Het toerisme is ook een inkomstenbron voor de boeren' Sluis viert 700 jaar stadsrechten ZWN VINDT EXPERIMENTELE KARAKTER ERG AANTREKKELIJK Bewoners Ledelplein in Oostburg best tevreden met herinrichting PvdA Hulst zet Martens op elfde en laatste plaats PLAATSELIJK NIEUWS vPPORT C NIEUWS TEN INGEN ;nyerzekering isarbeiders maatregel lijkheden -h» - «-3-jr-t i LLl.4Ïm raadslid krijgt geen 'eerherstel* Politie zet bij NAC - SVV ruim twintig man extra in Willebrorder heeft haast: ravage en file op A58 J.ISSINGEN - Gisteren de- In een twintigtal eigenaars een personenauto bij de neente politie van Vlissin- aangifte van vernieling In hun voertuigen. In de |cht van woensdag op don- fdag werden in de wijk auwenburg en een daaraan ^nzende wijk zeker 45 ban- van in die omgeving ge- tkeerd staande voertuigen Igestoken. DE STEM VAN ZEELAND 4 VRIJDAG 5 JANUAR11990 lamslag ZIERIKZEE/CADZAND - Met belangstelling volgt streekvervoermaatschappij Zuid-West-Nederland de pogingen in West- Zeeuwsch-Vlaanderen om 30.000 gulden bijeen te krij gen om in de zomermaan den buslijn 14 (Breskens- Retranchement) gratis door passagiers te laten gebrui ken. 'fSt l' 1 ÏDDGEBREK BIJ VOORBEREIDING FESTrVTTEITEN M-VOORLICHTER MARKUSSE: 'BUITEN HET EIGEN BEDRIJF KIJKEN' Aardenburg Schoondijke Nieuw-Namen Burgemeester Feij van Breda neemt afscheid PvdA Terneuzen presenteert kandidatenlijst Gezinsdag van boerenbond in Zuidzande |uur, terwijl maximum 1 egestaan. [nkeldiefstal EUZEN - L. de O. uit neuzen werd gistermid- op heterdaad betrapt i hij uit een winkel aan de brdstraat in zijn woon ats twee casette-recorders nam zonder te betalen, toevallig in het pand bwezige politie-agent van I gemeente Terneuzen greep [man in de kraag. Tegen De Iwerd proces verbaal opge hakt en de casette-recor- 5 zijn in beslag genomen. crnielingen ars van 14.00 uur tot 00 uur en vanaf 19.00 r, zondag is de beurs igankelijk vanaf 11.30 r. De opbrengst komt goede aan Roemenië. T20 IRBRANDING - Op het epje in de Polderstraat is irgenmiddag vanaf 15.00 r een kerstboomverbran- ïg. De bomen kunnen naf 14.00 worden gebracht. >or elke boom krijgt de 'le- rancier' een lot. Na de ver- anding is een loterij in het valuwnest. Plan voor gratis bus toeristen Het geld is nodig om de ZWN 'af te kopen'. Vorig jaar incasseerde het vervoerbedrijf dertig mille op deze lijn. Het kapitaal moet worden opgebracht door VVV, horeca- en recreatiebedrijven in de streek. De plannen in West-Zeeuwsch- Vlaanderen werden geopperd na het succes van de (betaalde) busdienst die vorig jaar in juni, juli en augstus langs de kust werd onderhouden. De initiatiefnemers willen er overigens pas wat meer over zeggen en naar buiten treden als de zaak rond is. Een gratis busdienst, te vergelijken met de skibussen in de wintersport gebieden, zou een primeur voor Ne derland zijn. „Wij hebben naar aanleiding van geruchten de voelhorens eens uitge stoken en de plannen blijken inder daad te bestaan", aldus hoofd alge mene zaken bij de ZWN, J. Nienhuis. „Er zijn nog geen gesprekken geweest maar wij staan zeker niet afwijzend tegenover dit initiatief. Wij gaan po sitief gesprekken hierover aan. We wachten nog op de uitnodiging". Volgens Nienhuis is in ieder geval medewerking van het ministerie van Verkeer en Waterstaat nodig. „Er zit ten tenslotte ook rijksgelden in de busdiensten. Maar als iedereen er aan meewerkt, is dit initiatief zeker van de grond te krijgen". Wat de ZWN ook aantrekt, is het' experimentele karakter. „Gratis bus diensten aanbieden, kan interessant zijn. Je kunt controleren wat er ge beurd als het vervoer voor de passa giers gratis wordt. Of er inderdaad op grotere schaal gebruik van de bus wordt gemaakt en je mag terecht ver wachten dat hiervan een wervend ka rakter voor het openbaar vervoer uit gaat. In feite een experiment op ware grootte en dat spreekt het ministerie misschien ook wel aan". Met zo'n gratis busdienst kunnen diverse doelen gediend worden. Het intensieve autoverkeer langs de West-Zeeuws-Vlaamse kust kan mis schien worden teruggedrongen als mensen vanaf hun camping op de bus kunnen, vanuit milieu-oogpunt een goede zaak. Ook is de verkeersveilig heid er mee gediend. Op een zonnige dag lekker op een terrasje zitten, drankje gebruiken en vervolgens met openbaar vervoer terug naar de cam ping. 9-172. Beurre Alexander Lu- kgkl.n 55-60 25. okveiling. Cox Orange Pippin kl. 1-2 65-70 79, 70-75 136, 75-80 80-85 125, 85-90 79. Elstar kg 71-2 60-65 40-41, 65-70 79-85,70- 103-124, 75-80 113-140, 80-85 1-119, 85-90 49-62. Golden Deli- >us kg kl. 1-2 65-70 65-67, 70-80 4-107, 80-90 117-118. Jonagold kl. 1-1 70-80 145, 80-85 135, 85- 121, 90-95 85, 95+10 57, kl, 1-2 -70 57,70-80 85-131,80-85 74-122, -90 54-93-, 90-95 54-73, 95+10 39, )5 op 37. Conference kg kl. 1-2 3-65 176, 65-75 185, kl. II-2 45-55 !6. Doyenne du Cornice kg kl. 1-3 i-75 231-233, 75-85 227-230, 85-95 kl. II-3 55-60 82, 60-65 93-115, i-75 163,75-85 186,85-95 164. akt fruit Cox Orange Fip- g kl. 1-2 70-75 130. Elstar kg I-S 80-85 131, kl. 1-2 70-75 73- 75-80 101, 80-85 83,85-90 43. Jo- agold kg kl. 1-2 75-80 67-121, 80- 68-120, 85-90'50-85, 90-95 53-63, i+5 50. Witte kroet 18. MSTERDAM, 4 jan. - In Bintje Jmm apr'90 kwamen 251 con- acten tot stand tegen ƒ39,10- 40,00 en 8 contracten voor mei'90 een prijs van ƒ40,80 per 100 De stemming was flauw. In "ntje 40/50mm werden 2 con- racten verhandeld voor levering pril bij een prijs van 24,00 per 10 kg en hier was de stemming alm. Serste hoge vogel: A. Pikkaart, Lorgvlied; tweede hoge vogel: J. 'an de Dries, Soranus; eerste zij- 'ogel: P. Vette, Concordia; weede zijvogel: C. Rentmeester; Villem Teil; derde zijvogel: K. 'an de Dries, vierde zij vogel: B, 'an de Dries, beiden Concordia; jrootste aantal (6): C. van da Iries, Soranus. Volgende schie- ing dinsdag 16 januari. ers die na 1 april 1986 met m gedupeerd door een EG- Op basis hiervan zijn ze ge* nde kracht tot 1 december enverzekering te nemen. ie EG bepaald dat grensarbei- lers niet langer mogen genie- en van het recht op genees- :undige verzorging van het werkland', maar daarvoor op iet 'woonland' zijn aangewe zen. Bij het ziekenfonds in Ne derland komen ze echter niet in aanmerking voor de 'verplich- e' verzekering, maar moeten je een particuliere verzekering lemerj, de zogenaamde stan daard-pakketpolis. Voor een echtpaar kost die ƒ373,72 per naand en daarbij komt nog de iremie voor het aanvulling®' :onds. Inmiddels hebben ook Ka merleden zich het lot van gedupeerde grensarbeiders aangetrokken en vragen ge* steld aan de minister van Wel zijn, Volksgezondheid en Cul tuur (WVC). Een woordvoer ster van dit ministerie deel# gisteren mee dat voorlopig regeling niet wordt veranderd Temeer niet omdat het gaat o® een EG-maatregel. -fr ~m-jr~ ff" *~~m T~ T~ "•w éisSri -V&Ki jïtrï Het te renoveren Ledelplein in Oostburg Van onze correspondent OOSTBURG - De bewo ners van het Ledelplein in Oostburg zijn best tevre den met het herinrich tingsplan van hun plein. Dat bleek gisteravond tijdens een hoorzitting over de recon structie van het Ledelplein in het gemeentehuis. De acht tien aanwezigen kregen daar te horen, dat aanstaande maandag met de reconstruc tie zal worden begonnen. In dien alles naar wens verloopt, zal op 5 maart alles gereed zijn. Eind mei moet dan de gehele herinrichting van het Oostburgse centrum klaar zijn. Na de facelift zal het Le delplein er een stuk fraaier uitzien, daar waren de bewo ners het gisteravond over eens. Dat er de komende maanden ook wat overlast zal zijn, kon niet worden ont kend. „We zullen zorgen dat de winkels bereikbaar blij ven, We hopen het u niet al te lastig te maken en zijn er pro blemen, geef dan de gemeente direct een seintje", aldus Eric de Ruysscher van de Aanne merscombinatie Oostburg, die zorgt voor de herinrich ting. Met ingang van komende maandag zal het Ledelplein alleen via de Langestraat te bereiken zijn. Daarna wordt dan zo snel mogelijk de riole ring in orde gebracht en zul len er noodvoorzieningen - foto de stem/cor j. de boer worden aangebracht. Het nieuwe Ledelplein wordt zeer fraai. Niet alleen komt er éénrichtingsverkeer zowel aan de zijde van het Ledel- theater als aan de andere kant. De Middenweg over het plein wordt de doorgaansweg. Er zijn na de reconstructie ruim zestig parkeerplaatsen, voornamelijk aan de zijde van het Lëdeltheater. Negen tien bomen, bankjes en een mast met een Éénhoorn erop dienen naast de klinkerbe strating voor de verfraaiing te zorgen. Onder de bomenrij van de Burcht afgezien aan de linkerzijde, komt er een wandelpad met witte steen slag. Een deel van de week markt zal hierop worden ge plaatst. Nabij de Burcht komt Renovatie in de binnenstad van Oostburg met rechtsonder het Ledelplein en rechts boven het Eenhoornplantsoen. er misschien later nog eens een muziektent, zo werd door wethouder A. de Feijter mee- degedeeld. Een van de aanwezigen wees ambtenaar J. Spaans erop dat er aan de zuidzijde van het Ledelplein veel born putten zitten. „Er is ons niets bekend wat er onder de grond zit," was het antwoord van Spaans. Een breder trottoir, éénrichtingsverkeer en een aanpassing om de verkeers stroom om te vangen, zullen er voor moeten zorgen, dat het nieuwe Ledelplein een succes wordt De bewoners ontvingen het plan gisteren avond enthousiast. De Mid- denstandsbeurs, die tradidio- neel in een tent op het Ledel plein wordt gehouden, wordt vermoedelijk verplaatst naar het parkeerterrein van Albert Heijn. (an onze verslaggever 1LUIS - De manifestatie Sluis 1990 zal ge aard gaan met tal van uiteenlopende acti- 'iteiten. Op het programma staan onder neer een voetbalwedstrijd tussen gemeen- epersoneel en een elftal van Tweede Ka nerleden, een optreden van de Militaire fapel en - later in het jaar - een academi- che zitting. We zijn nog bezig alles definitief op poten te etten, dus een heleboel kan nog niet naar bui en. Het is de bedoeling om eind januari, begin ïbruari de activiteiten in een speciaal magazine an te kondigen", aldus A. de Witte, secretaris an het bestuur van de stichting 700 jaar Sluis, let staat in ieder geval vast dat de viering half 'bruari wordt geopend met een oecumenische ienst met medewerking van het kinderkoor de luisse Rakkers. De Witte vervult zowel de taak van secretaris an het stichtingsbestuur als die van plaatsver- angend gemeentesecretaris, sinds het vertrek an E. Nicolaes. Hij vindt dat er te weinig tijd is voor het organiseren van de activiteiten. „Eigen lijk is het zo niet te doen. Ja, tenzij je er dag en nacht aan werkt. Maar behalve dat ik dit op mijn bordje heb gekregen, moet ik ook mijn werk als gemeentesecretaris doen. Het moet dus allemaal tussendoor gebeuren. Nu en dan een half uurtje, als er tijd is." Hij vindt het jammer dat het stichtingsbe stuur het niet nodig vond speciaal iemand aan te trekken. „Toen bijvoorbeeld Hulst 800 jaar stad vierde, is daar iemand een heel jaar met de voorbereiding bezig geweest. Ik hoop dat hier toch ook iemand wordt opgetrommeld, al was het maar om voor een paar weken ambtelijke bijstand te geven." Desondanks ziet hij alles wel op zijn pootjes terechtkomen. „Als het moet, dan moet het." Naast activiteiten die speciaal in het kader van de viering worden gehouden, zullen ook jaarlijks terugkerende evenementen als de Sluisse braderie en de mosselfeesten in het teken van Sluis 1990 staan. Dit logo werd gemaakt in het kader van 700 jaar Sluis - fotodestem/corj.deboer Jan Jansen tOES - Buiten bedrijf is de >°erderij nog niet, maar 'ooral de akkerbouwer zal 'el steeds meer buiten z'n •edrijf moeten kijken om 'et hoofd boven water te 'ouden. Dat staat als een aal boven water volgens J. 'arkusse, bij de Zuidelijke 'andbouwmaatschappij ^LM) hoofd van de sociaal- jtonomische voorlichtings- 'ij was onlangs een van de in- 'fe£s op bijeenkomst van et Zeeuws Agrarisch Jonge- «n Kontakt (ZAJK), gewijd an de toekomst van de boer. et perspectief voor deze wste grondwerker is onge- Jrigd somber; de prijzen blij- n Jaag. de afzetmogelijkmo- eltlkheden beperkt, voor de grote gezonde be- Snuen er wel een paar ■nknopingspunten(nog) gro tere boerderijen, kostenbeheer sing, kwaliteitsverbetering, andere teelten dan de traditio nele granen, aardappelen en suikerbieten. Maar daarmee kan lang niet iedereen uit de voeten. Er zijn er zat die straks geen belegde boterham meer van de akker halen. Zij moeten de boer op. Hun vindingrijkheid wordt op de proef gesteld, meent Markusse, die er zelf voor het ZAJK-gezelschap alvast een staaltje van liet zien. Volgens hem vindt de trotse eigen baas die de boer altijd is geweest, wel een manier om minder aan zijn grond gebonden te zijn. Het begint al bij de overna me, waarschuwde de voorlich ter. De jonge boer moet zich af vragen of de boerderij zijn enige bron van inkomsten kan zijn, of dat hij het bedrijf aan houdt als nevenberoep. Daarbij kan de partner een belangrijke rol spelen. „Wat zie je vaak: de vrouw of vriendin blijft wer ken, zorgt voor het levenson derhoud. 'Dan is het niet zo erg dat het bedrijf minder renda bel is', zeggen ze dan. Akkoord, zeg ik, als het tijdelijk is, maar niet om op langere termijn het bedrijf in stand te houden. Dat is geen goede zaak." Is een gezonde rolverdeling afgesproken, dan moet menig startend ondernemer op zoek naar alternatieven. En die zijn er volgens Markusse legio, ze ker in een zo op het toerisme afgestemde provincie als Zee land. „Ik heb me suf gepiekerd; zo voor de hand liggend is het misschien allemaal niet, en het hangt sterk af van de plaats van het bedrijf." Maar zo pie kerend bedacht de voorlichter toch allerlei mogelijkheden om de vakantieganger wat geld uit de zak te kloppen. Zijn heel wat campings niet zo begonnen? Zich een vakantie in Ma rokko herinnerend, waar ka melen op de toeristen werden losgelaten, kwam Markusse op het idee om het paard weer een plaats te gunnen op de boerde rij. De toerist kan er zich mee laten fotograferen, erop rijden, het dier voor een huifkar span nen (zoals het in Drente ge beurt), en zo meer; alles tegen betaling natuurlijk. „En wat let ons om een kano route uit te zetten. Er lopen ge noeg waterleidingen door het agrarisch gebied. En zo kun je ook denken aan fietsenver- huur, een pannekoekenhuisje, service aan duikers; voor enke lingen, gunstig gelegen, aan de kust bijvoorbeeld, liggen er misschien nog mogelijkheden in mini-campings. En waarom zouden boeren niet een deel van schuur of loods verhuren voor de stalling van boten en caravans." Of, wat hem doet afstappen van het chapiter toerisme, voor de opslag van andere dan de Zeeuwse landbouwprodukten. Er is al het voorbeeld van de boer die de onbenutte ruimte in z'n schuur verhuurde om in Antwerpen overgeslagen ci trusvruchten weg te zetten. Wie volgt? Over de erf af scheiding kij kend, zal menige akkerbouwer ook moeten leren anders om te gaan met zijn kapitaal. Nu wordt dat grotendels gevormd door zijn grond. „Maar waarom zou-ie niet een deel daarvan afstoten, zodat er geld vrijkomt voor andere zaken. Tja, het is niet anders, sommigen zullen een beetje moeten afstappen van de akkerbouw. Men zal zich moeten afvragen of die grond wel zaligmakend is." Mogelijkheden om door mid del van grondverkoop andere zaken aan te pakken ziet'Mar kusse bijvoorbeeld in varkens- en kuikenhouderij. En de glas tuinbouw biedt perspectief, als een boer het maar niet op z'n eentje moet doen. „Daar heb je meerdere bedrijven, een be paalde omvang voor nodig." De boerderij als nevenbe- drijf is al aangestipt. Een ak kerbouwer vindt niet het hele VROUWENGILDE - Het Aardenburgse Vrouwengilde houdt 9 januari de jaarlijkse bingo en verloting in de Jonge Leeuw. Verder houdt het gilde 25 januari een excursie met een bezoek aan een bon- bonfabriek. Ook niet-leden mogen daaraan deelnemen. Men kan zich opgeven tot 9 januari bij de leden C. de Munck en L. Verploeg. De kosten van deze excursie zijn 38 gulden. Op 14 februari staat er ook nog een bowling wedstrijdje op het pro gramma in Cadzand. KERSTBOOMVERBRAN DING - De traditionele kerst boomverbranding vindt za terdag plaats op het plan Noordwest bij het bejaarden tehuis Ruschevliet. De bomen kunnen op zaterdagmiddag tussen 14.00 en 17.00 uur wot- den ingeleverd. Voor iedere aangeleverde boom krijgt men een lot. Net voor de ver branding vindt de verloting plaats waarbij enkele prijzen te verdienen zijn. Er zijn twee leef tij dscategoriën. De leef tijd tot 10 jaar en van 11 jaar en ouder. DRIEKONINGENOPTOCHT - Vandaag is er om 19.00 uur een lampionoptocht waarvoor kinderen zich moeten verza melen bij de RK school te Nieuw-Namen. De kinderen zijn verkleed als koningen en herders. De optocht gaat door het gehele dorp en wordt be geleid door de Barelen uit Hulst. Van onze verslaggever HULST - Het Hulster PvdA-raadslid B. Martens heeft van de ledenvergade ring niet het 'eerherstel' ge kregen waarom hij heeft gevraagd. Dat blijkt uit de kandidaten lijst voor de komende gemeen teraadsverkiezingen die gister avond door de PvdA in een be sloten vergadering werd vast gesteld. Aanvankelijk was Martens op een onverkiesbare achtste plaats gezet op de advieslijst. De ledenvergadering besloot hem gisteravond nog wat plaatsen verder terug te zetten. Martens is definitief gekozen op de elfde plaats. Over de reactie van de leden over de beschuldigingen, die Mariens in een felle brief heeft gedaan, konden bij het ter perse gaan van de krant nog geen mededelingen worden ge daan. Vandaag (vrijdag) komt de PvdA met een persverkla ring naar buiten. De lijst waarmee de PvdA Hulst, die momenteel drie raadszetels bezet, de verkiezin gen ingaat ziet er als volgt uit: 1. P. Weemaes, 2. A. van Wees- Hegger, 3. J. Habraken, 4. P. de Cock, 5. C. Heynen-Roozen, 6. Fr. Plasschaert, 7. J. Boom, 8. M. van Egmond, 9. M. Strobbe, 10. A. Bakkum, 11. B. Martens. jaar door werk op zijn eigen bedrijf, en kan dus werk voor derden doen. Heel wat Zeeuwse boeren verdienen al een ex traatje bij loonbedrijven, op de vismijn of door schepen te los sen. Een nog betere mogelijk heid is de sindskort voor heel de provincie opererende agra rische arbeidspool. Wie een contract tekent moet op afroep beschikbaar zijn voor de meest uiteenlopende klussen, door gaans in branches die de boer van huis uit kent, van aardap- pelhandel en fruitveiling tot aannemerij en groenvoorzie ning. „Ën waarom," besluit Mar kusse, „zou de agrarische on dernemer zijn vrije tijd niet ge bruiken voor studie?" Uitein delijk geeft niemand, Braks niet, de EG niet, Markusse niet, de boer de garantie dat hij kan voortploegen. „En wie studeert, heeft iets achter de hand voor het geval het onverhoopt mis mocht lopen." Van onze verslaggever BREDA - De Bredase poli tie zet morgenavond tijdens de voetbalwedstrijd NAC- SW 35 man in. Dat is ruim twintig meer dan gebruike lijk bij 'een avondje NAC'. Volgens een politie-woord- voerder is hiertoe besloten om dat het stadion morgenavond vrijwel zeker uitverkocht zal zijn. „Gezien de posities die de clubs in de eerste divisie inne men, zijn de belangen die op het spel staan erg hoog. Boven dien speelt natuurlijk een rol, dat NAC uit van SW verloren heeft", aldus de woordvoerder. De politie verwacht onge veer vierhonderd supporters uit Schiedam. Omdat een deel Van onze verslaggever BREDA - Breda neemt op vrijdag 16 februari afscheid van burgemeester F. Feij. 's Middags is er een buitenge wone raadsvergadering. Daarna geeft het stadsbestuur in de Grote Kerk een af scheidsreceptie voor het echt paar Feij. Die receptie begin om 16.00 uur en duurt tot ongeveer 18.00 uur. Van onze verslaggeefster TERNEUZEN - De huidige PvdA-fractievoorzitster A. Stahl-Hemelsoet is de lijst trekker van de sociaal-de mocraten bij de Terneu- zense gemeenteraadsver kiezingen. Wethouder W. van Walraven staat op de tweede plaats. De ledenvergadering van de PvdA-afdeling Terneuzen heeft dit gisteravond besloten. Op de derde plaats van de PvdA-lijst staat B. Risseeuw. Voor de vertrekkende raadsle den T. de Bruin en J. Leunis zijn E. Kerckhaert en M. de Bruin-Fhy, die staan respectie velijk op de vierde en zesde plaats. De plaats daar tussenin, nummer vijf wordt ingevuld door S. de Pooter. Nummer ze ven op de lijst is het huidige raadslid R. Blaakman. De sociaal-democraten heb ben in de Terneuzense gemeen teraad zeven zetels. Na Blaak man staan vervolgens op de lijst H. Leunk, J. Joosse en J. Dubbeldam. De vertrekkende raadsleden De Bruin en Leunis stoppen om persoonlijke rede- daarvan per trein naar Breda komt, zal ook op het NS-statiqn een 'opvangploeg' klaar staan om deze supporters naar het stadion te begeleiden. Naast de 35 politiemensen zullen er ook twaalf mensen van een parti culiere beveiligingsdienst in het stadion aanwezig zij n. '1 "t a jrt Van onze verslaggever ROOSENDAAL - Agressie om dat er niet snel genoeg kon worden ingehaald heeft gisterr middag geleid tot een ongeval op rijksweg A58, even voor Roosendaal. Een 45-jarige inwoner van Warnsveld reed omstreeks 14.15 uur met zijn Renault van uit Bergen op Zoom in de rich ting van Roosendaal en wilde op het viaduct over de spoor-' weg een vrachtwagen inhalen. Op dat moment naderde een Opel Kadett met hoge snelheid op de linker rijstrook. De be stuurder van de Opel, een 23- jarige Willebrorder, seinde met zijn lichten naar de Renault. Toen de Renault de vrachtwa gen had ingehaald bleef de Opel er naast rijden. De be stuurders maakten over en weer wat gebaren. Uiteindelijk raakte de Opel de Renault links achter. De politie kon niet zeg gen of dit opzettelijk of per on geluk gebeurde. In elke geval maakte de Re nault een buiteling en kwam op zijn dak tot stilstand. De Opel botste tegen de vangrail en stond een paar honderd meter verder stil. Niemand raakte ernstig gewond. Wel ontstond er een file. Van onze verslaggeefster ZUIDZANDE - De Christe lijke Boeren- en Tuinders- bond kring West- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt donderdg 11 januari een gezinsdag. Die is in ho tel de Zwaan in Zuidzande vanaf 14.30 uur. Een rayonleider van een vee- voerderbedrijf vertelt over mesterijmogelijkheden. Aan sluitend staat een bezoek aan een slachtkuikenmesterij op het programma. Daarna is er een warme maaltijd.- Om 19.30 uur begint de jaarvergadering. De CBTB kring Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen houdt een cursus 'Sturen op basis van cijfers'. De cursus beslaat drie bijeenkomsten. Informatie en opgeven bij C. van Cadzand, te lefoon 01153-1370.

de Stem | 1990 | | pagina 15