SPORT GUIDO YAN BOOM MOET STOPPEN MET VOETBALLEN: UITSLAGEN CNV: ON Hockeyers naar Vliegende Hollander-toernooi Zwemclub Koewacht imponeert Hanno van de Loo Zeeuws meerkampkampioen Wielercomite Hengstdijk al een kwart eeuw actief DE STEM SPORT 2 DINSDAG 22 AUGUSTUS 1989 HOEK - Met het aanblijven van de oude garde en het aantrekken van en kele vêrse krachten ging Hoek optimistisch de vakantie in. ILSE SCHRAMM LEVERT TOPPRESTATIE BRONZEN MEDAILLE VOOR ROEL VAN LAERE (SCHELDESPORT) Bliksemvijfkamp in Middelburg Omvangrijk veld in Middelburg Trimkoersen in Vlissingen Biljartkampioenschap in Clinge Hansweertse Boys wint eigen toernooi Patrijzen wint in Heinkenszand Corn Boys organiseert voetbalkamp Handbaltoernooi in Hulst Amateurkoers op Tholen VOETBAL GOES - Het Christel (CNV) in Zeeland hee het voornemen van G sinds 1957 bestaande heffen. Bliksembezoek van PvdA Kamerleden Botsing in Breskens Breskens - De automoi n h.o. uit r T14 Van onze hockey medewerker TERNEUZEN - De Terneu- zense hockeyvereniging Olympia houdt zaterdag 26 en zondag 27 augustus op nieuw het traditionele Vlie gende Hollander-toernooi voor dames en heren senio ren. Dit toernooi, dat voor de 25e keer gehouden wordt, kent ook dit jaar weer een internatio naal karakter door deelname van ploegen uit Engeland, Bel gië en Nederland.De toernooi- commissie bestaande uit Vero- nique van Merode, Ilse Muijtjens, Eric Rikken, Jos Spitzen en Mare Ververs, mocht ook nu weer veel in schrijvingen ontvangen. Woordvoerder Eric Rikken: „Dit jaar nemen elf dames teams en achttien herenploe- gen deel. De enige tegenvaller is, dat er zo weinig Belgische ploegen hebben ingeschreven. Toch is de verwachting dat de kwaliteit hoog zal zijn. Een goede zaak, want naast gezel ligheid moet dit toernooi toch ook gezien worden al een se rieuze aanloop naar de compe titie, die 3 september begint. De deelnemende ploegen zijn in poules ingedeeld. Via de poule wedstrijden willen we komen tot plaatseingswedstrijden met zowel bij de heren als de dames een finale. De eindstrijd zal zondag tussen 15.00 en 16.00 uur worden afgewerkt, waarna di rect de prijsuitreiking in het clubhuis gehouden wordt. Alle wedstrijden duren vijfentwin tig minuten en worden ge speeld op ons complex op het sporpark Oude Vaart in Ter- neuzen. De toegang is gratis." De wedstrijden beginnen za terdag om 11.00 uur en om streeks 18.00 uur wordt de eer ste dag afgesloten. Zondag vangen de wedstrijden om 10.00 uur aan en dan is de afsluiting omstreeks 16.00 uur. De deelnemende herenploegen zijn: Imperial College (Engeland), Hop Pickers (Engeland), Artvelde (België), HDM (Den Haag), Dor drecht, Forward (Tilburg), Hudito (Delft), Goes, Oudenbosch, Heer len, Rapide (Hulst), Augustijn (Dordrecht), Vlissingen, Push (Breda), Tegenbosch en Olympia 1, 2 en 3. Dames: Imperial Colege, Hop Pic kers, Artvelde, Goes, Dordrecht, Zwart Wit, Rapide, Warande, Olympia Oud-leden, en Olympia 1 en 2. 'Doorgaan kan niet meer' Van onze sportmedewerker Een periode waarin vleugelverdediger Guido van Boom merkte dat hij niet verder kon. Noodgedwongen zei hij af en daardoor moest Hoek-coach Gerrit Emans zijn plannen bijstellen. „Als er iemand de pest in had, dan was ik het wel. Het was er- norm balen. Zo erg zelfs dat ik het niet kon opbrengen naar de eerste oefenwedstrijd van Hoek te gaan kijken," stelt de 24-jarige Guido van Boom, die intussen iets gemakkelijker over dat besluit kan praten. De moeilijke beslissing nam hij onder de brandende Spaanse zon. De pechvogel daarover: „Zoals iedereen van de selectie had ook ik een oefenschema voor de stille pe riode meegekregen. Bij het uit voeren van dat plan ging het bij mij falikant fout. Dagen lang heb ik scheef gelopen van de pijn in mijn heup. Op dat moment restte mij niets anders dan te stoppen en me af te mel den voor de selectie omdat drie wekelijkse trainingen en een wedstrijd teveel voor mij zou den zijn." Evenals veel geblesseerde sportmensen, die toch weer snel aan de slag willen, zat Van Boom niet stil. In Gent liet hij speciale foto's van zijn heupge wricht, wadrin de kom te klein is voor de kogel, maken en stuurde deze op naar een spe cialist in Nijmegen. Van die zijde vernam hij dat een repa ratie tot de mogelijkheden be hoort. Zij het met enig ehirur- HENGSTDIJK - „Hengstdijk zou Hengstdijk niet meer zijn, in dien de traditionele koers van het programma zou worden ge schrapt", aldus penningmeester/secretaris Wim van Gemst. Za terdag 26 augustus worden de wielerwedstrijden in Trimfedera- tieverband weer verreden. Dit jaar is het een kwart eeuw geleden dat de eerste volkskoers in Hengstdijk werd verreden. Aan de basis daar van stonden mannen als 'mees ter' Schelfhout en Piet van Dijk. In het staminee van Van Djjk werd het idee geboren. Ook Ré van Gassen was bij die besprekingen betrokken. Vorig jaar overleed hij plotseling. Een gevoelig verlies. Jazeker. Hij was twee weken voor de koers steeds met de organisatie bezig. Stond elke avond in het deurgat bij mij, om te vragen of ik aan bepaalde dingen had ge dacht", zegt Van Gemst. Om zijn vele verdiensten te 'eren' krijgen de wielerkoersen dit seizoen de naam van Van Gassen mee. Na een bewogen jaar is het wielercomité danig uitgebreid. Het voltallige bestuur herbergt de namen van Piet Kerkhaert, Guido Lampaart, Nico Nuyne, Geert Dankaart, Pierre Bilte- rijst en de eerder genoemde Piet van Dijk en Wim van Gemst. „Uitbreiding was nodig, want om hef dorp levendig te houden moet je wat uit de hoed toveren. Tijdens de kermis hebben we een extra attractie voor de jeugd van 10 to 12 jaar". Wat die attractie inhoudt wil het comité nog niet kwijt. Om de kas te spekken wordt onder meer een verloting ge houden. De trekking vindt tij dens de koers op zaterdag 26 augustus plaats. Notaris Seyd- litz verricht die trekking. Burgemeester Kessen is van de partij om de trimmers op weg te sturen. Om 13.30 uur gaan de veteranen/recreanten van start. Bekende namen als De Rooy, Begijn, Van Landeg- hem, Lammens, Seghers en plaatselijk favoriet Martens zijn van de partij. Bij de A- trimmers vertrekken de hoogstgeklasseerden uit het De Stern-klassement met De Roo, Verplanke, Dubbeldam, Hey- boer, Boelens, Peters, Pieters, Martens, Picavet, Babijn en Cloetens. Zij moetén 60 kilome ter afleggen en het startschot wordt om 15 uur gelost. Renners kunnen zich omkle den in de gymzaal aan de Kie vitstraat. De zaal gaat om 12.30 uur open. gisch hak- en breekwerk. „Maar," zegt Guido van Boom, „of ik dat laat doen is nog verre van zeker. De reden voor deze twijfel is, dat ik tijdens mijn normale dagelijkse bezigheden daar geen last van heb. Dus waarom opereren als de kans aanwezig is dat ik toch niet meer op niveau kan voetbal len." Kortom, Guido van Boom, die als 16-jarige in het Hoek- keurkorps debuteerde, is er nog niet helemaal uit. Feit is dat zijn korte voetbalcarrière spor tief naar de knoppen is. Juist op een moment dat hij na het behalen van de titel in de tweede klasse als eerste klasser binnen de lijnen zou kunnen komen, slaat het nood lot toe. Het was overigens in het vo rige seizoen dat Van Boom ont dekte dat er iets niet in orde was met zijn heup. Dat onge mak manifesteerde zich na een enkelblessure. Daardoor kon hij dat lichaamsdeel minder en daardoor werden andere li chaamsdelen weer zwaarder belast. Zijn heup ageerde, deed veel pijn en de snelle vleugel verdediger restte niets anders dan rust te nemen. Na dat her stel kon hij nog mee strijden in de kampioensgevechten. Die strijd werd succesvol in het be slissingsduel tegen De Zwerver uit Kinderdijk op het terrein van DOSKO afgesloten. Opti misme was toen, zowel bij Hoek als Guido van Boom, troef. Tot het nieuwe seizoen in zicht kwam. Guido van de Boom: 'waarom opereren als ik er buiten het voetballen geen last van heb - FOTO WIM KOOYMAN Van onze zwemmedewerker DEN HAAG - Ilse Schramm van de zwem club Koewacht heeft in Den Haag opnieuw voor een groot succes gezorgd. Nadat ze vorige week op fraaie wijze de Belgische langebaan-zwemklassie- ker Damme-Brugge als eerste had beëindigd, won ze in Den Haag een lange- baanwedstrijd ondanks aanwezigheid van de na tionale top. Tijdens de 3 kilometer lange wedstrijd tegen de voltallige zwemtop op de langebaan nam ze resoluut de leiding voor de in de afgelopen sei zoenen onverslaanbaar geachte Ria Willemse uit Haarlem. Terwijl iedereen zat te wachten op een inzinking van de Zeeuws-Vlaamse perste zij er in de slotfase nog een eind spurt uit. Dat was voldoende om Ria Willemse, de huizen hoge favoriete voor de zege, te kloppen. Ook de nummer twee van Nederland, Karin Moed uit Tiel, kwam er niet aan te pas. Ilse Schramm verbeterde zelfs het baanrecord, dat op naam stond van de vroegere topzwemster Marjolein Pfaff. In een veld van 22 dames ein digde Wendeline Velgersdijk als 5e, Anouk Borgt als 10e, Audrey de Booij als 15e en Kirscha de Kerf als 19e. Met deze prestatie staat de zwem club Koewacht stevig aan de leiding in het nationale schoolslag-klassement. Dat is vooral een doorn in het oog van de zwemclub Zijl/LGB uit Leiden. Die club heeft de vermaarde Ineke Koopmans overgenomen van HPC/ Heemstede om in de laatste wedstrijden de achterstand op Koewacht goed te maken. Anton Thoen draaide oook weer goed mee met de natio nale top. Hij eindigde op een knappe vierde plaats en stelde daarmee zijn plaats bij de top-vier van Nederland veilig op de schoolslag. Jur- gen Borgt werd 7e en Coen de Ridder 9e van de in totaal 34 deelnemers. De ZCK Koe wacht staat in dit algemeen klassement op een knappe derde plaats. Op het onderdeel vrije slag liet Arno van den Berghe zien dat hij thuis hoort bij de top tien van Nederland. Hij werd in deze wedstrijd 8e, Peter Verhoeven werd 32e en Peter Verdurmen 40e. Overige uitslagen: 3000 meter vrije slag dames: 29. Esther de Jonge, 32. Eline Velgersdijk, 38. Ingeborg Hamelink. (totaal 52 deelneemsters). 800 meter vrije slag meisjes -12 'jaar: 5. Tesse Verheijden (17 deelneemsters). 800 meter vrije slag jongens -12 jaar: 10. Davey Thielens, 14 Ruud Hamelink, 19. Bert van Waes (23 deelnemers). Ilse Schramm verbeterde in Den Haag het baanrecord. FOTO DE STEM/COR J. DE BOER Van onze atletiekmedewerker ZIERIKZEE - Hanno van de Loo van AV'40 uit Boskoop is de nieuwe Zeeuwse kam pioen op de meerkamp. De Zuidhollander haalde het met ruim verschil voor de gedoodverfde favoriet Kees Versloot van de Liemers. Versloot kon na een matige eerste dag tijdens de tweede dag nog oprukken naar de tweede plaats, die hij af snoepte van Roel van Laere. De Scheldesport-atleet was de enige Zeeuw tijdens deze open titelstrijd en hij deed het goed. Na de eerste dag stond hij op de tweede plaats. Zelf vond hij dat het nog beter had gekund. „Mijn 100 en 400 meter vielen wat tegen, terwijl ik bij het verspringen begon met twee keer ongeldig, dus moest ik de derde keer wel op safe springen en dat kost punten". Ondanks die safe-sprong kwam hij als beste van de favorieten uit de verspringbak met 6.72 meter, terwijl Van de Loo tot 6.51 kwam en Versloot bleef steken op 6.28. Van Laere zag na die uitste kende eerste dag wat op tegen de slotdag, waarop hij zichzelf geen kansen om Van de Loo van de troon te stoten. „Het polsstokspringen en discuswer pen zijn te zwak om kans te maken tegen Van de Loo en Versloot", stelde hij na afloop van de eerste dag. Zijn zelfkennis werd be waarheid, zeker met de discus waar hij bijna 10 meter -28.10 tegen 37.92 voor Van de Loo- moest inleveren, wat punten kostte. Met de polsstok moest §r ook ingeleverd worden, want ondanks dat Van Laere zijn persoonlijk record van 3.10 me ter evenaarde, kwam hij veel tekort tegen Van de Loo, die met '4.40 meter in Zierikzee zelfs voor een nieuw baanre cord zorgde. Minne de Vries werd vierde en de Belg Patrick Braems vijfde. Van de vijftien gestarte senioren maakten er twaalf hun tienkamp vol. Bij de dames, A-meisjes en A-jongens kon er geen Zeeuwse titel vergeven wor den, omdat er minimaal vier voorinschrijvingen moeten zijn en die waren er niet. De wed strijd in de gecombineerde ca tegorie dames/A-meisjes werd gewonnen door A-meisje Wendy Schaareman van AV'40. De enige dame in het gezel schap, Alma Hollen van Sparta eindigde als tweede. Bij de A- jongens won de op het aller laatste moment ingeschreven Arjen den Boer van het Goese AV'56. Angelo de Klerk van Scheldesport eindigde hier als derde. Bij de B-junioren was de be langstelling aanmerkelijk gro ter, dus hier wel Zeeuwse titels. Sandra Huissoon van AV'56 werkte een uitstekende meer kamp af en zag dit verdiend bekroond worden met de gou den plak. Ook Danielle Spues- sens van Scheldesport kan met tevredenheid terugblikken op haar meerkampkampioen schap. Ze kwam weliswaar te kort tegen een betere Sandra Huissoon, maar pakte toch knap het zilver. Bij de B-jongens ontbrak de grote favoriet Gregory Lede. Afgelopen week blesseerde de Vlissinger zich dusdanig tij dens een training dat hij zich al vroegtijdig moest afmelden. De titel ging nu naar Dennis Ver haar van de Spartaan. Hij bleef Koen Haest van Spado een straatlengte voor. Die zelfde Haest zorgde overigens wel voor een leuke prestatie bij het polsstokspringen. Hij wipte over 3.70 meter en evenaarde daarmee zijn persoonlijk re cord. Stefan Marteijn van Schel desport sloot zijn meerkamp af met een knappe vijfde plaats. Dit met opvallende prestaties als 11.7 op de 100 meter en 6.06 bij het verspringen. Trouwens ook de 11.78 met de kogel van Scheldesporter Jean-Paul Har reman mocht er wezen. De organisatie van de meer kampkampioenschappen was in handen van Deltasport UITSLAGEN Meisjes B: 1. Sandra Huissoon (AV'56) 4100 pnt, indiv. prestaties: 100 horden 17.0, hoog 1.50, kogel 11.55, 200 meter 28.4, ver 5.08, speer 29.62, 800 meter 2.33.7; 2. Danielle Spuessens (Scheldesport) 3709, 3. Chiery Abuijs (Dynamo) 3633, 4. Kristel Dingemanse (Atletica) 3376, 5. Danielle Neufiglise (Atletica) 3323, 6. Ascha Kikstra (Deltasport) 3302 (nieuw clubrecord). Meisjes A/dames: 1. Wendy Schaareman (AV'40) 4331, indiv. prestaties: 100 horden 16.7, hoog 1.69, kogel 8.67, 200 meter 27.3, ver 5.12, speer 26.60, 800 meter 2.35.4, 2. Alma Hollen (Sparta) 4067, 3. Lon- vneke Versluys (AV'56) 3176, 4. Su zan Bergsma (Deltasport) 1652. Jongens B: 1. Dennis Verhaar (De Spartaan) 5852, indiv. prestaties: 100 meter 12.5, ver 5.87, kogel 10.95, polshoog 3.30, 110 horden 16.1, dis cus 31.46, 2. Koen Haest (Spaod) 4629, 3. Maurice van Beekom (Energie) 4561, 4. Walter Houtzager (Atletica) 4460, 5. Stefan Marteijn (Scheldesport) 4108. Jongens A: 1. Arjen den Boer (AV'56) 5057, indiv. prestaties: 100 meter 12.2, ver 5.36, kogel 10.87, hoog 1.46,400 meter 46.4,110 horden 16.9, discus 42.52, polshoog 2.40, speer 41.22, 1500 meter 4.54.0, 2. Gerben de Haan (Illion) 4981, 3. Angelo de Klerk (Scheldesport) 4703. Heren senioren: 1. Hanno van de Loo (AV'47) 6777, indiv. prestaties: 100 meter 11.5, ver 6.51, kogel 11.49, hoog 1.88,400 meter 51.0,110 horden 15.6, discus 37.92, polshoog 4.40, speer 49.54, 1500 meter 4.44.2, 2. Kees Versloot (De Liemers) 6107, 3. Roel van Laere (Scheldesport) 5965, 4. Minne de Vries (De Werve) 5365, 5. Patrick Braems (AZW Kortrijk) 5323, 6. Philip Holweg (AV'40) 5192, 7. Ard Doorduijn (AV'40) 5176, 8. Heino Stroet (De Spartaan) 5171, 9. Martin de Ridder (Parthenon) 5088, 10. Sjaak Katif (De Werve) 4352. NIEUWSOVERZICHT MIDDELBURG - De Middelburgsde atletiekclub AV Dynaj, houdt weosndag 23 augustus een bliksemvijfkamp voor ren en A- en B-junioren. Deze vijfkamp bestaat uit: meter, hoog- en verspringen en speerwerpen. De wedstrijd beginnen om 19.00 uur op het sportpark aan de Nassaulaan. MIDDELBURG - Het wielercomité Middelburg houdt zaterda 26 augustus de jaarlijkse wielerronde in Dauwendaele. Er i een omvangrijk programma met amateurs, junioren, liefheb bers en ook wordt er een wedstrijd gehouden op ligfietsen. Bij de amateurs komen bekende namen aan de start. Van J partij zijn Pierre Raas, Heddie Nieuwdorp, Francois Frans Rudy van Vlimmeren, Marcel Remijn, Jan Goedendorp en j winnaar van vorig jaar, Jacky Fortrei. In de categorie junioren zijn Onno Hofstee, Martin van Looe Dennis Mesu de plaatselijke favorieten. Ook de Zeeuws-Vla ming Johnny van Cadsand is van de partij. Bij de liefhebbers/veteranen rijden Arnold Boyen, WimOoss en Johnny de Rijke een thuiswedstrijd. Zij gaan het opnen® tegen bekende kleppers als: Gerard van Antwerpen, Hans Ha rinck, Paul Sager en Chris van de Bergh. Bij de gestroomlijnd ligfietsen zijn Bram Moens en Dirk Thijs thuisrijders en bij j gewone ligfietsen start Carlo van Genk als plaatselijk renner. Het programma is als volgt: 12J30 uur: liefhebbers/veteranen meter, 14.15 uur: ligfietsen 40 kilometer, 15.30 uur: junioren 60 kiloiti, ter, 17.30 uur: amateurs 80 kilometer. VLISSINGEN - Op de boulevard in Vlissingen worden zater dag 26 augustus wielerkoersen voor trimmers gehouden, Het wielerprogramma voor renners die aangesloten zijn bij d Stichting Trimbelangen Midden-Zeeland begint om 13.00 uur Eerst gaan de C-renners en veteranen van start en daarna, 14.15 uur, klinkt het startschot voor de B-categorie. Vanaf 15,; uur komen de A-renners in actie. CLINGE - De finalisten die de strijd om het biljartkampioai schap van Clinge gaan betwisten zijn bekend. Zaterdag 26 augustus komen in café De Smidse vanaf eerste vier finalisten in pouleverband in actie. Dat zijn Win van Brink, Ernest Schelfhout, Adrie Buijze en Frank de Rijt Vanaf 19.00 uur starten de wedstrijden van de andere finale, poule. Daarin zijn ondergebracht: Emiel Thijs, Jo Mortier, Harol Pluijm en Walter Martens. Zondag vanaf 14.00 uur houdt me de kruisfinales en finales gehouden. Vrijdagavond 25 august, wordt er strijd geleverd voor de negende tot en met twaalfde plaats tussen Elly en Robert van Gaever, Raf Vont en Peter de Burger. HANSWEERT - Het elftal van Hansweertse Boys heeft he eigen toernooi gewonnen. Een opmerkelijke prestatie, on spelers van het tweede elftal vooral in de productiviteit grote rol speelden. Daardoor kon het gebeuren dat in de final met 3-3 werd gelijk gespeeld tegen RCS. Via het beter verzilve ren van strafschoppen eigende Hansweertse Boys zich de toer nooizege toe. Eindstand: 1. Hansweerstse Boys, 2. RCS, 3. Luctor'88,4. Kapelle. HEINKENSZAND - Patrijzen uit 's-Heerenhoek heeft hel toernooi van Heinkenszand gewonnen. In de finale klopte Pa trijzen het team van de organiserende vereniging met 4-0. Een ietwat geflatteerde zege. Vooral in de eerste helft kreeg i thuisclub verschillende goede scoringskansen, maar liet di onbenut. Op slag van rust scoorde Henk van de Brink uitee strafschop voor Patrijzen. Kort na de pauze tekende Chris Ba met een afstandsschot voor 0-2 en de eindzege kreeg stalte toen Heinkenszand in de slotfase vanwege blessure! slechts met negen man verder moest. In die fase scoorde Pelt van Bremen nog tweemaal. SAS VAN GENT - De voetbalvereniging Corn Boys, die dl laatste tijd nadrukkelijk aan de weg timmert, heeft ook voordi jeugd een aardige en voor Zeeland vrij unieke activiteit^ touw gezet. Vrijdag 25 en zaterdag 26 zal het sportpark ti Vaclke het bolwerk zijn van een voetbalkamp dat voor 4 plaatselijke D- en E-pupillen wordt gehouden. Op die dagen kunnen de kinderen zich zowel op sportieve als speèlse wijze uitleven. Er worden video-films vertoond over voetbal, er is een dieren-geluidspel, er worden zaterdagmorga zelfs twee competitiewedstrijden gespeeld en in de middagura is er ook nog een spelcircuit. De nacht wordt doorgebracht ii tenten op het sportpark. Na afloop krijgen de deelnemertja een diploma aangeboden. De organisatie rekent zaterdag op een behoorlijke publieke be langstelling van de ouders, zeker bij de competitiewedstrijden HULST - De Hulsterse handbalvereniging HV Hulst houd zondag 27 augustus een zaalvoetbaltoernooi voor dames en he ren. Dit toernooi, dat voor de derde maal gehouden wordt, be gint om 9.00 uur en wordt in sporthal Den Dullaert te Hulstaf gewerkt. Bij de dames nemen acht teams deel, die in twee poules# verdeeld. In poule 1 komen uit: HV Hulst, Hontenisse, GSCe Heerle. Poule 2: HV Hulst 2, Hontenisse 2, Rapid en HVSV Via poulewedstrijden komt het tot kruisfinales. De winaan daarvan ontmoeten elkaar in de finale. Bij de heren hebben zich vijf ploegen opgegeven. Dat zijl HV Hulst, Hontenisse, Temse, HVSV 2 een GSC. Die werke een halve competitie af. Het toernooi wordt omstreeks 18.00 uu afgesloten met een prijsuitreiking in de kantine van Den Da laert. Deze ceremonie komt op de schouders van de voorziW van HV Hulst, Louis Verburg. THOLEN - Bijna tachtig amateurs gaan vrijdag 25 van start in de wielerronde van Tholen. Dit avondcriter# over 85 kilometer begint om 18.30 uur. Veel toppers komen in actie. Daaronder Ton Akkermans, Pe11 Prijs, Rudy van Vlimmeren, Antoine Goense, Pierre Ra® Heddie Nieuwdorp, Paul Barten, Mario van Vlimmeren, Ri® Tak en Nico van de Klundert. Streekrenners zijn: Nap Haf Dirk Uijl, Ruud Havermans, Frank Hommel, Hans Lindhoi Leo Potappel, Paul Timmermans en Corné Stoutjesdijk. 0« zijn er een zestal Duitse renners van de partij waaronder R® ner Beckers, die tot de nationale selectie behoort. LARS VAN DER PLOEG uit Nieuwdorp boekte zijn eed» overwinning als nieuweling. In Zevenbergen wist Van Ploeg een solo van tien kilometer succesvol af te ronden. EN STANDEN Eindstanden Jeugdtoernooi Vo gelwaarde: A-junioren: 1. RCS, 2. Beveren (België), 3. Vogelwaarde, 4. Axel, 5. SK Deinze (België), 6. HW'24,7. DOSKO, 8. Hontenisse, B-junioren: 1. Beveren, 2. Honte nisse, 3. HW'24,4. RCS, 5. Vogel waarde, 6. Breskens, 7. DOSKO, 8. Axel, Cl-junioren: 1. Cardinal Heeman College (Engel:-:/ J Breskens, 3. VogelwaariSJ OostbUrg, 5. Hontenisse, «f nioren: 1. Zaamslag, 2. Terj zen, 3. STEEN, 4. Vogelwaar*, Hoek, D-pupillen: 1. Kloet*1 Hontenisse, 3. Vogelwaard'. Breskens, 5. Terhole, E-pWEI 1. SDO, 2. Vogelwaarde, 3 p\ kens, 4. Hontenisse, 5. A*®1 I pupillen: 1. Hontenisse, 2. t kens, 3. STEEN, 4. Vogel»* 5. Hoek. ^eerijssingel 63-65, breda, l (overzijde singel rech fïlBarbé: belangsü ling -F0T0 DE STEMC0R J-DE B( 'Stu Van onze verslaggever Op termijn moet dit een opleveren. „Als dat voornemen wordt u gevoerd worden jaarlijks ho derd jongeren in hun ondt wijsmogelijkheden beperkt, zullen zelfs de studie van h voorkeur niet kunnen uitvo ren en worden dan sterk in h toekomstmogelij kheden schaad", zegt de voorzitter v de CNV-districtsraad L. Phe nambucque. Het zijn volgens de va bondsman vooral jon Zeeuwsch-Vlamingen, die België studeren, die de nadeli gevolgen van het opheffen v het fonds gaan merken. Het Zeeuws Studiefon wordt jaarlijks gevoed dc 85.000 gulden van de provini en eenzelfde bedrag van Zeeuwse gemeenten. Gevree wordt dat het voorbeeld van provincie door de gemeent wordt gevolgd. „Reimerswt heeft al laten weten geen ge meer beschikbaar te stellet aldus Phernambucque. Momenteel heeft het Zeeu' Studiefonds voor 1,7 miljo aan renteloze leningen staan. Vorig jaar werden studenten gehulpen met leni gen tot een totaalbedrag 287.000 gulden. Hiervan war er twintig afkomstig Zeeuwsch-Vlaanderen, die st deren in België. BRESKENS - Een delega van Tweede Kamerled van de PvdA brengt do derdagmiddag een bliksei bezoek aan We: Zeeuwsch-Vlaanderen. De basisscholen te Waterlab kerkje, Retranchemel Nieuwvliet en Zuidzande wo den aangedaan. Thema van het bezoek is kleine kernenproblematii waarbinnen de bedreiging 6 kleinere basischool centr staat. Het gezelschap wordt J4.10 uur in Breskens verwacj aar vindt een verwelkom! Plaats door het bestuur "•actieleden van de PvdA, deling West-Zeeuwsch-Vla. Qeren en de PvdA-wethoude. Vandaar vertrekt de delej «e naar de basischool in I andkerkje waar na een roductie wordt gepraat en discusieerd over de fa°len-problematiek. ,f f Programma herha| in Zuidzande en Retr; vhement. Om 16.20 uur vertrekken I Weede Kamerleden met I "eerboot naar Vlissingen. van onze correspondent S'stermiddag, r "f Boeg in zijn woonpla; bocht wat ter mllcwam daarbij Dm-e. 6en toegemoet Personenauto, bes UK Breskens. 'nf werden beide Waar beschadigd. 1 vrij Wamen met kle H Breskens n: rijdende ot woonp' ruim. in bots 1 komei bestuurd d Bij de b voertuij De bestu de sch

de Stem | 1989 | | pagina 8