PLAN IS GERICHT OP BEHOUD EN VERBETERING KWALITEIT Ouderen Hulst vieren twintig jarig bestaan Actie bibliotheek Axel Vastenactie Hulst is goed voor 5000 fflSTEM Harmonie St. Cecilia huldigt jubilarissen Gouden insigne met briljanten voor Segers CITROËNA Brabantse slachthuizen stil door varkenspest SCHIETINGEN PLAATSELIJK NIEUWS ROMENADE BURG A12 DE STEM VAN ZEELAND 2 DINSDAG 3 APRIL 1990 LAG WEDSTRIJD Parijs sseri Reisburo inen door: Oostburg Breskens Aardenburg Oostburg Oostburg Oostburg KLOOSTERZANDE - De gemeente Hontenisse krijgt een landschapsbeleidsplan. Ben W van deze gemeente willen daar 21.520 gulden voor uittrekken. INTERNATIONAAL JAAR ALFABETISERING AXEL - De Axelse biblio theek neemt deel aan de landelijke actie 'Lees eens voor een ander'. Doel is het inzamelen van geld voor de aanschaf van boekenkoffers (in Zaïre, Botswana, Oost Timor en Brazilië. ST - De Vastenactie loopt goed in Hulst. De basisschoolleerlingen heb- üben al vijfduizend gulden bijeengebracht voor projec ten in Uruguay. EN ON HOUDT? W. DE BLOCK Koewacht St.-Jansteen Hengstdijk Clinge Kloosterzande Graauw Boschkapelle Paal Vogelwaarde Axel T22 Landschapsplan Hontenisse Van onze verslaggever (jdood weefsels Szaak van een iemand anders, bij uw huisarts Doel is de kwaliteit van het landschap te behouden en waar mogelijk te verbeteren. De bomenkapwoede in het vroege voorjaar van 1989 in Hontenisse stuitte op felle tegenstand van een grote groep inwoners. Zij voerde een aantal acties om de gemeente erop te wijzen dat de kapwoede een halt moest worden toegeroepen. Een en ander heeft binnen de gemeente Hon tenisse er toe geleid dat een dergelijke kaalslag in de toekomst moet worden voorkomen. De gemeente Hontenisse nam con tact op met de consulent Bos- en Landschapsbouw in Goes. Die advi seerde de gemeente een landschaps plan op te stellen. Een dergelijk plan is ruimer dan een kap- en beplan tingsplan. Ook andere landschappe lijke elementen zoals drinkputten, houtsingels en kreekrestanten komen in zo'n plan aan de orde. Het landschapsplan wordt gemaakt door het Bureau Bosch uit Gapinge. De totale kosten ervan bedragen 36.320 gulden. Omdat het ministerie van Landbouw veel belang hecht aan een landschapsbeleidsplan, levert het ministerie een bijdrage in de kosten. De consulent Bos- en Landschaps bouw heeft Hontenisse een subsidie toegezegd van 18.160 gulden. Het landschapsplan bevat geen sanctiebepalingen. Toch denken B en W van Hontenisse op grond van het plan bindende afspraken te kunnen maken met de eigenaren en beheer ders van landschappelijk waarde volle elementen om die te behouden. Het voorstel van het college om te komen tot een landschapsplan, wordt maandag 9 april behandeld in de commissie ruimtelijke ordening en de financiële commissie. Van onze correspondent CLINGE - De afdeling Groot Hulst van de Algemene Ne derlandse Bond voor Ouderen (ANBO) vierde afgelopen zaterdag het twintigjarig bestaan in gemeenschapscen trum Malpertuus in Clinge. Voorzitter O. Rombout verwel komde op deze feestelijke bij eenkomst niet minder dan driehonderd leden en vrijwilli gers van de ANBO. Na een ge bedsdienst met pastoor J. van der Heijden als voorganger en met muzikale medewerking van het jongerenkoor Clinge, volgde een feestelijke vergade ring. In twintig jaar tijd is het le denaantal van de ANBO ge groeid tot zo'n 308 leden. Het bestuur opperde tijdens de ver gadering het aantal bestuurs leden terug te brengen tot ze ven. Drie bestuursleden, waar onder secretaris De Ridder, traden periodiek af. Alleen De Brouwer stelde zich herkies baar. Binnen het bestuur kon geen secretaris gevonden wor den zodat een nieuw bestuurs lid gezocht moest worden die tevens bereid was het secreta riaat over te nemen. Het antal bestuursleden kwam hiermee op acht, zodat de leden en keuze moesten ma ken tussen De Brouwer en het nieuwe bestuurslid L. de Waal. Voor veel leden was dit een on begrijpelijke gang van zaken. Het bestuur hield echter vast aan het voorstel het bestuur in te krimpen tot zeven mensen. Na stemming werd L. de Waal gekozen met 201 stemmen. Dat betekende dat De Brouwer op moest stappen als bestuurslid. Tijdens de vergadering over handigde Van Raemdonck na mens de stichting Welzijn voor Ouderen een envelop met in houd en prees de inzet van het bestuur. Voorzitter Rombout kreeg van drie dames een das speld overhandigd als blijk van waardering voor zijn vele werk voor de ANBO. Vertegenwoordigers van plaatselijke verenigingen en bejaardenbonden uit de regio kwamen in grote getale hun gelukwensen aanbieden. Na mens het gemeentebestuur van Hulst overhandigde wethouder P. Weemaes een wandbord. Het toneelstukje dat tijdens de receptie werd opgevoerd door enkele leden van de ANBO oogstte veel bijval en gaf een extra dimensie aan de viering van het twintigjarig bestaan. Van onzeverslaggever De actie staat in het kader van het Internationaal jaar van Al fabetisering en loopt tot en met zaterdag 21 april. Boekenkoffers zijn draag bare bibliotheekjes in de vorm van een stalen of houten koffer, die elk zo'n zestig tot honderd boeken bevatten. Zij worden veel gebruikt in Derde Wereld landen waar ze op goedkope en efficiënte manier vaste biblio theken vervangen. Om geld binnen te krijgen voor de actie 'Lees eens voor een ander' heeft de bibliotheek in Axel een speciaal collecte- boek gemaakt. Het boek ligt op de balie van de bibliotheek en lezers kunnen hun bijdrage in het boek doen. Alle bijdragen zijn welkom._ Meer informatie is te verkrijgen bij de mede werkers van de bibliotheek Axel. jVan onze correspondente Deze som - t-verd 'verdiend' met de actie SIRt IIHeitje voor een Karweitje en de traditionele Fiets-in. organisatie koos dit jaar 'oor een scoutachtige bezig- teid. De rommelmarkt leverde iet veel meer op en het op- -->1 knappen van klusjes en daar- 'oor beloond worden heeft toch '■ADVQQR ZUIDWEST-NEDERLANO Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: '30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Romain )?n Darn me, Frank van Roeten, Lianne Sleufjes, -Honald Verstraten, Cor de (foer (foto), Ton Koomen l(sport). I °es: Jan Jansen (provincie [redacteur). Hulst: Eugène Verstraeten jpiv. editiechef), Harold de OEN. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: L Menu, privé tel. 09- 3291459940. FOTOWIM KOOYMAN De jubilarissen, op de achterste rij de '40 jarigen', op de voorste de '25 jarigen'. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE - Bestuur en leden van de Koninklijke Harmonie St. Cecilia hebben afgelopen week end tijdens de jaarlijkse feestavond in zaal Van Leuven een aantal jubi larissen gehuldigd. Vanwege hun veertig jarig lidmaat schap was er hulde voor F. van Waes, T. Lauret, R. Goossen, B. Neve en W. Burm, en omdat ze 25 jaar lid zijn van de harmonie werden R. van Water schoot en T. van Waterschoot gehuldigd. Namens de Westbrabantse en Zeeuwse Muziekbond werden door L. van Hoye- de Bakker en G. Weemaes als bestuurs leden van de afdeling Zeeland oorkon den uitgereikt aan de jubilarissen en de daarbij behorende versierselen opge speld. Na het officiële gedeelte brachten de leden van St. Cecilia met hun levens partners de avond in gezelligheid door. ook een opvoedende waarde. De basisschoolleerlingen haal den met hun werkzaamheden 2600 gulden op. Zaterdag was het prachtig weer en de organisatie hoopte op een evenaring van het aan tal deelnemers in 1989. Dat was echter niet het geval. Er kwa men 61 deelnemers naar de startplaats in Hulst om de tocht van 26 kilometer door het pol derlandschap rond de Rey- naertstad af te leggen. Er werd geen gebruik gemaakt van de bezemwagen en de sportieve fietsers genoten van de versna peringen die ze onderweg aan geboden kregen. Samen met de 27 deelnemers, de jeugd tussen zes en negen j aar, die in de och- tenuren enkele kilometers te voet over de Hulster wallen af legden fietste de jeugd zater dag 2400 gulden bijeen. De opbrengst ligt nog ruim duizend gulden onder deze van vorig jaar. De organisatie hoopt dat dit recht getrokken wordt met de huis aan huiscol lecte die plaatsvindt van maandag 9 tot en met woens dag 11 april. Het geld wordt gebruikt voor vormingsprojecten voor platte landsjongeren in Uruguay en wordt gestort in het fonds dat jongeren in Montevideo die werkeloos zijn of met een be drijfje willen beginnen helpt. (ADVERTENTIE) Autobedrijf Tivoliweg - Hulst Tel. 01140-12058 Van onze correspondent PHILIPPINE - In een afge laden gemeenschapshuis De Kaai hield muziekvereni ging St.-Cecilia dit weekend een feestelijke uitvoering. Dit gebeurde naar aanlei ding van het in gebruik ne men van de nieuwe uitvoe ringsruimte. Hierbij aan wezig waren burgemeester J. van Rest van Sas van Gent, L. Marquinie en Pie- laat namens de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen van de Katholieke Vereniging voor Harmonie en Fanfare. Pielaat was niet zomaar aan wezig. Hij onderscheidde Sjors Segers wegens zijn veertig ja rig lidmaatschap van de fanfa re. Hij mocht hem het gouden insigne met briljanten uitrei ken als blijk van waardering namens de Katholieke Vereni ging voor Harmonie en Fanfa re. Hiermee werd niet alleen zijn lidmaatschap gedurende die vele jaren gewaardeerd, maar eveneens zijn bestuurs- activiteiten en zijn leidende rol bij muzikale bijdragen bij feestelijke gebeurtenissen in het dorp. Sjors Segers is even eens actief bij de opleiding van jeugdige nieuwe leden. De rest van de avond was eveneens feestelijk. Dirigent Christiaen werd in het zonnetje gezet omdat hij vijftien jaar achtereen de leiding heeft bij uitvoeringen van St.-Cecilia. Hij dirigeerde deze avond met veel verve en zijn nieuwe diri- geerattributen werkten goed Het gouden insigne met briljanten voor Sjors Segers. FOTOWIM KOOYMAN bij de Moonlight Serenade en The Young Amadeus. Zijn zoon Hugo verzorgde de presentatie van het geheel. Voorzitter P. Cornells dankte de eigenaar van de repetitie ruimte van St.-Cecilia Le Buy ze voor de vele jaren gast vrijheid die St.-Cecilia genoten had. Hij schonk hem en De Ma- rinet de foto's van harmonie St.-Cecilia die gemaakt zijn bij het 475-jarig bestaan van Phi lippine en die al jaren een vaste plaats hebben in het etablisse ment. Van onze verslaggever BREDA - De slachthuizen van Tilburg en Waalwijk, allebei gelegen in het gebied waarin vanwege varkens pest een vervoerverbod voor landbouw-huisdieren geldt, zijn gisteren bij ge brek aan aanvoer stil ko men te liggen. Tot en met gistermiddag heeft de varkenspest in Midden-Bra bant zich niet uitgebreid. Dé Rijksdienst voor de Keuring van Vee en Vlees in Breda heeft geen nieuwe besmèt- tingshaarden gevonden. Vol gens kringdirecteur Van der Kieft concentreert het onder zoek zich nu op bedrijven in de buurt van de getroffen bedrij ven in De Moer en op zoge noemde contact-bedrijven: „We pikken daar wel eens een verdacht varken op, maar na der onderzoek geeft nog niets alarmerends te zien". Het transport-verbod blijft voorlopig gehandhaafd in het gebied dat, wat West- en Mid den-Brabant betreft, begrensd wordt door de rijksweg Breda- Gorinchem, de Bergse Maas en de Rijksweg Breda-Tilburg. In dat gebied mogen wel dieren vervoerd worden in verband met een noodslachting. Die slachting moet dan plaatsvin den op het abattoir in Breda. Op hun laatste gang moeten de dieren wel vergezeld zijn van een verklaring van de behan delend dierenarts. Voor het overige mogen in het gebied geen landbouw-huisdieren worden vervoerd. Evenmin mogen in dat gebied lege vee wagens rondrijden. Varkens moeten in hun hok worden ge houden en varkensmest mag niet worden vervoerd of uitge reden. Het vervoersverbod heeft in grijpende consequenties voor vee-transportbedrijven, bij voorbeeld de firma Boemaars in Molenschot, gespecialiseerd in veetransport. Het bedrijf heeft tien veewagens en di verse aanhangers. Mevrouw Boemaars: „Vorige week vrij dag kregen we een telefoontje dat we alle wagens voor 's nachts twaalf uur buiten het gebied moesten hebben. Anders zouden we maandagmorgen niet meer mogen rijden. Geluk kig hebben we familie in Gilze met een transportbedrijf. Daar hebben we alle wagens naar toe gebracht. Daar zijn we wel blij mee, maar we missen daar voorzieningen, zoals een mest put en een spuit-installatie. Daarvoor moeten we nu te recht op de slachthuizen". Boemaars heeft klanten in en buiten het gebied waar nu een vervoersverbod geldt. Me vrouw Boemaars: „Toen de eerste berichten over varkens pest kwamen hebben de wa gens 36 uur niet stilgestaan. Nu zal het wel rustig worden. Maar als straks het vervoers verbod wordt opgeheven, dan zal het wel een gekkenhuis zijn". Mevrouw Boemaars be klaagt zich over het feit dat van officiële zijde slechts moei zaam te vernemen valt wat nu wel en wat nu niet mag: „Ken nelijk heeft het vrijdag alle maal in de Staatscourant ge staan. Maar die lezen wij hier niet iedere dag". Het abattoir in Tilburg, de particuliere Slachtplaats Til burg BV, is als gevolg van het vervoerverbod stil komen te liggen. Normaliter worden er 700 runderen en 1500 varkens per week geslacht. Wat de con sequenties van de gedwongen rust zijn kon directeur Pronk gisteren nog niet overzien. Bij het abattoir in Breda, dat net buiten het gebied van het vervoersverbod valt, is sinds de uitbraak van varkenspest de aanvoer van varkens met tien procent teruggelopen. „Geen ramp, maar het moet niet erger worden", aldus directeur A. van Ravenstein. Als het ver voerverbod over enkele weken wordt opgeheven, dan staat 'Breda' een grote toestroom van varkens te wachten: „En van al die varkens worden afzonder lijk bloedmonsters genomen. Na de slacht verdwijnen ze al lemaal in de vleeswaren-indu strie en dan alleen nog voor die worstsoorten die gekookt wor den. Er is geen enkel gevaar voor de volksgezondheid, maar we willen ieder risico uitslui ten. Onlangs hebben wij nog het hele spergebied rond Baar- le-Nassau op deze manier leeg gehaald. Niet één varken toonde sporen van varkenspest, maar vanwege de exportbelan gen moet je alles uitsluiten. Al leen de vleeswaren-industrie vaart wel bij de varkenspest. Het vlees uit het gebied dat nu stilligt brengt straks kwartjes minder op. Ons kost een halve cent per kilo een ton omzet per jaar. Dus wat ons betreft mag het wel afgelopen zijn". EXPOSITIE - Een groot aan tal belangstellenden was aan wezig bij de opening van de expositie in De Lange Akkers van een serie schilderijen van Jean Kamps. Deze Koewach tenaar exposeert tot en met 15 april in het verzorgingstehuis zijn 25 schilderijen over het leven en werk van Vincent van Gogh. Van verschillende kanten werd Kamps bena derd om de pas voltooide Van Gogh-serie in Zeeuwsch- Vlaanderen te exposeren voor die naar Amsterdam gaat waar de schilderijen van 12 mei tot eind juli te zien zijn in galerie Hamer. In De Lange Akkers is het werk dagelijks te bezichtigen van 14.00 tot 17.00 uur. BINGO - Muziekvereniging Sint-Jan houdt vrijdag 6 april voor de derde keer een grote bingo-avond. Iedereen is welkom. De bingo begint om 20.00 uur in Den Ouden Arend. VERGADERING - Door de Katholieke Bond voor Oude ren wordt vrijdag 6 april de jaarvergadering gehouden in het gemeenschapshuis, aan vang 13.30 uur. De eucharis tieviering wordt voorgegaan door pastoor Ruyloft. KAARTING - De Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen houdt vrijdag 6 april een kaarting in jokeren in zaal Mapertuus, aanvang 13.30 uur. De kaarting telt mee voor het kampioenschap. KAARTING - In zaal De Rei zende Man werd een kam- pioenskaarting gehouden door De Stoere Spelers. Hier aan namen 27 personen deel. Uitslag: 1. A. Kegels, 2. R. de Booy, 3. R. Verschuren, allen Kloosterzande. KAARTING - In zaal De Rei zende Man werd een kaarting gehouden waaraan 43 perso nen deelnamen. Uitslag bie den: 1. Th. van Cauteren, Kloostertzande; 2. mevrouw De Waal, Ossenisse; 3. A. van Driel, Terneuzen. Jokeren: 1. mevrouw Rombout, Terneu zen; 2. mevrouw Sponselee, Axel; 3. mevrouw Van Voo- ren, Ossenisse. CLUBAVOND - IN zaal De Reizende Man werd door De Reizende Kogel een club avond gehouden waaraan twaalf personen deelnamen. Uitslag: 1. E. Jansen-van Roosendaal, Terneuzen 187 punten; 2. M. Dieleman, Ter neuzen 173; 3. E. Cornelissens, Hengstlijk en S. Ykema, Wal soorden, beiden 140 punten. KAARTING - Door de Bond voor Ouderen werd in het ge meenschapshuis een kaarting gehouden waaraan 43 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. O. Weemaes, St.-Jansteen; 2. J. van Osselaer, Hulst; 3. R. van de Velde, Kloosterzande. KAARTING - Op camping De Vogel werd een kaarting gehouden waaraan 64 perso nen deelnamen. Uitslag bie den: 1. Th. Bosch, Axel; 2. me vrouw De Waal-Bun, Hengst dijk; 3. C. van Goethem, Kloosterzande. Jokeren: 1. H. de Vos, St.-Jansteen; 2. J. Hermes, Bosschenhoofd; 3. mevrouw Van Gink, Axel. KAARTING - Op camping De Vogel werd een kaarting gehouden waaraan 29 perso nen deelnamen. Uitslag bie den: 1. A. van Gink, Axel; 2. P. van Kerkhoven, Hulst; 3. C. van Goethem, Kloosterzande. Jokeren: 1. mevrouw Van Trommelen, Sas van Gent; 2. N. Dreesen, Hulst; 3. M. Ver schelling, 's-Heer Arendsker- ke. KAARTING - In zaal Ons Vermaak werd een kaarting gehoiden waaraan 32 perso nen deelnamen. Uitslag bie den: 1. S. Stallaert, 2. A. de Bruyn, beiden Vogelwaarde; 3. C. de Smit, Terneuzen. Jo- keere: 1. mevrouw Van Dijk, Vogelwaarde; 2. E. van Voo- ren, Ossenisse. KAARTING - In clubhuis De Saeftinghe werd een kaarting gehouden waaraan 32 perso nen deelnamen. Uitslag: 1. mevrouw Blankaert, Zand berg; 2. mevrouw Goossen, Kloosterzande; 3. H. Sorber, Paal. CONCERT - De koninklijke harmonie Sint Cecilia uit Kloosterzande geeft zaterdag 7 april een concert in het dorpscentrum in Vogelwaar de. Aanvang 20.00 uur. Toe gang gratis. BRIDGE - Bridgeclub Axel speelde de derde wedstrijd van de vooij aarscompetitie in De Halle. Uitslag: Groep A; 1. Scheele/Vermunt; 2. Hemel- soet/De Wever en Koek/ Doorns. Groep BI: 1. Kee- man/Knöpker; 2. Juffer mans/Verlinde; 3. Vogels/Za- man. Groep B2: 1. echtpaar Maris; 2. Van Bambost/ Kuyk; 3. Löchter/Arnoldi. Groep Cl: 1. Kok/Saman; 2. Huis/Houtepen; 3. De Regt/ Saveur. Groep C2:1. echtpaar Van de Wagt; 2. Geilleit/De Pooter; 3. Van Bundere/ Meyer. HULST - Zaal W. Blommaert, 25 schutters: eerste hoge en eerste zij vogel: E. Luykx, Hulst; tweede hoge vogel: R. Sterkx, Zelzate; tweede zijvogel: A. de Waal, Kloosterzande; grootste aantal (8): R. de Waal, Moerbeke. KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 27 schut ters: eerste hoge vogel: R. D'Hondt, Zuiddorpe; tweede hoge en eerste zijvogel: J. de Waal, Koewacht; tweede zij vo gel: E. Janssens, Moerbeke; grootste aantal (4): J. Suy, Koe wacht. HULST - Bejaardenschieting, zaal De Blaauwe Hoeve, 34 schutters: eerste hoge vogel: A. D'Hooghe, Verrebroek; tweede hoge vogel: A. Beulaert, Hulst; eerste zijvogel: A. Roels, Graauw; tweede zijvogel: B. de Bakker, Verrebroek; grootste aantal (5): P. van de Branden, Hulst. LAMSWAAKDE - Bejaarden schieting, zaal De Lamsoren, 22 schutters: hoge vogel: J. van Meelen, Kloosterzande; eerste zij vogel: F. de Meyer, Ossenisse; tweede zijvogel: mevrouw Van Meelen, Kloosterzande; grootste aantal (5): R. de Rijk, Hulst. CLINGE - Zaal De Troubadour, 33 schutters: hoge vogel: J. van Kerkhoven, St-Jansteen; eerste zijvogel: A. de Waal, Klooster zande; tweede zijvogel: H. de Vos, Heikant; grootste aantal (5): G. Norts, Den Engel. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 22 schutters: beide hoge en eerste zijvogel: F. de Waal; tweede zij vogel: R. Mattens, beiden Koe wacht; grootste aantal (5): C. van Gassen, Hulst. HULST - Zaal De Kroan, 45 schutters: Wip 1: hoge vogel: R. de Sterke, Zelzate; eerste zijvo gel: M. van Kerkhoven; tweede zijvogel; G. Herwegh, beiden Hulst; grootste aantal (7); H. de Gucht, Kloosterzande. Wip 2: eerste hoge vogel; A. de Waal, Kloosterzande; tweede hoge vo gel; O. van Kerkhoven, Hulst; eerste zijvogel: W. Verovert, Ert- velde; tweede zijvogel: L. van Kerkhoven, Heikant; derde zij vogel; A. Boussen, Kapellebrug; grootste aantal (13): H. de Guyte- naere, Boschkapelle. ZUIDDORPE - St-Sebastiaan, 62 schutters: Wip 1; eerste hoge vogel: J. Verberkmoes, Terneu zen; 2. J. Verstraeten, Zuiddorpe; eerste zij vogel: J. Arens, Moerbe ke; tweede zijvogel: R. de Vla ming, St.-Jansteen; derde zijvo gel: P. Koster, Gilze-Rijen; vierde zijvogel: F. Herwegh, Hulst Wip 2: eerste hoge vogel: J. Leuvenaere, Zwijndrecht; tweede hoge vogel: A. Hoogstra- te, Terneuzen; eerste zijvogel: G. Samijn; tweede zijvogel; M. de Cock; derde zij vogel:M. Plas- schaert, allen Zuiddorpe; vierde zijvogel; Th. Neve, Westdorpe. WALSOORDEN - Zaal Rue du Nord, negen schutters.' hoge en beide zijvogels; W. de Waal; grootste aantal (7): P. Maas, bei den Kloosterzande. LAMSWAAKDE - Zaal De Vier Jaargetijden, 36 schutters; hoge vogel: W. Verovert, Ertvelde; eerste zij vogel: J. Dobbelaar; tweede zijvogel: A. de Looff, bei den Hulst; grootste aantal (10); P. Neve, Kloosterzande. IJZENDIJKE - Zaal Hofzicht, vijftien schutters: hoge vogel en grootste aantal (7): W. Ongenae, IJzendijke; eerste zijvogel: A. de Pooter, Sluiskil; tweede zijvogel: J. Kersbuik, Hoofdplaat WALSOORDEN - Zaal Rue du Nord, zestien schutters: hoge vo gel: A. van Geersdaele, Walsoor den; eerste zijvogel en grootste aantal (5): J. van Meelen, KLoos- terzande; tweede zijvogel: E. de Kort, Huist. ZUIDDORPE - Zaal M de Cock, 31 schutters; eerste hoge, eerste en derde zij vogel: M. Suy, Zuid- doipe; tweede hoge vogel: R. Kriekhaert, Yerseke; derde hoge vogel: P. de Munck, Zuiddorpe; vierde hoge vogel: H. van de Stee, Yerseke; tweede zijvogel: H. D'Hondt, Zuiddorpe; vierde zij vogel; J. de Wee, IJzendijke; grootste aantal (6); A. van Lan- degem, Stekene. KOEWACHT - St.-Sebastiaan, 78 schutterrs: Wip 1: eerste hoge en eerste zij vogel: H. de Vuyst, Bas- sevelde; tweede hoge en derde zijvogel: R. van Hoeke, Stekene; tweede zijvogel: A. van de Snik, Lokeren; vierde zijvogel: E. van Hove, St-Jansteen. Wip 2; eerste hoge vogel; Z. Wijnen, Graauw; tweede hoge vogel; A. de la Ri- viêre, Doornzele; eerste zij vogel: E. de Letter, Koewacht; tweede zijvogel; P. Samijn, Zuiddorpe; derde zijvogel: M. Bauwens, Zel zate; vierde zijvogel: R. Vermei- re, Koewacht. Wip 3: eerste hoge vogel; R. Apere; tweede hoge vo gel: E. Waelput, beiden Overslag; eerste zijvogel: G. Tieleman, Be- veren; tweede zijvogel: L. van Remoortere, Koewacht; derde zij vogel; J. Arens, Moerbeke; vierde zijvogel: A. van de Snik, Lokeren. blad in samenwerking met de Stichting Ideele Reclame

de Stem | 1990 | | pagina 13