torn b.v. IEF :R m/v •om b.v. Feyenoord: excuses in zaak Sabau SPORT mwmm f WERELDKAMPIOEN FORMULE 1 DREIGT MET VERTREK BIJ FERRARI 'King' de Koning aast op revanche tegen Leverkusen Wereldtop present bij Pro World Cup Steven Rooks in gesprek met Raas Zwaar ongeval bij training voor GP Spanje Kleine overwinning voor volleybalteam UITSLAGEN NGEMEENSCHAP IEREN" 01150-17882 ZATERDAG 29 SEPTEMBER 1990 W.P. 5.1) ilw.P. 5.1) JEREZ DE LA FRONTERA - De wereldtitel strijd in de Formule 1 lijkt drie races voor het einde te zijn beslist in het voordeel van de Brazi liaan Ayrton Senna. STUDIECENTRUM •VLAANDEREN 50 17882 i/v ewerkers m/v ad uitzendbureau Verzorgd voetbal Geen boodschap Vitesse-Derry live op televisie Nieuwe kledingsponsor voor KNVB Pennings nog twee duels geschorst Johan Neeskens weer trainer T26 i constructiewerken, en, hoogwerkers, kracht van fls van het praktijkervaring, bgevensverwerking <undige stukken, afhankelijk van ^schreven directie. (inclusief P.C.-tools) ROTTERDAM (ANP) - Het bestuur van Feyenoord heeft vrijdag in een telex.de i Roemeense minister van Sportzaken, Cornel Dinu, verontschuldigingen aange- j boden voor het geval de in- druk zou zijn ontstaan, dat i door de bewindsman recht streeks bedreigingen zou den zijn geuit aan het adres van de international loan Sabau. De telex werd gestuurd naar aanleiding van een onderhoud van directeur Martin Snoeck met Sabau, kort na diens te rugkomst uit Bukarest, waar hij met het nationale team meespeelde in een wedstrijd te gen Polen. Daarbij stelde Feyenoord vast dat de bij Sa bau bestaande gevoelens van onbehagen en bedreiging na een gesprek met Dinu zijn weggenomen. Afgelopen zondag maakte Snoeck na de wedstrijd van Feyenoord tegen Willem II in Tilburg melding van het feit, dat de familieleden van Sabau in Roemenië gevaar zouden lo pen als deze zou weigeren voor het Roemeense team te spelen. Sabau, die in een eerdere wed strijd tot zijn ongenoegen op de bank moest plaatsnemen, had die indruk gekregen tijdens een telefoongesprek op 22 septem ber met Dinu. De weergave van dat ge sprek kwam via een tolk ter ore van de leiding van Feyen oord. „Daarbij is met name het gevoel van bedreigd zijn sterk benadrukt", aldus een pers verklaring, die Feyenoord vrij dag verspreidde. „Achteraf blijkt dit niet zo zeer een recht streekse bedreiging van de Roemeense bewindsman te zijn geweest. Dit was meer een ge volg van de beschrijving van de omstandigheden in Roeme nië en de mogelijke gevolgen, wanneer Sabau de uitnodiging om te spelen voor het Ro- meense elftal zou afslaan". Woensdag liet Sabau vanuit Roemenië weten, dat hij het een eer vond voor de nationale ploeg te spelen en dat er wat hem betrof geen problemen waren. Minister Dinu kondigde aan verhaal te halen bij Feyen oord. Hij stuurde donderdag inderdaad een telex met het verzoek om opheldering. Daarop verzond Feyenoord een resumé van de zaak en bood voorts verontschuldigingen aan. Prost kwaad over verraad I Door Huub Paulissen I Niet alleen de achttien punten voorsprong van de Brazi- I liaan staan daar borg voor, een opmerkelijke verklaring I van rivaal Alain Prost na de turbulente GP van Portugal ruimt de laatste onzekerheden uit de weg. Ziedend dreigt Alain Prost met zijn vertrek bij de Ferrari- stal. In ieder geval zal hij de komende GP geen enkel risico nemen om de kloof met Senna ongedaan te maken. „Ferrari verdient de wereldtitel niet. Ik heb daarvoor gezwoegd en krijg stank voor dank. Ik was bereid alles te doen om Ferrari de titel te presenteren. Zij heb ben die kroon per slot van re kening harder nodig dan ik. Ik ben regerend wereldkampioen en heb de titel al drie keer ge wonnen. Ferrari wacht al elf jaar. Na die schaamteloze voorstelling heb ik geen zin om nog voor de titel te vechten". In een eerste reactie probeerde Ferrari-teamchef Cesare Fio- rio de houding van Alain Prost af te schuiven op ontgooche ling. Hij haalde nonchalant de schouders op, toen Prost hem ter verantwoording riep. In de voorbije dagen werd Fiorio echter duidelijk, dat het zijn kopman menens is. Prost wei gerde de geplande tests op Fio- rano voor zijn rekening te ne men. „Dat Mansell dat maar doet. Ik heb dit jaar toch al twee keer zoveel testwerk gedaan. In tegenstelling tot McLaren heeft Ferrari daar geen enkele waardering voor. Niemand kan of durft in dit team een beslis sing te nemen. Ik voel me be drogen en ga mijn positie bij Ferrari herzien. Op dit Pjprnent stop ik liever dan nog eens zo'n seizoen mee te maken", beet Prost de leiding toe. I Woedend op zijn werkgever Ferrari gaf Prost te kennen, Idat hij Senna morgen tijdens I de Grote Prijs van Spanje geen I strobreed in de weg zal leggen Ibij diens poging de tweede we- reldtitel te veroveren. De motivatie van Prost zijn I wereldtitel te verdedigen, is I verdwenen nadat hij in Portu in de wielen werd gereden door teamgenoot Nigel Mansell. een mislukte startmanoeu- Ivre drukte Mansell Prost bijna lagen een muur om zijn team- I genoot voor te blijven. De I McLarens van Prost en Berger I snelden langs de Ferrari's. I Prost kwam zelfs achter Piquet I terecht en verloor kostbare tijd I op de leiders. Ondanks een I fraaie inhaalrace, waarbij hij regelmatig de snelste ronde klokte, moest de Fransman ge noegen nemen met de derde plaats achter Senna en Mansell en verloor daarmee belangrijke I punten voor de WK-strijd. I Alain Prost, de enige die Senna I nog kan belagen, voelt zich [verraden door Ferrari en ver- I wijt teamchef Cesare Fiorio, [dat Mansell geen stalorders kreeg. „Dit pik ik niet. Het ge- g van Mansell was onbe- Ihoorlijk. Ik werd daardoor dusdanig opgehouden, dat ik de I overwinning kon vergeten. Dat verwacht je toch niet van een [ploegmaat. Kijk naar Berger, die het ploegenspel bij McLa- 1 ren uitstekend speelde en mij [lang genoeg ophield om te [voorkomen dat ik bij Senna kon komen". 2, 4-531 ED Terneuzen Van onze sportredactie JEREZ DE LA FRONTERA - Tijdens de training voor de Grote Prijs van Spanje Formule 1 is vrijdag in Jerez de la Frontera een ernstig ongeluk gebeurd. onifi9hsvt3n Tien minuten voor het einde van de training raakte de Engelsman Martin Donnelly door een nog niet opgehelderde oorzaak de macht over zijn Lotus kwijt. Met volle snelheid botste de wagen tegen de vangrails. De Lotus brak door midden en de 26-jarige Engelse coureur werd met zijn stoel op het circuit geslingerd. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de Brit de klap niet had overleefd. Donnelly wer.d per .helicopter naar een ziekenhuis in Sevilla overgebracht, waar hij weer bij bewustzijn kwam. vi9 u e'h 15™^ 1 .w ó- Na een eerste onderzoek bleken zijn linkerbeen en enkele rib ben gebroken. Tevens werd gevreesd voor een schedelbasisfrac- tuur. met goede toekomstmogelijkheden en opleiding te volgen, reageer dan 'dink of Carin Pranger, nte baan in Terneuzen. Ervaring is rdink of Carin Pranger, jaan? Voor gemotiveerde aanpakkers Hulst en Terneuzen. Wil je snel aan :een. burg, tel. 01150-30 045. ïuzen zijn wij op zoek naar een u in bezit van het diploma gevaarlijke beschikbaar en wilt u naast het rijden neem dan contact met ons op. Het burg, tel. 01150-30 045. Door Domien Esselink ENSCHEDE - Noemen ze hem in het Diekman-sta- dion bewonderend 'King', in het Ulrich Haberland- stadion in Leverkusen drinken ze nu nóg een schuimende 'König' op Hans de Koning. Bayer Leverkusen voelt zich door de fout" van de doelman van FC Twente namelijk al zeker van de tweede ronde in het Europa Cup 3-toernooi. Optimisme dat ditmaal niet alleen gestoeld is op de be kende arrogantie van onze oosterburen. De individuele kwaliteiten van spelers als de Braziliaan Jorginho, de Oost duitsers Thom en Kirsten, de Roemeen Lupescu, aanvoer der Schreier en neo-interna- tional Knut Rheinhardt staan horg voor topvoetbal, dat bo vendien buitenshuis nadruk kelijker wordt geëtaleerd dan ju het eigen, modern geoutil leerde stadion. »We moeten wel aanvallen, maar heel gedisciplineerd", weet ook Hans de Koning. «Thom en Kirsten zijn heel snelle spitsen, die goed een bal vast kunnen houden. Daar sluit Schreier dan bij aan. Paus en Elzinga moeten derhalve in de mandekking". ..We moeten anders spelen dan we gewend zijn", ver volgt de 30-jarige, in Haaks borgen woonachtige doelman. ..Misschien niet zo verras- send, maar gewoon pompen en zien hoever we komen. Het zal wel heel moeilijk worden, zeker nu we Fred Rutten mis schien zullen moeten missen vanwege een kijk-operatie. Ik vond Leverkusen thuis tegen- vallen, maar ik weet niet of we bij machte zijn ze vast te zetten. Maar we staan met 1-0 achter en we zullen dus so wieso gelijk moeten maken. En je weet niet hoe het bal letje kan rollen". Indien FC Twente woensdag voor opportunisme kiest, valt trainer Theo Vonk wel van z'n geloof. In de competitie sprokkelt FC Twente voor zichtig de puntjes bij elkaar. „Ik noem het liever verzorgd voetbal", meent De Koning. „Als het kan spelen we zonder laatste man en dat gebeurt bijna altijd. Alleen, We voet ballen heel gedisciplineerd. Nadeel is dat het misschien niet altijd zo goed oogt". FC Twente beschikt over een talentvolle selectie, die evenwel uitstraling en mee dogenloosheid ontbeert. „Dat is zo", erkent De Koning. „Daarom is het een goeie zet dat Jan van Halst is gehaald. Hij komt uit Utrecht, neemt geen blad voor de mond en is een schoffelaartje op het mid denveld. Hij steekt het vuurtje af en toe aan en dat doet-ie uit zichzelf". Zonder de Joegoslaaf Mrkela, die voor de eerste ronde niet speelgerechtigd is, lijkt de Enschedese voorhoede met John Nijenhuis en Youri Mulder te licht. „John is een goeie rechtsbuiten, hij moet het krijt aan de schoenen hebben. In een systeem met twee spitsen komt hij moeilij ker uit de verf. En Youri be gon goed en heeft het nu moeilijk. Logisch, de over gang is groot voor hem, je kunt hem niets kwalijk ne men". „Maar in het Europese voetbal is het wel zo dat je Twente-doelman Hans de Koning: „Het is belangrijk dat ik de nul houd en daartoe voel ik me ook verplicht". maar drie of vier kansen krijgt en daarvan moeten er dan wel twee zitten. Belang rijk is dus dat ik de nul houd en daartoe voel ik me ook verplicht. Kijk, week-in- week-uit presteer je goed en uitgerekend in de wedstrijd waar het om gaat, want je wilt als club toch graag die tweede ronde bereiken, maak je een fout en verlies je met 1- 0. Ik vond het geen blunder, maar een beoordelingsfout". Hans de Koning hunkert naar een kans in het nationale team. Vooral na zijn optreden in de uitwedstrijd van drie weken geleden tegen Ajax, waarin De Koning de abso lute uitblinker was, laaide de discussie rond zijn persoontje opnieuw op. 'De King in Oranje', schreeuwden de sup porters van FC Twente, maar bondscoach Rinus Michels had geen boodschap aan de spreekkoren vanuit Ensche de. De keus was dan ook al bepaald, voordat De Koning in de fout ging in Leverkusen. „Ik denk niet dat je op één fout wordt beoordeeld", rea geert De Koning. „Dan zou den ze niet goed bezig zijn in Zeist. Het is nu eenmaal zo dat Van Breukelen en Hiele alweer zo'n vijf, zes jaar een goed koppel vormen en Van Breukelen heeft nog nooit ge faald in het Nederlands elftal. En Joop is één van de jongens van Oranje. Het zal er dus waarschijnlijk nooit van ko men. Was ik nu 25 geweest, dan had ik meer kansen ge had op het Nederlands elftal". Nederland had woensdag in het eerste duel veel minder moeite met de Zweden. Toen werd het 3-1. Deze keer waren de Scan- dinaviërs tot het uiterste gela den en belust op revanche. Vooral de terugkeer van de lang geblesseerde Bengt Gus- tafsson was een bron van in spiratie voor de Zweden, die in Hedengard een fantastische spelverdeler hadden. Bij Ne derland deed Avital Selinger echter niet voor hem onder. De 1400 toeschouwers kon den genieten van een boeiende wedstrijd met veel lange spel momenten. Zweden was verde digend zeer sterk op dreef en scoorde veel vanuit het blok. In de eerste set sloeg de balans net door naar de gasten (13-15). SCHEVENINGEN (ANP) - De complete top van het in ternationale plankzeilen is van zaterdag 13 tot zondag 21 oktober aanwezig bij de Scheveningen Pro World Cup. Onder auspiciën van de Professional Boardsai- lors Association (PBA) wordt evenement voor de vierde keer in de branding van Scheveningen gehou den. De PBA is verantwoor delijk voor het wereldwijde wedstrijdenreeks om het- wereldkampioenschap. In Scheveningen nemen 64 mannen en 32 vrouwen deel, onder wie wereldkampioen Björn Dunckerbeck en zijn eveneens hooggeplaatste zusje Britt. Ook de befaamde Robby Naish doet mee. Voor Neder- Van onze sportredactie BREDA - Steven Rooks heeft de onderhandelingen met de Spaanse formatie Seur voorlopig afgebroken. De Noordhollandse profwielrenner, wiens contract met Peter Post vorige week werd ontbonden, richt nu al zijn aandacht op de lopende besprekingen met Jan Raas. Rooks zocht de afgelopen week zelf contact met de Zeeuwse ploegleider, die reeds jaren op zoek is naar een klassements- renner voor zijn team. Na het weekeinde worden de ge sprekken voortgezet. De ploeg van Raas rijdt volgend seizoen naast de Ronde van Frankrijk ook die van Spanje. De geldschieter heeft in dat land grote zakelijke belangen. In dat licht bezien zou de komst van Rooks zeer welkom zijn. Daarnaast zou de ren ner als kopman kunnen fungeren in de Waalse klassiekers. De Noordhollander, die dit seizoen geen enkele overwinning behaalde, kondigde eerder al aan zijn programma niet lou ter meer te willen richten op de Tour. Ernstig gewond en buiten bewustzijn wordt de Engelse coureur Martin Donnelly afgevoerd naar het ziekenhuis in Sevilla. FOTOEPA ENSCHEDE (ANP) - Het Nederlandse mannen-volleybal team heeft de tweede ontmoeting met Zweden, vrijdag in Enschede, met het kleinst mogelijke verschil gewonnen. Het werd, na twee en een half uur spelen, 3-2 met als set standen 13-15,15-7,2-15,15-5 en 17-16. Daarna was het de beurt aan Nederland, dat met 15-7 terug sloeg. In de derde set, die Ne derland met maar liefst 2-15 moest afstaan, werd Ron Bou- drie vervangen door Martin Teffer. De vierde set gaf een zeer sterk geconcentreerd Oranje te zien, dat de stand met 15-5 weer in evenwicht bracht. De beslissende vijfde set was bui tengewoon spannend. Neder land raakte achter met 4-7, 6- 10, 8-12 en 10-13, maar haalde op naar 13-13. Via 14-15, 15-15, 15-16 werd het 16-16. Terwijl het muisstil was geworden in de hal, zorgde Ron Zwerver vervolgens direct vanuit de service voor het winnende punt. land verschijnen onder ande ren Stephan van den Berg, Olaf van Tol, Eric Groenewoud en Martine van Soolingen aan de start. De organisatie, die dit jaar voor de eerste keer in handen is van de Stichting Toerisme Den Haag, verwacht in tien dagen 350.000 bezoekers te trekken. Dit aantal werd vorig jaar ook gehaald. De stichting wil van de Pro World Cup een jaarlijks terugkerend evenement ma ken. Gedurende de tien dagen zei len de deelnemers, als het weer het toelaat, in drie disciplines: wave performance, course ra cing en slalom. Het totale prij zengeld bedraagt ongeveer 160.000 gulden. Bijna 90.000 gul den is voor de wave perfor mance, ruim 50.000 gulden voor de course racing en 20.000 gul den voor de slalom. NIEUWSOVERZICHT HILVERSUM (ANP) - RTL 4 zal dinsdag 2 oktober de wed strijd voor de UEFA-cup tussen Vitesse en de Noordierse club Derry City rechtstreeks op het televisiescherm brengen. De uitzending begint om 20.25 uur. ZEIST (ANP) - De KNVB heeft een nieuwe kledingsponsor. Het is de Italiaanse firma Lotto, in Nederland vertegenwoor digd door Lotto Benelux BV. Het contract heeft een geldigheid van vier jaar en gaat per 1 januari 1991 in. In die periode zal de sponsor alle vertegen woordigende elftallen van de voetbalbond aankleden en jaar lijks een niet nader genoemd bedrag betalen. ZEIST (ANP) - De tuchtcommissie van de KNVB heeft Ruud Pennings, doelman van eerste divisie-club Vlissingen, voor drie wedstrijden geschorst. De 24-jarige sluitpost kreeg op 15 september in het duel met SC Heracles de rode kaart van scheidsrechter Van Riel. Pennings moet nog twee wedstrijden van zijn straf uitzitten. Vorige week miste hij als gevolg van zijn voorlopige schorsing de wedstrijd tegen Cambuur. De volgende spelers werden voor één wedstrijd uitgesloten: l'Ami (Dordrecht '90), De Jong (Heerenveen), Van de Brink, Kraay, Redeker (allen De Graafschap), Van de Meer (FC Utrecht), Bos (Vitesse) en Vlemmings (Wageningen). ELST - Johan Neeskens heeft weer een club gevonden. De 39- jarige oud-international is trainer geworden van FC Zug, een club in de derde klasse van het Zwitserse voetbal. Neeskens, afgelopen zomer gestopt als speler/trainer bij de amateurs van FC Baar, moet de club in het nabij zijn woon plaats Baar gelegen Zug redden van degradatie. EN STANDEN AZIATISCHE SPELEN Atletiek, finales MANNEN 100 m: 1. Mansoor (Qat) 10,30, 2. Chen (Chi) 10,51, 3. Dissanayake (SLa) 10,64. 10.000 m: 1. Morishita (Jap) 28.47,96, 2. Jae-ryong (ZKo) 28.49,61,3. Guowei (Chi) 29.01,13. VROUWEN 400 m borden: 1. Juying (Chi) 56,05, 2. Dongmei (Chi) 56,89, 3. Muros (Fil) 59,47. Speer: 1. Li (Chi) 66,00, 2. Demei (Chi) 61,92,3. Matsui (Jap) 56,04. Zwemmen, finales VROUWEN 50 m vrij: 1. Wenyi (Chi) 25,86, 2. Chunli (Chi) 26,32, 3. Imoto (Jap) 26,45. 200 m vlinder: 1. Xiachong (Chi) 2.09,62, 2. Hong (Chi) 2.10,40, 3. Shito (Jap) 2.13,98. 200 m rug: 1. Lin Li (Chi) 2.12,81, 2. Wang hui (Chi) 2.16,66, 3. Sa- tomi Oguri (Jap) 2.16,88. MANNEN 200 m wissel: 1. Takahira Fuji- moto (Jap) 2.05,50, 2. Nakamura (Jap) 2.05,95,3. Jun (Chi) 2.06,35. 1500 m vrij: 1. Masayuki Fuji- moto (Jap) 15.43,24, 2. Ong (Mal) 15.46,90,3. Kato (Jap) 15.49,71. BILJARTEN Amsterdam, NK kunststoten Uitgeschakeld in de voorronde: Wingelaar (Brunssum), Van Kampen (Rhoon), De Heus (Bu ren) en De Vos (Amsterdam). Hoofdtoernooi, eerste ronde: Holka (Heerlen) wint met 3-2 van Bessems (Cadier en Keer), Rit- man (Den Haag) wint met 3-2 van Van der Wal (Hattem). Colombus, open toernooi Stand na eerste dag: 1. Twitty (VSt) 62, 2. Mize (VSt) en Conner (VSt) 64, 4. Nelford (Can), Hall- dorson (Can), Donald (VSt) en Pruitt (VSt) 65. Chepstow, GP van Europa Stand na twee dagen: 1. Woos- nam (Wal) 132 (65-67), 2. McNulty (Zim) 134 (67-67), 3. Ogle (Aus) (66-70) en Nobilo (NZe) (69-67) i36, 5. Montgomerie (Sch) 137 (65- 72), 6. Olazabal (Spa) (71-67), Ja mes (Eng) (67-71), Ballesteros (Spa) (67-71), Smyth (Ier) (69-69) 138. 10. Hartman (VSt) (72-67), Fowler (Aus) (70-69), Jimenez (73-66), Langer (BrD) (71-68), Williams (GBr) (69-70) 139. 58. Bos (Ned) 148 (77-71). Leipzig, 450.000 gulden, vrouwen Kwartfinales: Sanchez (Spa/2) - Strnadova (Tsj) 6-7 6-2 6-1, Pau- lus (Oos/5) - Wiesner (Oos/4) 6-3 5-7 6-3. Palermo, 540.000 gulden, mannen Kwartfinales: Champion (Fra) - De La Pena (Arg) 6-7 6-1 6-3, Aguilera (Spa) - Pistolesi (Ita) 6- 4 6-4. Bayonne, 180.000 gulden, vrou wen Kwartfinales: Tanvier (Fra) - Paradis (Fra) 7-5 6-4, Van Lot- tum (Fra) - Laval (Fra) 6-1 7-5. VOETBAL Eredivisie FC Twente - Fort una S 1-0 (0-0). 58. Postma 1-0. Scheidsrechter: Egbertzen. Toeschouwers: 5.000. FC Twente: De Koning; Elzinga, Paus, Postma en Karnebeek; Gaasbeek (67. Roelof sen), Ter Avest (46. Nielsen) en Dikken; Neijenhuis, Mulder en Mrkela. Fortuna S: Heps; Maessen, Meijer (15. Samuel), Mordang en Frijns; Van Helmond (23. Bar- mentloo), Sneekes en Reijners; Doufikar, De Jong en Brusselers. Eerste divisie FC Zwolle - Eindhoven 0-1. Betaalde jeugd Sparta - NAC 3-1. Bundesliga 1. FC Kaiserslautern - Bayer Le verkusen 2-1, Werder Bremen - Bayern München 1-0, Borussia Mönchengladbach - Hertha BSC 2-0. Stand aan kop: 1. FC Kaiserslau tern 8-13, Bayern München 8-11, Bayer Leverkusen 8-11, Ein- tracht Frankfurt 7-10, Werder Bremen 8-9. WATERPOLO Gouda, eerste ronde EC 1 vrou wen Zürich - Dauphins de Creteil (Fra) 1-18 (0-6, 0-5,1-3, 0-4), Sim- mavdelingen (Zwe) - Donk (Ned) 1-15 (0-5, 1-8, 0-8, 0-4), Berlin (BrD) - Botev (Bul) 18-2 (4-0, 4-1, 5-0,5-1). Stand: 1. Donk, 2. Berlin, 3. Cre teil, 4. Simmavdelingen, 5. Botey, 6. Zürich. WIELRENNEN TENNIS Brisbane, 500.000 gulden, mannen Kwartfinales: Fitzgeraïd (Aus) - Weiss (VSt) 2-6 6-3 6-4, Gilbert (VSt/1) - Limberger (Aus) 6-2 6- 4, Krickstein (VSt/2) - Jelen (BrD/8) 6-2 6-1, Steeb (BrD/4) - Kroon (Zwe) 7-5 7-5. Basel, 850.000 gulden, mannen Kwartfinales: Paloheimo (Fin) - Gustafsson (Zwe/6) 7-6 6-4, Iva nisevic (Joe/2) - Stich (BrD) 7-6 7-6. Tokyo, 750.000 gulden, vrouwen Kwartfinales: Manuela Maleeva (Bul/5) - Navratilova (VSt/2) 7-5 4-6 6-3, Fernandez (VSt/4) - Su- kova (Tsj/7) 6-3 6-4. Waver, profkoers Uitslag: 1. Van Roosbroeck (Bel) 163 km. in 3.32.00,2. De Wael (Bel) op 0.36, 3. Mare Dierickx (Bel) 0.45, 4. Hanegraaf (Ned) z.t., 5. Ferdi Dierickx (Bel) z.t., 6. Lam- merts (Ned) z.t., 7. Van Nuffel (Bel) z.t, 8. Wijnant (Bel) 3.09, 9. Spaenhoven (Bel) 3.23, 10. Rooms (Bel) z.t. ZEILEN Cleveland, WK Star Vierde race: 1. McLaughlin (Can), 2. Adler (Bra), 3. Wright (VSt), 4. Johansson (Zwe), 5. Haegli (Fra), 6. Hunger (VSt), 7. Brun (VSt), 8. Ulian (VSt), 9. Lo- catelli (Ita), 10. Mitchell (VSt). Stand: 1. McLaughlin 58.0, 2. Bu- chan (VSt) 62.0, 3. Wright 65.7, 4. Hagen (BrD) 78.0, 5. Reynolds (VSt) 83.0, 6. Anderson (Den) 86.0, 7. Goria (Ita) 88.0, 8. Dane (VSt) en Haegli 92.0,10. Pro (VSt) 92.7.

de Stem | 1990 | | pagina 35