ollege Oostburg wil in beroep POLITIERAPPORT Bouwhandel in Oostburg mag blijven E" 7VTNCEE ONTHOUDT GOEDKEURING AAN DEEL BESTEMMINGSPLAN Huijbergse opa gooit in dorp vier ruiten in: voorwaardelijke boete voor imte tegen ibrekers •V eel inzendingen voor entrale keuring ran KWPN in Zeeland JESTEM feST"*1'09" Stichting Aster viert afschaffing slavernij PLAATSELIJK NIEUWS Als de vos de passie preekt past elektronica op je spullen NEUZEN erschool tgebrand Koewachtenaar Hugues Lefeuvre traint sledehonden Inbraak in auto Bestuurster van slag Kloosterzande Verloop laag bij leerlingen Iiïfra Scaldem Kwade kop Geen sporen Inkorven voor wedvlucht uit Bordeaux rrit beenbreuk hetser bij iersongeval pE STEM VAN ZEELAND 2 MAANDAG 9 JUL11990 jOSTBURG - Burgemeester en wethouders van jostburg willen beroep aantekenen tegen het be- luit van Gedeputeerde Staten (GS) van Zeeland, iet bestemmingsplan Kom Breskens slechts ge- eeltelijk goed te keuren. fever VOGELWAARDE - In de nacht van vrijdag op zater dag werd ingebroken in de personenauto van G. M. uit Vogelwaarde. Het voertuig stond geparkeerd aan de Ol menstraat niet ver van zijn woning. Men had zich toe gang verschaft door het for ceren een portier. Uit het voertuig werden meegeno men het kentekenbewijs, het APK en de groene kaart. BRESKENS - De automobi liste mevrouw E. van de V. uil Breskens raakte in de nachl van vrijdag op zaterdag rij dend met haar voertuig ovei de Boulevard het spoor bijs ter en ramde een lantaarn paal. Korte tijd later reed zé op de Mercuriusstraat mei haar voertuig door een win kelruit. De door al die pech overstuur geraakte mevrouw kon later door de politie wor den gehoord. COLLECTE - De totale op brengst van de Anjercollecte bedroeg in de gemeente Hon- Heikant tenisse 1.943,98. De op brengst is bedoeld om de fi nanciële positie van het An jerfonds Zeeland te verster ken en komt ten goede aan plaatselijke verenigingen op het gebied van cultuur en na tuurbehoud. SCHIETING - In gemeen schapscentrum 't Heike wordt donderdag 12 juli een bejaar- denschieting gehouden. Aan vang 13.30 uur. Van onze rechtbankverslaggever BREDA - Heeft de 69-jarige C. L. op 22 september van het vorig jaar op vier plaatsen in zijn woonplaats Huij- bergen ruiten ingegooid? Hoewel hij door hevige emoties zijn geheugen over die nacht deels kwijt is, is de bejaarde man er zeker van dat hij het niet heeft gedaan. Officier van justitie mr. J. Bij voet en politierechter mr. J. Bouwen dachten er anders over. De rechter legde L. een boete van 500 voorwaardelijk op. Hij hoeft die niet te betalen als hij de gemeente binnen drie maanden 341 betaalt. Het vonnis was gelijk aan de eis. Volgens L. is hij veroordeeld op valse verklaringen van het echtpaar De Z. Hij leeft al tien jaar met hen op voet van oor log. „We kunnen eikaars bloed wel drinken. Eerst dacht ik dat zij zich in hun verklaring te genover de politie misschien vergist hebben, maar nu weet ik wel beter. Gewoon valsheid in geschrifte", aldus de ver dachte. Hij is tot die overtuiging ge komen omdat zijn zoon hem pas recent heeft verteld dat hij op 23 september van mevrouw De Z. heeft vernomen dat zij zijn vader die nacht niet zelf met stenen heeft zien gooien. Dat heeft ze tegenover de poli tie anders verklaard. De verdachte heeft de ver klaring van De Z. pas onlangs in het dossier gelezen. Zijn zoon heeft zijn bevindingen van 23 september schriftelijk aan de politierechter meegedeeld. De Van onze verslaggever TERNEUZEN - Het aantal leerlingen dat hun opleiding in de gezondheidszorg voor tijdig afbreekt, ligt bij de Terneuzense stichting Infra Scaldem opmerkelijk lager dan elders in het land. Dat blijkt uit het jaarverslag over 1989 van de stichting Infra Scaldem, die opleidingen ver zorgt in de gezondheidszorg in Zeeuwsch-Vlaanderen, Het percentage van leerlingen die gestopt zijn met de opleiding bedraagt bij Infra Scaldem slechts vijftien procent. Dat is zeer opmerkelijk om dat dat in de rest van Neder land veel hoger ligt. In de Randstad bijvoorbeeld ligt het leerlingenverloop zelfs op meer dan vijftig procent. vriendin van de zoon was bij dat gesprek aanwezig en trad gisteren als getuige op. De verdachte was de bewuste nacht na problemen thuis met een kwade kop gaan wandelen. Hij dronk voor het eerst sinds maanden enkele borreltjes. Dat was in het gemeenschapshuis. Tevoren had hij thuis zes kal- meringspillen geslikt. Volgens zijn zeggen weet hij niet meer hoe en wanneer hij is wegge gaan uit het gemeenschaps huis. De man is naar huis gelopen, maar vond de deuren daar af gesloten. Hij is toen gaan zwer ven. In de Boomstraat zag hij, volgens zijn zeggen, een onbe kende hard weglopen. Even la ter zag hij een politiebusje met zwaailicht aan op de hoek staan. Hij is daar heen gegaan en werd even later op aanwij zing van het'echtpaar De Z. aangehouden. Raadsman mr. Oomen is naar mate hij zich dieper in het dos sier heeft verdiept steeds meer tot de overtuiging gekomen, dat L. de ruiten van het ge meentehuis, de Rabobank, een woonhuis en een auto niet in heeft geslagen. Hij wees er op dat de politie die nacht op de handen van L. geen sporen van stenen heeft aangetroffen. De rechter was een andere over tuiging toegedaan. Van onze duivensportmedewerker TERNEUZEN - Postduiven- houders in Zeeuwsch-Vlaande ren die willen deelnemen aan de interprovinciale wedvlucht op vrijdag 13 juli vanuit Bor deaux kunnen hiervoor in Ter- neuzen terecht. Gelegenheid tot inkorven wordt gegeven mor gen (dinsdag) in café Industria aan de Baandijk in Terneuzen van 18.30 tot 19.30 uur. Ook on derling spel is toegestaan. Deelname staat open voor alle bij de N.P.O aangesloten leden. Bkend Uneto Beveiligings installateur Elektronische beveiliging Oranjestraat 5 Tel. 01155-2710 euzense jongeren- straat vindt op 25 1 plaats. Het doel eld bijeen te bren- te in Kalashnikov Daarom willen we >or een externe des een soort haalbaar- derzoek laten doen ;r te weten dat het te Jt het organiseren t benefietfestival op jistus doet de stich- onitor er van alles |i het benodigde geld aar te krijgen. Er loten verkocht, er is ibola en de leden naar sponsors, ns Verstraten zijn 1 wat bands die be- ig hebben voor imte. „Ik denk dat er tien bands zijn die limte zoeken. Als we n allen samenwerken en geïsoleerde oefen- in Kalashnikov een re kaart zijn." lissinger O.M. werd rik een gevangenis- ianuari was vrijge- ange reeks was on- ners gerekend tot de erslaafden' en hij ook om in eigen oefte te kunnen itbank doet in alle za- iraak over 14 dagen correspondent I - De 18-jarige brom de K uit Schoondijke xdagmiddag bij een ongeval een open k op. Per ambulance overgebracht naar het tonius ziekenhuis in eval gebeurde op de Schoondij kseweg- 'eg. De automobilist R. Hoofdplaat hield vol- politie niet voldoende e M. zou onder invloed verkeerd. De politie •om zijn rijbewijs in. r werd brand ontdekt ilijke kleuterschool 't Joek. isisteerd door het korps immen aan de hoofdin- dak en brandde vervol de achterzijde van het t niet uitgesloten dat het en. Hoe groot de schade rvoor nog geen bestem- van de gemeente Ter- Van onze verslaggever OOSTBURG - De bouw- materialenhandel Topper BV mag zijn activiteiten in de Nieuwstraat in Oost burg voortzetten. Tegen de vestiging van de bouwhandel was bezwaar aangetekend bij de gemeente door W. de Schrijver BV, die vreesde voor de komst van detailhandel (onder andere de verkoop van gereedschap) ter plaatse. Volgens B en W van Oost burg is Topper de opvolger van een onderneming in tweedehandsgoederen annex bouwmaterialenhandel. Vol gens het bestemingsplan Bui tengebied rust op het pand in de Nieuwstraat de bestem ming bedrijven. Detailhandel is daarin dus in principe niet toegestaan. In het verleden heeft de gemeente echter niets gedaan tegen de detail handelsactiviteiten in het pand. Om misbruik in de toe komst te voorkomen en de rechtszekerheid te waarbor gen wil de gemeente het nieuwe bestemmingsplan Kom Oostbrug zodanig wijzi gen dat op het betreffende perceel detailhandel wordt toegestaan. Het voorstel van het college om het bestemmingsplan aan te passen komt woensdag 11 juli aan de orde in de verga dering van de commissie voor planologie. Die komt om 9.00 uur bijeen in de commissie kamer van het stadhuis. fan onze verslaggever S zijn niet akkoord gegaan met het feit dat de gemeente an het pand Langeweg 43 in Breskens de bestemming etailhandel wonen toekent. In dat pand is momenteel :Prymamarkt van R. Lohman gevestigd. De provincie nam dit besluit wel goedgekeurd." verband met de bezwaar- chriften tegen de bestemming etailhandel voor een pand in Mercuriusstraat Lohman erhuist met zijn zaak van de angeweg naar de Mercurius- laat. De provincie zegt dat oor het onthouden van goed- euring de oppervlakte voor de erkoop van food-artikelen ,einer zal worden, waardoor bezwaar meer ontkracht ordt. De provincie gaat ons inziens ever en is bovendien niet con- tquent", aldus het Oostburgse ollege. „Immers, op de overige anden in het winkelgalerijtje de Langeweg rust wel de estemming detailhandel wo- «n. Dat is door de provincie De provincie gaat te ver door van de gemeente te verlangen, dat aan het bewuste perceel een aangepaste bestemming wordt gegeven en wel zodanig dat het verkopen van food-ar- tikelen uitgesloten is. „De pro vincie denkt voor een nieuwe bestemming met name aan het scheppen van mogelijkheden voor wonen, of dienstverle nende bedrijven zoals een reis bureau, bankfiliaal, kapsalon of een snackbar." Volgens B en W gaat de pro vincie daarbij totaal voorbij aan het streven van de ge meente om Breskens een cen trum te geven. In de opsom ming van de provincie staan verschillende bedrijfstakken die beter in zo'n centrum pas sen. "EROOSKERKE - Onder matige weersomstandigheden lield het KWPN (Koninklijke Vereniging Warmbloed aarden Stamboek Nederland) afdeling Zeeland de jaar- jkse centrale keuring op de terreinen van manege De jndracht te Serooskerke. FOTO DE STEM/COR J. DE BOER dijke kwam, haar reeds meter afstand was ge* L Een botsing was het Daarbij sloeg de auto vrouw D. om en bleef op d liggen. De bestuurster itneld en moest door de veer uit haar benarde worden bevrijd. ZU 3er ambulance afgevoerd iet ziekenhuis te Oost- vaar men een bekken- ar constateerde. De K met de schrik vrij. Beide liepen flinke materiële op en moesten wegge' worden. it waren ruim 180 inzendingen daaronder waren veel «euws-Vlaamse prijswin- aars. De demonstratie van urne van Olst met haar paard «Fiere, tussen de keuringsru- irieken door, viel bijzonder oed in de smaak. Deze combi- atie maakte deel uit van de ilectieploeg voor de wereld- ampioenschappen dressuur eze maand in Stockholm. Zij /as in 1989 reserve-kampioene i Denemarken en heeft inmid- een flinke erelijst opge duwd. ffiUWS-VLAAMSE PRIJS- IVNAARS «ngere merrieveulens le pre- fe: Iris v. Cassis, van J. Haak, oek; Inka v. Notaris, van J. van Westeinde, Oostburg. ingere hengstveulens le pre- ile: Icarus v. Calypso, van Fam. hijs, Hulst. ■premie: Iska v. Belasco, van F. aak, Biervliet. Mere merrieveulens le premie: nnv. Daimler, van J. Cornelis- ais, Nieuw-Namen; -Icarole v. oltaire, van Chr. de Feyter, trhole. adere hengstveulens le premie: ico v. Notaris, van C. Bertou- ■s, Oostburg; Immerfashion v. Masco, van F. Haak, Biervliet, /premie: Imar v. Pion, van J. 't Westeinde, Oostburg; asnmore v. Pachat 2, van N. [wert, Ossenisse. ®>pioen merrieveulens: Iduna ban, van C. Reyniers, Ga- JOpioen hengstveulens: tasco v Belasco, van L. Dinge- aise, Yerseke. "gemeen kampioen tuigpaar- Dana v. Unicum, van W. Men, Middelburg. •■Jarige stamboekmerries met 'Wen of hoogdrachtig le pre- VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND "Horen "neuzen, Hulst en Goes, «essen en telefoon- urr|mers op pagina 2. Penlngstijden: *1230/13.30-17.00 uur. «actie "neuzen: Rein van der (editie-chef), Romain ."Damme, Frank van 0,en, Lianne Sleufjes, »nald Verstraten, Cor de ""(foto), Ton Koomen Port). !fs: Jan Jansen (provincie Acteur). a?: f.u9^ne Verstraeten "ditiechef), Harold de "jsseleiir l'Crtentie-exploitatle Pecteur Zeeland: mie: Cleverlady v. Lucky Boy, van Chr. de Feyter, Terhole. 2e premie: Desiree v. Blanc Ri- vage, van C. Bertou, Oostburg; Elvira v. Architect, van J. Haak, Hoek; Colleen v. Saros, van J. Cornelissens, Nieuw-Namen; Dominique v. Ursaus, van F. Haak, Biervliet. 8 jaar en oudere stamboek mer ries voor ster 2e premie: Vemet- tie v. Cadmus, van M. van Doorn, Axel. 3/7-jarige ruinen en hengsten le premie en ster: Fernando v. Zuidpool, van De Jonge-Kaas, Breskens. 4/7-jarige stamboekmerries le premie: Dorellen v. Le Mexico, van J. Pluym, Hulst 4/7-jarige keurmerries le premie naar UTV Utrecht: Carole v. G. Ramiro, van Chr. de Feyter, Ter hole; Carona v. Ultimaat, van J. van 't Westeinde, Oostburg. Kampioen oudere stamboekmer ries: Elma v. Vanitas, van D. van Gilst, Goes. Rijpaarden 1 jarige veulenboek- merries 2e premie: Halla v. Beaujolais, van H. van Hane- gem/L. Savat, Nieuwvliet. 2-jarige veulenboekmerries le premie en uitzending naar UTV Utrecht: Gamora v. Wellington, van gebr. Van de Kerkhoven, Vlijmen/Koewacht; Gucci v. Beaujolais, van H. Picavet, Hulst. Aangespannen voor concours wagen: B 83.6387 v. Tourist, van A. Oosterlee, Biervliet; Bas v. Unitas, van A. Oosterlee, Bier vliet. 4/5-jarigen onder het zadel: Fer nando v. Zuidpool, van De Jonge-Kaas, Breskens. 3-jarige stamboekmerries 2e premie: Flavita v. Zevenster, van S. de Vetter, Kapelleburg; For- tuna v. Nimmerdor, van J. Kaas, Philippine. Kampioen jongere merries: Fu- rioso v. Thorwald, van fam. BergwerffMiddelburg. Wandelaars in de bossen bij Koewacht lopen de kans een span sledehonden tegen te komen. Van onze correspondent KOEWACHT - De 33-jarige Hugues Lefeuvre uit Koe wacht stuurt zijn onstuimige span Alaskan Malamud's met vaardige hand over het bos pad. Zijn luide aanmoedigin gen voor de sledehonden Eros en Noeka verstoren voor even de stilte in het verlaten bos gebied. „Mijn vriendin Door en ik zijn een jaar geleden speciaal voor die honden van Axel naar Koewacht verhuisd. Hier hebben wij de ruimte en de gelegenheid om onze Alas kan Malamud's te trainen. De kart met fietswielen is na tuurlijk een aardig alterna tief als er geen sneeuw ligt, maar het mooiste is toch met de slede avontuurlijke toch ten in een winters decor te maken", vertelt de in Parijs geboren en getogen Hugues Lefeuvre. „De Alaskan Mala- mud heeft mijn hart gestolen en dit honderas staat het dichtst bij de natuur. Ik wilde altijd een wolf hebben, maar het werden dus Alaskan Ma lamud's en van die keuze heb ik geen moment spijt gehad". De liefde voor de sledehon den gaat heel ver voor de Le- feuvres uit Koewacht. Spe ciaal voor hun liefhebberij kochten zij een bestelbus, in gericht voor het vervoer van de honden naar de wedstrij den in België, Luxemburg, Duitsland, Oostenrijk, Zwit serland en andere Europese landen. „Onze hobby kost na tuurlijk de nodige centen. Een kennis van mij, Kris Boerte uit het Belgische St. Laureins, heeft een hondevoerfabrikant dat levert Hugues Lefeuvre en zijn vriendin Door zijn speciaal voor de honden verhuisd naar Koewacht. FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Kris jaarlijks toch zo'n dui zend kilo hondevoer voor zijn vier honden op", zegt Hugues Lefeuvre, lid van de Vlaamse Federatie voor Sleehonden sport en het Waalse Snow- hookteam. „De juiste voeding met veel eiwitten en vetten is erg belangrijk. Maar het meeste geld gaat toch in het materieel en de verplaatsin gen naar de wedstrijden zit ten". De wedstrijden voor slede honden worden in verschil lende klassen gehouden. In de Sprinter-klasse moeten de deelnemers een traject tussen de vijf en twaalf kilometer afleggen, terwijl de combina ties in de middellange afstand tussen de 50 en 75 kilometer moeten overbruggen. De meest vermaarde wedstrijden voor Mushers -zoals de bege leiders van de sledehonden genoemd worden- zijn even wel de Alpirod en de Iditarod in Alaska. „De Europese Al pirod met een lengte van 1000 kilometer en de Iditarod in Alaska gelden als de grote klassiekers in de sleehonden sport. Vooral het deelnemen aan de Iditarod is een droom wens van mij. Deze wedstrijd gaat van Anchorage naar No- me, in het noordoosten van Alaska, en is 1800 kilometer lang. Het blijft de meest tot de verbeelding sprekende wed strijd en de winnaar ontvangt als prijzengeld het lieve som metje van 80.000 dollar". De avontuurlijke Koe wachtenaar is -zoals hij het zelf zegt- niet prestatiege richt bezig met zijn Alaskan Malamud's. „Samen met mijn maat Kris Boerte wil ik de komende winter tochten in de Franse Jura en de Italiaanse Alpen gaan maken. Lekker met de slede plus de honden op de bonnefooi rondtrekken en 's avonds in de buitenlucht een kampement opslaan". Hugues Lefeuvre wil het komende seizoen meedoen aan wedstrijden, maar voor dat het zover is, zullen Hu gues Lefeuvre en zijn Alas kan Malamud's nog de nodige trainingsarbeid moeten ver richten. „En zo lang de sneeuw ontbreekt, zullen wij dus moeten trainen met de kart op wielen". Zijn eigen conditie houdt Hugues Lefeu vre op peil met fietstochten op een heuse triathlon-race- fiets. De niets vermoedende wandelaars in de bossen bij Koewacht zullen de komende maanden nog vaak verrast worden door een ontmoeting met Hugues Lefeuvre en zijn sledehonden Van onze correspondent TERNEUZEN - De inter culturele dag en avond za terdag in Porgy Bess, georganiseerd door de be langenvereniging Aster (Antillianen en Surina- mers), disk-jocky New Katherina en de stichting Porgy Bess is geslaagd. Zaterdag stond de deur van het Terneuzense jazz café Porgy Bess wijd open voor belangstellen den. Vanaf 10.00 uur konden de bezoekers de fototentoonstel ling bekijken over de afschaf fing van de slavernij in Suri name. Vele kleurenprenten gaven een indruk van het le ven en werken op de planta ges in Suriname, daarbij na tuurlijk veel aandacht voor het kolonialisme. In de avonduren werd de afschaffing van de slavernij in Suriname gevierd met een Caraïbische avond. Hieraan verleenden onder meer mede werking de band Sun Station uit Amsterdam en New Ka therina uit Terneuzen. Het werd een swingende avond met Zuidamerikaanse mu ziek, waarbij de stemming er bij het publiek goed inzat. Wethouder A. Stahl laat zich informeren over de ex positie. FOTO DE STEM COR J. DE BOER (ADVERTENTIES) 1 uur fotoservice kodak express kwaliteits kleurenfoto's klaar hulst terwijl je winkelt! s-gravenhofplein a 01140-16182 FOTO VERSCHOORE

de Stem | 1990 | | pagina 5