West-Duitsland en Italië te hersteUen. Een beschadigde brug te Kufstein wordt gerepa reerd en zolang de brug niet volledig te gebruiken valt, mag het vrachtverkeer gebruik maken van twee alternatieve wegen. Het goederenvervoer tussen de drie landen was vorige week tot stilstand gekomen als gevolg van Westduitse en Italiaanse maatregelen die waren genomen als vergelding voor een ver meend gebrek aan medewerking van Oostenrijkse zijde. De Eeuropese Commissie, het dagelijks bestuur van de EG, maakte bekend dat in ruil voor de Oostenrijkse concessies Ita lië en West-Duitsland 'met onmiddellijke ingang' Oostenrijkse vrachtwagens hun grenzen laten passeren. Italië en West- Duitsland sloten vorige week vrijdag hun grenzen voor het ge hele Oostenrijkse vrachtverkeer. MILAAN, 18 aug. (AP) - Fiat SPA, de grootste industrie in Ita lië, heeft dinsdag bekend gemaakt 35.000 van de in totaal 116.000 fabrieksarbeiders tijdelijk op non-actief te stellen. De tijdelijke ontslagen zijn het gevolg van onverwachte daling in het tweede kwartaal van de groei van de autoverkoop in Euro pa, aldus Fiat. In het eerste kwartaal steeg de verkoop met 5,7 procent, maar in het tweede kwartaal liep de afzet terug met 3,6 procent. Het afvloeiingsplan, dat voorziet in een tijdelijk ontslag van een tot drie weken in de komende drie maanden, zou de overproduktie helpen reduceren. De ontslagen beginnen te vallen vanaf 24 september en gaan door tot in december. Volgens de Italiaanse wet mogen bedrijven in slechte tijden werknemers ontslaan. De werknemers ontvangen dan 85 pro cent van hun oorspronkelijke salaris uit een gemeenschappe lijk bedrijfsfonds. ISLAMABAD (AFP) - Presi dent Ghulam Ishaq Khan van Pakistan heeft gisteren ver klaard bereid te zijn om op nieuw met de onlangs door hem afgezette premier Bena zir Bhutto te regeren, als zij de verkiezingen in oktober wint. De president, die de nieuwe verkiezingen heeft uitgeschreven voor 24 okto ber, zei verder dat deze 'vrij, onpartijdig en eerlijk' zullen zijn. Maandag werd de echt genoot aan Benazir Bhutto, de rijke zakenman Asif Ali Zardari, van illegaal wapenbezit beschuldigd. De politie zei dat zijn chauffeur en lijfwacht over wapens beschikten, terwijl hun wapenvergunning in december was afgelopen. Bhutto werd begin augustus ontslagen nadat haar regering van cor ruptie werd beschuldigd. JOHANNESBURG (RTR) - De Zuidafrikaanse politie heeft gisteren bij een overval op het hoofdkwartier van de grootste vakcentrale COSATU secretaris-generaal Jay Naidoo gearres teerd. Naast Naidoo zijn vice-secretaris-generaal Sydney Ma- fumadi en vakbondsfunctionaris Baba Schalk in handboeien wegegevoerd. Volgens de Zuidafrikaanse veiligheidsdienst- moeten de arrestaties in verband worden gebracht met 'een aanslag op en de ontvoering van een politie-officier'. De CO SATU telt ruim een miljoen leden en is nauw gelieerd aan het Afrikaans Nationale Congres (ANC) met wie de Zuidafri kaanse regering momenteel onderhandelt over het democrati seringsproces. De bond verdenkt de Zuidafrikaanse politie er van aanslagen tegen leden eh/of gebouwen van de vakcentrale voor te bereiden. SAN SEBASTIAN (RTR) - In San Sebastian, in Spaans Bas kenland, zijn gisteren twee bars bij bomexplosies verwoest, nadat de Baskische afscheidingsbeweging ETA vooraf in een telefoontje voor de aanslagen had gewaarschuwd. Bij de ont ploffingen raakte niemand gewond, maar er werd wel aan zienlijke schade aangericht. Diegene die namens de ETA op belde gaf als verklaring voor de aanslag dat er in de bars in drugs gehandeld werd. Volgens de ETA leiden drugs de aan dacht van jonge mensen af van politiek. In Spaans Baskenland zijn drugshandelaren en gelegenheden waar drugs verhandeld werden al eerder doelwit geweest van aanslagen van de ETA. JAKARTA (AFP) - President Suharto heeft het stakingsver bod opgeheven dat 27 jaar geleden was afgekondigd in sectoren van de economie die de Indonesische regering van 'vitaal be lang' achtte. De maatregel is getroffen in de vorm van een pre sidentieel decreet en toont volgens het persbureau Antara aan dat Indonesië 'de universele rechten van de arbeiders eerbie digt'. Het verbod was in 1963 afgekondigd door Suharto's voor ganger Sukarno. Doel ervan was het vergemakkelijken van de voltooiing van enkele grote projecten, zoals de bouw van het grote Senayan-stadion in Jakarta en die van een moskee. De minister van sociale zaken heeft de arbeiders opgeroepen de Indonesische tradities op het gebied van de arbeidsverhoudin gen te eerbiedigen. SEOUL (DPA) - Om energie te besparen mogen alle lif ten in Zuid-Korea slechts vanaf de derde verdieping worden gebruikt. Voor de eerste drie verdiepingen van gebouwen moet gewoon de trap worden genomen. Ver der mogen liften slechts éénmaal per twee etages stop pen. Neonreclame wordt elke nacht klokslag twaalf uit gedaan. Het energieverbruik in Zuidkorea neemt jaar lijks met 13 procent toe. BUKAREST (RTR) - De burgemeester van Bukarest heeft de monstraties in het centrum van de Roemeense hoofdstad ver boden na bijna een week van nachtelijke reUen tussen de op roerpolitie en mensen die tegen de regering demonstreerden. Honderden jonge, met stenen gooiende demonstranten die schreeuwden dat president Iliescu moet aftreden, hebben vanaf woensdag tot zondag vijf avonden achtereen slag gele verd met de oproerpolitie, waarbij zij probeerden de hoofd straat van Bukarest naar het Universiteitspliein af te sluiten. Zeker 80 mensen zijn bij de rellen opgepakt. Veel van de de monstranten klagen er over dat de leefomstandigheden weinig beter zijn onder Iliescu dan onder de communistische dictator Nicolae Ceausescu, die in december ten val gebracht en te rechtgesteld is.

de Stem | 1990 | | pagina 5