OOK Kelly voelt klimmen der jaren niet TSJECHOSLOWAAK STOPT MOGELIJK NA WIMBLEDON De laatste berg van Ivan Lendl Lerby ontkent transferfraude Rooks en Breukink favorieten op NK Pakistani blij met winst op Nederland SPORT NDROVER UITSLAGEN Breda huur aangeboden huur gevraagd iuis)dieren I ZEILEN SPORTPRIJSVRAGEN nESTEM SPORT 3 ZATERDAG 23 JUN11990 DISCOVERY :NS DIVERSE OCCASIONS SPECIALE AUTO Dosterhout, Tijmhof 26 ennen elspand Vrijst. woning Breda - Kesteren ingburo Goede oop" EXTRA KLEINTJE moderne, gestoffeerde kantoorruimte KLEINTJE M. hondentrainingsschool npension- mshop iemes hire Terrier ondje ,k Russel riër pups LONDEN - Vrijwel alle bestaande toppen heeft hij al een keer bedwongen. Van Mont Blanc tot Nanga Par- bit, van Mount McKinley tot de noordwand van de Eiger. Basiskamp Gebit Witte kronen Golf Opslag Vierde plaats Martin Lips Ceulemans naar Nederland Vechtende supporters in Engeland VS-atleten geschorst voor doping ATLETIEK AUTOSPORT SCHAKEN TENNIS A81 T50 90 TD1988 90 County1986 110 Pick-Up benz.-gas1984 110 diesel1984 109 Stawag diesel1982 109 Pick-Up benz.-gas1980 er Car diesel1986 er Car 4-drs. benz..:1984 er Commercial 2-drs. benz.-gas1985 er Car 4-drs. diesel1988 er Car 2-drs. benz1987 ler Commercial TD 2-drs1987 'er Car TD 4-drs1988 1240 GD1989 GD Long Commercial D1987 Iper Turbo Diesel1986 sa 1.3 N blauw1989 Mitsubishi Pajero TD jan. 1990, grijs, 13.000 km Nieuwe en gebruikte onderdelen DROVER RANGE ROVER nd 23 - BREDA - 076-714688 onderhouden helft van een dubbel met zeer op het zuiden en aan de voorzijde vrij uit- L-vormige woonkamer, open keuken, bij garage. 1e verd.: 2 royale slaapkamers, met ligbad en 2e toilet. 2e verd.: zolderber- "ilijkheid voor 2 slaapkamers. Verwarming 235.000,- k.k. Inlichtingen Makelaardij 03473-71324. cum., bouwgr.- eves, vr. 1e en 1-3232309211. België: .3.125 m*. a 18.00 uur, tel. 57465. IIJK, Reygers- kleine vrijst. comfort, voor als permanente pr. 89.000,- 01148-2733 of 7 werkd. Bertelsberg 93. 2/1 kap met gar., gelegen in rustige nwe wijk nabij winkelcentr. en NS station, bj. '88, vr.pr. 184.000, k.k.. Inl. 076-202038. te koop, 100 mtr v. kreek, omg. Terneuzen, 250 m2, ook gesch. v. vak.woning, 45.000,-, 01150-96936 of 96428. ,jsv n93j loyale eengezinswoning, 3 jr. oud. Therm, kamers zolder, badk., gr. achtertuin enz.. 107.000,- k.k. Inl.: 076-417717. iers/etages in Rotterdam - o. Kom naar 1790), Den opend ma. t/m 16 uur en 20 t/ el. 070-3645506 SCHELDEFLAT, grote vrij 1 aug. Bevr. tel. 09- 3237755799. In weekend, Churchilllaan 994. Maak een reclame met een Het helpt ur aangeboden in klassiek kantoorpand, se units beschikbaar. Inl.: Noble House Busi er, Ceresstraat 35, Breda, tel. 076-200476. IIJTJE of huis n flinke schuur Hoge huur geen 21-20771. Goed, beter: een goede manier uw hond gehoorzaamheid :r. 22, Koewacht. Voor alle honden en alle In de beste overdekte accommodatie van d. Tel. 01146-1446 na 13.00 uur. rerzorgt uw hond zoals u ze thuis Reserveer tijdig akantie of week- leweg 2 Axel, tel. 270. Herders t.k. met igeënt en ontw., 2767. stamboom. Tel. 17. ijd is 12 weken, acht is vrouwelijk iek een goede il. 01157-2168/ istr. ouders, met 04118-2042. istje Siamese kit- ver ras, vader aanwezig. Tel. 593. NEW Foundlanderpups met stamboom en garan tie, beide ouders aanw., vakantieregeling mog. Tel. 04130-65487. NRC-lid heeft nog enkele Rottweiler pups, ing. en ontw., m. stamb., vakantie regeling mogelijk, tel. 076-656264. T.K. zeer mooie Akita Inu- pups met prima stamboom Tel. 04976-43318. LABRADOR Retriever pups, chocolade bruin en zwart met stamb., ouders HD-vrij en bejaagd, geb- 3 en 31-5. Tel. 01177-1460.^ GOLDEN Retriever pups met stamb., ing. en ontw. Tel. 04241-1463. LANGHARIGE tekkelpup. uit uitmuntende ouders met stamb., 01663-2661. GOLDEN retrieverpups met stamb., ontw. en ing- goede ref. aanw. 04138-75556. Tel. T.K. Berner Sennenpups met stamb. van HD-vn|f ouders reu van 1 jr. cu°' Tel. 08866-2483. T.K. Golden RetreiverpuP5 met stamboom ing., °ntT Tel. 04241-1861 b.g-9- 04254-2709. 'URICH (ANP) - „Op de heb ik niet de indruk juder te worden". Deze uit braak werd gisteren opge rend uit de mond van ^an Kelly, direct na zijn oerwinning in de Ronde ,an Zwitserland. In 1983 !f0n de intussen 34-jarige er de generale repetitie ,oor de Tour de France voor je eerste keer. elfde en laatste etappe Lam Kelly's leidende positie ■iet meer in gevaar. De ploeg a Jan Gisbers controleerde slotetappe, die in de regen ,;erd gereden, gemakkelijk. De 173,5 kilometer lange rit van Herisau naar de Oerlikon wielerbaan in Zurich werd ge wonnen door Kim Andersen. De Deen was na een vlucht van 83 kilometer een betere sprin ter dan de Belg Frank van den Abbeele. Voor Andersen bete kende dit de eerste aanspre kende overwinning sinds hij als dopingrecidivist een jaar werd geschorst. Bij Kelly ontloken nieuwe ambities voor de Ronde van Frankrijk, die hij voor de der tiende - en naar zijn zeggen voor de laatste - keer zal rij den. „Ik ga voor een plaats op het erepodium", voorspelde hij. „Omdat ik een maand competi tie moest missen door een sleu telbeenbreuk in de Ronde van Vlaanderen, heb ik meer reser ves dan wie ook". De Tour de France voert dit jaar minder lang door het hooggebergte, anders zou Kelly geen kans op een plaats bij de top-tien heb ben. De Ronde van Zwitserland bracht duidelijkheid over een nog een paar zaken. De Ameri kaanse klimmer Andy Hamp- sten, derde in het eindklasse ment, heeft de grote vorm te pakken. Het ziet er naar uit dat hij na vier jaar weer eens in de Tour zal schitteren. Hij reed dit jaar nog geen meter te veel. Zijn landgenoot Greg Le- mond liet zien dat hij uit een diep dal omhoog is gekomen tot de rand. De wereldkampioen zal in de Tour zeker een rol van betekenis spelen. „Ik ben hon derd procent beter dan in de Giro d'Italia". In Zwitserland werd het Pe ter Post duidelijk dat hij een talentvolle ronderenner in zijn ploeg heeft. Eddy Bouwmans klom met de besten mee naar de Zwitserse bergtoppen en eindigde op de mooie zevende plaats in het eindklassement. Uitslag: 1. Andersen (Den) 173,5 km in 4.18.52 (gem. 40,214 km/u), 2. Van den Abbeele (Bel) z.t., 3. Joho (Zwi), 4. Strazzer (Ita), 5. Freuler (Zwi), 6. Wegmüller (Zwi), 7. Muller (Zwi), 8. Bruggmann (Zwi), 9. Kelly (Ier), 10. Arntz (Ned), overige Nederlan ders: 26. Van Aert, 43. Luykx, 46. De Rooy, 52. De Koning, 59. Breu- kink, 86. Manders, 90. Bouwmans allen zelfde tijd als Joho. Afgestapt o.a. Mare Siemons en Lubberding. Eindklassement: 1. Kelly 48.10.42,2. Millar (Sch) op 0.41, 3. Hampsten (VSt) 1.04, 4. Steiger (Zwi) 1.13, 5. Jaskula (Pol) 2.17, 6. Kvallsvoll (Noo) 3.08, 7. Bouwmans (Ned) 3.39, 8. Madouas (Fra) 5.19,9. Vitali (Ita) 5.44,10. LeMond (VSt) 5.54, 11. Nie- derberger (Zwi) 6.28, 12. Breukink 6.38,13. Breu (Zwi) 6.45,14. Faresin (Ita) 6.53, 15. Nevens (Bel) 7.24, 16. Diem (Zwi) 7.50, 17. Arroyo (Mex) 8.00, 18. Rüttimann (Zwi) 8.35, 19. Udo Böltz (BrD) 8.59,20. Baldi (Ita) 10.48, 33. De Koning 20.03, 37. Arntz 25.23, 49. Van Aert 31.20, 67. Man ders 44.21, 73. De Rooy 53.03, 80. Luykx 1.04.58. Door Léon Krijnen De laatste berg gaat hij vanaf maandag na tien mislukte missies voor de elfde maal proberen te beklimmen. De Mount Everest van Ivan Lendl is Wimbledon. De laatste zeven jaar bereikte hij zes maal bijna de top van zijn eigen obsessie. Twee maal moest hij opgeven op de laatste helling, in de finale. Vier maal moest hij iets lager afhaken, in de halve finales. Dit jaar heeft de met de ja ren vriendelijker geworden perfectionist alle mogelijke voorzorgsmaatregelen geno men om de beklimming te doen lukken. Voor de laatste maal wellicht, slagen of fei len. „Als ik de finale bereik", sprak hij drie weken geleden vanuit het basiskamp op de flanken van zijn Nemesis, „dan zou dat best eens mijn laatste wedstrijd kunnen zijn. Misschien dat ik door zou willen spelen als ik hem zou winnen, maar het is best mo gelijk dat ik er de brui aan geef als ik hem verlies". Het basiskamp lag dit jaar in Beckenham. Lendl won dat grastoernooi, en ging vervol gens op weg naar kamp 2, Ook dat werd ongeschonden bereikt, want in Queens, een paar mijl onder de top van Wimbledon, versloeg hij McEnroe in de halve finales en Becker in de finale. Het winnen van Queens is al vele malen een goede garantie ge bleken voor het winnen van Wimbledon. Ondermeer McEnroe en Connors wonnen Queens vóórdat ze drie weken later de mooiste prijs van het jaar inpikten. Maar het kan verkeren. Want vorig jaar won Lendl ook op Queens, maar raakte hij eens te meer gefrustreerd aan Church Road. Tegen Bec ker leek hij in de halve fina les op weg naar een gemak kelijke overwinning. Tot een regenpauze hem uit zijn ritme haalde en hij daarna Ivan Lendl: „Als ik zo blijf spelen, verslaat niemand me" helemaal hoteldebotel raakte na enkele scheidsrechterlijke dwalingen.' Tussen de ietwat zwaarlij vige Tjechoslowaakse puber, die in 1979 op Wimbledon zijn zwarte outfit voor het eerst moest vervangen door het traditionele wit, en de 30-ja- rige superatleet ligt een we reld van verschil. Niet alleen in technisch, maar vooral ook in menselij k opzicht De Lendl die in 1979 in de eer ste ronde van Charlie Fancutt verloor, kende maar twee sla gen, de opslag en de forehand. Die Lendl was ook een geslo ten, achterdochtige oostblok ker, met het gebit van een overjarige pitbull. Die op 17- jarige leeftijd, twaalf jaar voordat de geschiedenis in zijn vaderland door de ge luidsbarrière ging, door de Tsjechoslowaakse tennisbond bij een 'tennis-pleeggezin' in Connecticut werd onderge bracht Waar hij zich de eer ste jaren dagelijks tracteerde op een dieet van hamburgers en Coca Cola. In het begin van de jaren tachtig won Lendl met die daverende opslag, met die do- delijk forehand en die te ver waarlozen slice-backhand het ene toernooi na het andere. Het teveel aan gewicht, en daarmee het tekort aan licht voetigheid, werd in die jaren in ruime mate gecompenseerd door de snelheid van het licht in de klappen van achter de baseline. In 1980 won hij in Houston zijn eerste toernooi. Er zouden nog 39 andere toer nooien volgen, voordat hij in 1984 in Parijs zijn eerste Grand-Slam-scalp pakte. De nieuwe Lendl was toen al opgestaan. Een Amerikaanse tandarts had een klein kapi taal aan hem verdiend, in ruil waarvoor het gebit van de pit-bull had plaatsgemaakt voor de stralend witte kronen van een 'all American boy'. Martina Navratilova wees hem de weg naar voedsel- goeroe Robert Haas. Lendl genas van zijn verslaving aan hamburgers en coke's en 'at', vrij naar de gelijknamige bij bel van Haas, 'om te win nen. Het hielp, want hij zou steeds meer cols beklimmen, waaronder in totaal acht van de hoogste categorie, de Grand Slams van Roland Garros, Flushing Meadows en Melbourne. Zijn laatste kreeg hij in januari cadeau, toen Stefan Edberg zich voor de fi nale in Melbourne gebles seerd terug moest trekken. Na die 'overwinning' stelde Lendl zijn strategie voor zijn wellicht laatste grote veld tocht samen met zijn veld maarschalk Tony Roche vast. Alles moest in 1990 wijken voor dat ene doel; een ge slaagde beklimming van Wimbledon. Eerst moest hij nog even deelnemen aan de strijd om de open Japanse titel in Tokyo, een verplich ting aan zijn nieuwe sponsor Mizuno. Nadat hij in de halve finales had verloren van Aaron Krickstein, verkaste Lendl onmiddellijk naar Australië. De tenten werden opgeslagen bij het tenniscom- plex van zijn veldmaarschalk Tony Roche in Sydney. Gras, uiteraard. De afgelopen maanden trainde Lendl min stens twintig uur per week op gras. Hij at gras, sliep gra$, droomde gras. Tussen de be drijven door werd zijn vrouw Samantha moeder van doch ter Marika Lee en speelde hij een met emoties beladen de monstratie-partij tegen Mi- loslav Mecir in Praag, de stad waar hij een decennium niet geweest was. Elke morgen bij het krieken van de dag zat hij dertig kilo meter op de fiets, terwijl de tennisactiviteiten werden af gewisseld met ondermeer scrabble, squash en golf, de sport waarin hij zich op een handicap 7 mag beroepen. Tennissen deed hij tegen zijn peetvader Roche, en te gen David Graham, Ken Ro- sewall, Roy Emerson en Christo von Rensburg, Stuk voor stuk gerenommeerde grasspecialisten, van wie vooral Rosewall weet hoe groot Lendls obsessie is. Want er is bijna geen toernooi dat Rosewall niet gewonnen heeft. BehalveWimble don, waar hij in de finale, net als Lendl tot nog toe, twee maal sneuvelde. Lendl moet op dit moment helemaal door het 'nu of nooit' gevoel bezeten zijn. Tot vorig jaar (Queens) had hij nog nooit een grastoernooi gewonnen. Binnen veertien dagen zijn daar Beckenham en nu opnieuw Queens bijge komen. Lendl verkeert in de vorm van zijn leven, maar kan hij die vorm nog veertien dagen volhouden? „Vandaag speelde hij als een perfecte grasspecialist", zei Becker vorige week, nadat hij met 6-3 en 6-2 verloren had, „maar hij kan niet beter, ik wel. We gaan na deze par tij met ongeveer gelijke kan sen Wimbledon in". Wat in Londen, behalve winnen, nog maar weinigen gelukt is, is Lendl de laatste jaren wel gelukt: de sympa thie van het bekakte publiek verwerven. „Zeker", zei hij na de finale van Beckenham, „ik besef dat ik nu alleen nog maar tegen mijn tegenstan der sta te spelen en niet meer tegen alle aanwezigen. Maar de reden voor die sympathie is de verkeerde. Ze mogen me, omdat ik blijf proberen te winnen én omdat ik nog niet gewonnen heb". Lendl loopt vooralsnog over van het zelfvertrouwen. „Als ik zo blijf spelen, verslaat niemand me, maar ik ben niet de enige die dat van zichzelf denkt. Het gaat uiteindelijk waarschijnlijk weer om een paar spelers: Edberg, Becker en ik. Maar ook Cash is weer terug na zijn blessures en vlak McEnroe niet uit. Die weten ook wat er voor nodig is om te winnen. Ik ben hele maal niet zo slecht op gras als velen denken. Er is niets mis met mijn 'serve en volley' spel. Je wint een tenniswed strijd door je eigen opslag te behouden en die van de ander een paar keer te breken. Mijn probleem is dat ik op gras niet vaak genoeg breek, mijn' eigen opslag behouden, kost me niet zo veel moeite". Maar zal Lendl nou echt definitief opgeven als hij er dit jaar opnieuw niet in slaagt om zijn Mount Everest te beklimmen? „Misschien wel, misschien niet.Mis schien ga ik nog wel een keer een jaar lang alle andere toernooien overslaan en al leen maar op gras spelen. Ik ben niet bang om Wimbledon nooit te winnen. Alleen moet ik voor mezelf helemaal zeker weten, dat ik er alles, maar dan ook alles aan heb gedaan om het te proberen. Alleen dan kan ik met dat gemis in harmonie ouder worden AMSTERDAM (ANP) - De vroegere stervoetballer van Atèx, Sören Lerby (32), ont pit iedere vorm van ioi»de ronc* zÜn transfer in w van Ajax naar Bayern München. Justitie verdenkt hem van het ™art opstrijken van ongeveer ?n miljoen gulden bij die ansfer. Lerby ontkent slechts weet zich niets te herinne- ho('fZO bleelt gisteren tijdens hai i aadeproces rond de voet- fechtba de Amsterdamse PaaT. werden de laatste twee „Aim het proces, de fraude d* kif toffer van Lerby en hokkenheid daarbij van arten de Vos, directeur van (5 «psportgroep, behandeld. 06 elub Ajax zelf, verte- Var, Srdigd door voorzitter Van n aag en Penningmeester Bart.VS' de ex-penningmeester diw de huidig algemeen- ®ecteur Van Eijden en ex- dJ? r Ton Harmsen ston- arecht. Harmsen liet zich MEERSSEN - Op een parkoers waar van bijna een kwart bergop loopt, is Steven Rooks bijna vanzelfsprekend favoriet in het Nederlands kampioen schap van de wielerprof s. De pijn aan zijn knie is verdwenen, de open wonde aan de achillespees is dicht; alleen de drie gekneusde ribben, bezorgen hem nog enige last. Steven Rooks heeft een slechte tijd ach ter de rug. In de Ronde van Italië wilde hij opgeven. Maar uiteindelijk haalde hij in de Giro de streep in de wetenschap dat als hij afstapte zijn voorbereiding op de Tour naar de knoppen ging. Vlak voor de titelstrijd in Meerssen zegt Rooks dat hij conditioneel in orde is. „Het parkoers ligt me, de bergjes ken ik. Op zo'n omloop geef je automatisch honderd procent. Of het genoeg is om te winnen, is een andere zaak". Jan Raas, die vorig jaar in Rheden met zijn ploeg het kampioenschap naar zijn hand zette, is ditmaal minder optimistisch. Hij is met Rooks van mening dat het kam pioenschap dikwijls een 'vreemd' verloop heeft. „Dit parkoers is minder geschikt voor mijn renners", zegt Raas. Wel heeft hij vastgesteld dat zijn ploeg de laatste weken goed in vorm is gekomen. Raas: „Misschien kunnen we iets ondernemen met Frans Maassen, Peter Winnen en Pa trick Tolhoek". Volgens Raas rijdt vooral Erik Breu kink op dit moment goed. Naast Rooks is hij de belangrijkste kandidaat voor de titel. Onder normale omstandigheden zou er op dit parcours een derde man aan toege voegd kunnen worden, Adrie van der Poel. Hij is deze week echter ziek uit de Ronde van Zwitserland teruggekeerd. „Buikloop, maag van streek. Geen macht meer". Adrie van der Poel heeft twee dagen in bed gelegen en hervatte donderdag met een riije van 180 kilometer de training. „Na een half uur wilde ik al stoppen, zo beroerd voelde ik me. Heel jammer, want Meerssen ligt mij. De klimmers kunnen je er net niet afrijden. De buikloop heeft ech ter veel krachten gekost. Ik start wel, maar ik geloof niet in wonderen. Ze be staan wel, maar niet in de wielersport". Sören Lerby. - fotoanp wegens ziekte vertegenwoordi gen door zijn advocaat. Hij zal het hele proces door niet ver schijnen. Evenals de andere dagen kwam ook nu naar voren dat het volgens de andere verdach ten juist Harmsen was die al lerlei constructies rond trans fers bedacht en uitvoerde. Het bestuur van de club werd daar soms niet of nauwelijks van op de hoogte gesteld of in sommige gevallen voor het blok gezet. Zo zou het ook rond de transfer van Lerby zijn gegaan. AMSTELVEEN (ANP) - De Pakistaanse hockeyers hebben met de winst op Nederland (2-1) gisteren in het Wagener-stadion het des tijds in Lahore zo geschonden imago hersteld. De spelers en hun supporters begroetten de zege zielsgelukkig. Het vaderland, dat op eigen bodem in de finale om het wereld kampioenschap zo smadelijk was verslagen door Oranje, was ge wroken. De nuchtere Nederlanders speelden en zagen een goede wedstrijd en reageerden terecht laconiek op de nederlaag. Het verdiende punt werd Oranje onthouden door de Spaanse scheidsrechter Deo. Moolenburgh legde na een uur zijn stick voor de bal, die Zaman richting doel wilde rammen. De Pakistaanse topscorer haalde vol uit, zodat de klap tot op de Bosbaan was te horen. Deo draaide oorzaak en gevolg om en gaf een strafbal. UITSLAGEN NEDERLAND - PAKISTAN 1-2 (0-1). 30. Zaman 0-1,46. Weterings 1-1,60. Zaman 1-2 (sb). Scheidsrechters: Deo (Spa) en Lalla (Ind). Gele kaart: Shahbaz Ahmed (Pak). NEDERLAND: Leistra; Kooijman, Bovelander, Moolenburgh, Pierie; Brinkman, De- lissen, Kwinten; Veen, Parlevliet, Weterings. PAKISTAN: Shahid Ali Khan; Saeed, Mohib Rehman, Ali, Junaid; Zaman, Farhat Hussain Khan, Sharif; Ibrahim, Mehmood Hussain (51. Musaddiq Hussain) en Shah baz Ahmed. INDIA - SPANJE 1-1 (0-0). 57. Jagbir Singh 1-0,63. Iglesias 1-1, Scheidsrechters: Re- naud (Fra) en Beider (Aus). Stand: 1. Australië 4-7 (12-8), 2. Pakistan 5-7 (13-10), 3. Nederland 5-6 (10-8), 4. Bonds republiek Duitsland 4-5 (9-8), 5. India 5-5 (11-11), 6. Spanje 5-2 (8-13), 7. Groot-Brittan- nië 4-0 (3-8). NIEUWSOVERZICHT CHANTILLY - Voor de Internationale military-top geldt de military in het Franse Chantilly als laatste selectiewedstrijd voor het wereldkampioenschap in Stockholm. De Nederlanders zetten daar een spectaculaire opmars voort. Na het onderdeel dressuur gaat het Nederlandse team aan de leiding in het landenklassement voor Frankrijk, Groot-Britta- nië, Nieuw-Zeeland en België. De Nederlandse équipe bestaat uit Martin Lips, Eddy Stibbe, Mandy Stibbe en André van Spaendonck. In het individueel klassement gaat de Fransman Jean Pierre Blanco met twee paarden aan de leiding. De Madenaar Martin Lips bezet met Olympic Ruttchens Pre lude een fraaie vierde plaats op slechts drie punten afstand van de klassementsleider. Eddy Stibbe staat met Olympic Killmc- thomas vijfde, André van Spaendonck met Heerle's Another Luck zesde en Mandy Stibbe van Bristols Heyilay tiende. DEN HAAG (ANP) - De biljarter Raymond Ceulemans speelt het komende seizoen voor de Limburgse club Iwan Simonis, die uitkomst in de eredivisie driebanden. e beroemde Belg, veelvoudig kampioen in verschillende spel- soorten, verhuist naar Nederland vanwege sponsorbelangen. Landgenoot Boulanger, De Wilde en Van Arkel zijn de ploeg genoten van Ceulemans. De club speelt zijn thuiswedstrijden in Ulestraten, bij Meerssen. LONDEN (AFP) - Ruim driehonderd Engelse voetballiefheb bers hebben donderdagavond in Bedford (Eng) een kleine veld slag geleverd met de politie. Eén agent raakte zwaar gewond aan het hoofd, vier supporters werden gearresteerd. De ongeregeldheden begonnen toen de groep na het door Enge land gewonnen duel tegen Egypte een café wegens sluitingstijd moest verlaten. De fans besloten daarop een mars door de stad te houden. Vrij snel liep de massale optocht uit de hand. 'Feestende' sup porters sloegen winkelruiten in en raakten daarna slaags met de politie. Twee uur later, nadat er versterking was gekomen, hadden de agenten de orde hersteld. INDIANAPOLIS (AFP) - De Amerikaanse atleten Mike Stulce en Greg Moses, beiden op doping betrapt, werden gisteren bei den voor twee jaar onvoorwaardelijk geschorst. De 22-jarige kogelstoter Stulce werd betrapt op gebruik van testosteron. Hij werd eind maart onverwacht getest tijdens een trainingsstage. Stulce is de eerste Amerikaan die positief is be vonden in zo'n verrassingscontrole. In de urine van de 24-jarige sprinter Greg Moses werden spo ren van cocaine aangetroffen. Hij werd gecontroleerd tijdens de Amerikaanse indoorkampioenschappen. Eerder deze week dook de naam van versprinter Larry My- ricks opnieuw op in een dopingaffaire. Hij werd voor de derde keer betrapt op verboden stimulantia. iCWl EN STANDEN Saint-Denis (Fra) Mannen: 100 m: 1. Sangouma Fra) 10,32, 2. Stewart (Jam) 10,44, 3. Moriniere (Fra) 10,48. 400 m: 1. Hernandez (Cub) 45,49,2. Cameron (Jam) 45,83. 800 m: 1. Kwizera (Boe) 1.47,85, 2. Ereng (Ken) 1.47,93. 110 mh: 1. Nagorska (Pol) 13.57,2. Tourret (Fra) 13,60, 3. Caristan (Fra) 13,68. Vrouwen, 100 m: 1. Ottey (Jam) 11,08,2. Bily (Fra) 11,35. 800 m: 1. Quirot (Cub) 2.00,09, 2. Van Langen (Ned) 2.00,58. Irkoetsk (Sov), Camel Trophy Eindstand: 1. Nederland (Luykx/Kamps) 249 punten, 2. Bondsrepubliek Duitsland 214, 3. Engeland en Spanje 177, 5. Italië 163, 6. Joegoslavië 160, 7. Oosten rijk 137,8. Frankrijk 122,9. Zwit serland 119, 10. Griekenland 118, 11. Verenigde Staten 113, 12. Ca- narische Eilanden en Turkije 107, 14. België 105, 15. Sovjetunie 81, 16. Japan 66. NK in Hilversum Tiende ronde: Van der Wiel - Kuijf Vt-Vi, Piket - Pliester 1-0, Brenninkmeijer - Van der Ster ren 1-0, Douven - De Boer ti-ti, Ree - Blees 1/2-1/2, Bosboom - Nijboer 1-0. Stand: 1. Piket 7 punten, 2. De Boer, Brenninkmeijer, Kuijf en Van der Wiel 6, 6. Van der Ster ren 5)4, 7. Bosboom 5, 8. Nijboer 4)4, 9. Douven en Pliester 4, 11. Ree 3)4,12. Blees 2)4. Eastbourne, vrouwen, 700.000 gulden Kwartfinales: Navratilova (VSt/1) - Zvereva (Sov/5) 7-6 6-1, Novotna (Tsj/7) - Sukova (Tsj/4) 7-5 6-4, McNeil (VSt) - Bollegraf (Ned) 6-3 1-1 opgegeven, Magers (VSt) - Fernandez (VSt/3) 6-2 2-2 opgegeven. Halve finales: Navratilova (VSt/1) - Novotna (Tsj/7) 7-6 3-6 5-3, Magers (VSt) - McNeil (VSt) 7-6 6-2. Hoylabe, invitatietoernooi Kwartfinales: Noah (Fra/2) - Wheaton (VSt) 7-5 6-2, Mecir (Tsj) - Gilbert (VSt/1) 7-5 6-3, Rostagno (VSt) - Ivanisevic (Joe/5) 6-7 7-6 7-6. Halve finales: Noah - Curren (VSt/6) 7-6 7-6, Mecir - Rostagno 5-7 7-56-3. Manchester, mannen Kwartfinales: Brown (GBr) - Kratzmann (Aus) 6-1 6-3, Bloom (Isr) - Jones (VSt) 3-6 7-5 6-1, Sampras ((VSt) - Evernden (NZe) 6-37-6. Halve finales: Bloom - Brown 6-4 7-6, Sampras - Jeien (BrD) 6-7 6- 4. Landen, kwalificatietoernooi Wimbledon Derde ronde: Matsuola (Jap) - Groen (Ned) 7-6 6-3 4-6 6-3. Kielse week FD, vijfde wedstrijd: 1. Bojsen- Möller/Bojsen-Möller (Den), 2. Fahr/Kühne (BrD), 3. Leh- mann/Madicke (DDR). Zesde wedstrijd: 1. Rettig/Raben (DDR), 2. Möller/MöUer, 3. Bo- rowski/Kroh (DDR). Eindstand: Borowski/Kroh 30.4, 2. Rettig/Raben 41, 3. Bojsen- Möller/Bojsen-Möller 44, 7. Pot- ma/Potma (Ned) 69.4. Soling, vijfde wedstrijd: 1. Oes- terreich (DDR), 2. Schumann (DDR), 3. Herrmann (DDR). Zesde wedstrijd: 1. Schümann 2. Thelen (Fin), 3. Oesterreich. Eindstand: 1. Schümann 19, 2. Holmberg (Zwe) 45,3. Bank (Den) 47.7. Plankzeilen, mannen, zevende wedstrijd: 1. Ruelland (Fra), 2. Haugen (Noo), 3. Laneyrie (Fra). Achtste wedstrijd: 1. Verstegen (Ned), 2. Foyen (Noo), 3. Stade (BrD). Eindstand: 1. Foyen 56,2. Herme- king (BrD) 66.1, 3. Halvorson (Noo) 90, 16. Jacco Koops (Ned) 165,17. Mathieu Koops (Ned) 166. Plankzeilen, vrouwen, zevende wedstrijd: 1. Sensini (Ita), 2. Ca- part (Fra), 3. Liever (Fra). Acht ste wedstrijd: 1. Keyer (Ned), 2. De Vries (Ned), 3. Le Lievre (Fra). Eindstand: 1. Le Lievre 25.1,2. Dë Vries 26.1,3. Horgen (Ned) 61.4,4. Keyer 66.7. 470, vrouwen, zesde wedstrijd: 1.' Helmich/Krüger (BrD), 2. Meyer/Adelkofer (BrD), 3. Fran- ■zer/Ra rosberger (BrD). Eindstand: 1. Meyer/Adelkofer 20.4, 2. Stemmler/Hahnkamm (BrD) 21.7, 3. Laike/Slunga (Fin) 26. 470 mannen, zesde wedstrijd: 1. Bellemanns/Bellemans (Bel), 2. Schulz/Thieme (BrD), 3. Korte/ Korte (BrD). Eindstand: 1. Tiniste/Tiniste (Sov) 46, 2. Johannessen/McCar- thy (Noo) 64.7, 3. Bellemans/Bel lemans 76. Finnjollen, zesde wedstrijd: l£ Rinne (BrD), 2. Tokovoi (Sov), 3. Cuttler (VSt). Eindstand: 1. Spitzauer (Oos) 26, 2. Hjortnaess (Den) 53,3. Wester- aard (Den) 54. i tar, vijfde wedstrijd: 1. Frede- riksen/Kaestel (Den), 2. Hösch/ Stark (BrD), 3. Fravezze/Devoti (Ita). Zesde wedstrijd: Ander sen/ Just (Den), 3. Grael/Ferreira (Bra), 3. Raudasehl/Gruber (Oos). Eindstand: 1. Grael/Ferreira 26, 2. Hagen/Falkenthal (BrD) 32, 3. Andersen/ Just 38. Tornado, vijfde wedstrijd: 1. Zuccoli/Glisoni (Ita), 2. Ducarti/ Roveraro (Ita), 3. Hagara/Hagara (Oos), 10. Van Teylingen/Manuel (Ned). Zesde wedstrijd: 1. Zucco li/Glisoni, 2. Ducarti/ Roveraro, 3. Hagara/Hagara, 10. Van Teylin gen/Manuel. Eindstand: 1. Zuccoli/Glisoni 0,2. Ducarti/Roveraro 20.7, 3. Haga ra/Hagara 39.7, 11. Van Teylin gen/Manuel 79. Europe, vrouwen, vijfde wed strijd: 1. Gales (Fra), 2. Andersen (Noo), 3. Eikeland (Noo), 28. Van Leeuwen (Ned). Eindstand: 1. Eikeland 42.7, 2. Moberg (Can) 42.7,3. Andersen 49, 28. Van Leeuwen 121, 38. De Vos (Ned) 147.7,41. Vegter (Ned) 156.7. Toto 24: eerste prijs: 4 winnaars ieder f. 4114,70; tweede prijs 66 win naars f. 166,20; derde prijs: 868 spelers 31,60. Cijferspei: eerste prijs geen winnaar; tweede prijs 1 winnaar; derde prijs 24 winnaars. J-i t'M

de Stem | 1990 | | pagina 15