L MENT Zeeuwse babbels Het blijven boeren. LEGTA D'S UIT FREE! De Schuimspaan II I Pandabeer voor 'n oude heer PC KERKDIENSTEN PASTORIEDIENSTEN RK KERKDIENSTEN pflRTEM VAN ZEELAND 5 ZATERDAG 18 NOVEMBER 1989 die voor twee telt Koorts- De das om Ode aan de PTT Rare vriendendienst f A61 T6 mm Mi WmzÊm e praktijk levéren de Merced® ïeidssystemen u de optelsom va igheid plus hoger rendement door minder slijtage, ger^. minder stilstand en hogere m® n de chauffeur. j rbij hebben we nog niet de v :sprekende zaken genoemd ais voor uitstekend zicht, het ff oppervlak, de kooiconstructie lische werkplek van de chamte :n tot meer concentratie en VeiWS igheden. irdoor al met al overbodige t vermeden en uw rijdend ren >ogd. 25 Senz Nederland B.V., Reactorvveg TRECHT. Telefoon: 030-451911- Het stadskantoor in Hulst wordt niet in rode steentjes gezet. Nu Neelie weg is, wordt het s.ukkelen met Neeltje. Voor Indiaantje spelen moetje in Zuidzande zijn. Contactraad Sluiskil: dat wordt dus een puinhoop. Zwart(gallige)kijkers in Hoofdplaat, Cadzand en Waterland- kerkje. Dronken rijder hield even zijn adem in. Hommes zorgde voor hommeles in de Zeeuwse Staten. Hebben ze wat leuks in Hontenisse, blazen ze het op. Veroordeelde visser: Dié vis wordt duur betaald. Visuele poëzie: da's dus voor doven. Heel wat Hoekse hengelaars vingen bot. Klachten over wigwam zijn geen indianenverhalen. Scheldorado: wordt het golfslag of nekslag. VERSCHIL moet er zijn. Ook in de gemeentepolitiek. Dat blijkt uit de Hulster CDA- kandidatenlijst voor de ko mende gemeenteraadsverkie- zingen. Naar goed gebruik wordt bij de kandidaten het beroep vermeld dat ze uitoe fenen. Zo noemt fractievoor zitter H. Vercauteren zich 'agrariër', terwijl J. IJsebaert, die heel wat lager op het lijstje staat, het predikaat 'landbouwer' krijgt. Desge vraagd zei een insider dat deze aanduiding nodig is om hen te onderscheiden van de overige raadsleden: 'Dat zijn allemaal boeren'. *ptee ovut de As 'n duif die naor e lange reis neerstuikt op de pier, zo schiete kik, deenk'k, d'n emel in at afgelo pen is mee mij ier. Ik droomden da't afgelopen was, ik recht naor d'emelpoort mee gank. Onzenlieven'eer sting zelf te wachten: „Free, zettou ier's bij mij op de bank. G'è zoveel aost! Waor gaotte reis naortoe Free van deze keer?" Oh, maor recht naor binnen eeh. Ik zijn alt nogal nen braoven gewist Lieven'eer. „Ah gij vinta? Toch deenk'k dammen 's eve- kes moete praoten op ons gemak: Mettie weef van Sjaorel, keuj's in't kort uit-. leggen wa taor ammel achter stak?" Ah de weef van Sjaorel, jao vaneigen daor zedde zo 's wa, jao da was eigeluk 'n kwestie van vraog en aonbod, geloofde gij da? Zij kwam watte kort en ik aoi wa veel zoge- zeed, maor moenk da nou uitleggen? Ze zeggen alt dagge gij alles weet! G'è d'ons zelf zo gemaokt en g'è ons wel 's be- zug gezien zeker eeh? Nou moenk dan nog meer uitleggen? Maor ouwd'r ook rekenik mee oez'r alt uitzag? IJj' ze wel 's goe bekeken. IJj' z'echt goe gekend? Da kan nie anders zoud't ook moeluk g'ad èn! Ge zij gij toch ook nen vent? Zo'n vrouwken zit taor dan stuik allenug en jao wa doeje dan - dazze zo gauw weef was, daor ze'k dan nog maor 's niks van - ge doe wa z'ouw alt voorg'ouwen èn: G'elpt zo'n mens nen keer, daor waorde gij toch ook alt sterk voor ank 't wel èn eeh Lieven'eer? „Da wel, maor toch èn kik da d'alt wel wa d'anders bedoeld oor Free!" Alia si, wagge nou zeg! Weet't zeker, 't is al zo lank gelejen eeh! Kank nou naor binnen? „Jao, gao maor ik leg ou niks niemer in de weg, maor onder'oor nog wel eekes wa d'oft'r d'n Eilugen Petrus van zeg."- PEUTERS hebben zo hun buien. Meestal zijn het echte lieverdjes, maar soms zijn ze eigenwijs, liggen ze dwars, willen ze niks. Kortom, dan is er geen land mee te bezeilen. Toch zeker niet als ze zich zichtbaar niet lekker voelen. Maar hoe zieker ze zich voe len, hoe sneller het moment nadert dat de koortsthermo meter tevoorschijn komt. En dan is Leiden helemaal in last. Eerst wordt de 'redelijke' taktiek geprobeerd. Dat het toch echt nodig is, dat je an ders niet beter wordt, u kent het wel. Vervolgens stappen de opvoe ders over op het 'slijmen'. Als het zich in het achterwerk laat prikken is het een braaf kind en komt de zak met snoepjes er aan te pas. Maar nog steeds volgt op iedere po ging een enorm gekrijs. Uit eindelijk besluiten pa en ma dan maar tot brute kracht. Pa houdt de kleine in een houd greep, terwijl ma zo goed en zo kwaad als het kan probeert de temperatuur op te nemen. Meer dan een uur na de eerste poging, de gemoederen zijn al danig verhit, duidt de ther mometer een enigszins be trouwbare temperatuur aan: 39,6 graden. Ai, dat is vrij hoog, dus maar snel de dokter gebeld. Maar die wordt er niet warm of koud van. Hou het even in de gaten tot het 40 graden wordt, luidt zijn ad vies, en bel dan nog maar eens terug. Een tweede po ging hebben pa en ma maar niet meer gedaan. Oh ja, het kind leeft nog. EEN Axelse kledingzaak bracht deze week een opmer kelijke Zeeuwse primeur: een stropdas die je aan vier kan ten kunt dragen! Vier strop dassen in één: eentje voor 's morgens, eenlje voor 's mid dags, eentje voor 's avonds en... eentje voor 's nachts, meldt de modezaak in een ad vertentie. De stropdas is geschikt voor elke gelegenheid, zo wordt in de wervende tekst verzekerd. We kunnen oris wel voorstellen dat je 's mor gens, 's middags of 's avonds een stropdas nodig hebt. Maar wat moet je in hemels naam in het holst van de nacht met zo'n plastron? Wie het denkt te weten mag het zeggen, wij zijn benieuwd. DE 79-jarige A. Riemens besloot om tijdens de ba mi van bejaardentehuis De Burght een gokje te wa gen. In de recreatiezaal draaide het Rad van Avon tuur. De inwoner van De Burght kocht een paar lotjes. Er stonden immers een aantal nuttige prijzen uitgestald. Hij had niet de illusie iets te winnen. „Ach, tic doe het voor de gezellig heid. Ik win nooit iets". Alle ogen waren gericht op het ratelende rad. De wijzer uiees het nummer 976 aan. Hét winnende nummer van Riemens. Geen leverworst, handschoenen of een set re servelampen, maar een le vensgrote pandabeer. „Al stublieft meneer Riemens, die is voor u", waren de woorden van de ceremo niemeester. Trots zat hij net de pandabeer op zijn schoot. „Die is voor mijn kleindochter Nicole. Deze heer is iets te oud voor zo'n pandabeer". FOTO WIM KOOYMAN Eindredactie: Rein van der Helm sn Eugène Verstraeten. Bijdragen: Frank van Cooten, narold de Puysseleijr, Jeanette 'ergouwen, Ronald Verstraten. HET was zo goed geregeld. Voor de opening van de ten- toonstelling van visuele poë zie in de Terneuzense open bare bibliotheek hadden ini tiatiefnemers Ko de Jonge en Ballustrada iets leuks be dacht. Geen lint, geen cham pagne, maar een serie kaar ten die, heel toepasselijk, het woord 'postcode' vormden. Immers, alle kunstwerken waren via de post verstuurd. Het eerste deel van het woord lag in de bibliotheek klaar. Het tweede - 'CODE', de naam van de expositie - was in vier delen, elke letter op een kaart, naar A. Diele- man gestuurd. In zijn functie van adjunct-directeur van de PTT Terneuzen zou die de tentoonstelling openen, door de ontbrekende kaarten aan de reeds aanwezige toe te voegen en officieel af te stem pelen. Toen het zover was, bleken er slechts drie van de vier kaarten te zijn aangekomen. De letter C zweefde volgens Dieleman nog ergens tussen twee postkantoren. Zodoende ontstond bij toeval het woord 'Post-Ode'. Commentaar van de Jonge: „Dat is eigenlijk wel zo aardig." GOEDE vrienden zijn nooit weg. Toch zeker niet als ze spontaan hun hulp aanbieden bij allerlei kar weitjes. Maar soms kan het te veel van het goede zijn, zoals een kersverse Hulster huiseigenaar uit de Oude Polderstraat mee maakte. Achter pot en pint met zijn makkers kwam uiteraard de nieuwe woning ter sprake en hoe die beviel. Tja, zo klonk het, een mooi huis, maar het moet wel nodig geschilderd worden. De kameraden besloten daarop de handen uit de mouwen te steken. Maar wat voor kleur moest het worden? De huiseigenaar is een fervent supporter van voetbalclub HVV24 en zo doende werd besloten dat de kleuren geel en blauw wel zouden voldoen. Toen de huiseigenaar vorige week een avondje de hort op was, gingen de kamera den, gewapend met kwas ten en bussen verf, aan de slag en voorzagen in een mum van tijd de woning van nieuwe kleuren. En de huiseigenaar? Die heeft voorlopig genoeg van vriendendiensten. - FOTO DE STEM/COR J. DE BOER WE hebben vorige week be teken op welke wijze een ge meenteraad tot stand komt. Vooral de schuimspaanme- aode hebben wij nader toe gelicht. We beloofden u nog Wen verder in te gaan op oeze materie. Jjamen waaruit de burge- Jj bij de gemeenteraadsver- wangen in 1990 kan kiezen voor benoeming in de raad ™orden door een in verhou- ®ng klein groepje mensen bij «kaar gezet. Bij naamslijsten groepslijsten geheel on doorzichtig. Bij de politieke •frtyen lijkt het allemaal zuidelijker en democrati- hetzeifdIaar h6t eff6Ct bU:ift Ee partij-rituelen leveren L;ei\. nnder soort of betere «ididaten voor de gemeen st?'i op- Bi;> alle groepen p'aat zitten wat er al zit, .T of slecht, actief of on zichtbaar. Het Volk heeft het nakijken. Correctie is niet mogelijk. Als de kiezer op het stembiljet een naam bij schrijft omdat die een goed bestuurder wordt bevonden, dan verdwijnt dat biljet met een in de prullenmand. ON GELDIG. Als een Hulstenaar aan een van de lijsten de naam Van Himme toevoegt (ik noem maar een naam), dan is dat zelfs in strijd met de grond wet want die mijnheer woont ergens anders. Kortom: wat na de interne politieke rituele dansen op de schuimspaan is blijven lig gen, bepaalt feitelijk de sa menstelling van de nieuwe gemeenteraad. In de meeste gevallen is dat op een paar personen na hetzelfde als in de vorige (is huidige) raad. Hoe komt dat nou? In de plaatselijke politiek worden vaak vragen over de bestuur lijke kwaliteit verdrongen door vragen als 'hoeveel per- soons- of situatiegebonden stemmen brengt hij of zij mee'. Op dat moment is er geen enkel verschil meer tus sen wat voor soort lijst dan ook. Omdat niet de bestuur lijke kwaliteit voorop staat, hoor je ze in de raad soms in koor roepen als afleidende manoeuvres 'in the dark': wij zijn representatief voor het volk. Daar klopt natuurlijk geen fluit van. En dat is maar goed ook. Stel je voor dat de ge meenteraad een representa tieve afspiegeling zou zijn van de bevolking. Dan zou het er beroerd uitzien. Dan woon den hier maar heel weinig vrouwen, gepensioneerden en jonge mensen. Die zijn er ge lukkig wel meer. Het is een oude truc die af en toe nog goed werkt. Het echte erge is dat de dames en heren in de raden er soms zelf nog in ge loven ook. De dames en heren zitten er niet als een representatieve steekproef voor een opinie onderzoek, maar als leden van het plaatselijke algemene openbare bestuur. Als zoda nig benoemd kunnen zij de gemeente vertegenwoordigen en zijn zij het representatieve bestuur. Maar daarom zijn zij nog niet als groep van repre sentatieve samenstelling! Er zijn andere wegen te be wandelen om tot een gekozen gemeenteraad te komen. De Kanselier van de ZW (Zeeuws Vlaamse Volkspar tij) stuurde ons een voorstel voor een andere weg. We zul len het even uitleggen. Het aantal plaatsen in de raad (zetels heet het dan) wordt in tweeën gesplitst. Voor elk van die twee helften wordt een andere manier van kandidaatstellen toegepast. De ene helft van de kandida ten met de schuimspaanme thode, de andere helft door middel van sollicitatie. Hier hebben we al meteen het eer ste probleem te pakken: de gemeenteraad bestaat uit een oneven aantal leden. Precies de helft zou dus twee halve raadsleden opleveren. Omdat die nou juist geweerd moeten worden en om de kat niet meteen in de gordijnen te ja gen, krijgen de schuimspa- ners een raadslid meer. Of twee halve. Dat valt in die kringen toch niet zo op. De rest .is heel eenvoudig. Groep A (schuimspaners) gaat gewoon door zoals ze ge wend waren. Klaar! Nou groep B nog even Elke inwoner van een gemeente kan solliciteren naar een kandidaatstelling voor de ge meenteraad. Een neutrale, deskundige commissie be kijkt die sollicitaties en spreekt er een oordeel over uit. Daarbij wordt speciaal gelet op gaven van hoofd en hart (hoe moet dat?) en be stuurlijke kwaliteiten. Een aantal daarvan kan zich dan met een kwaliteitsmerk van de Zeeuws Vlaamse Volks partij op de stembiljetten zet ten of laten zetten. Eigenlijk zou je ook op deze manier aan wethouders wil len komen. Maar dat mag nog niet van de wet. Dus daarbij moet de natuur nog even zijn rampzalige gang gaan.Ge- groet, Jan-van-Gent. i4 saterdag 18 november ZEVENDEDAGS ADVENTISTEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 a ds. C.v.& Ploeg. Middelburg (Doopsgez. kerk): 10 il ds. L. Joosse. Vlissingen (t Anker): 9.15 a ds. L. zondag 19 november HERVORMDE KERKDIENSTEN Aardenburg: 10.30 u. ds. R Valk. Axel: 10 u. ds. J. Maasland. Biervliet: 11 u. ds. Meeuse. Breskens: 9.30 u. ds. R Nummerdor. Groede: 9.30 u. ds. P. de Vries. Hoek: 10 u. dss. D. Riemens te Nij- kerk. Hontenisse: 10.30 u. ds. B. van der Wel. Hulst; 9. a ds. B. van der Wel Oostburg: 10 a ds. 1 Schorel te Vlis singen. Retranchement: 11 u. ds. J. Boersma (HA). Sas van Gent: 11 u. dhr. F. van Vliet Schoondijke 9.30 u„ dhr. M Geuze, asluis: 9.30 a ds. J. Boersma. Sluiskil: 9.30 a dhr. F. van Vliet Terneuzen(Grote kerk) 10 u. ds. C de Rooij. (Goede Herderkerk) 9 en 19 u. ds. C van der Meer. (Opstandingsker) 10.30 a ds. C. Hoo- gendoorn. (De Honte 17.30 u. ds. J. Boersma. Waterlandkerkje: 11 u. ds. G Mewe té Terneuzen. IJzendijke: 9.30 u. ds. Meeuse. Zaamslag: 10 u. ds. R de Jonge. Zuidzande: 10 a dhr. Pantekoek. GEREFORMEERDE STEN Axel: 10 u. ds. P. Krijnen, Halle (B). 17 u. ds. J. Staat Yerseke. Hoek: 10 en 15 u. ds. D. Riemens, Nij- kerk. F. Blokland, Oostende (B). 17 u. dhr. D. de Best (Goede Herderkerk): 10.30 u. ds. F. Blokland. Zaamslag: 10 en 15 a ds. A de Haan. Aardenburg: 11 u. ds. G. Gerkema, Oss. Breskens: 9.30 en 17 il ds. M. Lorier. Oostburg: 9.30 u. ds. G. Gerkema. Schoondijke: 9.30 a ds. R Blokland. 15 u. ds. R Blokland (dienst te Rus- schevliet) HA r.RRRFnBMKKRnw KHkK (VRIJ GEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. G. de Kimpe. Terneuzen: 9 en 15 u. ds. C. Mewe. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. A Kruizin- CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK i Zaamslag: 10 en 15 u. ds. Av. He teren. DOOPSGEZINDE GEMEENTE Aardenburg: 10.30 u. dhr. T. Postma (HA). Middelburg: 11 u. ds. M Postma (HA). Vlissingen: 9.30 il ds. M Postma (HA). VRIJE EVANGELISCHE GE- Cadzand: 9 u. ds. 1+ Mietus. Nieuwvliet: 10.30 a ds. L. Mietus. Terneuzen (Donze Visserstr.)10 u. heiligingsdienst 19 a avonddienst NIEUW APOSTOLISCHE KERK Terneuzen/Hoek (Molendijk 8, Hoek): zond. 9.30 u. dienst Goes (Turfkade 1): Elke 2e en 4e zon dag 9.30 u. dienst Vlissingen (A de Wester ba an 20, W- Souburg) - zond. 9.30 en 16 a woensd. 20 u. dienst Voor geestelijke bijstand in het weekeinde is onderstaande pastorie te bereiken. OOST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN Hulst Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past L. Verver, Hulst tel 01140-13167. KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axet West- dorpe, Sas van Gent Zukldorpe-Van zond. 12 il tot dinsd. 12 il Past W. Vervaet tel 01155-1532. NOORD-ZUID-BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdalena: zat 19 u. zond. 9.00 en 1030 u. Zierikzee - R Willebrord, Molenstr. 62, zat 9 u. zond. 11 a Hanswee rt - O. L. Vrouw Onbevlekte Ontvangenis, zat 17 a zond. 11 u. Ma- ri a-oord, zat 10.30 il Lewedorp - H Eligius, zat 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Bath.- H. Jozef, ofwel zat om 19 u. ofwel zond. om 930 u. (om de 14 dagen). Yerseke - H. Anna: ofwel zat 19 a of wel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemelvaart zat 19 u. zond. 9.30 u. WEST—ZEEUWSCB—VLAANDEREN Aardenburg - Maria Hemelvaart zat 19 il, zond. 10.30 u. Biervliet - R Maagd Maria Onbe vlekt Ontvangen, zat 19 il zond., 10 u. Breskens - R Barbara, zat 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat 19 u. zond. 10 u. Groede - R Bavo. zat 19 u. zond. 9 u. Hoofdplaat - H Eligius. zat 17 il zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat 19 u. zond. 9a Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 10.15 u. Slijkplaat - Maria Sterre der Zee. zat 17 u. IJzendijke - R Maria Hemelvaart zat 19 u. zond. 10.30. Huize Emmaus. zond. 11.15 u. Sluis - H Johannes de Doper, zat 19 u. zond. 10 u. WALCHEREN Middelburg - R Petrus en Paulus, Lombardstr. zond. 10 il Kerkcentrum De Hoeksteen, Rozenburglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerkcen trum Open Hof, A Gogelweg: zond. 11 u. Lieve Vrouwekerk, Singel: zat 19 en zond. 9.30 a Souburg-Marünuskerk. zond. 10a Domburg- Willibrorduskerk- le en 3e zat 19.15 a OOST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN Clinge - H. Hendricus. zat 19 a zond. 9.30 a Hulst - H. Willibrordus. zat 19 a zond. 9.30 en 1130 a Graauw - Maria ten Hemelopening. zat 19 a St Jansteen - R Johannes de Doper, zat 19 a zond. 1030 a Boschkapelle - H. Petrus en Paulus. zond. 11.00 a Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat 19 Hengstdijk - H. Catharina. zat 19.00 a Heikant - H. Theresia. zat 19 a zond. 10 a Kloosteriande - H Martinus. zat 18.30 a zond. 11.00 a Koewacht - RH. Philippus en Jaco bus. zat 19 a zond. 9.00 a Lamswaarde - R Cornells, zond. 930 a Nieuw-Namen - R Jozef. zond. 11.00 a Ossenisse - R Willibrordus. zond. 930 a Stoppeldijk - R Gerulphes. zond. 930 a Sluiskil - St Antoriius. zat 19 a zond. Ha Terhole - R Gerardus Majella. zond. 11.00 a Axel - R Gregorius de Grote, zat 19 a zond. 11 a Philippine - O. L. Vr. Hemelvaart zond. 930 a Sas van Gent - Maria Hemelvaart zat 19 a zond. 11 a Zandstraat - R Pastoor van Ars. zond. 10 a Terneuzen - R Willibrordus(Trini- teitskerk). zat 19 a zond. 9.15 en 1030 a Verrezen Christus: Maand. tm. zat 19 a zond. 9.30 en 11 uur. Hoek- R Kruiskerk, zond. 1030 a Zuiddorpe - R Maria Handvaart zat 17 a zond. 9.45 a wmm l —Mk .x^imrw vr-HH Aflevering 124 ALS de plannen doorgaan, zal wie straks een bootkaart koopt niet de indruk krijgen zich een pasje aan te schaffen, eerder zal hij denken aandeelhouder te wordea Dat moet daar een heel dure zaak worden, zegt men. Veren is ons probleem en al te dikwijls komt het erop neer dat we er moeten laten. Dat brengt ons 'op een tweetal 'Vrije-Veren-liederen'. Omèr Stevens bezorgde ons op brief papier van Theo Mattens na volgend lied, waarvan we ove rigens de melodie niet kennen: VRIJE VEREN De een die wordt geboren in't mooie Zeeuws-Vlaamse land, De ander in Den Haag. Ze groeien beiden op school als kind zo het is, Frank en vrij en heel spontaan. En later hebben zij toch het zelfde recht Op een vrijen grond te staan? Wij allenkennen de Schelde die machtige, schone stroom Daarover is nu het lied gegaan. De dure ferryboten die varen op en neer, Vooral voor het toerisme en het verkeer. Nu eist die Hollandse Vlaming als één man: Vrije Veren want dat kan. Ontbreken er stukken in onze versie? De dames Broeckaert en Cornelissens sturen ons een lied geschreven door de heer Colsen te Sluiskil. „U misschien wel bekend," schrijven ze erbij. Dat zal wel hoor! Het lied is uit 1958 en kan gezongen worden op de melodie van "t Huiske' Het Vrije Veren Lied Als je uit de hemel komt, hier op de aard benêên, Dan kijk je met ontsteld ge zicht naar alles om je heen. Je ziet dan gekke dingen, daar kun je mee gekscheren, Maar 't gekst van alles is een landje zonder vrije veren. V Refrein: Tralalalala (4x) Als je voor de Schelde staat, naar Goes toe moet misschien, Waar je als vreemdeling wat schoons wilt gaan bezien, Dan staat er aan de pont een man: „Betalen mijne heren!" We zijn nu eenmaal in een landje zonder vrije veren. Refrein: Als je weer terug wilt gaan dan kost het je weer geld. Je komt niet over als je dat niet eerst hebt neergeteld. En wil je enkel naar Den haag aom te gaan protesteren Betaal dan daarvoor in een landje zonder vrije veren. Refrein: Als we na dit aards bestaan dan naar de hemel gaan, Willen we ook daar betalen gaan voor veren die bestaan. Dan zegt den aartsengel: „Ver draaid dat moet je gauw verle ren, We zijn nu in een beter land en hier zij vrije verén." Refrein: Omdat Sluiskil wellicht ook een veertje moeten laten, ver volgen we nu en volgende week met via de Vrouwenvereniging Sluiskil verkegen: S. LIMMERICKS VAN SLUUSKILLE An wudder de Schelde passe ren, Dan doen wudder da met de veren. In vroeger tied Toen klonk al dit lied: „Je krieg van da tolgeld de k'leren" Refrein: Lalalalalala (2x) D'r woonde 'n smid in Sluuskil- le, die kon wel 'n verken optille. Zo sterk as 'n beer. Oe eetten die weer? Ik kan'm nie noemen, 'k zou 't wille. Refrein: Pegam

de Stem | 1989 | | pagina 29