Sterk rennersveld in Lamswaarde: AAN SPORT EX Van de Bos winnaar in Maubray *53 320.320.14 AMATEURS EN TRIMMERS ZEEUWS-VLAAMSE TRIMFEDERATIE NIMF LINDA? Sjaak Rommers sterkste in Wissenkerke Erelijst Burgers moeiteloos een ronde verder PARTEM VAN ZEELAND 4 WOENSDAG 13 JUNI 1990 IS AUTOBEDRIJVEN B.V. DE B.V. ET* 5.25 !3*56 HULST - De volleybalvereniging Morres uit Hulst viert zaterdag 16 juni het 35-jarig bestaan. Hoewel er genoeg redenen zijn om feest te vieren, betekent het eigenlijk ook een beetje een af scheid. Volleybaltopper in Den Dullaert Sterke start ZC Koewacht in Amsterdam NIEUWSOVERZICHT CD-kampioenschappen in Terneuzen Werpmeerkamp in Middelburg Ronde van Denoek voor trimmers Atlantic wint nachttoernooi Vijfde plaats Tanja Tienpond Opleiding jeugdvoetbaltrainer A57 T14 [augustus, dus een hele zomer lang, 126 met z'n extra's centraal. Kiest tschuifdak en de financiering, dan P,- contant Vlazda- dealer. U vindt het adres in r I) S S E tl MENS El» MACHINE (95,-, Wagon vanaf 33.595,-. Prijzen ind. BTW, .Importeur-Auto Palace de Brncfchorst B.V.. Den Haag. lellen, uiterste registrotiedotum 30 sepL 1990. voor Bergen op Zoom e.o. BEDRIJF Bergen op Zoom (Nieuw-Borgvliet) - Tel. 01640-34254 »r Breda e.o. -14, Breda, 076-213825 36 HK Terneuzen tel. 01150-16500 - Tel. 01660-3682 o.m. Heet Tl. 06 jr. achter 't ir jou.... 1.06- Van onze sportmedewerker LAMSWAARDE - Het wie- Iercomité van Lamswaarde is er opnieuw in geslaagd zaterdag 16 juni "een sterk deelnemersveld aan het vertrek te krijgen. Zo'n ze ventig amateurs hebben in geschreven. In de vroege middaguren rijden de trim mers van de Zeeuws- Vlaamse Trimfederatie door de straten van het kerkdorp. Bestuurslid Adri d'Hont is dik tevreden over het aantal in schrijvingen bij de amateurs. Dat is toch een teken dat de renners graag naar Lams waarde komen. Er wordt overi gens op die dag een grote wed strijd verreden in Bergen op Zoom, maar blijkbaar heeft onze koers de nodige uitstra ling gezien het grote aantal in schrijvingen." De voorbereidingen voor deze koers dateren al van en kele maanden geleden. „Er komt natuurlijk altijd het no dige bij kijken om alles te rege len, want niets mag over het hoofd gezien worden. Op den duur kun je terugvallen op er varing. We zijn klaar voor de wedstrijd," stelt d'Hont vast. Het wordt de veertiende uit gave van de amateurkoers. De eerste tien jaar stonden in het teken van de Leon Strobbe-in- memoriamwedstrijd. Die naam heeft het wielercomité al en kele jaren gewijzigd. Vorig jaar was het trouwens een top per. „Ja, we hebben toen ook de start van de Wim Hendriks Trofee georganiseerd. Dat ver liep vlekkeloos. Die wedstrijd hadden we weer naar Lams waarde kunnen halen, maar dat brengt zoveel werk met zich mee dat je dat als klein co mité niet kunt behappen. Als je met vijf man de zaakjes rond moet zien te krijgen is één koers voldoende. Misschien pakken we in de toekomst nog wel eens een keer met wat an ders uit," stelt d'Hont. Onder de deelnemers tal van bekende namen, zoals Vester Aarts, Toine den Braber, André de Bruijn, Jackie Fortrei, Francois Franse, Wilfred Geijs, Chris Goeree, Karei van Goe- them, Frank Gommers, Harold d'Hont, Mario van de Klundert, Toine van Loon, Rolf Mobach, Hans Moens, Cor Vervaet, Pa trick van Passel, Mark de Smit, Toon van der Steen, Martin Stroosnijder, Ab Verplanke, Edwin van Waterschoot, Wer ner Wieme en Patrick van de Vijver. „We hebben nog contact met enkele sterke Belgische renners, maar of dat allemaal doorgaat is nog de vraag. Zo zouden we natuurlijk ook graag de winnaar van het Zeeuws-Vlaamse Wielerweek end aan de start zien. Die ge sprekken moeten in de laatste dagen'afgerond worden. Lukt dat niet, dan is er nog geen ramp gebeurd. Het is gewoon een bewijs dat we actief zijn," vertelt d'Hont. De start van de amateurs is om 16.00 uur. De permanence is gevestigd in café De Lamsoren aan de Dreef. In die straat wor den ook de start en de finish gelegd. De trimmers rijden eveneens in Lamswaarde. Het korps van Honoré van Waes strijkt al om 12.45 uur neer om de recrean ten/veteranen weg te schieten. De A-trimmers vertrekken om 14.00 uur voor een koers over 60 kilometer. Er is een leidersprijs en minstens één klassements purt. Place du Marché is hoofd sponsor van deze koers. Henk de Bruijne, Johan Krap, Rik de la Ruelle, René Heyboer, Jan Dubbeldam, Rudi Rabout, Rudi Buzeijn en Willy de Feber zijn de favorieten voor de zege. Morres Hulst bestaat 35 jaar Door Willy van Leeuwen 'Mister Morres', Jo Everaert, moet het om gezondheidsre denen wat rustiger aan gaan doen, hoewel hij toch nog wel de coaching voor zijn rekening zal blijven nemen. „We hebben kader waar de meeste verenigingen jaloers op zijn. We hebben klinkende re sultaten behaald in de afgelo pen jaren en er is nog volop ta lent aanwezig. Toch krijgt de vereniging een nieuw gezicht na een anderhalf jaar durende reorganisatie. Het gaat goed met Morres," zegt Jo Everaert aan de vooravond van de jubi leumviering. Morres is al vele jaren de meest toonaangevende vereni ging in het Zeeuwse volleybal district. De Hulsterse volley balvereniging vond zijn oor sprong in Terhole, waar in 1955 het startsein werd gegeven door vooral mannen als Jo Everaert en Louis Provoost. Wedstrijden werden per fiets bezocht. De club verhuisde steeds meer naar Hulst en kwam in de competitie uit on der de naamen Taktika, Wat- neys-Taktika en sinds 1974 als Morres. De Hulstenaren hebben in de loop van de jaren een aantal voorzitters versleten. Louis Provoost -was voorzitter tot 1979 waarna hij tien jaar lang werd opgevolgd door Rudy Thomas. De reorganisatiecom missie werd geleid door Van Bremen, zodat nu Vincent Col- sen het heft in handen heeft ge nomen. Gerrit Naessens was in de jaren zestig eveneens een van de stuwende krachten, ter- wijl Jan Schot in 1978 een nieuwe impuls aan de volley- Geniet van twee kante" 50 ct./min. 06- De Trio-Bisex-Box VW vrouw vrouw man, oi man vrouwrelaties, enige box die deze coi ten waarmaakt 06.320.326.88 Hij is wel vaak in y=-r maar blijf proberen- PORNOBOX, schaamd, maar wel- 06.320.320.51. De Ruilsex Box. Snel taat. Géén geschrijf, 9 gewacht. Veel plezie' deze nacht! 06.320.32»- (50 cent per Van onze volleybalmedewerk HULST - Ter gelegen heid van het 35-jarig bestaan van volleybal vereniging Morres uit Hulst krijgt de Zeeuwse volleyballief hebber zaterdag 16 juni de volleybaltopper tus sen TDK/Brevok uit, Breda en Rentokil/Ze- venhuizen aangeboden. Deze wedstrijd wordt gespeeld in sporthal Den Dullaert en begint onj 16.00 uur. De toegang is gratis. Bre- v°k was in de beginfase de smaakmaker in de ere divisie, maar uiteindelijk ging Rentokil wel met de ■titel en de beker lopen. Drie oud-Morres-spe- lers, Michel Everaert, Martin Roodzant en Ro nald Reunis, komen uit voor de Bredase equipe. Zij komen ongetwijfeld net publiek tonen wat ze allemaal hebben bijge leerd. De samenstelling van de pe'de teams is als volgt: Ren- ™ul: Laurens Clardey, "earten Verdonck, René van geenwijk, Mare Dronkers, gonald Kooiman, Don Ver- i??Su' Gwi Heijting, Hans undhout, Jan Clardeij, Cees Opijnen, Brecht Roden- Eduard Blanken en de 'rainers Toon van de Burgt I" Jaap Akkerhuls. Brevok: gwder van Aartrijk, Martin i™<kant, Ronald Reunis, {•«to Baecklandt, Remco van Stipe, Hans Vesters, John VnS' ^chel Everaert, Paul „jeeke, Marco Vermeulen, Simons, Marcel van Tiel de trainers Paul van Rijt- en en Tom Berwers. balontwikkeling van Morres gaf. Momenteel heeft Morres 140 leden met veel talentvolle jeugd. „Het is altijd ploeteren geweest," begint Jo Everaert zijn verhaal met zijn twee on afscheidelijke krukken in de buurt. Hij onderging enige tijd geleden een heupoperatie. „In de beginperiode wisten we niets af van de volleybalsport. We waren wel heel fanatiek. Technisch stelde het niets voor. De tijden waren wel anders, we gingen overal op de fiets naar toe. Er was geen televisie en de sport vulde onze vrije tijd. Toch zijn er nu ook velen fana tiek met deze sport bezig. Ommekeer De ommekeer is bij ons ge komen nadat we meer spelend zijn gaan trainen. En tegen een, twee tegen twee, het verbete ren van het voetenwerk. Ook de trainingsmogelijkheden werden beter en dankzij de sponsor konden we talenten di rect opvangen. We hebben al tijd veel op een klein veld ge werkt. Je kunt best met 24 spe lers trainen, ook op twee ni veaus. De sterkeren voelen zich beter dan de zwakkeren en krijgen zelfvertrouwen. An dersom kunnen de zwakkeren-^ zich aan de sterkeren optrek ken." De aanpak van Morres heeft in de afgelopen jaren bewezen resultaat op te leveren. „We hebben de jeugd goed opgevan gen. Bovendien was er altijd een vakleerkracht gymnastiek - en dat werkte toch door. We waren er als kader altijd, kwa men ze niet naar de trainingen dan vroegen we waarom, we hebben er altijd goed aan ge trokken." Momenteel barst de Hulsterse club nog steeds van het talent. Bij de jeugdwed strijden zijn de Hulsterse teams superieur. Mischa Cour tin en Job Verpoorte zijn al weer twee talenten die in het eerste team hun opwachting maken. „De jongere jeugd is even eens goed bezig. De opvang is gewoon belangrijk," doceert Jo Everaert, die geen trainingen meer gaat geven. Morres heeft in de 35 jaar grote successen meegemaakt. „Het terugtrek ken van de vrouwen uit de eer ste divisie was eigenlijk een opluchting. Er was geen mate riaal beschikbaar, ook in de re gio niet. Ik werkte liever met een jonge groep die tijd heeft. Ik heb er altijd veel plezier aan beleefd. Nu is na anderhalf jaar een nieuwe vereniging op gestaan. De commissies func tioneren goed en mannen als Guido de Beule en William Taelman zetten met anderen het werk voort." Het zal wel rustiger worden in de Clausstraat. Vroeger was het woonhuis van Jo Eveaert het verzamelpunt voor vertrek. „Dat bracht altijd een gezellige drukte met zich mee," besluit Jo Everaert, die Morres op de voet zal blijven volgen en de coaching van een team wel voor zijn rekening zal nemen. De jubilaris heeft trouwens de selecties voor het nieuwe sei zoen vrijwel rond. Ed Koers gaat het eerste mannenteam trainen, Wim Boeye komt over van Scheldesport, terwijl Ro nald van Eerdenburg is ge stopt. Bij de vrouwen komt Marleen van de Vijver terug en gaat Manou Speleman mis schien naar Stekene. Het hoogst spelende mannenteam uit de glorietijd van het jubilerende Morres toen het naar de eerste divisie promoveerde. Staande van links naar rechts: Kees-Jan van Haelst, Ro nald van Eerdenburg, Michel Everaert en Guido de Beule. Zittend van links naar rechts: Eddy Bertram, William Taelman, Ronald Reunis, Pieter Hamelinck en Ger Keyzers. Het hoogst spelende damesteam van Morres dat naar de eerste divisie promoveerde. Staande van links naar rechts: Karine Mangnus, Elly de Theye, Marleen van de Vijver, De- nise Broeckmans en trainer Jo Everaert. Zittend van links naar rechts: Mar ja de Rechter, Jo- landa de Rechter en José de Theye. Van onze motorsportmedewerker TERNEUZEN - Net als zijn 'eigen' Axelse circuit, behoort ook het zandcircuit van Maubray tot de favoriete omlopen van mo torcrosser Herman van de Bos uit Koe wacht. Een slechte start in de eerste man che weerhield hem er van zich aan de kop van het startveld te laten zien, maar toch pakte hij de zege in zijn klasse, de 500 cc. De tweede manche verliep voor Van de Bos ech ter naar wens. Op de van hem bekende wijze reed Van de Bos ontspannen naar de reekszege en dagoverwinning. Succes was er opnieuw voor Jacky Westdorp, die na zijn overwinning in Wachtebeke opnieuw op de hoogste trede van het erepodium plaats mocht nemen. Toch blijft zijn concurrent Nico Heystek iedere wedstrijd nadrukkelijk tegengas geven. In de eerste manche reed Heystek opper machtig naar de zege, gevolgd door Alain Roels en Westdorp op de derde plaats. In de tweede manche waren de rollen precies omgekeerd. Deze keer voerde Westdorp het veld aan, ge volgd door Leo Martens en moest Heystek ge noegen nemen met de derde stek. Een defect aan de tijdwaarneming zorgde er voor dat de tweede manche beslissend was voor de eindstand en zo ging Westdorp met de bloemen naar huis. UITSLAGEN Junioren 125 cc: 1. Werner Geleyns (België). Junioren 250 cc: 1. Angelo Saman (België), 3. Patrick Piessens (St.-Jansteen). Junioren 500 cc: 1. Pascal de Cremer (België), 2. Ad Geldof (Oostkapelle), 4. Henny GijSt'l (Heikant). Senioren 125 cc: 1. Eric van Soest (Bosschenhoofd), 11. Henk Buys (Middelburg), 13. Eric van der Wekken (Zierikzee). Nationalen 250 cc: 1. Peter de Pijpere (België), 2. Jean Pierre de Bleyser (Heikant), 6. Gerton Traa (Westdor- pe), 8. Gino van der Wiele (Hulst). Nationalen 500 cc: 1. Herman van de Bos (Koewacht). Internationalen 250 cc: 1. Jacky Westdorp (Water vliet), 11. Steven Mangnus (Vogelwaarde), 14. Frank van Kruyssen (Kloosterzande). Internationalen 500 cc: 1. Luc van der Veken (België). Vrijetijdsrijders: 1. Dick Passchier (België), 6. Peter Rijk (Kloosterzande). Van onze sportmedewerker WISSENKERKE - Sjaak Rommers uit Rilland oogstte succes met een solo in de trimkoers te Wissen kerke. Vijf ronden voor het einde ontsnapte Rommers en gaf daarna geen krimp meer. In de B-categorie eiste Wim Wielhouwer de zege voor zich op. In de C-groep gingen Sjaak van Vlimmeren, Joop Smet en Adri van den Dries aan de haal. Zij werden bij gebeend door Pierre van der Smissen. Van Vlimmmeren bleek de snelste in de laatste meters. UITSLAGEN A-categorie: 1. S. Rommers (Ril land), 2. J. van 't Westende('s-Hee- renhoek), 3. R. Meijer (Putte), 4. M. Gunst (Yerseke), 5. C. de Nooyer (Aagtekerke), 6. S. Koole ('s-Hee- renhoek), 7. D. Verhulst (Waarde), 8. J. Weststrate (Goes), 9. I. Koe man (Wolphaartsdijk), 10. C. Schroevers (Arnemuiden). B-categorie: 1. W. Wielhouwer (Sommelsdijk), 2. L. Verhulst (Roosendaal), 3. A. de Punder (Ovezande), 4. J. Kole (Kapelle), 5. J. de Punder (Ovezande), 6. J. Pot-, appel (St.-Maartensdijk), 7. J. Je- remiasse (Wemeldinge), 8. K. Beenhakker ('s-Heer Arendsker- ke), 9. J. Tolhoek (Yerseke), 10. N. Zweedijk (Krabbendijke). C-categorie: 1. S. van Vlimmeren (Etten-Leur), 2. J. Smet (Goes), 3. P. van der Smissen (St.-Willebrord), 4. A. van den Dries ('s-Heeren- hoek), 6. B. Lobbezoo (Hendrik Ido Ambacht), 6. F. van Camp (Halste ren), 7. R. Mathijssen (Roosendaal), 8. C. Zweedijk (Oostdijk), 9. T. Poortvliet (Oost-Souburg), 10. A. Kuzee (Oost-Souburg). Van onze volleybalmedewerl HULST - Morres heeft in zijn 35-jarig bestaan veel successen geboekt. Het werd vijf keer kampioen in de lande lijke competitie en be haalde negen nationale titels bij de jeugd. Voorts nam het 46 keer deel aan de Nederlandse kampioenschappen, 29 keer aan kampioen schappen van Zeeland, werd negen keer beker kampioen van Zeeland en 26 keer kampioen bij de jeugd in Zeeland. Het technisch kader bestaat bij Morres uit Guido de Beule, Ronald van Goethem, William Taelman, Roger Bogaert, Ria Everaert, Jacques de Booy, Mieke Pieters en Ed Koers. Van onze zwemmedewerker KOEWACHT - ZC Koe wacht heeft de openingwed strijden op de langebaan succesvol volbracht. In Am sterdam kwamen de Koe wachtenaren in de ploegen- stand als eerste uit de bus. Het grootste aantal deelnemers - in totaal doken zo'n 1500 zwemmers en zwemsters de Amsterdamse Bosbaan in - kwam uit op het onderdeel 2000 meter vrije slag mannen. Van de 108 deelnemers won Krane- man uit Den Haag in 23.18.1. Arno van de Berghe van ZC Koewacht werd dertiende in 25.29.8. Zijn teamgenoot Jeroen Korstanje finishte als 25e in 26.17.3. De overige leden van ZCK - Peter Verhoeven, Peter Verdurmen, Boris Colsen, Wouter de Sar en Arjen Dek ker - kwalificeerden zich in de middenmoot. Op het onderdeel 2000 meter schoolslag mannen won Nico Wempe uit Den Haag in een tijd van 29.38.4. Koen de Ridder (ZCK) werd hier elfde in 33.29.1. Van de Koewachtse zwemclub werd Jurgen Borgt veertiende in 34.15.6, Auk de Maat acht tiende in 34.33.6 en Evert de Maat 28e in 35.30.2. Voor deze confrontatie doken 52 zwem mers het water in. Bij de vrouwen gingen op de 2000 meter schoolslag 36 zwem sters van start. Karin Moed van TZC won in een tijd van 32.51.1. ZCK-zwemster Ilse Schram werd zesde in 33.44.9, voor haar clubgenotes Wende- lien Velgersdijk (negende in 35.22.1), Anouk Borgt (elfde in 36.07.4), Renate Lauwerse (24e in 38.28.4) en Audry de Booy (26e in 38.34.7). Op de 2000 meter vrije slag gingen 72 deelneemsters met elkaar in de slag. De Smet uit Hoorn zegevierde op dit onder deel in een tijd van 28.50.5. De ZCK-deelrieemsters moesten het hier met een middenmoot- positie stellen. Eline Velgers dijk klokte 29.45.9, Ingeborg Hamelink 30.35.2 en Christian de Kerf 31.36.5. In het komende weekeinde is ZCK evenals vorige week gast heer van de Zeeuwse zwemtop. In zwembad 't Plaatje in Axel wordt zowel zaterdag als zon dag het tweede deel van de Zeeuwse zwemkampioen- schappen afgewerkt. Op beide dagen beginnen de wedstrijden om 17.00 uur. TERNEUZEN - De Terneuzense atletiekciub AV Scheldesport houdt zaterdag 16 juni de individuele kampioenschappen voor C- en D-junioren. Kampioenschappen die een gesloten karakter hebben, hetgeen betekent dat atleten en atletes die niet zijn aangesloten bij een Zeeuwse club niet kunnen deelnemen. De wedstrijden worden gehouden op de kunststofaccommodatie van het Zuidersport park in Terneuzen en beginnen om 11.00 uur. MIDDELBURG - De Middelburgse atletiekvereniging Dy namo houdt op zaterdag 16 juni een werpmeerkamp voor se nioren en AB-junioren. Deze werpmeerkamp bestaat uit de onderdelen speerwerpen, discuswerpen en kogelstoten en begint om 12.00 uur op de kunststofbaan aan de Nassaulaan in Middelburg. Naast de werpdriekamp is er nog een aantal bijnummers. Voor de A- jongens en A-meisjes is er een 800 meter en voor de senioren (mannen en vrouwen) en veteranen (mannen en vrouwen) staat er een 3000 meter op het programma. HOEK - Aan de vooravond van 'Hoek Totaal' wordt op vrijdag 15 juni de jaarlijkse 'Ronde van Denoek' voor trimmers gehou den. De start is om 19.00 uur in de Langestraat. Het nieuwe parkoers heeft een lengte van 1100 meter en die afstand moet vijftig keer worden overbrugd. Door de talrijke premies belooft het een aantrekkelijke koers te worden, zowel voor de renners als het publiek. Er kan worden ingeschreven bij Ina de Graaf-Van Tatenhove of bij café De Instuif te Hoek. Bewoners van Hoek 'die om of nabij het parkoers wonen, wordt verzocht hun huis dieren die avond binnen te houden. AXEL - Het zeven uur durende nachttoernooi zaalvoetbal dat Olaf de Bart en Theo de Jonge in de Axelse sporthal 't Sportuus hielden, is geëindigd in een overwinning voor Atlantic uit het Belgische Stekene. Deze formatie kwam tijdens het afwerken van de halve com petitie als sterkste uit de bus. Moy Fa legde in dit sfeervolle toernooi, dat van 24.00 tot 07.00 uur duurde, beslag op de tweede plaats. Derde werd De Inblikker (Axel), gevolgd door De Nachtbrakers (Terneuzen), Porte d'Or (IJzendijke), Dozo (Axel) en Benelux (Axel). De arbitrale leiding was in handen van Ma- chiel van Heeze, Eddy Seghers en Lou Verhage. BRUGGE - Tanja Tienpond legde tijdens wedstrijden met de nationale atletiekploeg in Brugge beslag op de vijfde plaats op het onderdeel speerwerpen. Haar afstand bedroeg 43 metef en 34 centimeter. De wedstrij den werden gehouden in het kader van de vrouweninterland tussen Nederland, België en Engeland B. Nederland eindigde op de tweede plaats met 109 pünten. België won deze interland met 135 punten. Tijdens een loop over 10 kilometer in Den Haag reikte Kim Reynierse van Dynamo naar een achtste plaats met een tijd van 29 minuten en 8 seconden. Zijn clubmakker John Vermeule werd elfde in 29.12. De zege was voor Tonny Dirks in een tijd van 28.37. MIDDELBURG - Komend voetbalseizoen kan er weer een groot aantal voetbaltrainers worden opgeleid. Bij voldoende deelname start dit najaar zowel een cursus jeugdvoetbaltrai ner, als een opleiding trainer-coach III. Voor beide opleidingen is de laatste inschrijvingsmogelijkheid op 1 augustus gesteld. In de cursus jeugdvoetbaltrainer wordt vooral aandacht besteed aan de manier waarop het voetballen van de jeugdspelers verbeterd kan worden. Daarmee wordt vooral het coachen van jeugdvoetballers bedoeld. Uitgangs punt is dat de jeugdvoetbaltrainer leert om onderdelen die in het voetbalspel aanwezig zijn, te vertalen naar de trainingen en omgekeerd. De cursus jeugdvoetbaltrainer duurt vier maanden en bestaat uit 20 lessen van 3 uur. De nadruk zal daarbij liggen op de praktijk. Wellicht dat deze cursus komend najaar gehouden kan worden in Serooskerke. De opleiding voor trainer-coach III zal waarschijnlijk weer in Kruiningen worden gehouden, maar dit is afhankelijk van de woonplaats van de kandidaten. De houder van het diploma trainer-coach III heeft het recht om na verkregen licentie als trainer op te treden van afdelingselftallen. Deze cursus duurt eveneens ongeveer vier maanden en bestaat uit 24 lessen van 3 uur. ERIC VEREECKEN uit Hulst reed in het Belgische Tervuren bij de amateurs naar een vierde plaats. Tevens werd hij win naar van het bergklassement. FRANK GEENSEN uit Terneuzen werd elfde in Belsele. SANDY DE MUNCK uit Sas van Gent werd er dertiende. EDDY CROMHEECKE uit Aardenburg reikte naar een ze vende plaats in Ursel. FRANK GOMMERS uit Philippine werd er negende. In Bassevelde was FRANK GOMMERS negende en EDDY CROMHEECKE zeventiende. CONSTANTIJN BURTON uit Zaamslag boekte een fraaie overwinning in een juniorenkoers in Wouwse Plantage. PASCAL VAN BELLEN uit Koewacht werd bij de junioren in het Belgische Hamme tiende. DANNY SCHOUT uit Sas van Gent werd zesde bij de nieuwe lingen in St.-Laureins. Van onze tennismedewerker MIDDELBURG - Tijdens de Zeeuwse tenniskam pioenschappen in Middel burg heeft Olaf Burgers een ruime 6-1, 6-0-overwinning behaald op Fred Hendrikse. Dit was de bijna 17-jarige Terneuzenaar ook wel ver plicht wegens zijn eerste plaatsing op het schema bij de mannen-C2. Burgers vestigde afgelopen winter de aandacht op zich door tijdens de indoorkam pioenschappen verrassend de titel binnen te halen in deze ca tegorie. Zijn volgende tegen stander in Middelburg is René de Looff, die met 6-3, 7-6 afre kende met Aart Jan de Looff. Wat de als eerste geplaatste Burgers wel lukte, dat ging niet bij de tweede geplaatste Jurjen Mooibroek. Hij sneuvelde al di rect in de eerste ronde tegen Tim Verbruggen, al gebeurde dat in drie sets: 6-3,2-6,6-2. De 12-jarige VirgilGreeve doet het niet alleen nationaal goed, maar liet ook in Middel burg zijn visitekaartje achter. Hij was verantwoordelijk voor de uitschakeling van de als ze vende geplaatste Arthur Jan Roose in de Cl-categorie. Met het kleinst mogelijke verschil ging de winst in drie sets naar Greeve: 7-6, 6-7,7-5. De achtste geplaatste René Montenarie liet zich echter niet verrassen. Met 6-1, 6-3 bleef hij baas over Wilfred Meulmeester. UITSLAGEN MANNEN Enkel Cl eerste ronde: Ramon de Jong-Rochard van Tuijl 7-6,1-6,6- 0, René Montenarie-Wilfred Meul meester 6-1, 6-3, Lennard van der Boom-Jauko Bronkhorst 1-6, 6-3, 6-3, Virgil Greeve-Arthur Jan Roose 7-6, 6-7, 7-5, Armand Tour- nois-Glen MacGillavry 6-4,7-5. Enkel C2 eerste ronde: Olaf Bur- gers-Fred Hendrikse 6-1,6-0, René de Looff-Aart Jan de Looft 6-3, 7- 6, Tim Verbruggen-Jurjen Mooi broek 6-3,2-6,6-2. VROUWEN Enkel Cl: Ericka Ouwehand-Ca- thelijne Schotte 2-6, 6-2 walk-over wegens blessure Schotte, Miranda de Veij-Eva Labrujere 6-2, 6-3, Cora Cij vat-Elisabeth Buijs 6-3, 7- Enkel C2: Chantal de Veij-Elsa Grootenhuis 7-6, 6-2, Ineke van Leersum-Allisia van Belzen 6-3,6- 0.

de Stem | 1990 | | pagina 15