E L TEITEIM- :ID(ST)ER Brazilië gaat uit van eigen kracht DUITSE TEAMCHEF BECKENBAUER BLIJ MET NEDERLAND: 41-1. 1 sterke tegenstander' 'Angstgegner' of 'doping'? 'Echte buitenspelers zie je niet op WK' ipf Tnu NGTOEZICHT M/V JN B.V. DE STEM SPORT 2 ZATERDAG 23 JUN11990 gemeente] ~v genbouw nis „Bachten Dieke" ERBA - Franz Becken bauer koestert zijn re putatie. Vroeger was hij een elegante mid denvelder en libero, die nooit zijn toevlucht zocht tot afbraakme thoden. Oranje niet naar Milanello WK-v NEDERLAND - BONDSREPUBLIEK, AL JAREN BIJ VOORBAAT EEN THRILLER NAC-TRAINER COR POT: PROGRAMMA NIEUWSOVERZICHT l\ Argentijn Loustau fluit BrD-Nederland T19 izicht van de dienst Openbare Werken kan a. worden belast met: in het kader van de regeling huisvesting en het in ontvangst nemen van aanvragen iling moeten worden genomen; de en uitgaande stukken behoort mede tot MBO-niveau; jen; ftelijke uitdrukkingsvaardigheid; uw- en woningtoezicht strekt tot aanbeve- tot reorganisatie van het gemeentelijk ap- niet uitgesloten. d, opleiding en ervaring. gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn dat zij bereid zijn zich in de gemeente Ter- ongeschiktheidsuitkering genieten worden n. len na het verschijnen van dit blad worden louders, Postbus 35, 4530 AA Terneuzen, nummer op de enveloppe en de brief. industrie recreatie LATIEBEDRIJF >30 AD 538 BB 18520 bouwbedrijf en streven naar een hoge kwa- e kwaliteit ook in de toekomst gehandhaafd en "die opgeleid willen worden tot: i ons bedrijf in de praktijk werkzaam, de vijf- ol voor Beroepsbegeleidend Onderwijs. De na je een landelijk erkend diploma ontvangt. ienstverband met een regionaal Samenwer- rijven (S.P.G. Zeeuwsch-Vlaanderen). r -tal jaren LTS of MAVO 5-daags loon volgens de nieuwe Bouw-CAO janen, neem dan contact op met ons bedrijf de Bruijn) of met SPG Zeeuwsch-Vlaande- of 076-651766 (M. van Rijsbergen). en aan dan wij in ons bedrijf kunnen plaat- s door aan het Samenwerkingsverband dat aan te bieden bij een ander wegenbouwbe- lid is van het SPG. 'rotestantse Bejaardenzorg in tehuis „Bachten Dieke" te Terneuzen augustus 1990 een per week. ünctie wordt gedacht aan een zelfstan- ie kracht die in staat is de nieuw op te ng „dagopvang" te leiden. i wij onder andere: lationele en contactuele eigenschappen ■it om diverse activiteiten aan de selnemers te kunnen aanbiedingen te van zelfstandigheid en flexibiliteit Morel of 3rincenoord of V1DGO-AB rleg geregeld en liggen tussen 8.00 en t bereid te zijn sporadisch in de avondu- orwaarden zijn conform de CAO-Bejaar- - max. 3.312,- bij een full-time dienst- vonnen bij de heer J. de Zeeuw, direc- foonnr. 01150-13659. ftelijk voor 6 juli, met recente pasfoto, jingstehuis „Bachten Dieke", Koningin* TURIJN (ANP/SID) - Diego Armando Maradona wacht een moeilijke opgave. In fjoord-Italië, ver van de Napolitaanse supporters die van hem houden, hoopt de vedette van de vorige we reldtitelstrijd op rehabilita tie. In Turijn wacht zondag de con frontatie met aartsrivaal Bra- rilië. Een wervelend optreden van de tot dusverre tegenval lende vedette doet alle ellende van de miserabele groepswed strijden weer vergeten. De vroege ontmoeting tussen beide Latijnsamerikaanse voetbalreuzen is geheel te wij ten aan een gebrek aan vorm bij de wereldkampioen. Na de nederlaag tegen Cameroun, een gelukkige overwinning op de Sovjetunie en het gelijke spel tegen Roemenië restte de ploeg niet meer dan de derde plaats. Brazilië daarentegen won alle wedstrijden, al konden die overwinningen ook niet als sprankelend worden omschre ven. De Braziliaanse bondscoach Sebastiao Lazaroni krijgt veel kritiek op zijn tactiek te verdu ren. In plaats van door te gaan met het artistieke Braziliaanse aanvalsspel, heeft Lazaroni het accent verschoven naar de de fensie. Vooral oud-internatio nal Pele verhief zijn stem meerdere malen misprijzend over het voor de Braziliaanse liefhebbers ongewone spelpa- troon. „Ik stap alleen over op een systeem met drie spitsen als het echt nodig is", reageerde de 39-jarige Lazaroni kortaf op de kritische benadering van de oud-voetballer. Brazilië zal zijn spel ook niet aanpassea Respect is er voor de Argentijnen, angst niet. De Brazilianen gaan uit van de eigen mogelijkheden. „Als we tijdens de eindronde verliezen, laat het dan niet tegen Argen tinië gebeuren". Daarmee ver woordt libero Galvao de ge- dachtengang binnen het elftal, dat tegen Argentinië een nega tieve balans heeft. De balkun stenaars hebben echter een 'thuisvoordeel', omdat er in Noord-Italië een anti-stem ming heerst tegen Maradona. „Brazilië is favoriet, maar tijdens een wedstrijd kan veel gebeuren", stelt de Argentijnse aanvoerder. „We weten waar onze problemen liggen. Deze confrontatie hebben we aan ons zelf te danken". Maradona weet maar al te goed dat juist hij een beslissende factor kan vormen in het nog niet al te sterke Argentijnse collectief. De Argentijnse dribbelaar, kampend met een enkelbles sure die hij overhield aan het duel met Roemenië, doet af en toe zelfs voorkomen dat hij de ontmoeting met Brazilië aan zich voorbij moet laten gaan. De drager van het nummer tien zal echter gewoon opdraven om de hoop op een tweede achter eenvolgende titel levend te houden. „Het zal moeilijk wor den. Ik weet dat ik in het noor den van Italië niet geliefd ben". Intussen heeft de tand des tijds Beckenbauers voet balschoenen weggevreten. Het bezwete voetbalshirt maakte plaats voor de keu rige blazer van een bonds coach. Wat bij Becken bauer echter niet veran derde, was zijn voorliefde voor attractief en aanval lend voetbal. Vandaar dat 'Kaiser Franz' een zwak heeft voor Oranje.' In goede tijden, als de individuele kwaliteiten naar behoren wor den geëxploiteerd, tovert het Nederlandse team immers de fraaiste aanvalspatronen op de grasmat. Maar het is de vraag of die bewondering en dat res pect Beckenbauer voldoende compensatie bieden voor de ri sico's, die verbonden zijn aan de vroegtijdige WK-confronta- tie met de Nederlanders. De Westduitse bondscoach zegt in ieder geval van wel-, „Ge schrokken van deze indeling? MILAAN (ANP) - Het Ne derlands elftal bereidt zich voor de confrontatie met de Bondsrepubliek niet voor op Milanello, het luxe trai ningscomplex van AC Mi lan, Wegens herstelwerkzaamhe den aan ondermeer de velden en de douches is het complex momenteel buiten dienst. Het Nederlands elftal heeft daarom zijn intrek genomen in hotel Jolly Due, te Milaan. door Bert Willemsen Ik? Wel nee, ik was alleen maar verheugd toen ik hoorde dat we Nederland treffen. Krij gen we eindelijk een sterke te genstander". Half Italië had Beckenbauer donderdag per helicopter door kruist. Eerst naar Verona voor België - Spanje, vervolgens door naar Engeland - Egypte in Cagliari. Assistent en toekom stige opvolger Berti Vogts be keek intussen Zuid-Korea - Uruguay. Het waren allemaal potentiele tegenstanders voor de Duitsers. Maar toen Becken bauer 's nachts om één uur op een grasveld voor hotel Cas- tello di Casiglio in Erba uit de wentelwiek stapte, kreeg hij te horen dat Nederland op weg ging naar het Meazza-stadion in Milaan. „Toch was het geen vergeefse missie", zegt Becken bauer. „Het ging me er vooral om dat ik Egypte zag spelen. Van die ploeg wist ik nog vrij wel niets. Nederland heeft geen geheimen voor mij. Dat team ken ik net zo goed als mijn eigen". Dan is het Beckenbauer ook niet ontgaan hoe erg Oranje heeft gestunteld gedurende de eerste weken van Italia '90. „Dat zegt me niet zoveel. De eerste wedstrijden hoeven geen maatstaf te zijn, die kunnen gebruikt worden om een inge speeld team te krijgen. Kijk maar naar onze eigen ploeg op het WK van 1974. In het begin liep het ook bepaald niet goed. We verloren zelfs van de DDR. Maar we wonnen wel de finale tegen Nederland. In 1982 over leefde Italië in Spanje de eerste ronde slechts op doelsaldo, om uiteindelijk toch de titel te pakken. Ik heb al eerder ge zegd: het WK begint pas in de achtste finales. Dan moet iedereen bewijzen wat hij waard is". „Reken er ook maar op, dat West-Duitsland als tegenstan der een inspiratiebron vormt voor Nederland. Zoals omge keerd ook het geval is. Nee, we moeten ons geen zand in de ogen laten strooien door wat Nederland tot nog toe heeft ge presteerd. Oranje beschikt over een groot potentieel met vedet ten van wereldklasse. Ik zie Gullit elke wedstrijd sterker worden. De motivatie die van Duitsland als tegenstander uit gaat, kan hem nog een stukje verder brengen. Misschien is hij morgenavond wel weer de oude. Dat zou een sensatie zijn". „Toch hou ik geen rekening met een Nederlandse zege. Duitsland heeft een betere ploeg dan in 1988, toen Oranje ons uit het EK gooide. De om standigheden zijn ook heel an ders. Twee jaar geleden speel den we in Hamburg alleen op papier een thuiswedstrijd. De 15.000 Nederlandse fans gaven hun team destijds veel meer steun dan de 50.000 Duitse sup porters aan ons. Morgen ligt de situatie in Milaan heel anders? Dan bezitten wij alle voorde len. De reputatie van Neder land als Europees kampioen moet mijn ploeg extra prikke len, ze nog beter laten spelen dan in de voorronde". Blijft staan dat één van de ploegen, die voor de Mondiale tot de favorieten gerekend werden, in een vroegtijdig sta dium sneuvelt. Dat gaat ook Beckenbauer aan het hart. „Dit is een te vroege finale. De tweede ronde kent een onlogi sche indeling. Het is toch te gek voor woorden dat Nederland of de Bondsrepubliek zondag avond al zijn koffers moet pak ken. Deze wedstrijd zou nor maal gesproken een halve fi nale of zelfs de eindstrijd kun nen zijn. Maar wij hebben onze plicht gedaan door eerste te worden in de groep. Het zijn de Nederlanders, die verzaakt hebben", lacht Beckenbauer fijntjes. Franz Beckenbauer toont een schoen uit 'den oude doosch' en een hedendaags model. I Indien strafschoppen morgen toj Nederland - Bondsrepu bliek uitkomst moeten bren gen, mag elke ploeg desnoods dertien spelers daarvoor aan wijzen. Ook de spelers, die vervangen zijn tijdens de eerste negentig minuten of de verlenging van ten half uur, mogen nog wor den opgeroepen voor een even tueel beslissende reeks straf schoppen. Met die regel wijkt de wereld- voetbalfederatie FIFA af van de gebruikelijke procedure. In een instructie aan de scheids rechters wordt erop gewezen dat ook spelers die vervangen zijn, nog voor een strafschop mogen aanleggen. Martin van Rooijen, de voor zitter van de KNVB-'sectie be taald voetbal, kan beter zwem men dan voetballen. Van Rooijen slaagde er vlot in de ruim honderd meter te over bruggen naar het jacht van ho- reca-magnaat Gerrit van der Valk, die voor anker was ge gaan bij het hotel op Sicilië, waar de KNVB-bestuursleden verbleven. Toen Van Rooijen door enkele journalisten werd uitgedaagd een balletje hoog te houden, sprong het speeltuig prompt knullig van zijn voet. Valeri Lobanovski staat op het punt de Sovjetunie te ver laten. De bondscoach van het nationale team, die tevens clubcoach is van Dynamo Kiev, heeft een akkoord bereikt met het Spaanse Valladolid. Loba novski verwacht spoedig het contract te tekenen. De Belgische international Enzo Scifo kan ieder moment vader worden. Bondscoach Guy Thijs heeft Scifo beloofd dat hij na de geboorte een dag zijn familie mag bezoeken. Mare Emmers moet drie da gen rust houden. De Belgische international raakte in de groepswedstrijd tegen Spanje geblesseerd aan een achilles pees. Het is nog de vraag of de 24-jarige Emmers op tijd fit is voor het duel tegen Engeland. Maradona vindt dat zijn ploeg tegen Brazilië sneller moet spelen. „We moeten ren nen, rennen en nog eens ren nen. En niet vergeten te voet ballen". Zelf heeft de vedette moeite met het snelle werk. Maradona bleef gisteren aan de kant tijdens de training met een pijnlijke enkel. Al bij voor baat vroeg de koning van Na pels begrip bij de Argentijnse fans voor een eventueel nega tief resultaat. „Ze kunnen niet het onmogelijke van onze ploeg verlangen", dekte hij zich vast in. Aan de lijst van geblesseer den bij Engeland is gisteren de naam van Des Walker toege voegd. De centrale verdediger liep in het duel tegen Egypte een kuitbeen-blessure op. Hij werd vrijdag in het ziekenhuis onderzocht. Uitsluitsel over zijn herstel konden de artsen nog niet geven. Aanvoerder Bryan Robson was tegen de Egyptenaren afwezig door een gekwetste achillespees. Ondanks de uitschakeling in de voorronde heeft de Oosten rijkse voetbalbond bondscoach Josef Hickersberger een nieuw contract aangeboden. De 42-ja- rige Oostenrijker kan voor vier jaar bijtekenen. De wereldtitelstrijd is voor het Milanese hotelwezen een waar fiasco. Uit gisteren be kend gemaakte cijfers bleek dat dit jaar zo'n acht procent minder overnachtingen waren geboekt. In totaal scheelde het de Lombardijnse hoofdstad on geveer 40.000 personen. Door Jacques Hendriks VOOR sommige landgeno ten komt de wedstrijd Ne derland - Bondsrepubliek Duitsland in de achtste fi nales van het WK, mor genavond in Milaan, te vroeg. Nederland is im mers nog niet in vorm, de Duitsers des te meer. Vele anderen denken echter dat deze aartsvijand en voor malige 'Angstgegner' de ■deale 'doping' is die de ont spoorde Oranje-vedetten no- teg hebben om de EK '88- vorm weer terug te vinden. De spelers van het Neder- ands elftal zelf leken - na de loting van donderdagavond tessen Ierland en Holland - ook met de Oosterburen meer tevreden dan met alternatief Roemenië dat nu aan de Ieren gekoppeld is. Spelers en supporters van ranje denken natuurlijk te- ^g aan 21 juni 1988, toen Ne derland het grootste feest sinds de bevrijding in 1945 teerde. Holland versloeg in de naive finale van het EK, uit gerekend in Duitsland (Ham burg), het gastland met 1-2 ,~T heffers van Koeman vaste minuut) en Van Basten (89), nadat Matthaus onte recht eerst nog in de tiende minuut na rust voor 1-0 had gezorgd. In de kwalificatie naar Ita lia '90 toe, troffen de twee voetbaltoppers elkaar op nieuw. In de poule werd twee keer gelijk gespeeld: 0-0 in München, op 19 oktober 1988 en 1-1 in Rotterdam, via Riedle (0-1) en opnieuw een erg late treffer van Van Bas ten (87ste minuut). Drie duels achtereen zon der nederlaag tegen de we reldkampioen van 1954 en 1974, tevens vice-'Weltmeis- ter' van '66, '82 en '86, het is voorwaar niet niets. Alleen ver, heel ver voor de oorlog was Oranje daar ook wel eens in geslaagd. Voor WO II speelden Groot-Duitsland en Neder land vijftien keer tegen elk aar. Vijf maal won Oranje, vier maal Duitsland, zes keer eindigde de wedstrijd onbe slist. Opvallend is dat Neder land pas in de zevende ont moeting de eerste nederlaag te slikken kreeg. Na drie Ne derlandse overwinningen en drie remises, won Duitsland op 21 april 1924 in Amsterdam voor het eerst, met 0-1. Na de oorlog speelden beide landen veertien keer tegen elkaar. Nederland won nu nog slechts twee maal, vijf keer was het een gelijk spel, de Bondsrepubliek zegevierde zeven keer. Het duurde na 1945 overigens elf jaar eer Ne derland weer bereid was te spelen tegen West-Duitsland, op dat moment regerend we reldkampioen, nadat de ploeg op het WK van 1954 het favo riete Hongarije in de finale ondanks een 0-2-achterstand met 3-2 verslagen had. In ons land was het de tijd van 'Us Abe' Lenstra, de le gendarische Fries. Op 14 maart 1956 maakte hij zich voorgoed onsterfelijk door in Düsseldorf twee maal te sco ren tegen de 'Mannschaft' en Oranje zo de overwinning (1- 2) te bezorgen. Het zou ver volgens 32 jaar duren voordat Nederland weer eens aan het langste eind zou trekken Tussen 1956 en 1974 troffen de twee kemphanen elkaar niet vaak, slechts drie maal, waarin Nederland drie keer het onderspit moest delven (3-4-'57, Amsterdam 1-2; 21- 10-'59, Köln 7-0; 23-3-'66, Rot terdam 2-4). De ontmoetingen in de ze ventiger en tachtiger jaren stonden vaak in het teken van EK of WK en maakten van Nederland - Duitsland een zwaar beladen wedstrijd, een thriller bij voorbaat. Met name de finale van het WK in München (1974) heeft daartoe bijgedragen. Ondanks een weergaloze demonstratie van Oranje in de eerste zes wed strijden van dat toernooi en vooral in de eerste minuut van de finale (vanaf de aftrap zeventien keer passen naar een medespeler zonder dat een Duitser aan de bal kwam en vervolgens de vroege voor sprong via de penalty van Neeskens), haalde de 'Mann schaft' het met de hulp van 70.000 supporters en enkele Bild-journalisten. Breitner vanaf elf meter, na de duike ling van Hölzenbein, en Mül- ler nekten Oranje. In 1978 zoTgde René van de Kerkhof er in het Argentijnse Cordoba voor dat het op het nippertje niet weer 1-2 werd, maar 2-2. Oranje ging later ten koste van Italië naar de finale, waarin opnieuw van het gastland verloren werd (3-1). Bondsrepubliek Duits land ging in de tweede ronde roemloos ten onder, mede dank zij een eigen goal van aanstaand bondscoach Berti Vogts tegen Oostenrijk (2-3). Tijdens de eindronden van Europese kampioenschappen stond twee keer Bondsrepu bliek - Nederland op het pro gramma. In 1980 in Napels, werd Oranje weggespeeld door Bernd Schuster en mocht Klaus Allofs drie maal scoren, alvorens Johnny Rep en Willy van de Kerkhof in de slotfase de stand een wat draaglijker karakter gaven (3-2). Nederland kwam niet verder dan de eerste ronde, Duitsland won via 2-1 tegen België in de finale de beker. De buurtjes speelden ook nog enkele oefenwedstrijden, maar geen enkele keer kon Nederland winnen. Tot 21 juni 1988. Sindsdien leeft Ne derland in een voetbalroes. De zwakke poule-wedstrij den van Oranje tegen Egypte, Engeland en Ierland hebben het legioen aan het twijfelen gebracht. Een nieuwe zege op 'aartsvijand' Duitsland zal ons land echter wederom op zijn kop zetten en bejubeld worden alsof de wereldtitel al behaald is. Wat voor de spe lers wellicht de 'doping' zal zijn om alsnog de favorieten- rol van vóór de aanvang van WK, waar te maken. Een ne derlaag zal ongetwijfeld de wonde van 1974 weer doen openbarsten en van de ploeg van nu nog teamchef Franz Beckenbauer opnieuw onze 'Angstgegner' maken. Tijdens het WK in Italië zullen enkele bekende voetbaltrai ners uit Zuidwest-Nederland hun mening over het ver toonde spel geven in De Stem. Als eerste is vandaag aan de beurt Cor Pot, technisch direc teur van NAC en eerder trainer bij RBC. „HET SPELPEIL in de eerste ronde van dit WK is me niet tegengevallen. Het combina tie-voetbal is heel behoorlijk, eigenlijk bij vrijwel alle lan den. Wat wel opvalt, is de ni vellering. Dat is aan de ene kant positief. Het blijkt dat er topvoetbal gespeeld kan worden in meerdere wereld delen. Aan de andere kant bestaat zo de kans dat wij, de traditionele voetbalnaties, de koppositie kwijtraken". „Vooral Afrika heeft laten zien dat ook daar goed ge voetbald wordt. Van Came roun was het eigenlijk al be kend, toch vind ik ze ondanks die eerste plaats in de poule met Argentinië, Roemenië en de Sovjetunie niet meteen een topelftal. Egypte speelde dan wel een vervelend spel letje, toch kunnen ze ook daar heel behoorlijk voetbal len. Ook Midden- en Zuid- Amerika hadden surprises in petto. Costa Rica speelt ver rassend goed, terwijl het in Europa tot voor kort onbe kende Colombia mede ook door die aparte doelman Hi- guita een aantrekkelijke en sterke ploeg is". „Het Nederlands elftal is tot nu toe natuurlijk enorm te gengevallen. Ik denk dat naast al het geouwehoer ook het klimaat in Zuid-Italië een rol heeft gespeeld. Die hitte slaat op je benen. Toch is mijn vertrouwen in Oranje nog even groot als vóór het WK. Ik verwacht zondag een hele scherpe wedstrijd, die Duitsland nog lang niet ge wonnen heeft. Ik ga niet voor niets naar Milaan, ik ver wacht een topprestatie van Oranje. Bij echte topvoetbal- Iers is één moment bepalend voor de ommekeer. Kijk maar naar Güllit die na zijn goal tegen Ierland uitgroeide tot een van de beste Neder landers. Met Van Basten gaat dat net zo, let maar op". „Van Basten hoort trouwens niet op het middenveld thuis, dat vind ik belachelijk. Hij moet als diepste spits opge steld worden. Jammer voor Kieft, maar dat is de pinch- hitter. Verder vind ik het spijtig dat de zijkanten niet gebruikt worden. Je ziet dat niet alleen bij Oranje, maar bij alle ploegen. Echte bui- Cor Pot. - FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP tenspelers zie je niet meer. Tegen Ierland kwam er van Nederland niet één bal voor vanaf de linkervleugel. Wat dat betreft, hoop ik ook dat Erwin Koeman weer fit is. Dat zal misschien de oplos sing zijn voor de balans in het elftal". „Met Leo Beenhakker ben ik het niet altijd eens. Hij praat ook teveel via de media. Vooral één ding vond ik on begrijpelijk: in een inter view, kort voor Nederland - Engeland verkondigde hij 'nu stel ik eindelijk mijn elf tal op'. En hij zat er al een maand! Als je toch ziet in oefeninterlands tegen Oos tenrijk en Joegoslavië dat het niet loopt, dan moet je dan al ingrijpen. Nu was hij knap laat, het had tè laat kunnen zijn". „Ik heb de afgelopen twee weken bijna alle wedstrijden gezien. In de eerste plaats als voetballiefhebber, maar je ziet toch dingen die je als trainer mee in je bagage neemt. Wat ik bijvoorbeeld heel knap vind, is het positie spel van Colombia. Telkens vier man in de hoek, die aan speelbaar zij a Roemenië vind ik technisch een van de betere ploegen, Brazilië is juist heel degelijk geworden. Ongelooflijk, maar ze geven geen kans meer weg". „Een van mijn favoriete spe lers tot nu toe is Francescoli van Uruguay. Andere kan jers zijn Schillaci (Italië), Matthaus Bondsrepubliek), Lacatus (Roemenië), Scifo (België), Dunga (Brazilië) en natuurlijk Frank Rijkaard. Dat is tot nu toe de enige en absolute uitblinker in het Nederlands elftal!" is jfI m M ACHTSTE FINALES ZATERDAG Napels, 17.00 uur: Cameroun-Colombia. Bari, 21.00 uur: Tsjechoslowakije-Costa Rica. ZONDAG Turijn, 1100 uur: Brazilië-Argentinië. Milaan, 2E00 uur: Bondsrepubliek Duitsland-Nederland. 16.30 uur: 16.30 uur: 16.40 uur: 16.45 uur: 19.35 uur: 20.20 uur: 20.25 uur: 20.30 uur: 23.30 uur: 02.30 uur: 16.30 uur: 16.30 uur: 16.40 uur: 16.45 uur: 16.45 uur: 19.15 uur: 20.40 uur: 20.15 uur: 20.15 uur: 00.05 uur: 24.00 uur: ZATERDAG Did n: WK voetbal 1990 met rechtstreeks verslag van Ca meroun-Colombia. Eurosport: WK voetbal met rechtstreeks verslag van Ca meroun-Colombia. Ned. Ill: Mondiale met rechtstreeks verslag van Came roun-Colombia. België II: Mondiale met rechtstreeks verslag van Came roun-Colombia. Ned. Ill: Mondiale. Ned. Ill: Mondiale met rechtsreeks verslag van Tsjechoslo wakije-Costa Rica. Did II: WK voetbal 1990 met rechtstreeks verslag van Tsje- choslowakije-Colombia. België II: Mondiale met rechtstreeks verslag van Tsjecho slowakije-Costa Rica. Eurosport: WK voetbal. Eurosport: WK voetbal. ZONDAG Did I: WK voetbal 1990 met rechtstreeks verslag van Brazi lië-Argentinië. Eurosport: WK voetbal met rechtstreeks verslag van Bra zilië-Argentinië. Ned. Ill: Mondiale met rechtstreeks verslag van Brazilië- Argentinië. België II: Mondiale met rechtstreeks verslag van Brazilië- Argentinië. BBC I: World Cup met rechtstreeks verslag van Brazilië- Argentinië. Ned. Ill: Mondiale. Ned. in: Mondiale met rechtstreeks verslag van Bondsre publiek Duitsland-Nederland. België II: Mondiale met rechtstreeks verslag van Bondsre publiek Duitsland-Nederland. Did I: WK voetbal 1990 met rechtstreeks verslag van Bondsrepubliek Duitsland-Nederland. BBC I: World Cup Report. Eurosport: WK voetbal. Ui ROME (SID) - De Argentijnse arbiter Juan Carlos Loustau is gisteren door de FIFA aangewezen om het duel tussen de Bondsrepubliek en Nederland, in de achtste finales van de we reldtitelstrijd, te fluiten. De 42-jarige Loustau, manager in het dagelijks leven, leidde eerder het groepsduel tussen België en Spanje. Aan de zijlijnen wordt hij begeleid door de Amerikaan Vincent Mauro en Guer rero Elias Jacome uit Ecuador. De indeling van de arbiters voor de kwartfinales is als volgt: 23/6 Na pels, Cameroun - Colombia: Lanese (Ita), 23/6 Bari, Tsjechoslowakije - Costa Rica: Kirschen (DDR), 24/6 Turijn, Brazilië -Argentinië: Qui- niou (Fra), 24/6 Milaan, Bondsrepubliek - Nederland: Loustau (Arg), 25/6 Genua, Ierland - Roemenië: Wright (Bra), 25/6 Rome, Italië - Uruguay: Courtney (Eng), 26/6 Verona, Spanje - Joegoslavië: Schmid- huber (BrD), 26/6 Bologna, Engeland - België: Mikkelsen (Den).

de Stem | 1990 | | pagina 13