'v) Egypte plaatst zich voor eindronde 'Pieken op wereldkampioenschap' Voor Hiele is de maat vol SPORT VELDRIJDER WIM DE YOS PAKT SEIZOEN ANDERS AAN IHNISCHE UITSLAGEN LIJNBACH OPLEIDINGEN EMICAL B.V. ÏPTIONISTE AL B.V. _A59 pelstraat nflSTEM SPORT 2 ZATERDAG 18 NOVEMBER 1989 OOSTERHOUT - Een veertiende plaats viel Wim de Vós zondag ten deel bij de Super Prestige- veldrit in Gieten. Snot Strijdlust Reserveer nu voor de onderstaande cursussen I BON NIEUWSOVERZICHT Gullit na de Kerst speelklaar Feyenoord moet betalen voor De Wolf Ijshockeyers Rotterdam verliezen EN STANDEN PAARDESP0RT BADMINTON VOLLEYBAL SCHAKEN VOETBAL TENNIS IJSHOCKEY TAFELTENNIS ZEILEN IJSHOCKEY abo bank- en en particulieren het behartigen van oöperatief okken voelen. ije pensioenregeling. ygisch onderzoek laken van de ocedure. veten over aard en eze functie, dan met de heer uggen, directeur, 641)3850. jke sollicitatie langstelling binnen -wacht door de ie bank, Postbus 18, LSTEREN. T26 CAIRO (ANP) - Als 22e land heeft Egypte zich geplaatst voor de eindronde om het wereldkampioenchap voet bal. Egypte zegevierde vrij dag in Cairo met 1-0 over Algerije. Het beslissende doelpunt kwam in de vierde minuut op naam van Hos- sam Hassan. De eerste ont moeting tussen beide lan den was zonder doelpunten geëindigd. In het nationaal stadion van de Egyptische hoofdstad Cairo waren 85.000 toeschouwers. Het slotsignaal van de Tunesische scheidsrechter Ben Naceur was het teken vuurwerk en vreug devuren tot ontbranding te brengen. De ploeg van manager Mah- moud Gohariu was de twee ontmoetingen als underdog ge start. Algerije plaatste zich in 1982 en 1986 voor de eindronde en behaalde zowel in Spanja als Mexico verdienstelijke re sultaten. Algerije bracht vijf spelers op het veld die in Euro pese competities hun brood verdienen, onder wie sterspeler Madjer. In de week die aan de wed strijd vooraf ging greep de po litie verschillende keren met traangas in om voetbalfans, die geen kaartje hadden kunnen bemachtigen, te verspreiden. Het is de tweede keer in de ge schiedenis dat Egypte zich kwalificeert. In 1934 waren de Egyptenaren, ook in Italië, pre sent. Destijds drongen de Afri kanen door tot de achtste fina les, waarna hun opmars door Hongarije (4-2) tot staan werd gebracht. Afrika wordt tijdens de eindronde door twee landen vertegenwoordigd. Naast Egypte is dat de winnaar van de andere continentale halve finale: Tunesië - Cameroun. De eerste wedstrijd leverde een zege (2-0) op voor Cameroun, dat zich al een week in Bor deaux voorbereidt op de re turn. Die wordt morgen in Tu nis gespeeld. De laatste beslissing van de voorronden valt in de Conca- caf-groep, waar het gaat tussen Trinadad Tobago en de Ver enigde Staten. Uit die groep heeft Costa Rica zich al van een startplaats verzekerd.De FIFA heeft vrijdag in Zürich een streep gehaald door de wed strijden Guatemala - El Salva dor en El Salvador - Guatema la. Reden voor de annulering is de toestand in El Salvador. Beide landen waren al kans loos in de kwalificatiegroep voor de eindronde van het we reldkampioenschap voetbal in 1990 in Italië. De twee wedstrij den zouden in Guatemala ge speeld worden, op 19 en 21 no vember. El Salvador had na in cidenten in eerdere duels nog een schorsing lopen op wed strijden in eigen land. Egypte-Algerije 1-0 (1-0) 4. Hos- sam Hassan 1-0. Scheidsrechter: Ben Naceur (Tun). Toeschouwers: 85.000. Gele kaart: Benhalima (Alg). Eerste wedstrijd: Algerije- Egypte 0-0. Egypte gekwalificeerd voor eindronde WK in Italië. Egypte: Shoubeir; I. Hassan, Yaken, H. Ramzy en Yassine; A. Ramzy, Rassoul, Abdelghani en El Kass (76. Ragab); Abdelhamid en H. Hassan. Algerije: Larbi (46. Usmani); Ben halima, Megharia, Serras en Ama- ni; Adjas, Ouazzani, Ferhaoui en Belloumi (71. Oudjani); Madjer en Menad. in Nederland die zich bezighou- n uien. In deze sektor houden wij isearch, teelt, sortering, opslag en ningen gevestigd waar naast het ne aardappelverwerkeride fabriek 3tigingen de opslag, sorteer en in- ledrijf werken zo'n 360 mensen. an de huidige funktionaris zoeken Cruiningen een: .srad' n| twoordelijkheid van de bedrijfslei- :en en verantwoordelijkheden: turs, het technisch goed funktioneren ploegendienst van maandag tot en nlevert voor verwerking van aard- i en realisering van verbeteringen technische investeringsprojekten estigingen, en van de próduktiemachines en opschepmachines. ardig, irde machines, i) binnen een straal van ca. 10 km strekt tot aanbeveling. zelfstandige funktie binnen een nderneming. irg - Postbus 5131 - 5004 EC Tilburg vestiging van een multinationaal iality Chemicals richt op het indus- an specifieke proces-chemicaltën. jrg zoeken wij voor 22,5 uur per in telefoon en telex1 in typewerk voor diverse an bezoekers inistratieve werkzaamheden ding alsmede een afgeronde i/informatrice-opleiding ictuele eigenschappen srsing van de Engelse en Franse nondeling als schriftelijk) ersing van de Duitse taal is een ante, zelfstandige en afwisselende internationaal bedrijf ëring en secundaire waarden, waaronder een 13e s, 8% vakantiegeld en een teling erantwoórdelijkheid met ruimte nitiatief. e kunt u richten aan mevrouw J van dit blad. el. 013-635555 Door Hein Groothuis Geen opzienbarende prestatie voor een renner, die toch al enige naam bij het crossen heeft opgebouwd. De 21-ja- rige Oosterhouter was niettemin zeer verguld met zijn prestatie. „Het gat met de eersten was niet groot. Ik eindigde op een goede minuut. Niet veel, zeker niet gezien het feit dat ik een paar keer pech heb gehad. Twee keer ging mijn ketting er af. Dat kost toch behoorlij k wat tijd, het wiël eruit, de ketting op de pion leggen, je weer op gang trekken. In het laatste rondje passeerde ik Hendriks enStamsnijdernog". „Ik stond er van te kij ken dat I het zo goed ging, want ik had tevoren bijna niks getraind, terwijl de profs bijna de hele j dag op de fiets zitten. Ik had de j laatste paar weken alleen op dinsdag en donderdag, mijn i vaste trainingsdagen met een groepje in Drunen, anderhalf uur gecrosst. Verder had ik al leen een heel klein beetje gelo- i pen. Meer tijd had ik niet, doordat er aanvankelijk pro- j blemen waren met ons eerste kindje, dat twee weken geleden een beetje ten opzichte van an deren. Voor het laatste WK had ik veel te veel gedaan, achteraf beschouwd. Maar ja, op zich was het al een klein wonder dat ik dat WK haalde. Op 26 no vember scheurde ik immers mijn enkelbanden. Toen ben ik er zo tegenaan gegaan, dat ik drie keer nieuw gips moest hebben en eind december mijn eerste wedstrijd weer reed. In de aanloop naar het WK heb ik daarna een beetje overdreven, waardoor het op die titelstrijd niets meer werd. Dit seizoen pak ik het een beetje anders aan. Het Nederlands kam pioenschap beschouw ik louter als tussenstation. Als ik mee mag, wil ik vlammen op het WK. Ik wil echt daarop pieken. Daarom ga ik het rustig opbou wen, steeds wat meer trainen en een wedstrijd per weekein de. Minder wedstrijden kan niet, want je moet het ritme vasthouden". Dat hij ondanks het kalm aan doen in dit 'stadium het snot niet voor de ogen gerèden Wim de Vos was in het ver- leden altijd al vroeg in het sei- toen in vorm door veel trai- ningsarbeid. Die vorm hield hij meestal lang vast, maar als het er op aan kwam, bij nationale fkfifgt; hééft waafschljmijk 'SI- i en wereldkampioenschappen tij streed al vijfmaal om een i regenboogtrui, drie keer bij de junioren en twee keer bij de amateurs), was hij steeds niet I instaat optimaal te presteren. De Vos: „In deze periode van het jaar heb ik altijd goed gere- den. In het verdere verloop van I het seizoen bleef ik dan steeds zo'n beetje op hetzelfde niveau. Alleen was het felle er in ja nuari al af. En juist in januari moet je super zijn. Want als je hat niet bent op het WK, mis je les te maken met het feit dat Wim de Vos een voortreffelijke basis heeft gelegd op de weg. „De weg heeft bij mij altijd op een laag pitje gestaan. Het afgelopen wegseizoen heb ik echter drie etappekoersen, twee in Frankrijk en één in Spanje, gereden, om meer in houd te krijgen. Ik heb ver schrikkelijk moeten afzien, maar heb wel gemerkt dat ik er sterker van ben geworden. In de derde etappekoers kon ik in de finale mee omhoog en een Cyclo-cross-specialist Wim de Vos tijdens de trai ning in de bossen bij zijn woonplaats Oosterhout. - FOTO OESTEM/JOHAN VAN GURP Er is al een Super Prestige en er is sprake van dat er in Ne derland, in navolging van het buitenland, ook ploegen komen. Ik ben benaderd, hoor er in ja nuari meer over. Ik sta er zeker niet afwijzend tegenover". (ADVERTENTIE) 4 27 november en INTRODUCTIE PC-GEBRUIK 4 december 9.00-16.00 uur 21 en 22 december WORDPERFECT 5.0 9.00-16.00 uur *11,12,18 MS-DOS en 19 december 19.00-22.30 uur (avondcursus) 413 en 20 december MS-DOS GEVORDERDEN 9.00-16.00 uur 421,22 en d.BASE PROGRAMMEREN 23 november 9.00-16.00 uur 418 en 19 december SYMPHONY 9.00-16.00 uur I Voor vrijblijvende informatie over het gehele cursusaanbod van üjnbach Automatisering. I Aankruisen wat voor u van toepassing is: 1 Introductie PC-gebruik MS-DOS WordPerfect d.BASE I I 3 lotus Symphony Agenda 1990 - Aanmelding cursus I Naa"! V/M I I Adres I Postcode en woonplaatsI Telefoon leze bon in ongefrankeerde envelop retour aan LIJNBACH AUTOMATISERING/OPLEIDING Antwoordnummer 709, 4600 VB Bergen op Zoom paar tandjes zwaarder rijden dan het jaar er voor. Vorig jaar ging ik op het binnenblad om hoog en nu op het buitenblad. Terug uit de Ronde van Le- ridsa koerste ik ook goed. Ik won een criterium en werd een paar keer tweede. Nee, de weg is mij goed bevallen, de sfeer trouwens ook". Maar de weg blijft wel bij zaak, want Wim de Vos is een echte specialist. Het veldrijden is -hem op het lijf geschreven. Maar mogelijk gaat hij nog een fiets-discipline zeer serieus be oefenen. „Misschien ga ik mij volgend jaar ook op ATB-wed strijden (mountain bikes-wed strijden) toeleggen. Er gaat veel geld in om en overal in de wereld zijn ze er mee bezig. Bo vendien kun je er 's zomers en 's winters actief mee zijn. Voor veldrijders is het een ideale tweede sport, want die vallen na februari eigenlijk altijd in een groot gat. Ik heb al een keer op zo'n mountain bike ge reden. Het beviel me wel. Het is overigens wel heel wat anders dan veldrijden. De wedstrijden - eigenlijk een combinatie van veldrijden en koersen op de weg - duren drie uur. Die sport ontwikkelt zich wel razendsnel. De coureur van De Jonge Ren ner, die bekend staat om zijn strijdlüst, staat ook niet afwij zend tegenover een profcon tract als veldrijder, maar houdt wat dat betreft de boot nog even af. Wim de Vos: „Ik kan zo prof worden, ik heb verschillende contacten lopen, maar ik vind dat ik er met mijn 21 jaar nog te jong voor ben. Ik weet dat ik er nog niet aan toe ben. Ik ben nog te wisselvallig. Bij liet veldrijden zie je de meesten prof worden als ze 25, 26 zijn. Jongens als Van Bakel en Baars bijvoorbeeld. Die hebben zoveel geleerd, die kunnen niet meer terugvallen, houden hun niveau vast. Iemand van 21 kan dat niet. Daar is het nog te zwaar voor. Dat het niet goed is vroeg over te stappen, kun je ook zien aan Martin Hendriks. Toen hij 20, 21 was, reed hij de profs kwijt. Als beroepsrenner heeft hij niks meer gepres teerd. Hij is duidelijk te vroeg prof geworden, kon de druk niet aan. Dat moet je bij de amateurs leren in nationale en wereldkampioenschappen. Ik heb nog de tijd". Voor De Vos, die van de hui dige amateurselectie een van de weinigen lijkt die mettertijd de profrijen kunnen versterken ('Zoals het er momenteel bij staat, denk ik dat alleen Guyt en ik er geschikt voor zijn') zou een profverbintenis een enorme uitkomst zijn, want momenteel doet hij buiten het wielrennen niets. „Ik heb een uitkering. Omdat ik naar school gaan niks vond, ben ik er af gegaan. Daarna heb ik een beetje gewerkt, maar dat heeft niet zo lang geduurd.. In mijn situatie is het dus duide lijk dat ik na verloop van tijd wel prof wil worden, maar dan moet ik de tijd er wel rijp voor achten". Door Ted van Leeuwen ROTTERDAM - Als het aan Feyenoord-keeper Joop Hiele ligt staat hij morgen niet in het doel te gen FC Twente. Voor hem is de maat vol. „Zoals ik me nu voel, ben ik niet in staat me normaal te gedragen. Ik ben zeer obsti naat en agressief. De clublei ding wil me moreel breken. Ik ben volledig afgeknapt op de leiding van Feyenoord, wie dat ook mogen zijn op dit mo ment." De woede van Joop Hiele komt voort uit de weigering van Feyenoord hem naar hét Franse Montpellier te laten vertrekken. Het ster-ensem ble van trainer Aime Jacquet, waar oa. Wilbert Suvrijn, Ju lio Cesar, Carlos Valderrama en de Franse internationals Blanc, Paille en Xuereb spe len, staat in eigen land onder de degradatiestreep. Tot 22 november mogen de Franse clubs nog één speler aantrekken. De keuze van Montpellier was op Hiele ge vallen, aangezien de huidige doelman Albert Rust geen punten voor de' ploe'g wint. Hiele, die aan het eind van dit seizoen transfervrij is, had gerekend op medewerking van Feyenoord. „Omdat het bestuur twee jaar geleden bij mijn contractonderhandelin gen nadrukkelijk verklaard heeft, dat i1 als ik een finan cieel inte fante slag kon slaan, zij alle medewerking zouden verlenen. Het bestuur mag dan inmiddels vertrok- ken zijn, het was Feyenoord dat de toezegging gedaan heeft." Voor Joop Hiele, die op 25 december 31 jaar wordt, is de klap hard aangekomen. Hij kon in de herfst van zijn car rière bij Montpellier een veel voud van zijn salaris bij Feyenoord verdienen. De club vroeg de Fransen aanvanke lijk liefst 600.000 gulden als transfersom, hetgeen de Fransen uiteraard 'veel te hoog' vonden voor een bijna 31-jarige keeper die over ze ven maanden transfervrij is. Na enige heen- en weer ge praat tussen de leiding van Feyenoord, de onlangs be- noede trouble-shooter-ai Van der Reijden en de door spon sor HCS naar voren gescho ven 'technisch adviseur' La gendijk en Hiele's zaakwaar nemer Rob Jansen, was de zaak opeens toch bespreek baar. Hiele: „Toen manager Mézy van Montpellier vroeg of Hiele, indien de clubs tot een accoord kwamen, dan ook meteen beschikbaar was, liet Feyenoord een ijskoud 'nee' horen. Ze wilden eerst een op volger gevonden hebben. In Montpellier moeten ze van de stoel gevallen zijn, want zo doe je geen zaken. Vervolgens hebben ze me laten weten dat als er voor vandaag (zater dag, red) tien uur geen oplos sing was, ze zouden afzien van verdere pogingen mij te kopen. Er is dus een pat-stel ling ontstaan." Hiele en zijn zaakwaarne mers Jansen en Maaskant hebben nog overwogen even tueel via de burgerrechter een transfer af te dwingen, met positieverbetering als ar gument. Daarvoor hadden Hiele en zijn gevolg een offi cieel document van Montpel lier nodig met een salarisin dicatie en een transferbie ding. In het verstrekken van een dergelijk document had Montpellier echter geen trek, omdat het de onderhande lingspositie zou ondermijnen. „Tenzij er vannacht een wonder gebeurt, ligt de zaak dus op zijn reet", drukte de zwaar aangeslagen doelman het gisteravond kernachtig uit. „Ik begrijp het niet, over een half jaar krijgen ze geen stuiver meer voor me. Wie heeft er nou zijn zin? En, wat zit er achter?" Hiele heeft daar wel een idee van, al spreekt hij het niet uit. Lagendijk en Van der Reijden runnen nu de club, die met één been in de degra datiezone staat. Het transfe reren van Hiele, de enige spe ler die wekelijks zijn niveau haalt en bovendien een pu bliekslieveling is, is aan het publiek slecht te verkopen in deze voor Feyenoord zo som bere tijden. Daarnaast is de relatie tussen Lagendijk en de door Montpellier als tus senpersoon ingeschakelde Bob Maaskant voor verbete ring vatbaar. „Ik vind dat ik best aan mezelf mag denken. Ik ben al 13 jaar contractspeler bij Feyenoord, vanaf mijn jong ste jeugd zit ik bij die club.. Bij iedereen binnen Feyen oord vind ik begrip voor mijn motieven. Alleen bij Van der Reijden en Lagendijk niet. Maar moet ik er dan de dupe van worden, dat zij mij niet durven verkopen? Kom nou toch." „De trainer, Verbeek, die zei, 'Joop, jij bent de enige die nog punten pakt voor ons. Dat werkt dus tegen me, al be grijp ik het van Pim best hoor. Maar ik voel me zo be lazerd, dat ik straks ook geen punt meer pak. Niet uit onwil, maar er is zoveel gebeurd de laatste tijd. De druppel heeft de emmer nietsdoen overlo pen, maar de hele Kuip. Ze zijn bezig mij mentaal te bre ken. Nog kan ik er tegen, maar niet lang meer. Nog een voorbeeldje. We spreken af de zaak niet naar buiten te bren gen. In het belang van Feyen oord, niet in het mijne. Maar wie brengt deze zaak onge vraagd naar buiten? Precies, Joop van der Reijden. Ik ben zeer verbolgen en dan druk ik me netjes uit. En zoals ik me nu voel, kan ik het niet op brengen tegén FC Twente in de goal te staan. Ik voel me zo vreselijk belazerd, ik kan het niet opbrengen." De clubleiding was gister avond voor commentaar niet bereikbaar. MILAAN (ANP) - Ruud Gullit is daags na Kerst weer fit. Dat heeft de medische leiding van AC Milan vrijdag bekend ge maakt. Gullit zou binnen veertig dagen speelklaar zijn. Dat betekent dat hij onmiddellijk na de korte Italiaanse win terstop aan de slag kan. De Nederlandse international heeft na maart niet meer gespeeld. Sindsdien heeft hij twee operaties aan de rechterknie ondergaan. AC Milan deed de mededeling na een hernieuwd bezoek van Gullit aan België, waar hij zich regelmatig laat behandelen. De Belgische knietjes-specialist professor Mark Maertens liet eerder op de dag weten dat de rechterknie van Gullit niet op nieuw hoeft te worden geopereerd. Het herstel van de gebles seerde knie verloopt goed en de sterspeler van AC Milan kan de training weer hervatten, aldus Maertens, bij wie Gullit voor zijn hardnekkige blessure onder behandeling is. Eigenaar Silvio Berlusconi van AC Milan heeft Van Basten en Gullit elk een 3-jarig contract tot 1994 aangeboden van 9 mil joengulden. Van Basten heeft enkele weken geleden al een voorcontract met de Milanese club getekend omdat diverse Europese top clubs belangstelling voor hem hadden getoond. Na de positieve uitslag van het onderzoek door de Belgische dr. Martens, die de geblesseerde knie van Gullit behandelt, heeft de leiding van Milan Gullit eenzelfde aanbod als Van Basten gedaan. Na de derby Inter-AC Milan zal Berlusconi met beide Nederlanders rond de tafel gaan zitten. ZEIST (ANP) - De arbitragecommissie van de KNVB heeft vrijdag besloten, dat Feyenoord het transferbedrag van 650.000 gulden voor John de Wolf moet betalen aan FC Groningen. De Rotterdamse club weigerde de vergoedingssom voor de tussen- tijdse overgang van De Wolf over te maken, omdat de verdedi ger nog steeds is uitgeschakeld door een ernstige blessure en nog geen fatsoenlijke stap heeft kunnen zetten in De Kuip. Groningen meende wel degelijk recht te hebben op het afge sproken bedrag van zesenhalve ton en spande een arbitrage zaak aan bij de KNVB. Na een tussenvonnis op 3 oktober kreeg de club uit het noorden vrijdag in het eindvonnis gelijk van de de commissie. BERN (ANP) - Rotterdam is het halve-finaletoernooi om de Europese ijshockey beker gestart met een nederlaag. De Neder landse landskampioen verloor met 2-3 (1-1 0-0 1-2) van het or ganiserende SC Bern. Het verlies was een fikse tegenvaller voor de Rotterdammers, die in de Zwitserse hoofdstad vervol gens het oppermachtige CSKA Moskou en de Finse kampioen Turku treffen. CSI van Hannover Springcon cours met barrage, kwalificatie voor wereldbekerwedstrijd: 1. Schroder (BrD) Lacros 0-39,27, 2. John Whitaker (GBr) Gammon 0-39,65, 3. Sloothaak (BrD) Wal- zerkönig 0-42,11, 4. Frühmann (Oos) Prinz Charming 0-49,45, 5. Lansink (Ned) Felix 0-49,72, 6. Gravemeier (BrD) Anatol 4-39,22. Jachtspringconcours: 1. Gaba- thuler (Zwi) Grandsenior 60,61, 2. Beerbaum (BrD) Kendalian 61,03, 3. Tebbel (BrD) Winnie 61,30, 4. Koof (BrD) Wallenstein 62,21, 5. Bost (Fra) Nicemea 62,49, 6. Broom (GBr) County Man 62,78. Springconcours met barrage: 1. Vangeenberghe (Bel) Avontuur 0-35,54, 2. Sloothaak (BrD) Larry 0-37,33, 3. Michael Whitaker (GBr) Hanau 0-37,75, 4. Hafe meister (BrD) Orchidee opgege ven; zonde barrage: 5. Skelton (GBr) Top Gun 0,75-74,95, 6. Frühmann (Oos) Prince Char ming 4-66,65. Osaka, wereldbeker mannen, eerste dag: Cuba- Brazilië 3-0 (16-14 15-5 15-9), Sovjetunie-Ver enigde Staten 3-2 (16-14 5-15 15- 114-1515-13), Italië-Cameroun 3- 0 (15-2 15-115-4), Zuid-Korea-Ja- pan 3-2 (11-15 7-15 15-12 16-14 17- 15). Hong Kong, 100.000 dollar. Vrou wen, eerste speeldag: Cuba- Sov jetunie 3-1 (15-6 11-15 17-15 15-4), China-Japan 3-0 (15-12 15-10 15- 4). Kanton, wereldbeker, laatste poulewedstrijden. Mannen, enkelspel, groep A: Yang Yang (Chi)-Sugiarto (Ind) 15-7 15-2, Hall (Éng)-Fredriksen (Den) 15-6 15-5. Eindstand: 1. Yang 3, 2. Sugiarto 2, 3. Hall 1, 4. Fredriksen 0. Groep B: Nierhoff (Den)-Sidek (Mal) 15-12 15-6, Zhao Jianhua (Chi)-Kurniawan (Ind) 15-17 15-10 15-9. Stand: 1. Zhao, 2. Kurniawan 2,3. Nierhoff 1, 4. Sidek 0. Groep C: Hoyer- Larsen (Den)-Wiranata (Ind) 15- 9 15-13, Butler (Eng)-Lee Kwang Jin (ZKo) 15-6 2-15 17-16. Stand:, 1. Hoyer-Larsen 3, 2. Wiranata 2, 3. Butler 1,4. Jin 0. Groep D: Ku- kasemkij (Tha)-Baddeley (Eng) 17-15 15-5, Fook Kok Keong (Mal)-Xiong Guobau (Chi) 11-15 15-11 15-12. Stand: 1. Foo 3, 2. Xiong 2,3. Kukasemkij 1,4. Bad- dely 0. Vrouwen, enkelspel, groep A: Tang Jiuhong (Chi)-Van der Knaap (Ned) 11-1 11-5. Stand: 1. Tang 2, 2. Smith 1, 3. Van der Knaap 0. Groep B: Susanti (Ind)- Hwang Hye-young (ZKo) 11-8 11-5. Stand: 1. Susanti 2, 2. Hwang 1, 3. Magnusson 0. Groep C: Huang Hua (Chi)-Coene (Ned) 11-3 11-4. Stand: 1. Huang 2, 2. Nedergaard 1, 3. Coene 0. Groep D: Han Aiping (Chi)-Troke (Eng) 11-5 11-5. Stand: 1. Han 2, 2. Kus- mawardhani 1,3. Troke 0. Buenos Aires, Zuidamerikaanse beker, halve finales, return; Boca Juniors (Arg)-Gremio Porto (Bra) 2-0 (2-0). 14. Marangoni 1-0, 24. Cucciuffo 2-0. Eerste wed strijd: 0-0. Finale: Independiente Ar g)-Boca Juniors (Arg). Keulen, toernooi om Duitsland Cup, kwartfinales: Lobron (BrD)-Appel (BrD) 0-1, Nunn (GBr)-Kortsjnoi (Zwi) 0-1, Hüb- ner (BrD)-Christiansen (VSt) 1-0 (na verlenging), Reeh (BrD)-Lutz (BrD) 0-1 (na 2 verlengingen). Spijkenisse. Integratieschaak vierde ronde: Piket (Ned)-Cram- ling (Zwe) 14-14, Howell (GBr)- Alexandria (Sov) 1-0, Winants (Bel)-Joseliani (Sov) 14-14. Stand: 1. Cramling, Piket eri Ho well 214 punten, 4. Joseliani 2, 5. Winants 1146. Alexandria 1. Challengertoernooi Valkens- waard, 75.000 dollar: enkelspel, kwartfinales: Zöcke (BrD)-Stich (BrD/6) 6-3 6-4, Zöcke (BRD)- Stich (BRD/6) 6-3 6-4; Srejber (Tsj)-Goldie (VSt/1) 6-4 6-3, Wi- nogradsky (Fra)-Olhovski (Sov) 6-3 6-2, Cahill (Aus/2)-Riglewski (BRD) 6-4 6-7 (3-7) 6-2. Dubbelspel, kwartfinales; Sie- merink/Vekemans (Ned)-Feen- stra/Kempers (Ned) 6-2 7-6 (7-4). Johannesburg, 692.500 dollar. Mannen, kwartfinales: Rive (VSt)- Muller (ZAf) 6-3 6-3, Chamberlin (VSt)-Robertson (ZAf) 6-4 7-5, Bates (GBr)-Botha (ZAf) 6-4 6-4, Van Rensburg (ZAf)-Pate (VSt) 7-6 6-2. Kiel, demonstratiewedstrijd: Ed- berg (Zwe)-Becker (BrD) 6-4 6-2. New York, Masters voor vrou wen, kwartfinales: Navratilova (VST/2)-Seles (Joe/6) 6-3 5-7 7-5, Sabatini (Arg/3)-Garrison (VSt/5) 6-3 5-7 6-3; dubbelspel, kwartfinales; Sukova/Novotna (Tsj/1)-Fendick (VSt)/Hethe- rington (Can) 6-3 6-4, halve fina les: Navratilova/Shriver (VSt/4)-Turnbull/Smylie (Aus/3) 6-16-1. Europa Cup, landskampioenen, halve finales; SG Bern (Zwi)- Rotterdam (Ned) 3-2 (1-1 0-0 2-1). 17. Bood 0-1. 19. Montandon 1-1, 43. Leuenberger 2-1, 46. Bartschi 3-1. 53. Otto 3-2. scheidsrechter: Danko (Tsj). Toeschuwers: 850. Straf minuten: Bern 12; Rotter dam 12. Zeilrace om de wereld Tweede etappe Puente del Este - Fre- mantle, posities op 17 november met nog te varen afstand in zee mijlen: Maxi divisie: 1. Fisher Paykel (Dalton) 1935, 2. Fortuna Extra Light (Gandara) 1939, 3. Merit (Fehlmann) 1957,4. Charles Jourdan (Gabbey) 1960, 5. Stern lager 2 (Blake) 1965. Non maxi divisie: 1. Equity Law (Nauta) 3030, 2. Maiden (Ed wards) 3571, 3. Rucanor Sport (Dubois) 3615, 4. L'Esprit de Li- berté (Tabarly) 3688, 5. Schlussel von Bremen (Rohlck) 3954. Budapest Open Hongaarse kam- pioenschappenmannen, mannen, enkel: voorronde; Devrind (Ned)- Masters (VSt) 21-14 21-18; De- virnd-Polak (Isr) 21-1121-11; De- vrind-Lörenzi (Hon) 16-21 21-11 21-14; hoofdtoernooi, eerste ron de: Devrind-Von Scheele (Zwe) 14-21 21-17 16-2112-21. Vrouwen, voorronde: Trinko Keen (Ned)-Kadiri (Zwi) 12-21 21-17 22-20, Keen- Civantos (Spa) 21-8 21-16, Keen-Chatelain (Fra) 12-2117-21. hoofdtoernooi, eerste ronde: Bakker (Ned)-Fan Yi Yong (Chi) 14-2114-2118-21. vrouwen, enkel, hoofdtoernooi, eerste ronde: Kloppenburg (Ned)-Böhning (BRD) 21-9 21-18 21-11, Keen (Ned)-Goldkranz (Isr) 21-18 21-8 21-11. Competitie; Den Bosch-Heeren veen 5-3 (3-0 0-3 2-0). Scheids rechter: Van Agtmaal, toeschou wers: 300. Strafminuten: Den Bosch 18, Heerenveen 16. Topsco rer: Snellen (Den Bosch), 2. Tilburg-Geleen 3-9 (0-4 0-4 3-1). Scheidsrechter: Engelsman, toe schouwers: 1500. Strafminuten: Tilburg 6, Geleen 22. Topscorers: Bickeridge, Franke en Van Steen (allen Geleen), 2.

de Stem | 1989 | | pagina 13