'Doublé' voor golfer Michael Vogel VEEL UITVALLERS BIJ NK TRIATHLON IN ALMERE Russisch paard haalt Gundel uit anonimiteit Priem doet bod op Sean Kelly SPORT DIVISIE BPÜÜ AGEN JSVRAGEN ■aamiwia pE STEM SPORT 3 MAANDAG 20 AUGUSTUS 1990 ALMERE (ANP) - Jos Everts heeft oog voor de mooie dingen in het leven. In en buiten zijn sport: de triathlon. UITSLAGEN verrassing aan isson 'national Europees record Sybesma Bokser uit Australië overleden Cardiff heerst in DIOK-toernooi Sovjetrus waarnemend UCI-voorzitter Eén Duitse zwemploeg naar Perth WK wielrennen 1993 in Noorwegen Dope-registratie gecentraliseerd FC Twente verslaat Manchester City WK wegraces op Hongaroring gaan door EINDHOVEN-WV 0-3 (0-1) - 37. Drit 46. Driessen 0-2, 85. Gerestein 0-3, Scta' rechter: Van Riel. Toeschouwers: 23oo fia kaart: Kraay, Vroomans, De Leeuw, Vao|? tanje (Eindhoven), Gerestein, Boere, Kor»„ (WV). CAMBUUR-mSTAR 1-1 (0-1) - 45. Van fe, Hoogenband 0-1,53. Koopman (strafschopn 1. Scheidsrechter: Nienhuis. Toeschouw» 4800. Gele kaart: Wijnker (Telstar). HAARLEM-VEENDAM 1-1 (1-1) - 39. De '1-0, 43. Kooman 1-1. Scheidsrechter: vC reel. Toeschouwers: 600. Gele kaart: De (Haarlem), Fühler (Veendam). FC ZWOLLE-HERACLES 0-4 (0-1) - 15 Vries 0-1, 47. De Vries 0-2,54. 82. Velten 0-4. Scheidsrechter: Luyten W schouwers: 4000. Gele kaart: Beerthun» (Heracles). EMMEN-GO AHEAD EAGLES 2-2 (1-2) Heering 0-1,29. Marbus 0-2,30. Bos 1-2 Van Oostrum 2-2. Scheidsrechter; wj,» Toeschouwers: 2700. Gele kaart: Coopal (Em. men), Arts, Hulshotf (Eagles). A2-WAGENINGEN 3-1 (3-1) - 20. Visser V 26. Buskermolen 2-0, 27. Oosterhuis 2-1, Den Turk 3-1. Scheidsrechter: Van Dijk NAC-DE GRAAFSCHAP 2-2 (1-0) - 12. pendonk 1-0, 58. Ten Hag 1-1, 68. Hofstede 1-2, 76. Schapendonk 2-2. Scheidsrechte Bakker. Toeschouwers: 4600. Gele kaart: Va Gils, Gabriels (NAC), Ten Hag,T*-•- 1 Graafschap). T14 NIJMEGEN (ANP) - Mi chael Vogel heeft zondag op het Rijk van Nijmegen de double volbracht. De 25-ja- rige golfer veroverde na de nationale titel matchplay het Nederlands kampioen schap strokeplay. Om de Hilversummer Wouter de gruyn Kops van de leiding te verdringen had hij een slotronde van 68 slagen, vier onder par, nodig. In enkele maanden tijd is Mi chael Vogel doorgestoten naar je Nederlandse top der ama teurgolfers. Het grootste deel van zijn leven bracht hij in Xuid-Afrika door. Hij kwam dit jaar naar Nederland om zijn Nederlandse paspoort te behouden. Nu wil hij voorlopig niet meer weg. Na het golfsei- zoen wilde de afgestudeerde econoom in de Nederlandse maatschappij aan de slag. Vogel is een selfmade golfer. Hij maakte zich het spel zelf eigen, zijn swing verbeterde hij door video-opnamen van zich zelf te vergelijken met kam pioenen op de televisie. Nooit had hij een coach. „Kennelijk heb ik ook na tuurlijke aanleg", gaf hij in Nijmegen toe. In dit NK wilde hij per se goed presteren. Hij stond al op de nominatie geko zen te worden in de Neder landse ploeg voor het wereld kampioenschap in Nieuw-Zee- land. Een tweede nationale titel zou hem vrijwel verzekeren van de reis naar Christchurch eind oktober. Hij nam er zelfs de professionele caddy Pauline van Till voor. „Ik wil hier winnen", zei hij na zijn eerste ronde, die hij in 74 slagen speelde, „met minder neem ik geen genoegen". Maar na drie ronden stond nog steeds Wouter de Bruyn Kops aan de leiding, een speler uit de tweede rij, nationaal ge zien. In de slotronde brak de Hilversummer. Hij ging rond in 75 slagen. Tegen de 68 van Vogel was hij machteloos. De Bruyn Kops werd zelfs nog gepasseerd door Rik Ruts. Nederlands bekendste ama teurgolfer, Rolf Muntz, speelde een zeer gedegen kampioen schap met 77,74,71 en 71 slagen, maar zijn totaal van 293 was goed voor de vierde slechts plaats. UITSLAGEN Nederlandse kampioenschappen stroke play. Valkenswaard, vrouwen: eindstand na 54 holes: 1. Hageman (Rosendaelsche) 221 slagen (76 72 73), 2. De Vries (Noordhol- landsche) 226 (76 75 75), 3. Vidor (Oude Maas) en Croockewit (Hilversumsche) beiden 232, 5. Huygen (Broekpolder) 235, 6. Hollander (De Pan) en Keman (Haag- sche) beiden 236, 8. Geleynse (Amster- damsche) en Manting (Hilversumsche) beiden 239, 10. Van Rinkhuyzen (Twent- sche) en Koopman (Amsterdamsche) bei den 240. Nijmegen, mannen, eindstand na 72 ho les: 1. Vogel (Ceres) 287 slagen (74 69 76 68), 2. Ruts (Toxandria) 288 (73 72 71 72), 3. De Bruyn Kops (Hilversumsche) 290 (71 70 74 75), 4. Muntz (Toxandria) 292 (77 74 71 71), 5. Lovey (Hattemsche) 293 (74 73 78 69), 6. Bakker (Broekpolder) en Nolte (Haagsche) 299,8. Moss (Geysteren) 301,9. Stevens (Gelpenberg) 305, 10. Delfortrie (Haarlemmermeersche) 306. Sutton Coldfield. Engels Open: Eind stand: 1. James (Eng) 284 slagen (76 68 65 75) wint na playoff op eerste extra hole van Torrance (Sch) 284 (75 67 69 73), 3. Fe- herty (NIe) 285 (73 75 69 68), 4. Ballesteros (Spa) 287 (72 72 68 75), 5. Cooper (Eng), McAllister (Sch), Clark (Eng), Harwood (Aus) allen 288, 9. Brand jnr (Sch) en Ri chardson (Eng) beiden 289, 11. Stephen (Sch) en McWhinney (Aus) beiden 290,13. Clay don (Eng), Ogle (Aus) en Singh (Fiji) allen 291. Castle Rock (VSt). 13 miljoen gulden: Derde ronde (Stableford-systeem): 1. Ro mero (Arg) en Olazabal (Spa) 26 punten, 3. Elkington (Aus) 25, 4. Twitty (VSt) 24, 5. Love (VSt) 23, 6. Baker-Finch (Aus), Lietzke (VSt), Lohr (VSt) 21. 10. McCum- ber (VSt) 20. Tokyo. Maruman Open, 1 miljoen gul den: Eindstand: 1. Jumbo Ozaki (Jap) 273, 2. Nakajima 278, 3. Woosnam (GBr) 279, 4. Kase (Jap) 280, 5. Kawamate (Jap) 282, 6. Herrera (Col), Tze-chung (Tai), Hagawa (Jap), Masanobu (Jap), Kimura (Jap) 283. WOENSDAG: RBC-Dordrecht '90, Wagoning* NAC, Go Ahead Eagles-AZ, Heracles-frim* Veendam FC Zwolle, Telstar-Haarlem, WV- Cambuur, BW Den Bosch-Eindhoven, Excel- sior-Helmond Sport, De Graafschap-Vlissin- gen. ZATERDAG/ZONDAG: Dordrecht '90-Vl(ssi?v gen, RBC-Helmond Sport, Excelsior-Eindho ven, BW Den Bosch-Cambuur, WV-Haarlem, Telstar-FC Zwolle, Veendam-Emmen, Hera- cles-AZ, Go Ahead Eagles-NAC, De Graafschap. ZATERDAG/ZONDAG: Sparta-Vitesse, Willem II, Den Haag-Fortuna Sittard, Roda'jcJ FC Twente, RKC-Groningen, Heerenveen* I lendam, MW-NEC \NDEN Arnhem. Vitesse-Lierse SK (Bel 2-2 (1-0) - Doelpunten Vitesse Goossen (e.d.), Loeffen: Liersi SK: Semeels, Flo. Scheidsrech ter: Overstegen. Toeschouwera 2500. Tilburg. Willem II-Heerenvee 2-0 (1-0) - Doelpunten: Van Borgt, Van Geel. Scheidsrechter Kloeg. Toeschouwers: 2000. Utrecht. FC Utrecht-SK Beverei (Bel) 1-2 (0-1) - Doelpunten FC Utrecht: Smolarek; Beveren Van Ham, Jegers. Scheidsrech ter: Van Vliet. Toeschouwera 3000. Brussel. Anderlecht-Feyenoor 4-1 (4-0) - Doelpunten Ander lecht: Nilis, Van Tiggelen, Kooi man (2); Feyenoord: Nortan. Toe schouwers: 9000. Babberich. Babberich (hooft klasse)-NEC 0-3 (0-1). Doelpun ten: Arts (strafschop), D'Avray Janssen Sittard. Fortuna S.-1 FC Nüra berg 1-1 (1-1). 36. Kajtaz 0-1,4i Brusselers 1-1. Scheidsrechter Van der Niet. Toeschouwen 1500. Eerste grote zege Jos Everts Wetenschappelijk stelde de 26-jarige student farmacie uit Groningen vast, dat zijn spierstelsel geschikter was voor de hele triathlon, dan voor het kortere, lucratievere werk. Dus richtte hij zijn seizoen op de klassieker in Al mere: de Holland Triathlon. Met de nuchterheid van de noorderling rekende hij zich tot de vier, maximaal vijf kans hebbers. Geen bluf, wel zelf kennis. Pas op de wedstrijddag kreeg hij zijn bedenkingen. ,0m half zes werd ik wakker. Had slecht geslapen. Keek uit het raam: noodweer. Regen, wind. Ik dacht: shit, dit wordt mijn dag niet, ik ben een mooi weer atleet". Tien en een half uur later huppelde hij juichend over de eindstreep van de tiende Hol land-Triathlon, het open Ne derlands kampioenschap. Ok selfris was hij niet meer na de 8 uur, 29 minuten en 47 seconden over de 3800 meter zwemmen, Mannen: 1. Everts (Groningen) 829.46, 2. Van Zeist (Amersfoort) 8.40.19, 3, Van Trigt (Zevenhoven) 8.46.22,4. Kiens (Eibergen) 8,48.12,5. Van Diesen (Kerkdriel) 8.49.55, 6. Marijnissen (Bergen op Zoom) 151.46,7. Engele (Den Haag) 8.53.27, I. Bentley (Aus) 8.58.11, 9. Van Hinte (Almere) 9.02.28,10. Thuring (Amsterdam) 9.05.27, 11. Heldoom (Huizen) 9.05.58, 12. Mouthaan Spijkenisse) 9.17.20,14. Juvik (Den) 92025,15. Louisse (Kapelle) 9.23.29, 16. Pit (Dedemsvaart) 9.23.58, 17. Dónmendaa! (Eibergen) 9.24.16, 18. Stam (Almere) 9.32.15, 19. Mikkel- sen (Den) 9.33.44, 20. Van de Boom (Helmond) 9.35.07. Vrouwen: 1. Sybesma (Groningen) 920.35 (Europees record), 2. Dam (Beverwijk) 10.58.09, 3. De Koning (Hippolytushoef) 11.08.29,4. Benohr BrD) 11.14.14, 5. Claessens (Nijme gen) 11.37.00. IJ kenbauer heeft zaterdag op was op een gala-avond, beves- functionaris en technisch adw n het wereldkampioenschap :n. en bondscoach van de Bonds» dat hij de komende weken nol voegde wel toe dat de surpr® moet worden. „In de Bonds» n. Ik heb afscheid genomen »e de voormalige teamchef. leeft Dan Corneliusson voor b van het Zwitserse Wetting®J oit Zweden zoveel geld voor et de voor zijn tijd in Zwitserlan' in de Bundesliga. In die per'00 itionale ploeg van Zweden ■er voor selectie in aanmerKira icht speeldagen voor het em t vijfde van onderen. :er heeft de Engelse bondsci et meer voor de nationale P1(™ iger speelde in een periode|V ïal. Hij nam deel aan drie toe schap. lië aanvoerder van de plo6» wilde op zijn hoogtepunt st leslissing", aldus de speler nooier afscheid dan in een kan ik niet meer krijgen''- de naar PSV vertrokken bon rak bij Ipswich Town, wei K evenals in de kwartfinale», ihffl villen maken voor jongere spf na strafschoppen uitgescnas Bondsrepubliek Duitsland. ALMERE (ANP) - Thea Sybesma' bewoog zich deze week tussen extre men. Van tropisch Trier naar herfstig Almere. Het deerde het kanon uit Groningen niet. Ze voelde zich kiplekker en deed zo waar een geslaagde aanval op het Europese record van Irma Zwartkruis. Met 9.20.3S bleef ze er zaterdag ruim twee minuten onder. Sybesma had zaterdag geen tegenstand. Zwart huis was geblesseerd, Van Zwieten lag ziek in Bode graven. De titel kon haar niet ontgaan. Ze gaf er ca chet aan door vrolijk jacht ie maken op de toptijd van Zwartkruis. Na het fietsen lag ze er Jhjf minuten onder. Bij het 'open kon ze geen vlak schema aanhouden. Ze schommelde tussen de 12,6 13,4 kilometer per uur. Zen kleine versnelling in de laatste tien kilometer stelde het record veilig. he 29-jarige studente ge neeskunde had twee dagen na haar tweede plaats op de ZK kwart alweer voluit ge- haind. „Maandag heb ik 180 kilometer gefietst, 18 gelo- Pen en 3 gezwommen". In de wedstrijd was Gregor Stam Voortdurend aan haar zijde vinden. Het leek er ver nacht veel op dat de twee c® verbond hadden geslo- ®n. „Welnee, ik vond het ir- ntant. Heb geprobeerd hem jn te schudden, maar hij wam telkens terug". Waardering had ze wel voor een Ierse loper, die naar in de lastige kilometers Wissen 25 en 35) bijstond. 'e' haar overwinning scoorde de Universiteit van Woningen en sponsor m^diiner honderd procent ^Almere. Zowel Sybesma 1 Everts staan onder con- Tact bij de fabrikant van Wmaterialen. 180 kilometer fietsen en 42,196 kilometer hardlopen in en rond Almere, maar geen spoor van ontberingen of uitputting. „In het begin was het even moeilijk. Het zwemmen was minder dan normaal, op de fiets moest ik in de aanloopfase forceren, maar daarna had ik verrassend weinig last van het weer", lachte hij na zijn over winning. „Als je op kop rijdt en loopt, heb je nergens last van". Everts kwam als tiende uit het water. Nam op de door ex- triatleet Peter Zijerveld ont wikkelde fiets met haakse zit- buis rond kilometerpaal 40 de leiding en bouwde die uit tot ruim twaalf minuten op Van Zeist. Van Trigt werd derde, Kiens vierde. De favorieten Koenders en Koks reden beiden vier keer lek en gaven op. Everts zwom, fietste en liep zaterdag in Almere de vijfde hele triathlon in zijn carrière. Twee jaar geleden debuteerde hij in Almere met de twaalfde plaats, vorig jaar werd hij vijf de. Zes weken geleden werd hij in het Westduitse Roth in een zeer sterk veld na materiaal- pech twaalfde. „Ik kon met de besten mee. Ik besefte dat ik de stap naar de top aan het maken was. Dat gaf precies dat zelfvertrouwen dat ik voor Almere nodig had". De Groninger bleef als enige kanshebber gevrijwaard van pech. Door het natte wegdek regende het lekke banden. Het grind, de kiezels kleefden aan de tubes en maakten vele slachtoffers. Mark Koks, vorige week tweede op de EK kwart in Trier, haakte na 80 kilometer af. Beide banden liepen tegelij kertijd leeg, nummer drie en vier. Axel Koenders stapte na 140 km af, voor de neus van zijn ouders. Daarvoor was hij al drie keer van de fiets gegaan voor een lekke band. De opgave was symptoma tisch voor zijn seizoen. „Ik heb een rot jaar! Met veel tegen slag. Dat werkt demotiverend". Een lichte, hardnekkige bles- Winnaar Jos Everts in actie tijdens het NK triathlon. sure aan de achillespees was in Het lopen ging net als vorig elke wedstrijd de spelbreker, jaar voor geen meter. „Ik was „Het zwemmen en fietsen gaat misselijk. Moest constant bra- beter dan ooit. In Almere heb ik zelfs een persoonlijk record gezwommen. Tegen pech is niemand opgewassen". Koenders verbrak in het be gin van het seizoen, na een knallende ruzie in Inzeil, na tien jaar de samenwerking met zijn trainer Jos Geysel. „We waren op elkaar uitgekeken. Ik wilde zelfstandig verder. Mijn eigen training en wedstrijd schema's uitzetten". Lang zonder werk zat Geysel niet. Hij werd direct gevraagd door Koks, Van den Bos en Sy besma, de winnares bij de vrouwen. Van Zeist verspeelde een dikke vijf minuten door een lekke band na 45 kilometer. Op dat moment lag hij twintig seconden achter Everts. „Ik was verkleumd, ijskoude han den. Pas later kwam ik weer in mijn ritme". De Amersfoorter maakte een paar minuten goed en reed met ruim 3 minuten achterstand de wisselzone in. ken. Kon geen voedsel binnen houden. Zelfs geen water. Mijn maag speelde op". Hij verloor vele minuten en beperkte zich er tenslotte toe zijn tweede plaats veilig te stellen. Om 7 uur dook Everts het Gooimeer in. Watertempera tuur 20 graden, buitentempera tuur 10. Met 946 anderen, een record voor Almere. Nationaal is de Holland Triathlon een topper, internationaal nog niet. Alleen de Amerikaanse topper Mac Martin stond met badmuts en zwembril aan de start. Bin nen een half uur zat de num mer twee van het vorig jaar in de volgboot. Nog voor het keer punt bij het zwemmen viel hij uit. De officiële reden: een aan val van astma. De officieuze: hij had de triathlon, die hij woensdag in het Franse Em- brun in de uitloop van de Alpen liep, nog in de benen. De winnaar van het vorig jaar, de Fin Kiuru, had geen trek in Almere. Hij vond het prijzengeld (7500 gulden voor de winnaars) te laag. Startgel- den worden in Almere officieel niet verstrekt. Mac Martin was voor een dag aangetrokken door een uitzendburo. Voorzit ter Wilting, de politie-woord voerder van Amsterdam, wil in de toekomst het prijzengeld verdrievoudigen, van een halve naar anderhalve ton, om de in ternationale vedetten te lok ken. Dat moet over twee jaar gebeuren, op het eerste lustrum in Almere. Volgend jaar organiseert de stad in het Flevoland de Euro pese titelstrijd. Tegen die tijd is Everts een semi-prof. Hij gaat op zoek naar een deeltijdbaan in de farmaceutische industrie. Begin november studeert hij af. Binnenkort vertrekt de ex- waterpoloër van ZPC Roden en De Walvissen voor twee maan den naar de Verenigde Staten. Met vriendin Petra Maas. Daar zal hij deelnemen aan de we reldtitelstrijd op de kwart af stand in Disney world BRISBANE (SID) - De Australische profbok ser Patrick Stone is een etmaal nadat hij in coma uit de ring werd gedragen in een zie kenhuis in Brisbane overleden. De 24-jarige half zwaarge wicht raakte vrijdag na een overwinning op pun ten tegen zijn landgenoot Garry Wills bewusteloos. Artsen constateerden verlamming aan de lin kerkant en een bloedprop in zijn hersens. Zaterdag overleed hij aan de gevol gen van de klappen, die zijn tegenstander in de tien ronden durende par tij had uitgedeeld. ROTTERDAM (ANP) - Dat de af faire Paul Schockemöhle de West duitse ruitersport niet in een donker hoekje heeft geduwd, toonde het 43ste CHIO van Rotterdam wel aan. In de dressuur kreeg amper, zoals de laatste jaren gebruikelijk is, iemand de kans zijn naam voorin het klassement te wringen tussen de inhalige Duitse dele gatie, bij de Grote Prijs der springrui ters duldde de pijlsnel gestegen Elmar Gundel geen concurrent in de buurt bij de j acht op de eerste prij s van 35 mille. Slechts Thomas Fuchs (Zwi), Pierre Durand (Fra) en zijn landgenoot Achaz von Buchwaldt konden Gundel volgen naar, maar niet in de barrage. De Ne derlandse vertegenwoordigers Jos Lan- sink (zesde) en Eric van der Vleuten (elfde) spoelden in de neergutsende re gen iets van de vieze smaak uit de lan- denwedstrijd weg. Het applaus op de naargeestige slot dag - de organisatie was bijna alle kaartjes voor de Kralingse accommoda- tie kwijtgeraakt maar zag nog niet de helft van de bezitters verschijnen - gold de Russische paarden. De voor de show geïnviteerde Kozakken hingen er met vliegende vaart als zoutzakken aan, op of onder, Gundel zat er als gegoten op. De 34-jarige Gundel importeerde met de hulp van zijn oom Alexander Moksel, tevens de nieuwe broodheer van Ludger Beerbaum die Schockemöhle ook niet nodig bleek te hebben voor succes, de nu negenjarige hengst Prints uit de Sovjet unie. De liefhebberij-stal van de Zuid- duitse superslager en vleeshandelaar Moksel werd tevens verrijkt met twee Russische ruiters, die meekwamen om het vak te leren. Op Prints hebben ze se dertdien niet gezeten. „Hooguit hebben ze hem nog eens mee uit wandelen genomen", zei Gundel minzaam lachend. „Zijn afkomst is on duidelijk, maar het paard springt fan tastisch en kan ook nog snel zijn. In Wiesbaden hebben we dit seizoen al ge wonnen en nu het eerste CHIO". De Westduitser beaamde, dat de komst van Prints en Beerbaum als ge roepen kwamen om hem uit de anoni miteit te halen. Hij presteerde al wel ja ren als amateur iets op op nationaal ni veau, maar inmiddels ook zozeer over de grenzen, dat hij als reserve werd aange wezen voor de WK-ploeg. „Ludger en ik zijn goed bevriend ge raakt. We trainen samen en ondersteu nen elkaar. Dat werkt. Dat ik voor Stockholm vijfde man was, daar kon ik vrede mee hebben. De anderen hadden meer ervaring". De internationale gretigheid van Gundel zal het voorlopig moeten hebben van zijn Russische rijdier, in de toe komst moet de Moksel-menagerie nog meer (Beerbaum heeft een drietal top pers tot zijn beschikking) kwaliteit gaan herbergen. Vandaar ook de belangstel ling van Gundel en familie Pamina, waarmee Otto Becker de hemel be stormde, voor een kapitaal uit de stoete rij van Schockemöhle te ontvoeren. „Twee maanden geleden heb ik met Paul onderhandeld over de transfer, maar we zijn het niet eens geworden. Daar heb ik het verder bij gelaten. Toch is het de bedoeling bij onze stal, die zo'n 40 paarden telt, de kwaliteit te laten prevaleren boven de kwantiteit", aldus Gundel. Zijn inactiviteit in Stockholm was volgens de zondag in de barrage versla gen Thomas Fuchs niet de basis van de winst. „Pièrre Durand en ik hebben wel gereden in Stockholm, maar haalden hier toch ook de beslissende omloop. Dat gezeur over vermoeidheid of gebrek aan motivatie. De show gaat gewoon door, het hele jaar", zei de Zwitser, die de nieuwe parcoursbouwer Henk Jan Drabbe alle lof toezwaaide voor diens parcoursen. Olympisch kampioen Durand, die zijn troetelkind Jappeloup alleen op de laat ste dag uit de box haalde, verklaarde juist extra gemotiveerd naar Rotterdam te zijn gekomen. „Zo goed ging het niet in Zweden. Dat wilde ik hier rechtzet ten". De aimabele Fransman had wel kri tiek op de formule van de Grote Prijs, waarbij in de tweede manche niet alleen de strafpunten telden maar ook de se conden. „Persoonlijker zie ik liever een klassering over twee manches op straf punten. Het gaat er in een klassiek par cours toch om om foutloos te rijden. Nu kwamen in de tweede omloop de vier- fouters terug om te racen. De foutlozen daarentegen probeerden dat zo te hou den. Een vallende balk zette hun direct ver terug in de rangschikking". UITSLAGEN Grote Prijs van de Haven, tabel A over twee man ches, max. 1,70 m, na barrage: 1. Gundel (BrD) Prints 0-34,79, 2. Thomas Fuchs (Zwi) Dollar Girl 0- 36,56, 3. Durand (Fra) Jappeloup 4-36,28, 4. Von Buchwaldt (BrD) Alexa 4-37,70; na tweede manche: 5. Michael Whitaker (GBr) Tees Hanauer 4-54,55, 6. Lansink (Ned) Libero H 4-54,77, 7. Lauber (Zwi) Lu- gana II 4-58,75,8. Frühmann (Oos) Grandeur 4-58,89, 9. Huck (BrD) Nepomuk 4-60,10,10. Robert (Fra) No- nix 4-61,17, 11. Van der Vleuten (Ned) Expo Match- line 4-64,72,12. Blaton (Bel) Careful 4-65,93,13. Skel- ton (GBr) Grand Slam 8-53,49, 14. Beerbaum (BrD) Grand Plaisir 8-56,19, 15. Hafemeister (BrD) Orchi dee 8-61,42. Int springconcours voor tweetallen, tabel C, 1,45 m: 1. Skelton (GBr) Fiorella en Michael "Whitaker (GBr) My Monsieur 40 punten - 71,73 seconden, 2. Lansink (Ned) Anaconda en Zoer (Ned) Walliby 40-77,22, 3. Ehrens (Ned) Investment en Voorn (Ned) Goldika 40-79,41, 4. John Whitaker (GBr) Hop Scotch en Skelton (GBr) Major Wager 40-83,83, 5. Raymakers (Ned) Attent ZB en Frühmann (Oos) Grandseigneur 39-80,98, 6. Demeersman (Bel) Edelhert en Le Jeune (Bel) Mimbot de Larnveaux 39-89,09. Int springconcours, 'Kies uw lijn', 1,40 m: 1. Philip- paerts (Bel) Flint 0-47,35, 2. Sanchez Aleman (Spa) Brillante 0-48,56, 3. Willemsz Geeroms (Ned) Jong- gor II 0-48,63, 4. Beerbaum (BrD) Rosella 0-49,84, 5. Robert (Fra) Nidamour II 0-51,83, 6. Raymakers (Ned) Zamiro ZB 0-51,97, 7. Zoer (Ned) Walando 0- 52,04,8. Bourdy (Fra) Querrelleur 0-52,97. Int jachtspringconcours, tabel C, 1,45 m: 1. Skelton (GBr) Fiorella 50,91, 2. Michael Whitaker (GBr) My Monsieur 51,48, 3. Willemsz Geeroms (Ned) Winne- tou S 52,54, 4. Nicolas (Fra) Pimpeche 53,54, 5. Tho mas Fuchs (Zwi) Jogger 53,75, 6. Demeersman (Bel) Edelhert 54,25,7. Gundel (BrD) Physalie 54,39,8. San chez Aleman (Spa) Twist 54,46, 9. Gabathuler (Zwi) Lucinda 56,24,10. Zoer (Ned) Walando 56,59. Int springconcours, 'two fence challenge', na vierde barrage (stijlsprong 2,10 m): 1. ex aequo Melliger (Zwi) Elastique en Fischer (Oös) Big Charly; 3. e.a. Michael Whitaker (GBr) Tees Hanauer en Nicolas (Fra) Qui Viola de Sand; 5. Ehrens (Ned) Attention R; 6. e.a. Lauber (Zwi) Fitta, Zoer (Ned) Walliby, Raymakers (Ned) Attent ZB, Beerbaum (BrD) Stroke of Luck, Le Jeune (Bel) Rosso, Maurer (Mex) Dally Moss en Boor (Aus) Vancouver. Int springconcours, tabel A, 1,60 m, na barrage: 1. Michael Whitaker (GBr) Didi 0-34,63, 2. Frühmann (Oos) Lamor 0-34,91, 3. Bost (Fra) Raspail 4-34,84, 4. Furth (VSt) Nimmerdor 4-35,05, 5. Zoer (Ned) Olym pic Wendela 4-35,41, 6. Lansink (Ned) Egano 4-37,54, 7. Bourdy (Fra) Razzia du Poncel 4-40,67, 8. Hendrix (Ned) Aldato 4-43,51,9. Heins (Ned) Olympic Panther 8-36,90,10. Baroni (Ita) Angelina 11-48,52. DRESSUUR Grand Prix Special: 1. Monica Theodorescu (BrD) Ganimedes 1452, 2. Otto-Crepin (Fra) Corlandus 1426, 3. Balkenhol (BrD) Goldstem 1421, 4. Werth (BrD) Fabienne 1385, 5. Werth/Weingart 1347, 6. Kemmer (BrD) Golo 1333, 7. Wels (BrD) Drukit 1321, 8. Van Grunsven (Ned) Prisco 1297, 9. Capellmann (BrD) Urion 1290,10. Laarakkers (Ned) Talis 1272. Kür op muziek (Grand Prix niveau): 1. Balkenhol (BrD) Goldstem 76,3,2. Werth (BrD) Weingart 72,1,3. Reiner Klimke (BrD) Rocco Granata 71,5, 4. Hoberg (Den) Bayard 68,2, 5. Laarakkers (Ned) Talis 67,1, 6. Wels (BrD) Drukit 66,7,7. Haazen (Ned) Ushin 66,7, 8. Gardiner (GBr) Wily Imp 63,9, 9. Vellenga (Ned) Wega 63,9,10. Kinzl (Oos) Angelino 62,2. Intermediair I: 1. Kemmer (BrD) Borsalino 951, 2. Monica Theodorescu (BrD) Grunox 941, 3. Haazen (Ned) Windsor JH 924, 4. Gelissen (Ned) Urlandie en Otto-Crepin (Fra) Athos 922, 6. De Sadeleer (Bel) Ferno 895.Kür op muziek (niveau Intermediair I): 1. Haazen (Ned) Windsor JH 71,0, 2. Kemmer (BrD) Borsalino 68,6,3. Van Grunsven (Ned) Olympic Bon fire 67,2,4. Reiner Klimke (BrD) Campari 66,9, 5. Ge- lissen (Ned) Urlandie 65,6, 6. Van Baaien (Ned) Biral 65,1, 7. De Winter (Ned) Sa Grandeur 63,8, 8. Heuse- veldt (Ned) Wolibri 62,9. Duitse Sll: 1. Werth (BrD) Gigolo 1252, 2. Callaghan (Ned) Philip C 1152, 3. Smelt (Ned) Rockefeller 1133, 4. Keenan (VSt) 1107.Derby Z18 (nationaal): 1. Krom/Templar 396, 2. Knoors/Arpad A 394, 3. Knoors/Templar 393, 4. Schotte/Templar 390, 5. Knoors/Zorno. Van onze sportredactie MAASTRICHT - On danks het feit, dat PDM de meeste renners voor het volgend seizoen heeft vastgelegd, blijft het pn- rustig binnen de ploeg. Sean Kelly heeft aanbiedin gen van vier ploegen op zak, ondermeer van TVM. Voor Rudy Dhaenens hebben Ariostea en een Spaanse ploeg interesse getoond. De Oostduitser Uwe Ampler heeft contacten met een Spaanse ploeg en met RMO. Z'n manager vader Klaus Ampler heeft binnenkort ook nog een gesprek met de ploeg Stuttgart. Volgens Krikke (manager PDM) zullen de drie renners echter blijven. „Kelly heeft via z'n manager vorige week per fax laten weten dat hij ook in 1991 voor PDM zal rijden". Rudy Dhaenens en Uwe Ampler hebben nog een con tract voor volgend jaar. Krikke: „Wij houden Dhae nens aan z'n contract. Met Ampler hebben wij over zijn toekomst gesproken. Ver schillende ploegen willen hem graag hebben. Maar ook de verbintenis met Am pler loopt in 1991 door. Am pler wil een meer be schermde rol binnen de ploeg. Hij zit echter nog in een overgangsfase. Rijdt af en toe nog te veel als ama teur. Maar ook hem houden wij aan z'n contract"." De Zwitser Tony Romin- ger van de Italiaanse Cha teau d'Ax-ploeg is door ploegleider Luigi Stanga voor de rest van het seizoen op non-actief gezet. Romin- ger, 5de op de FlCP-wereld- ranglijst, krijgt zijn salaris tot het einde van het seizoen betaald, maar zal geen wed strijden meer voor de Ita liaanse ploeg rijden. Stanga heeft de maatregel genomen, omdat Rominger in de wereldbekerwedstrijd in San Sebastian geen hulp bood aan kopman Bugno. Rominger eindigde op de vierde plaats. In het wereld bekerklassement leidt ploegmaat Gianni Bugno, die in Spanje selchts als 24ste eindigde. Rominger wil' proberen of hij dit seizoen al voor Toshiba kan uitkomen, waarvoor hij een contract voor 1991 heeft getekend. Ploegleider Peter Post heeft de Oostduitser Jens Heppner (25) gecontracteerd. Heppner, lengte 1.71 bij een gewicht van 64 kg, komt op aandringen van landgenoot Olaf Ludwig bij de ploeg van Post. Heppner won vo rig jaar drie klassiekers in de DDR. Roland Leclerc (Toshiba) keert terug naar Spanje. Hij rijdt volgend seizoen voor de BH-ploeg. Paul Haghedooren (His- tor) gaat naar SEFB. Land genoot Nico Emonds (Teka) tekende voor Clas. De Russische baanrenners Krahbzov en Ganeev heb ben een contract getekend voor de bescheiden Belgi sche Westwood-ploeg. Rusland heeft een eigen wielerploeg met Russisch kapitaal. Zinoniev, Krasnov, Logvine, Romanov, Khmeli- ninne en Aemenko verdedi gen de kleuren voor de Lada-ploeg. Ploegleider Walter Godef- root (Weinmann) heeft voor volgend seizoen de Zwitsers Stefan Joho (Ariostea) en Werner Stutz en Rolf Jar- - mann (Frank) aangetrok ken. Manager Holtmann (Stuttgart) heeft voor 1991 de 22-jarige Westduitser Gerd Dörcich gecontrac teerd. Holtmann onderhan delt met de Oostduitsers Carsten Wolff en Falk Bo den. Ook Cees Priem (TVM) is in Boden geïnteresseerd. De Zeeuw heeft ook belangstel ling voor diens landgenoot Stefan Gottschling. Pedro Delgado en Miguel Indurain blijven zeker nog twee jaar ploegmaats. Del gado heeft een nieuw 3-jarig contract voor Banesto gete kend. NIEUWSOVERZICHT LEIDEN (ANP) - Cardiff heeft gisteren voor 1500 toeschouwers de derde editie van het internationale rugbytoèrnooi van DIOK in Leiden gewonnen. De nummer twee van Wales zegevierde in de finale met 17—14 (10-10) verrassend over Steaua Bukarest. DIOK, dat onder lei ding staat van de nieuwe coach Dick Altink, werd vierde en laatste. DIOK verloor gisteren met 9-22 van FC Wanderers. MAEBASHI (AFP) - De Sovjetrus Valeri Syssojev neemt tot volgend jaar november het voorzitterschap van de UCI (inter nationale wielrenunie) waar. Syssojev werd gisteren tijdens het congres van de UCI Mae- bashi, waar vandaag de wereldkampioenschappen op de baan beginnen tot tijdelijke opvolger van de eind vorige maand overleden Luis Puig gekozen. Een nieuwe voorzitter wordt pas volgend jaar november tijdens een congres van de internatio nale wielrenunie in de Bondsrepubliek aangewezen. MUNSTER (SID) - Tijdens het wereldkampioenschap zwem men, begin volgend jaar in Perth, wordt één Duitse ploeg afge vaardigd. Dat besluit werd gisteren na een tweedaagse bijeenkomst van de zwembonden uit de Bondsrepubliek en de DDR genomen. De DDR-zwemmers zullen van 8 tot 11 november al deelnemen aan de Duitse nationale kampioenschappen. De titelstrijd geldt als kwalificatiemogelijkheid voor de atleten. MAEBASHI (AFP) - De wereldkampioenschappen wielrennen worden in 1993 in Noorwegen gehouden. Dat is gisteren in Maebashi, waar vandaag de baanwedstrijden beginnen, besloten. De Noren kregen 15 stemmen van de verga dering, Italië 9 en Colombia 2. Monaco had zijn kandidatuur voor de stemming ingetrokken. Het prinsendom stelt zich wel weer kandidaat voor de organisatie in 1994. MAEBASHI (AFP) - De registratie van wielrenners, die be trapt worden op dope-gebruik wordt gecentraliseerd. Dat heeft de internationale wielrenunie (UCI) gisteren in Maebashi be sloten. De namen van alle coureurs, die positief zijn bevonden, worden opgeslagen in Genève. Plaats, datum en wedstrijd waarin de overtreding is gemaakt worden geregistreerd. De nationale bond van het land waar een renner de dope-regels heeft over treden moet eerst de UCI inlichten, zodat deze kan controleren of sprake is van recidive. Vervolgens wordt de nationale bond waarbij de betreffende coureur is aangesloten op de hoogte ge bracht. SAN SEBASTIAN (ANP) - Dankzij het uitstekende werk van doelman De Koning en een eigen doelpunt van Redmond heeft FC Twente zaterdag zijn tweede wedstrijd van het internatio nale toernooi van Real Sociedad met 1-0 gewonnen van Man chester City. De Nederlandse ploeg, al zonder Nielsen en Schmidt naar Spanje vertrokken, begon zwaar gehavend aan het tweede karwei in San Sebastian. Rutten,Gaasbeek en Krommendijk bleven licht geblesseerd aan de kant. BUDAPEST (ANP) - De wegraces voor de wereldtitels motor sport op de Hongaroring in Budapest kunnen op 2 september normaal doorgang vinden. Een speciale commissie van de In ternationale Motorsport Federatie (FIM) heeft het circuit za terdag goedgekeurd. De FIM had aanvankelijk nogal wat be zwaren tegen de baan, die echter de afgelopen week, na de race voor de strijd om de wereldtitel formule I, was verbeterd.

de Stem | 1990 | | pagina 13