Peter Picavet heer en meester Toernooiwinst voor Jeroen Everling Feyenoord is oppermachtig Timothy Poppe verrast in Kloosterzande Milieu VLIEGENDE HOLLANDER-TROFEE IS VOOR BERT SWEEP GROOTS Weer sm in Brabai in 'tropische4 vuf uur van terhole voor recreanten kikkertoernooi van tennisvereniging sjef in aardenburg nederlan; DE STEM SPORT 6 MAANDAG 24 JUL11989 ZAAMSLAG - In een zinderende finale om de Vliegende Hollander-trofee tijdens de slotfase van het tweedaagse internationale concours hip- pique van Luctor et Emergo in Zaamslag, greep Bert Sweep met Tachtrita van de Country Riders uit Oudenbosch met veel overmacht de hoofd prijs. Corné Rombouts aan de leiding Trimkoers afgelast Goes tegen RBC LONDEN (AFP) - van Groot-Brittanr pende kabinetswijz 12 ministers wissele Grootste T8- TERHOLE - Peter Picavet uit Hulst schreef zaterdag, onder tropische temperatu ren, de Vijf Uur van Ter hole voor recreanten op zijn naam. Op zijn rijden stond geen maat. Niet zo verwon derlijk als men bekijkt wat voor trainingsarbeid de Hulstenaar pas achter de rug heeft. De rest van het deelnemersveld was ge doemd in een onderge schikte rol te 'acteren'. Eddy de Schrijver werd tweede en Marco Herrewegh uit Hei kant derde. De organisatie was in prima handen. Geen manke menten. De koers werd in goede banen geleid door 'koers- directeur' Jos de Dijcker. De Vijf Uur van Terhole kende met een twintigtal voor inschrijvingen een redelijke bezetting. Voor de renners zelf werd het een lijdensweg van wege het weer. De plaatselijke bevolking werkte echter uitste kend mee met het aangeven van water en tijdens het laatste onderdeel fungeerde men zelfs als 'spuitgasten'. Dat werd door de renners als zeer aangenaam ervaren. Het eerste onderdeel dat af gewerkt werd, was de afval- koers. Al vrij snel werd duide lijk dat het duo Picavet-De Schrijver de dienst zou gaan uitmaken. De Schrijver schreef het eerste onderdeel op zijn naam. Marco Herrewegh werd derde en Ivens vierde. De individuele tijdrit over 1800 meter was een kolfje naar de hand van Picavet. Hij reed de snelste tijd in 3.55.51. Herre wegh moest zeven seconden prijsgeven en Mark van Troost dertien. Sachad Burton werd vierde, Jürgen Segers - de win naar van vorig jaar - vijfde en Eddy de Schrijver zesde. Hij moest vol in de remmen door dat een kind overstak en dat kostte hem de broodnodige se conden. De puntenkoers ging naar Peter Picavet. Samen met Eddy de Schrijver werd de rest van het veld op een halve ronde gereden. Herrewegh werd derde en Segers vierde. In het criterium kon er wei nig meer veranderen in de rangschikking. Peter Picavet voerde het klassement aan en Marco Herrewegh stond als tweede genoteerd met één punt voorsprong op De Schrijver uit Vogelwaarde. Picavet ging al vroeg in de aanval. Niemand had zin om met 'recreant' Pica vet mee te gaan en zodoende kon de Hulstenaar vrij gemak kelijk zijn metgezellen dubbe len. Hij probeerde opnieuw weg te komen van zijn medes trijders, maar De Schrijver sprong samen met Herrewegh naar Picavet toe. Picavet won dit onderdeel op z'n sloffen met De Schrijver als tweede en Herrewegh als derde. Met een uitstekend gevulde enveloppe kon Picavet huis waarts keren. De overige deel nemers wisten bij voorbaat dat ze streden voor de tweede plaats. „Dat kan ook niet an ders als je ziet wat voor trai ningsuren ik achter de rug heb," aldus Picavet, die ook al de recreantenkoers in Kruis polderhaven op zijn- naam schreef. Overigens wordt het tijd dat hij zichzelf eens de A- status aanmeet. Volgend jaar hopen Willy Vermeulen en de zijnen in Ter hole opnieuw met een trim- spektakel te komen. Waar schijnlijk kan dat wel eens uit draaien op een koers in plaats van de 'Vijf Uur'. UITSLAGEN Afvaikoers: 1. E. de Schrijver, 2. P. Picavet, 3. M. Herrewegh, 4. F. Ivens, 5. M. van Troost. Tijdrit: 1. P. Picavet, 1800 meter in 3.55.52, 2. M. Herrewegh 4.02.06, 3. M. van Troost 4.06.81, 4. S. Burton 4.07.52,5. J. Segers 4.21.21. Puntenkoers: 1. P. Picavet 33 pun ten, 2. E. de Schrijver 30, 3. M. Her rewegh 15,4. J. Segers, 5. S. Burton. Criterium: 1. P. Picavet, 2. op 1 ronde E. de Schrijver, 3. M. Herre wegh, 4. F. Ivens, 5. M. van Troost. Eindklassement: 1. Peter Picavet (Hulst), 2. Eddy de Schrijver (Vo gelwaarde), 3. Marco Herrewegh (Heikant), 4. Sacha Burton (Zaam- slag), 5. Jurgen Segers (Klooster- zande), 6. Mark van Troost (Graauw), 7. Frank Ivens (Clinge), 8. Peter Wijnacker (Hulst), Mark Ivens (Clinge), 10. W. Segers (Kloosterzande), 11. Mario Ver meulen (Terhole), 12. Karei War nier (Hulst). Luc Savat wint voorselectie Van onze paardesportmedewerker Hij kon tevens uit handen van voorzitter Cees Galama een televisietoestel in ontvangst nemen. Een dubbele overwinning voor Bert Sweep, want hij won ook het Z-springen klassiek vóór Frank Kommers met Rakker van Prins Auvergne uit Hal steren en Johan Hamminga met Albrand van De Outspi- truiters uit Elspeet. In het par koers Z-klasse speel uw spel verzamelde Bert Sweep de meeste punten en pakte ook in die rubriek het oranjelint vóór Bram Klaasse met Roben van Walcheren en Izaak van Eyze- ren met Attent van De Weel- ruiters. Spanning ook in de voorse lectiewedstrijd van het Z- springen. Luc Savat met Bo lando van De Zwinruiters ver drong Sandy den Exter met Tristan van Noord-Beveland van de eerste plaats en Bram Klaasse met Roben en Izaak van Eyzeren met Attent zakten terug naar de derde en vierde plaats. De strijd om het Zeeuwse Z-kampioenschap springen staat weer geheel open. Bij de voorselectie in de Z-dressuur eveneens. Stond veertien dagen geleden in Breskens Kees Steendijk met Boy van Zuid-Beveland als eerste genoteerd en Mascha Bustraan met Camaro als tweede, nu staat Mascha Bu straan als eerste en Kees Steendijk als tweede. Het dres- suurkampioenschap wordt vol gende week zaterdag bij De Haringruiters gehouden. Het werd een goed twee daags en zonovergoten inter nationaal concours hippique in Zaamslag met een perfect lo pende organisatie, hoewel die organisatie zaterdagmorgen ernstig verstoord werd. Eerst door de Belgische douane bij Kemzeke-Paal. De daar aanko mende Belgische deelnemers werden verrast door plotseling veranderde formaliteiten, wat veel oponthoud gaf. En of dat nog niet genoeg was, bij het ge hucht Reuzenhoek ging de Ne derlandse douane bij de voer tuigen van de deelnemers brandstofcontrole houden, zo dat het de start van het con cours op de tweede dag, zater dag, wat moeilijkheden gaf. UITSLAGEN DRESSUUR Achttallen: 1. Zwinruiters (Nieuw- vliet), 2. 't Soete Waasland (St.- Niklaas). Viertallen: 1. Oranjeruiters (Axel), 8. St.-Amelberga (Temse). M2-klasse: 1. Louse Vader met Bijou (Gouwe Reyers), 2. Nicole Slabbekoorn met Censor (Paarde bloem), 3. Winnie de Landmeter met Wodin (Gouwe Reyers). Ml-klasse ring 5:1. Mary Krosman met L'Esprit (Westelijk Schou wen), 2. Pauline Vermeulen met Chester (Westbrabantruiters), 3. Mauela Engelbracht met Zilana (Scheldestad). Ring 6: 1. Elles Kole met Bonanza (Zuid-Beveland), 2. Evelien Beyer met Catochon (Overmaasserui- ters), 3. Monique den Ouden met Amazone (Scheldestad). L2-klasse: 1. Marion Spruit met Roxane (Luctor et Emergo), 2. Eve lien van Schaik met Victor (Vroon- ruiters), 3. Natasja Hertogh met Tuaq (Zwinruiters). Ll-klasse ring 8: 1. Arianne Hanse met Dante (Schouwse Ruiters), 2. Linda Goense met Casper (Weel- ruiters), 3. Anita Soffers met Beat rijs (St.-Dionidius). Ring 9: 1. Diny Krijger met Amaldo (Oranjezon), 2. Stevense met Uplesman (St.-Dionisius), 3. Jan van der Bijl met King Camaro (Se-Ros). B-klasse ring 10: 1. Monique Swa- gemakers met Cadans (St.-Dioni sius), 2. Kris van Strijdonck met Bart (Sint-Amelberga), 3. Jannie Hamelink met Ester de la Bouvrie (Zwinruiters). Ring 11: 1. Marijke Brasser met Cione (Vroonruiters), 2. Truus van de Ree met Mainkur (Luctor et Emergo), 3. Christel Rijk met Bag- hara (Paardebloem). Ring 12: 1. Betsie Walhout met Vanessa (Haringruiters), 2. Anja Schoor met Cairo (Walcheren), 3. Sven Wolschendorf met Todit (Hulst). Mennen B-klasse: 1. Jan Rent meester met Carola (Schouwse Ruiters). L-klasse: 1. Christian Provoost met Veronique (Oranjezon). M-Z-klasse: 1. Coby Bol met Othilly (Lekruiters), 2. Adrie Lou- werse met Zepher (Scheldestad). Zl-klasse: 1. Joke Nijssen met Ar- minda (Zuid-Beveland), 2. Patrick de Frel met Silven (Oranjeruiters Axel), 3. Vivianne Thijs met Oedse (Luctor et Emergo). Z2-klasse: 1. Kees Steendijk met Boy (Zuid-Beveland), 2. Mascha Bustraan met Camaro (Zuid-Be veland). SPRINGEN B-klasse klassiek: 1. Danielle Erasmus met Butterfly (Zwinrui ters), 2. Jolanda Goeree met Venk (Vlaandertseruiters), 3. Monique Beeldens (Graeve Jan). L-klasse klassiek serie 1: 1. Anja van Doezelaar met Cindy (Weel- ruiters), 2. Tresemieke Picavet met Igor (St.-Isidoor), 3. Mariette Em- bregts met Rud Burnet's (St-Geor- ge). Serie 2: 1. Willy van Vooren met Zamira (Tassijnridders), 2. Bram Klaasse met Cartouche (Walche ren), 3. Ada Goethart met Walme (Walcheren). M-klasse klassiek: 1. Johan Ham minga met Apollo (Outspitruiters), 2. Ans van den Branden met Anja (Jong Waasland), 3. Tresemieke Picavet met Ringo Star (St.-Isi door). Z-klasse klassiek: 1. Johan Ham minga met Amsterdam (Outspi truiters), 2. Ilyo de Loos met Nata- scha (Witte Vallei), 3. Luc Savat met Bolando (Zwinruiters). Z2-klasse klassiek: 1. Bert Sweep met Tatrichta (Country Riders), 2. Frank Kommers Met Rakker (Prins Auvergne), 3. Johan Ham minga met Alferand. Z-klasse spel uw spel: 1. Bert Sweep met Tatrichta, 2. Bram Klaasse met Roben, 3. Izak van Eyzeren met Attent. M-klasse speel uw spel: 1. Wilfried Rooms met Ivie (Jong Waasland), 2. Tresemieke Picavet met Ringo Star, 3. Johan Hamminga met Apollo. L-klasse jachtparkoers: 1. Sjoerd de Bot met Tripoly (Paradepaard- jes), 2. Angelique Masseurs met Luc Savat met Bolando van De Zwinruiters uit Nieuwvliet in actie tijdens de voorselectie wedstrijd springen om het Zeeuwse kampioenschap. Savat toonde zich hierbij de sterkste. - foto wim kooyman. Benny (Prins Karei), 3. Kees de Visser met Cupido (Walcheren). DRESSUUR TWEEDE PROEF B-klasse: 1. Maria aan de Wiel met Urose (Honteruiters), 2. Barbara Akkerdaas met Renaldo (Vroon- ruiters), 3. Marijke Brasser met Cione (Vroonruiters). L2-klasse ring 5: 1. Jan Brasser met Urban (Vroonruiters), 2. Diana Boone met Ultra Queen (Se-Ros), 3. Annet Timmerman met Anfresja (Paardebloem) Ring 6: 1. Jan van der Bijl met King Camaro (Se-Ros), 2. Vivianne Thijs met Venetia (Luctor et Emergo), 3. Evelien van Schaik met Victor (Vroonruiters). M2-klasse: 1. Eppo Roovers met Consul (Paardebloem), 2. Elles Koole met Bonanza (Zuid-Beve land), 3. Miranda Zeeman met Ul tra (Dijkruiters). Voorselectie Z-klasse: 1. Mascha Bustraan met Camaro (Zuid-Be veland), 2. Kees Steendijk met Boy (Zuid-Beveland), 3. Eppo Roovers met Adron (Paardebloem), 4. Ma rian de Fouw met Ticardo (Ha ringruiters), 5. Centien Krijger met Urgento (Zuid-Beveland). Voorselectie mennen: 1. Arjan Provoost met Victor (Oranjezon), 2. Adrie Louwerse met Zepher (Scheldestad), 3. Peter Hanse met Sunny (Schouwse Ruiters). Voorselectie springen: 1. Luc Savat met Bolando (Zwinruiters), 2. Sandy den Exter met Tristan (Noord-Beveland), 3. Bram Klaasse met Roben (Walcheren), 4. Izaak van Eyzeren met Attent (Weelruiters), 5. Augusta Lants- heer met Donald (Oranjezon). Door Kees Hamelink AARDENBURG - Terneuzenaar Jeroen Everling heeft be slag gelegd op de titel bij de heren Cl in het door tennisver eniging SJEF te Aardenburg gehouden toernooi. In de fi nale bedwong hij de eerste geplaatste Bernd van Quekel- berghe. Bij de heren C2 verraste Tony Seen door in de finale in drie sets te winnen van Mario Leen houwers. Bij de dames-C pro longeerde Jolanda van Pame- len haar titel ten koste van een fel strijdende Ciska van Veld hoven. In de B-categorie bij de heren hield Mike Simon vol doende afstand van pupil Tim van Veldhoven en beslechtte Martine van Maarleveld het duel bij de dames tegen Mirjam Brakman in haar voordeel: 6-1, 6-0. Jeroen Everling was duide lijk opgelucht na zijn gewon nen finalepartij tegen Bernd van Quekelberghe. In de aan vangsfase van dit duel leek het erop, dat Van Quekelberghe op een overwinning zou afgaan. Een voorsprong van 4-1 en daarna 5-3 rechtvaardigde dit optimisme. Via 5-5 moest de tie-break de beslissing brengen in de eerste set. Het werd 7-4 voor Everling en daarna leek de weg voor hem open. Een 5-2- voorsprong betekende voor Van Quekelberghe de genade slag: 7-6,6-3. De finale dames-C tussen Jolanda van Pamelen en Ciska van Veldhoven leek een anti climax te gaan worden. Geheel ongedwongen eiste Van Veld hoven de eerste set met 6-0 voor zich op. Tijd voor Van Pa- melen om het spel een andere wending te geven. „Ik startte de tweede set met de weten schap dat het tempo uit het spel moest worden gehaald. Dat lukte steeds beter terwijl mijn tegenstandster steeds meer fouten ging maken net het spel volledig ging meespelen", aldus de winnares (0-6,6-2,6-4). Tony Seen beslechtte het fi nale-duel bij de C2-heren tegen Mario Leenhouwers in zijn voordeel. „Mario is in de com petitie mijn teamgenoot. Ik weet dat hij beslist niet aan valt. Daarop stelde ik mijn spel in en dat lukte", aldus Seen na afloop van zijn in drie sets ge wonnen partij. UITSLAGEN HERENENKEL B, halve finales: Mike Simon-Coen Dobbeleir 6-1, 6-3; Tim van Veld- hoven-Patrick Marteijn 6-2, 7-5. Finale: Simon-Van Veldhoven 6-4, 6-2. Cl, halve finales: Bernd van Que- keiberghe-Wolfgang Fensky 6-3, 6-3; Jeroen Everling-Norwin van Riel 7-6, 6-4. Finale: Everling-Van Quekelberghe 7-6,6-3. C2, halve finales: Tony Seen-Phi- lip Haldermans 5-7, 6-0, 6-2; Mario Leenhouwers-Jo Raedts 6-2, 6-1. Finale: Seen-Leenhouwers 3-6, 7-5, 6-4. D, open, halve finales: Mario Si- monse-Cees Kommers 6-2, 6-3; Niek van Remortel-Bart van der Windt 6-0, 6-2. Finale: Simonse- Van Remortel 6-1,6-3. D 35+. halve finales: Vic van de Jeught-Johan Pielaat 6-3, 6-4, Willy de Bruijn-Cees de Rijk 6-3, 6-4. Finale: Van de Jeught-De Bruijn 6-0,6-1. DAMESENKEL B, finale: Martine van Maarleveld- Mirjam Brakman 6-1,6-0. C, halve finales: Jolanda van Pa- melen-Daniëlle van Zweeden 6-0, 6-1; Ciska van Veldhoven-Marian Scherbeijn 7-5, 6-4. Finale: Van Pamelen-Van Veldhoven 0-6, 6-3, 6-4. D, halve finales: Sari Tazelaar- Rita de Clerck 7-6, 6-3; Marie Baas-Marian den Hollander 6-4, 6- 2. Finale: Tazelaar-Baas walk over voor Tazelaar. HERENDUBBEL B, finale: Simon/Van Veldhoven- Dobbeleir/Van Quekelberghe 6-3, 6-1. C, finale: Leenhouwers/Weber- FRANK GOMMERS uit Phi lippine reed in een amateur- koers in het Belgische Deinze naar een zevende plaats. ERIK VEREECKEN uit Hulst werd er negentiende. JAN DE CRAENE reikte naar een achttiende plaats bij de amateurs in Waarschoot. PATRICK VAN HULLE uit Sas van Gent eindigde als vijfde in Baasrode. PIERRE RAAS uit 's-Hee- renhoek schreef de amateur ronde van Lexmond op zijn naam. Voor de 90 kilometer had hij een tijd van 2 uur, 11 minuten en 18 seconden no dig. Van onze sportmedewerker LEWEDORP - Feyenoord heeft zaterdagavond het oefen tripje naar Zeeland afgesloten in Lewedorp tegen een com binatie van Lewedorpse Boys en Nieuwdorp. Ondanks dat de ruime 1-13-uitslag anders doet vermoeden, weerde de combinatie van derde- en vierdeklassers zich uitstekend tegen de selectie van Pim Verbeek. De 1300 toeschouwers kwamen het strafschopgebied. John de KLOETINGE - Corné Rom bouts uit Kloetinge heeft momenteel de leiding in het Zeeuws wielerklassement voor liefhebbers/veteranen. Rombouts heeft achttien punten voorsprong op zijn naast concurrent Hans Ha- rinck, die de tweede plaats overnam van Rinus Ver boom. Verboom liet in de laatste vier wedstrijden verstek gaan. Er staan voor dit klassement nog vijf wedstrijden op het pro gramma. STAND 1. Corné Rombouts 85 punten, 2. Hans Harinck 67, 3. Rinus Ver boom 67,4. Gerard van Antwerpen 47, 5. Wim Oosse 39, 6. Paul Sager 39, 7. Chris van de Bergh 30, 8. Ar nold Boyenk 29, 9. Hans Lindhout 26,10. Kees van der Weide 24 pun ten. Van onze sportmedewerker ST.-JANSTEEN - De trim koers, die dinsdag 25 juli op het Warandeparkoers te St.-Jansteen zou worden gehouden, gaat niet door. Het parkoers is afgekeurd we gens teveel split op de weg en dat zou tot een te gevaarlijke situatie kunnen leiden. Of deze koers op een nog nader vast te stellen datum alsnog wordt verreden is momenteel niet bek kend. Zowel de A-trimmers als de recreanten zouden er een wedstrijd rijden. Van onze sportmedewerker KAMPERLAND - Op het ter rein van Bevelanders in Kam perland speelt de KNVB-twee- deklasser Goes vanavond, maandag 24 juli, zijn eerste oefenwedstrijd tegen het Roosendaalse RBC. De wed strijd begint om 19.30 uur. dan ook beslist aan hun trek ken. Temeer, omdat ook de Rotterdammers er niet met de pet naar gooiden. Voor Feyen oord, waarbij de nieuwkomers Wasiman, Mulder en De Wolf wegens lichte blessures niet in het veld kwamen, opende Piet Keur na tien minuten de score: 0-1. Martin van Geel, die daarna een paar kansen liet liggen, had eindelijk toch suc ces met een kopbal (0-2) en kort daarna werd aan de andere kant Ronald de Jonge in stel ling gebracht door Livramento, maar De Jonge schoot naast. Bij de Zuid-Bevelanders stond Urbi van Belzen in het doel als een rots in de branding, maar hij was kansloos toen Smolarek twee keer vernieti gend uithaalde: 0-4. Via de vuisten van Van Belzen bracht Ruud Heus de stand op 0-5, waarna de Zeeuwen tot enkele goede tegenacties kwamen. Paul Nortan ging daarbij één keer in de fout door het neer halen van een tegenstander in Jager verzilverde de penalty: 1-5. Met twee treffers bepaalde Van Geel de ruststand op 1-7. Voor laatstgenoemde speler liet Pim Verbeek Marcel Brands opdraven in de tweede helft Hij werd bij Feyenoord de grote uitblinker, samen met Ton Lokhoff en Regi Blinker. Het eerste kwartier in die tweede helft hield de Zeeuwse defensie kranig stand. Maarten Pleijte, die nu tussen de palen stond, stopte onder andere twee kopballen van Keur subliem, maar moest toch capituleren toen Heus en Lokhoff het vizier op scherp hadden staan: 1-9, Even later was Ron de Vos dicht bij een tweede Zeeuwse treffer. Buiten bereik van Joop Hiele belandde de spetter van De Vos echter tegen de paal. Nadat Pleijte zijn capaciteiten nogmaals had getoond bij scho ten van Brands en Keur werd door achtereenvolgens Roth, Keur en Smolarek (2x) de eind stand naar 1-13 getild. Timothy Poppe uit Westdorpe in actie. - foto wim kooyman Vlnr: Jeroen Everling, Mike Simon, Tim van Veldhoven, Mario Simonse, Bernd van Que kelberghe, Martine van Maarleveld, Ciska van Veldhoven, Yolanda van Pamelen en Sarie Tazelaar. - foto wim kooyman Van Heelsbergen/Tillmans 6-4, 4- 6,6-4. D, finale: Blackman/Wisse-Ris- seeuw/ Kommers 7-6,3-6,6-4. D 35+, finale: Seynaeve/Verhaeg- he-De Bruijn/Fensky 4-6,6-4,6-3. DAMESDUBBEL C: 1. Van Pamelen/De Blieck, 2. Janssens/Scherbeij n. D, finale: De Clerck/Vermeire-De Rijcke/De Rijcke 6-4,6-1. GEMENGD DUBBEL C, finale: Tazelaar/Palmen- Adriaansens/Fensky 0-6,6-4,6-3. D, finale: Vonk/Vonk-Van Zui len/Van Zuilen 6-4,6-1. Door Kees Hamelink KLOOSTERZANDE - Ti mothy Poppe uit Sas van Gent is de verrassing ge worden in het Kloosterse Wind-toernooi te Klooster zande. De jeugdige Sasse- naar wist als ongeplaatste speler door te dringen tot de finale bij de heren D 17+ en deze zelfs op zijn naam te schrijven ten koste van ti telverdediger Fred van Cauteren. Van Cauteren was in dit toer nooi als favoriet van start ge gaan en had zich geplaatst voor de finale na een drie sets zege op Sjaak Koole met 5-7,6-2,6-1. Poppe was daarentegen uit het niets gekomen en had de halve finale bereikt nadat hij Marc Arens had uitgeschakeld met duidelijk 6-2,6-0-cijfers. In de C-categorie was het al lerminst verrassend dat Deth- lef Pieters de eindzege voor zich opeiste. Via een ruime 6-4, 6-1-zege op Timothy Poppe plaatste hij zich voor de finale, waarin Kim Langeraert zijn tegenstander was. Langeraert moest in de finale de kracht er varen van Dethlef Pieters. Slechts een game stond hij Langeraert toe: 6-0,6-1. Nog een verrassing viel er te noteren bij de heren D 35+. De eerst geplaatste Roland Reni- que haakte in de halve finale af. Fons Schelfout bedwong hem met 6-4, 6-3, waarin in de onderste helft van het schema William Goethals verrassend wist door te dringen tot de fi nale. Hij versloeg in de halve eindstrijd Robert Asselman met 7-5, 2-6, 6-4. In de finale greep Fons Schelfout de titel door met 6-2,6-3 te winnen van William Goethals. Bij de dames D 17+ verraste Gaby Bauwens met haar zege in de halve finale op favoriete Loes Asselman. In drie sets won Bauwens 6-4, 3-6, 6-1. De finale werd evenwel gewonnen door Nicole Burggrave die Gaby Bauwens in drie sets ver sloeg: 6-4, 6-7, 6-4. Loes Assel man revancheerde zich bij de dames D 35+. Met 6-4, 6-2 won zij in de finale van Gaby Bau wens. UITSLAGEN HERENENKEL B, halve finales: Harry van Hooi- Dethlef Pieters 6-0, 6-1; David Hans-Ronald van Remortel 6-4, 5. Finale: Van Hool-Hans 5-7,6-3, 6-3. C, halve finales: Dethlef Pieteis- Timothy Poppe 6-4, 6-1; Kim Lan geraert-Jan de Klerk 6-2,6-4. D I7+, halve finales: Fred van Cauteren-Sjaak Koole 5-7,6-2,6-1; Timothy Poppe-Marc Arens 6-2,6- 0. Finale: Pope-Van Cauteren 6-2, 6-1. D 35+, halve finales: Fons Schel fout-Roland Renique 6-4, 6-3, Wu- liam Goethals-Robert Asselman 7- 5, 2-6, 6,4. Finale: Schelfout-Goet- hals 6-2,6-3. E 17+, finale: Eric Francken-Wu- fried Aper 2-6,6-2,6-2. Heren enkel E 35+, finale: Rob de Burger-George Burggrave 7-6,6-3 DAMESENKEL D 17+, halve finales: Gaby Bau- wens-Loes Asselman 6-4, 3-6, 6-4; Nicole Burggrave-Christel Assel man 6-1,3-1 walk-over voor Burg grave. Finale: Bauwens-Burg- grave 6-4,6-7,6-4. D 35+, halve finales: Loes Asser man-Loes Eijke 7-5, 6-2; Gaby Bauwens-Nel Groenewoud 6-0, b" 1. Finale: Asselman-Bauwens 6+ 6-2 E 35+, finale: Marleen Heijn- drickx-Loes Kool 6-1,6-2. E I7+, finale: Marleen Hei)n" drickx-Georgette Burm 6-2,6-1- HERENDUBBEL C, finale: Lambert/De Brouwer- Burgers/Verberkmoes 6-2,6-2. D: finale: Poppe/Leeuwenburg- Asselman/Smolders 6-4,6-2. E, finale: Mahu/Francken-Mor- cus/Van Anrooy 6-4,7-5. DAMES DUBBEL D, finale: Asselman/Mast-Danc' kaert/Van Landeghem 7-6,6-2. GEMENGD DUBBEL C, finale: Van Leeuwenburg Leeuwenburg-Vervaet/Vervaet 1,6-3. D, finale: Bauwens/Vermeid#1' Burggrave/Van Cauteren 6-4,6"* E, finale: Morcus/Burm-R0^ mans/Kint 6-2,6-3. TERNEUZEN/MOERI - Melk uit kartonnen pakking bevat meer di dan melk uit glazen of tic flessen. Dat blijkt gens de Vereniging M defensie uit onderzoel onder meer in Nieuw land, Canada en Q Brittannië is verricht. De twee grote fabrikante melkverpakking in Nede Tetra Pak in Nieuwegeii een vestiging in Moerdij] Bez Minister van buitenl wordt vice-premier e; ven in het Lagerhuis tenlandse zaken word ter van financiën. Op het ministerie van de: volgt Tom King, de huidii nister van Noord-Ie: George Younger op die op verzoek het kabinet veria; nieuwe minister van N| Ierland wordt Peter B: die nu nog partijleider vi conservatieven is. Het gaat om de grootste netswijziging sinds Thatcl 1979 aan de macht kwam. nelijk wilde de premiei doen aan de impopularitei haar huidige ministersploi De kabinetsleden die dwijnen, worden besch als mensen die het regei beleid slecht presenteerdi aan hun opvolgers wi meer en betere commu| tieve eigenschappen toege Zeker nu over enkele ma: televisiecamera's hun int doen in het Lagerhuis, ka van belang zijn. Op het ministerie var lieuzaken, dat zich bezig 1 met de privatisering va waterleiding en de hervor van de plaatselijke bela' verdwijnt de weinig gel Nicholas Ridley. In zijn f Van onze verslaggever MIDDELBURG - In Ze( van smogvorming door stofdioxyde. In Zeeland geldt sinds n dagmiddag 16.00 uur de v schuwingsfase. In Braba slechts sprake van de waarschuwingsfase. Het Rijksinstituut Volksgezondheid en Milk giëne (RIVM) in Bilthover wachtte - aan de hand vai tingen in Zierikzee ei Braakman - dat in Zeelam teren het daggemiddeldi 150 microgram per kul meter lucht zou worden schreden. Het RIVM verv dat de situatie vandaag wijzigd zal blijven. Provinciale Water (ADVERTENTIES)

de Stem | 1989 | | pagina 16