EINDE AAN ONZEKERHEID VOOR DE OOSTBURGSE HORECA Met de Luctor et Emergo ten onder Videoclip 'Kinderen voor Kinderen' van Wie gaat er voor hen door het vuur? de Sluisse Rakkers verrast leden' leater tonnen contract sendaal ZAKENNIEU W S PLAATSELIJK NIEUWS 55e Paasveetentoonstelling DE STEM VAN ZEELAND 4 DINSDAG 3 APRIL 1990 T20 )RIJF urr GOES OOSTBUkG - De ho- reca-ondernemers aan de Markt in Oostburg mogen ook na de vol tooiing van de recon structie aan de Markt een terras bouwen. Luchtalarm Bombardement Bulgia Laatste eer rD AbvaKabo co IJzendijke Breskens Oostburg Schoondijke Schoonheidssalon MARKTEN Installatie stuurgroep voor de schoolverlaters ssel, allen Gent; bntal (3): Antoine f; André van Brus- Noël Staelëns, Hip 2: grootste an other den Tender, plgende schieting is april in zaal Dal- tang 19.30 uur. óppert in haar rap- ;eeft nu immers ook :igen. Vroeger kon je ag geen gebruik ma- et theater. Maar de heeft me verzekerd et ontwerp rekening den kon worden dat Laties elkaar niet toij- !e wethouder, e en de gemeenteraad fh nog over het rap- „Wat dat wordt, koffiedik kijken, werkgroep heeft al dat zij bereid is het pderzoek te doen." Als enminste daartoe de Jgeeft. ieuwe theater annex (ntrum heeft grote vkundige waarde als jnt. Er zijn twee open fnaast het stadhuis en het stadhuis", geeft uder alvast een voor- de toekomstige plek. isen nu uit het Zuid- fter komen, staan ze er bij. Midden in een k, wat moet je daar ■rwijl als een schouw- het centrum staat, kun loop gezellig nog even tl vesteringskosten voor (uw bedragen 20 mil- den. Geld dat niet een, e, uit een la is te halen, iemand van de pro- Terneuzen financieel de gezondste gemeen de andere kant moet veel gebeuren. Ik denk olverbetering, het op- van de Axelse Dam, skantoor, de renovatie Zuidersportpark", zegt alraven. Daar staat te- dat via het Rijk, de e en wellicht de Euro- ^meenschap subsidies te gen zijn. schouwburgcommissie Lich deze week, tijdens Jsloten bijeenkomst, al over het rapport van kgroep. Zij onderschrijft des van de werkgroep. sie vindt wel dat er aarden gesteld moeten i als diverse organisaties Toonbeeld, de bios, ok in die accommodatie oosendaal krijgt een |iden guldens gepresen- ntract met het bedrijf bv te Goes. Op basis in jachthaven aanleg- en verder konden worden ivoerd. Met het slibpro- n was echter naar de me- van de gemeente Roosen- zoveel tijd gemoeid dat hé' !ract met Duijnhouwer be ton worden opgezegd. Eind g jaar besloot de Roosen- Lse gemeenteraad dat ook te uniddels was toen al be- d dat Roosendaalse water- ters zelf plannen hadden verderop in de haven een ithaven te maken. Om de er handelingen met Duijn- wer niet te bemoeilijken den die plannen door de sendaalse gemeenteraad besproken. Het kon de gte van de schadeclaim van jnhouwer weieens beïn- eden. •Ia het raadsbesluit zou con- 1 t met Duijnhouwer worden ;enomen om de zaak verder e handelen. Inmiddels heeft ecteur Paaimans nog steeds ts van de gemeente Roosen- al gehoord. „Ik denk dat het (S te maken heeft met de ver- izingen," zo veronderstelt Lang wil hij echter niet «r wachtea Paaimans- boguit heb ik nog een aandje geduld. Als ik dan nog ats van de gemeente Roosen- al heb gehoord neem ik zelf ntact op. Ik wil onderhand ïl weten hoe de zaak ervoor aat." Een woordvoerder van de imeente Roosendaal liet gis* ren weten dat op korte ter- ij n Duijnhouwer een uitnodi- ng krijgt voor een gesprek- e gemeente heeft nogal vat jd nodig gehad om de 'techni' :he aspecten' van de zaak te estuderen, zo werd meege- eeld. Terrassen mogen op de Markt Van onze veirlaggever Maar ze krijgen wel van de gemeente een aantal richt lijnen waaraan de nieuwe terrassen moeten voldoen. Door de reconstructie aan de Markt verdween de oude ter rasjes. De reconstructie is in juni klaar en dan kunnen de ondernemers de tafels en stoe len weer buiten zetten. Tijdens de gistermorgen ge houden vergadering van de bouwcommissie is er een aan tal punten op papier gezet waaraan de terrassen moeten voldoen. De uitbaters van Du Commerce, De Eenhoorn, Vier Emmers en Chez René krijgen deze week een brief in de bus waarin de nieuwe richtlijnen staan vermeld. Hiermee lijkt een einde te zijn gekomen aan de onzeker heid waarin met name de eige naars van de Eenhoorn en Vier Emmers verkeerden. Er werd gevreesd dat er geen plaats meer zou ziin voor een terras. „Ik weet nog niet of mijn aan vraag wordt goedgekeurd", zegt F. de Milliano van De Een hoorn. „Het is wachten op de bouwvergunning. Dat hoop ik vandaag te regelen". Volgens wethouder A. de Feijter hoeven de ondernemers niets te vrezen. „Er is vol doende ruimte voor terrassen. Deze zaak hebben we nog vo rige week binnen het college besproken. Waar de terrassen -komen zijn geen parkeerplaat sen gepland. Dat heb ik gister middag nog eens uitvoerig te gen de eigenaar van Vier Em mers gezegd. Ik geloof dat hij met die toezegging wel gerust gesteld was". De eigenaar van Vier Emmers wilde gisteren nog geen commentaar geven. Hij wacht eerst op concrete toezeggingen. Zoals gezegd moeten de on dernemers zich wel aan een aantal richtlijnen houden. „Het mag geen bouwwerk zoals een serre worden. Dat kan voor de ondernemers best aantrekke lijk zijn maar daar gaat de ge meente niet mee akkoord", al dus De Feijter. „Het blijven immers terrassen". Het terras mag wel aan beide kanten dicht zijn. De eventuele overkapping, bij voorbeeld van glas, moet op een hoogte van minimaal 1.80 me ter worden bevestigd. Ook een luifel behoort tot de mogelijk heden. „Binnen dit raamwerk mag een terras worden ge bouwd. Natuurlijk zijn er va riaties mogelijk zoals bijvoor beeld een verwarmd terras. Maar hiervoor moet natuurlijk wel eerst met de gemeente worden overlegd", aldus De Feijter. De nieuwe terrassen worden maximaal zes meter breed. Al leen het terras van Vier Em mers is op ongeveer vier meter bepaald. Die zes meter bete kent ondermeer voor Chez Re né een forse uitbreiding, van 6 bij 2,5 meter naar zes bij zes meter. Voor Du Commerce blijft het terras ongeveer ge lijk, 23,5 bij zes meter. „Deze garantie heb ik al een tijdje ge leden van de gemeente gekre gen", aldus R. Mabesoon van Du Commerce. „Het is nu wachten op de voltooiing van de reconstructie. Daarna kan ik aan de slag". Mabesoon ondervindt weinig schade door de werkzaamhe den. „Natuurlijk, het is even behelpen. Maar we zitten nog voor het seizoen. De terrassen zitten nog niet vol. De recon structie is voor mij in ieder ge val een goede gelegenheid om de voorgevel te schilderen. Door het ontbreken van het terras heb ik daar nu de ruimte voor". WE SCHRIJVEN 11 mei 1940, zaterdag voor Pinksteren, een mooie zonnige voorjaarsdag. De dag tevoren waren de Duitsers Nederland binnen gevallen en de mensen leefden in angstige spanning wat de komede dagen brengen zou. In het instituut Saint-Louis te Oudenbosch werd de leiding door zorgen gekweld. Wat moest er met de honderden kostschoolleerlingen gebeuren? Men vond het het beste ze zo veel mogelijk naar huis te la ten gaan, ook al omdat ver schillende ongeruste ouders hun kinderen al hadden opge haald. De leerlingen uit Twente en het oostelijk deel van het land konden niet meer weg. Daar vond de strijd in alle hevigheid plaats. Ook de kinderen uit Holland kon den niet meer naar huis, want Duitse parachutisten hadden de Moerdijkbrug bezet. Daar over deden de meeste fantas tische geruchten de ronde. De meesten uit Noord-Bra bant gingen huiswaarts, ble ven nog over die uit Zeeland. Na informatie was gebleken dat de versperringen aan de Kreekrakdam, de verbinding met zeeland, tot zes uur die avond geopend zouden blij ven. Dus werd een bus ge charterd om alle kostschool leerlingen uit Zeeland, ook die van de kweekschool, huis waarts te voeren. De meesten van hen kwamen uit Zeeuwsch-Vlaanderen en of schoon de veerdiensten reeds de vorige dag waren stopge zet, was er misschien toch nog wel een mogelijkheid om de overkant te bereiken. Zo vertrok een nagenoeg volle bus in de namiddag uit Oudenbosch richting Zeeland. Bij het binnenkomen van Roosendaal werd gestopt. Er werd juist het sein 'lucht alarm' gegeven en de sirenes loeiden. Iedereen moest de bus uit en samen met de toestro mende bevolking uit de omge ving moesten de inzittenden op last van de mensen van de luchtbeschermingsdienst de schuilkelders onder de Red Band-fabrieken in, die langs de spoorlijn waren gelegen. Het duurde een hele tijd voor dat het luchtalarm werd op geheven. Inmiddels hadden Duitse vliegtuigen het spoor wegstation gebombardeerd waarbij ook enkele huizen werden getroffen en doden en gewonden te betreuren vielen. Toen het luchtalarm opge heven werd was het al te laat om nog voor het dichtgaan de versperring Zeeland te berei ken, zodat de bus naar Oudenbosch terugkeerde. Naar later zou blijken had dit voorval misschien een aantal jongens het leven gered. (1). In die tussentijd was de 27- jarige Madaleine Plasschaert uit Oostburg via België met een personenauto in Ouden bosch gearriveerd om daar haar zusje Gaby Plasschaert, die in het meisjespensionaat Sint-Anna verbleef, op te ha len en mee naar huis te ne men. Twee andere meisjes konden ook mee, de 14-jarige Julia van Besien uit Aarden burg en de 14-jarige Melva Buijsse uit Eede. Met zijn vie ren ging men op Zeeland aan. Ze passeerden Roosendaal, dat toen uitgestorven leek want het luchtalarm was nog niet opgeheven, en ook de ver sperringen dhn de Kreekrak dam zonder incidenten en ar riveerden tenslotte in Vlissin gen. Er vertrok geen boot! Ze moesten wachten tot de vol gende dag, dan zou het mis schien mogelijk zijn om over te steken. (2) Op de eerste pinksterdag, 12 mei 1940, bevonden ze zich dan ook op de plaats waar de boten vertrokken. Rond twaalf uur in de middag volgde een hevig bombarde ment door Duitse vliegtuigen. In panische angst zochten de mensen een goed heenkomen. Drie van de meisjes zochten hun toevlucht aan boord van de Luctor et Emergo, een veerboot van de Provinciale Stoombootdienst, die toen dienst deed als hospitaalschip en in de buitenhaven aan de ponton lag. Haveninstallaties, de kan toorgebouwen van de Provin ciale Stoombootdienst en het station werden getroffen, maar ook de Luctor et Emer go, die duidelijk zichtbaar de rode kruis-vlag voerde. Het schip kreeg een voltreffer en zonk. Eén van de meisjes, Gaby Plasschaert, bevond De gebombardeerde Luctor et Emergo, een veerboot van de Provinciale Stoombootdienst, in de haven van Vlissingen. zich toen niet op de boot en bracht het er levend af, de drie anderen werden vermist. (3). Vele weken van onzeker heid over het lot van de ver misten volgden. Tijdens de verwarde toestanden die toen heersten klampte men zich vast aan een sprankje hoop dat ze nog in leven zouden zijn, ondanks de nagenoeg ve- pletterende zekerheid dat de vermisten de dood hadden ge vonden. Doordat de oorlogsstoestand nog in volle hevigheid voort duurde konden de Luctor et Emergo en een ander gezon ken schip, de oude kanon neerboot Bulgia, niet worden gelicht. Pas eind juli versche nen twee grote drijvende bok ken van Van der Tak's Ber gingsbedrijf uit Rotterdam in Vlissingen. Eerst werd op 30 juli het marineschip, waarin zich nog de stoffelijke over schotten van dertien beman ningsleden bevonden, aan de oppervlakte gebracht. Don derdag 1 augustus 1940 begon men met het lichten van de Luctor et Emergo. Dat had nog heel wat voe ten in de aarde. Het bleek noodzakelijk de ponton, waarnaast het schip gezonken was, te verplaatsen omdat de drijvende bokken' er anders niet bij konden komen. Tegen de middag had men het schip in de takels boven water, maar het was noodzakelijk het zo te plaatsen dat men een onderzoek aan boord kon in stellen. Na handig manoeu vreren wist men het naar het binnenste gedeelte van de ha ven te slepen waar het bij hoog water aan de dijk werd gezet. Het bleek midscheeiis een voltreffer te hebben ge kregen, waardoor er een ge weldige ravage was aange richt. Het was geheel openge spleten. In de verblijven, waar men de slachtoffers meende te kunnen vinden, was het een ruïne terwijl alles met een dikke laag modder bedekt was. Nog diezelfde dag werde door de leden van het Rode Kruis, onder leiding van twee dokto ren en met de hulp van perso neel van de Provinciale Stoombootdienst en van de politie, begonnen met het zoe ken naar de slachtoffers. Bij het vallen van de duisternis had men de meesten gevon den. De volgende dag werd het werk voortgezet. In totaal werden de lichamen van twaalf slachtoffers van de Luctor et Emergo geborgen, waaronder de drie meisjes. Deze werden reeds de vol gende morgen, zaterdag 3 augustus 1940, om acht uur op de Noorderbegraafplaats te Vlissingen ter aarde besteld, terwijl later op de dag de ove rige slachtoffers werden be graven. Bij de begrafenis van de drie meisjes waren slechts enkele kennissen van de fam- lie en enige belangstellenden aanwezig om de laatste eer te bewijzen. De kisten werden in een gemeenschappelijk graf neergelaten. Kapelaan J. Dunselman uit Vlissingen verrichte de absoute. Pijnlijk en betreurens waardig was, dat juist toen de plechtigheid afgelopen was, de familieleden van de meis jes bij het graf verschenen. Men vraagt zich dan ook af waarom de meisjes eerst en zo vroeg moesten worden begra ven, terwijl de familie toch van de overkant moest ko men, terwijl daarna'in de loop van de voor- en de namiddag de overige slachtoffers ter aarde werden besteld. Bijzon der pijnlijk was het voor de ouders dat diezelfde middag de militaire slachtoffers on der grote belangstelling met militaire eer werden begra ven, waarbij velen in stemmig zwart met hoge hoed aanwe zig waren, evenals een aantal officieren en personeel van de Provinciale Stoombootdienst in uniform en een schat van kransen en bloemen werd aangedragen(4). Bronnen: 1. eigen wetenschap; 2. eigen wetenschap; 3. eigen weten schap en L. W. de Bree, Zeeland 1940-1945, Middelburg 1979 blz. 109-110 en PZC 2 augustus 1940; 4. PZC 30 juli, 2,3,5 en 8 augustus 1940. (ADVERTENTIE) Van onze correspondent SLUIS - 'Jantje van Sluis was zaterdag 31 maart uit de Belforttoren verdwenen. Al eeuwen verveelde hij zich daarboven dood en wilde hij graag eens een kijkje in Sluis nmemen. Hij was aan vakantie toe. Met zijn houten benen ging dat niet zo gemakkelijk, maar hij is er toch in ge slaagd beneden te komen. En toen ging hij op stap'. Zo begint de opname van de videoclip voor het programma 'Kin deren voor Kinderen'. En Jantje ging op stap. Op het Walplein jwam hij het standbeeld van J. H. van Dale tegen, de 'Stenen Beer' heeft hij ook niet vergeten. De molen stond eveneens op zijn Programma en tussendoor bezocht hij nog even een boekwinkel. Natuurlijk bezocht hij nog even de Wallen, die nu prachtig geres taureerd zijn. Op al zijn zwerftochten werd hij gevolgd door de kinderen van het jongerenkoor De Sluisse Rakkers. En door hen werd hij dan ook eindelijk na een vermoeiend opname van 09.00 tot 19.00 uur te ruggevonden. Uiteindelijk is hij toch weer op zijn plaats terugge komen'. Ideeën en tekst werden uitgewerkt door Ria Bukkens- van de Vijver, de muziek van de clip werd getoonzet door Tony Velleman, de orkestbegeleiding werd getoonzet door Jan Riet man. De choreografie lag in handen van Philip Merchiers. Deze co-produktie van de BRT/VARA wordt uitgezonden in september op de BRT en de VARA. Brandweerlieden weten nooit tevoren wanneer zij in actie moeten komen. Soms gaan er dagen voorbij dat er niets te blussen valt. Gelukkig maar, want brandweerlieden hebben een gevaarlijk beroep, waarvoor veel geoefend moet worden. En ze doen ook aan preventie en voorlichting. Brandweerlieden moeten altijd alert zijn. Of het nu gaat om een ontploffing in een chemische fabriek of een uitslaande brand op drie hoog achter. Net als veel andere ambtenaren zijn talrijke brandweerlieden lid van Abva Kabo, de grootste bond in de collec tieve sector. AbvaKabo is een sterke bond die voor zijn 270.000 leden door het vuur gaat. Persoonlijk, door advies en indivi duele rechtsbijstand. Collectief, door zich sterk te maken voor goede arbeidsvoorwaarden. AbvaKabo ziet het belang van het werk van zijn leden. En dat is een algemeen belang, want de collectieve sector is onmisbaar in onze samen leving. AbvaKabo is niet partijgebonden, maar beslist niet neutraal. En zeker niet kleurloos. AbvaKabo heeft een visie op de samenleving. Een visie hoe het anders kan. BON Stuur mij meer informatie over AbvaKabo Naam Adres Postcode Woonplaats Naam werkgever Stuur deze bon in een envelop zonder postzegel aan; AbvaKabo, Antwoordnummer 10018, 2700 VB Zoetermeer. Du vakbond die zorgt voor mensen BOLLING - Bolclub Molen- zicht hield de koningsbolling waaraan 42 personen deelna men. Voor de derde achter eenvolgende keer werd Andy de Schipper van Molenzicht koning. Verrassend was de tweede plaats van Noël Win dy. De derde plaats was vaor Ronald Goossens, die met 9-5 van Noël Windy verloor. PROFESSIEFEEST - Zuster Oliva, jarenlang samen met zuster Gratiana in IJzendijke woonachtig, heeft haar dia manten professiefeest ge vierd. Beide nonnen zijn naar het moederhuis in Dongen verhuisd. Beiden hebben vele jaren deel uitgemaakt van het sociale leven in IJzendij ke. Diegenen die zuster Oliva willen feliciteren met haar diamanten professiefeest kunnen schrijven naar Maria Oord, Schoolstraat 3 in Don gen. ZANGDIENST - Het christe lijk gemengd koor 'God is mijn Lied' houdt vrijdag 6 april in de Nederlands her vormde kerk een passiezang- dienst. Dirigent is Arie Len- sen, organist is Piet van Zan ten en als solist treedt Adri Wisse op. De dienst begint om 19.30 uur. KVO - De afdeling Oostburg van de KVO houdt woensdag 4 april een bijeenkomst in het Parochiezaaltje, aanvang 20.00 uur. Op deze bijeen komst vertelt pedicure me vrouw J. Westerweele-de Jong het een en ander over voetverzorging en het ge bruik van hulpmiddelen, zo als steunkousen. OUD PAPIER - Leerlingen van de openbare basisschool Prinses Irene halen zaterdag 7 april vanaf 09.00 uur oud papier op. SCHOONDIJKE - Petra Ver- herbrugge opende zaterdag 31 maart haar schoonheids- en pedicuresalon Le Dique aan de Damstraat 9 te Schoondij ke. In de salon kan men te recht voor complete gezichts behandeling, pedicuren, ma nicuren, ontharen van gezicht en benen, acné-behandeling en er is een zonnebank. AMSTERDAM, 2 april - Aardap- peltermijiimarfet: In Bintje 50mm kwamen 316 contracten tot stand voor levering april'90 tegen f51,50-f51,40, 315 contracten voor levering mei'90 tegen ƒ60,50- 60,30, en 188 contracten voor le vering juni'90 tegen 65,00-ƒ64,10. De stemming voor deze leverin gen was vast. Voorts kwamen in Bintje 50mm nog 27 contracten tot stand voor levering apr'91 te gen ƒ32,00-ƒ31,80. De stemming was hier prijshoudend. BREDA, 2 april - Komkommers 91/op 129-135, 76/91 104-128, 61/76 83-116, 51/61 69-84, 41/51 67-79, 36/41 52-58, 31/36 41-44, 26/31 36- 37, aanv. 430.517 st. Krom 96-100, aanv. 9500 kg. Stek grof 69-71, aanv. 5652 kg. Paprika groen 85/ 105 660-670, 75/85 650-690, 65/75 610-650,55/65 560-560, aanv. 16.180 kg. Paprika rood 85/1051420-1460, 75/85 1260-1440, 65/75 1280-1300, 55/65 1210-1210, aanv. 5435 kg. Pa prika geel 85/105 930-1050, 75/85 910-1100, 65/75 960-960, 55/65 890- 890, aanv. 1695 kg. Paprika wit 30/50 690-690, 40/60 840-840, aanv. 85 kg. Glassla 15/16 32-32, 17/18 30-36, 19/20 31-31, 21/22 37-43, 23/24 37-51, 25/27 39-61, 28/30 58- 66, 31/op 58-74, aanv. 117.810 st. Tomaten AI 370-396, BI 366-378, Cl 346-375, CCI 186-249, aanv. 110.106 kg. Cherry tomaten 15-24 244-250, 23-30 250-275, aanv. 4053 ds. Vleestomaten BBB 411-448, BB 375-385, B 370-375, BBBB 415- 417, aanv. 91.759 kg. Andijvie 210- 270, aanv. 3852 kg. Bloemkool 6 250-290, 8 230-270, 10 140-190, 12 100-100, aanv. 4360 st. Boerenkool 18-35, aanv. 576 kg. Waspeen AI 80-88, BI 65-65, aanv. 2940 kg. Ra barber 59-128, aanv. 2964 kg. Ra dijs grof 96-96, mid/gr 78-88, midd 79-84, fijn 41-57, aanv. 21.780 bos. Spinazie 67-115, aanv. 84.906 kg. Spitskool 62-115, aanv. 960 kg. Witlof I krt g.em 160-184,1 krt g.mm 156-167,1 e.krtem 196- 202,1 lang em 155-198, kl.verpak. 177-257, II kort 91-158, II ex.krt. 71-109, II lang 106-132, III 50-99, aanv. 34.040 kg. Roodlof I kort 260-260, I lang 310-340, aanv. 200 kg. Champignons 42 1-1 400-449, 421-2 412-424,401-1459-459,551-1 442-479, 55 1-2 456-456, 45 II-2 280- 348, 60 II-2 237-275, 701 II-2 260- 260, 1001 II-2 231-231, 1001 II-3 220-224, 1001 III-3 207-211, aanv. 14.916 kg. Kastanje champignons 401-1 370-440,601-1 310-320,1001- 1 280-280, aanv. 520 kg. Reuzen- champignons 1730-803, II290-290, aanv. 70 kg. Oesterzwammen 40/100 118-127, aanv. 264 ds. As perges AAA wit 1400-1400, AA wit 1510-1590, A wit 1400-1440, B wit 1330-1330, AA 1 1350-1350, A I 1330-1330, C I 620-620, II gr 910- 960, II fijn 630-630, aanv. 770 kg. Sperziebonen 1330-1340, aanv. 18 kg. Prei blok 2 69-95, blok 3 37-50, blok 10 38-39, blok 11 33-41, blok 16 26-29, kleinverp. 97-119, los in kr. 68-72, aanv. 98.420 kg. Rode kool A 45-68, B 19-26, aanv. 1665 kg. Groene kool A 21-128, aanv. 272 kg. Witte kool 43-74, aanv. 1125 kg. Winterpeen 50/200 5-7, 200/400 10-24, 400/600 5-20, 600/op 14-15, aanv. 5220 kg. Uien ong. 132-144, aanv. 90 kg. Bosuien 62- 93, aanv. 150 bos. Peterselie 62-75, aanv. 1000 bos. Selderij 44-68, aanv. 2000 bos. Aubergines 100/ 175 570-570, 175/225 530-530, 225/ 330 460-530, 300/400 410-430, 400/ 500 390-410, 500/750 340-340, aanv. 3980 kg. Raapstelen 40-54, aanv. 10.470 bos. Aardbeien glas 200 gr I 160-210, II 100-100, aanv. 9279 ds. Aardbeien glas kg II 300-300, aanv. 4 kg. Aardappelen over. ong. 7-39, aanv. 1660 kg. 's-HERTOGENBOSCH - Wederom blijkt er weer een grote belangstelling te zijn voor de jaarlijkse Paasvee tentoonstelling die op 7 april 1990 plaatsvindt bij de Bra banthallen te 's-Hertogenbosch. De eerste Paasveetentoonstel ling te 's-Hertogenbosch werd gehouden op het Kardinaal van Rossumplein in 1923. In 1926 werd de tentoonstelling ver plaatst van het Kardinaal van Rossumplein naar de Parade. De tentoonstelling werd enkele malen onderbroken door oor logsjaren, vleesdistributie (tot eind veertiger jaren). Ook in 1953 werd in verband met de watersnoodramp de tentoon stelling afgelast. Sinds 1932 wordt de Bossche Paasveetentoonstelling gehou den in de huidige accommoda tie bij de Brabanthallen. De 55e Paasveetentoonstelling te 's- Hertogenbosch kent ook dit jaar weer een grote belangstel ling. Maar liefst 115 inzenders zullen met hun kwaliteitsdie- ren deelnemen aan de keurin gen met de bedoeling om voor een goede bekroning in aan merking te komen. In totaal zullen 451 dieren deelnemen. De beste exemplaren zullen met de kampioenen van de acht andere regionale Paasveeten- toonstellingen strijden om de titels van: Nationaal kampioen slachtvee 1990, Nationaal jeugdkampioen 1990 en Natio naal kampioen mini-kalveren 1990. De Paasveetentoonstellin- gen geven een goede afspiege ling van de topkwaliteit van het vleesvee in Nederland. De moderne fokkers en mesters streven er naar om tot optimale prestaties te komen en kunnen zich in de Brabanthallen op een sportieve wijze meten op deze tentoonstelling. De Paasveetentoonstelling is een stimulans voor de vlees branche, waarbij naast het verkrijgen van een indruk van de bereikte resultaten ook ad viezen en ervaringen kunnen worden uitgewisseld. Tijdens deze Paasveetentoonstelling zal in de Brabanthallen tevens de 3e Voorjaarsmarkt Vleesvee worden gehouden. Een aantal gerenommeerde handelaren/ importeurs zullen weer zorg dragen voor topkwaliteit vlees vee in de diverse vleesveeras sen. In voorgaande jaren is ge bleken dat hiervoor veel be langstelling bestaat en in com binatie met de Paasveeten toonstelling een interessante mogelijkheid is ontstaan voor koper/verkoper om tot trans acties te komen op deze Voor- j aarsmarkt Vleesvee. De Paasveetentoonstelling en de Voorjaarsmarkt Vleesvee opent om 9.00 uur. De Nationale finale volgt om 15.00 uur. Van onze verslaggever MIDDELBURG - Gedepu teerde J. de Boe heeft giste ren in Middelburg officieel de stuurgroep Arbeidsinte- gratieproject VSO-school- verlaters geïnstalleerd. De stuurgroep moet het eerder uitgewerkte provinciale plan om schoolverlaters van het Voortgezet Speciaal Onderwijs (VSO) aan een baan te helpen 'handen en voeten' geven. Daarnaast heeft de stuurgroep de taak om te bevorderen dat er een betere doorstroming van de .sociale werkvoorziening plaats vindt richting bedrijven en dat de sociale werkvoorzie ning meer ruimte creëert voor de meest zwakke groepen, zoals moeilijk en zeer moeilijk le rende kinderen. In totaal gaat het daarbij om ongeveer 150 schoolverlaters. Het project loopt drie jaar en wordt betaald door WVC, de provincie en de gezamenlijke arbeidsbureaus.

de Stem | 1990 | | pagina 15