Campagne tegen sportblessures Maradona daagt AS Napoli voor rechtbank SPORT ORIJN HET GROTE PORTEFEUILLE-ZWAAIEN LUKT TEN EINDE Mechelen in slotfase 0PEN Amerikaanse tenniskampioenschappen langs Club Brugge Boris Becker ontsnapt aan nederlaag Drie Nederlandse atleten in GP-finale Monaco UITSLAGEN staatssecretaris dees geeft in utrecht startsein E KOOP: SPORTPRUSVRAGEN A68 .8 S 52.000 km, grijs met., 1987 CL zwart, 24.000 km, .3 L rood, 66.000 km .1.1982 1.000 km, blauw met1985 .000 km, blauw, Viale 1987 bmbi 5-drs. diesel, wit... 1986 diesel1986 [lauw1984 |.3 Combi, rood, 5-drs.... 1983 30d1983 1982 fdeurs1981 rOMOBIELBEDRIJF ENTE OOSTBURG tEN DMA KING EDA, Intersport Brejaart, DOSENDAAL, Sico Sport, straat 1-2 TERNEUZEN, AUTOSCHADE CENTRUM BREDA VOOR PLAAT- EN SPUITWERK ROTTERDAM - Hans Kraay is opgestapt als directeur van de NV Stadion Feyenoord. Italië DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1989 Flinke schorsingen in Bundesliga IOC wil 'vliegend laboratorium' lmaz na zes weken terug DAMMEN TENNIS WIELRENNEN VOETBAL ATLETIEK MIDL0TT0 WESTDUITSE LOTTO 1088 f-garantie, APK-keuring jponderdelen van I Prelude - Peugeot 305 14 - Golf - Simca Horizon 1RANJESTRAAT5 plJKE-TEL. 01176-1433 en wethouders van Oostburg maken durende drie maanden ter gemeente re Ruimtelijke Ordening, Raadhuis- ourg) voor een ieder ter lezing is neer- 'aadsbesluit van 18 mei 1989 vastge- Jening Woonwagencentrum De Uit- teente Oostburg'. Tegen betaling der ïrvan een afschrift worden verkregen. 3 treedt in werking op de derde dag na ging. bugustus 1989. jemeester en wethouders voornoemd, fuize, burgemeester, leerse, secretaris. «UITEIT H^lke sport u ook beoefent, het plezier in uw sport en de resultaten die u voor uzelf behaalt, slaan of vallen met de kwaliteit van uw spon- spullen. Op dat gebied kunnen ook voor u nieuwe lijden aanbreken als u kiest voor Intersport Want Intersport biedt u ruime keuze en topkwaliteit, deskundig advies, sportieve prijzen en perfecte service. Trainingspak, crinkle Hockeystick Mega tnlobal in volwassen Jfe MaSjef en kindermalen. jgg gg Verkrijgbaar in ver- schillende kleur- LJfc kombinaues. 0PENINGSEIZ0ENS- PRUS: van f 159 - yuf99,- mm ■u'i'r. Hockeyschoen Maradona mi 3'/> i/m 12 149.90 Om ie scoren is hei belangrijk over de juiste materialen te beschikken. Van wereldkwaliteit Zoals deze Adidas wedstrijdbal. 3^ bijvoorbeeld. Uw Interspon- 3 winkelier weet er alles van. Isst#! adidas*Jk DE STEM Hekven 5 - industrieterrein De Emer-Breda I Tel. 076-416816-Uitleenauto beschikbaar UTRECHT (ANP) - Dick Dees heeft gisteren in Utrecht het startsein gege ven voor de landelijke voor lichtingscampagne in de strijd tegen sportblessures. De linksbenige demissionaire staatssecretaris van WVC deed dat door een bal, geen vijfje maar een vijfentwintigje, tegen een filmdoek te schoppen, waarna de tekst 'Blessures blijf ze de baas' verscheen. De actie, die met name is be doeld voor sporters tussen 10 en 25 jaar, zal drie jaar duren en zich achtereenvolgens richten op voetbal, skiën, hardlopen, hockey, tennis en de zaalspor ten. De KNVB, met bijna 1 mil joen leden en 350.000 medisch behandelde blessures per jaar, begint komend weekeinde met de verspreiding van het voor lichtingsmateriaal onder de voetballende jeugd. Trainers en scheidsrechters zullen ech ter ook worden benaderd. „De meeste voetbalblessures, vooral knie en enkelkwetsuren, ont staan doordat er iets mis is met de warming-up, materiaal (noppen, scheenbeschermers), training (conditie, techniek), fairplay (overtredingen in voetbal zorgen voor meer dan de helft van de letsels) en her stel van een vorige blessure", lichtte KNVB-arts Frits Kessel toe. De initiatiefnemers van de campagne, het Nationaal Insti tuut voor de Sportgezondheids- zorg (NISGZ) en de Stichting Consument en Veiligheid, die drie jaar geleden hetzelfde motto als een gebruikten voor een proefproject onder voetbal lers, zijn voor hun keuze van sporttakken ondermeer uitge gaan van het aantal beoefena ren, de omvang en de ernst van de blessures en de mogelijke oorzaken. Voetbal was logisch het eerste mikpunt. De voorlichtingscampagne, die volgens vormgever Joeri Bakker ('Blessures. Maak er geen sport van') bedoeld is ter beïnvloeding en niet ter infor matie, is een uitwerking van de ministeriële nota gezondheids beleid. Dit in '87 gepresenteerde werkstuk wil er toe bijdragen dat het aantal sportblessures in het jaar 2000 met 25 procent is verminderd. „De laatste cijfers spreken van drie miljoen sportblessures per jaar, waarvan ruim een derde medisch moet worden behandeld. Een recentelijk on derzoek wees uit dat mensen onder 34 jaar die regelmatig sporten, minder vaak bij een huisarts of in een ziekenhuis terechtkomen dan degenen die nooit aan sport doea Per saldo zijn zij duurder uit Dat heeft ongetwijfeld met de opgelopen blessures te maken", zei Dees in zijn openingsrede. „Er is veel winst te boeken door de nadruk te leggen op voorkomen van blessures, door de sporter tegen zichzelf en te genstanders te beschermen". Voorbij de verkiezingen kij kend beloofde Dees, die een aantal bonden al tegemoet kwam door de aanstelling mo gelijk te maken van een sport arts, volgend jaar extra geld beschikbaar te stellen. Kraay weg, De Swart blijft Door Chris van Nij natten De Culemborger deed zulks, nadat hem in de loop van gisteren bleek dat hij op de medewer king van precies ander halve man en een paarde- kop kon rekenen als hij zijn stoel bleef bezetten. Een elftal krijgt het bestuur dat het verdient en omge keerd geldt dat al evenzeer, zo bleek gedurende de afgelopen tien dagen in en om de Kuip, die in Rotterdam tegenwoor dig ook wel als de Tobbe wordt aangeduid. In de top van de stichting (de club dus) en in de raad van commissa rissen verstaat men elkaar al net zq goed als in het veld. Een kleine reconstructie: op 20 augustus tijdens het duel met Fortuna breekt, om het ter plaatse populaire jar gon maar eens te hanteren, de pleuris uit in het stadion aan de Maas. Er ontstaat een spontaan volksoproer na de aanhoudende slechte resulta ten van 'Feyenoord een'. Het gespuis uit de vakken R en S bestormt het veld en weet tot in de catacomben door te dringen. Iedereen binnen de club wordt daar behoorlijk ze nuwachtig van. Trainer Pim Verbeek dient min of meer zijn ontslag in, om dat een dag later alweer in te trek ken. Precies op die maandag schuift voorzitter Carlo de Swart, een topman bij het grote verzekeringsconcern Stad Rotterdam, de vakantie vwJ Hans Kraay toen nog al algemeen directeur van Feyenoord in gesprek met aanhangers van de Rotterdamse club. vierende Hans Kraay alle zwarte pieten toe. De Swart krijgt daarbij onverholen steun van Verbeek en tech nisch coördinator Cor van der Gijp. Kraay, die sinds het begin van de competitie nog slechts stadiondirecteur was, nadat hij zelf de functie van alge meen directeur had neerge legd, reageert verdrietig op zijn vakantie-adres in Flori da. Hij voelt zich lafhartig in de rug aangevallen door De Swart, de man die alle interne memo's aan Kraay toch altijd met het aimabele 'amice' was begonnen. Intussen gaat Feyenoord vrolijk verder met het neer zetten van wanprestaties. De dag, afgelopen zondag, dat de roodwitten voor het eerst in hun historie de laatste plaats in de eredivisie weten te be reiken, landt Kraay op Schip hol. „Ik blijf aan als stadion directeur", is zijn voornemen nog steeds. Kraay weet dan al dat op dinsdag 29 augustus de raad van commissarissen, het col lege van opperhoofden bij Feyenoord, zich beraadt over het recente gewoel. Kraay voelt zich sterk, omdat hij president commissaris Jorien van den Herik aan zijn zijde weet. Van den Herik vindt de manier waarop de naam van Kraay ('wanbeleid', 'mislei ding van het publiek', 'ver keerde beeldvorming van de financiële situatie bij Feyen oord') door het slijk gehaald is afschuwelijk. „De heer De Swart mag zich in het zaken leven dan meer dan bewezen hebben, voor het leiden van een voetbalclub komen er an dere kwaliteiten om de hoek kijken", zegt hij. In de nacht van dinsdag op woensdag bezoekt Van den Herik Kraay in Culemborg en zegt, dat de commissarissen - FOTO COR VOS unaniem achter Kraay staan. Daarmee doet hij de waar heid geweld aan, zo zou een dag later (gisteren dus) blij ken. De commissarissen heb ben zich niet eens uitgespro ken over de kwestie, maar Van den Herik slechts op pad gestuurd om de stemming in huize Kraay te peilen. Die at mosfeer blijkt even naïef als optimistisch te zijn. „Als iedereen akkoord gaat met mijn aanblijven, laat ik meer zien dan het voeren van het stadionmanagement", zegt Kraay tegen Van den Herik. „Ik ga de selectie weer trai nen, haal Willem van Hane- gem er bij als veldtrainer en we laten zien dat dit Feyen oord nog meetelt". Zover komt het echter niet. In het Rotterdams Nieuws blad van gisteravond kondigt voorzitter De Swart, inmid dels op de hoogte van Kraay's ambities, zijn ontslag aan. Dat is nummer zoveel die met zijn portefeuille zwaait. Kraay schrikt er van. Boven dien is de stemming onder de commissarissen en de stich tingsbestuurders definitief tegen Kraay gekant. Na enig fax- en telefoonverkeer is de kogel door de kerk. „Ik stap op", zegt Kraay, „dit is het einde van mijn publieke le ven. Ik kap met de voetballe rij en richt me op andere za ken. Meer commentaar geef ik niet, ik ga een potje tennis sen". De Swart steekt daarop zijn portefeuille weer in zijn binnenzak. „Het was inder daad Kraay of ik", bekent de topman van Stad Rotterdam, voor welke onderneming hij 's middags tussen de verwik kelingen door een overname van een ander bedrijf 'regel de'. „Het zou niet verstandig geweest zijn, als Kraay geble ven was. Maar ik voel me geen overwinnaar nu ik als voorzitter aanblijf. Momen teel zijn er alleen maar ver liezers bij Feyenoord". Maar of Kraay er in slaagt om uit de publiciteit te blij ven? Hij voert besprekingen met een commercieel TV-sta- tion om er als voetbalcom mentator in dienst te treden. En Feyenoord is ook nog niet van hem af. Een jaar of wat werd hij ook weggemanipu- leerd uit Rotterdam Zuid en peuterde hij via de rechter nog vijftigduizend gulden aan 'smartegeld' los. MECHELEN (ANP) - KV Mechelen voert ook na de derde speeldag in de Belgische competitie de ranglijst aan zonder het verlies van een punt. Maar de formatie van Ruud Krol diende tegen Club Brugge wel tot de laatste minuten van het duel van te wachten voor de winst zeker was. Toen pas, in de respectievelijk 86ste en ®ste minuut, zorgden Emmers en Seevereyns voor de winst van de thuisploeg. Mechelen behield daardoor een punt voorsprong op Ander- lecht. De ploeg van Aad de Mos kwam tegen het kleine broertje uit Mechelen, Racing, uiterst moeizaam tot een overwinning. De enige treffer van het duel in het matig bezette Astrid-park werd gemaakt door oud Club Brugge-spejer Mare Degryse. Anderlecht deelt de tweede Plaats met KV Kortijk, dat in eigen huis weinig problemen had met Lierse SK. Het werd 5- 0 voor de ploeg van Henk Hou- waart. Oud PSV-er Krüzen blonk andermaal uit. Hij scoorde zelf 5-0 en zag ook Ver- spaille (2), Alexandrov en De Smert succes hebben. Onderaan de ranglijst bleef het net gepromoveerde Germi nal Ekeren zonder punten. Italiaanse beker Tweede ronde: Cosenza-Interna- zionale 0-2 (na verlenging), Lazio- Bologna 1-2 (nv.), Roma-Palermo 4-0, Genua-Sampdoria 0-1, Pesca- ra-Lecce 1-1 Lecce wns, Juventus- Taranto 2-1, Cremonese-AC Milan 0-1, Cesena-Messina 1-4, Atalanta- Bari 1-0 (nv), Fiorentina-Como 1-1 Fiorentina wns, Ascoli-Barletta 4- 0, Napoli-Reggina 2-0. NEW YORK (ANP) - Derrick Ros- tagno heeft gisteren op de derde dag van de strijd om de Open Ameri kaanse tenniskampioenschappen de kans laten liggen voor een korte pe riode toe te treden tot de 'helden-gale rij'. De 23-jarige Amerikaan kreeg in New York in het duel tegen de Westduitser Bo ris Becker twee mogelijkheden de partij in zijn voordeel te beslissen. De speler uit Californië, die tot nu toe bij het vrouwelijke deel van de toeschou wers meer indruk maakt door zijn uiter lijk dan zijn tenniscapaciteiten, kwam in de tiebreak van de vierde set op 6-4 te staan. Maar de Amerikaan slaagde er niet in de kansen te benutten. Dat kwam mede door de vechtlust van de drievoudige win naar van Wimbledon. Becker werkte de twee punten weg, won de tiebreak met 8-6 en had in de vijfde set aan een doorbraak van de sterke opslag van de Amerikaan voldoende om via de noodingang de derde ronde te bereiken. Bij de vrouwen had Becker's landgenote Steffi Graf een uur eerder nog wel zo dui delijk aangegeven hoe het wel moet. De arme Francaise Nathalie Herreman, die al eerder de pech had in een vroeg stadium van een toernooi op Graf te stuiten, diende eigenlijk alleen maar om de bal af en toe in het spel te houden. De trainingssessies van Graf met onder andere John McEnroe hebben het spel van de Westduitse goed gedaan. Zij slaat zo mogelijk nog harder en is ook in staat het tempo hoger te hou den dan voor de meeste vrouwen normaal is. Herreman weet nu andermaal hoe het UITSLAGEN Vrouwen enkel, eerste ronde: Sukova (Tsj/8)- Langrova (Tsj) 6-3, 6-4; Burgin (VSt)-McNeil (VSt) 7-5, 6-4; White (VSt)-Frazier (VSt) 6-2, 6- 1; Minter (Aus)-Tanvier (Fra) 6-2, 6-3; Jager man (Ned)-Adams (VSt) 6-4,6-1; Smylie (Aus)- Okamoto (Jap) 7-5, 6-3; Bowes (VSt)-Simpson (Can) 6-4, 6-3; Reinach (ZAf)-Collins (VSt) 7-5, 6-2; Hetherington (VSt)-Cecchini (Ita) 6-0, 6-3; Fairbank (ZAf)-Harper (VSt) 6-3,6-4; Novotna (Tsj)-McGrath (VSt) 7-5, 6-2; Phelps (VSt)- Wiesner (Oos) 2-6, 6-2, 6-4; Sloane (VSt)-Gar- rone (Ita) 6-2, 7-5; Sanchez (Spa/6)-Faull (VSt) 6-3,6-1; tweede ronde: Graf (BrD/l)-Herreman (Fra) 6-1, 6-1; Tauziat (Fra)-Rinaldi (VSt) 6-2, 6-1; Garrison (VSt/5)-Gigi Fernandez (VSt) 7-5, 6-4; Mandlikova (Aus/16)-Golarsa (Ita) 7-6,0-6, 6-1; Hanika (BrD)-Field (VSt) 6-4, 7-6; Faber (VSt)-Scheuer-Larsen (Den) 6-3, 6-0; Manuela Maleeva (Bul/7)-Cueto (BrD) 5-7, 6-3, 5-3 bles sure Cueto, Rajchrtova (Tsj)-Wendy White (VSt) 2-6,6-2,6-4. Mannen enkelapel eerste ronde: Connors (VSt)- Nijssen (Ned) 6-2,6-1,6-2; Shelton (VSt)-Potier (Fra) 6-4,7-6,6-3; Cahill (Aus)-Brown (VSt) 7-5, 6-1,6-2; Lundgren (Zwe)-Campbell (Zaf) 6-3,4- 6, 6-3, 3-6, 6-1; Ivanisevic (Joe)-Doumbia (Sen) 6-2,1-6, 6-2, 6-0; Grabb (VSt)-Stoltenberg (Aus) 5-7,7-6,6-3,7-6; Gomez (Ecu)-Fleurian (Fra) 6- 7, 6-3, 6-2,7-6; Lendl (Tsj/1)-Perez (Uru) 6-1,7- 6, 6-4; Tarrango (VSt)-Stich (BrD) 7-5, 6-2, 4-6, 1-6, 6-4; Emilio Sanchez (Spa/12)-Leaycraft (VSt) 6-4, 6-2, 5-7, 6-2; Sznajder (Can)-Nargiso (Ita) 6-4, 6-4, 4-6, 6-1; Hogstedt (Zwe)-Lauren- deau (Can) 7-6, 6-4, 2-6, 6-3; Martin Davis (VSt)-Seguso (VSt) 6-4, 7-6, 6-4; Palmer (VSt)- Arias (VSt) 7-5, 7-6, 6-3; Jarïyd (Zwe)-Vajda (Tsj) 7-5, 6-4, 6-7, 6-4; Tsjenokov (Sov/18)-Gus- tafsson (Zwe) 3-6, 6-1, 7-5, 6-4; tweede ronde: Becker (BrD/2)-Rostagno (VSt) 1-6,6-7,6-3,7-6, 6-3; Noah (Fra)-Witskin (VSt) 6-2,6-3,6-4. DEN HAAG (ANP) - Niet alleen in het het casino van Monte-Carlo gaan morgen avond grote bedragen over tafel. ki het Louis II stadion van het Prinsdom wordt ook de finale van het Grand Prix atletiek ge houden. Voor het vijfde jaar van het circuit stelde de Ame rikaanse olie-gigant Mobil, die daarvoor zijn naam aan het evenement mocht verbinden, een bedrag van 763.000 dollar, ruim 1,6 miljoen gulden, be schikbaar. Na de reeks van zestien wed strijden, die op 27 mei in San José (VSt) begon en vorige week vrijdag in Brussel met de Ivo van Damme Memorial ein digde, zijn de finalisten bekend. Nederland is morgen Monaco vertegenwoordigd met drie deelnemers; Nelli Cooman, Elly van Hulst en Erik de Bruin. Cooman en Van Hulst heb ben ervaring met een Grand- Prix finale. Voor Elly van Hulst is het zelfs de vierde keer dat zij in de eindstrijd uitkomt. De Rotterdamse eindigde in 1986 als zesde in het klassement van de 1500 meter, een jaar la ter werd zij eerste op de mijl en een jaar geleden, in West-Ber- lijn, bezette zij de derde plaats op de 1500 meter. Van Hulst, Europees en we reldkampioene op de 3000 me ter indoor, het nummer waarop zij tevens wereldrecordhoud ster is, heeft in Monaco het recht op twee nummers te star ten; de mijl en de 3000 meter. Op de mijl staat zij gedeeld ze vende met twaalf punten. Op de drie kilometer staat Van Hulst met de Russin Natalia Artemova gedeeld tweede ach ter de Amerikaanse Patti Sue Plumer (43) met een totaal 25 punten. Van Hulst kiest in Mo naco voor de 3000 meter. Nelli Cooman treedt voor de tweede keer in een finale op. De tweevoudig wereldkampioene en -recordhoudster indoor op de 60 meter, sprokkelde de af gelopen maanden 19 punten bijeen, waardoor zij gedeeld achtste met de Engelse Paula Dunn de finale ingaat. Erik de Bruin, die dit seizoen zijn 'klui zenaarsbestaan' opgaf en veel vuldig op wedstrijden ver scheen, bezet na zestien wed strijden de derde plaats in het klassement van het discuswer pen met 33 punten, vijf minder dan de Westduitser Wolfgang Schmidt en de Cubaan Luis Delis, die op 38 punten staan. BUENOS AIRES (RTR) - Diego Maradona zal zo' snel mogelijk na zijn aankomst in Napels, het bestuur van de AS Napoli voor de rechter dagen. In een interview met een Italiaans televisie-station verklaarde de Argentijn dat hij vandaag voorzitter Cor- roda Ferlaino zal mededelen dat deze zich binnenkort voor de rechter dient te ver antwoorden. De middenvel der liet nog in het midden of hij de praeses ook zou mede delen af te willen van zijn contract. Maradona leeft al ge ruime tijd in onmin met de leiding van de Italiaanse vereniging. De middenvel der diende op 3 augustus in Napels aanwezig te zijn, om het trainingskamp ter voor bereiding op de competitie mee te maken. Maar de Ar gentijn verscheen niet in Italië, hij vertoefde liever aan een rivier in Buenos Aires om te vissen of te luie ren. Het bestuur van Napoli dreigde Maradona met forse boetes en ook dat het er alles aan zou doen de voetballer te weren van de eindronde van de wereldtitelstrijd, als hij niet snel naar Italië zou terugkeren. Juist die driege- menten zijn de Argentijn in het verkeerde keelgat ge schoten. „Ik heb hier uitgebreid met mijn advocaten over ge sproken en we hebben be sloten naar de rechter toe te stappen. Laat ze dan hun beschuldigingen en dreige menten nog maar eens uiten. Het is toch helemaal niet vreemd dat een speler eens een keer een week, of iets langer, te laat komt. Waarom wordt er nu zo vreemd gereageerd en zou ik moeten betalen". NIEUWSOVERZICHT FRANKFURT (SID) - De tuchtcommissie van de West duitse voetbalbond heeft gisteren drie spelers uit de Bun desliga flinke schorsingen opgelegd. Günter Kutovski (Bo- russia Dortmund) kreeg acht wedstrijden, Michael Kimmel van Fortuna Düsseldorf zes en diens ploeggenoot Rudolf Wojtovicz vier. De drie geschorste voetballers waren allen onlangs wegens grof spel uit het veld gestuurd, SAN JUAN (DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité heeft gisteren tijdens het 95ste congres van de orga nisatie, in San Juan, besloten over te gaan tot het instellen van een zogenaamd 'vliegend laboratorium'. Het IOC wil op die manier bewerkstelligen 'dat op elk tijdstip, op elke plaats en zonder aankondiging' sporters kunnen worden ge controleerd op doping. Het congres besloot ook tot het instellen van een commissie, samengesteld uit leden van het IOC, van nationale Olympi sche comités en van internationale sportbonden, die nog dit jaar het opzetten van het laboratorium dient te realiseren. „Het laboratorium moet in 1990 in bedrijf zijn", stelde IOC vice-president Alexandre Prins de Merode in San Juan. TILBURG (ANP) - Cemal Ylmaz (20), ex-speler van PSV en Willem II, is na een kortstondig avontuur bij Sariyerspor in Turkije teruggekeerd in Nederland. De voetballer, voor wie de Turkse club in juli aan PSV 250.000 gulden betaalde, kampte na aankomst in Turkije met aanpassingsproblemen. Ylmaz, geboren uit Turkse ouders, maar het Turks niet machtig, viel zeven kilo af en wilde, ondanks urenlange ge sprekken met Sariyerspor-trainer Cor van der Hart, maar één ding: zo vlug mogelijk terug naar Nederland. Sinds enige tijd houdt Ylmaz bij Willem II zijn conditie op peil. Ylmaz hield het precies zes weken in Turkije vol. Eenmaal terug in Tilburg liet hij zijn vader naar Turkije bellen dat hij, ondanks zijn tweejarig contract, niet meer terug zou ko men. Dat kan hem op een schadeclaim van de Turkse club komen staan. Behalve trainen kan Ylmaz nergens voetbal len zolang zich geen club meldt die bereid is voor hem een transfersom aan de Turkse club te betalen. EN STANDEN Open NK dammen in Groningen Vierde ronde: Van Ballegooijen (Ned)-Koeperman (VSt) 0-2, Jan sen (Ned)-Van der Stap (Ned) 2-0, Spanjer (Ned)-Scholma (Ned) 0-2, Bies (Ned)-Salomé (Ned) 0-2, Stokkel (Ned) - Gr oene veld (Ned) 2-0, Heusdens (Ned)-Bakker (Ned) 2-0, Volei (VSt)-Tjong A Ong (Ned) 0-2. Stand na vier ronden: 1. Scholma, Jansen, Salomé en Koe perman allen 7 punten. WK dammen dames Rosmalen Zesde ronde: Minkina (Sov)- Danese (Ita) 2-0, Wanders (Ned)-Ratkovitsj (Sov) 0-2, Gozdecka (Pol)-Paskevitsj (Sov) 0-2, Van Lith (Ned)-Leo- nard (Bel) 2-0, Karmi (Isr)-Le- wina (Sov) 0-2, Polman (Ned)- Goloebjeva (Sov) 0-2. Stand: 1. Lewina 12,2. Van Lith 10,3. Ratkevitsj 9,4. Goloebjeva en Wanders 8, 6. Minkina en Paskevitsj 7, 8. Polman 6, 9. Gozdecka 2, 10. Danese, Karmi en Leonard 1. Nationaal tennis in Szczeczin Eerste ronde: Krajicek (Ned)- Jamroz (Pol) 6-3,6-2, Van der Zande (Ned)-MalizeWski (Pol) 6- 1,6-0. (Den) 0.23, 8. Van Eynde (Bel), 9. Kelly (Ier), 10. Verhoeven (Ned) allen zelfde tijd. Algemeen klassement: 1. Earley 5.21.19, 2. Elliott (GBr' 0.11, 3. Stumpf 0.12,4. Lilholt 0.14, 5. Cur- ran (GBR) 0.23, 6. Lance (Fra) z.t, 7. Reynolds (GBr) 0.24, 8. Walton (Can) 0.26, 9. Anderson (Aus) 0.29, 10. Winterberg (Zwi) 0.30. Europa Cup voor bekerwinnaars Voorronde: Dynamo Tirana (Alb)-Chernomorets Bourgas (Bul) 4-0 (0-0). 45. Canaj 1-0, 62. Abazi 2-0, 68. Jance 3-0, 71. De- mollar 4-0. Eerste wedstrijd: 3-1 voor Xjernomoretz Burgas. Di- namo Tirana naar eerste ronde, met als tegenstander Dinamo Bu- karest (Roe). Belgische competitie Uitslagen: KV Mechelen-Club Brugge 3-1, AA Gent-Germinal Ekeren 2-1, Anderlecht-Racing Mechelen 1-0, Cercle Brugge-FC Antwerp 2-0, St Truiden-Ware- gem 1-1, Beerschot-FC Luik 1-0, Standard Luik-SK Beveren 1-1, KV Kortrijk-Lierse SK 5-0, Char- leroi-Lokeren 3-1. Stand: KV Mechelen 3-6, Ander lecht 3-5, KV Kortijk 3-5, Charle roi 3-4, Cercle Brugge 3-4, AA Gent 3-4, Beerschot 3-4, Standard 3-4, Beveren 3-3, Lokeren 3-3, Waregem 3-3, FC Luik 3-2, FC Antwerp 3-2, Club Brugge 3-2, St Truiden 3-2, Lierse SK 3-1, Ger minal Ekeren 3-0, Racing Meche len 3-0. Ronde van Groot-Brittannië Eerste etappe, van Dundee naar Glasgow: 1. Stumpf (BrD) 189 km in 5.15.18,2. Eriksen (Den), 3. Ear ley (Ier), 4. Lilholt (Den), 5. Man- ders (Ned), 6. Coltman (GBr) allen zelfde tüd. 7. Brian Sörensen Oost-Berlijn (DDR), nationale wedstrijden: vrouwen, kogel: 1. Hartwig 20,78 m.; mannen, kogel: 1. Timmermann 22,19. Lotto 34 a: winnende rijtje: 3-4- 9-24-28-34. Reservegetal: 38. Deelnemers 447.477, inleg f. 1.665.430,00, prijzengeld f. 791.079,25. Cijferspel 34a: winnende com binatie: 56 10 22. Extra trek king: 21 55 42. Deelnemers: 220.682, inleg f. 331.024,00, prij zengeld f. 132.409,60. Trekking A: 3-8-13-33-41-45; reservegetal: 28; trekking B: 6- 23-30-33-42-45; reservegetal: 28. Spel 77:4354322. Onder voorbehoud.

de Stem | 1989 | | pagina 9