M GEMEENTE STEUNT ONDERHOUD AAN HET LAMMETJE 3 Dertem Sport-overdag in 't Sportuus Axel J isclub IO Clinge" Van dansmariekes tot majorettengroep GRATIS!!! neeleman 'HERAPIE ►EKOMST PLAATSELIJK NIEUWS DE STEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1989 jffeurs m/v EN KEES SCHIJVEI voor uzelf of inderen 82.518,- 164.101,- 3.800,- i TOEKOMST LAN 150 200 250 kloosterzande - De gemeente Honte- nisse wil zesduizend gulden beschikbaar stellen voor onder houdswerkzaamheden aan de peuterspeelzaal Het Lammetje in Lamswaarde. jeren waard. ECHTPAAR VAN HOIJE ZET ZICH AL 20 JAAR IN VOOR DE VOSSEN Concoursen 2400 uur Vergroeid Eerste element Liefkenshoek afgezonken Toeristische fietstocht Cursus Aquarel Weekenddienst Stem-redactie Openingstijden: I "factie tess*1 I !!'ertentie-exploitatie £T01650-51569- I Pnve'el. 01608-20894. oi-ei Programma van Walhallafeest is gewijzigd foto studio Clinge Heikant Hulst St.-Jansteen Nieuw-Namen Kieldrecht Open Monumentendag in Vlaanderen T22 Geld voor peuterspeelzaal |/oplegger of een combinatie hebben wij per direct werk IJoke de Groot, 182, Amsterdam, 020-6 64 77 86 jsterplein 7, Breda, 076-20 00 50 leg 2, Rotterdam, 010-4 80 38 44 Ireffende methode om I >men op te lossen 20-1 lonzekerheid, stress, minderwaardigheids- of seksuele moeilijk-1 Dmatische klachten. [ïtie en afspraak: 4-093, Oostburg 1 van het spaarplan door stuur de coupon in. Loeffplein 2 -s-Hertogenbosch )38/Fax 073-139601 >rl. m/v- ijd kind. Het bestuur van de peuter speelzaal verzocht de ge meente om een bijdrage in de kosten van noodzakelijk groot onderhoud aan het gebouw waarin de peuters opgevangen worden. Sedert vier jaar worden de ac tiviteiten van het peuterspeel- zaalwerk in Lamswaarde plaats in de voormalige kleu terschool aan de Achterstraat. Het gebouw is particulier eigendom en de stichting is geen huur verschuldigd voor het gebruik van het lokaal. De totale kosten van de ge plande onderhoudswerkzaam heden worden geschat op 7.278 gulden. Het gaat voornamelijk om binnen- en buitenschilder werk. Daarnaast moeten ook enkele kapotte ruiten ver nieuwd worden. Het college van Hontenisse wijst de leden van de gemeen teraad erop, dat de kosten van dergelijk groot onderhoud nor maal gesproken voor rekening van de eigenaar (verhuurder) komen. Maar, stellen B en W, in dit geval is er geen sprake van een 'normale' huurovereen komst. B en W voeren nog een drie tal andere redenen aan, om het gevraagde krediet aan het be stuur van de peuterspeelzaal te geven. Het peuterspeelzaalbe- stuur heeft in haar begroting geen rekening gehouden met deze uitgaven en heeft in het verleden ook geen reserve op gebouwd voor noodzakelijk on derhoudswerk. „Gelet op het feit dat de ge meente tot nu toe geen kosten heeft gemaakt voor het onder komen van de peuterspeelzaal in Lamswaarde en dit wél heeft gedaan bij de peuter speelzalen van Kloosterzande en Vogelwaarde, hebben wij de subsidieaanvraag in welwil lende overwegen genomen", al dus B en W. Op grond van een onderzoek door de gemeentelijke Techni sche Dienst naar de noodzaak van de uit voeren werken, stelt het college voor een krediet van 6.172 gulden ter beschikking te stellen. De financiële commis sie brengt maandag 18 septem ber een advies uit over het voorstel. 10 september a.s. om rnscursus voor begin- enschapscentrum Mal- »n door professionele in dansschool Rose de Ie; een gezellige brdt verdreven door natie: ipelier 38, St.-Iansteen, >1 01140-14676, of Je zaal op 10 september DE MINI- en majoretten- groep De Vossen uit Hulst werd in september 1969 opgericht door het echtpaar M. van Hoije en L. van Hoije-De Bakker. De familie Van Hoije, ook dochter Jeanine is vanaf de oprichting bij het ma- jorettenpeleton betrok ken, zet zich al twintig jaar voor De Vossen in. „Het is een stukje van je zelf geworden", aldus L. van Hoije-De Bakker. Door Harold de Puysseleij r DE MAJORETTENGROEP is ontstaan op verzoek van de Hulster carnavalsvereniging AHC De Vossen. „A. Kerck- haert en W. Cattoir van de carnavalsvereniging vroegen of ik een dansmariekesgroep wilde oprichten om het car naval op te luisteren", vertelt L. van Hoije-De Bakker. „In die tijd gaf ik les aan een majorettengroep van het jeugdcircus Reinardi en zo doende kwamen ze bij ons te recht. Met de hele familie Van Hoije, onze dochter Jea nine eerst als mascotte, zijn we toen gezamenlijk begon nen met repeteren in de Jo- seph-mavo. Er waren toen dertien meisjes bij de groep." Hoewel het de bedoeling was om alleen acte de pre sence te geven tijdens carna val als dansmariekes, gingen De Vossen door de vele aan vragen van verenigingen meer optredens geven. „We kregen al snel bekendheid en het liep echt goed." Ondertussen volgde me vrouw Van Hoije in het weekeinde kadercursussen, zodat ze als gediplomeerd in- structrice de majoretten les kon geven. „De muziek zit eigenlijk toch wel in me. Ik ben al vanaf mijn elfde jaar bezig met de muziek. Ik speelde eerste cornet bij St.- Cecilia uit Stoppeldijk." Daarna sloten De Vossen zich aan bij de Bredase bond en gingen ze deelnemen aan bondsconcoursen en solisten concoursen. „Ons eerste con cours was in 1977. Daar haal den we achter elkaar de eer ste prijs", zegt M. van Hoije. „Ons tweede concours was in 1978 en het jaar daarop pro moveerden we naar de tweede divisie. De eerste keer dat we daar meededen, lappe Sof ie, weer een eerste prijs." Het grootste succes in het bestaan van de majoretten groep werd behaald in 1984. 0p het federatief drumband en majorettenconcours in Roosendaal gingen De Vossen met zowat alle prijzen aan de haal. „We haalden daar niet alleen de eerste plaats maar promoveerden toen ook weer naar de tweede divisie. Plus nat we de Miss Majoretteprijs de wacht sleepten. We hadden toen alles", vertelt mevrouw Van Hoije. Andere successen van De Vossen zijn het Druma kampioenschap in 1984 in de derde divisie en het kampioenschap van dezelfde bond in 1987. Ook werd al vele malen deelgenomen aan de Nederlandse kampioen schappen. Het echtpaar heeft al heel wat uurtjes besteed aan de majorettegroep. „Hoeveel uur?" M. van Hoije rekent voor. „We bestaan nu twintig jaar en hebben zo'n veertig repetities per jaar. Dat is al achthonderd repetities. Het is niet overdreven om gemid deld drie uur voor een repeti tie te nemen. Als je dat ver menigvuldigd kom je op zo'n 2400 uur", telt hij uit. „En dan zijn de optredens er nog niet bij gerekend en de tijd die we besteden aan de verzorging van de kostuums en de attri buten", vult zijn vrouw aan. Het majorettenpeloton flo reerde en omdat zich steeds meer jonge meisjes bij De Vossen aan wilden sluiten (de minimumleeftijd lag op vijf tien jaar), werd in 1979 ook een minirettengroep opge richt voor meisjes vanaf zes jaar. Zij werden al snel beti teld als 'de zusjes van de ma joretten'. Vanaf 1978 organiseert de Hulster mini- en majoretten groep ook zelf concoursen on der auspiciën van de WeZe- Bo, de Westbrabantse en Zeeuwse Muziekbond. „Om de twee jaar houden we een concours. Nu voor de zesde keer en voor de vijfde keer een soloconcours. Op 22 okto ber houden we in verband met ons jubileum een majo- rettenensembleconcours en een soloconcours in Den Dul- laert. Voor het ensemblecon cours hebben we al twintig inschrijvingen ontvangen en voor de solisten al zeventig", aldus M. van Hoije. De eerst repetitie in 1969. Eerder dit j aar werd het j ubi- leum al gevierd met een mu ziekfeest in de Hulster bin nenstad, waar alle korpsen van Groot Hulst, muziekver eniging EMM uit Koewacht en Showband Kloortje uit Axel aan meewerkten. Op za terdag 16 september geven De Vossen een receptie in De Smickel in Hulst. Alle oud leden en oud-bestuursleden van de majorettengroep zijn daarbij welkom tussen 17.00 uur en 19.00 uur. „Het is in die twintig jaar niet altijd rozegeur en mane schijn geweest", zegt me vrouw Van Hoije. „Maar elke vereniging heeft nu eenmaal zijn ups en downs. Omdat wij de groep opgericht hebben zijn we er mee vergroeid. Maar ook de overige be stuursleden verdienen een pluim. Ook zij doen erg veel om mee te helpen." Echtpaar Van Hoije: 'Omdat wij de groep opgericht hebben zijn we er mee vergroeid' FOTO'S WIMKOOYMAN BEVEREN - Vannacht wordt het eerste element van de Liefkenshoektunnel afgezonken. Deze operatie gaat gepaard met een stremming van alle scheepvaartverkeer tussen Kallo en Lillo, vanaf vanmor gen 9.00 uur, totdat het element op zijn plaats ligt. In totaal zullen acht elemen ten de 1374 meter lange Lief kenshoektunnel moeten vor men. De opening is gepland be gin juli 1990. Van onze verslaggever KOEWACHT - Op initiatief van de Koewachtse winke liersvereniging Wiveko wordt zondag 10 september de jaarlijkse toeristische fietstocht gehouden, waar aan iedere belangstellende gratis kan meedoen. De tocht is zo'n dertig kilome ter lang en gaat langs de mooi ste plekjes uit de omgeving. De start is om 14.00 uur bij café Wilton aan 't Zand. De deelne mers krijgen onderweg een kop koffie aangeboden en na afloop een aandenken. HULST - In galerie van Geyt begint donderdag 14 september een cursus teke nen en aquarel. De cursus is geschikt voor zo wel beginners, als gevorderden. De eerste drie lessen worden besteed aan het klassieke teke nen waarbij veel aandacht wordt gegeven aan het per spectief tekenen. Daarna wordt er meer specialistisch gewerkt met stillevens als onderwerp. De lessen vinden plaats op donderdag van 15.00 tot 17.00 uur bij Galerie van Geyt. Voor redactionele aangele genheden kan dit weekeinde contact worden opgenomen met Eugene Verstraeten, te lefoon 01140-16755, b.g.g. 01150-18924 of 01153-1534. (ADVERTENTIE) I jagtAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Iaankruisen wat wordt verlak I kantoor likeur, Markt 28, 1 '61.01608-21550. "30-12.30/13.30-17.00 uur. I nenkden Ridder. I j. e9enwoordiger l„,van Steen, |StfurH-Muurmans, Van onze correspondent VOGELWAARDE - Het programma voor maandag van de Walhallafeesten heeft een wijziging ondergaan. Doordat het Belgische orkest Regy-Line de blazerssectie op zag stappen en een zangeres de gelederen kwam versterken, waren zij niet meer in staat om Dennie Christian 'live' te begeleiden. De organisatie is er nu in ge slaagd een ander orkest aan te trekken, Tune, de groep die een maand geleden voortkwam uit het orkest Bluesette. Tune bestaat uit Charles Heiszier (Kloosterzande), Peter van Oosterhout (Roosendaal), Danny van Leufelen (Heist op den Berg) en Mare Bruininckx (Herselt). Tevens wordt deze avond de nieuwe zangeres Pa tricia gepresenteerd. Deze uit Antwerpen afkomstige zange res is vooral bekend uit de tijd dat ze in het Belgische orkest Nightshift zong. Dennie Chris tian verzorgt rond de klok van elven een optreden. Voor de jeugd van Vogel waarde is er ook nog goed nieuws. Vorig jaar slaagde de stichting Walhalla er niet in een draaimolen naar de kermis te krijgen. Nu is dat wel gelukt. AXEL - Voor het vijfde achtereenvolgende jaar worden in de Axelse sport hal 't Sportuus de zoge naamde Sport-overdagaci- tivteiten georganiseerd. Deze sportieve activiteiten zijn voornamelijk bedoeld voor huisvrouwen en mensen die in ploegendienst werken of werk loos zijn. Uiteraard zijn echter ook anderen die geïnteresseerd zijn welkom bij de sportinstui- ven. De enige voorwaarde die aan deelname gesteld wordt, is dat de deelnemers minimaal zestien jaar moeten zijn. De activiteiten staan onder leiding van Patrick Boussen uit Oostburg. Hij houdt de deelne mers elke donderdagmiddag van 13.30 uur tot 15.00 uur op sportieve wijze bezig. De acti viteiten worden zoveel moge lijk in overleg met de deelne mers gekozen. Dat kunnen ver schillende spelvormen zijn zo als basketbal, badminton, zaal- hochey of volleybal, maar vooral ook goede conditionele oefeningen, grondgymnastiek en behendigheidsoefeningen. De eerste instuif heeft in middels plaatsgevonden. De volgende bijeenkomst is op donderdag 14 september. Be langstellenden kunnen vrijblij vend een kijkje komen nemen. BIERKAAISTR. 10 HULST TEL. 01140-13084 PASFOTO'S kleur en zwart-wit DIRECT KLAAR! Ook op zondagmiddag Vraag naar onze spaarkaart voor gratis ontwikkelen en afdrukken UITSTAP ANBO - Dinsdag 26 september houdt de Alge mene Bond voor Ouderen een busreis naar Borgloon. De ouderen vertrekken om 7.15 uur en verwacht omstreeks 10.00 uur op de plaats van be stemming te zijn, waar de Looza-fabrieken worden be zocht. Na de middag bezoekt het gezelschap een tin-giete rij en het klooster van Colen. Opgave voor 18 september bij het bestuur. Zijn er na die da tum nog plaatsen vrij, dan kunnen ook niet-leden mee. GAME'78 - De clubkam pioenschappen van de tennis vereniging Game'78 worden dit jaar gehouden in de pe riode van 4 tot en met 23 sep tember. De finales worden gespeeld op zaterdag 23 sep tember. BEJAARDENSCHIETING - Donderdag 14 september houdt de Katholieke Bond voor Ouderen een schieting in gemeenschapscentrum 't Hei- ke. Aanvang 13.30 uur. KVG - Maandag 11 septem ber start het nieuw gildejaar van het Katholiek Vrouwen gilde met de openingsavond in het gemeenschapscentrum Den Dullaert. Om 19.00 uur start de avond met een eucharistieviering, die wordt voorgegaan door pater Piren- ne. Het thema van die dienst is: 'Gerechtigheid, Vrede en Heelheid van de schepping'. Het gemengd koor St.-Cecilia uit Koewacht zal deze viering met gezangen opluisteren. Na de mis is er een koffiepauze en daarna begint de jaarver gadering. Naast de bekende jaarverslagen wordt er ook een bestuursverkiezing ge houden. Rond 21.00 uur geeft de Poolse dansgroep Pofadjok een optreden. BRIDGE - Bridgeclub Hulst speelde de derde wedstrijd van de najaarscompetitie. Uitslag: Groep A: 1. Mast/ Kint; 2. Simpelaar Zwaan; 3. De Nijs Van Leeuwen. Groep B: 1. De Maat Van Laere; 2. Vroome Vd Linde; 3. Wijnsberhe Van Dorsse- laer. Groep C: 1. Nieland/ Dourlijn; 2. Bastiaans en/ Verbist; 3. Seydlitz Holtz. Groep D: 1. Burggrave/ Zwarekant; 2. Van Water schoot Vervaet; 3. echtpaar De Kerf. VERGADERING - De Steense toneelvereniging hield een jaarvergadering in het clublokaal Den ouden Arend. Met 23 aanwezige le den werd teruggeblikt op het afgelopen seizoen en werd ook het naderende seizoen be sproken. Op 11 november zal men met de eenakter 'De ge lukkige reis' deelnemen aan een festival in Den Dullaert en op zaterdag 20 januari houdt men in De Warande de première van de Vlaamse klucht 'Klachten' van Paul Coppens. Piet Verwer zal de regie voeren. Dat stuk wordt ook in Hulst opgevoerd op za terdag 3 februari. Tijdens de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden Linda Buys en Willy Dobbe laar met algemene stemmen herkozen. Als nieuwe leden traden Etiënne d'Hooghe en Jos Schelfhout toe. Beiden zullen de technische staf ver sterken. OUDERENBOND - In ver band met de viering van het 25-jarig bestaan van de rk Bond van Ouderen wordt een receptie gehouden op woens dag 20 september in De Kau- ter. De receptie duurt van 19.00 uur tot 20.00 uur en is bestemd voor genodigden. CURSUS - De fanfare De Scheldezonen houdt een cur sus notenleer en instrument. Docent is Pierre van Hecke, verbonden aan het Zoltan Kodaly Instituut in Wijne- gem. De cursus wordt gehou den in zaal R. Thilleman op donderdag van 19.00 uur tot 20.00 uur voor jongeren vanaf acht jaar en van 20.00 uur tot 21.00 uur voor volwassenen. De cursus begint op 5 oktober. RUILDAG - De Kieldrechtse Verzamelaarsvrienden hou den op zondag 17 september de maandelijkse ruildag van 9.00 uur tot 12.00 uur in de nieuwe zaal Sint Michiel. Er is ook een mini-tentoonstel ling van aanstekers van Phi lip van Cleemput. Van onze correspondente TERNEUZEN/HULST - In Vlaanderen wordt zondag 10 september Open Monumentendag gehouden. De toegang tot vele gebouwen is dan gratis. Open monumentendag wordt op gemeentelijk niveau geor ganiseerd. Elke plaats heeft daarom een eigen programma. Zo stelt Antwerpen haar musea zoals het Vleeshuis, Scheep vaartmuseum, Brouwershuis, Rubenshuis, Plantin Moretus- en Mayer van den Berghmu- seum gratis open. Ook het et nografisch museum en dat van Volkskunde kunnen bezocht worden. Speciale aandacht is er voor de unieke straat in Ant werpen: de Cogels Osylei. En kele huizen stellen hun deuren open en de bezoekers krijgen alle gelegenheid om de prachti ge, vrij zeldzame architectuur te bewonderen. Ook de kerken, kathedraal en de stadhuizen zetten de deuren wagenwijd open. In Gent staat de gidsenbond ter beschikking van de geïnte resseerden om hen langs de mooiste plekjes in de Artevel- destad te leiden. Hier en daar zorgen musici voor muzikale intermezzi. Er zijn vele speciale exposities die bezocht kunnen worden naast de talrijke mo numenten zoals de kerken, het Gravensteen, de musea en het archeologisch park. In de neo- gothische d'Oude kapel zijn er tussen 14.00 en 15.00 en 16.00 en 17.00 uur dansvoorstellingen. Het Waasland nodigt de be zoekers uit om te komen naar Beveren waar in Fort Liefkes- hoek een expositie en diavoor stelling is over de landbouw in de polder en in de Prosper- hoeve is alles te zien over mo lens in de streek. Vanuit Doel zijn er wandelingen georgani seerd. In Kruibeke wordt een bezoek aan de watermolen, het kasteel Altena en de kapellen en kerken aanbevolen. Lokeren gooit hoge ogen met het mu seum van folklore en plaatse lijke geschiedenis. Er zijn wan delingen via de kerken, het stadhuis en het restauratieate lier van natuursteen. De wan deling begint om 14.00 uur. In Sint Niklaas tenslotte zijn de gebouwen open van 10.00 tot 17.00 uur. Er zijn doorlopend voordrachten en muziekuitvoe ringen en om 15.30 uur vertrekt een geleide wandeling vanaf het stadhuis. In de Cipierage op de Grote markt loopt een ten toonstelling van grafische kunst. Zij die belangstelling hebben voor de Open Monumentendag kunnen via de bureau's van Toerisme meer informatie krij gen. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1989 | | pagina 21