H. Bruggeman wil hoorzitting over fietspad in Terhole WETHOUDER VAN WAES: OMBUIGING VAN HET BELEID Iëestem dementie.T SIRE A. van Waes is nieuwe loco-burgemeester Axel Hontenisse: Fusie WMZ en PZEM alleen onder voorwaarden Wijkentoernooi Koewacht tijnseien herkent voorkomen. tear-09- Showkorps Thalia uit Axel viert 45 jarig jubileum Jeugdcircus Reinardi treedt twee keer op 4 Mei-herdenking in Axel PLAATSELIJK NIEUWS WEEKENDDIENSTEN nK STEM VAN ZEELAND 2 VRIJDAG 20 APRIL 1990 Open Zeeuws kampioenschap luchtgeweer Terugval Nice Subsidie Hulst Clinge Kloosterzande Nieuw-Namen Lamswaarde Aia zoenen ilieren ubileum, receptie, ing, overwinning, openbare dank, 1 best eens in de i familieberichten, ir hoeft het niet te lom 2,13, één it a 2,70. i foto of afbeelding 45 mm rekenen erige tarieven op ite betaling wordt end. Foto's worden 76-236442 of geef itsing af bij één van ;e opgaven worden d indien naam en ndien uw betaling 1 is. echt voor teksten inen te weigeren. :n bereiken over de de uitgever zich het hn de opdrachtgever jeven. nieuws i op donderdag f*rfp. ifrim ry* H**** '-"TC "G T22 Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Het Hontenisser raadslid H. Bruggeman (CDA) wil dat de gemeente een hoorzitting belegt over de aanleg van een fietspad rond het dorp Terhole. ruggeman pleitte daarvoor tijdens de afgelo pen woensdagavond gehou den raadsvergadering. „De meningen over het fietspad zijn nogal verdeeld in Terhole. Dat geeft nogal wat problemen. Laten we samen met Rijkswa terstaat op een hoorzitting de mogelijkheden bespreken", zo zei Bruggeman. L. Mangnus was eens op pad gegaan en had gesprekken ge voerd om tot een oplossing te komen voor de onveilige situa tie, veroorzaakt door het hui dige fietspad. Dat ligt onge scheiden van de rijksweg en slingert zich met verraderlijke bochten door het dorp. Dage lijks maken heel wat scholieren uit Lamswaarde, Vogelwaarde, Hengstdijk, Terhole en Kloos- terzande gebruik van het fiets pad. Vanwege het drukke autoverkeer is dat voor die fietsers levensgevaarlijk. „Ik heb gesproken met de fa milie Steijaert en die zijn be reid mee te werken aan de ver koop van hun huis. Dan is het gevaarlijkste punt weg en kan het café blijven", opperde Mangnus. „Maar dat heb ik ook helemaal niet gezegd", sprak Bruggeman fel. „Dat kan toch niet man, een dorp zonder ca fé." Burgemeester A. Kessen waarschuwde er voor dat het onverstandig zou zijn van Hon- tenisse om al te moeilijk te doen over het fietspad. Immers, de aanleg van het fietspad kost 330.000 gulden en wordt betaald door Rijkswaterstaat. „En daarom moeten we oppassen niet teveel blokkades op te werpen nu we in de gelegen heid zijn dat we het fietspad aan kunnen laten leggen door Rijkswaterstaat", aldus Kes sen. Overigens zegde hij toe alle aangedragen suggesties mee te nemen in de gesprekken met Rijkswaterstaat. Volgende week overleggen gemeente en Rijkswaterstaat opnieuw over het fietspad. Extra geld voor wegen Axel >AUWELS en van jullie kampioen- het nog ndaag ge- A EN (LIN en dat zul- r niet ver- stcommis- Van onze verslaggever AXEL - De gemeente Axel gaat meer geld uit trekken voor het onderhoud van straten, wegen, pleinen, plantsoenen en rioleringen. Dat is een van de kernpunten in het beleid van de gemeente voor de komende vier jaar. Het belangrijkste in ons beleidsprogramma voor de ko mende vier jaar is toch dat daar structureel meer geld voor moet komen", aldus wethouder en loco-burgemees- ter A. van Waes. planning is gemaakt op dit ter- Deze beleidsombuiging willen rein. Daar moet ook de ver- B en W gestalte geven door in eerste instantie mogelijkheden te zoeken om extra geld vrij te maken uit de begroting. Het geld moet beschikbaar komen nadat eerst een meerjaren- KLOOSTERZANDE - Zon dag 29 april worden voor de eerste keer kampioenschap pen luchtgeweerschieten gehouden in Kloosterzande. De organisatie is in handen van de schietsportvereniging De Reizende Kogel, die een veer tigtal zusterverenigingen heeft uitgenodigd voor deelname. De deelname staat overigens open voor iedereen. Het kampioenschap wordt gehouden in café De Reizende Man waar men op vier banen geschoten kan worden. De wedstrijden beginnen om 9.00 uur en afhankelijk van de deel name zal de prijsuitreiking plaatsvinden tussen 20.00 en 22.00 uur. Behalve bekers zijn er ook andere prijzen te win nen. De toegang is gratis. keerssituatie in betrokken worden. Nieuw in het beleidspro gramma van Axel is ook dat de gemeente actiever op wil tre den tegen het hondepoeppro- bleem. De partijen denken daarvoor een oplossing te vin den volgens het principe 'de vervuiler betaalt'. Verder nemen de partijen in het beleidsprogramma een de finitief standpunt in over de in te stellen seniorenraad in Axel. Na eerder politiek gebakkelei over deze nieuwe raadscom missie hebben de politieke par tijen elkaar gevonden. Het moet een commissie worden zonder raadsleden die in eerste instantie adviesgevend is. Na twee jaar zal het functioneren van de seniorenraad opnieuw bezien worden. Een breedgedragen beleids-: punt is ook de aandacht voor de bouw van vrije sectorwonin gen. Met name voor de kern Axel moet er een uitbreidings plan komen voor dit soort wo ningbouw. In de overige ker nen moeten de prijzen van bouwgrond zo goedkoop moge lijk zijn, zodat het voor mensen aantrekkelijk is een huis te bouwen in Koewacht, Zuid- dorpe of Overslag. H? f-IS ■maal bij is en scheerkwai verstrooidheid? Dat is l om iets ernstigers kunnei aentie. Zeker wanneer zulkj faak pas laat duidelijk wort 'ft IV groep op de werkelijk] ukan de ziekte eerder was ondei ïselen in een vroeg stadiuni len bestaat op dit momeij is er toch grote verbeterini den bij ouderen wel eenso omgeving. Durf er over dal veel verwarring breng zijn we beter in staat oi| Van onze correspondent KOEWACHT - In het kader van de festiviteiten rond Koe wacht 400 Jaar wordt een voetbaltoernooi voor woonwij ken gehouden. De organisatie is in handen van de Stichting Koewacht 400 Jaar en de voetbalvereniging Koewacht. De deelnemende ploegen zijn ingedeeld in twee poules en dit weekeinde worden de eerste wedstrijden gespeeld. Het Wij kentoernooi duurt tot en met zaterdag 26 mei. Dan staan de I finalewedstrijden op het pro- I gramma. Elf teams zullen de I komende weken strijd leveren. Vandaag ontmoet De Eiken- I hof de ploeg van Koewacht Buitenlanders en in poule 2 speelt Belgisch Koewacht 2 te gen De Nieuwstraat. Later op de avond om 20.15 uur nemen de teams van Nieuwe Wijk en Nieuwe Molen het tegen elkaar op. Zaterdagavond worden de wedstrijden Belgische School- Blauwe Hoek 2 en Blauwe Hoek 1-Belgische Koewacht 1 gespeeld. Aanvang 19.00 uur. I Van onze verslaggever I AXEL - De portefeuilleverde ling in de gemeente Axel is rond. De zes zetels die het CDA i tijdens de raadsverkiezingen I behaalde zijn zoals verwacht "ingezet in de belangrijkste I posten binnen het college van I burgemeester en wethouders, De kersverse wethouder A. van p Waes (CDA) krijgt de verant- Dagblao vonn ZUIDWEST-NEDERLAND k|c d:it wij u toezenden 'loppe stuurt naar SIRE, 75 extra aan postzegels Leeftijd:. met de Stichting Ideële Kecki|,llj I Kantoren [^neuzen, Hulst en Goes. I Adressen entelefoon- I nummers op pagina 2. [Openingstijden: 18.30-12.30/13.30-17.00 uur. [Redactie [Terneuzen: Rein van der rft'^ditie-chef), Romain I an Damme, Frank van K0*". i-ianne Sleutjes, Ronald Verstraten, Cor de' Poor (foto), ion «oomen i(sport). edacteur)JanSen (provincie v!i!St: Eu9ène Verstraeten jPw. editiechef), Harold de U'isseleijr. liüifPecteur Zeeland: C. woording over ae posten finan ciën, openbare werken, grond zaken, sport en sportieve re creatie en recreatie. Daarnaast volgt Van Waes zijn partijge noot en oud-wethouder H. de Mul op als loco-burgemeester. Door de tegenvallende ver kiezingsuitslag voor de PvdA moest deze partij een stapje te rug doen. Wethouder J. van Schaik (PvdA), die de afgelo pen vier jaar de belangrijke portefeuilles beheerde, krijgt de komende vier jaar een be scheidener takenpakket. Van Schaik heeft welzijn, volksge zondheid en cultuur, sociale za ken en onderwijszaken in zijn portefeuille. Burgemeester W. de Graaf houdt de gewoonlijke taken: openbare orde, politie en brandweer, representatie, voorlichting, personeelszaken, economische zaken en volks- huisvesting, ruimtelijke orde ning en milieu. Thalia in 1980, in nieuwe uniformen. FOTO'S ARCHIEF DE STEM Van onze verslaggever AXEL - Showkorps Tha lia uit Axel viert dit jaar het vijfenveertig jarig be staan. Het korps werd on der de naam Thalia Tre- mola opgericht op 16 mei 1945. Die naam werd later gemakshalve ingekort tot Thalia. „Ik weet niet of dat wel een passende naam is voor een show korps", zegt voorzitter A. Lippens van Thalia. „Maar in elk geval klinkt het lekker en is de naam in de loop der jaren goed ingeburgerd geraakt." Een deel van de naam'is ont leend aan de Griekse godin van de toneelkunst. Thalia was in d^ eerste jaren na de oprichting namelijk nog niet een showkorps zoals dat van daag het geval is. „Het is be gonnen als een toneel- en muziekvereniging", weet voorzitter Lippens. „Geleide lijk aan is het opvoeren van toneelstukjes steeds verder naar de achtergrond verdre ven en zijn we een compleet showkorps geworden." Zo'n zeven jaar geleden telde Thalia nog tachtig leden. Een aantal dat inmiddels is terug gelopen tot om en nabij de zestig. Die terugval verklaart Lippens uit het feit dat Tha- Thalia, 45 jaar geleden. lia vroeger eenvoudiger mu ziek speelde met simpele in strumenten. „Met een tam boer en een trompet zonder ventiel was de muziek veel gemakkelijker aan te leren. Tegenwoordig is een gedegen notenkennis toch wel een vereiste." En daar bij komt dat Axel niet minder dan drie'show korpsen telt. „Daardoor wordt de spoeling ook dun. En dat is logisch", verklaart Lippens. Bovendien vormt ook het riante aanbod aan verenigingsactiviteiten een factor die meespeelt. „Verge leken bij vroeger is het aan bod van verenigingen veel en veel groter. De keuze is enorm en dat speelt ook mee." Hoogtepunten in het bestaan van het Axelse korps zijn volgens het bestuur de talloze optredens in het buitenland. Er is vrijwel geen land in West-Europa te vinden waar de leden van Thalia niet ge weest zijn. Prestigieuze op tredens, die echter heel wat geld kosten. Een optreden in Nice bijvoorbeeld, kost het korps alles bij elkaar toch al gauw zo'n slordige dertig mille. De populariteit van Thalia is evenredig gestegen met de muzikale kwaliteit van de korpsleden. Jaarlijks krijgt het korps ongeveer zeventig aanvragen voor optredens binnen. Die uiteraard niet al lemaal aangenomen worden. Toch probeert Thalia zoveel mogelijk optredens te verzor gen om de clubkas te spek ken. De ingrijpende verbou wing van het clublokaal in het Gregoriuscentrum, dat helemaal geluiddicht ge maakt moest worden van wege klachten over geluids overlast, pleegde en pleegt een flinke aanslag op de fi nanciën. „Uit armoede zijn we begon nen met het organiseren van kaartingen", vertelt Lippens. „De subsidie die we van de gemeente krijgen is niet toe reikend om alle kosten te dekken. Vandaar dat we zo veel mogelijk optreden en al lerlei nevenactiviteiten orga niseren." Met als resultaat dat Thalia sinds kort uit de rode cijfers is en de begroting nu een, zij het bescheiden, po sitief resultaat telt. Ter gelegenheid, van het jubileumjaar verschijnt bin nenkort een speciale uitgave van het clubblad van Thalia. Dat wordt in een oplage van 3300 stuks huis-aan-huis in de kern Axel verspreid. Ver der staat voor dit jaar het uitbrengen van een eigen langspeelplaat op de rol en geeft het korps op vrijdag 11 mei een receptie. Die vindt plaats van 19.00 uur tot 21.00 uur in het Gregoriuscentrum. „We hebben op het ogen blik een hechte groep die goed met elkaar overweg kan", zegt Lippens. Wat niet betekent dat die groep niet uitgebreid kan worden. „Uiteraard kunnen we best nog majoretten gebruiken. En mensen voor de drum band zijn ook gerust wel kom." Van onze verslaggever HULST - Het Hulster jeugdcircus Reinardi verzorgt op koninginnedag, maandag 30 april, twee uitvoeringen. In het dorpscentrum in Vogelwaarde komen de jonge cir cusartiesten 's morgens om half tien in actie. Na de middag volgt een circusoptreden in buurthuis Serlippenspolder in Terneuzen. Dit tweede optreden van die dag begint om 14.30 uur. Van onze verslaggever AXEL - Het gemeentebestuur van Axel besteedt ook dit jaar weer de nodige aandacht aan de nationale dodenher denking. Op vrijdagavond 4 mei vindt de herdenkingsplechtigheid plaats bij het Pools monument aan de Zeestraat. Om vijf voor acht Vindt een stille tocht van genodigden plaats vanaf het stadhuis naar het Pools monument. Daar aangekomen wordt twee minu ten stilte gehouden ter nage dachtenis aan alle burgers en militairen die sinds 10 mei 1940, waar ook ter wereld, in het be lang van Nederland zijn ge sneuveld. Na de twee minuten stilte vindt de krans- en bloem- legging bij het monument plaats en ontsteekt burgemees ter W. de Graaf van Axel het bevrijdingsvuur. Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De fusie tussen de Water Maat schappij Zuidwest-Neder land (WMZ) en de Provin ciale Zeeuwse Energie Maatschappij (PZEM) mag alleen onder bepaalde voor waarden doorgaan. Dat vindt de gemeenteraad van Hontenisse. Tijdens de afgelopen woensdag gehouden raadsvergadering nam de raad een motie van die strekking aan die ingediend werd door het raadslid H. Bruggeman namens de CDA- fractie. Volgens de motie kan Honte nisse alleen akkoord gaan met de fusie tussen WMZ en PZEM en de oprichting van de Delta Nuts Bedrijven (DNB) als aan bepaalde voorwaarden is vol daan. r, zo moet onder meer de voorkeur voor Vlissingen en Terneuzen als centrale vesti gingsplaats voor de DNB ver vallen, mogen de rayonkanto ren in Hulst en Oostburg niet verdwijnen en moet de invloed van de aandeelhouders ge waarborgd blijven. Hoewel burgemeester A. Kessen erop wees dat het prak tische nut van de motie gering was, schorste hij toch de verga dering. De verschillende frac ties konden zich vervolgens be raden over de door het CDA in gediende motie. Toen de verga dering hervat werd, bleken alle raadsleden zich achter de motie te stellen. Op twee mensen na. Het raadslid E. van Goethem onthield zich van een uitspraak omdat hij als PZEM-employee direct belanghebbende in de zaak was. W. Gelderland zag het nut niet in van de motie en wenste daarom de motie niet te onderschrijven. BILJARTEN - In zaal De Kroon werd een biljartprijs kamp gehouden waaraan 26 personen deelnamen. Uitslag: 1. E. de Smet, Stekene; 2. P. Hof, Hulst; 3. P. Boogaert, Heikant. DANSAVOND - De soos voor alleenstaanden houdt zater dag 21 april een dansavond in Den Dullaert. Aanvang 20.00 uur. De muziek is van The Williams. Er is ook een bingo en een loterij. Iedereen is wel kom. DANSAVOND - Dansclub Flamingo houdt zaterdag 21 april om 21.00 uur de maan delijkse dansavond in ge meenschapscentrum Malper- tuus. De leiding is in handen van Rose de Leijn uit Brugge. Om 20.00 uur houdt men eerst een jaarvergadering. De be stuursleden P. Smet en R. Bauwens zijn aftredend, maar stellen zich herkies baar. BINGO - Vrijdag 20 april is er in het parochiehuis te Groenendijk een binogmid- dag voor ouderen uit Kloos terzande en omgeving. Aan vang 13.30 uur. OUD PAPIER - Zaterdag 21 april halen de leden van de voetbalvereniging Hontenisse oud papier op vanaf 9.00 uur. KAARTING - Uitslag van de kaarting bij J. de Loos. 1. G. van Roeyen en H. van de Eede; 2. F. de Maeyer en R. Goedemont; 3. A. de Maeyer en P. Praet. Er waren 32 kaarters. SCHIETING - Uitslag van de schieting in 't Sleepbootje. Hoge vogel: J. Caluwaert, Kieldrecht; zij vogel: W. van Goethem, Kieldrecht. Meeste kleine vogels; G. de Maeyer, Kieldrecht. KAARTING - Zaterdag 21 april begint de zomerkaar- ting. Het is een kaartin met afvallers en punten. Er wordt geen geld gevraagd om jn aanmerking te komen voor de punten. Gegarandeerd 0,25 per punt bij de prijsiuitreï- king. Aanvang 20.00 uur bij J. de Loos. KVO - De Katholieke Vrou wen Organisatie houdt dins dag 24 april een bijeenkomst in zaal Thilleman. Aanvang 19.30 uur. Er wordt een uit eenzetting gegeven over bon sai-boompjes. I BINGO - Voetbalvereniging SDO houdt vrijdag 20 april een grote bingo in café De Lamsoren. Aanvang 2O.0O HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter W.C. Jongsma, Oudekerkstraat 2, Aardenburg, tel. 01177-1466. Axel en Zaamslag - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter G. Harskamp, Noordstraat 8, Axel, tel. 01155-1666. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. zond. 11.30-12 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H. van der Pas, Hoog straat i, IJzendijke, tel. 01176- 1366. Clinge, Koewacht en St. Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter K. Kerckhaert, Kon. Ju- lianastraat 23, Clinge, tel. 01140- 12361. Breskens en Groede - Van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8 u. dokter Bo- narius, Walenstraat 1, Groede, tel. 01171-1825. Spreekuur zat. en zond. om 11-12 u. en 17-17.30 u. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter H.L.A. Bom, Cadzand, tel. 01179-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter S.E.J. Wöstmann, Nieuw straat 18a, Ovezande, tel. 01195- 450. Goesnen Kloetinge - Van vrijd. 18 ,Uf* tot zat 19 u. dokter F. van Peer, Oostsingel 132. Goes, tel. 01100-15306. Van zatNfö u. tot zond. 23 u. dokter R. Posthumus, Smallegangesbuurt 38a, Goes, tel. 01100-30318. Spreekuur zat. en zond. 10-10.30 en 17-17.30 u. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter W. ter Burg, Clooster- straat 29, Kloosterzande, tel. 01148-1377. Spreekuur voor spoedgevallen op za. om 11.30 u. in de praktijk Groenendijk 52. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter C.T. Miermans, Kloe- tingseweg 3, 's Heer Abtskerke, tel. 01103-2089, b.g.g. 01106-3074. (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wol- phaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aar- noutse en v.d. Vlugt wordt waar genomen door dokter Aarnoutse, Havenweg 16, Nieuwdorp, tel. 01196-12327 (boodschappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter B. den Ouden, Gla- cisweg 50, Hulst, tel. 01140-12060. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Middelburg - Zaterdag dokter A. v.d. Heusden, Bellinkplein 3, tel. 23011. Zondag dokter J. Wortel- boer, Kromme Weele 7, tel. 33946. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zonder afspraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent,tel. 01158-1366. Spreek uur uitsluitend voor spoedgeval len: zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H.G. van Haelst, Spoor straat 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot zond. 8 uur dokter M. Maenhout, Van Kinsbergenlaan 2, tel. 13256. Van zond. 8 uur tot maand. 8 ui dokter N. Walewijn,' Oosteli Bolwerk 12c, tel. 14000. Spree uur spoedgevallen zat. en zoi 11.30 en 17 uur. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke e. Wilhelminadorp - Tel. 01100- 12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen - Tel. 01170-3139. Dag en nacht be reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordappa raat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140- 12191 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150- 19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. VERLOSKUNDIGEN Zeeuwch Vlaanderen - Mevrouw H. Haak, St. Maartenlaan 48, Axel, tel. 01155-3982. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand. en Noord- Beveland - Dierenarts M. Karei- se, 's H.H.Kinderdijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Ovezande, Goes, Kapelle, Krab- bendijbe en Reimerswaal - Die renarts Mosselman, Hogenak- kerweg 8, Kruiningen, tel. 01130- 1233. Hulst en Hengstdijk - Dierenarts E. De Nijs, Wilhelminalaan 11, Hulst, tel. 01140-13004. Spreekuur za. en zo. om 13 u. Hulst - Dierenartsen Aerts- Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140- 14015. Spreekuur za. 10-12 u. en volgens afspraak. Breskens - Dierenarts G.A.M. de Bruijckere, Dorpsstraat 133, tel. 01172-2769. Spreekuur za. en zo. 11.30 u. en volgens afspraak. Terneuzen, Axel, Zaamslag en Hulst - Dierenarts M.P. Schaub en J. Kop. Zaterdag spreekuur; 11-12 u. Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488 en 13.30-14 u. W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017. Hulst en Zaamslag via afspraak 01140-10905 of 01153- 1366. Zondag na afspraak. Die renarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488./M. Schaub, W. de Zwijgerlaan 2b, Terneu zen, tel. 01150-95017. Sas van Gent - F. de Dobbelaeré, dierenarts grote en kleine huis dieren, Walstr. 1, Sas van Gent, tel. 01158-3322. Spreekuur za. 10- 11.30 u. zo. 12-13 u. en volgens af spraak. Sas van Gent - Dierenarts E. Da vid, Westdam 54, tel. 01158-3800. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. etl na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter dé Vos, Polikliniek voor kleine huisdie ren 'De Steenberghe', v. Steen- bergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische af spraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30- 14 u. en na telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts W.H. Kapsenberg, I. Novemberstraat Sluis, tel. 01178-1225. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. St. Jansteen e.o. - Dierenarts A. de Bruyn, Tempelier 34, St. Jan steen, tel. 01140-12701, bgg. 01140- 10546. Spreekuur za. en zo. 11-12 u. en vlgs. afspraak, huisbezoek ook na afspraak. Praktijk IJzendijke - Dierenarts H.v.d. Vijver, IJzendijke, tel'. 01176-1388. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de die renkliniek Minnepoortstr. 14, IJ- zendij ke, en volgens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen Tandarts Luc Buysse, Volder straat 21, Oostburg, tel. 01170- 5092. Spreekuur zat. en zond. 12- 12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts W.P.F. Neve, Oranje straat 18, Axel, tel. 01155-2332. Spreekuur zat. 10-10.30 en 18- 18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts. Zaterdag P. Bruijnzeel, Londensekaai 35, Middelburg, tel. 01180-25963. Zon dag D.P. Laverman, Meander- laan 218, Middelburg, tel. 01180- 35787. Spreekuur zat. en zond. 11- 12 uur. Zuid- en Noord-Beveland Tandarts A.P. v.d. Dorpel, Paar denmarkt 14, Yerseke. In het weekeinde tel. nr. 06-52771398. Spreekuur zat. en zond. 10-l£ uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Orapjestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Zeeuwse apotheek, Grote. Markt 10, tel. 01100-15255. Geop. zat. 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop, zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 01140-14255. Middelburg - Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel.01180- 12538. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen,- tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. ZIEKENHUIZEN ZEE UVVSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen. Hulst - Buitenpolikliniek De, Honte, tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken- huis, tel. 01170-9000. Terneuzen - Streekziekenhuis De- Honte tel. 01150-88000. AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuwsch-Vlaanderen - 01150-12200. 34 Tel.

de Stem | 1990 | | pagina 13