..TOBBETJE" Vr JL* JL-LN mmmJ JLJJIIiji IIMimI Jliiifcii jLilto ll JkmuM Bekende artiesten op Sterrefeest in Clinge VOOR IIEVENS NOG ALLEEN ZWEMBAD UZENDIJKE TE KOOP Duizenden genieten tijdens Saeftinghefeesten Bewoners Sterre varen uit September wordt de cultuurmaand Havenschappen besteden anderhalve ton aan organisatie-onderzoek Oostburg trekt geld uit voor hertaxatie van het onroerend-goed 'GEBIEDE Angelina is bezoeker b LEASING CENTRUM MAANDAG 21 AUGUSTUS IJZENDIJKE - De IJzendijkse tennisvereniging Tiola kan de drie plaatselijke tennisbanen over nemen voor de symbolische prijs een gulden. De club moet zelf voor het onderhoud, zo'n tien- tot twaalfduizend gulden per jaar, opdraaien. Het Oostburgse collage heeft dit voorstel bij het be stuur van Tiola gedeponeerd. Blondeel geen bestuurslid van Tiola Hetze Stemmingmakerij Eigen beheer VW GEEFT WEER KRANT UTT Pensionering Nieuwe taken PE STEM VAN Z SLUIS - Natuurt» Duumpje vindt het eei kader van het beste van de gemeente Slui vergunningenstelsel is feestzaal Parade Partner in Autateasing Leasing Centrum 8.V Mechelaarstraat 11 4M8 RE OwtertMut Tel. 01620-32953 DE STEM VAN ZEÏFTL AND T15 Van onze correspondente CLINGE - Het derde lus trum van het Sterrefeest in Clinge wordt op zaterdag 2 an zondag 3 september een heel feestelijk gebeuren. Artiesten met klinkende naam treden op en er war den voor het twee dagen du rend evenement minstens tienduizend bezoekers ver wacht op het terrein van het instituut. Omdat de vijftiende editie wat feestelijker opgezet is, kreeg Het stichtingsbestuur een een malige subsidie van de ge meente Hulst. Die duizend gul den worden toegevoegd aan het bedrag dat door tientallen sponsors bijeen is gebracht. Volgens voorzitter Simon van der Hooft kan een derge lijk uitgebreid programma met sen groot circus, vele attracties voor jong en oud en bijna con tinu muziek, niet elk jaar ge realiseerd worden. „Volgend iaar doen we gewoon een stapje terug. Maar nu gooien we er al les tegenaan". Nu al is de kaartverkoop be gonnen voor het Sterrebal op zaterdag 2 september. Daar treden, begeleid door het orkest Bluesette, Anita Meyer en Lee Towers op. Ook op zondag avond wordt een volle feesttent verwacht als het sluitingsbal wordt opgeluisterd door Piet Veerman en René Shuman. Dit tweetal vervangt de George Baker Selection, die eerst ge contracteerd was. Deze groep kreeg echter de kans in Moskou op te treden. Voor beide avonden is al bijna de helft van de duizend beschikbare plaatsen verkocht. Met name voor de jeugd belooft de aanwezigheid van Circus Royal een hoogtepunt te wor den. Dit circus verzorgt zowel op zaterdag als zondag voor stellingen. Tiola kan tennisbanen krijgen Van onze verslaggeefster De banen makert geen (teel meer uit van de deal die res tauranthouder r. Lievens met de gemeente wilde sluiten. Hoeveel inkomsten de gemeente daardoor derft, wil wet houder J. de Vries niet zeggen. Volgens de wethouder is Lie vens akkoord met óme variant van het koopcontract. De res tauranthouder zelf zich daar over niet uitlaten. Hij wenst geen enkel commentaar te ge ven. Lievens zou van de gemeente het zwembad in IJzendijke ko pen en de aangrunaênde ten nisbanen. Voor het gebruik van de banen door Tiola zou een re geling worden getroffen. De koop was nagenoeg rond maar opeens stond Tiola op de ach terste benen. De chute gebruikt nu de gemeentelij toe baken en vreesde, na verkoop van het complex aan Lievens, er niet meer of niet voldoende terecht te kunnen. De club liet de ge meente weten dat lij de tennis banen opeens wilde kopen. Twee jaar geleden nog gaf Tio la, evenals andere tennisvere nigingen, nul op het rekest toen de gemeente Oostburg met de drie tennisbanen liep te leuren. De gemeenteraad gaf het col lege vorige week de opdracht om weer met de partijen rond de tafel te gaan ritten. Het voorstel om het complex aan Lievens te verkopeo werd te ruggetrokken. Uit het overleg dat het college daarna heeft ge voerd met de partijen is de va riant gerold tot verkoop van het zwembad aan Lievens en (ADVERTBarriE) gedipt, orthopedisch schoentechnicus Van onze verslaggever IJZENDIJKE - In het artikel over de overname vah de ten nisbanen in IJzendijke in onze editie van zaterdag zijn helaas een paar fouten geslopen, tennisvereniging Tiola opge voerd. Blondeel is echter geen bestuurslid maar gewoon spe lend lid. Het bestuw stond niet achter zijn uitspraken. Blondeel sprak oa persoon lijke titel. Het in «e kop ge noemd bestuurslid A. Bonde- wel had niets met de uitspra ken te maken. Hij werd ten on rechte opgevoerd. Het bestuur van Tiola laat veïder nog we ten, dat het geen enkele moeite heeft met F. Lievens Se het zwembadcompiax urfl overne men. „Hij staat vow Zfin Man gen, wij voor onze belangen, dat heeft niets met personen te maken", aldus Tiola-voorzitter J. Pilaat. de banen over te dragen aan Tiola. Wethouder J. de Vries zegt dat het bedrag dat de restaurant houder nu in mindering is ge bracht een zaak is tussen de ge meente, Lievens en Tiola. „Er staat tegenover dat wij van de onderhoudskosten af zijn als de tennisclub de banen over neemt." De Vries merkt op dat er een soort hetze tegen Lie vens wordt gevoerd. „Er zijn door leden van Tiola bepaalde uitspraken gedaan. Zo zou Lie vens tegen mij hebben gezegd dat de club kan stikken en hij die banen wilde hebben. Dat heeft hij nooit gezegd." De Vries vindt niet dat het college nu voor die hetze is ge zwicht door Tiola de banen aan te bieden. „We zijn weer gaan praten in opdracht van de raad." Tiola heeft van het col lege tot 7 september de tijd om een besluit te nemen. „Het voorstel kan op die manier nog in de gemeenteraad van sep tember worden behandeld." Dan zou tevens de verkoop van het zwembad aan Lievens aan bod komen. „Als hij dan in 1990 wil beginnen met het bad, kan hij direct na het zwemseizoen aan de slag met het werk." Pielaat van Tiola zegt dat het plan dat nu op tafel ligt het 'minst slechte van twee kwa den is'. „We moeten bekijken of we het financieel kunnen ver hapstukken. De kosten voor het onderhoud zijn hoge bedragen. Aan de andere kant is het de wens van de leden om de banen in beheer te krijgen. Dat is im mers gebleken uit de vorige le denvergadering. We proberen het voor elkaar te krijgen." De voorzitter zegt dat 'zijn' club niets tegen Lievens heeft. „We zijn tegen iedere koper, niet tegen Lievens persoonlijk. Wethouder De Vries heeft tij dens de raadsvergadering be weerd dat we iets tegen die man hebben. Dat is stemming makerij." De tennisbanen eerst niet wil len overnemen en nu opeens wel is volgens Pielaat niet zo vreemd. „Wij zaten de vorige keer in een riante positie om nee te zeggen; we konden ge woon de banen van de ge meente gebruiken en niets wees op verkoop van het com plex aan anderen. We hebben het voorstel van de gemeente destijds serieus berekend. Als de gemeente toen iets langer had doorgepord hadden we het wellicht wel gedaan. Maar de gemeente legde zich er meteen bij neer." Het huidige plan kost Tiola meer geld dan het vorige. „Maar we hebben liever de ba nen in eigen beheer dan alles kwijt te raken." Het bestuur van Tiola verga dert donderdag over het colle geplan. Daarna moet het een vergadering voor de leden uit schrijven want die hebben het laatste woord in deze. Pielaat denkt wel dat het lukt om voor 1 september een ja of nee op ta fel te hebben. „De vorige keer waren de leden ook snel genoeg opgetrommeld." Toen is beslo ten in het geweer te komen te gen het plan om de hele sante- kraam aan Lievens te verko pen. Lekker mosselen eten. - foto wim kooyman Van onze correspondente PAAL - Duizenden kwa men de afgelopen dagen een kijkje nemen in de jachthaven van Paal. De Saeftinghe feesten zijn steeds goed voor duizen den bezoekers, maar deze keer spraken velen van een zeer grote opkomst. Het weer was uitstekend en een goed gevuld pro gramma met vele attrac ties zorgde voor de rest. „We zitten zonder glazen en we komen drank te kort", verzuchtte een van de vele vrijwilligers van de activitei tencommissie. „Er wordt nieuwe voorraad gehaald in Hulst. Want anders staan we straks droog en dat zou een ramp betekenen". De belang stellenden merkten nauwe lijks iets van deze kleine pa niek. Tussen de bedrijven door hoorde men alleen maar lovende woorden. De waar dering voor de feesten is groot. Of het nu activiteiten zijn te land of te water. Het enthousiasme is geweldig". Er werden kilo's friet en mosselen verorberd. Ook de barbecue-gerechten vonden gretig aftrek, alles overspoeld met geestrijk vocht. De echte activiteiten vonden echter plaats op het water. De animo voor de gratis rondvaarten was dan ook overweldigend. De feesten werden vrijdag opengeblazen door de muziek van de disco Cannon road show. Het schippersbal in het clubhuis begon om 21.00 uur en het was meteen duidelijk dat de watersportvereniging 'Saeftinghe' de woorden 'gastvrijheid' en 'gezelligheid' hoog in het vaandel heeft Staan. Zaterdag lagen om 15.00 uur de motorboten klaar om de mensen met zeebenen de Westerschelde te laten zien. De kanoctub gaf enkele demonstraties en het muziek gezelschap 'Nooit gedacht' uit Graauw zorgde voor de mu zikale inbreng. De dag werd besloten met een dansavond. Zondag ging pastoor Ruy- loft voor tijdens de eredienst om 11.00 uur. In de namiddag waren er weer de gebruike lijke demonstraties en gratis rondvaarten. Het dans- en showorkest 'The Daltons' speelde de sterren van de he mel en tegelijkertijd gaven parachutisten een mooi staaltje van hun kunnen tij dens het spectaculaire para chute-springen. De binnenkomst van de garnalenvisser 'NZ 21' met verse garnalen was een suc ces. De aanwezigen, zowel streekgenoten als Vlamingen, die met hele drommen naar Paal waren gekomen genoten van alle activiteiten die de commissie had georgani seerd. Vandaag is er net als za terdag en zondag nog een schieting bij P. Verras om 14.30 uur. Van onze correspondent TERNEUZEN SAS VAN GENT - De watersportvere niging Neuzen en 't Sas na men zaterdag voor de acht ste keer in successie de be woners van De Sterre uit Clinge mee voor een vaar tochtje. Aan deze tocht na men 47 zeil- en motorsche pen deel. Om 13.00 uur arriveerden de bussen uit Clinge met 106 be woners op het haventerrein van WSV Neuzen. Hierna werd begonnen met het inschepen. Daarvoor waren 46 begeleiders aanwezig om alles vlot te laten verlopen. De bemanningen van de schepen staken ook gewillig een handje toe. De 'armada' van de Sterretocht vertrok om half twee. De met vlaggetjes versierde zeilschepen en mo torboten boden een fleurig aanzicht en trokken vanaf de wal veel bekijks. Aan boord ontbrak het de Sterre-bewo- ners aan niets. De schippers hadden ook nu weer kosten nog moeite gespaard om het de be woners naar de zin te maken. Dankzij het fraaie weer speelde alles zich aan dek af. Er was zelfs een muziekboot met aan boord het muziekgezel schap Flying Dutchman, die voor begeleidende jazzy klan ken zorgden. De stoet werd begeleid door de rijkspolitie te water en een boot van de D9GM. De medi sche verzorging was in handen van de verpleegkundige dienst van de Cokesfabriek, maar die hoefde niet in actie te komen. Nadat de brug bij Sluiskil was gepasseerd, werd bij het Ka naaleiland in Sas van Gent ge keerd. Om 16.00 uur werd in Temeuzen afgemeerd. Daar werden de bewoners verwel komd door de harmonie de Vliegende Hollander. Als blijk van waardering hadden de Sterre-bewoners bloemen en tekeningen meege nomen voor de bemanning van de schepen. „Alleen de geluk kige gezichten na afloop zijn voor ons al een reden om vol gend jaar de Sterretocht voor de negende keer te organiseren. Misschien kunnen we van het tweede lustrum iets bijzonders maken," aldus Verschelling na mens de watersportvereniging Neuzen. Van onze verslaggeefster TERENEUZEN - De provincie Zeeland heeft sa men met de provinciale WV een tweede krant uitgegeven in het kader van Zeeland cultuur maand. De krant geeft informatie over de cultu- rele activiteiten, die zich in september in het Zeeuwsche afspelen. Het drukwerk wordt ver- spreid in Zeeland en de rest van Nederland en in Vlaamstalig België in een oplage van tachtig, duizend exemplaren. Minister L. Brinkman (cultuur) is gestrikt om op i september de officiële opening van de cultuurmaand te verrichten. Hij doet dat in Terneuzen. 'September cultuurmaand' is opgezet om het toeris tisch seizoen te verlengen en het imago van Zeeland (zon, zee, strand) te verbreden Provinciale Staten van Zeeland hebben daarvoor dit jaar zo'n 230.000 gulden uitgetrokken. Dat geld wordt gespendeerd aan orga nisatie en promatie van een septemberprogramma en openstelling van de musea in de weekeinden. In de krant wordt aandacht geschonken aan groots opgezette evenementen zoals het Festival van Zeeuwsch-Vlaanderen en het Filmfestival Zeeland. Ook aan orgelconcerten, allerlei tentoonstellingen, manifestaties en het aanbod van da Zeeuwsche musea komen uitgebreid aan bod. Informatie over de cultuurmaand en de krant kan worden verkregen bij de Werkgroep Zeeland Cultuur telefoon 01180-31659. TERNEUZEN - De dagelijkse besturen van de haven schappen Terneuzen en Vlissingen willen maximaal an derhalve ton uittrekken voor een onderzoek naar de posi tie, taak en organisatiestructuur van het havenschap Vlis singen. Die zaken moeten eerst eens goed op een rijtje worden gezet voordat de directeursvacature van het Vlissingse schap wordt opgevuld. Het onderzoeksbu reau moet ook de mogelijkhe den bekijken tot verdergaande samenwerking en afstemming tussen beide schappen. Eveneens moet het de taken formuleren die de toekomst directeur moet vervullen, onderzoekers moeten daarbij in het achterhoofd houden dat een gezamenlijk directeur schap voor de twee haven schappen goed mogelijk is. Wel dienen de financiële posities van de schappen gescheiden te blijven. Van een bestuurlijke fusie kan evenmin sprake zijR. Het bureau moet ook ontwik kelingen op papier zetten «Be van belang zijn voor de positie en de taken van het wester- scheldebekken. Aanleiding voor het onderzoek is de pensionering volgend jaar augustus van de huidige direc teur van het havenschap. Vlis singen. Simpelweg de vacature opvullen is niet mogelijk. De besturen willen eerst positie, taak en structuur van het ha venschap eens goed op een rijtje zetten want er verandert het een en ander. Zo wil het Rijk zich terug trekken uit de havenschappen. Dat heeft financiële en organi satorische gevolgen. De schap pen moeten ook rekening den met het verdwijnen van# Europeoe grenzen in 1992. Dil kan consequenties hebben vooi de schaalgrootte van de duktie en de produktielokatis Bovendien moet zich bezinnen op samenwer king met de verschillende ha venschappen uit de omgevir; (Terneuzen, Gent Antwerp® en Rotterdam). De onderzoekers moeten huidige en eventueel nieuws taken van het schap in schouw nemen. Verandering® in het investeringsklimafi kunnen leiden tot nieuwe acti viteiten. Dat kan tegelijkertiji inhouden dat bestaande tak® niet ment of minder actief wor den uitgevoerd. De werknemers van de lu< venschappen worden bij hel project introkken. De onder zoekers houden interviews mei de functionarissen. Het havenschap betaalt twee derde van de on- deraoekskosten, dat van Ter neuzen do rest. Het voorstel» geld uit te trekken voor heto; ganisatie-onderzoek won maandag 28 augustus ken tijdens de vergadering; van de Raden van Bestuur het havenkantoer van Vlis® gen De bijeenkomst van IK Vlisaingse schap begint 19.15 uur, die van het Tem» zense om 11.30 uur. Gehandicapten van De Sterre op het achterdek. - FOTO WIM KOOYMAN Van onze verslaggeefster OOSTBURG - Het Oost burgse college van B en W wil voor de hertaxatie van onroerend-goedbelasting (ogb) en bedrag van 119.000 gulden beschikbaar stellen. De waarden van het onroe rend goed dient wettelijk om de vijf jaar te worden herzien De nieuwe bedra gen gaan gelden voor de ja ren 1991 tot en met 1995. B en W willen de taxatie laten verrichten door een extern bu reau. Voor het bedrag van 1,8 ton maakt dat onder meer een werkbestand. Dit bestand kan bij een volgende herziening automatisch opnieuw gewaar deerd worden. Het ambachte lijke veldwerk, het bekijken van een onroerend goed om de waarde te schatten is dan niet meer nodig. Volgens het cijfer- werk van het college levert dat in de toekomst een besparing op van vijftien tot twintig pro cent. De gegevens van het werkbestand zijn uitwissel baar. Dat is belangrijk omdat de waterschappen hun heffin gen ook op economische waarde gaan baseren. Die ge gevens wil het waterschap van de gemeente krij gen. Het bureau gaat ook voor lichting verzorgen naar de bur gers voordat zij een aanslag binnen krijgen. De waarde van het onroerend goed is de Iaatse vijf jaren gestegen met zo'n tien tot vijftien procent, aldus het college. Het informeren van de belastingplichtigen na de la xatie maar nog voor de aansla scheelt aanzienlijk in het aai- tal bezwaarschriften, verwai het college. Eventueel kun» de mensen na de tekst en uift op papier ook nog eens mont ling toelichting krijgen een medewerker van het bt reau. De 180.000 gulden die meente kwijt is aan de hert xatie, wil het college terug* dienen via de opbrengsten fl de ogb. Het bedrag wordt 4 doorberekend in het tarief. Oostburgse huiseigenar gaan er in verhouding tot gebruikers van onroerend p na de tariefsaanpassing P" centueel een beetje ep voori Tot nu toe is de verhoud' eigenaren-gebruikers 1341 in Oostburg. Dat moet van overheid vanaf 1994 125:1 worden. B en W van Oostte willen deze aanpassing vat 1990 verwerken in de tarievet Dit jaar krijgt de Oostbui raad nog een andere vera» ring in de ogb onder de Vanaf 1990 is het mogelijk' gebruikers en eigenaren een pasd met een waarde minder dan 21.000 gulden1 te stellen van ogb. Tot nu gold in Oostburg enkel vrijsl ling voor de gebruikers van1 object met een waarde 1 minder dan negenduizend den. Het voorstel om 1,8 ton te trekken voor de hertax' van het Oostburgse onroere® goed komt vrijdag 25 augu-; om 14.00 uur aan de orde i» commissie gemeentefinanc® Van onze correspondent IJZENDIJKE - Mochti jeugdige IJzendijkenari overwegen om binnenko opnieuw van start te gai met jeugdclub Oxford, dó is er eerst veel werk aan i winkel. „Het is net een va kensstal. Onbehoorlijk. D ruimte moet eerst ma; eens behoorlijk worden b heerd", aldus de Oostburg wethouder J. Thomaes. „De vloerbedekking is bran gevaarlijk, leidingen slinger overal en deuren zijn kap pie ruimte gaat tot nade aankondiging dicht", zo v« klaarde een uiterst veror waardigde wethouder J. Th maes zaterdagmiddag. „Ik b grijp niet dat de Streek Jeu Centrale (SJC) dit nog niet ee Kril Van onze verslaggever Door het ontbreken van Duumpje aantastingen ve aangepakt. Een bestemmingsplan Buitel gebied vormt de basis voor et goede bescherming van de n; tuurwaarden in een gemeent Afhankelijk van het gebru; krijgen terreinen binnen, b gebied een landbouw, woon natuur- of andere bestemmin In het aan zo'n bestemming: plan gekoppelde aanlegvei gunningenstelsel is opgenome welke activiteiten wel en welk niet op zo'n terrein moge plaatsvinden. Evenals andere gemeente heeft Sluis in de jaren zeventi een bestemmingsplan buiter gebied opgesteld. Dat leverc bezwaren op, die aan de Raa van State werden voorgelegr De Raad keurde een klein or derdeel van het aanlegvergur ningenstelsel af en daarme het gehele stelsel. „Dat bete kent dat alle natuur- en agra rische gebieden met belang rijke natuur- en landschaps waarden geen bescherming ge nieten. Activiteiten in derge lijke gebieden kunnen niet o hun schadelijkheid worden ge toetst. Kortom: daar mag al les", schrijft Duumpje-voorzit ter Thijs Kramer in het zomer nummer van het natuurvereni gingsblad. Kramer noemt enkele voor beelden van waar het al mis ging. In de Krabbekreek zo ongestoord bagger zijn gestor in waardevolle, lage gedeelter tegen grondstort in de Stiers kreek kon niet worden opge treden. „Het betekent ook da het gemeentebestuur zich bui Z AAMSLAG - Angelina v< zaterdag aangenaam verr: kassa van het openluchtzv had de kassière een verrai 25.000ste bezoeker van het t Wethouder W. van Walrave (sportzaken) van Terneuze was aanwezig om dit feit ni« onopgemerkt voorbij te late gaan. „Door de slechte zomei van de afgelopen jaren en c teruglopende belangstellin voor zwembaden in het alge meen, kwamen hoge bezoe kersaantallen slechts spora disch voor. Nu de zomer zie dit jaar van de goede kar heeft laten zien, blijkt he zwembad in Zaamslag wee goed te zijn voor ruim 25.00 bezoekers. Dit rechtvaardig dan ook een totale face-lift va net verwarmd zwembad. H( college wil twee ton investere m het Zaamslagse bad. Daar voor moet het in de eerst plaats worden aangepast aa de eisen van de wet voor de hy giene in zwembaden. Verde t ,w/e de omgeving aan Rekkelijker maken door he temk W"* sPee^vriendelijke Vervolgens bood Van Walra ven Angelina een zwemabon nement aan voor het volgend Uw adres voor: bruiloften verenigingsfeesten vergaderingen Weststraat 1Biervliet TeT01152-1474

de Stem | 1989 | | pagina 6