LIMBURGER GRIJPT TITEL OP ZIJN OUDE DAG Antoine Bok verrast amateurelite Lammerts zoekt rust in Amerika Tourploegen Raas en Gisbers rond Werkgroep voor betel imago van wielersport BRABANTSE CRITERIUMSPECIALIST PAKT NATIONALE TITEL PUTTENAAR NIET IN TOUR FT.DE STEM SPORT 9 MAANDAG 25 JUN11990 MEERSSEN - Niemand had op hem gerekend, sterker nog, hij was bijna vergeten, maar gisteren in Meerssen stond hij weer eens in het middelpunt van de belangstelling. Onverschillig Op peil Nieuw elan Organisatie NK wil tot 2000 doorgaan Profsectie op zoek naar geld via bureau Tegelzetter Vuurtje Fout Voorlopige WK-selectie profs PTT vern WK-postz Beckenbai maar verli wel z'n Me Forse stra geëist in fraudezaa Drukte o limiet is Drie dod ontploffi op olieta KT1 Winnen uit anonimiteit Door Jacques Eestermans Peter Winnen, bijna 33, werd op.z'n oude dag zo waar gehuldigd als de nieuwe nationale kam pioen bij de beroepsren-' ners. Een overwinning in een grote eendagswedstrijd, in z'n roem rijke loopbaan bij de profs, die in augustus 1980 begon bij de IJsboerke-ploeg, was hem dat nog niet eerder gelukt. In eigen provincie loste de rossige renner uit Venray- streek- en ploeggenoot Frans Maassen af als drager van het rood-wit-blauw. Een solo overl ruim twintig kilometer, perfectl beschermd door de onttroonde', kampioen en Jelle NijdamJ bracht Winnen voor het eerst! in drie jaar terug op de hoogste trede van het erepodium. Zijn laatste grote succes was 'een ritzege in de Ronde van Zwit serland in 1987, waarin hij ach ter de Amerikaan Andrew Hampsten met een miniem verschil van één tel tweede werd in het eindklassement. Na het seizoen '88 (achtste in de Giro, negende in de Tour) liet de Limburger zich nög zelden opmerken. Soms leek het er zelfs op dat hij niet meer hield van de wielersport. Hij maakte een onverschillige indruk, deed ook geen moeite dat beeld weg te nemen, terwijl prestaties achterwege bleven. Na afloop gisteren van de ti telstrijd vond hij het echter tijd uit z'n schulp te kruipen. Win nen: „Het ligt in mijn aard snel te berusten. Gaat 't slecht, dan gaat 't slecht. Je kunt toch niks afdwingen, dat heb ik de afge lopen tien jaar wel geleerd. Daardoor wekte ik mogelijk de schijn het allemaal wel gezien te hebben, niet gemotiveerd meer te zijn. Dat is een vals beeld. Als ik echt geen trek meer had gehad, was ik al lang Raas. Niet echt verwonderlijk, want de Zeeuwse ploegleider had veruit de meeste renners in koers en was er na een mis lukte vooij aarscampagne op gebeten de titel in eigen gelede ren te houden. Frans Maassen, Patrick Tol- hoek en Peter Winnen waren zijn speerpunten'. Op een kleine vijftig kilometer voor het einde schoof hij z'n pionnen Maassen en Winnen naar voren. Tolhoek kon niet mee, maar werd keu rig vervangen door Nijdam. Steven Rooks, Erik Breukink en Henri Manders reageerden wel op die zet, maar wisten zich bij voorbaat geklopt. Een uitval van Maassen werd nog gecoun terd, maar ze bleven in het za del, toen Winnen aan zijn of fensief begon. Raas: „Dat had' ik wel verwacht. Maassen, Breukink, Rooks, het zijn leef tijdsgenoten van elkaar. Die gunnen elkaar niet veel. Als een ouwe man als Winnen dan aan de haal gaat, hebben ze daar vrede mee". ml r.'n—n.' -'diti'v. ~h ■- .^1 v "w-v i Peter Winnen (tijdenszijn solo, die naar de nationale titel leidde): „Ik wekte mogelijk de schijn Ket allemaal wel gezien te hebben, niet gemotiveerd meer te zijn. Dat is een vals beeld. Als ik echt geen trek meer had gehad, was ik al lang afgestapt. Maar ik krijg juist steeds meer zin". - foto de stem/ben steffen afgestapt. Maar ik krijg juist- steeds meer zin". De overgang naar de ploeg van Jan Raas heeft volgens zijn zeggen niets te maken met het nieuwe elan, waarmee hij zich dit seizoen al een aantal keer even terug in de schijnwerpers plaatste. „Als de organisatie goed is, maakt het me niet uit voor welk team ik rij. Het gaat gewoon goed en waaraan dat precies ligt, weet ik niet. Ik vraag het me ook niet af". Ploegleider Raas heeft wel een verklaring bij de hand. „Winnen moet je met rust la kten, dan presteert-iehet best. Van mij mag hij doen en laten wat hij wil, straks in de Tour ook, en dat werkt perfect". Peter Winnen hoopt er in de Ronde van Frankrijk een dag bij te hebben dat hij een hoofd rol kan spelen. Hij kneep 'm twee weken geleden dan ook behoorlijk, toen een griepje z'n voorbereiding verstoorde. „Ik maakte me ongerust, want voor je het weet, is de conditie flink achteruit gegaan.-En op mijn leeftijd heb je veel tijd no dig om die weer op peil te bren gen. Gelukkig hoefde ik alleen de Wielerweek van Eibar te la ten schieten. Vorige week in de Ronde van de Mijnvalleien had ik het de eerste dagen slecht, maar ik kwam er goed door heen. De vorm groeit nog steeds, dus als het een beetje meezit, kan ik me in de Tour pp een goede dag misschien wéér eens in de kijker rijden. Deze titel is een welkom rugge- steuntje. Allereerst omdat het lang geleden was dat ik had ge wonnen. Maar bovendien geeft het een lekker gevoel in een trui te mogen rijden, die je een heel jaar mag dragen". Het prof kampioenschap werd gisteren beheerst door de ploeg Van onze sportredactie MEERSSEN - Huub Engelen wil op zijn minst de Nederlandse kampioenschappen wielrennen voor vrou wen, amateurs en profs tot het jaar 2000 voor de KNWU organiseren. Engelen heeft ook voor volgend jaar nog een con tract. In principe Wordt de titelstrijd dan weer in Meerssen gehouden. Na 1991 moet weer met de wielerbond worden ge sproken. Hij betaalt de KNWU nu 234.000 gulden. Veel meer is hij niet van plan neer te tellen de ko mende jaren. Dat is de voorwaarde die hij ver bindt aan een contractver lenging tot 2000. De terug keer naar Limburg had niet direct iets te maken met de zwaarte van het parkoers in Rheden, maar het feit dat Limburg meer liefhebbers trekt. Van onze sportredactie MEERSSEN - Teneinde de financiële middelen voor de Sectie Beroepswielrennen te vergroten, heeft de KNWU een driejarige overeen komst afgesloten met het sport- en recreatiadviesbu- reau Schraders Van Seg- gelen. Het bureau is belast met het uitwerken van voorstellen, die moeten leiden tot meerjarige sponsorovereenkomsten. Voor dit jaar is de prof sectie reeds verzekerd van een be drag van 100.000 gulden. Voor 1991 heent het bureau een ga rantie-som verstrekt van 125.000 gulden, voor 1992 van anderhé lve ton. Door Jacques Eestermans MEERSSEN - De rivaliteit tussen de machtsblokken in het amateurpeloton, de lan delijke sponsorploegen en de nationale selectie, heeft zaterdag geleid tot een ver rassende ontknoping van de strijd om de Nederlandse titel. Niet een vertegenwoordiger uit de top van het amateurwiel- rennen, maar een clubrenner, specialist in het rijden van ker- miskoersen, draagt het ko mende jaar de rood-wit blauwe trui. Zijn naam: An toine Bok. Wie is in hemelsnaam Bok, zo vroegen velen zich af in het Zuidlimburgse Meerssen. De winnaar kon het zich indenken, maar wees er intussen wel fijntjes op dat hij al diverse ke ren hoog in de uitslag van het nationale kampioenschap terug te vinden is geweest. „Een elfde plaats in '85, twaalfde in '86, maar ik ben nog steeds een eenvoudige te gelzetter", merkte de coureur van 't Luchtschip uit Kerkdriel wat zuur op in de richting van de A-formaties, die hij in 'de uren daarvoor flink te kijk had gezet. „Met diverse ploegen heb ik de afgelopen jaren contacten gehad, maar ze hadden me niet nodig of ze kwamen niet eens terug op eerder gedane belof tes. Voor mij bleef daarom niets anders over dan me te richten op de criteriums. Maar vandaag heb ik nogmaals laten zien dat ik wel degelijk een goede kracht had kunnen zijn in een grote ploeg". Acht rondjes rond de kerk won de pas 26-jarige amateur uit Maren-Kessel dit seizoen al. Het kampioenschap van het district Midden-Brabant greep Antoine Bok aan om zich te plaatsen voor de nationale ti telstrijd. Zijn derde plaats be tekende automatisch een start bewijs. ken". Antoine Bok had zaterdag op de 8900 meter lange omloop de steun van ploegmakkers niet nodig. De helpende hand werd hem uit onverwachte hoek ge boden. De kopmannen van de A-ploegen en de nationale se lectie hadden in de slotfase slechts oog voor elkaar. Erwin Kistemaker, de kampioen van '88, die genoegen moest nemen met brons, beaamde dat. „Toen de schifting was doorgevoerd, wilde niemand van ons de koers echt hard maken. Er werd alleen naar elkaar geke ken, behalve naar Bok. Daar heeft hij goed gebruik van ge maakt. Hij was misschien niet de sterkste, maar uiteindelijk wel de slimste". Twee ronden voor het einde werd de titelstrijd in zijn defi nitieve plooi gelegd, nadat twee ontsnappingen - een vroege van aanvankelijk 22 renners en één van negen man - lange tijd het gezicht van de koers had den bepaald. Antoine Bok, de verrassende winnaar bij de amateurs: „Ik reken er niet op dat de deur nu platgelopen zal worden door ploegleiders, die me willen contracteren". - fotoanp Niet echt gewoon aan wedstrij den over een afstand van meer dan honderd kilometer - hij reed niet meer dan twee kleine etappe-koersen in Frankrijk en een enkele keer in België - gooide hij er begin vorige week twee extra trainingen tegenaan op de omloop in Meerssen. Hij rondde zijn ultra-korte voorbe reiding af met een uurlje bla deren in z'n plakboeken. Die bezigheid leerde Bok dat hij als amateur tot zaterdag 37 over winningen had geboekt. Dat nummer 38 zou worden begeleid door het volkslied, had hij vooraf zelfs niet durven dromen, een optimische kijk op z'n eigen kwaliteiten ten spijt. „Ik wist dat ik het in mijn mars had om hier bij de eerste tien te eindigen, mits ik een superdag zou kennen. Maar met het be halen van de titel had ik geen rekening gehouden. Als clu brenner mis je tijdens de wed strijd de hulp, die jongens van de sponsorploegen en de selec tie wel hebben. Dat heeft me in het verleden steeds opgebro- Het vuurije in de finale werd aangestoken door Anthony Theus, Danny Nelissen en Rudi Nagengast. Het trio kreeg eerst gezelschap van Eric Knuvers en Robert de Poel, latef ook nog van Erik Dekker, Remco Start man, Huib de Vries, Erwin Kis temaker en Antoine Bok. Veel speelruimte kreeg deze kop groep niet van het gekort wiekte peloton. Dat was voor negen van de tien vluchters aanleiding om de situatie steeds opnieuw in ogenschouw te nemen en de krachten te sparen. Bok had zijn plannetje toen al lang en breed gesmeed en was er tussenuit geknepen. „Het was een gok, maar ook mijn enige kans. Ik had inge schat dat een marge van twin tig seconden voldoende moest zijn om te winnen", glunderde de winnaar na afloop. Hij had het bij het rechte eind. Meer afstand kon Bok nooit nemen, maar die kloof was inderdaad ruim toerei kend, ondanks het feit dat de troepen van bondscoach Piêt Kuijs (Harm Jansen, Eric Knu vers, Erik Dekker en Danny Nelissen) zich achter hem had den verzameld. Bij toerbeurt probeerde één van hen het gat naar de Brabander te dichten, een gezamenlijke inspanning bleef achterwege. „We vonden het risico dat een concurrent van onze jacht op Bok zou profiteren te groot", legde zilveren Harm Jansen de gevolgde tactiek uit. „Achteraf kan je zeggen dat het fout is geweest, maar wat schiet je daar mee op. We hebben verlo ren, dat telt. Van een crite riumrenner ja, maar wat zegt dat. Iedereen met macht in zijn benen kan op een parkoers als dit wipnen. Bok heeft goed ge reden, heeft het slim aangepakt en heeft geluk gehad". Hoe moet het nu verder met Antoine Bok? De kersverse kampioen zou willen dat hij het zelf wist. „Ik heb geen idee wat me nu te wachten staat", be kende hij schuchter. „Ik reken er niet op dat de deur nu plat gelopen zal worden door ploegleiders, die me willen con tracteren. Het-WK? Ik weet niet of ze buiten de kampioen kunnen. Ik zal wel zien. Deze overwinning moet eerst ge vierd worden, daarna is er tijd genoeg over om me te bezinnen, voor het geval dat nodig mocht zijn". Uitslag: 1. Bok (Maren-Kessel) 203,4 km in 5.03.15, 2. Harm Jansen (Delft) op 0.23, 3. Kistemaker (Oldenzaal) z.t, 4. Theus (Bergeyk) 0.24, 5. Schroevers (Arnemui- den) z.t., 6. Teuben (Heerenveen) z.t, 7. Gino Janssen (Klimmen) 0.26, 8. Ruud Poels (Veldhoven) z.L, 9. Erik Dekker (Hoogeveen) 0.32., 10. Nelissen (Sittard) z.t, 11. De Vries (Breda) z.t, 12. Knuvers (Vlijmen) 0.33,13. De Leeuw (Ermelo) z.t, 14. De Poel (Dordrecht) 0.40, 15. Van der Heyden (Schaijk) 0.56, 16. Bijkerk ('t Haantje) 0.59, 17. Luppes (Hoogeveen) 1.02, 18. Van de Vin (Budel-Schoot) 1.04, 19. Eyk (Badhoevedorp) z.t, 20. Kras (Hoorn) 1.06, 21. Van den Ameele (Ter- neuzen) z.t, 22. Startman (Eibergen) 1.21, 23. Engels (Zwartenmeer) 2.08,24. Nagen gast (Hoogeveen) z.t, 25. Den Braber (Rotterdam) 2.11, 33. Tak (Oud Gastel), 37. Melren (Roosendaal) (Van onze sportredactie MEERSSEN - De sectie beroepswielrennen van de I Koninklijke Nederlandse Wielren Unie (KNWU) heeft twintig profs opgenomen in de voorlopige selectie voor het wereldkampioenschap, begin september in Japan. Op 24 juli, twee dagen na afloop van de Ronde van Frank- I rijk, zullen de twaalf namen van de definitieve WK-afvaar- diging, die wordt geleid door Peter Post, bekend worden ge- maakt. Evenals in 1989 blijft de mogelijkheid open, dat een ren- j ner, die niet in de pré-selectie is opgenomen, op basis van z'n prestaties alsnog een plaats in de WK-ploeg verdient De voorlopige: Peter Winnen, Tom Cordes, Frans Maassen, Patrick I Tolhoek, Gerrit Solleveld, Jelle Nijdam, Steven Rooks, John Talen, Eddy Bouwmans, Louis de Koning, Erik Breukink, Jos van Aert John van den Akker, Maarten Ducrot, Martin Schalkers, Eddy Schurer, Jan Siemons, Adrie van der Poel, Ad Wijnands en Luc Suykerbuyk. De wereldtitelstrijd in Japan betekent voor de KNWU trouwens een forse aanslag op het budget. Liefst 650.000 gul den moet uitgetrokken worden. Een half miljoen is nodig voor de amateurs en vrouwen, die een week langer blijven dan de professionals. Rooks, Breukink en Manders spraken eensgezind over de Buckler-overmacht als reden voor hun passieve houding. „Je kunt wel als een gek achter iedereen aan gaan rijden, maar verliezen doe je het uiteindelijk toch", sprak Rooks berustend. Hij vond het belangrijker, dat zijn laatste test voor de Tour prima was verlopen. „Het gaat de goede kant op. Ik heb geen, last meer van -m'n blessures en ik voel dat mijn conditie bijna op peil is". Uitslag: 1. Winnen (Venray) 230,1 km in 5.46.53, 2. Rooks (Warmen- huizen) op 1.28, 3. Manders (Esch sur Alzette) 1.46,4. Maassen (Itter- voort) z.t, 5. Breukink (Kalmthout) 1.49, 6. Nijdam (Zundert) 1.54, 7. De Koning (Heemvliet) 3.36,8. Tolhoek (Yerseke), 9. Adrie van der Poel (Kapelle), 10. Verhoeven (Berkel Enschot), 11. Stevenhaagen (Haar lem), 12. De Rooy (Valkenburg), 13. Ai^itz (Lobith), 14. Wijnands (Eijs- den), 15. Veldscholten (Oldenzaal), 16. Jan Siemons (Zundert), 17. Suy kerbuyk (Nispen), 18. Van den Ak ker (Veldhoven), 19. Cordes (Ze venhuizen), 20. Rakers (Rijen), 21. Van Aert (Rijsbergen), 22. Van Poppel (Bilthoven), 23. Poels (Oef feit), 24. Bouwmans (Aarle Rixtel), 25. Schalkers (Katwijk aan de Rijn) allen zelfde tijd als De Ko ning, 26. Jac van der Poel (Hooger- heide) 3.46, 27. Van Loenhout (Nieuw-Vossemeer) 3.50,28. Ducrot (Middelburg) 3.56, 29. Solleveld (De Lier) 3.59, 30. Jakobs (Baarle Her tog) 4.06. PUTTE - Johan Lammerts was gisteren niet van de partij op het NK in Meers sen. De meesterknecht van Greg LeMond voelt zich al tijdje fysiek niet in orde en heeft in overleg met ploeg leider Roger Legeay van de Z-ploeg besloten ook de Tour te laten schieten. Lammerts heeft inmiddels een drieweekse vakantie naar de Verenigde Staten geboekt om bij de familie van Greg Lemond weer op krachten te komen. „In de ronde van Italië reed ik nog goed. Bij thuiskomst voelde ik me echter niet lekker. Het leek wel of ik uitgeput was. Ik sliep gewoon tien uur aan een stuk als een blok. Dat is voor mij niet normaal. Ik ging dus niet al te fit naar de Ronde van Zwitserland, maar met veel pijn en moeite lukte het me in het begin om steeds op tijd binnen te zijn. In die zware bergetappe van maandag was het echter over. Ik was hele maal leeg en ben dan ook maar afgestapt". „Wat er nu'precies aan de hand is, weet ik niet. Uiteraard Johan Lammerts: „In ronde van Italië reed ik i goed. Bij thuiskomst voeli ik me echter niet lekker, leek wel of ik uitgeput nm' - FOTO DE STEM/BEN SIÏFRH ben ik naar de dokter gegaan De uitslag van dat onderzoek hoor ik wel. Het belangrijkst voor mij is dat ik nu even hele maal uit de drukte ben. Ik kas wel hier blijven, maar als dan op de televisie de Tour zie wil ik toch zelf meefietsend kom ik nog niet tot rust De fiets gaat overigens mee naar Amerika. In de ron den van Engeland en land hoop ik er weer te staan" MEERSSEN - Twee van de vier Nederlandse ploegleiders hebben hun formatie voor de Ronde van Frankrijk defini tief samengesteld. Jan Gisbers wees gisteren als laatstèn de Oostduitser Uwe Raab en Gert Jakobs aan. Jos van Aert, Erik Breukink, Sean Kelly, Raul Alcala, Mar tin Early, Uwe Ampler en Rudy Dhaenens waren reeds verzekerd van deelname aan de Ronde van Fr'ankrij k. Jan Raas completeerde zijn ploeg met Twan Poels. De acht renners die hij al had geselec teerd, zijn Gerrit de Vries, Frans Maassen, Jelle Nijdam, Gerrit Solleveld, Patrick Tol hoek, Eric Vanderaerden, Peter Winnen en Edwig van Hooy- donk. Cees Priem heeft nog drie plaatsen te vergeven. Jacq Ha- negraaf, Peter Pieters, Martin Schalkers en Jan Siemons zijn daarvoor de kandidaten. Priem maakt waarschijnlijk vandaag bekend, wie hij naast Phil An derson, Jesper Skibby, Johan Capiot, Eddy Schurer, Jörg Müller en Maarten Ducrot meeneemt naar de Tour. De po sitie van Eddy Schurer, die aan het NK niet deelnam wegens een val vorige week, is voorlo pig niet in het geding. Peter Post heeft nog steeds goede hoop, dat Gert-Jan Theunisse, voor zes maanden geschorst wegens herhaald do- pinggebruik, alsnog kan deel nemen aan de Tour. De Am- stelvener verwacht morgen te horen of de straf van z'n renner wordt opgeschort, hangen* het beroep, dat tegen de i sing is aangetekend. Post vult de opengevallen plaats dan ai pas op als hij daarover uitsluit sel heeft. Eric van Lanckero Allan Peiper komen daarvoor in aanmerking. Het meest voor de hand lijl de aanwijzing van de Austra liër. Hoewel hij aan het einds van het seizoen vertrekt bij Pa nasonic, heeft kopman Books zijn voorkeur voor Peiper uit gesproken. De positie var Jean-Paul van Poppel volgens Post niet ter discus» hoewel de sprinter niet g van een goede vorm. Naast Var. Poppel en Rooks waren ™,J mov, John Talen, Eddy Plane- kaert, Olaf Ludwig, Mare Ser geant en Guy Nulens aangewezen door de ploeglei der. De ploegen: Buckler: Nijdam, Maassen, Sow veld, Vanderaerden (Belj, V» Hooydonck (Bel), Tolhoek, D1 Vries, P.oels en Winnen. PDM: Breukink, Alcala Ampler (DDR), Van Aert, Keil) Earley (beiden Ier), Dhaa) e® (Bel), Jakobs en Raab (DDR). Panasonic (voorlopige select» Rooks, Van Poppel, Ludwig (DDf Planckaert, Nulens, Sergeant F len Bel), Talen, Ekimov (Sov), VjJ Lancker (Bel), Peiper (Aus) en" Rooy. TVM (voorlopig): Anderson (Aw Skibby (Den), Müller (Zwi), S®1' rer, Ducrot, Capiot (Bel), Ha* graaf, Jan Siemons en Schalken Reserve: Pieters. MEERSSEN - De KNWU maakt zich ernstige zorgen ovf het slechte imago dat de Nederlandse wielersport mom®1' teel in het buitenland heeft. Het overlijden van Johannes Draaijer en de schorsing van Gtfjj Jan Theunisse wegens herhaald dopinggebruik, gevoegd bij doden die in voorgaande jaren waren te betreuren, hebben laatste maanden in de buitenlandse media tot een zodanige m tieve berichtgeving geleid, dat de wielerbond in actie is gekoro® Op initiatief van de profsectie en de sponsors van de Pr(®Lj lerploegen is er een werkgroep in het leven geroepen, die totta heeft de beeldvorming om te buigen. De werkgroep staat los» het onderzoek dat de medische commissie van de KNWU oiu® heeft gehouden en waarvan de resultaten binnenkort bekends maakt zullen worden. De werkgroep wordt bemand door vertegenwoordigers uit schillende geledingen van de wielerbond (prof- en amateurs^ medische commissie), de sponsorgroeperingen en de Verenig» van Beroepswielrenners (VVBW). Over de aanpak van de pi°® matiek wordt nog nagedacht. Verwacht wordt dat de werkg^ in het najaar met de eerste resultaten van haar werkzaam!®" naar buiten kan 1 .-eden. Kaai |l30ste jaargang DEN HAAG (AN J *---t besloti WK breng 'selfta in. WK- juli mil; als I post heeft zondere niet uit te Nederlands schakeld. De 1 miljoen 1 die al zijn gem: den vernietigd, met 100 exempli het archief r De speciale maandag 9 iage van 16 verschijnen wereldkampioen geworden. Om de postzegel de finale 1u hebben maanden gelede produktie begon MILAAN (SID) Beckenbauer overwinning een auto armer. Tijdens de weds Nederland were de auto van de1 bondscoach ges Mercedes 300. De wagen dient als vervoermii Beckenbauers Sybille en haa Elvira Netzer. AMSTERDAM (A fraude-zaak tegei de offcier van straffen geëist. Zo hoorde oud-vf ren Lerby achtti cel eisen, waarva denvoorwaardeli; Celstraffen zijn gen oud-Aj Harmsen, voorm: meester Bartels, recteur VanEijde de Vos van Inter E Tegen Ajax zelf van maar liefst f den geëist. VERVOLG SPORT BREDA - De op de A16 tussen Moerdijkbrug he bereikt. Volgens tellingei waterstaat is het A16 in vier jaar 1 eenderde toegeno deren nu dagelij k over de vierbaans ZIE OOK REGIO i Not? u OSLO^RTR) tanker in de zich gisteravoi voorgedaan. Aan boord van h den met 70.000 daarna brand u renden kwamen oen persoon liep wondingen op. Op het ogenblik ploffingen voer 1 kilometer ten zi Noorwegen. Volgens de Noc dienst hebben van de 52 ber van het schip ge hgen zijn a om het vuur aan b teb ---• 4AV.V vuui te V Volgens Shell is van milieuvervu r~ (AD VER? Eindstraat 10, Brec

de Stem | 1990 | | pagina 18