L i direkteur DE SPECIALIST GEEFT10% REGIOKORTING. 'VRAAGHÈf} IE VELDHUIS: RIJK MOET MET OM SUBSIDIE WORDEN GEVRAAGD 4 \l 'Vernielzucht oorzaak voor uitblijven werktuigen speelterrein Zuidzande' Celstraf en voorwaardelijk voor stropers KORT ZEEUWS POLITIERAPPORT J. du Fossé leidt VVD- lijst Sluis Werknemers Beliard sturen verkeer in Antwerpse haven in de war Eerste steen voor de woningbouwvereniging in Breskens geplaatst CDA wil duidelijkheid over bestemming gebouw kleuterschool NUTS PLAATSELIJK NIEUWS pflBTEMVAN ZEELAND 4, ZATERDAG 18 NOVEMBER 1989 1 TIGGELMAN MET LICHTBAK EN KOGEtGEWEER OP HAZEN- EN KONIJNENJACHT IS?Chtlger is- Maar het OP ZOEK NAAR 'N BETERE ZIEKTEKOSTENVERZEKERING? NUTS ZIEKTEKOSTENVERZEKERING. VERZEKEREN IS VOORUITZIEN. D66 vergadert Aardenburg Cadzand Eede Oostburg Door rood licht Controle Inbraak A82 Bij beschikking van de arrondissementsrecht bank te Breda van 7 no vember 1989 is Marinus Adrianus Cornelia Ta- bak, wonende en ver- blijvende te Terheijden in Huize 't Gruytveld aan de Zeggelaan nr 110, onder curatele ge steld, met benoeming tot curator van zijn va- der Johannes Gerardus Mathijs Tabak en tot toeziend curator van zijn broer Adrianus Marinus Gerardus Ta bak, beiden wonende te Moerdijk, gemeente Klundert, aan de Rijks- weg nr. 1. Mr. D.C.M. Denneman, advocaat en procureur Nieuwlandstraat 5038 SP Tilburg. glllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll! S Voor kwaliteits- lichtdrukken 1 fotokopieën T20- Van onze correspondent yjTWERPEN - De 900 werkne- mers van het Antwerpse scheeps- herstellingsbedrij f Beliard Shi- prepairers, het laatste in zijn soort in Vlaanderen, blijven de kantoren en werven in de Ant werpse haven bezetten. Daarbij stuurden zij gisteren tijdens de ochtendspits het verkeer in de ha ven danig in de war. De werknemers gingen dinsdag in staking nadat er plannen bekend wa ren geworden waarin voorgesteld wordt om het bedrijf in zijn huidige vorm te sluiten. Het rapport voorzag er in nadien een nieuwe onderneming voor scheepsherstelling op te richten, maar daar zou dan slechts plaats zijn voor een derde van de huidige werk nemers. Gisterochtend werd vanaf 7.30 uur de Kattendijkbrug bezet. Een belang rijke toegangsweg tot de haven. Bij deze actie ondervond ook het verkeer op de A 12 Antwerpen - Bergen op Zoom heel wat hinder. Nadien ging het in optocht naar het Antwerpse stadhuis. Daar werd een delegatie ontvangen door wethouder Mangelschots, die burgemeester Cools wegens een reis naar Frankrijk ver ving. Mangelschots onderstreepte dat hij er aan hecht een scheepsherstel- lingsbedrijf in de haven te hebben. Hij stelde ook voor als bemiddelaar op te treden tussen de verschillende partij en. Na' de middag vertrok een vak bondsdelegatie naar de Vlaamse mi nister voor Economie, De Batselier, op wiens verzoek de studie is opgesteld. In de loop van volgende week gaan in ieder geval alle partijen samen aan tafel zitten. Tot het zover is, zeggen de werknemers voort te gaan met de be zetting van het bedrijf. Riolering taak gemeente' Van onze verslaggever BRESKENS - Het is onbillijk dat gemeenten bij het rijk aandringen op subsidie om de riolering te vernieuwen. Sommigen investeerden liever in 'leuke dingen voor de mensen' zoals sporthallen en gemeenschapshuizen dan in goede rioleringsstelsels. Als gemeenten prioriteiten moe ten stellen komen rioleringen er vaak bekaaid af. Reproduktiebedrijf B.V. Emmastraat 2 Breda-tel. 076-214477 i illlllllllliillllllllllllllllllllllllllllli bkt egeleiding (APB) is een gebied van arbeidszaken em j de Raad van Kommissarissen handelsonderneming, hei land. 60 medewerkers. ;n>aantal filialen een brede ik aan bouwondernemingen 2i gericht. In verband hiermede ektie met een ervaren i deze aantrekkelijke t management-team, dat direkteur en de filiaal hij met visie de onderneming gelijkheden die de bouw biedt' iminste HBO-niveau Ie management ervaring, iderneming; id die het te voeren beleid runikatieve vaardigheden; overeenstemming met het 'dt verzocht hun schriftelijke na verschijning van deze Jerstaand adres ta.v. de heer «I Dit zei WD-Kamerlid A. te Veldhuis gisteren tijdens de of ficiële ingebruikname van de rioolwaterzuiveringsinstallatie aan de Duivelshoekseweg in ■Breskens. Hij stelde in zijn in leiding de vaak slechte staat van de riolering aan de kaak. Volgens Te Veldhuis moet juist de gemeente zorgen voor deugdelijk materiaal om het rioolwater verantwoord naar de waterzuiveringsinstallaties te brengen. „Het vraagt moed om te investeren in onzichtbare dingen die wel noodzakelijk voor de mensen zijn. Slechte rioleringen tasten het milieu aan. Er valt nog veel te verbe teren. Er moet een soort riole ringsfonds komen. Het geld kan worden gehaald uit het ge meentefonds, fonds Stads- en Dorpsvernieuwing en rioolbe lastingen. Maar daar is een mentaliteitsverandering voor nodig. Het milieu vraagt zijn prijs". Te Veldhuis had zijn verhaal niet tegen dovemansoren ge richt. Ir. Oskam van Provin ciale Waterstaat opperde het idee om een wettelijke regeling in het leven te roepen. „De pro vincie kan gemeenten niet in de juiste richting sturen. We heb ben de middelen niet. De pro vincie zit wel het waterschap achter de broek maar tegen het beleid van een gemeente kan de provincie weinig doen. We zou den het wel graag willen. Want de zuiveringsinstallatie heeft aan de achterdeur te maken met riooloverstorten en aan de voordeur met een vuile Wes- terschelde". De Oostburgse wethouder A. de Feijter (CDA) waste zijn handen in onschuld over die zogenaamde vuile achterdeur. „Bij ons komt iedereen achter om. Onze deur is schoon. Ik trek me die kritiek enorm aan. Oostburg is juist hard bezig met het vervangen van de rio lering. Binnen acht jaar is de bergingscapaciteit vergroot zo dat onze achterdeur een schone is. De zorg om het milieu staat bij ons hoog aangeschreven. We hebben niet gewacht op rijksgelden maar rioolbelas ting ingevoerd om het noodza kelijke werk uit te voeren. De Westerschelde, kraamkamer van de visserij, kunnen en mo gen we niet verder laten ver vuilen. Het is van levensbelang dat de Westerschelde zuiver blijft". Iedereen was het er over eens dat de nieuwe zuiverings installatie een stap in de goede richting is. Het afvalwater van de kernen Breskens, Hoofd plaat, Biervliet en IJzendijke wordt hier verwerkt. J. Boek hout van waterschap Het Vrije van Sluis is verantwoordelijk voor het kunstwerk bij de in gang van de installatie dat de naam 'Ecoversum' meekreeg. In het klein wordt de werking van de installatie uitgebeeld. Te Veldhuis draaide een scha kelaar om waardoor de symbo lische zuivering in beweging kwam. Dijkgraaf ,Th. Cambier onthulde hierna de naam van het kunstwerk. Dijkgraaf Th. Cambier onthult de plaquette. Te Veldhuis (l) kijkt toe. - FOTO DE STEM COR J. DE BOER I Van onze verslaggever OOSTBURG - Een aantal Oostburgse raadsfracties is I verbaasd over de verklaring van het college van B en W 1 dat juist vernielzucht de oorzaak is van het-lang uitblij ven van speelwerktuigen ,op het speelterreintje in Zuid- zande. Op dat veldje staat alleen een wigwam en een I hobbelpaard. I Boze ouders schreven onlangs I brief waarin ze ophelde- I 'mg vroegen over de ver- wachte vernieuwing van het Iwein. Er kwam lang geen I antwoord op de brief. „Mis- I mien dacht de gemeente dat I Wens de wintermaanden niet I wordt gespeeld", aldus A. Ro lpaal (WD) tijdens de Oost- Van onze correspondente MIDDELBURG - Vier mannen uit Brabant besloten op 29 januari van het vorig jaar in Zeeland op strooptocht te gaan. Het viertal werd op heterdaad betrapt en donderdag stond de 28-jarige A. H. uit Oirschot voor de Middelburgse politierechter. De zaak van de negentien-jarige G. 'van E. uit Eindhoven werd bij verstek behandeld en twee anderen uit het stropersgezelschap zullen later terecht moeten staan. Het kwartet was in twee auto's naar Zeeland gereden, waar in de omgeving van Goes vooral hazen en konijnen op de korrel werden genomen. Dit gebeurde met behulp van een lichtbak en een kogel geweer en niet minder dan zeventien hazen en één konijn legden tenslotte het loodje. Twee surveillerende politiemannen met hun diensthond betrapten het viertal, maar toen de stropersauto werd aangehouden hadden de mannen zich intussen van het wapen ontdaan. De hond vond het tenslotte in een sloot langs de weg en naast de auto een sok met daarin een groot aantal patronen. In de achterbak lag de buit. H. betoogde dat 'dit allemaal wel waar kon zijn', maar dat hij zich hier niets meer van kon herinneren omdat hij de hele avond hasj had gerookt. „Dat kan wel zijn, maar dat ontslaat u niet van uw verantwoordelijkheden", zo vond officier van justitie mr. Groen. Politierechter mr. Nomes kwam tenslotte tot een vonnis van in totaal vier weken voorwaardelijk en een boete van 500 voor H. en één week zitten met daarnaast drie weken voorwaardelijk en 600 boete voor Van E. Bovendien werden de stropersauto en de buit verbeurd verklaard. gens De Feijter hoeft duurkoop niet altijd goed te zijn. „Maar we gaan in ieder geval bekij ken welk materiaal het beste uit de bus komt". Van onze correspondent BRESKENS - Gisteren werd de eerste steen ge plaatst. van het nieuwe kantoorgebouw met ma gazijn van de Algemene Woningbouwvereniging West-Zeeuwsch-Vlaande ren aan de Sportlaan in Breskens. Deze officiële handeling werd verricht door de voorzitter van de woningbouwvereni ging J. de Rechter in aanwe zigheid van het bestuur en personeel en wethouder A. de Feijter. De wethouder wou beslist bij deze steenlegging aanwe zig zijn, ondanks het feit dat hij bij andere plechtigheden ook gewenst werd. De wo ningbouwvereniging heeft bij hem nog steeds een speciaal plekje, aangezien De Feijter oud-voorzitter is, zo liet hij blijken tijdens de receptie. Voorzitter J. de Rechter vond dat het nieuwe kantoor ook functioneel moest zijn. Gezien de gestage uitbreiding van deze woningbouwvereni ging, moest er tussentijds ex tra personeel aangerokken worden, het kantoor aan de Boulevard werd dermate klein dat personeelsleden zelfs op de gang moesten wer ken. De Rechter kon verder meedelen dat het nieuwe kantoor ook een futuristisch .trekje heeft, namelijk een ge scheiden rioleringssysteem. Het regenwater en het riool water worden gescheiden af gevoerd. „Voor de toekomst is dit een goede zaak. Ik hoop dat de gemeente Oostburg ons voorbeeld zal volgen", aldus De Rechter. Het nieuwe kantoor zal twee verdiepingen hoog wor den en werk bieden aan tien personeelsleden. De bouw zal ongeveer 1 miljoen gulden kosten en de. officiële opening is gepland in het voorjaar van 1990. (ADVERTENTIE) lv, ?ngs heeft de gemeente Iw dat er tot '92 geen Elw Stelten worden ge lui! j maar da* de bestaande IId,!1 °Pgeknapt. Volgens T I Blok (D T) geen goede op- Ifif'. "Het materiaal is I jaar oud. Dat is zeker lniiVervanging toe. Dat heeft •ken" met vermelzucht te ma- liriu?10udfir A. de Feijter Li'J6' dat twaalf jaar in- aa aan de lange kant is vernielzucht zeker L r°' speelt. „Dat blijft voor I wereld staan. Ik zeg niet I».,, Jeugd in Zuidzande ver- Ifeiterrein ligt beschut, ver van de huizen. Er is geen I eepft controle. De ligging 'felisme"er aanleiding tot van" Eevai gemeente gaat in ieder ■ïiJ 8611 jaarlijkse controle Ikj „Ien naar de deugdelijk- fein an de bestaande speelter- L"en mogelijk het budget ffiP afstellen. De Blok ii 7nij00r om voor het terrein WW j .nde toestellen'te be- irja-, .atTmn deugdelijk ma- L dal is gemaakt. Maar vol- Nuts biedt u een goede verzekering voor een bescheiden premie (al vanaf f 30 - per maand/p.p.D. Dat kan doordat Nuts al 35 jaar specialist in ziektekosten is. Zonder winstoogmerk. Bij Nuts telt alleen uw belang. Vandaar dat Nuts de Zeker Beter Polis nu nog aantrekkelijker voor u heeft gemaakt. Met interessante regiokortingen* voor het overgrote deel van Nederland en hogere vergoedingen voor alle verzekerden. Dus laat uw assurantie-adviseur u vrijblijvend inlichten over de Zeker Beter Polis of vraag de Nuts brochure aan. Bellen kan ook: 070-3100458. Stadhoudersplantsoen 214,2517 SK 's-Gravenhage. ZIEKTEKOSTEN VERZEKERING mis. 1 Stuur mij kosteloos de brochure J 'Nuts. Een betere kijk op ziektekosten' 'I en een vrijblijvende offerte-op-maat. Tevens wil ik informatie over de Nuts Tandartskostenverzekering. Nuts geeft 10 premiekorting als uw postcode begint met de cijfers 16 t/m 18, 43 t/m 66, 69 t/m 72 en 74 t/m 99. (Globaal: Zeeland, Friesland, Groningen, Drenthe, Overijssel, Oost-Gelderland, Limburg, Brabant en de kop van Noord-Holland). Naam M/V Adres Postcode Woonplaats Telefoon Leeftijden) mah kind(eren) Assurantie-adviseur: Stuur deze coupon in een envelop zonder - postzegel naar; Nuts Ziektekostenverzekering, ^Antwoordnummer 1053,2500 XB 's-GravenhageJ MIDDELBURG - De regio Zeeland van D66 houdt op dinsdag 28 november zijn al gemene najaarsvergadering in de Zeeuwse Bibliotheek in Middelburg. Op de agenda staat onder meer de benoe ming van een politiek secre taris. Het regiobestuur stelt E. de Bruyn uit Hoek voor, an dere kandidaturen kunnen tot twee dagen voor de verga dering worden gesteld bij het secretariaat. Na de behande ling van de begroting voor 1990 en het verslag van de statenfractie spreekt het Tweede Kamerlid J. Kohn- stamm over actuele politieke zaken. Zijn komst is er de re den van dat de vergadering niet, zoals de bedoeling was, in Zeeuwsch-Vlaanderen wordt gehoudea „De agenda van Kohnstamm laat de over steek niet toe", laat het secre tariaat weten. De vergade ring begint om 19.30 uur. EXPOSITIE - De expositie van poppen en sieraden van Marijke Kok-Schram de Jong wordt van 1 november tot 1 januari gehouden bij Dian de Rijcke in de Weststraat.. PLATTELANDSVROUWEN - De plaatselijke afdeling van de Bond van Nederlandse Plattelandsvrouwen houdt maandag 20 november een avond voor de leden in de Ontmoetingsruimte. Het on- derwep van die avond is ge nealogie en wordt verzorgd door Neijenhuis. Aanvang 20.00 uur. WANDELTOCHTEN - De Stichting Marieta Tulipan houdt wandeltochten voor 50- plussers en jonge gepensio neerden. Van 16 tot en met 21 januari houdt deze stichting een wandelweek in West- Zeeuwsch-Vlaanderen en het aangrenzende België. Stand plaats is dan het internatio naal centrum Hedenesse te Cadzand. CURSUS PEDAGOGIE - Het Regionaal Pedagogisch Cen trum Zeeland start in januari met een cursus Omgaan met Kinderen in Eede. De cursus duurt vijf weken en iedere bijeenkomst duurt drie uur. Inlichtingen kunnen inge wonnen worden bij mevrouw Herwegh (01177-2188) of me vrouw Herman (01177-1868). BINGO - De bolvereniging Raak Tegen Staak houdt vanavond (zaterdag 18 no vember) een bingo waaraan iedereen kan deelnemen. De bingo begint om 19.30 uur in het clubgebouw van de bol vereniging. BRESKENS - De rijkspolitie heeft gistermorgen tussen 8.15 en 9.30 uur op rijksweg 61 tussen Schoondijke en Bres kens 25 automobilisten .een bekeuring gegeven wegens het rijden door rood licht. Aan deze .weg worden mo menteel werkzaamheden ver richt en er is aldaar een tijde lijke verkeerslichten-instal latie aangebracht. AARDENBURG/ IJZEN DIJKE - Gistermorgen werd tussen 8.00 en 9.30 uur op rijksweg 61 bij IJzendijke een snelheidscontrole gehouden. De politie bekeurde achttien automobilisten die harder re den dan de toegestane tachtig kilometer per uur. In totaal passeerden 248 voertuigen de controlepost. De hoogstege- meten snelheid bedroeg 130 km. per uur. Een dergelijke controle vond ook plaats tus sen 10.15 en 12.00 uur op de Beekmanstraat in Aarden burg. Resultaat 43 keer een proces verbaal wegens het overschrijden van de maxi mum snelheid van vijftig ki lometer per uur met een hoogstgemeten snelheid ban 97km. HULST - Donderdagavond werd ontdekt dat was inge broken in het clublokaal van de motorclud The Mikes aan het Oranje Bolwerk. Vermist worden een mengpaneel, een versterker en een cassettedek. Men was binnengedrongen door het forceren van een toe- j gangsdeur. Van onze verslaggever OOSTBURG - De Oostburgse CDA-fractie wil snel dui delijkheid over de bestemming van de voormalige open bare kleuterschool 'Klein Duimpje' aan de Millianostraat in Breskens. Dit gebouw staat al geruime tijd leeg. Peuterspeelzaal 'De Kreu- keltjes' aan de Europastraat kampt met ruimtegebrek. Het gebouw bestaat uit één lokaal. De peuterspeelzaal heeft in middels een lange wachtlijst. Peuters moeten een half jaar of langer wachten voordat zij aan bod komen. Een vertegenwoordiging van de peuterspeelzaal heeft een tijd geleden een verzoek inge diend bij het college om voor uitbreiding in aanmerking te komen. Verhuizing naar de voormalige kleuterschool staat hoog op het verlanglijstje. De CDA-fractie onder schrijft deze wens. Volgens L. Cuelenaere is de voormalige kleuterschool een goede uit breidingsmogelijkheid voor de peuterspeelzaal. Tevens ziet het CDA hierin een mogelijk heid om een start te maken met kinderopvang waarvan bin nenkort de rijksgelden bekend worden gemaakt. Cuelenaere vroeg tijdens de Oostburgse raadsvergadering aan het college waarom het zo lang duurt voordat er een be sluit over de bestemming van de voormalige kleuterschool wordt genomen. „We moeten nu eenmaal wachten op de hoogte van de rijksgelden voor de kinderop vang die binnenkort door het rijk beschikbaar worden ge steld. Vooruitlopend hierop wordt in ieder geval een kos tenopzet en verbouwingsplan van de voormalige kleuter school gemaakt". Het Oostburgse college loopt hiermee wat op de zaken voor uit maar doet dat bewust. „Het staat vast dat de peuterspeel zaal kampt met ruimtegebrek. De voormalige kleuterschool is een prima locatie voor de kin deropvang. Die wordt in ieder geval niet verkocht. Anders zou de gemeente in '91 een nieuw gebouw moeten bouwen. Die toezegging doen we alvast" Van onze verslaggever SLUIS - WD-wethouder J. du Fossé (56) heeft zich, op aandrang van de WD Sluis, opnieuw beschikbaar gesteld als lijsttrekker voor de gemeenteraadsverkie zingen van Volgend jaar. Du Fossé heeft er inmiddels bijna 24 jaar als wethouder op zitten en vond het eigenlijk wel tijd voor een andere lijsttrek ker, zo deelde hij mee tijdens een afdelingsvergadering. Om dat een opvolg(st)er niet een, twee, drie te vinden was heeft hij zich voor de komende raadsperiode beschikbaar ge steld. Als tweede op de lijst Werd C. van de Vjjver-Claerhoudt gekozen. „Een goede ontwikke ling, een vrouw op een verkies bare plaats. Vier jaar raadslid maatschap kunnen haar de kneepjes bijbrengen om mij straks op te volgen", aldus Du Fossé. Het huidige raadslid J. Bogaard staat op de derde plaats. Vierde en vijfde zijn respectievelijk F. Maenhout en* G. van Daele. De Sluise WD-fractie telt momenteel twee leden. m\

de Stem | 1989 | | pagina 27