Kritiek op steeds hogere bouw in Cadzand-Bad KAN IK MET WN OVERGEBLEVEN PESETAS IN KAATSHEUVEL TERECHT? PvdA wil behoefte aan vergaderruimte peilen RUIM ZEVENTIG PROCENT BEDRIJVENTERREIN OP PAPIER VOL Terneuzen opent het seizoen met Uitmarkt PODIUM erontrust els rapen esterdam Nieuw fietspad Oranjestraat krijgt oversteekplaats Haagse studenten weer actief in Aardenburg Eft 9 PPOR k MÉUWS Extra aandacht Monumentendag in Sas van Gent PE«TFM VAN ZEELAND 4 DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1989_ OOSTBURG - Ruim zeventig procent van het be drijventerrein Stampershoek in Oostburg is al vol. Smokkelroute verregend Rob Rijckaert wint boltoernooi Concurrentie Inbraak in caravan rfinjK DOÉT WONDEREN Antwaarps Teater herhaalt blijspel Singel start seizoen met modern toneel 'La Follia' opent Festival Wallonië Orgelconcert in Hulst Blauwe Maandag Compagnie speelt Tsjechovs De Meeuw Feestelijke opening theaterseizoen Hulst Het ongeval gebeurde op de kruising Bakkersdam-Sop- hiastraat in Oostburg. Toen A. I. de Sophiastraat wilde in rijden, zag ze een uit tegen overgestelde richting ko mende personenauto, be stuurd door J. E. uit Aarden burg, over het hoofd. E. kon de fietsster niet meer ontwij ken. van Gent houdt zondag een vrije toertocht voor leden en niet-leden onder de naam Schepentrekkerstocht. Deel nemers kunnen een keuze maken uit drie afstanden: 100, 55 en 45 kilometer. De deelne mers aan de 100 en 55 kilome ter moeten om. 08.00 uur star ten. Degenen die 45 kilometer willen afleggen, vertrekken om 10.30 uur. Inschrijving is mogelijk vanaf 07.30 uur in café Schippershuis aan de Westkade. Afstempelen tus sen 08.00 en 12.00 uur. 60/70 0,56-0,58, 70/80 0,76. Bramen doomloos ds. x 200 gr., 2680 ds.: kl. 1-10,73-0,88. KI. 1-2 0,42-0,67. Groenteveiling: Komkommers stuk, 41 0,34,51 0,32,61 0,42-0,46,76 0,53. Komkommers kg, krom, 40 kg; kl. 2 KR 0,29. Sla natuur st„ 490 St.: kl. 1 81 0,25-0,33. Kl. 2 81 0,16. Cherry tomaten doos x 250 gr., 20 doos: kl. I 0,65. Tomaten krat, 80 krat: kl. 2 A 3,40-3,70, B 3,30, C 3,30-3,40. Krul andijvie, 10 kg: kl. 2 A 0,44. Andijvie natuur, 270 kg: kl. 1 A 0,29. Kl. 2 A 0,22. Bloemkool natuur, 600 St.: kl. 1 06 0,60-1,00, 08 0,90. Kl. 2 04 1,00, 06 0,40-0,50, 08 0,40-0,60. Kl. 3 04 0,40. Broccoli, 20 kg: kl. 2 0,90-1,00. Koolrabi natuur, 40 st: kl. 2 10 0,14. Breekpeen, 190 kg: kl. I 20 0,02-0,07. Kl. 2 05 0,04. Bospeen natuur, 30 bos: kl. I GR 0,63. Spitskool, 190 kg: kl. 1 A 0,28-0,29. Snijbonen natuur, 90 kg: kl. 1 1,10. Kl. 2 1,10-1,30. Sperciebonen natuur, 100 kg: kl. 11,00-1,30. Kl. 2 0,50. Sperciebonen div., 90 kg: kL 10,90-1,20. Kl. 2 1,00. Pronkbonen, 70 kg: kl. 10,90-1,00. Kl. 2 0,85-0,90. Savooie kool groen, 90 kg: kl. 1 A 0,19-0,32. Kroten kg, 100 kg: kl. 1 A 0,28, B 0,17. Uien kg, 390 kg: kl. 1 BO 0,34, MI 0,21. Kl. 2 BO 0,25- 0,38, DR 0,06, GR 0,30, MI 0,17-0,21. Knolselderij met blad st., 30 st.: kl. 110 0,76. Suikermais stukm 30 st: kl. 10,39. Ramenas, 70 kg: kl. 2 0,07-0,18. Vroege aardappelen, 650 kg: kl. 1 BO 0,43, DR 0,26, KR 1,01- 1,04, MI 0,38-0,40. Late aardap pelen, 2110 kg: kl. 1 BO 0,37, MI 0,46. Kl. 2 BO 0,41-0,53, DR 0,07- 0,43, KR 1,01-1,10, MI 0,36-0,56. AMSTERDAM, 30 augustus - In Bintje 40/50 mm apr'90 kwamen 3 contracten tot stand tegen 23,00. In Bintje 5Omm apr'90 werden 573 contracten verhandeld tegen 43,50-41,00. De stemming was kalm en nauwelijks prijshou dend. en is verontrust over het mas- terschelde langs de Oester- keer per week met laag water langs de Oesterdam. We heb ben niet geconstateerd dat zij de regels overtreden". Dat de kokkelrapers de kok kels voor minstens tien gulden per kilo verkopen - en dus commercieel bezig zouden zijn - is volgens Knoop niet te achterhalen. Van onze verslaggever SAS VAN GENT - De ge meente Sas van Gerit be steedt dit jaar extra veel aandacht aan de landelijke monumentendag die ko mende zaterdag wordt ge houden. Van 10.00 tot 17.00 uur is het stadhuis bemand om belang stellenden te voorzien van rou teboekjes voor een wandeling langs de Sasse monumenten, die die dag allemaal open zijn. Zo voert de tocht de wande laars langs het oude klooster, de watergetijmolen, de onder aardse gangen, de molen en kan in de Speye een maquette worden bezichtigd. Voor wie dat wil staan langs diezelfde route ook drie geleide wande lingen op het programma. Een gids van de stichting Promotie Zeeuwsch-Vlaanderen geeft daarbij tekst en uitleg. De ge leide wandelingen starten om 10.30, 13.30 en 15.30 uur vanaf het stadhuis. Ook Westdorpe wordt bij de monumentendag betrokken. Belangstellenden die te voet zijn, kunnen met paard en wa gen naar dit dorp meerijden om er het nieuwe museum te be zoeken. De gemeente heeft er voor. gezorgd dat op alle be zienswaardige locaties iemand aanwezig is om uitleg te geven. T20 Van onze verslaggever OOSTBURG - „De bouw van een horecapand aan Boulevard de Wielingen 2a in Cadzand-Bad vloekt met het oorspronkelijke bestemmingsplan. Quo hoogte wordt het immers met zeventig procent overschreden. Het be stemmingsplan geeft een maxi male goothoogte aan van drie me ter. De eigenaar zit daar twee me ter boven. Waar ga je op deze ma nier naar toe?" Dit stelde WD'er K. Malcorps tijdens een vergadering van de commissie Openbare werken. Inzet was de be spreking van het bouwplan van de cafetaria in Cadzand-Bad. Volgens het plan van de bouwer wordt bo venop de cafetaria een woonhuis ge bouwd. Het pand wordt hierdoor vijf meter hoog. Daarhjj is het dak niet meegerekend. Malcorps vroeg zich af of dit allemaal mogelijk is. „Volgens het bestemmingsplan uit '84 mogen de woningen de drie meter niet over schrijden. Nu zie je steeds meer wo ningen die deze hoogte overschrijden. Het oorspronkelijke plan wordt met stukjes en beetjes overschreden. Dan kun je beter het totale bestemmings plan wijzigen. Want dit is geen plan. De mensen weten niet waar ze aan toe zijn". De bouw van het pand heeft een lange geschiedenis achter de rug. Een paar jaar geleden kwam de eigenaar met een bouwplan maar dat werd af gewezen. De kelder voldeed niet aan de wettelijke eisen. Het nieuwe plan wijkt nu qua hoogte af maar dat is volgens wethouder A. de Feijter geen probleem. „Er zijn andere zienswijzen gekomen. Economische standpunten spelen een rol. Als de eigenaar een paar jaar geleden met een identiek plan was gekomen, was dit afgewezen maar standpunten veranderen in de loop der jaren. We moeten een beetje souplesse tonen. Daarom vraag ik het licht op groen te zetten zodat het plan naar de provincie voor goedkeuring kan". Daar had de WD-fractie niet zo'n oren naar. „We willen het eerst bin nen onze fractie bespreken voordat het plan naar de provincie gaat", al dus Malcorps. Ook I. de Hullu van D en T vindt het jammer dat het allemaal zo is ge lopen. „Het is allemaal met stukjes en beetjes gegaan. Het was eerst bedoeld als een gewone friettent. Nu wordt het pand stelselmatig vergroot. Het wordt op deze manier een ontzettend beeldbepalend element in het straat beeld". CDA'er J. Quist sloot zich hierbij aan. „Over schoonheid kun je redet wisten. We moeten als gemeente in ieder geval een vinger aan de pols houden over de voortgang van de bouw. Het pand moet zo snel mogelijk klaar zijn". Wethouder De Feijter gaf toe dat de hele gang van zaken geen schoon heidsprijs verdiende. „De problema tiek rondom de bouw is een ellenlange geschiedenis geweest. Het is allemaal niet zo gelopen als was verwacht. Maar dat kun je het college niet ver wijten. Wij hopen dat dit plan wel doorgaat. Ach, en over de hoogte. Mis schien besluiten andere mensen om hun pand ook wat te verhogen om een goede skyline te krijgen". Stampershoek blijkt gewild Van onze verslaggever Althans op papier, want de geïnteresseerde bedrijven wachten eerst de definitieve exploitatie-overeenkomst af. De gemeente Oostburg moet immers eerst uitrekenen hoeveel de grond per vierkante meter gaat kosten. AARDENBURG - De trimclub Aardenburg treft het niet. De najaarstoertocht, De Smokkel route kreeg, evenals vele van de voorgande evenementen, te kampen met regen. Ondanks dat kwamen toch nog 54 dappe ren zich in gasthof De Jonge Leeuw melden. Onder hen vijf moedige da mes van de trimclub Aarden burg, die de korte recreatieve route reden. Op de grote tocht was de formatie van De Wie lertoerist met veertien deelne mers het best vertegenwoor digd. TC Westdorpe was met dertien man present en TC Breskens met acht. Het aantal deelnemers lag volgens Albert Galle van TC Aardenburg op de helft van de voorgaande edi- 1 J'JlTVI.' Van onze correspondent AARDENBURG - Deze zo mer hebben 602 boilers ge streden voor het kampioen schap krulbollen van de verbroederde grensgemeen ten Maldegem, St.-Lau- reins, Damme en Aarden burg. Tijdens dit zwaar be zette toernooi slaagde Rob Rijckaert uit Aardenburg erin om de titel in de wacht te slepen. Hij behaalde in Aardenburg en in St.-Margriete een eerste prijs. De laatste wedstrijd in Maldegem moest echter de be slissing brengen en er waren niet minder dan negen kandi daten voor de titel. Alle favo rieten en sterke spelers uit Bel gië traden aan. Ook hier werd Rijckaert eerste en zodoende kampioen met twee punten voorsprong op Noel van Land schoot en Germain de Baets uit Maldegem. De kampioen wordt later dit jaar gehuldigd in het gemeen tehuis van Maldegem, waar dan ook een vertegenwoordi ging van de gemeente Aarden burg aanwezig zal zijn. Het bedrijventerrein wordt in zuidelijke richting uitgebreid. Om een gunstig klimaat te scheppen, wordt de bestaande weg verlengd en wordt een tweede ontsluiting gereali seerd. Dit dient bij de eventuele komst van de rondweg als snelle verbinding voor het vrachtverkeer. De gemeente heeft inmiddels al de nodige toezèggingen van be drijven binnen. „Maar de on dernemers wachten natuurlijk eerst de grondprijs af", zei wet houder De Feijter gisteren tij dens een vergadering van de commissie Openbare Werken. „Het scheelt nogal wat of een vierkante meter 45 of 65 gulden kost. We verwachten dat de prijs snel bekend is zodat de contracten getekend kunnen worden. Echt, als de prijzen be kend zijn, wachten we geen De Feijter reageerde hiermee op een vraag van D en T- raadslid I de Hullu om behulp zaam te zijn bij de vestiging van bedrijven. „Het is zaak dat de gemeente bedrijfsvriende- lijk is", aldus De Hullu. „We moeten alle hulp verlenen om die bedrijven naar Oostburg te krijgen". De Feijter stelde hem gerust. „We hebben aan belangstelling geen gebrek. Daarbij moet ik wel zeggen dat er een aantal concurrerende bedrijven bijzit ten. Die kunnen dus afvallen. Want 'als die komt, kom ik niet', is hun redenering. Wij waken ervoor om als gemeente op basis van die concurrentie een beetje uitgemangeld te worden, dat ze bepaalde eisen gaan stellen. Het is bij ons, wie het eerst komt, het eerst maalt Wij willen in ieder geval niet bij die concurrentiestrijd be trokken raken". BRESKENS - Uit de caravan van A. H. uit Rilland is gisteren een polstasje gestolen. In het tasje zaten een rijbewijs, paspoort en tachtig gulden. De daders zijn de caravan, die op camping Napoleonhoeve in Breskens staat, vermoedelijk binnengekomen met een valse sleutel. Zoma aan het repeteren voor 'lm Weissen Rössl' Van onze verslaggever DE Stichting Zoma brengt in het voorjaar de operette Tm Weissen Rössl' van Ralph Benatzky op de planken. Aanstaande zaterdag wordt tijdens de Uitmarkt in het Ledeltheater te Oostburg om 13.00 uur een voorproefje gegeven. De repetities zijn inmiddels al in volle gang. Om deze operette zo goed mögelijk op de planken te krijgen, kan de Stichting nog wel enkele koorleden gebruiken. De produktie staat onder de muzikale leiding van de nieuwe dirigent Tonny Venneman. Hij had in het verleden onder meer het Brugs Vokaal Ensemble en verscheidene koren en harmo nieën in West-Zeeuwsch- Vlaanderen onder zijn hoede. Het gezelschap treedt in 1990 zoals gewoonlijk op in het Le deltheater te Oostburg. Het doet met Tm Weissen Rössl' ook een keer het Terneuzense Zuidlandtheater aan. Tevens is het de bedoeling om in het Belgische Knokke een uitvoering te ver zorgen. De onderhandelingen daarover zijn nog niet afgerond. Van onze verslaggever OOSTBURG - Het aan te leggen fiets pad van IJzendijke naar Parkzicht over twaalfhonderd meter komt waarschijnlijk vanuit Parkzicht tot aan het Cehave-gebouw aan de noordzijde van de Oranjestraat te lig gen. Bij dit gebouw steken fietsers over om de resterende vijfhonderd meter aan de zuidzijde te vervolgen. Voor de verkeersveiligheid komt op die plaats een fietsgangers oversteekplaats en een vluchtheuvel of verkeersdrempel om het verkeer af te remmen. Zowel het college van Oostburg als de leden van de commissie Openbare Werken spraken gisteren de voorkeur uit voor dit plan. De mogelijkheid bestaat immers ook nog om het fietspad in zijn geheel aan de noordzijde of de zuidzijde van de Oranje straat aan te leggen maar deze stuitte op bezwaren. Aanleg aan de noordzijde is niet bevorderlijk voor de verkeersveilig heid en de zuidkant is te duur in verband met het verleggen van de sloot over te to tale twaalfhonderd meter. Wethouder A. de Feijter vroeg de com missieleden om tot een besluit te komen. Voor de aanleg gaat de gemeente over tot onteigenen. De eigenaars van de beno digde grond lieten immers weten niet tot verkoop over te gaan. Voor het college was het daarom zaak om te weten waar het fietspad nu precies komt om de onteige- nings-stappen te ondernemen. Door de aanleg van het fietspad moet de bestaande sloot worden verlegd. Deze sloot heeft een drainage-functie waardoor die volgens De Feijter in ere moet worden ge houden. „Dat is een dure grap", vertelde De Feijter. „Om de sloot te verleggen, moeten we zeker een miljoen gulden uit trekken. Door de splitsing van het pad hoeft er maar vijfhonderd meter te wor den verlegd. Dat scheelt in de kosten. Maar vergis je niet. Het is wel het meest ingrijpende gedeelte. De sloot is daar op zijn diepst En de grond voor het traject ten noorden van de Oranjestraat is al in handen van de gemeente. Die hoeft dus niet te worden onteigend". De meeste commissieleden konden zich vinden in deze redenering. „Door het fiets pad zowel voor een gedeelte ten noorden als aan de overkant van de Oranjestraat te laten verlopen, bespaar je een hoop moei lijkheden", aldus PvdA'er R. Hamelijnck. Het is wel zaak om rekening te houden met de verkeersveiligheid. De fietsers moeten immers oversteken. Een verkeers drempel is op zijn plaats". De commissieleden vroegen aan De Feijter de kosten van de drie mogelijkhe den op een rijtje te zetten. Door de verge lijking kan volgens de leden een welover wogen keuze worden gemaakt. De cijfers worden tijdens de vergadering van de commissie Financiën in september gepre senteerd. (ADVERTENTIE) er een afscheidsfeest op de Markt in Aardenburg. Van onze correspondent AARDENBURG - Sinds maandagmiddag zijn zo'n zeven tig leerlingen van de Haagse Hogeschool aan het werk aan het museumcomplex aan de Markt in Aardenburg. Ook vorig jaar streken de stu denten in Aardenburg neer voor een kennismakings- en werkweek onder leiding van een aannemersbedrijf en de eigen leraren. Maandagmiddag werden de gasten verwelkomd in het ge meentehuis van Aardenburg door burgemeester mr. E. Jongmans, ir. M. Leenhouts en architect H. Sanderse. De stu denten metselen en timmeren aan de voormalige marechaus seekazerne aan de Markt. Dat gebeurt in groepen van onge veer dertig studenten. Terwijl de ene groep werkt, maakt de andere groep excursies in de streek, door Aardenburg en door Brugge. Vrijdagavond is |C Van onze verslaggever OOSTBURG - „Steeds meer hotels die willen uitbreiden gebruiken als argument dat de ruimte nodig is voor het houden van symposia, ver gaderingen, beurzen, en dergelijke. Maar is er wel daadwerkelijk be hoefte naar deze ruimten? Of is het alleen maar om goedkeuring voor de uitbreiding te krijgen". Dit stelde J. van de Ree tijdens de giste ren gehouden vergadering van de Oost- burgse commissie Openbare Werken. Tijdens die vergadering werd het agen dapunt behandeld over de vergroting van het badhotel aan Boulevard de Wielingen te Cadzand-bad. Van de Ree vroeg zich af of de be hoefte vanuit het bedrijfsleven naar dergelijke ruimten voor het houden van vergaderingen wel eens is gepeild. Wet houder A. de Feijter laat hier geen twij fel over mogelijk. „De gemeente krijgt dagelijks verzoeken binnen van bedrij ven die een symposium willen houden. Aan de kust zit juist de aantrekkelijk heid. Die straalt een geweldige ont spanning uit. Zo wordt inspanning ge combineerd met ontspanning". Volgens De Feijter stijgt in het mo dern management de vraag naar der gelijke ruimten. „Daar moet de onder nemer op inspelen. Het is een gat in de markt. Ook de familiehotels profiteren Van de Ree stond vrijwel alleen in haar betoog want de andere commissie leden vonden zich in de woorden van de wethouder. „Je moet juist inspelen op wat het bedrijfsleven vraagt", aldus 1. de Hullu van D en T. De gemeente is geen cent kwijt om die ruimten te bou wen. Er moet dus zoveel mogelijk me dewerking worden verleend". WD'er J. Provoost sloot zich bij deze woorden aan. „Je moet de ondernemers juist geen strobreed in de weg leggen". Cabaretduo Lebbis en Jansen - FOTO JAQUELINEV.D. LAAN HET optreden van het caba retduo Lebbis Jansen moet het hoogtepunt worden van de Uitmarkt van het Zuid landtheater. Deze Uitmarkt maakt deel uit van een drie daags evenement in Zeeuwsch-Vlaanderen. Vrij dag treedt het duo, dat de pu blieks- en de juryprijs in de wacht sleepte tijdens het laatste Leids Cabaretfestival, op in Hulst (Den Dullaert) en zaterdag in Oostburg (Den Hoekzak). Zondag treden echter meer groepen en artiesten voor het voetlicht in het Zuidland theater. Er is een goedgevuld en gevarieerd programma van 13.00 tot 17.30 uur. Lilianne Butler presenteert hoogtepunten uit de ballet voorstelling van het vorig sei zoen om 14.15 uur. De toneel groep Terneuzen speelt de korte sketch 'Vijf voor twaalf' van Henk van Veldhuizen en Tejater Marrein brengt 'Een lichte lunch' van Peter van Straaten. Tussendoor zijn er enkele muzikale onderbre kingen. De Stichting Toon beeld manifesteert zich en kele malen met instrumentale bijdragen. Om 16.10 uur vindt de trek king plaats van de wedstrijd die het Zuidland uitschreef in de theaterfolder. In de hal en de foyer van het gebouw staan informatie stands van een groot aantal verenigingen en instellingen die duidelijk maken wat zij het publiek in de komende maanden te bieden hebben. Ook Den Dullaert uit Hulst en Den Hoekzak uit Oostburg zijn vertegenwoordigd. Er is volop gelegenheid om infor matie in te winnen en reser veringen voor uitvoeringen te doen. HET Echt Antwaarps Teater noemt zichzelf 'teater van bij ons'. Deze titel geeft aan dat het gezelschap onder aanvoe ring van auteur/acteur Ruud de Ridder vooral stukken speelt die er bij het publiek ingaan als koek. De vakantieperiode is voor het Antwaarps teater voorbij. Na de volle zalen voor de se rie Bompa en 3 en den Ol- landse schoonzoon zorgde ook de komedie 'Mijne gebuur heeft het zuur' voor een kas sakraker. Het succes was overdonderend voor de nieuwe creatie van de Ridder. Daarom besloot hij het sei zoen te openen met dit stuk. De perikelen tussen de bu ren worden ten tonele ge voerd van 6 september tot 7 oktober. In de Echte Ant werpse Schouwburg (EAS) wordt het elke woensdag, donderdag en vrijdag ge speeld om 20.15 uur en op de zaterdagen om 15.00 en 20.15 uur. Zij die deze keer een kaartje willen bemachtigen doen er goed aan snel te re serveren. Dat kan tussen 12.00 en 20.00 uur van maandag tot en met vrijdag via tel. 09- 32.3.2316464. HET Theatercentrum De Sin gel in Antwerpen begint het nieuwe seizoen met een eigentijds toneelwerk. Het seizoen komt in verband met het Festival van Vlaan deren langzaam op gang maar 1 september treedt het gezelschap 'De Tijd' op met 'Voorjaarsontwaken. in de re gie van Lucas VanderVorst. Het werk waarin de lief hebber van modem theater vooral gediend wordt, wordt gebracht in de Zwarte zaal. Het stuk wordt herhaald op 2, 9 en 10 september. Aanvang telkens 20.00 uur. DE opening van het festival van Wallonië in Brussel vindt maandag 4 september plaats in het Cercle Royal Gaulois in de Wetstraat om 20.00 uur. Het Instrumentaal Ensemble 'La Follia' speelt muziek van Franse componisten uit de 17de en 18de eeuw. Het Festival van Wallonië spreidt haar activiteiten over vier maanden en verzorgt in samenwerking met het Festi val van Vlaanderen vele con certen. De opening van het geza menlijke seizoen krijgt met de groep 'La Follia' een feestelijk tinlje. De naam herinnert aan het razend moeilijke, doch zeer mooie werk van Corelli voor viool. Het gezelschap bestaat uit twaalf strijkers, aangevuld met een clavecinist, een slag werker en twee koperblazers. GERD Oost verzorgt vrijdag 1 september het 111e orgel concert in de serie Internatio nale orgelconcerten in de Willibrordus basiliek in Hulst. Oost is als docent verbonden aan het Instituut voor Muzie kwetenschap in Utrecht. Hij is tevens organist van de Rijksuniversiteit in Utrecht. Hij specialiseerde zich vooral in de muziek van de 18e en 19e eeuw. Zijn opleiding genoot hij aan het conservatorium van Amsterdam onder andere bij de bekende Nederlandse or ganist Albert de Klerk. Hij behaalde het examen orgel met grote onderscheiding en kreeg in 1970 de prix d'excel- lence. Gerd Oost opent het pro gramma in Hulst met het concerto in e van A. Scarlatti. Hij vertolkt daarna de zes Schübler koralen van Bach en een passacaglia, koraal en fuga over een psalm van Cor nells de Wolf. Het recital wordt besloten met een con certo in c van Scarlatti. Aan vang 20.00 uur. 'DE Meeuw' van de Russische schrijver Tsjechov in de regie van Luc Perceval wordt ge speeld door de Blauwe Maan dag Compagnie. De openings voorstelling is vrijdag 1 sep tember in het Arenbergcen- trum. Aanvang 20.15 uur. Het stuk wordt op de planken gezet door een groep gere nommeerde spelers waaron der Jan Decleir, Chris Lom- me, Brit Alan, Els Dotter mans en Koen van Impe. De speeldata zijn: 2, 5, 6, 7, 8,9,12,13,14,15 en 16 septem ber. Reservering via tel. 09- 32.3.2328620. HET Theaterseizoen van het gemeenschapscentrum 'Den Dullaert' in Hulst gaat vrij dag 1 september van start. Het gezamenlijke theaterpro gramma van de drie centra in Zeeuwsch-Vlaanderen (Hulst, Oostburg en Terneu zen) wordt dan voorgesteld aan het publiek. Aanvang 19.30 uur. Frans de Schepper brengt in de grote zaal een speciaal programma voor de kinderen tot twaalf jaar. Voor de fans van de Hulster conferencier een gelegenheid om hem eens anders dan anders bezig te zien. Franske brengt zijn show om 19.30 uur. Hij wordt opgevolgd door zijn collega uit West Zeeuwsch-Vlaande ren Piet Brakman. Deze trou badour zal enkeleliedjes zin gen voor jong en oud. Om 21.15 sluit het Amsterdamse duo Lebbis Jansen het pro gramma af.

de Stem | 1989 | | pagina 17