Neckermann breidt fors uit llll lAMER .AND JESTEM Nieuw Leven uit Koewacht bestaat honderd jaar k George Sponseïee Heikant in teken van 43e muziekfestival Ed de Cock wint de provinciale vlucht vanuit Mont Lucon ■LEGENHEID VUF ARBEIDSPLAATSTEN BU INGEBRUIKNAME NIEUWE OPSLAGRUIMTE PLAATSELIJK NIEUWS Over vlinders jagers en nog veel meer DE STEM VAN ZEELAND 2 WOENSDAG 13 JUN11990 HULST - Het postor derbedrijf Necker mann in Sint-Jansteen breidt de opslagruimte met 6.600 vierkante meter uit door de inge bruikname van drie loodsen op het kanaal eiland bij Sas van Gent. HARTELIJK DANK De Batavieren I Zeeuws-Vlaams kampioen op staande wip [kloosterzande - Op VOORZITTER SUY: DUIVENSPORT IS OP HET OGENBLIK EEN KOSTELIJKE HOBBY Clublokaal Prijzengeld Hermelij nvlinder Zoogdier gjljj Heikant St.-Jansteen Kloosterzande Nieuw-Namen Axel Lamswaarde Inspraak over dorpsplan van Zuiddorpe T22 pk om te zoenen jarticulieren Idankje, jubileum, receptie, pe, verloving, overwinning, Abraham, openbare dank, boor, mag best eens in de Be pagina familieberichten. |et en duur hoeft het niet te gel of kolom f 2,13, één [l verplicht a 2,70. i van een foto of afbeelding I van 35 x 45 mm rekenen Islag Overige tarieven op |et contante betaling wordt en berekend. Foto's worden trd. Bel 076-236442 of geef [vóór plaatsing af bij één van Schriftelijke opgaven worden Iccepteerd indien naam en Jijn, ook indien uw betaling lijgevoegd is. Ions het recht voor teksten van redenen te weigeren, er klachten bereiken over de behoudt de uitgever zich het j naam van de opdrachtgever Ikend te geven. anigingsnieuws 2 kolom op donderdag beha- Ei. An- de krant. Poslcode/YtoonolMti Poslcode/WoonoUMs andere kant. Stelt u zich eens zo'n ernstige ziekte krijgt, dat iedereen een Donor Codicil En haal een Donor Codicil bij «arts. icil. Van levensbelang. Van onze verslaggever De magazijnen zijn ge huurd van het bedrijf Obe- ka, onderdeel van het transport- en opslagbedrijf Van Opdorp uit Sas van Gent. De totale opslagcapaciteit van Neckermann komt hiermee op ruim 23.000 vierkante meter. Het bedrijf beschikt al over magazijnen in Sint-Jansteen (11.000 m2), Vogelwaarde (3.000 m2) en in Clinge (bijna 3.000 m2). Door deze transactie wor den vijf extra arbeidsplaatsen gecreëerd. De ingebruikname van de nieuwe magazijnruimten zal gefaseerd plaatsvinden. Een en ander moet volledig operatio neel zijn als half juli de nieuwe najaars/wintercatalogus uit komt. De 6.600 vierkante meter ex tra opslagruimte biedt Necker mann gelegenheid tot een her schikking van de goederen over de verschillende magazijnen. Onder meer de zogenaamde 24- uurs artikelen ('vandaag be steld, morgen in huis') worden overgebracht naar Sluiskil. De verwerking van retour-artike len zal voortaan ook in de nieuwe magazijnruimte te Sluiskil gebeuren. De daardoor vrijkomende ruimte in het ma gazijn in Clinge zal worden be nut als extra opslagplaats voor de Stuntmarkt, de winkel van Neckermann in Hulst. Volgens S. Nuijs van Nec kermann is de extra opslagca paciteit noodzakelijk vanwege een behoorlijke uitbreiding van het assortiment. Wil het bedrijf bovendien de 24-uurs service kunnen waarmaken, dan moe ten er genoeg artikelen in voor raad zijn. In de Nederlandse magazijnen worden alleen goe deren opgeslagen die door Nec kermann zelf zijn ingekocht. De artikelen die Neckermann uit de catalogus van het Duitse moederbedrijf overneemt blij ven in Frankfurt opgeslagen. In Zeeuwsch-Vlaanderen biedt Neckermann momenteel aan zo'n 500 mensen werk. voor uw belangstelt op onze trouwdagj Huub en Marjan. I Kinderen kiezen hun eigen 'beste' boek Van onze verslaggever HULST/KLOOSTER- ZANDE - Morgen (donder dag) wordt bekend welke vorige jaar verschenen kin derboek door een landelijke kinderjury als beste is ge kozen. De voorkeur van de lezertjes I van de bibliotheken in Hulst en Kloosterzande is nu al bekend. Onder de jeugd van 6 tot en Imet 12 jaar zijn deelnamefor mulieren verspreid die vervol gens weer in de bibliotheken konden worden ingeleverd. Dat leverde de volgende uitslag op: categorie tot 9 jaar: 'De beer wil omhoog' van A. Keuper- Makkink, categorie vanaf 10 jaar: 'Gespook in september' van L. Betke. [het terrein van de schut tersvereniging Willem Teil [in Kloosterzande werd de Ifinale gehouden van de IZeeuws-Vlaamse kamioen- schappen handboogschieten |op de staande wip. Via voorwedstrijden hadden zich negen viertallen ge plaatst voor deze finale. Pndanks de sterke wind en de nder gunstige weersomstan digheden bleek al snel dat er goede prestaties geleverd wer den, Het viertal uit Huist nam al in de eerste ronde een be hoorlijke voorsprong. Met in in totaal vijftig punten werd het Hulster viertal na de tweede tonde, bestaande uit F. van waal, W. Brand, J. Leeraert en T. Freyser, kampioen. De strijd om de tweede [plaats was eveneens spannend. Uiteindelijk werd het viertal fan Koewacht met 37 punten 'weede, terwijl Graauw met 36 punten derde werd. Tevens werd de strijd ge streden voor de persoonlijke ti tels. Hiervoor hadden zich vier schutters geplaatst. J. Sorber van De Friezen uit Graauw be haalde de titel met zestien pun ten, terwijl R. Waitz uit Til- purg tweede werd. De jeugd kende eveneens een persoonlijk kampioenschap, "ier was de titel voor R. Ivens |an schuttersvereniging St.- fan uit St.-Jansteen. De tweede plaats ging naar P. Nijskens 'an Willem Teil uit Klooster- [ande en op de derde plaats ndigde B, Jansen van St.-Se- istiaan uit Aardenburg. Na ttloop werden de prijzen uitge pikt door voorzitter J. Brugge- pian van de Zeeuws-Vlaamse w I Zaterdag 14 juli worden de fwderlandse kampioenschap pen gehouden op Zuid-Beve land. Zondag 19 augustus zijn pn de Europese kampioen- knappen in Heusden in België. *£fP_VO0R ZUIDWEST NEDERLAND [Kantoren terneuzen, Hulst en Goes, iwessen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: p30-12.3o/i3 30_17 go uur. Redactie Femeuzen: Rein van der eim (editie-chef), Romain an Damme, Frank van ponten, Lianne Sleutjes, onald Verstraten, Cor de Poer (foto). Ton Koomen KfPort). nes: Jan Jansen (provincie 'edacteur). Lfst; ^ugène Verstraeten K,: editiechef), Harold de Tuiisselejjr. Retentie-exploitatie jspecteur Zeeland: Pr|vé tel. 09- p45994Q. 7.89 Voorzitter C. Suy: 'De prijzen, vergeleken met vroeger scheelt dat dag en nacht'. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggever KOEWACHT - De duiven- vereniging Nieuw Leven Koewacht maakt zich op voor een uniek jubileum. De leden van de vereniging staan stil bij het feit dat het dit jaar honderd jaar geleden is dat Nieuw Leven werd opgericht. Voorzitter van de Koe- wachtse duivenvereniging is C. Suy (78). Suy hanteert nu zeven jaar de voorzittersha mer van Nieuw Leven Koe wacht en is degene die het langste bij de vereniging is aangesloten. Al 63 jaar lang maakt hij deel uit van Nieuw Leven en in die tijd heeft hij zowat alle bestuursfuncties die er zijn bekleed. „Van alles ben ik geweest", zegt Suy. „Ik ben begonnen als secretaris/ penningmeester. Ik ben een tijd ondervoorzitter geweest en nu ben ik dan voorzitter." Nieuw Leven Koewacht werd opgericht op 8 juni 1890. Al die tijd maakt de vereniging ge bruik van hetzelfde clublo kaal aan de Eikenlaan in Koewacht, dat de families Van Rumste en De Kindt on geveer 95 jaar lang uitbaat ten. „Ik heb het misschien wel twintig keer zien verbou wen." In de topjaren, kort na de Tweede Wereldoorlog, telde de vereniging het respecta bele aantal van 140 leden. Te genwoordig zijn nog steeds in de zeventig leden aangesloten bij Nieuw Leven. Het zijn overwegend oudere leden. Het jongste lid is in de dertig. Erelid A. Martens is met zijn negentig jaar de nestor van het gezelschap. Aanwas van nieuwe leden is tegenwoordig niet meer bij. Suy heeft daar niet direct een passende verklaring voor. „Ik denk dat het te duur is", zegt hij na enig nadenken. „Op het ogenblik is het een kostelijke hobby en ik denk dat er daarom geen nieuwe leden meer bijkomen." Suy overweegt zelf bijvoor beeld al een tijdje om de voorzittershamer aan een an der over te doen. Maar, omdat er geen nieuwe voorzitter te vinden is, blijft hij voorlopig nog even aan. „Binnenkort hou ik er toch mee op. Ik ben 78 jaar en vind dat het dan tijd is om te stoppen." De voorzitter van Nieuw Leven kreeg de duivensport van huis uit met de paplepel ingegoten. In al de jaren dat hij zich intensief voor de dui vensport heeft ingezet, heeft hij veel dingen zien verande ren. Het prijzengeld en de duivenmeldingen zijn volgens Suy de meest in het oog springende dingen die veran derd zijn. „De prijzen, dat scheelt dag en nacht. Vroeger waren er regulateurs en schouwstellen te verdienen als prijs. Tegen- woordg worden er auto's ver vlogen. En verder waren er vroeger geen berichten. Als de duiven dan gelost waren, stond je soms een hele dag te kijken en ze kwamen niet M thuis. Nu weet je via de tele visie en de radio precies hoe laat de duiven binnenkomen en moet je maar een kwar tiertje staan." Het eeuwfeest van Nieuw Leven wordt zaterdag 16 juni gevierd met een receptie in het clublokaal van de vereni ging, Café 't Hoeksken. Daar is van 15.00 uur tot 17.00 uur gelegenheid tot feliciteren. De volgende dag, zondag 17 juni, staat een jubileumwedvlucht vanuit het Franse Compiègne op de rol. ZOU HET vanwege de zeld zaamheid van een groot aan tal dingen zijn dat de mensen veel meer aandacht besteden aan dat wat hen omgeeft? Of is het de voortdurende publi citeit die erop allerhande ma nieren aan besteed wordt? Een pik met pikhaak aan de muur van de woonkamer is zeer aantrekkelijk als je er tenminste niet een hele zomer van 's morgens vroeg tot 's avonds laat mee in de bran dende zon moet staan. Dat bedoelen we. Hoe dan ook, veel mensen letten erg op hun omgeving. Zo ook Eddy de Rijcke uit Hulst toen hij 2 juni in de Poorterslaan een wat vreemde vlinder op de stoeprand zag zitten. Is er hier in de streek iets met een vlin der, dan kom je automatisch terecht bij de expert op dat gebied, Eddy Vermandei, ook uit de Poorterslaan toevallig. Het bewuste dier bleek een witte hermelij nvlinder te zijn. Het is een verwant van de grote hermelijnvlinder, een die hier wel eens vaker aangetroffen wordt. Met deze vondst evenwel was Eddy V.. in de wolken, want de soort heeft een korte voorgeschie denis. In juli 1985 startte hij op verzoek van de beheerder (Richard Bleijenberg) een in ventarisatie van de daar voorkomende vlinders in de 'Meester van der Heij den groeve' in Nieuw-Namen. Over de resultaten van dat onderzoek berichtte hij in En tomologische Berichten (deel 46, l.VI.l doende mate aanwezig zijn. Op 11 juni 1985 ving ik een tweede exemplaar, een afge vlogen mannetje, te Hulst, nabij het vogelreservaat 'De Liniedijk', een restant van de oude vestingwerken van het Middeleeuwse stadje. Ook hier gelden dezelfde omstan digheden als in Nieuw-Na men: droge zandgronden en veel oude populieren. Tot nu toe waren slechts twee meldingen van c. erminea uit Nederland bekend, namelijk in juni 1904 één rups in De Meern bij Utrecht en op 22 juni 1954 één mannelijk ex emplaar in Epen, Limburg. In België wordt de soort de laat ste jaren regelmatiger gevan gen dan vroeger. De twee vangsten uit Zeeuwsch- Vlaanderen wijzen op een areaal-uitbreiding in noorde lijke richting. De strenge winter van 1984 heeft de op mars blijkbaar niet kunnen, stuiten. - Einde citaat. Als aanvullende informatie kregen we navolgende gege vens: In 1986 werd een exem plaar aangetroffen, een onbe vrucht vrouwtje. Dit vrouwtje lokte vijf mannetjes aan, waardoor aangetoond is dat de soort hier inheems is. In 1987, 1988 en 1989 werden geen waarnemingen gedaan, in 1990 was het weer prijs: een exemplaar in de val op 31 mei en dan de hierboven ge noemde vondst. Wat die val betreft: insecten en trouwens ook veel andere dieren, denk maar aan licht bakken op hazen en konijnen, komen op licht af. Zeker op het licht van een speciale lamp. Vergelijk dat met de vliegenvangende lampen bij slagers en bakkers. Die lam pen zijn voorzien van een executie-inrichting, de zoge naamde vlinderlampen niet, maar wel van een vangin richting. Nagegaan kan dan worden wat er allemaal vliegt en het merendeel ervan wordt weer terug losgelaten. Blijven liggen was een waarneming van een_ ooie vaar op 24 mei "boven ciinge. De waarneming werd gedaan door Anette de Bakker uit Lamswaarde. Ook blijven liggen is de waarneming van een afwijkend gekleurde Turkse tortel. Die houdt zich in Hulst op in de Grote Bagij- nestraat, waar de heer Boone het beest sedert 15 maart re gelmatig ziet. Het duifje is niet helemaal isabelkleurig zoals dat behoort, maar de kop en de borst zijn wit en de vleugels voor een derde deel ook. De donkere streep in de nek is wel aanwezig. Het is een afwijking. Je krijgt die de laatste jaren wel vaker te zien, niet alleen bij tortels. Vorig jaar trokken hier in de streek wat jonge bruine kie kendieven, die ook gedeelte lijk albinistisch waren, nogal wat aandacht. Zoiets duikt van tijd tot tijd eens op, zij 1 We citeren daaruit: - Op de eerste dag van de inventari satie vond ik een prachtig vrouwtje van cerura erminea (witte hermelijn vlinder, G. S). De rups van deze soort leeft in de kruinen van oude populieren (Koch, 1984), die hier in ruim vol- het bij de ene soort wat meer dan bij de andere, want bij kiekendieven was dit ver schijnsel nog onbekend. Zo verschijnen er nu en dan in een populatie wilde konijnen zwarte exemplaren en ook wel roze-achtige. Na een tijdje verdwijnen die kleuren dan weer om een paar gene raties later weer op te duiken. Zoiets als roodharigheid bij mensen, dat, zoals de volks mond wil, 'een geslacht over slaat'. Tenzij je erop gaat kruisen natuurlijk dan krijg je het zuiver zoals talrijke fa milies in Ierland dat hebben. Als je er dan geen andere haarkleur inkruist, blijf je rood houden en als dan vele generaties later de nakome lingen politie-agent in New York zijn, heb je alle kans dat ze O'dit of O'dat blijken te he ten. Konijn: bescherming vooralsnog niet nodig. De konijnen van daarnet brengen ons dan op andere zoogdieren en ofschoon er al lang een Nederlands/Belgi sche Vereniging voor Zoog- dierkunde en Zoogdierbe scherming bestaat, wil men het in die kringen wat breder aanpakken. De bescherming van zoogdieren, vindt men, moet meer aandacht krijgen al denkt men daarbij dan niet direct aan het konijn of de muskusrat. Recentelijk is dan ook gestart met het tijdschrift ZOOGDIER - een gloed nieuw blad zoals de redactie zegt - en wie vanaf het begin een abonnement wil hebben, kan informeren op de Jans buitensingel 14 in Arnhem. Gevraagd wordt ook nogal eens waar men terecht kan met opgevangen, geringde postduiven. Let wel: geringde duiven. Daarvan mag je aan nemen dat het echte speeldui- ven zijn, waarop de eigenaar - ondanks dat het beestje zijn weg kwijt is- toch nog wei prijs stelt. De Nederlandse Postduivenhoudersvereni- ging kent daarvoor de zoge naamde 'Centrale hokken'. Dat zijn erkende opvangcen tra en geen 'liefhebbers' die zo proberen goedkoop aan duiven te komen om er dan snel mee naar de poelier te rennen. Centraal hok 28 is geves tigd aan de Oude Karnemelk- straat 5 te Koewacht en boven de Westerschelde kan men in Arnemuiden terecht op de Van Cittersweg 2 (centraal hok 65). Oja, dan nog iets. Toen we schreven over goede jagers, en we willen daar heel eerlijk in zijn, toen hebben we niet aan Wim van Remortel gedacht. KOERSBAL - In gemeen schapscentrum 't Heike na men dertig personen deel aan een koersbalmiddag van de KBO. Uitslag: 1. Ch. van Hou- te/A. van Goethem-Bracke, Heikant; 2. E. Baert-Y,. van der Ha-Bral, Koewacht. BINGO - De Katholieke Bond voor Ouderen houdt maandag 18 juni een grote bingo in De Warande, aanvang 13.30 uur. BINGO - Voor de ouderen van Kloosterzande en omge ving wordt vrijdag 16 juni een grote bingo gehouden in het parochiehuis te Groenendijk, aanvang 13.30 uur. KOERSBAL - De ouderen speelden een koersbalwed- strijd in St.-Martinus te Groenendijk. Uitslag: 1. G. Cornelissen-T. de Waal, 2. R. de Waal-C. van Meelen, 3. B. Kint-A. Corne- lissen. KAARTING - Uitslag kaar ting bij J. de Loos: 1. H. van de Eede en I. de Winckel, 2. L. Timmermans en M. Dehenin, 3. R. Thilleman en R. Verbist. KAARTING - Uitslag kaar ting bij R. Thilleman: 1. F. Blommaert en L. van Roeyen, 2. I. de Winckel en A. Ver hulst, 3. K. van Waterschoot en A. Thielens. KONING - De handboog schuttersvereniging Willem Telle hield de jaarlijkse ko- ningsschieting op het terrein aan de Woestijnestraat. Louis Vermeulen uit Kieldrecht werd met een sterk staaltje van schutterskunst de nieuwe koning. Hij schoot schoot de hoge en zij vogel in één schot naar beneden. KAARTING - In de Grego- riuscentrum vond de laatste kaarting van het seizoen plaats. Er deden 24 kaarters aan mee. Uitslag: 1. M. de Kayzer, 2. E. Elenbaas, 3. F. Deij, allen uit Axel. De nieuwe serie kaartingen van de katholieke bond voor ouderen begint in september. DAMESKOOR - Het dames koor Axel is in trek. Regel matig wordt het koor uitge nodigd om de kerkdiensten op te luisteren in het Terneu- zense verpleegtehuis Ter Schorre. Inmiddels is ook een uitnodiging ontvangen om te zingen in het streekzieken huis De Honte. Het koor be staat nu ruim een jaar en trad onder ander op in het Tref punt, voor de Zonnebloem, de Volkskerstzang in Axel, vooi de Christelijke Vrouwenbond en Philips Terneuzen. Hel koor staat onder leiding var C, Smies-de Visser. NIEUW-NAMEN - Zaal Thille man, 28 kaarters: 1. F. Blom maert, 2. L. van Roeyen, 3. G. Verhulst, allen Nieuw-Namen. OSSENISSE - Zaal Hot ter Nes se, Ons Vermaak, 68 kaarters. Bieden: 1. mevrouw De Waal- Bun, Hengstdijk; 2. J. van Dam me, Walsoorden; 3. H. Wartens, Hulst. Jokeren: 1. mevrouw Jan sen, Hulst; 2. mevrouw Van Damme-Mahu, Walsooren; 3. mevrouw Vlieger, Hulst. GRAAUW - Gemeenschapss- huis, 15 kaarters: 1. mevrouw De Koster, 2. mevrouw Dumez, 3. mevrouw Weemaes, allen Graauw. GRAAUW - Bond voor Ouderen, gemeenschapshuis, 38 kaarters: 1. V. de Caluwé, 2. J. van Laar, beiden Graauw; 3. mevrouw De Bruyn, Hulst. HENGSTDIJK - Camping De Vogel, 86 kaarters. Jokeren: 1. mevrouw Riemens, Terneuzen; 2. J. de Bakker, St.-Jansteen; 3. N. Dreesen, Hulst. Bieden: 1. P. Pop- pe, Koewacht; 2. mevrouw Goos- sen, Kloosterzande; 3. mevrouw De Waal, Hengstdijk. ST.-JANSTEEN - De Warande, 49 kaarters: 1. De Klerk, Graauw; 2. Borm, Hulst; 3. Him- bregtse en Hageman, beiden Clinge. BRIDGE - Bridgeclub Lams waarde speelde een 'vergade ringsdrive'. Uitslag: 1. Dé Bakker-Wauters, 2. Van Puy- velde-Smulders, 3. Van Hoot- egem-Heiszler. HEIKANT - Voor de 43e keer hield muziekvereniging Hei kant het jaarlijkse muziekfestival. Twee dagen lang was het in gemeenschapscentrum 't Heike een muzikale drukte, waarvan zowel de muzikanten als de muziekliefhebbers van genoten. „Bestond er vorig jaar nog enige twijfel over het voortbe staan van het muziekfestival in deze vorm, dan is deze nu vol ledig weggenomen," aldus se cretaris Walter Willaert van de organiserende vereniging. „Het weer speelde mee, er was een groot aantal deelnemers en er waren heel wat toehoorders. Hierdoor kan men van een ge slaagd muziekfestival spre ken," zo was de conclusie van de secretaris. Het festival begon zaterdag middag met een rondgang van de muziekvereniging Heikant door het dorp. 's Avonds traden zes drumbands op. Zondag was er een gevarieerd programma, waaraan Nooit Gedacht uit Graauw, St.-Jan uit St.-Jan- steen, Weldoen door Vermaak uit Clinge en de koninklijke harmonie St.-Cecilia uit Kloos terzande hun medewerking aan verleenden. Doordat fan fare Excelsior uit Terhole af moest zeggen wegens vele zie ken in de vereniging, gaf de muziekvereniging Heikant ook nog een uitvoering. Van onze duivensportmedewerker HULST - De provinciale wedvlucht, gehouden vanuit Mont Lucon, kende een traag verloop. Heel veel van de 3040 deelnemende duiven zagen geen kans om nog maandag het thuishok te bereiken. In Mont Lucon zelf, waar het konvooi om 07.30 uur aan het luchtruim werd toevertrouwd, waren de weersomstandigheden gunstig. Op hun vlucht naar het noor den kwamen de vogels al gauw in de bewolking, verder werd het zicht slechter. Het feit dat de duiven twee etmalen langer dan was voorzien in de manden moesten blijven, drukte even eens zijn stempel op het ver loop van het concours. Winnaar werd een duif van Ed de Cock uit Hulst. Geklokt om 16.49 uur liet de vogel een gemiddelde snelheid voor zich afdrukken van 1002 meter per minuut. Succesvol was De Cock, want drie minuten later klokte hij een tweede duif, die met een snelheid van 997 mpm ook hoog geklasseerd wordt. De verder vroegste meldingen kwamen van; Antoine Thijs, St.- Jansteen, 16.437 uur, 1000 mpm; H. Paauwe, Yerseke, 17.12 uur, 1000 mpm; J. en P. Nolet, Axel, 16.46 uur, 999 mpm: O. van Damme, Koewacht 16.46 uur, 995 mpm; J. de Schipper, Kapelle, 17.15 uur, 992 mpm; R. Galle, Zaamslag, 16.59 uur, 986 mpm; H. van de Veeke, Westdorpe, 16.59 uur, 971 mpm; A. Arens, Spui, 17.06 uur, 970 mpm; K. Verbunt, Axel, 17.06 uur, 965 mpm; combinatie Bakker, Middelburg, 17.29 uur, 963 mpm; J. Bras, We- meldlnge, 17.38 uur, 961 mpm; Ed Vermast, Yerseke, 17.37 uur, 960 mpm; L. Schmid, Goes, 17.36 uur, 960 mpm; G. Dusarduijn, Groede, 17.20 uur, 857 mpm; C. de Putter en zoon, IJzendijke, 17.18 uur, 950 mpm; G. Janssens, Koewacht, 17.15 uur, 946 mpm; J. Rieteco, Oostburg, 17.20 uur, 946 mpm; A. Arrebout, 1 Kruiningen, 17.47 uur, 936 mpm; M. von Hout, Driewegen bij Biervliet, 17.30 uur, 934 mpm; A. Mabelis Cadzand, 17.32 uur, 933 mpm; J. Geernaert, Sas van Gent, 17.22 uur, 930 mpm; Joh. Poelman, 's-Heer Arendskerke, 17.55 uur, 928 mpm; Jac. Buijze, Terneuzen, 17.35 uur, 928 mpm. Van onze verslaggever ZUIDDORPE - De inwo ners van Zuiddorpe krijgen woensdag 27 juni gelegen heid om mee te praten over een dorpsplan voor hun dorp. Die avond wordt om 19.00 uur een hoorzitting gehouden in het dorshuis 't Kaaike. Ter voorbereiding hierop wordt volgende week huis aan huis een folder verspreid met informatie. In het kader van het dorpsplan heeft een door de gemeente ingestelde werk groep een inventarisatie ge maakt van alle voorzieningen in Zuiddorpe en op te lossen knelpunten. Het dorpsplan heeft tot doel maatregelen aan te geven die de leefbaarheid vergroten.

de Stem | 1990 | | pagina 19