Jeugdtennistoernooi Drive groeit Drie titels voor Marjon Copier Van Veldhoven verrast tegen Adriaansens SPORT Spui florerende voetbalclub ijfsleider OPMERKELIJK SEIZOEN TENNISSTER VAN ANIMO TERNEUZEN Zeeuwse titel op 10 km voor Van de Griendt fINKEL MANGNUS WIELERKLASSEMENT A80 PE STEM SPORT 4 ZATERDAG 23 JUN11990 >st Ruitersport Kortgene »ns vakantie gesloten nds sn enz. /en? lalon Jderhof 13,50 Bing° Kermisschieting Bingo aarting sevaart 8 4565 EV iiebrug tel. 01140-12144 ider zal opvolgen 'au grote palingkaarting schieting Kermisschieting Kermisprogr. Kermiskaarting Kermisbal Schieting Ervaring HULST - Na het behalen van de B-titel tijdens de Zeeuwse districtskampioenschappen kan men gerust stellen dat Marjon Copier bezig is aan een opmerkelijk seizoen. NIEUWSOVERZICHT Tienpond in nationale selectie PIET PENNE: 'WIJ ZUN HIER KINDVRIENDELIJK' Voetbal Handbal T14 (juni tot en met zaterdag 30 juni ■eiken onder het telefoonnummer: 030. ind Utrecht. iportartikelen kunt u terecht bij: |tal", Koningsstraat 9, Goes, tel. 01100. te onder- ok fietsen, Ipijten enz. gehele boe- laandag t/m dag's geslo- E.A. Jonk- ferweg 75a, tel. 01148- Nvé bloemen haertshof ntrum st 1-11492. vaker in de 123, 4587 CA tel. 01148- het altijd an- Ifé 't Sleep- recht. Aanv. N. Reisduif, ■Aanv. 14. u. lieden, aanv. Thilleman, R S O l\l E E L 3brug jraagt vlotte sor in de bediening op lart-time basis arpakkingsbranche en 1 vestigingen heeft het bedrijf Viand. Men exporteert naar nensen werkzaam zijn, \langrijk deel van de basis- i gereed product. Voor naar een m/v: H: n opleiding op HBO-niveau |atie met enkele jaren werk- innen een productie- Ie. am organisator bent u in 'e diversiteit aan activiteiten t productiegebeuren op een wijze te coördineren. In flexibele, stevige persoon- ie ook onder zware werkdruk 3 zaak blijft houden, srend optreden werkt stimule- ïotiverend naar uw mede- :h als een serieuze gespreks- profileren naar andere afde- rkoop en Expeditie), ranachtig in de regio 'laanderen of u bent bereid te verhuizen. dsindicatie geldt: 35-45 jaar. it geeft op de eindverant- zige kwaliteiten te benutten. if - voorzien van een uitge- onderstaand adres. ■ving&sdectic us 293, 4330 AG Middelburg 1180-37676, fax 01180-36611 Café de Landbouw, Clin ge, maandag 25 juni 40,- kilo gewaarborgd bieden jokeren, aanv' 20.00 u., Inleg 6,-. Zat. 23 en zond. 24 juni aanv. 14.30 uur, gratis 25,-. Bij Rudy en Sonja Walsoorden. Zondag 24 juni Café 't Verdronkenland Emmahaven. Aanv. 14.30 uur. 150,-gratis. Café 't Centrum, St. Jan steen zaterdagmiddag. aanv. 14.00 u. Zaterdaga vond dansmuziek m.m.v Cannon Road show. Zo.- ma. en dinsdagmiddag 1 onze tennismedewerker SAS VAN GENT - Het jeugdtennistoernooi van de ennisclub Drive uit Sas van Gent staat dit jaar volop in de belangstelling. Moest men de voorgaande jaren lijdzaam toezien dat er slechts zo'n vijftig in schrijvingen werden ont vangen, dit jaar komt de or ganisatie op het dubbele aantal. Misschien niet helemaal ver wonderlijk, want op Zeeuws- Vlaamse bodem is dit het enig overgebleven toernooi voor de jeugd. Het toernooi van Axel is inmiddels ter ziele en de Zeeuwse-Vlaamse jeugdkam pioenschappen in Sluiskil wer den ook van de toernooi- agenda geschrapt. Het jeugd- toernooi van Animo in Tërneu- zen is een ranglij st-toernooi en bestemd voor de nationale top pers. De enkelspelen in het Sasse toernooi worden gespeeld op afvalschema met een verlie zersronde. De dubbelspelen worden afgewerkt volgens het knock-out-systeem. Alle par tijen worden op tijd gespeeld. De speelduur is een uur. De fi nales daarentegen worden ge speeld om twee gewonnen sets. Bij de 17-jarige jongens voert Hulstenaar Patrick Ver- straeten het schema aan. Als tweede werd de plaatselijke fa voriet Niek van Remortel ge plaatst, terwijl Guido van Poecke en Mark Bergen Hene gouwen het lijstje van ge plaatsten volmaken. Bij de oudste meisjes is Marie-Kris- tien Poppe getipt als mogelijke winnares, voor Cindy van Waes, Anke Lij baart en Debby Schelfaut. Rinke van Remortel is de favoriet bij de 14-jarigen en Kelly Bouman werd zowel bij de 12- als 14-jarige meisjes als eerste geplaatst. Datzelfde geldt overigens ook voor Rinke van Remortel. Maandag 25 juni gaat het toernooi van start. De finales worden zondag 1 juli afgewerkt. OVERIGE PLAATSINGEN MEISJES Enkel tot en met 10 jaar: 1. Carina van Tiggelen, 2. Tinta van Wely. Dubbel tot en met 10/12 jaar: 1. Van Tiggelen/Van Wely, 2. Tijssen/Stelle- naar. Enkel tot en met 12 jaar: 1. Kelly Bou man, 2. Simone Tijssen, 3. Virginie van Waes, 4. Sophie van Dierendonck. Enkel tot en met 14 jaar: 1. Kelly Bou man, 2. Anke Lij baart, 3. Debby Schel faut, 4. Lester Bergen Henegouwen. Dubbel tot en met 14 jaar: 1. De Bokx/ Bergen Henegouwen, 2. Wijngaar den/De Moor. Dubbel tot eïi met 17 jaar: 1. Wijffels/ Van Waes, 2. Poppe/Boddaert. JONGENS Enkel tot en met 10 jaar: 1. Pieter-Jan Eierman, 2. Dennis Bouman, 3. Pascal van Poecke, 4. .Rutger Veerman. Dubbel tot en met 10/12 jaar: 1. Van Poecke/Koen, 2. De Kraker/Schoonis. Enkel tot en met 12 jaar: 1. Rinke van Remortel, 2. Jelle van Goethem, 3. Nick Gorleer, 4. Ferry Koen. Enkel tot en met 14 jaar: 1. Rinke van Remortel, 2. Michiel Gommers, 3. Joris Dhont, 4. Anthonie Trapman. Dubbel tot en met 14 jaar: 1. Trap- man/Dhont, 2. Stellenaar/Lie. Dubbel tot en met 17 jaar: 1. Verstrae- ten/Van Poecke, 2. Van Remortel/Lie. aanv. 14.30 u. 100.- gra tis. Dinsdagavond m.m.v. Dansorkest Johny Rocho en het Moonlight orkest. Aanvang 20.00 u. Zaterdag 23 juni Café de Kroon, Hulst. 50,- gratis. Aanvang 14.30 uur. meldde ik me aan bij Smash. Ik heb daar nooit gespeeld. Het was alleen maar voor de vorm," aldus Marjon Copier. „Via de toenmalige trainer Vis ser meldde ik me aan bij Animo in Temeuzen om daar competitie te gaan spelen. In België stelt de competitie niet veel voor." Door Kees Hamelink Vorig jaar nog sleepte zij als ongeplaatste C2-speelster de titel in deze categorie in de wacht en tijdens de in doorkampioenschappen elimineerde zij haar Terneu- zense clubgenote Isabelle Leenhouwers. Daar bleef het niet bij, want tijdens de competitie bij het Temeuzense Animo verloor zij, spelend in de derde klasse, geen enkele partij. „Wie is Marjon Copier?" hoorde men aanvan kelijk in Middelburg tijdens de Zeeuwse titelstrijd. Men werd op zijn wenken bediend. In de eerste ronde op het B-schema >n zij aarzelend tegen Ma- nuêla Jille, maar wist daarna de als eerste geplaatste Angela Latuheru uit te schakelen om vervolgens Isabelle Leenhou wers te verslaan. Zij was fina- en kon vervolgens tegen Marjolijn Kodde-Cijsouw aan tonen wat zij waard was. Met kaar 7-5, 6-4-overwinning dwong zij het voltallige publiek liet nodige respect af. „Ik had het natuurlijk alle maal niet verwacht," zegt de 14-jarige Copier bescheiden. „Ik moet wel zeggen dat An- a niet echt in vorm was. Ze maakte veel simpele fouten. De partij tegen Isabelle was veel :r," vond zij. Marjon Copier is woonachtig in het Belgische Stetane. „Ik ben daar ook ge boren, maar mijn ouders ko men beiden uit Amsterdam. Ik wilde destijds in België bonds- trainingen gaan volgen, maar dat kon niet. Omdat ik Neder- dse ben kon ik wel in Ne derland in de fasetrainingen opgenomen worden," legt zij uit. „Ik moest lid worden van een Nederlandse vereniging, dus Hij wist in een tijdsbestek van een jaar uit te groeien tot een sterke B-speelster. Zelf kijkt zij daar anders tegenaan. „Ik zal wel wat zijn gegroeid, maar ik denk dat ze me voorheen niet zo goed kenden. Ik heb vele toernooien gespeeld, dus daar doe je veel ervaring op. Ik ben niet bewust meer gaan trainen. Op dit moment train ik bij Frits ten Bruggen Cate in de bondstraining en bij Rob Si mon. Daarnaast heb ik nog een uur training in België, waar ik voornamelijk op techniek wordt getraind," aldus Copier. Ondanks haar'jeugdige leef tijd is zij met name op het men tale vlak sterker geworden.Ik heb gemerkt dat het alleen maar slechter gaat als je steeds maar loopt te mopperen," merkt zij op. Tijdens de Zeeuwse jeugd kampioenschappen verweet de districtstrainer haar te weinig initiatief en agressie. „Ik ben het daar wel mee eens. Dat moet gewoon worden verbeterd anders kom je op dit niveau be- Van onze tennismedewerker HULST - In het Reinaert tennistoernooi te Hulst zorgde Ciska van Veldhoven voor een verrassende uitschakeling van de tweede geplaatste Francesca Adriaanseils in de C- categorie. h een gelijkopgaande strijd Sng de eerste set naar Adriaansens met 7-5, die een 4- 3-achterstand op haar tegen standster wegwerkte. Zij nam Weliswaar een 2-0-voorsprong de tweede set maar kon niet verhinderen dat Van Veldho ven de balans in evenwicht wacht door de tweede set op jaar naam te schrijven. Ook de «slissende set werd geken merkt door een gelijkmatig yerloop met Adriaansens licht W het voordeel. Zij kon de «gen service-game bij een 5-4- oorsprong niet behouden en luidde de uiteindelijke "Verwinning voor Van Veldho en in die zich hiermee door de ™alf plaatst. Haar tegen standster moet komen uit het jjel tussen Danielle de Schep en Anita van Broeck. Laatstgenoemde speelster Pende het B-schema bij de wouwen waarbij Annemarie ®?l«r en Ingrid de Vries de b öoppen speelsters zijn. Van «oeck Versleep Pi a Sterren- versloeg Ria Sterren- -/j eenvoudig met duide- J C1jfers: 6-1, 6-1. Ingrid de o„„ i w°rdt haar volgende te genstandster. d»^,arT6ge regenval moest geplande partij in de B-ca- f/!"1? hissen Ronald van Re- on ,i uen Mario Leenhouwers binnenbanen worden af- erkt. Van Remortel stond Amateurs: 1. F. Fransen (Kwadendamme) 138 punten, 2. P. Mol ('s-Graven- polder) 124,3. C. Schouwenaar (Goes) 122,4. P. v. Passel (Sluiskil) 116,5. K. v. Goethem (Sluiskil) 103,6. R de Vrieze (Goes) 93,7. E. Vereecken (Hulst) 63,8. A. Goense (Ovezande) 56,9. T. Moonen ('s-Heerenhoek) 53,10. W. Geys (Kwadendamme) 47,11. J. Fortrei (Breskens) 43,12. C. Hoefnagels (Clinge) 41,13. R. Mobach (Sluiskil) 35,14./15. C. Goeree (Graauw), W. de Krijger (Biervliet) 24 punten. Junioren: 1. C. Burton (Zaamslag) 41 punten, 2. D. Dubbeldam (Sluiskil) 25, 3. A. Duinhouwer (Brouwershaven) 21,4. R. Lybaart (Sluiskil) 20,5. L. v.d. Ploeg (Nieuwdorp) 19,6. J. Swartelé (Sas van Gent) 13,7. D.J. Franse (West- dorpe) 12,8. W. van Hoef (Scharendijke) 11,9. S. van Boven (Axel) 4], 10. M. Swarteleije (Temeuzen) 2 punten. Nieuwelingen: 1. A v.d. Ploeg (Nieuwdorp) 46 punten, 2. G. de Punder (Ovezande) 40,3. G. van Gessel ('s-Heerenhoek) 28,4. W. v.d. Berghe (Axel) 20,5. J. Gödde (Goes) 19,6. D. Schout (Sas van Gent) 17,7. R Klaasse (Heer Hendrikskinderen) 16, 8. R. v.d. Does (Heinkenszand) 12, 9. A. van Schilt (Hulst) 11 punten. GOES - Tanja Tienpond van het Middelburgse Dynamo is op nieuw geselecteerd voor de nationale vrouwen-atletiekploeg. Zij komt dit weekeinde (23 en 24 juni) uit op het onderdeel speerwerpen tij dens wedstrij den in Oostenrij k. FRANK GOMMERS uit Philippine bereikte een vijftiende plaats in Bassevelde. PATRICK VAN DE VIJVER uit Zuiddorpe reed naar een ze ventiende plaats bij de amateurs in Kruibeke. Sandy de Munck uit Sas van Gent werd negentiende. tWI Van onze atletiekmedewerker GOES - Hans van de Griendt pakte tijdens de derde en' laatste wedstrijddag van de Zeeuwse atletiekkampioen- schappen in Goes de titel op de 10.000 meter. Daarmee slaagde hij er dit seizoen in de dubbel te pakken, want een veertiental dagen geleden werd hij ook Zeeuws kampioen op de 5000 meter. Marjon Copier, de Animo-speelster die dit seizoen verrassend sterk acteert. slist niet verder, gen wohdt'jïaÏÏf1 daan en tijdens de partijen probeer ik bewust meer snel heid in het spel te krijgen. Gaat het echter wat minder dan val ik toch weer terug op de hoge top-spinballen om zodoende de snelheid weer uit het spel te halen." In haar gewonnen finalepar tij tegen Marjolein Kodde-Cij- detrainin- "souw was'dit eveneens Het fel aan iê^^sjjëlbeeld. Zij keek aanvanke- .'MC.U W£>. I EbnoH lijk tegen een 0-3-achterstand aan. „In het begin was ik niet geconcentreerd. Het was ook allemaal zo onverwacht dat ik in de finale kwam. Geleidelijk aan ging het steeds beter, hoe wel de trainer bepaald niet te vreden zou zijn geweest als hij me zag spelen. Ik had vooraf de partij wel doorgenomen. De be doeling was dat ik de ballen WC i ,V-W» M?» ,l> Bonon ova vlak jzou slaan. Ja, als je dan achfeV komt ga jë vÖhbeWüst weer veranderen. Ik schakelde over op top-spin en toen ging het beter," verklaart zij Het naderende zomerseizoen zal bij Marjon Copier gevuld zijn met het spelen van toer nooien. Landelijk staat zij op een negende plaats op de jeug- dranglijst. „De eerste drie we ken speel ik jeugdtoernooien en ga daarna met Mike en Rob Si- - FOTO FRANK VIERGEVER i yg nq q mon aan landelijke toernooien deelnërrfën om vervolgens ook aan de nationale jeugdkam pioenschappen mee te doen, maar," zo zegt zij, „ik ga ook lekker een paar weken op va kantie, dat hoort er eveneens bij." Deze week speelt zij in het B-toernooi te Hulst waar zij wellicht de mogelijkheid krijgt zich te meten met andere Zeeuwse meisjes, Annemarie Verrijzer en Ingrid de Vries. Leenhouwers geen enkele game toe en komt vervolgens uit tegen de tweede geplaatste Tim van Veldhoven. Jos Zegers uit Sluiskil, vorig jaar Zeeuws kampioen in de Dl-categorie, bereikte in de C2-groep de halve finales door Patrick Kint met 6-3, 6-3 te verslaan. Zegers speelt in de halve eindstrijd te gen Paul Cortvriendt. Cor Deij zat het beslist niet mee. Hij moest vanwege een blessure het strijdtoneel in het enkelspel verlaten. Zijn tegenstander Pa trick Vervaet stond op dat mo ment met 5-0 voor. Vervaet werd hierdoor finalist. UITSLAGEN MANNEN Enkel-B, eerste ronde: Ronald van Remortel - Mario Leenhouwers 6-0 6t0. Enkel-C2, kwartfinale: Jos Zegers - Patrick Kint 6-3 6-3. Enkel-Dl, kwartfinale: Cor Deij - Henk van de Voorde 6-2 6-4. Halve finale: Patrick Vervaet - Cor Deij 5-0, opgave Deij wegens blessure. Enkel-E, kwartfinale: Michael Pieters - Alex Fassaert 6-2 6-1, Rudy Martens - Govert van Duijse 6-36-3 VROUWEN Enkel-B, eerste ronde: Anita van Broeck - Ria Sterrenberg 6-16-1. Enkel-C, halve finale: Ciska van Veldhoven - Francesca Adriaan sens 5-7 6-4 7-5. Enkel-D2, tweede ronde: José de Blieck - Didy van de Calseijde 6-3 6-4, Gemma van Tiggelen - Mar leen Missilje 6-16-2. Enkel-E, halve finale: Marjan Verschueren - Matty de Vries 6-2 6-1. Door Peter Snelders SPUI - Waar een kleine vereniging groot in kan zijn. Een cliché, dat toch van toe passing is op de voetbalver eniging Spui. Vier seniore nelftallen en een vrouwen elftal, maar wat nog be langrijker is met het oog op de toekomst, is de flore rende jeugdafdeling van deze gemoedelijke vereni ging. Het onder de rook van Temeuzen gelegen dorpje pikt vooral uit die kern zijn 'voetbalgraantje' mee. Een kleine opsomming: A- en B-junioren, D-pupillen (elftal), twee E-pupillenteams (zeven tallen) en F-pupillen. Een bun deling van jeugd waarop menig hoger spelende vereniging en ook die in veel grotere woon kernen jaloers kan zijn. Hoe kan dat in een woonkern van slechts een paar honderd zie len? Wat is het 'grote geheim' van Spui? Eén van de stuwende krach ten achter de jeugdafdeling is Piet Penne. Hij legt het geheim met een simpele opmerking grotendeels bloot: „Wij zijn kindvriendelijk en staan dicht bij de ouders. We voeren een goed jeugdbeleid, maar ook bij de senioren loopt het als een trein. Het succes van een goede uitstraling. Ieder lid telt bij ons mee. Van eerste tot en met vierde elftal, van A-junior tot en met F-pupil. Dat spreekt aan. Zeker ook het feit dat bij ons veel mag, maar niets moet. De prestatiedrang is niet zo hoog. Alles speelt zich dus af binnen een ontspannen atmos feer. Daarnaast houden we tal van activiteiten voor de jeugd, maar ook voor de senioren. Dat Piet Penne, de stuwende kracht achter de florerende jeugdafdeling van de voetbalvereniging Spui. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER kunnen wij financieel gemak kelijk opbrengen door de steun van middenstanders en bedrij ven uit de naaste omgeving die ons een warm hart toedragen. Zeker ook wegens het feit dat wij geen dure trainer voor het eerste hebben. Waar bij vrijwel iedere vereniging de meeste aandacht en een flinke dosis geld naar het standaardteam gaat, daar is dat elftal bij ons één van de velen. Ook op de training wordt er geen onder scheid gemaakt en voetbalt, onder leiding van Mark de Feijter, iedereen met elkaar. Zowel vierde- als eerste elftal spelers. De onderlinge band is dan ook stevig, rang- en stan den verschil zijn bij ons taboe. We zitten allemaal op één lijn, jeugdafdeling, dagelijks be stuur, leiders en andere mede- Vr werkers. Wist je dat wij in onze kantine een bijzonder laag ta rief hanteren. De club is voor de leden en niet andersom. Dat clubhuis is dan ook een ont moetingsplaats bij uitstek." Activiteiten Toch heeft Piet Penne nog niet helemaal het succes van de jeugdafdeling van Spui aange stipt. Hij zegt: „Het succes is ook te danken aan de vele acti viteiten. Wij hebben- hier al verschillende toernooien ge houden waarvoor we scholen uit Terneuzen uitgenodigd hebben. Je laat dan de jeugd kennismaken met het voetbal en dat heeft toch effect op de aanwas. Ook houden we jaar lijks een aantal andere activi teiten. Het Johan Witte-toernooi bijvoorbeeld. Genoemd naar de mede-oprichter van Spui en een man die veel heeft bete kend en nog betekent voor deze vereniging. We organiseren ook uitstapjes, een spelmorgen, timmeren, een bonte avond. In de wintermaanden trainen we mét de pupillen in de sporthal van Terneuzen, we nemen deel aan de zaalvoetbalcompetitie van de KNVB, we zijn al met de jeugd naar de jubileumwed strijd Nederland-Brazilië ge weest en we hanteren een bij zonder lage contributie. Die feiten en het gegeven dat de kern Terneuzen steeds verder uitbreidt richting Spui, zorgen er voor dat we aantrekkings kracht op de jeugd hebben. De mond-op-mond-reclame doet de rest. Piet Penne, een actief baasje die in tal van commissies en or ganisaties zit, kan uren vertel len over 'zijn' jeugdafgdeling, maar stipt ook enkele andere punten binnen de vereniging aan. Hij stelt: „We zijn pas ge start met een clubblad, de Spuikrant. Daaraan verlenen Tinus van Doorn, Mark de Feijter, Imelda de Pooter, Peter de Feijter, Tonny van de Ber gen, Piet Schuitvlot en mijn persoontje medewerking. Maar de gehele vereniging kan reke nen op de inbreng van veel vrijwillige medewerking. Dat is toch tekenend voor Spui, die bereidwilligheid." Tot slot merkt hij nog op: „Weet je waar ik blij mee ben? Dat de verstandhouding tussen de jeugdafdelingen van de Ter- neuzense clubs en Hoek weer genormaliseerd is. De ver standhouding is weer goed en zo moet het ook. Laten we eik aars jeugd niet gek maken om voor een ijslollie bij een andere club te gaan voetballen. Later, als ze ouder zijn, kunnen ze zelf die beslissing wel nemen." Rian van de Broeke moest tot twee maal toe genoegen nemen met de tweede plaats. Ook in Goes was de Vlissinger de grote gangmaker van het gebeuren. Exact op dezelfde wijze als in Zierikzee veertien dagen eer der schuwde de Atletica-atleet het vuile werk niet. In een po ging de concurrentie af te mat ten, trok hij vanaf het begin flink van leer, omdat hij weet dat hij in de eindspurt te kort komt tegen de concurrentie. Juist in die eindspurt heeft Van de Griendt meer scherpte en dat bleek ook nu op de fraaie kunststofaccommodatie van het organiserende AV'56, waar Van de Griendt en Van de Broeke zich al vrij snel van de rest van het deelnemersveld los wisten te maken. Het kwam dus precies zo uit zoals Van de Griendt het zich wenste. Op de laatste rechte lijn werd een toch uiterst spannend spurtje nipt in het voordeel van de uit Hoek afkomstige Van de Griendt beslist. Deze atleet lijkt weer helemaal terug, na dat hij in de afgelopen winter met wat problemen had ge kampt. Na de Braakman-cross wilde hij zelfs helemaal met de atletieksport stoppen. Temeu- zenaar John Murre haalde hem uit het diepe dal, waarin hij was terecht gekomen, en maakte hem weer atleet. Niet zonder succes, zo is gebleken. Naast de 10.000 meter ston den in Goes ook nog horden- mummers en de 3000 meter bij de vrouwen als Zeeuwse kam pioenschappen op het pro gramma. De hordennummers waren, traditiegetrouw in het Zeeuwse land, erg mager bezet. Zo mager zelfs dat er in ver schillende categorieën - onder meer bij de vrouwen, waar Audelia Saudé naar een knappe 16.00 liep - geen Zeeuws kampioenschap kon worden gehouden, omdat daarvoor minstens vier voorinschrijvin gen moeten zijn. „We zullen die formule als afdelingsbestuur toch eens moeten bekijken," al dus afdelingsvoorzitter Joop Scheybeler. „Iemand die mee doet aan een Zeeuws kam pioenschap, moet toch ook Zeeuws kampioen kunnen worden." Wel was er een Zeeuwse kampioene op de 3000 meter bij de vrouwen, waarop Geeske Jansen uit Harderwijk een DE NEC-SPELERS Dirk-Jan de Wit (23 jaar) en Patrick Kooien (19) hebben het door de Nijmeegse club voorgelegde contract geweigerd. Beiden gaan terug maar de hoofdklas se-amateurs: De Wit naar DESK (Kaatsheuvel) en Kooien naar Achilles '29 (Groesbeek). OUD-INTERNATIONAL Jan- Willem Hamers speelt zondag 1 juli in Geleen zijn af scheids wedstrijd. Hamers, die na een verblijf van enige jaren bij USM Gagny naar zijn vroegere club V en L terugkeerde, speelt tegen de nationale ploeg, die zich twee maanden geleden in Finland voor het WK-toernooi voor B-landen plaatste. i knappe race liep. Zij finishte in 10.06.5. Onder de zwoele weers omstandigheden erg knap. Jo- pie Daane werd tweede in 10.33.7. De jarige Hannie de Ja ger - ze werd op deze dag vete rane - eindigde als derde en kreeg dus een bronzen verjaar dagscadeau. Het speerwerpen bij de vrouwen werd gewonnen door Tanja Tienpond van Dynamo met 43.80 meter. Op de bij num mers bij de mannen leverde Frank Zweedijk een knappe prestatie door 63 meter te gooi en, goed voor winst. A-junior Henk van de Berg kwam tot 50.20 meter. Bij de A-jeugd scoorde Koen Haest een tijd van 16.0 op de 110 meter hor den. Bij de B-junioren liep Ed win de Leeuw een sterke 3000 meter die hij winnend afsloot met 9.15.9. Anjolie Wisse pres teerde knap op de kilometer met 3.15.6. UITSLAGEN MEISJES C 80 meter horden: 1. Marieke Bordui 14.9, 2. Sandra BUderbeek 17.9 (beiden AV'56). 1000 meter: 1. Anjolie Wisse 3.05.6, 2. Sandra Bilderbeek 3.40.8, 3. Ma rieke Bordui 3.42.5 (allen AV'56). Hoogspringen: 1. Sandra Bilderbeek 1.40 meter, 2. Marieke Bordui 1.35 me ter (beiden AV'56). MEISJES B 1500 meter: 1. Annelies van Doom (AV56) 5.09.0. Hoogspringen: 1. Reni Rinn (Schelde- sport) 1.45 meter, 2. Miriam Antheu- nisse 1.35,3. Marieke Willemse 1.20 me ter (beiden AV'56). 100 meter horden: 1. Sandra Huissoon (AV'56) 16.6, 2. Reni Rinn (Schelde- sport) 19.6. Speerwerpen: 1. Miriam Antheunisse 34.76 meter, 2. Marieke Willemse 30.74, 3. Sandra Huissoon 26.92 meter (allen AV'56). VROUWEN 3000 meter ZK: 1. Geeske Jansen (GAC) 10.06.5,2. Jopie Daane (Atletica 10.33.7, 3. Hannie de Jager (AV'56) 10.57.1. 100 meter horden: 1. Audelia Saudé (AV'56) 16.0. Speerwerpen: 1. Tanja Tienpond (Dy namo) 43.80 meter. JONGENS C 1500 meter: 1. Guido op 't Hof 5.05.0,2. Peter Maartense 5.40.0 (beiden AV'56). 100 meter horden: 1. Guido op 't Hof 18.4,2. Erik Polderman 20.9,3. Jan van de Berg 23.1 (allen AV56). Verspringen: 1. Jan van de Berg 4.32 meter, 2. Erik Polderman 4,30, 3. Peter Maartense 4,17 meter (allen AV'56). Kogelstoten: 1. Jan van de Berg 8.18 meter, 2. Guido op 't Hof 7.20, 3. Erik Polderman 5.82 meter (allen AV'56).- JONGENSB 110 meter horden ZK: 1. Patrick Bap tist (Dynamo) 17.4, 2. Sebastian' Francke (AV'56) 18.3. 3000 meter: 1. Edwin de Leeuw (AV'56) 9.15.9,2. Silvan Vael (Atletica) 10.02.7,3. Theo Rabout (Wielingen) 10.08.4. Hinkstapspringen: 1. Patrick Baptist (Dynamo) 11.45 meter, 2. Sebastian Francke (AV'56) 11.11 meter. Speerwerpen: 1. Patrick Baptist (Dy namo) 33.52 meter, 2. Sebastian Francke (AV56) 32.30 meter. JONGENS A 110 meter horden: 1. Koen Haest (Spa- do) 16.0. Hinkstapsprong: 1. Henk van de Berg (AV'56) 11.19 meter. MANNEN 110 meter horden: 1. Kees Houtepen (AV'56) 17.1. 10.000 meter ZK: 1. Hans van de Griendt (Scheldesport) 31.29.2, 2. Rian van de Broeke (Atletica) 31.29.8,3. Bert Hertog (Atletica) 33.04.0, 4. Peter Lou- werse (Dynamo) 33.52.6,5. Jan de Jager (AV'56) 33.54.2. Speerwerpen: 1. Frank Zweedijk 63.00 meter, 2. Henk van de Berg (A-juniore) 50.20,3. Gert Zweedijk 45.94 meter (al len AV'56). Hinkstapsprong: 1. Gert Zweedijk 12.57 meter, 2. Kees Houtepen 12.21 3. Rudy Liberton 11.47 meter (allen AV'56). NIS-ATLETEN Speerwerpen: Dinie Weststrate (CP8), (SGB) 16.70 meter, Jantina Kwekke- boom (CP6), (SGB) 7.70 meter. Kogelstoten: Dinie Westrate (CP8), (SGB) 5.97 meter, Jantina Kwekke- boom (CP6), (SGB) 4.39 meter, 3. John van Zwieten (CP6) (SG Utrecht) 5.89 meter.

de Stem | 1990 | | pagina 17