fer dementie. SIRE I I I I Groen licht voor AH-supermarkt in Hulst MOGELIJK UITBREIDING KABELNET NAAR BUITENGEBIEDEN AXEL DE STEM The Crew top-act Walhalla Pop Kruiswerk Hulst start cursus over opvoeden DUIVENSPORT Hulster kerkbestuur gaat nog niet in op bod Klein Patronaat Bond wil vloeken verbieden in Axel PLAATSELIJK NIEUWS de brouwerij, rschijnselen herkent, ring voorkomen. EXAMENS particulieren DEMORGEN (O)MA WEEMAES DE STEM VAN ZEELAND 2 DONDERDAG 31 AUGUSTUS 1989 AXEL - De fractie van de Partij van de Arbeid (PvdA) in de gemeente Axel wil dat de exploitatie van het kabelnet overgenomen wordt door de Zeeuwse Kabel Televisie (ZeKaTel). Niet rendabel Onderzoek naar vervuild slib op waterbodems Goede kansen Geen reactie Presentatie cursussen in bibliotheken Coldshot Doorbraak VEJY verzorgt survivaltocht Kieldrecht koopt stük grond voor bouw bibliotheek Koortoernee in Vlaanderen groot succes Hulst A12 X, ïw iek om te zoenen I bedankje, jubileum, receptie, "rte, verloving, overwinning, men, Abraham, openbare maar door, mag best eens in t en wel op de pagina n. Moeilijk is dat niet en duur zijn. Prijs per regel of kolom ote regel verplicht a 2,63. en van een foto of afbeelding t van 35 x 45 mm rekenen wij slag. Overige tarieven op niet contante betaling wordt ten berekend. Foto's worden erd. Bel 076-236442 of geel en vóór plaatsing af bij één toren. Schriftelijke opgaven ens 2 dagen vóór plaatsing us 3229, 4800 MB Breda, pgaven worden uitsluitend ndien naam en adres bekend n uw betaling bijgevoegd is. ons het recht voor teksten f van redenen te weigeren, er klachten bereiken over de kst behoudt de uitgever zich oor om de naam van de gever bekend te geven Igingsnleuws 2 kolom op donderdag teerd met jullie 45-jarig hu ren en kleinkinderen. c x- J van de telefoon per ongeluk omge- iidheid? Dat is heel goed mogelijk. I ernstigers kunnen gaan. Misschien I Zeker wanneer zulke dingen regel- lijk, dat vaak pas laat duidelijk wordt Ingen doetDe greep op de werkel ijk- lmeer aankan. janneer de ziekte eerder was onder- lerschijnselen in een vroeg stadium fc gevallen bestaat op dit moment Izorging is er toch grote verbetering ngen zouden bij ouderen wel eens pp in uw omgeving. Durf er over te arts. proces dat veel verwarring brengt, kennen, zijn we beter in staat om tis boekje dat wij u toezenden |de enveloppe stuurt naar SIRE, It u f 1,75 extra aan postzegels .Leeftijd.-. erking met de Stichting Ideële Reclame. 122. Van onze verslaggever HULst - Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben een verklaring van geen be zwaar afgegeven voor de bouw van een Albert Heijn supermarkt met bovenwo ningen aan het 's Graven hofplein in Hulst. Tevens zijn GS akkoord gegaan met het realiseren van parkeer plaatsen op het aangren zende Nassaubolwerk. Met het besluit van GS zijn meteen alle bezwaren die tegen de AH-vestiging zijn ingediend in de prullemand gesmeten. Volhoudende bezwaarindie- ners rest nu nog de gang naar de Raad van State. Inmiddels hebben burgemeester en wet houders van Hulst een bouw vergunning voor het complex afgegeven, waartegen binnen vier weken bezwaar kan wor den aangetekend. Nu de provincie het licht op groen heeft gezet, kan de ge meente spijkers met koppen gaan slaan met het Ahold-con- cern en de Hulster Woning bouwvereniging. Onder meer moet nog overeenstemming worden bereikt over de prijs waarvoor het stuk 's Graven hofplein van de hand gaat. „Tot nu toe had het geen zin om con crete onderhandelingen af te ronden", zegt wethouder G. van de Voorde, „omdat er vanwege de bezwaarschriften nog teveel onzekerheid was". Die onze kerheid is nog niet helemaal weggenomen, maar nu GS met de plannen instemmen, ver wacht men in Hulst dat even tuele beroepsprocedures bij de Raad van State weinig succes zullen hebben. Een probleem bij de bouw plannen was het gebrek aan woningcontingent in de ge meente Hulst. Boven de super markt gaat de woningbouw vereniging namelijk tien wo ningen realiseren. „We hebben contacten gehad met de Direc tie Volkshuisvesting", zegt Van de Voorde, „en daar wil men het project hoge prioriteit ge ven, zodat dit jaar in ieder ge val met de bouw kan worden begonnen". Dat betekent vol gens de wethouder wel dat de woningbouwvereniging het project van zestien huizen aan de Kloostergang in de Hulster binnenstad voorlopig in de ijs kast zal moeten zetten. „Het is het een of het ander en momen teel heeft AH voor ons de hoog ste prioriteit". PvdA wil in zee met ZeKaTel Van onze verslaggever De gemeente moet daar volgens de socialisten de voor waarde aan verbinden, dat het machtigingsgebied van het kabelnet wordt uitgebreid naar de buitengebieden. De partij hoopt hierover van het college zo snel mogelijk een standpunt te vernemen. Op die manier kunnen de genoemde gebieden wellicht op korte ter mijn voorzien worden van ka beltelevisie, zo meent de PvdA. In de raadsvergadering van mei dit jaar opperde de PvdA Van onze verslaggever DEN BOSCH - De provincie Noord-Brabant gaat samen met de provincie Zuid-Hol land en de directie van Rijkswaterstaat in die pro vincie onderzoeken hoe moet worden omgegaan met het vervuilde slib op de bo dem van de Biesbosch, Ha ringvliet en Volkerak. Onderzoek van Rijkswater staat bracht aan het licht dat grote delen van de waterbo dems in ons land licht tot ern stig verontreinigd zijn. Vast staat dat er met de aanpak van deze vervuiling vele miljoenen gemoeid zijn. Wat Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant nu uitge zocht willen zien, is hoe ernstig de situatie in de Biesbosch, Vo- kerak en Haringvliet is. Ze wil len weten hoe dringend het vuile slib onder water moet worden verwijderd, hoe dat het best kan gebeuren en hoe met eventueel opgebaggerd slib moet worden omgegaan. Vrijwel zeker is dat de ver ontreiniging op sommige plaat sen zo ernstig is dat er in feite sprake is van chemisch afval. Op een aantal plaatsen is bag geren onvermijdelijk in ver band met de diepgang van de schepen die er passeren. „Maar je kunt daar niet lukraak gaan baggeren, omdat dit ertoe kan leiden dat het slib onder water uitwaaiert en de zware meta len zich in de buurt vastzetten", aldus voorlichter H. van Loon. Overigens willen GS niet al leen'weten hoe de bestaande vervuiling van de onderwater bodems aangepakt kan wor den. Ook willen ze toe naar een preventief beleid om te voorko men dat rivier- en havenbo dems steeds weer vervuild worden. GS kiezen voor samenwer king met Zuid-Holland, omdat de Biesbosch, het Haringvliet en Volkerak deels een natuur lijke provinciegrens vormen. De drie deelnemers aan het oriënterend onderzoek betalen elk 133.000 gulden. MGBLAD VOOR ZUIDWEST-NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8.30-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chet), Romain van Damme, Frank van Cooten, Lianne Sleutjes, Ronald Verstraten, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Goes: Jan Jansen (provincie redacteur). Hulst: Eugène Verstraeten (plv. editiechef), Harold de Puijsseleijr. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C. Menu„pfivé tel. 09- 3291459940. 7-eg al de mogelijkheid de exploita tie van het kabelnet in handen te geven van ZeKaTel. De so cialisten stelden dit voor, om dat de huidige kabelexploitant NKM grote delen van de ge meente niet wil bekabelen, vanwege het feit dat dit niet rendabel zou zijn voor de com mercieel opererende maat schappij. Burgemeester W. de Graaf stelde destijds in de raadsver gadering dat het onmogelijk was met ZeKaTel te onderhan delen over eventuele overname. Op dit moment zijn er echter besprekingen gaande tussen de ZeKaTel en de NKM over de overname van het Axelse ka belnet. De PvdA wijst het college er op dat er nu kansen zijn om die delen van de gemeente die nog niet op de kabel zijn aangeslo ten, op het kabelnet te krijgen. „Nu alsnog een mogelijkheid bestaat de exploitatie door een dochter van ons nutsbedrijf PZEM te laten uitvoeren, ko men er goede kansen om samen met de gemeente te komen tot een forse uitbreiding van het kabelnet", zo deelt de fractie het college mee. „We denken in ieder geval aan de gebieden Emmabaan, Klapstraat, Zand straat en Kruispad in Koe wacht, de gebieden De Sterre, Vrouwstraat en Overslag in Zuiddorpe en rond Axel de ge bieden Hulsterseweg, Spui, Schapenbout, Kinderdijk, Drieschouwen en Axelse Sas sing." Burgemeester W. de Graaf ver klaarde desgevraagd het schrijven van de PvdA nog niet te hebben gelezen. „Misschien dat de brief vandaag (woens dag, red.) bij de post zit. Maar, u kunt van mij geen reactie verwachten, voordat ik daar over met het college heb ge sproken. Anders gaan we langs elkaar heen fietsen en dat ben ik niet gewend." - Van onze correspondente HULST/KLOOSTER- Z ANDE - In de bibliotheken van Hulst en Kloosterzande worden de cursussen educa tie voor volwassenen voor gesteld. Deze presentatie vindt vrijdag 1 september plaats in de biblio theek van Kloosterzande van 14.00 tot 17.00 en van 18.00 tot 20.00 uur en zaterdag van 10.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 16.00 uur in de leeszaal van Hulst. De deelnemende instellingen zijn: de Dag- en avondscholen gemeenschap, Kreatieve Vor ming Hulst, Muziekschool, Open Universiteit, Midden stands- en Avondschool, Pri maire beroepsgerichte Volwas sen educatie, Vorming en edu catie voor jongeren en volwa senen, de Zeeuwsch-Vlaamse Volksuniversiteit en de Stich ting Vrouw en Werk. Vertegenwoordigers van de instellingen betrekken een stand waarin folders en infor matiemateriaal ter beschik king staat van de belangstel lenden. Dë bibliotheken verkopen tijdens dit evenement de afge schreven boeken. The Crew..grote klapper. Van onze verslaggever VOGELWAARDE - De bluesformatie The Crew moet de grote klapper worden van het derde Walhalla popfestival, dat zondag 10 september in Vogelwaarde wordt gehouden. In totaal betreden ze ven bands het podium in een grote feesttent, waarin muziek Te horen valt vanaf 15.00 uur. - - Al sinds het begin kreeg de organisatie fi nanciële- steun van de Culturele Commissie Hontenisse. Dit jaar heeft het festival ook provinciale erkenning gekregen. Walhalla Pop is aangewezen als een van de zeven Zeeuwse popfestivals met een regionale uit straling. De formatie The Crew fungeert meestal als voorprogramma voor Amerikaanse bluesgiganten die door Europa toeren. Ook in Zeeland is de groep al te zién geweest in De Klomp te Ovezande. Met een single, een videoclip, radio- en televisie-optredens en een recente CD/LP timmert de band ijverig aan de weg. Voordat 's avonds om 22.30 The Crew op het podium verschijnt, zijn er al zes Zeeuwse bands de revue gepasseerd. Om 15.00 uur wordt de spits afgebeten door de Terneu- zense trash-metalband Lycantrope. De vijf mansformatie kwam in de kijker met hun in 1987 opgenomen demo 'The edge within'. Mu ziekkenners kijken dan ook met verwach ting uit naar de verschijning eind dit jaar van de eerste langspeler. Om 16.10 uur verschijnt de 'overkantse' for matie Coldshot ten tonele. Deze groep is drie jaar bezig en heeft al op diverse grote podia gestaan als Klomppop, het Vrijbuitersfesti val en Damrock. Het repertoire varieert van blues via rock naar wat steviger werk. De groep speel zowel eigen materiaal als covers. Eind vorig jaar nam de groep een demo met vier nummers op. Om 17.20 volgt de rhytm- and bluesband Fat Nose uit de omgeving van Vlissingen. -Deze viermans formatis.speelt snelle, swin gende rhytm en blues, waarin ook duidelijke soul-invloeden te horen zijn. Na een korte pauze van 18.00 tot 18.45 uur wordt het tweede festivalgedeelte geopend door de hardrockband Paralysis, die er vorig jaar ook al bij was en veel lof oogstte. De groep heeft al twee demo's opgenomen en legt nu de laatste hand aan een derde. Om 19.55 uur wordt het podium vrijgemaakt voor de Walcherse formatie Miles Browning Band. Deze in 1985 opgerichte groep staat op het punt een landelijke doorbraak te maken. Eind juli werkte de groep nog drie optredens in Engeland af. De leden omschrijven hun muziek als 'bluesy funk-rock'. Om 21.05 uur is het de beurt aan de Zeeuws-Vlaamse Maller Bent. Deze formatie speelt zogenaamde Tex-Mex en Zydecomu- ziek en repertoire dat zijn wortels heeft in de volks- en jazzmuziek, zoals salsa, bluesrock en Zuidamerikaanseen Afrikaanse stijlen. Vanaf 22.30 tot omstreeks middernacht speelt dan The Crew. De organisatie maakt gebruik van een professionele PA-installatie en een overwel digende lichtinstallatie. De entree bedraagt voor de gehele popdag vijf gulden. De Walcherse formatie Miles Browning Band.landelijke doorbraak KLOOSTERZANDE - Het VEJV start binnenkort weer met een jongerengroep in de gemeente Hontenisse. Als eerste activiteit staat een spectaculaire survival- tocht in de Ardennen op het programma. Jongeren tussen de vijftien en de achttien jaar kunnen zich hiervoor opgeven. Het ligt in de bedoeling om, voordat de tocht ondernomen wordt, ertkele voorbereidingsavonden te or ganiseren. De jongeren maken op deze bijeenkomsten kennis met ver schillende overlevingstechnie ken. Zo leren zij onder meer omgaan met een kompas, leren ze lopen op een topografische kaart en krijgen ze instructie in het bouwen van touwkunst- werken, klimmen en afdalen en kajakvaren. De voorbereidingsavonden worden vanaf 18 september ge houden in de voormalige Wil lem Alexanderschool in Kloos terzande, op maandagavond van 19.00 uur tot 21.30 uur. Jongeren die belangstelling hebben, kunnen voor meer in formatie terecht bij het VEJV in Hulst. KIELDRECHT (B) - Het ge meentebestuur van Kiel drecht gaat aan de Tuin- wijklaan een stuk grond aankopen voor de bouw van het toekomstige filiaal van de bibliotheek en het ont moetingscentrum. Met dit besluit is er een einde gekomen aan de voortslepende discussies tussen het Kiel- drechtse schepencollege, de le den van de betrokken werk groep en de oppositie. De verwezenlijking van het nieuwe bibliotheekfiliaal en het ontmoetingscentrum werd steeds op de lange baan gescho ven omdat eerdere plannen van burgemeester en schepenen op verzet stuitten bij de leden van de werkgroep en de oppositie. De burgemeester van Kiel drecht, M. van der Aa, wil de bouw van het ontmoetingscen trum nu snel realiseren. Naast de bouw van het bibliotheekfi liaal worden in het nieuwe ge bouw aan de Tuinwijklaan ook verschillende lokalen voor de culturele verenigingen inge richt. Van onze correspondent OOSTBURG - Het West- Zeeuws-Vlaams Gregoriaans koor was de laatste maanden op toernee in Vlaanderen. Het oogstte overal veel bijval. Vooral het optreden medio augustus in de toeristenkerk in Knokke, met zo'n duizend kerkgangers, was een groot succes. Daarvoor trad het koor op in Westkapelle, Oostkerke, Heist, Duinbergen en Zeebrugge. De toernee wordt zondag 3 sep tember afgesloten met het ver zorgen van de zang tijdens eur- charistievieringen in Malde- gem, aanvang 09.30 uur en Dudzele. HULST - Het Kruiswerk gaat een nieuwe cursus ge ven: 'Opvoeden, een kunst?'. De zes wekelijkse lessen worden gegeven in het wijkgebouw aan de Tabak straat in Hulst. De bijeen komsten zijn bedoeld voor ouders met kinderen in de leeftijd tussen anderhalf en vier jaar. De deelnemers kunnen van ge dachten wisselen over onder werpen zoals zindelijk maken, eten, koppigheid, spel en aan schaf van speelgoed. Ook de angsten, straffen en andere omgangszaken met de peuter komen aan bod. Er wordt in formatie verstrekt en daar waar nodig advies gegeven door de wijkverpleegkundige en een pedagoog. De cursus wordt gegeven op de woensdagen 20 en 27 sep tember, 4, 11, 18 en 25 oktober van 19.30 tot 21.30 uur. Belang- Axel SOOS - Soos Internos, de soos voor alleenstaanden in Axel en omgeving, houdt zaterdag 2 september een bijeenkomst in De Vlaschaard te Koe wacht, aanvang 20.00 uur. Het dansorkest The Williams zorgt voor de muziek. Op het progamma staan verder een spelletje bingo en een loterij. PLATTELANDSVROUWEN - Het winterprogramma van de Nederlandse Bond van Plaatelandsvrouwen, afde-. ling Axel, begint dinsdag 5 september met eenbij een- komst in De Halle. Twee da mes van het bekende mode huis Anny Blatt komen op deze avond uitleg geven. De ene dame vertelt iets over de verschillende soorten garens die er zijn, de andere dame geeft een kleine modeshow. De bijeenkomst begint om 20.00 uur. VERGADERING - De kring Hulst van de Katholieke Vrouwenorgansiatie (KVO) houdt maandag 18 september om 19.30 uur de jaarvergade ring in Den Dullaert. De be stuursleden O. van Waes- Smet en A. Vael-Daelman treden periodiek af en stellen zich herkiesbaar. Verder staat er onder meer een uit eenzetting over de culturele activiteiten van de KVO door L. van der Linden op de agen da. TERNEUZEN - Het aangeduide kampioenschap bij de provin ciale overnachtfondvluchten is dit seizoen gewonnen door de combinatie Eyerkamp-Muller uit Wilhelminadorp. 2. J. Blom, Hansweert; 3. J. Wille, Groede; 4. K. Coene, Koewacht; 5, L. Schmid, Goes; 6. P. de Boe, Kat- tendijke; 7. F. Glerum, Kruinin- gen; 8. M. van I waarden, Krui- ningen; 9. J. Boerman, Water landkerkje; 10. Koch-Riemens, Terneuzen. Bapaume Samenspel Hulst/SL-Jan- steen, 176 jonge duiven, 1069,53 mpm: 1,3 en 9. Ed van Goethem, St.-Jansteen; 2. J. de Witte, Hulst; 4. A. Pieters, St.-Jansteen; 5. Dieleman-Buijs, Hulst; 6. R. Danckaert, St.-Jansteen; 7. J. van Denderen, Hulst; 8. J. Ver- heijden, St.-Jansteen; 10. Ed Strobbe, Hulst. Met 112 oude dui ven, 1073,18 mpm: 1 en 7. P. Ver-r straeten, 2. J. Verheijden, beiden St.-Jansteen; 3 en 8. Th. Casteels, Hulst; 4 en 10. R. Danckaert, St.- Jansteen; 5. W. Wigman, Hulst; 6. E. van Deursen, 9. J. van Daele, beiden St.-Jansteen. Sluiskilse Reisduif, 69 jonge dui ven, 1011,09 mpm: 1. J. en R. Da ne, 2. A. de Caluwé, 3,4 en 10. J. Harms en zonen, 5 en 6. combina tie Van de Wege-Wisse, ,7 en 9. J. van de Steen, 8. H. de Feber. Met 61 oude duiven, 1030,2 mpm: 1,3 en 4. J. Picavet, 2 en 9. A. de Calu wé, 5,6,7,8 en 10. J. en R. Dane. Steeds Sneller IJzendijke, 177 duiven, 1054 mpm: 1,2,5,6 en 7. A. Dellaert, 3. J. Boerman, 4, G. de Boevere, 8. P. Dellaert, 9. combi natie Van de Zande, 10. B. Pro voost. De Eendracht Terneuzen, 215 duiven, 1047,56 mpm: 1. Jac. den Exter, 2. C. van Leeuwen, 3 en 5. Joh. Zegers, 4. G. van Houdt, 6. R. de Schoolmeester, 7 en 8. M. de Roo, 9. C. Oppeneer en zoon, 10. J. f* f Met Moed Vooruit Boschkapelle, 72 jonge duiven, 1016,6 mpm: 1,6 en 7. A. Nicolaas, 2. F. Dobbelaar, 3 en 10. R. Herman, 4. A. Wauters, 5. A. Schuren en zoop, 8. R,NDue- rinck, 9. A. van Poorten. Met 21 oude duiven, 978,2 mom: 1. D. Dobbelaar, 2 en 3. R. Duerinck. Gambrai Eendracht Maakt Macht Ter neuzen, 2Q3 duiven, 1122,17 mpm: 1,2 en 6. De Bruijne-Zegers, 3. J. Bareman, 4,8 en 9. gebroeders Scheele, 5. G. Neels en zoon, 7 en 10. P. Zegers. De ScheldekUevers Ossenisse, 82 duiven, 1004 mpm: 1,5 en 8. L. Reyns, 2 en 7. J. Stoel, 3 en 6. Van Poorten-Boeij, 4,7,9 eri 10. G. de Waal. Orleans Steeds Sneller IJzendijke, 180 jonge duiven, 1035 mpm: 1. H. Bauts, 2. A. du Puy, 3. G. de Boe vere, 4 en 10. A. Dusarduijn, 5. A. Dellaert, 6. combinatie De Smet, 7. H. Dellaert, 8. G. Blaakman, 9. A.P. du Puy. De Bonte Duif Aardenburg in sa menspel met De Grensvliegers Eede, 56 jonge duiven, 1030,4 mpm: 1 en 5. O. van Queckel- berghe, 2. H. Cocquit, 3. J. de Vreeze, 4. J. Geernaert. VZV Hoofdplaat, 208 jonge dui ven, 1043,54 mpm:l. P. de Poorter, 2. Th. de Ruijsscher, 3. P. Scher- beijn, 4. A. Cornelis en zoon, 5. H. Riemens, 6. B. Thomaes, 7 en 10. H. Calon, 8. Ch. en H. de Poorter, 9. S. van Grol. Herleving Kloosterzande, 290 jonge duiven, 1054,68 mpm: 1. C. de Cock, 2. L. de Waal, 3. R. Ma- hu, 4. H. van Dijk, 5. René van Goethem, 6. A. van Poorten, 7. E. de Kever, 8. W. Voet en zoon, 9 en 10. B. van Waes. Nieuw Leven Koewacht, 172 jonge duiven, 1050,59 mpm: 1. H. de Vliegher, 2, en 8. O. van Dam me, 3. R. van Hijfte, 4. R. de La- relle, 5. Joh. de Blok, 6 en 10. R. de Schepper, 7 en 9. W. van de Bilt. De Postduif Heikant, 138 jonge duiven, 1085,03 mpm: 1,6 en 8. Ch. de Beule, 2 en 9. Ch. de Bruijn, 3. A. de Vliegher en zoon, 4. Lex Thijs, 5. Th. de Block, 7. Cam. de Beule, 10. L. de Bruijn. Samenspel Hulst-St-Jansteen, 385 jonge duiven, 1096,61 mpm: 1. G. van Overloop, St.-Jansteen, 2. J. Prenen en zoon, Hulst; 3 en 5. combinatie LOCO, St.-Jansteen; 4. J. Dhanis, Hulst; 6. Adrie Thijs, 7. R. Danckaert, beiden St.-Jan steen; 8. Aug. van Helsland, 9. L. Blommaert, beiden Hulst; 10. Joh. van Spaandonck, St.-Jan steen. Verwachting Axel, 278 jonge dui ven,1069,02 mpm: 1. R. Hermans, 2. M. Klaassep^r^ER 5. Visser- Lensen, 4.."p. dèPoorter, 6. De Mui-Kop, Téri 8. K. Verbunt, 9. J. de Houx, 10. Feij ter-Vink. Sluiskilse Reisduif, 156 jonge duiven, 1023,3 mpm: 1 en 7. Ch. van Biezen, 2,4,5 en 6. A. de Calu wé, 8. B. de Koeijer, 9. A. Bou- chaut en zoon, 10. M. de Smet. TILBURG - Katholieke Universiteit Brabant, doctoraal taal- en lite ratuurwetenschap: Frank van Pamelen, Terneuzen. HULST - Het bestuur van de Hulster St. Willibrordus- parochie wil niet over een nacht ijs gaan voor wat be treft de verkoop van het Klein Patronaat, waar tot voor kort de muziekschool in was gehuisvest. Op dit gebouw is inmiddels een serieus bod gedaan, maar voor dat de verkoop wordt bezegeld, wil het kerkbestuur ervan overtuigd zijn of er zoveel mo gelijk uitgehaald is. Daarom zal er eerst overleg worden gevoerd met de make laar en met de aspirant-koper. Verwacht wordt dat er binnen nu en een maand duidelijkheid zal zijn. Volgens pastoraal werker C. van Geloof is het logisch dat het kerkbestuur zeker van zijn zaak wil zijn. „Het Klein Pa tronaat is een stuk parochieel bezit. Dat betekent dat er in feite geld in zit van alle paro chianen. Dus wil het bestuur zoveel mogelijk uit het vuur slepen". Als het kerkbestu' v tot de conclusie komt dat het bod hoog genoeg is, zal ook het bis dom nog toestemming moeten geven voor de verkoop. Het Klein Patronaat wordt verkocht omdat de Zeeuwse Muziekschool het huurcontract heeft opgezegd. Aan verdere verhuur wil de parochie het liefst niet beginnen, vanwege de steeds terugkerende onder houdskosten. Het is de bedoe ling dat het bedrag waarvoor het Klein Patronaat wordt ver kocht in een spaarpot gaat voor de restauratie van de basiliek. stellenden kunnen informatie inwinnen bij Rita Dobbelaar of Monique Hendriks via het Kruisgebouw in Hulst. De aan meldingen voor de cursus moe ten vóór 13 september binnen zijn. Aan de cursus kunnen maximaal twaalf personen deelnemen. AXEL - De Bond tegen het Vloeken doet een dringend beroep op de gemeente Axel, een vloekverbod op te nemen in de Algemene Plaatselijke Verordening (APV). Het bestuur van de bond wijst de Axelse gemeenteraad er op dat de staatssecretaris van Binnenlandse Zaken in mei een verzoek van Gedeputeerde Sta ten van Gelderland de vloek- verboden uit enkele APV's te vernietigen, heeft afgewezen. „Wij zijn gelukkig met deze uitspraak omdat gemeenten nu enige vorm kunnen geven aan hun eigen beleid op dit terrein. Volgens ons werd het ook hoog tijd dat er enig tegenwicht kwam tegen het toenemend openlijke misbruik van Gods naam in allerlei media." Volgens de Bond tegen het Vloeken kan de gemeente door het opnemen van een vloekver bod een signaal afgeven naar de samenleving, zodat de eer bied voor Gods naam wordt be vorderd en de godsdienstige gevoelens van gelovige plaats genoten worden beschermd. De gemeente Axel is momne- teel bezig met het vaststellen van een nieuwe APV. Volgens burgemeester W. de Graaf zal het verzoek van de Bond tegen het Vloeken zeker betrokken worden in de discussie, die met betrekking tot het vaststellen van de verordening gevoerd wordt. „Dat wil overigens niet zeggen dat het al zo ver is, dat er een vloekverbod in de veror dening wordt opgenomen. Ik denk dat in de discussie duide lijk zal blijken dat een opname van het vloekverbod in de APV een vernietiging van de Kroon zal inhouden."

de Stem | 1989 | | pagina 15