b.v. rideotape J.V. 'Hollanders kopje kleiner maken' KADO 0 Italiaanse politie paraat in Milaan Internationals moeten 60 dagen beschikbaar INBIEMNC beenhakker wijzigt oranje op tenminste één plaats sief veel extra s: Meespelen Van Aerle dubieus 50NDSCOACH LEO BEENHAKKER LEGT SCHULD FALEN BH SPELERS NEER I DUITSE SPITS RUDI VÖLLER IS UIT OP REVANCHE: iqat T irn i #1 iMI ppppdpppppppppp ITTTT! ÖTTT!1V euzen 4769.- incl. BTW) apparatuur en ZATERDAG 23 JUNI 1990 -19776 ikenprogramma en ram ma PDESK-service. rinter getest, voor 375.- 444.- incl. BTW) I-printer ulatie, voor 2975.- 3525.- incl. BTW) als beste getest 598.- voor 445.- 525.- incl. BTW) Winter Egyptenaar hangt zich op 776 j JE HAD'TKUNNEN LEZEN IN.. Hyy© MICInlEtLS lm. multi bedden gordijnen tapijt Op kwaliteit kunt u rekenen lumweg 32 - 076-71113# BREDA "L iE STEM I25.- Va DS/DD a 30.- Va DS/HD a 28.- 1/2 DS/DD a 29.- 1/2 DS/HD a J 50.- (incl. BTW) por Ted van Leeuwen MALPENSA - _d Beenhakker zal het Ne derlands elftal morgen voor je wedstrijd tegen Bondsre- fpubliek Duitsland op ten- iste één, maar vermoe- lijk op twee plaatsen wij- igen. bondscoach past zich aan jet sterker geachte West- uitsland aan en offert in het jck-out duel vrijwillig één invaller - vermoedelijk Wim Beft-op. Wellicht zal hij gedwongen tand moeten doen van Ber- j van Aerle. De rechtsback i PSV en Oranje heeft last i een spierblessure in het linkerdij been. „Geen idee hoe ik de blessure heb opgelopen. In elk geval had ik na de wedstrijd tegen Ier land opeens zoveel last van mijn dijbeen dat gewoon lopen al moeilijk gaat", vertelde Van Aerle op het vliegveld Mal pensa van Milaan, waar Qranje vroeg in de avond landde. „Za terdagavond of zondagmorgen wordt bekeken of ik inzetbaar ben. Maar zoals het er nu voor staat, kan ik niet spelen. Ik heb een kleine hoop dat het op tijd verbeterd". Van Aerie's logi sche vervangers zijn de Ajacie- den Blind of Winter. Het zal vermoedelijk de eerste worden, want mogelijk zet Beenhakker Winter op het middenveld in. De coach, die overigens pas vanmiddag zijn 'opstelling zal bepalen, laat in elk geval één aanvaller vallen. De keus gaat tussen Kieft en Gillhaus, waarbij Kieft de slechtste papieren lijkt te heb ben, omdat Beenhakker in Van Basten het ideale speerpunt in het centrum ziet. Vliegend van Palermo naar Milaan, legde Beenhakker uit: „Ik zal mijn opstelling wel moeten aanpassen. Ik ga liever van onze eigen kracht uit, maar daarvoor heb je vorm nodig. Hoewel het steeds beter gaat, missen we die, dus zullen we ons op de tegenstander moeten richten. Overigens is het niet onlogisch je aan Duitsers aan te passen. Zij zijn toch de ploeg-in-vorm". Over de aard van zijn cor recties vertelde Beenhakker: „Van Basten gaat van het mid denveld af. Hij wordt zeker spitsspeler, dat staat voor mij vast. Van hem zijn de Duitsers bang". Over de opstelling wilde Beenhakker geen mededelin gen doen. Vandaag wordt Beenhakker bijgepraat door assistent Jan Rab, door Been hakker consequent Jan Map genoemd omdat het hulpje eeu wig met papieren onder de arm geklemd rondloopt, en ene Hennie Groot-Kormelink, die een blad genaamd 'De Vóetbal- trainer' volschrijft, .ij Beenhakker: „Er komt zeker één en misschien twee wijzi gingen. Het middenveld en de rechterkant moeten versterkt Aron Winter. FOTODESTEM/JOHANVANGURP worden. Ik zal niet met drie aanvallers gaan spelen. Dat lijkt me tegen Duitsland teveel van het goede. De slag wordt op het middenveld geleverd, daar heerst Matthaus", aldus Been hakker die er. vanuit gaat dat bij" de tegenpartij niet Hassler maar Littbarski zal spelen. Matthaus zou een ideaal kar weitje voor Aron Winter zijn. Berry van Aerle. FOTO OËSTEM/JOHAN VAN GUAP „Wie weet", deed de bonds coach mysterieus. „Ik ben er helemaal klaar voor," meldde Winter, „ik zit al weken te wachten op een kansje, ik ben uiterst geladen en in topvorm". Vermoedelijke opstelling: Van Breukelen; Van Aerle/Blind, Rijk aard, R. Koeman, Van Tiggelen; Winter, Wouters, Witschge; Gullit, Van Basten en Gillhaus/Kieft. WK gaat nu pas beginnen IdoorTed van Leeuwen oor Ted van Leeuwen jPALERMO/MILAAN - „Het moet anders". Met iie simpele mededeling zetten Leo Beenhakker en zijn spelers gisteren vanuit Palermo koers kar Milaan. iver het hoe wordt dit weekeinde nagedacht. Voor Oranje is in ieder geval te hopen dat tegenstander West- Duitsland zondag in het San Siro-stadion van Milaan een grotere inspiratiebron is dan coach Leo Beenhakker, cabare tier Freek de Jonge en hapto- noom Ted Troost. Beenhakker, na het ontbijt van gisteren op Sicilië: „Niemand was ongelukkig met West- Duitsland. Ik kreeg sterk de in druk dat het WK voor de spe lers pas nu gaat beginnen. Er komen nu louter nog knock out-wedstrijden. Dat geeft een Europa-Cup-sfeertje in de se lectie. In de voorronde op Sici lië en Sardinië was het net als bij hun club. We speelden com petitie. Tellen en rekenen. Straks is het erop of eronder. Misschien dat we net op die uitdaging hebben zitten wach ten. De uitdaging Duitsland zie ik niet zo. De wedstrijd is voor de Duitsers net zo speciaal als voor ons. Wat ons betreft, wij mogen blij zijn dat we über haupt een ronde verder geko men zijn". De nacht na de wedstrijd had Beenhakker het duel met de Ieren nog eens geanalyseerd. De coach zei het niet met zoveel woorden, maar legde de schuld van het falen bij zijn spelers neer. Beenhakker: „Het is de eeuwige strijd, wie is er ver antwoordelijk, de spelers of de coach. Als de spelers niet draaien, kun je je afvragen of dat aan de coach ligt. Maar erin of ernaast ligt bij de spelers. Ik blijf van mening dat mijn con cept tegen Ierland goed was, zoals dat ook het geval was te gen Engeland en Egypte. Iedere CAIRO (Reuter) - Een 40-jarige Egyptenaar heeft zich na de uit schakeling van zijn land door Engeland verhangen. Dat heeft de politie gisteren bekend gemaakt. „Aan mijn leven kwam een eind toen de wedstrijd tegen Engeland afgelopen was", stond op een briefje t bij zijn lichaam werd gevonden. Volgens de politie werd regeringsambtenaar Sayed Abdel-Ala, die de pressief zou zijn, dood ge vonden in zijn flat in de plaats Damletta. In het nagelatenschrij- ven wenst de man Egypte veel succes voor het toer nooi van 1994. Egypte werd in groep F uitgeschakeld door de nederlaag van 0-1 tegen Engeland. De Afri kanen eindigden achter Engeland, Ierland en Ne derland als vierde. coach kan het verzinnen. De uitvoering is alleen niet waar gemaakt. Als de uitvoering te wensen overlaat, houdt alles op. De mannen zijn niet in vorm. Ze hebben hun werk dus niet goed gedaan, daar komt het op neer. En jullie zullen je dan wel weer afvragen hoe het komt dat ze hun werk niet goed deden. Fijn. Ik doe er niks mee. Godskolere zit ik me hier nog te verantwoorden ook". Beenhakker, die net als op de avond van de wedstrijd, een overspannen indruk maakte, is vanmiddag met de nodige zor gen op het vliegveld Malpensa bij Milaan geland. „Ik heb wel iswaar meer vastigheid dan op de dag dat we tegen Egypte be gonnen, maar ideaal is het niet. Normaal gebruik je de voorbe reiding om spelers in conditie en vorm te krijgen, om de krachten te bundelen en ten derde om extra krachten vrij te maken. Bij ons wordt dat pro ces pas tijdens dit toernooi ge realiseerd. Normaal ben je klaar als het toernooi begint, wij moeten in de eindfase groeien. Het is hemel schreiend". „Nee, dat is niemands schuld. Wie kan het helpen dat Milan zo lang heeft doorgevoetbald. Ik heb geconstateerd dat alle landen die over veel spelers be schikken die in buitenlandse competitie spelen, Zweden, Ar gentinië bijvoorbeeld, met de zelfde problemen kampen. Voor Ierland lag het makkelij ker. Alle Engelsen voetballen hetzelfde, die speelden door in de aard van hun clubs. Mij ont brak de tijd om de stijlen van Ajax, PSV, AC Milan, Ander- lecht en Mechelen samen te smelten. Er is tijd voor nodig een sluitend elftal te maken. Het proces is groeiende. Je komt er een keer bovenuit. De vraag is alleen, komen we op tijd?" Ook de KNVB-organisatie klopt op diverse punten niet. De blazers van de organisatie veerden juichend op dat Oranje bij de loting als derde en niet als tweede in groep F uit de bus gekomen was. In het andere geval zou Oranje in Turijn te recht zijn gekomen. En daar nu had de KNVB verzuimd een hotel te boeken. Beenhakker maakt er geen ERBA - „We zullen die polianders wel eens een £°Pje kleiner maken", «udi Voller liet zijn re- v.anchegevoelens ten op- ink Van 0ranïe gisteren o het trainingskamp van Jte Westduitse ploeg de loop. honderdag had Vóller nog in ajioch gelegen met Lothar atthaus. Het meningsver- cnil was zelfs zo erg uit de and gelopen, dat Becken- ir!UeL^e training moest sta- pisteren richtte 'Bomber udi zijn giftige pijlen op de Nederlandse voetballers. voller mag dan intussen J.n Seld verdienen in Italië, J AS Roma, toch hecht de a aanvaller veel waarde Karaken als vlag en vader- goed n'Ik kan me nog al te 6wa herinneren wat er twee jaar geleden in Hamburg is gebeurd. Ronald Koeman en Van Breukelen hebben zich na de wedstrijd in het EK- toernooi schandalig gedragen. Ze hebben mijn land en mijn ploeg diep beledigd. Dat zal ik nooit vergeten. Ik behoor niet tot de spelers, die met ontzet ting reageerden toen Neder land als tegenstander uit de bus kwam. Met die knapen hebben we nog een appeltje te schillen en daar krijgen we nu de kans voor. Het zou goed zijn als we deze keer de Hol landers naar huis sturen". Als enige speler van de 'Mannschaft' nam Vóller geen blad voor de mond. Zijn ploeggenoten hielden reke ning met de meeluisterende Nederlandse oren en kuisten hun uitspraken. Zoals Franz Beckenbauer ook begon terug te krabbelen. Daags tevoren had hij zich duidelijker uitge drukt. De vervanging van de falende Hassler, die ook met een groot verband om zijn been rondloopt, door Litt barski draagt inderdaad een definitief karakter. Daar naast wekte Beckenbauer op zijn minst de indruk, dat Jür- gen Kohier zou terugkeren in de ploeg. De bikkelharde voorstopper is hersteld van een spierscheuring, die hem tot nog toe buiten de Mon diale hield. Hij staat te trap pelen om de plaats van club genoot Reuter over te nemen. Reuter heeft het verbruid bij Beckenbauer. De vleugel verdediger van Bayern Mün- chen verzweeg voor de wed strijd tegen Colombia dat hij last had van een opspelende achillespees. Uit angst zijn moeizaam verworven basis plaats te verspelen, hield Reuter angstvallig de mond. „Dat is een slechte zaak", mopperde de coach, „je moet toch zeker zijn dat je met elf fitte spelers aan een wed strijd begint". De waarschijnlijke terug keer van Jürgen Kohier maakt de weg vrij voor een nieuwe confrontatie tussen hem en Marco van Basten. Of de nieuwe positie van Van Basten, pendelend tussen middenveld en aanval, moet Beckenbauer van gedachten doen veranderen. De Duitsers hopen vurig dat het niet zal gebeuren. Ze hebben een hei lig ontzag voor Van Basten en klampen zich vast aan de hoop, dat Kohier het Neder landse voetbalidool in de laatste confrontaties redelijk aan banden heeft gelegd. De herinneringen aan de zwarte 21ste juni van 1988 zijn intussen vervaagd bij Jürgen Kohier. Destijds nam Van Basten in Hamburg zijn 'schaduw' te grazen en schoot Nederland kort voor het slot signaal naar de EK-finale. „Sindsdien heb ik nog vijf keer tegen Van Basten ge speeld, maar hij heeft niet meer gescoord", zegt Kohier tevreden. „Nou ja, dat doel punt in de Europacupwed strijden tussen AC Milan en Bayern. Maar dat was uit een strafschop. Dan kan ik Van Basten moeilijk dekken". „Als ik speel maakt het me niet zoveel uit wie ik als di recte tegenstander krijg, Van Basten of Kieft. Beide hebben hun specifieke kwaliteiten. Van Basten is wel de beste aanvaller ter wereld. Nu ik een aantal keren tegenover hem heb gestaan, ken ik zo'n beetje zijn manier van spelen. Maar hij doet soms dingen, die je absoluut niet verwacht. Hij blijft onberekenbaar". door Bert Willemsen Vers in het geheugen liggen nog de beelden van de laatste botsingen tussen Kohier en Van Basten. In het Europa cuptoernooi spaarden de ver dediger van Bayern en de aanvaller van Milan elkaar bepaald niet. De grenzen le- - ken soms zelfs overschreden te worden. Kohier schopte er flink op los, Van Basten re vancheerde zich met een elle boogstoot. Kohier: „De scheidsrechter bepaalt hoe ver je kunt gaan. Ik begin aan een wedstrijd met de wil om te winnen. Om dat doel te bereiken gebruik ik alle middelen. Profvoetbal is geen potje dammen. Maar na het laatste fluitsignaal ben ik alles vergeten. Ik heb er ook geen moeite mee Van Basten na de wedstrijd een hand te geven of onze shirts te ruilen". MILAAN - De Ita liaanse politie stelt alles in het werk om dit weekeinde een herha ling van de 'Slag rond de Dom' te voorkomen. Alleen al in het cen trum van Milaan wor den 500 mensen extra ingezet om te zorgen dat het WK-duel tussen Nederland en de Bonds republiek niet begeleid wordt door rellen. Willi Hennes, in het dage lijks leven rechter in Aken en als veiligheids-coördi nator opgenomen in de de legatie van de Westduitse voetbalbond, gaf gisteren uitleg over de veiligheid maatregelen. Hennes weet waarover hij praat. Twee jaar geleden had hij de lei ding van de veiligheids diensten bij het Europees voetbalkampioenschap in de Bondsrepubliek. Veertien dagen geleden ontstonden in het centrum van Milaan omvangrijke vechtpartijen tussen Westduitsers, die de WK- wedstrijd tegen Joegosla vië wilden bezoeken, Ita lianen en de politie. Daar bij raakten tientallen per sonen gewond, werden 40 arrestaties verricht en liep de schade op tot enkele miljoenen guldens. „Het zal niet te vermij den zijn dat ook morgen veel voetbalbezoekers voor de wedstrijd hun vertier in het centrum zoeken", al dus Hennes. „Daar liggen de kritieke punten. De ge- welddanigheden doen zich nauwelijks meer voor in de stadions of hun directe omgeving maar hebben zich verplaatst naar de binnensteden. Dat weet natuurlijk ook de Milanese politie. Vandaar dat ze al leen al in het centrum ruim 500 mensen meer in zet dan voor de wedstrijd West-Duitsland - Joego slavië. Hoe groot de totale politiemacht is, hebben de Italiaanse collega's niet verteld". Een ander probleem vormt het tekort aan toe gangskaarten. Van de 73.780 entreebewijzen heb ben de voetbalbonden in Nederland en de Bondsre publiek er ieder 6.000 ge kregen. Intussen hebben Westduitse touroperators al 50.000 kaartjes opge kocht, waardoor aan de vraag naar tickets in de door Bert Willemsen Bondsrepubliek voldaan is. Voor de Nederlandse supporters ligt de zaak heel anders. Hennes: „De wedstrij den van Oranje werden tot nog toe door 8.000 tot 10.000 Nederlandse fans bezocht. Die zullen voor het verre weg grootste deel ook naar Milaan reizen. Maar het zal onvermijdelijk zijn, dat er nog een groot aantal Nederlanders op de bon nefooi komt. Dat is een groot gevaar. Voor zowel Duitsers als Nederlanders is het zinloos zonder kaar ten naar Milaan te trek ken". De veiligheidsmaatre gelen gaan verder dan de stad. „We mogen niet uit sluiten dat het al op de route naar Milaan tot con frontaties komt tussen Duitsers en Nederlan ders", vertelt de Akense rechter. „Niet alleen in Italië bestaat die moge lijkheid, ook in Duitsland, Oostenrijk en Zwitser land. Parkeerplaatsen langs de autowegen, grensovergangen en plaat sen waar tol moet worden betaald, zijn kritieke pun ten. Daar zal de politie in tensief controleren. Er wordt vooral op gelet dat de voetbalfans geen alco holhoudende dranken of wapens bij zich hebben. Verdachte personen mo gen Italië niet binnen. De grens zal als zeef worden gebruikt". Om problemen zoveel mogelijk te voorkomen, is er een goede samenwer king tussen de Neder landse en de Westduitse politiemensen, die de voet balfans uit hun land bege leiden. Hennes: „Met hun leider, Van Essen, werk ik al jaren samen. Dat is be gonnen tijdens het EK van 1988 en werd voortgezet bij de kwalificatiewedstrij den voor dit WK. Als Duitse en Nederlandse supporters net zo goed met elkaar overweg kunnen als de hun' begeleidende politiemensen uit beide landen, gebeurt er gega randeerd niets". Leo Beenhakker in gesprek met Ruud Gullit: „Hij heeft een enorme stap voorwaarts gezet. Ik hoop dat de rest volgt". - FOTO HANS VAN OORT punt van. 'Ik kan er niks mee', is zijn standaard-zin. „We moeten op een andere manier de boel op scherp zetten. Na tuurlijk liggen er kansen tegen Duitsland. Ze hebben een hele sterke eerste wedstrijd tegen Joegoslavië gespeeld, ook om dat de Joegoslaven het slecht deden. Verder zijn de Duitsers alleen maar zwakker gewor den. Met de wedstrijd. Wij zijn alleen maar sterker geworden. Alleen het psychologische voordeel van een overwinning missen wij. Misschien dat die zondag komt. Eén enorme op steker hebben we in elk geval te pakken: Ruud Gullit. Hij heeft een enorme stap voor waarts gezet. Ik hoop dat de rest volgt". TRIGORIA (Rter) - De mogelijkheid bestaat dat voetbal clubs met ingang van 1994 hun buitenlandse sterren zestig dagen voor de start van de wereldtitelstrijd aan de deelne mende nationale bonden moeten afstaan. „Het is vrijwel zeker dat de wereldvoetbalbond deze regeling aan de clubs gaat opleggen", verklaarde de Argentijnse bondsvoorzit ter Julio Grondona gisteren. Volgens de official hebben FIFA- voorzitter Havelange en het dagelijks bestuur van de FIFA de kwestie onlangs intern besproken. „Dit evenement maakt duidelijk dat veel vedetten niet in top vorm verkeren. Sterren als Van Basten en Maradona kwamen na een lang seizoen gebroken aan de start", is de mening van Grond ona. „Dat moet in de toekomst anders zijn. Zij geven een toernooi uitstraling". (ADVERTENTIE) Een echt Parker Roller-pen met de naam van uw keuze erin i gegraveerd krijgt u van ons kado als u ons een nieuwe l abonnee opgeeft. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk verwelkomd, deze krijgt de krant de eerste twee weken gra- I Noteer als nieuwe abonnee ingaande: Naam. Adres: Postcode: Plaats: Telefoon voor controle bezorging: De nieuwe abonnee betaalt het abonnementsgeld per: O maand automatisch 25,10 O kwartaal automatisch J 73,25 O kwartaal acceptgiro 75,25 O bank/gironummer De Parkerpen zenden aan: Naam: Adres: Postcode. Plaats: In de pen moet komen te staan: (Max. 15 letters) i De pen wordt opgestuurd zodra wij het eerste abonne- i mentsgeld ontvangen hebben. Stuur dezê bon in een open J envelop (zonder postzegel) naar Dagblad De Stem, Ant- i woordnr. 112, 4800 VB Breda. I DE KRANT VOOR JE EIGEN STUK VAN

de Stem | 1990 | | pagina 11