DE STEM PER O IM E E L I C.V.-INSTALLATIE7 SERVICEMONTEUR hoofd buitenlandbalie (m/v) Rabobank Q DEST Zinloze hi ervaren betontimmeriieden mlv medewerk(st)er die onze stad en onze taken verlicht ADMINISTRATEUR (m/v) medewerker riolen (m/v) KOK A KOK B Nationale Ziekenhuisraad SECRETARIS M/V VAKBEKWAME MAHOCO B.V. Rabobank Baarle-Nassau DE STEM VAN ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1990 ZELFSTANDIGE VERTEGENWOORDIGER (M/V) voor een full-time dienstverband GEMEENTE ASS. FILIAALLEIDER M/V VERKOOPSTERS M/V Aldi Best B.V. MEMOIRES VAN TOf HET 'JEUGDPARADIJ! VAN MARION GRAVIN DÖNH0FF A64 Book People Holland b.v. is een bedrijf dat is gevestigd D trmu DcmrfrU ai i niun us»e en boek.» produceert B OjrLL nULLHIW die uits,uitend in bedrijven en prijsbewust boeken kiezen instellingen verkocht worden. Wij zoeken voor een interessante groeimarkt op korte termijn contact met U zult werkzaam zijn in de omgeving van uw woonplaats. Wij vragen enthousiaste mensen die: - in het bezit zijn van een rijbewijs, - representatief zijn, - goede contactuele eigenschappen hebben, - commercieel zijn ingesteld, - leeftijd ca. 19-30 jaar, - minimaal M.B.O. niveau. Bent u geïnteresseerd, neem contact op met afd. personeelszaken, Willemien Wagner. Telefoon: 02522-11837 of 02521-19105. Wij bieden u voortreffelijke vooruitzichten en de kans in ons succes te delen. Bij de afdeling Wegen van de Dienst Openbare Voorzieningen is op korte termijn een vacature beschikbaar bij de groep Voorbereiding/financieel economisch beheer, die onder meer zorg draagt voor de wegen, fiets- en voetpaden, pleinen en overige verhardingen, openbare verlichting en tijdsaanduiding binnen de gemeente en de inkoop van wegenbouwmaterialen en het beheer van magazijnen en gemeentelijke opslagterreinen. Daarnaast levert de groep Voorbereiding een bijdrage aan het afdelings-, sector- en dienstbeleid terzake. Voor de versterking van dit team binnen de afdeling zijn wij op zoek naar een medewerker openbare verlichting/reclame m/v voor 38 uur per.week. Uw takenpakket is o.a. opgebouwd uit de volgende hoofd bestanddelen: het vaktechnisch voorbereiden en uitwerken van projecten op het gebied van de openbare verlichting en klokken; het vaktechnisch voorbereiden, uitwerken en begeleiden van reclameprojecten aan de openbare wegen. Uw beschikt voor deze functie over: - het diploma M.T.S. weg- en waterbouw of gelijkwaardig; - applicatiekennis op het gebied van de openbare verlichtingstechniek; - kennis op het gebied van geautomatiseerde reken- en beheerssystemen; goede mondelinge en schriftelijke uitdrukkings vaardigheden; - goede contactuele eigenschappen/vaardigheden. Informatie: Voor meer informatie over bovenstaande functie kunt u contact opnemen met de groepsleider voorbereiding de heer W.C. de Wever, telefoonnummer 078-116594. Salariëring: Afhankelijk van opleiding en ervaring maximaal f 4.258,- bruto per maand (max. schaal 8). Sollicitatie: Indien u geïnteresseerd bent in bovenstaande functie kunt u uw sollicitatiebrief, binnen 14 dagen na de verschijning van deze advertentie, richten aan het hoofd van de afdeling Personeel Organisatie, de heer S.L.C. Huizinga, Postbus 318, 3300 AH Dordrecht, onder vermelding van het vacaturenummer 9014WE in de linkerbovenhoek. Het beleid van de gemeente Dordrecht is erop gericht de samenstelling van het ambtelijk apparaat een afspiegeling te doen zijn van de Dordtse beroepsbevolking. Daarom worden vooral vrouwen, leden van etnische minderheids groepen en gehandicapten uitdrukkelijk verzocht te solliciteren. Indien zij aan de gestelde functie-eisen voldoen, wordt aan hen de voorkeur gegeven. De Stichting Gezins- en Bejaardenverzorging Roosendaal en omstreken te Roosendaal biedt hulp van huishoudelijke, verzorgende en begeleidende aard aan mensen die deze hulp nodig hebben om een zo zelfstandig mogelijk funktioneren te bereiken of te behouden. Bij de stichting is de funktie vakant van; De administrateur maakt deel uit van het managementteam en is verantwoording schuldig aan de direkteur. Tot de taken van de administrateur behoren o.a.: - het leiding geven aan de medewerkers van de afdeling administratie; - het leveren van een bijdrage aan de beleidsvoorbereiding; - het uitvoering geven aan door het stichtingsbestuur/-managementteam genomen beslissingen; - het opstellen van de begroting en het aanleveren van de jaarcijfers. Voor deze funktie gaan de gedachten uit naar kandidaten die: - in het bezit zijn van een diploma SPD, HEAO of gelijkwaardig; - goede kontaktuele eigenschappen bezitten; - ervaring hebben met geautomatiseerde gegevensverwerking, in het bijzonder met het AS-400-systeem (IBM); - kennis van salarisadministratie bezitten. Salaris en arbeidsvoorwaarden zijn konform de CAO Gezinsverzorging en Algemeen Maatschappelijk Werk. Voor nadere inlichtingen kunt u kontakt opnemen met de heer A.C.G.M. Schauwaert, staffunktionaris personeelszaken, telefoon (01650)-45050. Gelieve uw schriftelijke sollicitatie voor 15 oktober aanstaande te richten aan: Stichting Gezins- en Bejaardenverzorging Roosendaal e.o. T.a.v. afdeling personeelszaken, Lindenburg 12, 4707 CR ROOSENDAAL. Koninklijke Aannemingsmaatschappij Van Drunen B.V., als werkmaatschappij van de divisie Beton- en Waterbouw verantwoordelijk voor de bouw van bruggen, tunnels, viadukten, sluizen en waterzuiveringsinstallaties, vraagt voor spoedige indiensttreding: teen 1 Zowel ploegen als individuele timmerlieden zijn welkom ten behoeve van werken in Zeeland, Zuid-Holland en Utrecht. Vervoer kan eventueel worden verzorgd. Inlichtingen: Overdag: De heer M. Buys, tel.: 073 - 48 16 11. 's Avonds: De heer H. Teulings, tel.: 041 92 -1 37 91. Koninklijke Aan nem i ngsmaatschapp ij Van Drunen B.V. Graafsebaan 13 5248 JR Rosmalen BERGEN OP ZOOM Bergen op Zoom telt ca. 47.000 inwoners en vervult van oudsher een centrumfunctie in het westelijk gedeelte van Noord-Brabant. De stad kan bogen op een waardevol cultureel-historisch erfgoed uit een roemrijk verleden. De nabijheid van bossen en water en de •gunstige ligging tussen de wereldhavéns van Antwerpen en Rotterdam, maken Bergen op Zoom óók tot een stad met toekomst. Bij de dienst Stadsontwikkeling en -beheer, afdeling Civieltechnische Uitvoering en Beheer, alsmede Bouwkundig Beheer {afgekort C.U.B.) is de functie vacant van Taakomschrijving: De aan te stellen medewerk(st)er zal voornamelijk worden belast met werkzaamheden ten aanzien van het ontstoppen, repareren en onderhouden van bestaande rioleringen en het maken van nieuwe rioolaansluitingen. Indien noodzakelijk zal hij/zij ook worden ingezet voor alle andere voorkomende werkzaamheden. Vereisten: Van belangstellenden wordt een praktische instelling en gevoel voor verantwoordelijkheid verwacht. Ervaring in de betreffende werkzaamheden strekt tot aanbeveling. Belangstellenden dienen in het bezit te zijn van rijbewijs BE, Salaris: Afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring zal aanstelling geschieden in schaal 3 of 4 (max. schaal 4 2.826,- bruto). Belastingvrije kledingtoelage is 232,- per jaar. De gebruikelijke rechtspositie regelingen zijn van toepassing. Voor het verrichten van werk zaamheden waaraan bezwarende omstandigheden (vuil, zwaar) zijn verbonden zal een toelage worden toegekend. Aanstelling: Benoeming geschiedt in tijdelijke dienst, na gebleken geschiktheid volgt aanstelling in vaste dienst. Het gemeentelijk beleid is erop gericht meer vrouwen en leden van minderheidsgroepen in dienst te nemen. Aan hen die aan de gestelde eisen voldoen wordt uitdrukkelijk verzocht te solliciteren. Selectieprocedure: Bij de selectieprocedure zullen de overige medewerkers riolen van de afdeling worden betrokken. Inlichtingen: Omtrent deze functie kunt u inlichtingen verkrijgen bij het hoofd van de afdeling de heer ing. P. Kroon, tel. 01640- 77742 of het plv. hoofd van de afdeling de heer J.B.P. Maas, tel. 01640-77732 (tijdens kantooruren). Sollicitaties: met vermelding van persoonlijke gegevens, ervaring, referenties e.d. worden vóór 13 oktober 1990 ingewacht bij de directeur, a.i. van de dienst Stadsontwikkeling en -beheer, Postbus 94, 4600 AB Bergen op Zoom. Gelieve linksboven op uw schrijven te vermelden vacaturenummer 220204. Kg? De Nationale Ziekenhuisraad (NZR) is de vereniging van alle Nederlandse Ziekeninrichtingen. De NZR heeft ten doel, het functi oneren van het ziekenhuiswezen te ontwikkelen en met het oog daarop de belangen van de leden te behartigen en bij te dragen tot een nationaal en regionaal beleid voor de intramurale gezondheids zorg. Het bureau van de NZR om vat de secretariaten van de vier secties (ziekenhuizen, geestelijke gezondheidszorg, zwakzinnigen zorg en verpleeghuizen), het secre tariaat sociaal-economische fa ken, de afdeling algemene beleids zaken, het verenigingssecreta riaat, het bestuurs- en directiese cretariaat en NZR-consult ter on dersteuning van instellingen en samenwerkingsverbanden. Binnen het landelijk verenigingsverband van de NZR bestaan per provincie Provinciale Zie kenhuisraden (PZR-en). De taak van de PZR is o.a. het bevorderen van het provinciale beleid voor en het overleg en de samenwerking tussen alle instellingen voor gezondheidszorg. Het se cretariaat in Zeeland wordt gevoerd door de secretaris met ondersteuning van een secretaresse. Wegens vertrek van de huidige functionaris, roepen wij ten behoeve van de PZR Zeeland kan didaten op voor de functie van vacaturenummer 90116 De functionaris zal vanuit een kantoor in Middelburg, op basis van zelfstandige vakdeskundig heid en -verantwoordelijkheid, de leden van de provincie Zeeland ondersteunen bij: - beleidsdiscussies en regionalisatie- en afstemmingsvraagstukken; - overleg en onderhandeling met overheidsinstanties en politieke ambtdragers, alsmede met andere regionale en provinciale organisaties van belang voor de intramurale gezondheids zorg. Onze gedachten gaan uit naar kandidaten, die - beschikken over een universitair of gelijkwaardig opleidingsniveau; - bij voorkeur ervaring hebben op beleidsniveau met planningsvraagstukken en samenwer kingsmodellen op het terrein van de gezondheidszorg en bekendheid hebben met de wet geving daaromtrent; - zelfstandig kunnen werken en beschikken over goede mondelinge en schriftelijke commu nicatievaardigheden, alsmede creativiteit, tactisch vermogen en gevoel voor diplomatie; - in het bezit zijn van een rijbewijs BE; - bereid zijn zich in de provincie Zeeland te vestigen. Het salaris is afhankelijk van leeftijd en ervaring. Met name de mate, waarin men voor de func tie relevante ervaring bezit, zal bepalend zijn of men bij aanstelling in de salarisgroep met een maximum van f 5.665,- bruto per maand, danwel in de salarisgroep met een maximum van f 6.526,- bruto per maand kan worden ingeschaald. Voor NZR-medewerkers geldt de pen sioenvoorziening van het Pensioenfonds voor de Gezondheid, Geestelijke en Maatschappelijke belangen (PGGM). x Nadere inlichtingen over deze functie kunnen verkregen worden bij de heer drs. C,M. Beumer, hoofd Verenigingssecretariaat, tel.: 030-739342. Schriftelijke sollicitaties onder vermelding van het vacaturenummer, kunnen binnen 14 da gen na het verschijnen van de advertentie in dit blad worden gezonden aan het hoofd Perso neel en Organisatie van de Nationale Ziekenhuisraad/het Nationaal Ziekenhuisinstituut, Postbus 9696,3506 GR Utrecht. ÏJoWlflT) Patrijslaan 10-12 Tel. 01620-27447 4901 AT Oosterhout Installatie-en Service bedrijf voor gas- en oliegestookte C.V. installaties MET SPOED GEVRAAGD: met goede omgangsvormen. Kennis van electriciteit, autogeen lassen, alsmede zelfstandig kunnen werken is een pre. Reacties of informatie, schriftelijk of telefo nisch richten tot bovenstaand adres t.a.v. dhr. G. van Stalle. Management- en administratiekantoor voor hotels, restaurants en cafés zoekt voor een van zijn relaties in Rotterdam Geboden wordt een prettige werkkring en goede salariëring. Sollicitaties te richten aan: MAHOCO B.V., Willemstraat 17-19, 4811 AJ Breda. Aldi is één van de grote supermarkt-organisaties in Nederland en bekend door een geheel eigen vorm van presentatie en sterk concurrerende prijzen voor hoogwaardige merken. Voor Breda zoeken wij Functie-inhoud: - onder supervisie van een filiaalleid(st)er mede leiding geven aan een team variërend van vijf tot vijftien medewerk(st)ers; - het zelfstandig uitvoeren van een aantal gedelegeerde taken; - het vervangen van de fiiiaalleid(st)er tijdens diens afwezigheid; - zelfwerkzaamheid neemt een belangrijke plaats in bij de dagelijkse werkzaamheden. Wij bieden: - een vast basissalaris met een aantrekkelijke provisieregeling; - een gedegen interne opleiding die circa twee maanden in beslag neemt; - bij gebleken geschiktheid uitstekende doorgroeimogelijkheden naar de functie van (iliaalleid(st)er; - een tegemoetkoming in de reiskosten. Wij vrngen: - leeftijd tussen 25 en 35 jaar; - opleiding minimaal MDS-niveau; - ervaring in de branche is een pré, doch niet vereist; - verantwoordelijkheidsgevoel en een resultaatgerichte instelling. Tevens zoeken wij voor Made/Zundert voor gemiddeld 23 uur per week Wij bieden: - een vaste leuke baan met afwisselende werkzaamheden, van goederen in de schappen ruimen tot kassadraaien; - afwisselende werktijden die zoveel mogelijk aan uw wensen tegemoet komen; - een goed salaris met daarnaast een zéér aantrekkelijke premie; - doorgroeimogelijkheden tot vervangend filiaalleid(st)er. Wij vragen: - interesse in een baan in de detailhandel; - verantwoordelijkheidsgevoel en inzet, ook als u voor langere tijd niet gewerkt hebt of geen opleiding in de detailhandel hebt genoten. Wij werken u planmatig in; - leeftijd van 16 tot en met 30 jaar. Heelt u interesse? U kunt zich melden als volgt: dhr. H.v.d. Broek, Noortberghmoeren 69,4824 JB Breda. Tel.: 076-416235 ma. t/m wo. vanaf 19.00 tot 21.00 uur. Postbus 304 5680 AH Best Tel. 04998-98885 is eert zelfstandige bank en maakt deel uit van de Rabobankorganisatie. Als typische grensbank werken wij voor de bedrijven en particulieren in zowel de eigen gemeenschap als het grensgebied met België. Rabobank Baarle-Nassau is een coöperatieve bank, gericht op het behartigen van de financiële belangen van leden en cliënten. Het coöperatief bankieren vraagt medewerkers die zich hierbij betrokken voelen. Wij zoeken een Rabobank Baarle-Nassau is gelegen in het grensgebied tussen Nederland en België. Door het wegvallen van binnengrenzen in Europa ontstaan er nieuwe uitdagingen. Wij spelen daarop gaarne in door een actief commercieel beleid. Het hoofd buitenlandbalie maakt deel uit van de afdeling Bedrijven en is verantwoordelijk voor het beheer van de balie buitenland en het 'vreemde valutabedrijfHij of zij geeft daartoe leiding aan circa 5 medewerkers. Bovendien zal het hoofd buitenlandbalie in samenwerking met de afdeling Beleggingen een bijdrage dienen te leveren aan de voorbereiding en uitvoering van een planmatige marktbewerking. Voor deze functie denken wij aan enthousiaste kandidaten vanaf 25 jaar met een opleiding tenminste op MBO-niveau, aangevuld met bancaire studies. Voor een goede uitoefening van de functie zijn leidinggevende en organisa torische kwaliteiten, alsmede een commerciële, service-gerichte instelling van groot belang. Kandidaten met bancaire kennis genieten de voorkeur. De Rabobank biedt een goede honorering en uitstekende secundaire voorwaarden, waaronder een dertiende maandsalaris en een premievrije pensioenregeling. Wilt u meer weten over aard en inhoud van deze functie, dan kunt u bellen met de heer Th.M. Janssen, hoofd Bedrijven, telefoon (04257) 82 05 of privé 's avonds na 18.00 uur (01620) 5 08 86. Uw schriftelijke sollicitatie wordt met belangstelling binnen 10 dagen verwacht door de directeur van de bank, Postbus 11 5110 AA BAARLE-NASSAU. Door Johan Diepstraten SCHRIJVERSWEDUWEN manifesteren. Ze kunnen al ten. Alle manuscripten in ieder dubbeltje aan royaltii is het om hun memoires te s jevskaja heeft een prachti F.M. Dostosjevki. En om di gink heeft de poëtische be; voor een grote groep lezers Ik ben dol op boe ken van weduwen. Als ze maar geen standbeeld oprich ten voor hun man en als hun herinne ringen direct te ma ken hebben met het literaire werk. Wie het persoonlijke le ven van Dosto- jevski kent - altijd geldgebrek -, weet waarom hij een boek als 'De speler' kon schrijven. Al die informatie van de weduwe voegt iets toe aan beeld van de schrijver Dostojevski. De tweede vrouwe van Victor van Vriesland, Tonny van der Horst, heeft nu, vele jaren na de dood van de inmiddels ver publiceerd. 'Het huis aan de een uitermate treurig boek, Eén keer komt het literaire ke: het nog jonge meisje ki tigjarige bard mee. Die mo< die 220 pagina's over ande: een oude man met zijn nog tingen in het statige pand lij ksaanzoek en verder voor Behalve op pagina 188: „W van de linkerklep was uit; starre uitdrukking in zijn had ik een afschrikwekker met een stem, waarin gee trouw nooit meer, en als hand op de bureauklep - 'et als ik erop drukte, zou ik he Maar voor het overige k Van Vriesland niet tot le' 'Het huis aan de Schiek gaat vooral over de Rot damse jeugd van Tonny der Horst en die is helaas nig interessant. Het boek digt op het moment dat Vi van Vriesland met trouwt. En verder? Ik toevallig dat het huwelijk kort duurde, maar wat wa: invloed van Tonny van Horst op Van Vriesland? was het literaire klim; Waarom heeft ze de moeite daan om haar herinnerin in boekvorm te publicer Waarom houdt ze het voor zien op het moment dat misschien aardig kan word Uitgeverij De Arbeiderspei hoe het wél moet. Het is vei Schiekade door de strenge het dat het in dit boek wei nen van tweehonderd woor ring. Een redacteur van minst even de meeste slordi Tonny van der Horst: 'Het hu pers, prijs 29.90. Door Hans Rooseboom VOOR VERREWEG meeste Duitsers in oost en 1 zal de 'Wiedervereinigung' komende'week een reden feestvieren zijn: het einde een gedwongen scheiding meer dan veertig jaar. Er zullen echter ook Duil zijn, vooral van de oudere neratie, die de eenwording gemengde gevoelens on gaan. Want de naoorlogse ling is dan wel beëindigd, het Duitse vaderland heef wel een prijs voor moeten t Ien. De vier overwinnaars vat Tweede Wereldoorlog plus len hebben Duitsland nam de belofte afgedwongen voor nu en alle eeuwighei te zien van aanspraken 0 uitgebreide Duitse gebiede het oosten die eeuwenlang uitmaakten van het Duitse Silezië, Pommeren, Pruise Oost-Pruisen, gebieden di onder Polen en.de Sovjet vallen, zijn met de ondert ning van het eenwordings drag definitief niet Duits n Hier ligt het verloren D land. Het is nog niet eens zo heel geleden dat die Duitse we zo enorm ver naar het 00 reikte. Dat wordt duidelijk het prachtige boekje 'Kindt ren in een verloren land (K heit in Ostpreussen)' van rion gravin Dönhoff Deze in (West)Duitsland maarde journaliste werf 1910 geboren als telg uit adellijk geslacht Dönhof;

de Stem | 1990 | | pagina 42