'GEGOOCHEL MET PRIORITEITEN MOET AFGELOPEN ZIJN' VVD: 'Raadsstukken Hulst zijn te duur' School Jansenius in Hulst houdt grote reünie Dienstverlening en voorwaardelijk voor radeloze gokker SCHIE1 'Muzedoze' nieuwste Zeeuwse museumkrant DE STEM SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS Weekenddienst Stem-redactie \G 29 SEPTI EMBER 1990 HULST De gemeente Hulst voert een slecht beleid door tussentijds telkens maar geld in projecten te stoppen met een lage priori teit, maar waarvoor de pro vincie plotseling subsidie beschikbaar stelt. Foto's Aanmeldingen Zeeuwsch-Vlaanderen Jeugdfilm in Porgy Bess in Terneuzen Y olksuniversiteit start met cursus beleggen Zevac houdt zondag de Bamisrit Nieuw-Namen Hulst Vogelwaarde Rubrieken Oplage T22 Kritiek raad Hulst op beleid Van onze verslaggever Een groot deel van de gemeente raad, zo bleek tijdens de raads vergadering, voelt er weinig voor om voortaan nog aan dit soort onverwachte voorstellen mee te werken. Aanleiding voor de kritiek was de herinrichting van het Dorpsplein in Graauw. Dit project is nergens op de prioriteitenlijst terug te vinden. Om dat echter de provincie een subsidie van 80.000 gulden in het vooruitzicht heeft gesteld hebben B en W gemeend dit karwei toch nu te moeten aanpak ken. Het kost de gemeente nog wel 110.000 gulden. Dat geld wordt geput uit de algemene reserve. F. de Vries (Groot Hulst) had tij dens de raadsvergadering weinig goede woorden over voor het college- beleid. „Ik heb de indruk dat er enkel nog projecten worden gerealiseerd als er subisidie op komt", betoogde De Vries. Hij sprak de vrees uit dat door een dergelijke handelwijze projecten die veel belangrijker zijn vanwege een tekort aan financiën steeds ver der op de achtergrond worden ge schoven. „Wij willen geen gegoochel meer met prioriteiten", stelde De Vries, „het moet afgelopen zijn met dit hap-snap beleid". De WD heeft al eerder forse kri tiek geleverd over het B en W-beleid en W. Kayser liet ook dit keer zijn on genoegen blijken. „De provincie komt met een lokkertje en wij trekken dan maar meteen de portemonnee open. Dat slaat nergens op", aldus Kayser. In Graauw wordt weliswaar een aan tal knelpunten gesignaleerd met be trekking tot de leefbaarheid, maar de herinrichting van het Dorpsplein draagt niet bij aan een oplossing, zo meende Kayser. W. de Brouwer (Gemeenschappe lijke Belangen) zei nog wel hogere prioriteiten te kennen waarin de ge meente geld kan stoppen, zoals de re constructie van de Wilhelminastraat in Sint-Jansteen. Daar wordt al heel wat jaren op gewacht. „Wij doen niet meer mee aan dit soort voorstellen als daardoor de Wilhelminastraat steeds naar achter schuift", kondigde De Brouwer aan. Hij wil dat er een spaarpotje wordt aangelegd voor de Wilhelminastraat. „Dat we kunnen sparen blijkt wel uit het geld dat er is voor het stadskantoor". „Hij kreeg steun van CDA'er P. Blommaert. Die wees er op dat er al lerlei projecten worden gerealiseerd in de kleine kernen. „Ik hoop dat Sint-Jansteen nu ook eindelijk eens aan de beurt komt", verzuchtte Blom maert. Loco-burgemeester G. van de Voorde moest toegeven dat er af en toe wel sprake is van een 'ad hoe be leid'. „Maar als je als gemeente die subsidies niet aanneemt doe je jezelf tekort. We krijgen de kans projecten te realiseren die anders nog jaren op zich zouden laten wachten". Van de Voorde benadrukte dat er zeker geen andere projecten in de problemen ko men. „Je kunt dit niet afzetten tegen de Wilhelminastraat. Alleen al gezien de kosten, twee ton voor Graauw te gen 2 miljoen voor Sint-Jansteen". Van de Voorde beloofde er alles aan te doen het geld voor de Wilhelmina straat bijeen te krijgen. „Wat in het vat zit verzuurt niet", aldus de loco burgemeester. „Ik hoop niet dat het college de plannen vergelijkt met wijn", reageerde De Brouwer, „hoe ouder hoe beter". Wethouder P. Weemaes wees de raad er op dat zich altijd onvoorziene zaken kunnen aandienen. „Het gaat niet alleen om die gevallen waarvoor plotseling subsidies komen. Gedu rende een begrotingsjaar zijn er wel meer onvoorziene uitgaven. Natuur lijk kun je zeggen dat de Wilhelmina- staat de hoogste prioriteit heeft. Dan leggen we gewoon alles in de ge meente stil". Een groep leerlingen en docenten uit 1955 De lichting'1969 Van onze verslaggever HULST - De r.k. Scholen gemeenschap Jansenius uit Hulst houdt op zater dag 10 november een grote reünie ter gelegenheid van het zeventigjarig bestaan van de school. Alle oud-leerlingen en oud docenten van de school voor havo/vwo zijn die dag van 12.00 uur tot 24.00 uur wel kom. Door de bestuursleden van de stichting Vrienden van Jansenius is een uitgebreid programma opgesteld. Tus sen 12.00 en 13.00 uur vindt de ontvangst van alle deelne mers aan de reünie plaats. Zij zijn in een lokaal ingedeeld met klasgenoten van vroeger en een docent uit die tijd. On der het genot van een bak koffie en een broodje kunnen de oud-klasgenoten en hun docent tot 14.00 uur opnieuw met elkaar kennismaken en oude herinneringen aan hun middelbare schooltijd opha len. Vervolgens maken de groe pen een rondgang door de school. Aan de hand van een schema kunnen de reünisten zien welke leraar in welk klaslokaal zit. Op die manier kunnen zij gemakkelijk een oud-leraar die zij nog eens willen spreken, opzoeken. Ook zijn oude dia's en foto's van de schooltijd te bekijken. Omstreeks 15.30 uur gaat een parallelprogramma van start. Op vier verschillende locaties in Hulst kunnen de reünisten dan terecht. Zo ge ven een aantal oud-leerlingen onder leiding van J. Ivens (oud-muziekdocent aan het Jansenius) een concert in de basiliek. Anderen kunnen bijvoorbeeld terecht in het streekmuseum De Vier Am bachten. J. Gremmen (oud leraar aardrijkskunde) en J. Steijns (oud-leerling) geven van daaruit een rondleiding door het oude stadsgedeelte van Hulst. Na het parallelprogramma komt het hele gezelschap rond 18.00 uur weer samen om gezamenlijk de maaltijd te gebruiken. Daarna begint omstreeks 20.00 uur een gezel lig samenzijn die muzikaal opgefleurd wordt door een orkest. De afsluiting van de grote Jansenius-reünie vindt rond middernacht plaats. Volgens rector A. Cosijn van de Jansenius-scholenge- meenschap loopt het aanmel den goed. „Op dit moment zijn er ruim honderd aanmel dingen. En dat aantal groeit elke dag flink", zegt hij. „De aanmeldingen zijn heel gespreid. Van alle leerjaren, ook van heel vroeger, komen ze binnen. Er is blijkbaar veel belangstelling, zowel bij oud leerlingen als bij oud-docen ten, om elkaar weer eens te ontmoeten." Jansenisten die graag naar de reünie op 10 november toe willen komen, kunnen zich nog tot 10 oktober aanmelden. BURGERLIJKE STAND - Gebo- ren: Valesca, dv R. Verschooten en A. de Valck, Vogelwaarde; Myrthe, dv B. Hamelink en F. Sol, Terneuzen; Lotte, dv I. Per- daan, Terneuzen; Laura, dv W. Dingemanse en M. Hofman, Ter neuzen; Nikita, dv J. Pauwels en J. Vanhijfte, Terneuzen; Tara, dv W. van de Steenoven en G. de Lijzer, Biervliet; Annissia, dv P. van Bavinchoven en N. van der Heijden, Terneuzen; Willem, zv L. Meesen en H. Hamelink, Zaamslag; Johan, zv F. de Mul en M. Dobbelaar, Zaamslag; Kar lijn, dv H. Mangnus en R. van de Vijver, Koewacht; Brigit, dv P. Schieman en M. Lijbaert, Philip pine; Martinus, zv D. Wieland en J. Tromp, Zaamslag; Petronella, dv M. Gelton en J. Mentzij, Hulst; Sandra, dv D. Kaijser en Ch. Wil- lemstein, Hulst; Jessica, dv E. van Duijse en M. Aerens, Clinge; Niels, zv R. Holtrust en P. van Kerkhoven, Koewacht; Ivan, zv G. van Leuven en C. Bisschop, Vogelwaarde; Farah, dv J. Stege- man en C. Bruel, Terneuzen; bart, zv R. Ingels en M. van Liere, Biervliet; Lorenzo, zv L. Wee maes en A. Heijens, Heikant; Stefan, zv J. Lensen en M. Meeu- sen, Zaamslag; Dennis, zv A. de Koeijer en I. Geilen, Axel; Bar tholomew, zv E. de Burger en R. van Dorsselaer, Clinge; Megan, dv C. van Gremberghe en M. Ie Roy, Vogelwaarde; Sabrina, dv J. van de Voorde en A. van den Bunder, Terneuzen; Wouter, zv J. Mol en M. Poppe, Zaamslag; Chantal, dv M. Strooband en C. Dhollander, St.-Jansteen; Maai ke, dv E. de Pooter en Y. van Kouteren, Hoek; Silvia, dv S. Luijten en M. Coolen, Terneuzen; Darar, zv S. Darar Dirir en A. Djama Egueh, Terneuzen; Nick, zvc D. Riské en C. Kool, Heikant; Arzu, dv M. Kilic en T. Kilic, Axel; Naomi, dv J. Martens en M. Gelderland, Terneuzen; Maria, dv A. Gelton en M. van der Ven, Kloosterzande; Mitchel, zv C. Ta- zelaar en J. Herman, Retranche- ment; Martine, dv P. Radema kers en C. Lucasse, Kloosterzan de; Yasemin, dv B. Usui en D. Usui, Terneuzen; Ricardo, zv J. van Dijk en I. van Poecke, Sas van Gent; Jasper, zv J. Dophe- mont en A. de Moor, Hengstdijk; Joyce, dv J. Schelleman en I. Tie- leman, Axel; Jill, dv J. Schelle man en I. Tieleman, Axel; Laris- sa, dv J. van der Velden en A. van Hoorn, Hoek. Ondertrouw: Jacobus Brugge- man, Terneuzen en Sylvia Fli- kweert, Terneuzen; Agostino Reale, Terneuzen en Yolanda Coens, Terneuzen; Reinier Elve, Terneuzen en Maria Wieland, Terneuzen; Marinus Ruben, Ter neuzen en Everdina Keurhorst, Dordrecht; Matthijs Thalen, Ter neuzen en Janna Dieleman, Ter neuzen; Maurice van Asten, Ter neuzen en Sandra Meeusen, Ter neuzen; Christiaan den Exter, Terneuzen en Darlene de Lege, Terneuzen; Jacob Manhave, Ter neuzen en Maria Haak, Terneu zen; Jean van Driel, Terneuzen en Jacoba Faas, Terneuzen; Ja cobus Dieleman, Terneuzen en Agatha Verstraaten, Terneuzen; Patrick Arens, Axel en Elizabeth Witte, Terneuzen. Getrouwd: Cornelis van Bende- gem en Janneke Hamelink te Terneuzen; Mario Den Hamer en Alexandra Dobbeleir te Axel; Marcel Puister en Jolanda de Schepper te Terneuzen; Abra ham Dieleman en Monique Dees te Hoek; Marcus Vosveld en An- gelika de Vogel te Terneuzen; Erik Elve en Evelien Heerkens te Sluiskil; Jacob Hoekman en Sara de Braai te Terneuzen; Marcel van der Lugt en Dimphna Dinge- mans te Terneuzen; Jan van Doezelaar en Manja de Gijsel te Zaamslag; Jan Harte en Laurette de Vlieger te Terneuzen; Mare van den Bergen en Petra Verten- Zaterdag 29 september Hulst Bar de Smidse - 14 u. kermis- lraartinu Café de Kroon - 14.30 u. ker- misschieting. DeKlinge Het Gasthof - 15 u. schieting. Kieldrecht J. de Loos - 20 u. kaarting. 't Sleepbootje - 15 u. schieting. Kloosterzande de Bamistent - 14 u. schieting. Café de Reizende Man - 20 u. Bamiskaarting. Koewacht Oude Molen - 14.30 u. schie ting. St. Jansteen Café 't Centrum - 14 u. vlees- prijskaarting. Terhole Café de Kroon - 14.30 u. gaai- bollen. Vogelwaarde Café Ons Vermaak - 20 u. prijskaarting. Zuiddorpe Café 't Gemeentehuis - 14 u. schieting. Zondag 30 september Hulst W. Blommaert - 14.30 u. ker- misschieting. Van onze verslaggever HULST - De belangstel lende burgers die telkens alle paperassen willen ont vangen die naar de raadsle den worden gestuurd, moe ten daarvoor te veel beta len. Dat is de mening van de Hul ster WD-fractie. Wie de be groting en de maandelijkse raadsstukken in de bus wil krijgen moet daarvoor 380 gul den per jaar neertellen. „Dat is erg veel", aldus W. Kayser. „Een dergelijk bedrag draagt er niet toe bij de betrokkenheid van de burgers bij het gemeen tebestuur te vergroten". Vol gens Kayser zou de hele pa pierwinkel voor een symbo lisch bedrag van pakweg 100 gulden beschikbaar gesteld moeten worden. Wethouder P. Weemaes be nadrukte dat de 380 gulden 'echt de kostprijs' is. Hij wees er op dat in de bibliotheek tel kens twee setjes raadsstukken liggen, zodat iedereen die inte resse heeft er kennis van kan nemen. Weemaes zei er niets Van onze verslaggever TERNEUZEN - Bij wijze van proef hebben het Zuid- landtheater in Terneuzen en De Halle in Axel enkele filmvoorstellingen voor de jeugd op touw gezet. De films worden gedraaid in Porgy Bess in Terneuzen. De eerste, getiteld 'Busters We reld', is op woensdagmiddag 3 oktober te zien. De film gaat over de tienjarige Buster, die graag goochelt. Op die manier gooit hij op die manier het feestje van de rijke Joanna - op wie hij stiekem verliefd is - in de war. De film is bedoeld voor kin deren van 6 tot 11 jaar. Aan vang 15.00 uur, entree 2,50. DAGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Romain van Damme, Frank van Cooten, Lianne Sleufjes, Ronald Verstraten, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Goes: Jan Jansen (provincie redacteur). Hulst: Eugène Verstraeten (plv. editiechef), Harold de Puijsseleijr. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C. Menu, privé tel. 09- 3291459940. 7-89 voor te voelen iets van de prijs af te doen. „Het zijn maar een paar mensen die hiervan ge bruik maken. Als er grote be langstelling zou zijn zou ik er liever aan meewerken om de stukken in de gemeenschaps huizen ter inzage te leggen". Van onze verslaggever HULST - De afdeling Oost Zeeuwsch-Vlaanderen van de ZVU (Zeeuwse Volks Universiteit) start bij vol doende belangstelling een cursus 'Beleggen' in Hulst. In tien lessen, te beginnen op maandag 1 oktober, worden de cursisten wegwijs gemaakt in de wereld van aandelen, opties en obligaties. Op woensdag 3 oktober start, eveneens in Hulst, de cursus 'Bridge voor gevorderden'. Daarnaast organiseert de ZVU ook in Terneuzen een tweetal cursussen. In de cursus 'Astro logie' leren de deelnemers hoe een horoscoop te berekenen en te tekenen en de beginselen van de interpretatie ervan. De cur sus begint op dinsdag 2 okto ber. Eveneens in Terneuzen start op donderdag 11 oktober de cursus 'Fotografie'. Dit is een beginnerscursus die zowel theorie als praktijk omvat. Voor verdere inlichtingen kunnen geïnteresseerden con tact opnemen met het secreta riaat van de ZVU in Axel, da gelijks van 9.00 uur tot 12.30 uur. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - De Zevac houdt, in samenwer king met Alfa Romeo-club Zeeland en de Zeeuwse Buggers, zondag 30 septem ber de Bamisrit. Dat is een auto-zoektocht die in het kader van de Bamisfeesten te Kloosterzande gehouden wordt. Men kan deelnemen in de wed- strijdklasse (45 kilometer) of in de toerklasse (30 kilometer). Het is een eenvoudige puzzel- tocht waarmee leuke prijzen te verdienen zijn. Tevens is er een extra prijs voor de best geklas seerde inwoner van Hontenis- se. Tussen 13.00 en 14.00 uur kan men inschrijven in Bar de Klaroen en vanaf daar wordt ook het startsein gegeven. De prijsuitreiking en verloting worden na afloop ook in deze lokaliteit gehouden. Van onze correspondente MIDDELBURG - Een zware gokverslaving vormde de achtergrond van de gebeurtenissen op 25 no vember, waarvoor de 32-ja- rige H. T. uit Middelburg donderdag voor de politie rechter ter verantwoording werd geroepen. Dertien jaar lang al was T. ver slaafd, eerst aan de fruitauto maten en vervolgens aan de speeltafels in een Golden Ten Casino. Eind vorig jaar verloor hij in één maand tijd 23.000 in het casino dat de onfortuinlijke speler zelfs 's nachts illegaal liet doorgaan. Tot driemaal toe leende hij geld bij een bank en op 22 november deed hij dat om zijn neef de geleende 13.000 terug te betalen. Maar opnieuw sloeg de verleiding toe en het geld werd diezelfde dag nog in het casino verspeeld. Radeloos meldde de gokker zich op 25 november bij de casi no-eigenaar om zijn geld terug te eisen, maar daar voelde de man niets voor. „Verloren is verloren", zo werd T. te kennen gegeven. Uit pure wanhoop en 'kwaad op zichzelf' besloot T. het casino 'kapot te maken'. Van achter een bar greep hij een groot mes en vervolgens ook nog een stoel waarmee hij zowel de casinobaas als diens eigendommen te lijf wilde gaan. Later verklaarde hij dat het hem alleen om de spullen te doen was geweest, maar getui gen waren van oordeel dat 'de baas' in reëel gevaar had ver keerd. Hoe dan ook: met de stoel sloeg T. een aantal zaken kapot en de totale schade bedroeg 8.000. Dat er ter zitting geen 'beledigde partij' was versche nen om zijn claim in te dienen, moest worden geschreven op rekening van het feit dat de casinobaas zelf illegaal was be zig geweest door T. na slui tingstijd door te laten spelen. Bovendien had hij aan T. zo veel verdiend, dat hij van dat geld de hele zaak wel kon ver nieuwen, aldus de raadsman. Intussen is de Middelburger met behulp van het RIAGG be zig van zijn gokverslaving af te komen. Zelf meende hij 'vol doende straf' te hebben gehad, omdat hij onder meer zijn huis had moeten verkopen om een deel van zijn schulden te kun nen afbetalen. Tegen een dienstverlening, zoals voorge steld, zei hij 'geen bezwaar' te hebben, maar 'eigenlijk' had hij liever helemaal geen straf meer. Daar was de politierechter het niet mee eens, al wilde hij wel rekening houden met het feit dat de casinobaas ook 'bo ter op het hoofd had', door de hopeloze situatie waarin T. was komen te verkeren te laten voortduren. Lager dan geëist werd de Middelburger dan ook veroordeeld tot een gevange nisstraf van 3 weken met daar voor in de plaats 30 uur dienst verlening. Als stok achter de deur kreeg hij daarnaast nog eens 6 weken voorwaardelijk opgelegd met een proeftijd van 2 jaar. ;:i!ï viiMi 'Kt: Van onze verslaggever MIDDELBURG - Op don derdag 4 oktober vindt in St-Annaland op Tholen de presentatie plaats van het nieuwste museumblad van Zeeland, Muzedoze. In het streekmuseum De Meestoof neemt commissaris van de koningin C. Boertien het eerste exemplaar in ont vangst. De Muzedoze is een periodiek van het provinciaal overleg museumeducatie, waarin ne gen Zeeuwse musea samen werken. Uit Zeeuwsch-Vlaan deren doen het gemeentelijk archeologisch museum in Aar denburg en het streekmuseum Het land van Axel in Axel mee. Museum-educatie en -voor lichting zijn volgens het pro vinciaal overleg noodzakelijk om de publiekstaak van het museum naar behoren te kun nen vervullen. De Muzedoze ten te Terneuzen; Robert van der Kevie en Carina den Breker te Hoek; Gaatze van der Bijl en Jeanette Wisse te Terneuzen; Andreas Stockman en Anna Wil- lemsen te Terneuzen; Willem van de Wege en Pieternella de Putter te Terneuzen; Daniël Hoefeijzers en Martina de Meyer te Hoek; Marinus Dekker en Eli zabeth Pijpelink te Sas van Gent; Henk de Jonge en Carolina van Doeselaar te Hoek; Marcellus Gokke en Bianca Moes te Ter neuzen; Leonardus de Nooijer en Cornelia Raas te Terneuzen. Overleden; Elisabeth de Jong, 85, wed v F. van der Zande, Hulst; Frederika Richard, 87, wed v J. van der Klooster, Hoek; Anna de Bruijn, 89, wed v R. Lockefeer, Hulst; Jacobus de Blaey, 88, Axel; Pieter Huijssen, 74, Ter neuzen; Dina Geensen, 84, wed v M. Witte, Terneuzen; Louise de Caluwé, 91, wed v A. van Coteg- hem, Sas van Gent; Jacoba van Nieuwenhuijzen, 78, ev J. Schuerman, Hulst; Johannes de Kesel, 62, Terneuzen; Eduardus van Acker, 80, Axel; Leijntje Vroon, 88, wed v W. Luteijn, Oostburg; Adriana Schippers, 75, ev P. Jonkman, Terneuzen; Jo hannes Nachtegaal, 79, Hulst; Jo- zias de Kraker, 91, Biervliet; Abi- gael Heene, 57, ev J. de Troije, Terneuzen; Cornelia Hage, 83, wed v L. van Minnen, Terneuzen; Jacobus Bareman, 95, Zaamslag; Paul Descendre, 86, Sluiskil; Re- né de Bakker, 74, Hontenisse. OUDERENBOND - De Bond van Ouderen in Nieuw-Na men houdt woensdag 3 okto ber de najaarsvergadering in het gemeenschapscentrum De Kauter. De vergadering be gint om 13.00 uur. Na het offi ciële gedeelte staan nog een kaarting en bingo op het pro gramma. Vervolgens is er een gezamenlijke koffiemaaltijd met aansluitend een diaserie over vakantiereizen en een verloting. KVO - De KVO kring Hulst maakt donderdag 11 oktober een uitstapje naar Maas tricht. De bus vertrekt om 7.45 uur in Axel en om 8.00 uur in Hulst. De terugreis gaat via Scherpenheuvel en de dames hopen rond 22.00 uur weer thuis te zijn. Leden die mee willen moeten zich voor 5 ok tober opgeven bij mevrouw M. Menu-Kerckhaert in Kloosterzande. AFASIE - De Afasievereni- ging Zeeuwsch-Vlaanderen houdt dinsdag 9 oktober weer een soosmiddag in het ver pleeghuis de Blaauwe Hoeve in Hulst. Aanvang 13.30 uur. KAARTING - Aan de kaar ting van de katholieke bond voor ouderen Stoppeldijk de den 46 kaarters mee. Uitslag; bieden: 1. B. van de Bosch, Axel, 2. E. van Stevendaal, Terhole, 3. G. van Akker, Ter hole, jokeren: V. Lambert, Boschkapelle, 2. mevr. Rietjens, Heikant, 3. mevr. Sponselee, Axel. Volgende kaarting donderdag 11 okto ber. Kieldrecht J. de Loos - 20 u. kaarting. DeKlinge De Statie - 15 u. schieting. Kloosterzande Café de Kastanje - 14.30 u. schieting. Koewacht P. de Vliegher - 15 u. schie ting. Lamswaarde Café de 4 Jaargetijden - 14.30 u. schieting. St. Jansteen Café Sport - 14 u. kaarting. Terhole Café de Kroon - 14.30 u. gaai- bollen. Maandag 1 oktober Hulst Café de Smickel - 20 u. ker- miskaarting. Café de Kroon - 9.30 u. ker- miskaarting. 14.30 u. kermisschieting. Kieldrecht 't Sleepbootje - 15 u. schieting. De Klinge De Herleving - 15 u. schieting. Kloosterzande De Bamistent - 9.30 u. vlees- kaarting. Terhole Café de Kroon - 14 u. vlees- prijskaarting. wordt het centrale communica tiemiddel tussen de Zeeuwse musea en de verschillende pu blieksgroepen. De informatie is ondergebracht in zeven vaste rubrieken en omvat tips, activiteiten, projec ten en wetenswaardigheden. De Muzedoze mikt niet in de laatste plaats op 'schakels' naar speciale publieksgroepen, zoals onderwijskrachten, bestuur ders van verenigingen en tour operators. Het publiek kan in het blad ook reageren. De Muzedoze verschijnt drie of vier keer per jaar in een oplage van achthonderd exemplaren. De redactie is in handen van Dorine Zelders van het Zeeuws Museum, Martha Wedts de Swart van het Zeeuws Biolo gisch Museum en Karei Leef- tink van de Delta Expo. Voor redactionele aangele genheden, niet voor adver tenties of bezorgklachten, kan dit weekeinde contact worden opgenomen met Eugene Verstraeten, tele foon 01140-14337, b.g.g. 01153-1534 of 01150-18924. 1

de Stem | 1990 | | pagina 49