Spaarvoor gratis Moulinex artikelen. Turken en Marokkanen vaak slecht behuisd Ravage na bomaanslag op Spaanse consul I )esre|yd AANPASSI] Surinaams SMIT-KROES BU PRESENTATIE HANDLEIDING DISCOVERVOER: Hoe gastvrij zijn we? BINNENLAND Braks bezoekt boeren in Lickebaertgebied Manoeuvre Feij brengt VVD in verlegenheid Premie voor ex-vrijwillig fondsverzekerden omhoog DE STEM COMMENTAAR Oh Witte Reus Dixan Rarsfl KJUu» I DE STEM BINNENLAND DONDERDAG 26 OKTOBER 1989 T28 ONDERZOEK NAAR WOONSITUATIE ETNISCHE MINDERHEDEN IN NEDERLAND: DEN HAAG - Minister Smit-Kroes (Verkeer en Waterstaat) heeft organisaties uit de sportwereld gisteren opgeroepen om drankmisbruik na sport wedstrijden te voorkomen. Blauwdruk Garantie POLITIE: TERREURACTIES ZULLEN OOK NEDERLAND VAKER TREFFEN VVD: marinevrouw niet discrimineren 06-nummer voor analfabeten VAM haalt 'aard'gas uit afval Stadsmuur gevonden in Rotterdam Statiegeld nodig op batterijen Inval bij twaalf oliebedrijven VILAMOURA - Bij Frits Bolkestein, de scheidende minister van Defensie van Ne derland, kwam de op merking uit de grond van zijn hart: „Ik zou willen dat al die men sen die nu pleiten voor tulp aan de Sovjetunie zich in gemoede eens zouden afvragen of in dat land zelf de keuze ;ussen kanonnen en boter, niet anders zou moeten uitvallen". REGERING WEIG Van onze verslaggever BREDA - Het eigen wo- ningbezit bij de etnische minderheden in Nederland is tussen 1982 en 1986 sterk gedaald. Turken en Marok kanen wonen bovendien va ker in slechte woningen en hebben vaker te maken met hogere huren dan autochto nen. De woonsituatie van Surinamers en Antillianen is ook slechter dan bij autochtone Nederlanders, maar weer beter dan bij Turken en Marokkanen. Dit blijkt onder meer uit een onderzoek van C.S. van Praag in opdracht van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP) naar de woonsituatie van etni sche minderheden. Bij de totale Nederlandse be volking steeg het eigen wo- ningbezit in voornoemde pe riode van 42 naar 43 procent. Bij Marokkanen en Turken daalde het percentage echter van 20 naar 11 procent. De kwaliteit van de woningen van deze minderheden is ook aan zienlijk slechter dan die van de totale bevolking. Gedeeltelijk is die achterstand een gevolg van de gemiddeld wat lagere inkomens van Turken en Ma rokkanen en van hun concen tratie in de vier grote steden, waar de woningvoorraad al slechter is dan in de rest van het land. Maar ook onafhanke lijk hiervan blijft een duide lijke achterstand bestaan. Uit het onderzoek van Van Praag blijkt tevens dat ook Su rinamers en Antillianen genoe gen moeten nemen met wonin gen van gemiddeld lagere kwa liteit dan de totale bevolking, zij het dat deze woningen vaak weer beter zijn dan die van Turken en Marokkanen. Te vens vertonen Surinamers en Antillianen een inkomensach terstand en zijn eveneens ge concentreerd in de vier grote steden. Volgens Van Praag is de al gemene woonsituatie in Neder land tussen 1982 en 1986 verbe terd. Dat gold ook voor de etni sche minderheden. De Turken en Marokkanen maakten ech ter de minste vooruitgang. Bo vendien namen in die jaren de huren bij deze minderheden sterker toe dan bij andere be volkingsgroepen. Hier staat te genover dat ook het gebruik van individuele huursubsidie steeg. Bij de Turkse en Marok kaanse huurders van 6 naar 21 procent, bij Surinaamse en An tilliaanse huurders van 28 naar 43 procent, bij de totale bevol king van 15 naar 21 procent. Geen drank na sport Smit-Kroes - FOTO DE STEM/JOHAN VAN GURP Door Ad Burger DEN HAAG - „Het be richt dat de WD de bur gemeester van Breda verzocht zou hebben om vervroegd op te stappen en dat daarna minister Nijpels burgemeester van Breda zou worden, is volstrekt onjuist". Het is de tekst van een offi ciële verklaring die de WD twee weken geleden uit bracht. Aanleiding was een bericht in Het Parool, dat, via een door de WD-par- tijtop uitgedacht opzetje, Feij voortijdig zou moeten ruimen voor Nijpels. Feij zou daar wel oren naar hebben, want hij kon toch al niet overweg met zijn po litiechef, was de achterlig gende redenering. Zowel de WD als Feij zelf ontkende met stellig heid. Geen sprake van, nooit aan de orde geweest. Groot was dan ook de verbazing in Den Haag, toen dinsdagmiddag be kend werd dat Feij met in gang van 1 maart volgend jaar zijn functie in Breda zou opgeven. Zou de WD- top twee weken geleden dan toch...? Menigeen zag de puzzel keurig in elkaar vallen. De WD heeft in ieder geval de schijn tegen. Wie dat wil, kan in het besluit van Feij het bewijs zien van de eerder geopperde sa menzweringstheorie in het liberale kamp. In een eerste reactie haastten prominente WD'ers als Ginjaar (par tijvoorzitter), Voorhoeve (fractievoorzitter Tweede Kamer) en Hermans (vice- fractievoorzitter Tweede Kamer en 'burgemeesters- lobbyist') zich om dat op nieuw te ontkennen. Het Van onze Haagse redactie Als er al gedronken moet worden, zorg dan voor vervoer, zodat sporters niet met drank op brommer of auto rijden, aldus Smit-Kroes. De minister deed haar oproep bij de presentatie van de Hand leiding Discovervoer, die dient als blauwdruk voor het ver voer van discogangers in den lande. Het doel is het tegen gaan van rijden onder invloed om zo het aantal jeugdige slachtoffers in de weekend- nachten terug te dringen. besluit van Feij had ook hen volkomen verrast. Joris Voorhoeve bijvoor beeld had twee weken gele den naar aanleiding van het krantebericht nog tele fonisch contact opgenomen met de Bredase burgemees ter. En niets had er volgens hem toen op gewezen dat het vertrek van Feij ophan den was. „Tijdens dat ge sprek heeft de heer Feij er tegenover mij geen blijk van gegeven dat hij van plan was eerder uit Breda te vertrekken". En ook Loek Hermans had het onlangs nog met Feij over de moeilijk in te dammen geruchtenstroom gehad. Tijdens een feeste lijk dinertje had Hermans de Bredase burgemeester nog gezegd: „Frans, we kunnen allebei met twee vingers in de lucht verkla ren dat binnen de WD niets over jouw voortijdig afscheid afgesproken is". Feij had niets gezegd dat maar in de verste verte kon wijzen op een vroegtijdig afscheid. Nee, de WD-top wist he lemaal niets van Feijs af scheid, laat staan dat ze er enige betrokkenheid bij had. Dat Feij nu toch zijn vertrek aankondigt, nota bene twee weken nadat alle betrokkenen bij hoog en bij laag hadden verklaard dat daarvan geen sprake was, is toeval. Een toeval dat de WD-top toch aardig in verlegenheid brengt. Loek Hermans is er zich terdege van bewust. „Na tuurlijk krijg je nu mensen die, met een verwijzing naar de berichten van twee weken geleden, zeggen: 'zie je wel, het is wèl vantevo- ren bekokstoofd'. Die men sen zullen we nooit overtui gen. Daarmee moeten we dan maar leren leven". Ofschoon discovervoer al in ge meenten bestaat, is de gisteren gepresenteerde blauwdruk geënt op een project in het Friese Berlikum. Daar maken elk weekeinde 1500 tot 2000 dis cobezoekers gebruik van geor ganiseerd vervoer. Het project is een initiatief van de disco theekhouders, taxi-onderne mingen, het openbaar vervoer, Horeca Nederland en het Re gionaal Orgaan voor de Ver keersveiligheid. Burgemeester mr. A. van Beeck Calkoen van Hengelo kreeg gisteren de eerste Hand leiding Discovervoer van mi nister Smit-Kroes overhan digd, omdat in zijn gemeente 18 november ook een project dis covervoer begint. De minister zei te hopen dat het initiatief ook elders in het land navol ging krijgt. Het project in Gelderland kan rekenen op een garantstelling van ƒ25.000 van het ministerie van Verkeer en Waterstaat, Veilig Verkeer Nederland geeft ƒ30.000 voor de aanschaf van materialen als stickers tegen alcoholgebruik in het verkeer, de Stichting Verantwoord Al coholgebruik draagt eveneens ƒ30.000 bij. R. van der Pol, als taxi-on dernemer betrokkenen bij het project in Friesland, zei giste ren dat de organisatie van dis covervoer niet moet worden onderschat. Alleen al het op één lijn krijgen van de taxibe drijven is volgens hem een hels karwei, omdat die bedrijven nu al discobezoekers vervoeren te gen de normale tarieven. Bij georganiseerd discovervoer liggen de tarieven tussen de ƒ3 en de ƒ7,50. Minister Braks en het echtpaar Sonneveld, door de dioxine getroffen boeren. UTRECHT (ANP) - Voor malige vrijwillig zieken fondsverzekerden die nu, als particulier verzekerden, voor een standaardpolis 148 gulden per maand kwijt zijn, moeten per 1 januari volgend jaar een extra hef fing van 204 gulden per ver zekerde per jaar betalen. Kinderen tot 20 jaar betalen de helft. Dat heeft de Stichting Uitvoering Omslagregeling WTZ bekendgemaakt. De stichting is het uitvoe ringsorgaan van de Wet Toe gang Ziektekostenverzekerin gen (WTZ) en stelt als zodanig nieuwe bedragen vast. De ver hoging was te verwachten, al dus H. Duvekot van de stich ting. Het gaat om een wette lijke toeslag die moet worden betaald naast de polisprijs. Drie jaar geleden trad de WTZ in werking en werd de vrijwil lige ziekenfondsverzekering opgeheven. Daardoor kwamen duurdere bejaarden terecht bij de particuliere ziektekosten verzekeraars. Om de risico's te dekken, maar ook te spreiden, kwam er een pooling waar alle verze kerden, behalve de bejaarden, aan meebetaalden. CDA-Ka- merlid Lansink zorgde er vorig jaar via een motie voor dat alle particulier verzekerden boven de 65 jaar (ook degenen die niet uit het vrijwillige ziekenfonds kwamen) een standaardpakket kregen aangeboden voor 181 gulden per maand (niet-kos- tendekkend). De pooling werd dus aanzienlijk uitgebreid. Deze verliezen worden om geslagen over alle particulier verzekerden die daarvoor een (wettelijke) toeslag op hun pre mie betalen: de omslagheffing WTZ bedroeg dit jaar 75,60 gul den per verzekerde en wordt nu dus 204 gulden. Voor het eerst moeten nu ook ex-vrij willig ziekenfondsverzekerden gaan meebetalen. MAASLAND (ANP) - De missionair minister Braks van Landbouw en Visserij heeft een bezoek gebracht aan het Lickebaertgebied in Maasland en gesproken met de melkveehouders die zijn getroffen door de dioxine verontreiniging. De bewindsman heeft de onge veer twintig melkveehouders een toelichting gegeven op het tot nu toe gevoerde beleid. Nieuwe toezeggingen heeft hij hen niet gedaan. De gedupeerde melkveehou ders hebben de bewindsman onder meer gevraagd de dioxi ne-uitstoot door de AVR on middellijk te laten stoppen. Braks meent dat de AVR net als de landbouw een redelijke termijn moet krijgen voor het inspelen op strengere milieu- eisen. De AVR zal volgens hem wel selectiever te werk moeten gaan bij het verbranden van het afval. De minister heeft bij de meeste melkveehouders de angst voor waardeverminde ring van hun bedrijf niet kun nen wegnemen. DE VERENIGING Vluchtelingenwerk Nederland heeft een nood kreet laten horen: het is beroerd gesteld met de huisvesting van de asielzoekers in Nederland. Om enigszins uit de problemen te raken zijn op korte termijn vijfduizend extra huisvestingsplaatsen voor asielzoekers nodig. De WN vraagt al geruime tijd aandacht voor de huisvestingspro blematiek, maar de situatie is alleen maar verergerd. Daarvoor zijn twee oorzaken aan te geven. De laatste tijd is er een toename van het aantal conflicthaarden te bespeuren. Sommige ervan - vooral in Afrika - zijn nauwelijks bekend, maar de gevolgen zijn niet minder desastreus. Bij het militaire conflict in Somalië bij voorbeeld spelen zich verschrikkelijke taferelen af. Honderddui zenden inwoners van dit gebied verlaten huis en haard en een deel ervan tracht een nieuw bestaan in West-Europa op te bou wen. Het is logisch dat zo'n massale vlucht ook in Nederland het aantal asiel-aanvragen doet stijgen. Die extra stroom asielzoekers hoeft geen problemën te geven wanneer de gemeenten hun afspraken met het ministerie van WVC nakomen. Ruim vijfhonderd gemeenten hebben zich garant gesteld voor de opvang van 14.600 asielzoekers, terwijl er tot op de dag van vandaag nog geen tienduizend plaatsen beschikbaar zijn gekomen. Bijna 200 gemeenten hebben het tot nu volledig la ten afweten bij de opvang van asielzoekers. De gemeenten zouden zich de kritiek van de WN ernstig moeten aantrekken. Nederland neemt in West-Europa op het gebied van het vluchtelingenbeleid geen koppositie in. Vooral de laatste ja ren zijn de regels aangescherpt en is er sprake van een zeer se lectief beleid. Maar wat blijkt steeds? Nederland is niet eens bereid om de ver antwoordelijkheid voor dit zeer terughoudende beleid ten volle te dragen. Duizenden asielzoekers hebben geen echt onderdak om dat Nederlandse gemeenten hun verplichtingen niet willen nako men. Aan het ministerie van WVC de taak om de gemeenten aan de overeenkomsten te houden. Desnoods met dwang. Een be schaafd en welvarend land als Nederland kan het zich niet ver oorloven om zo onvriendelijk met zijn gasten - al dan niet tijdelijk -om te gaan. Van onze verslaggever DEN HAAG - De autobom, bestemd voor de nieuwe Spaanse consul-generaal in ons land, J.Gil Catalina, heeft in de nacht van dins dag op woensdag in Den Haag voor een enorme ra vage gezorgd. Bij vijftien panden, over de lengte van een halve straat, sneuvel den alle ruiten, tot het kleinste zolderraampje toe. De auto van de consul werd aan stukken gereten en brandde uit. Onder de auto ontstond door de bom een gat in de straat. Door de ontploffing werden ook an dere auto's beschadigd. Gisteravond kon de politie nog niets zeggen over dader of mo tieven. Ook was niet bekend, of de aanslag gericht was tegen de persoon van de consul zelf, dan wel tegen de Spaanse consu laire vertegenwoordiging. Claims voor de aanslag waren niet binnengekomen bij politie of Spaanse ambassade. De politie houdt rekening met een politiek karakter van de bomaanslag, al weigeren po litie en ambassade nu al ver band te leggen met de Baski- sche terreurorganisatie ETA. Ravage na de ontploffing Op de vraag, of dit soort aan slagen ook in hofstad Den Haag met al haar ambassades en di- plomatenwoningen gebruike lijker worden, stelt de politie woordvoerder dat Nederland relatief weinig last van deze acties heeft. „Al is het wel zo, dat ze zich bijna sluipend over heel Europa uitbreiden." De bom is onder de voorstoe- len ontploft. Of de bom onder de auto bevestigd was, of-eron der gegooid is nog niet bekend. De vrouw van de consul, die dinsdag met de auto in Den Haag gereden heeft, had de auto tegen 19 uur vlak voor hun woning geparkeerd. De Haagse Delistraat in de Archipelbuurt lag gisteren be zaaid met glasscherven. Met man en macht waren glasbe- drijven, geholpen door ge meentewerken, bezig de tussen de 100 en 150 ruiten te vervan gen. Dat lukte niet: veel ramen werden tijdelijk met schotten dichtgetimmerd, uit andere waaiden gordijnen. De consul (35) woonde en werkte net 2 maanden in ons land. Hiervoor was hij werk zaam op het ministerie van buitenlandse zaken in Madrid. Met zijn vrouw en kleine kin deren is hij dinsdagnacht di rect na de aanslag op een ge heim adres gebracht. Het con sulaat in Rotterdam is door de politie gisterochtend vroeg uit gekamd op explosieven of an dere verdachte voorwerpen. Er werd niets aangetroffen. Het consulaat werd, net als andere diplomatieke Spaanse vestigin gen in Den Haag, wel extra be veiligd. Dat dat anno 1989 nog kan, figuren op openbare ambten heb ben die zo koppig zijn dat ze het verdommen om met elkaar te praten. Als twee mokkende snotjochies die ruzie hebben gehai om een voetbal. Zonder eten naar bed, dat moeten ze eigenlijk. Maar nee hoor de een gaat een ton of zeven aan wachtgeld kosten en voor de ander zal ook nog wel een fraaie regeling getroffen worden. Ik moet eerlijk gezegd toegeven dat ik weinig van heel die Bre dase affaire snap. Het schijnt een strijd om bevoegdheden ge weest te zijn of zoiets, mgar het speelt zich grotendeels buiten mijn zicht en boven mijn pet af Ik heb gelezen dat de onmin in de wereld zou zijn gekomen, wel te kunnen schieten, maar ja hij heeft geen geweer. Ik heb vroeger altijd geleerd dat de politie je beste kameraad was, maar in dergelijke hoge kringen gaat dat kennelijk niet op. Het zal toch niet zo zijn dat Feij en Strooper het begrip 'de twee van Breda' een nieuwe inhoud hebben willen geven MERIJN NIEUWSOVERZICHT DEN HAAG (ANP) - De WD wil dat minister Bolkestein van defensie maatregelen neemt tegen discriminatie van vrouwen binnen de marine. Aanleiding tot schriftelijke vragen hierover was de weigering van de marinekazerne Erfprins in Den Hel der de marinevrouw Katinka Wiltenburg de derde prijs te overhandigen in een prestatieloop over tien kilometer. De WD wil dat de minister maatregelen treft ter genoegdoening van de prestatie van de marinevrouw en dat hij zijn beleid ten aanzien van het voorkomen van discriminatie, zo hij dat heeft, gaat verscherpen. DEN HAAG - Er komt een 06-nummer, waarop mensen die moeilijkheden hebben met lezen en schrijven informatie kun nen krijgen over alfabetiseringscursussen. Dat is een van de aanbevelingen van de gisteren door minister Braks (Onder wijs) ingestelde nationale stuurgroep alfabetisering. Die stuur groep, die onder leiding staat van CNV-voorzitter Hofstede, moet voorstellen ontwikkelen om het analfabetisme in Neder land tegen te gaan. Volgens onderzoeken zou in Nederland tus sen de één en acht procent van de bevolking niet of zeer slecht kunnen lezen en schrijven. 1990 is door de VN uitgeroepen tot Internationaal Jaar van de Alfabetisering. WIJSTER (ANP) - Bij de vuilafvoermaatschappij (VAM) in het Drentse Wijster is een nieuwe techniek ontwikkeld om gas uit afval te winnen, te zuiveren en op aardgaskwaliteit te brengen. Sinds kort levert het bedrijf dit gezuiverde gas aan het regio naal gasbedrijf in Assen, dat het via het openbare net distri bueert. In het nieuwe gasopwerkingsstation is drie en een half miljoen gulden geïnvesteerd. ROTTERDAM (ANP) - Tijdens graafwerkzaamheden voor de bouw van de spoortunnel in Rotterdam is men gestuit op een 15e eeuwse muur en twee torens naast het metrostation Blaak De restanten strekken zich uit over een lengte van 30 meter. Archeologen van de gemeente Rotterdam krijgen de gelegen heid de vondst nauwkeurig te bestuderen, maar daarna zal het metselwerk moeten worden gesloopt om de aanleg van de spoortunnel mogelijk te maken. De ommuring van Rotterdam, dat in 1340 stadsrechten kreeg, werd pas in de 15e en 16e eeuw voltooid. DEN HAAG (ANP) - Het convenant tussen overheid en be drijfsleven voor de inzameling van nikkel-cadmium batterijen heeft alleen kans van"slagen indien op batterijen statiegeld wordt geheven. Dat standpunt bepleit de Consumentenbond in het tijdschrijft Consumentengids. De bond is mede voorstander van het heffen van statiegeld, omdat een in 1985 gesloten con venant over het vervangen, van kwik-oxydecelbatterij en door schonere en zuinigere zink-luchtcelbatterijen lijkt mislukt. De kwik-batterij zou 1 januari volgend jaar geheel vervangen moeten zijn, maar is nog steeds volop verkrijgbaar, aldus de Consumentenbond. HAARLEM (ANP) - Justitie heeft bij acht oliebedrijven in Ne derland en vier in België een inval verricht. De bedrijven wor den ervan verdacht op grote schaal btw en accijnzen te hebben ontdoken. Dat heeft de officier van justitie in Haarlem beves tigd. De precieze omvang van de fraude is nog niet bekend Justitie vermoedt dat het in de miljoenen loopt. Er zijn zes ar restaties verricht. De Belgische en Nederlandse ondernemin gen zouden de belasting hebben ontdoken door bij de invoer van mineralen, diesel en huisbrandolie geen accijns en btw af te dragen. Justitie sluit niet uit dat nog meer bedrijven bij de fraude zijn betrokken. (ADVERTENTIE) Een koffiezetter, een elektrisch mes, een citruspers of een haarföhn. Allemaal van Moulinex en allemaal gratis. Op elke aktieverpakking Dixan, Witte Reus, Groene Persil en Vloeibare Persil (alleen bij Albert Heijn) zitten aktiepunten. En daarmee spaart u binnen de kortste keren zo'n prachtige Moulinex bij elkaar. En u betaalt niets bij! De aktiebeschrijving staat op de verpakking. yan onze correspondent Bink Drost rEMSCHEID - Het minis terie van volksgezondheid van de Duitse deelstaat fjordrhein-Westfalen tilt zwaar aan het toenemende aantal huidaandoeningen van omwonenden van de plaats waar vorig jaar in de stad Remscheid een Ameri kaans' straalgevechtsvlieg- tuig in een huizenblok neer stortte. Er wordt een diepgaand onder zoek ingesteld. Vermoed wordt dat bij de brandenreeks die na he vr ge ve ds Wac Van onze correspondent Frans Boogaard Bolkestein slaakte zijn verzuchting aan het slot van zijn wellicht laatste NAVO-vergadering als minister: die van de Nu cleair Planning Group in het Zuidportugese Vila- moura. De NAVO-ministers gingen daar uiteen met de afspraak dat de Westerse Alliantie pas over een kleine twee jaar zal beslissen in hoeverre zij haar nucleaire bewapening zal aan passen aan de nieuwe openheid en andere hervormingen in de Sovjetunie. Die conclusie vólgde min of meer logisch op de mededeling van Amerikaahse defensiespe cialisten, dat Moskou de afge lopen tien jaar voor niet min der dan 200 miljard dollar aan militaire satellieten in het luchtruim heeft gebracht en de produktie van SS-24's en SS- 25's, twee types kernwapens voor de korte afstand, nog on verminderd voortzet. Twee feiten die haaks lijken te staan op de bereidwilligheid die de Sovjetunie in Wenen aan de dag legt om fors te snijden in haar conventionele strijd krachten. De NAVO, die al sinds 40 jaar haar bestaansrecht ontleent aan de aanwezigheid van een militair sterk en ideologisch te gengesteld machtsblok ver derop in Eruopa, heeft ver schillende redenen om op de vrij revolutionaire veranderin- g' dj t) n g r PARAMARIBO (ANP) - De bevelhebber van het Suri naamse leger heeft de rege ring voorgesteld de dinsdag gekaapte veerboten met een militaire actie terug te ha len. Vice-president Henck Arron heeft dit aanbod woensdag echter afgewe zen. Arron verving president Ram- sewak Shankar, die tevens op- Perbevelhebber van de strijd krachten is. Shankar keert gis teravond vervroegd terug van een reis naar Costa Rica in ver band met de situatie in Surina me, die de regering dinsdag zorgwekkend noemde. Legerwoordvoerder Badris- sein Sital zei verbaasd te zijn over Arrons afwijzing van het iegeraanbod. Sital benadrukte bat het nationaal leger de zaak een beetje zat is, vooral omdat er geen instructies komen van de regering, waar herhaalde lijk om is gevraagd. Het militair gezag is volgens Sital nog niet formeel op de hoogte gesteld van de verkla ring die maandag in Moengo is ondertekend door parlements voorzitter Jaggernath Lach- mon, de leider van het Jungle commando Ronnie Brunswijk, en die van de Unie voor Demo cratie en Bevrijding, Kofi Ajonpon. Op de vraag of Bouterse be- l reid is rechtstreeks te overleg- I Sen met ^Brunswijk zei Sital, dat dit zeer zeker serieus in be-

de Stem | 1989 | | pagina 4