KER Mitterrand wuift kritiek op feesten weg Oproep Castro brengt VS in verwarring IA NEGEREN WERKHERVATTING NU ONRUST IN TIEN STEDEN UIT SEX-BOX BUITENLAND euw geluk TIEN 30X WANDA-PHONE WANDA SEX PARTY 06-320.323.01 IE STEM BUITENLAND ZATERDAG 15 JUL11989 zeker nr"i ederland s jksburo's trkende relatielijn ng Centrum Europa P.A. KLEINTJE 06-320.323.10. :HA 06-320.320.66 06-320.325.06 r RIJPE "I VROUWEN .06.320*325*45, Gratis 06.-stickers 06.320.321.10 SEXY 121.59 SEX HOTLINE 06 - 320.320^22] 30.70 Line 120.06 Hemel 320.07 stop 320.08 ax Box 24.06 N Poster nder 20.10 O6-32O.32O.30 06-320.323.30 vrouwtjes VVVVVVÏ HkE$3Z5$ FOTOEPA Knokpartij op terrein Auschwitz Tankers breken door blokkade van Libanon De krant NIEUWSOVERZICHT Ruim 700 doden in Zuid west-China Kurden gedood bij bloedbad in Wenen Spanje erkent islam officieel F-16 neergestort, geen slachtoffers Chinese campagne tegen 'contra-revolutie' Shell steekt drie miljard in Indonesië A61 trant" T21 ypotheek-varianten, akel daarom helder overzicht van kent u gratis dient. Op basis van 00 hypotheek- tie. 22543 in 47-49 l. jn onze correspondent Ijo Wijnen WASHINGTON - Wat be- Ejelt Fidel Castro? Dat is de vraag die Washington zich |get een mengsel van twij- ,el, opwinding en achter docht stelt, nadat de Cu- oaanse dictator Fidel Castro Le VS opriep tot 'een dialoog jie tot samenwerking op iet stuk van de drugsbe- 15trijding moet leiden.' Castro maakt, zo vinden onder meer enkele Amerikaanse con gresleden, ernst met de drugs- jestrijding. Het ter dood bren gen van vier hoge officieren, waaronder de oorlogsheld ge neraal Arnaldo Ochoa Sanchez, daarvoor het bewijs leve ren. Ochoa die donderdagmorgen dorpups ing. en rticulier. T.K.A. nest bouvierpups, met stamboom, ing. eri ontw., vak.reg. mog. Tel 01659-2423. de Raad van Toezicht ie, een nieuw leven. Stichting Cen- t mèt u naar uw toekomstige partner, werksters vertellen u graag meer over van ruim 6000 partnerzoekers (m/v). end: burg076-211698 mevr. Daeter01640-57339 reld01100-14123 Bailey01650-55398 nevr. van Gils04167-79000 rice van Nederl. grootste relatieburo Dellen mannen: 06-320.325.27 rellen vrouwen: 06-320.321.37 It, hoort u mischien wel de stem van irgen (50 ct. p/m). jeman 30 Tipathiek, positief tennis, ïl. vakan- ke vrouw, H 8902. nswaard. Een nieuw pluspunt in uw reclame: Het plaatsen van een KLEINTJE vormt een we zenlijke bijdrage tot het realiseren van uw doel. TIENDUIZENDEN lezen u! AGEN, WARME MEISJES SO ct. p. /min. 06- 5.55 MINDY'S masturbatielijn 50 ct. p.ra- fnjjbelt-t in LIVE-LIVE-LIVEsoct pm V. Rla 50 ct p.m. voor het vuurpeloton ver scheen, zou zich aan groot scheepse internationale drugs smokkel hebben schuldig ge maakt. In Washington was er min of meer op gerekend dat Castro de generaal ter elfder ure gratie zou verlenen, maar dat gebeurde niet. Washington weet niet zo goed wat het aan moet met Castro's plotselinge anti- drugsstandpunt. Men is er in de VS altijd van uit gegaan dat Castro zelf tot over zijn oren in de drugshandel zat. Vandaar ook dat veel Amerikaanse des kundigen van mening zijn dat het ter dood brengen van Ochoa alleen maar diende om de aandacht zoveel mogelijk van de duistere activiteiten van Castro zelfs en diens broer Ra- oul af te leiden. Over die theorie bestaat in Washington en met name in het Amerikaanse Congres evenwel geen eenstemmigheid. Cuba-deskundigen zijn van oordeel dat Castro bezig is met enkele politieke kniebuigingen in de richting van de VS in de hoop dat dat op termijn zal lei den tot de opheffing van Ame- rika's de economische blokkade van zijn land. Castro zou bo vendien tot de bevinding zijn gekomen dat de internationale drugshandel, die voor een deel via Cuba loopt en voor een zeer groot deel van de Cubaanse wateren gebruik maakt, op ter mijn zeer schadelijke gevolgen voor zijn prestige kan hebben. Hoe dan ook, in het Ameri kaanse Congres gaan stemmen op die zeggen dat er met Castro moet worden samengewerkt en dat Castro's communistische sympathieën de Amerikaanse drugsbestrijders niet langer mogen afschrikken. Zei de de mocratische afgevaardigde Charles Rangel: „Het wordt hoog tijd dat het State Depart ment stopt met zijn anti-com munistische politiek. Het zijn de drugs en niet het commu nisme die onze kinderen ten gronde richten." Overigens circuleren er in Washington ook geruchten als zouden de VS al geruime tijd langs informele wegen met Cuba samenwerken in de strijd tegen de drugs. Daarentegen staat het vrijwel vast dat hoge Cubaanse autoriteiten bij de drugshandel zijn betrokken. Cuba zou een belangrijk over- laadpunt van drugs zijn voor het beruchte Colombiaanse Medellin-kartel dat zijn handel voornamelijk op de VS richt. Er zijn ook Amerikaanse deskundigen die beweren dat in Cuba in feite twee belang rijke smokkelorganisaties voor drugs hebben bestaan: een min of meer officiële die minstens door Castro en diens broer Ra- oul zou zijn gesanctioneerd, en een niet-officiële aan het hoofd waarvan generaal Ochoa stond. De niet-officiële groep zou Castro steeds meer voor de voeten hebben gelopen, waarop die besloot zich van Ochoa te ontdoen. Bewijzen voor de vele en vaak fantastische theorieën die in de VS circuleren zijn even wel niet voorhanden. Een ding lijkt evenwel zeker: Castro is bereid met de VS te praten. En dat kan de inleiding zijn tot een versoepeling van de verhou dingen tussen beide landen. Dat het zover nog niet is, bewe zen de woorden van de Ameri- kanase president Bush deze week. Die zei in een commen taar op Castro's oproep tot sa menwerking: „Fidel Castro zal heel wat meer moeten doen om zijn land in een betere relatie met Amerika te brengen". Vüjnstaking Rusland zet door H0SKOU (AP) - De mijnstaking in het Koez- lass-steenkoolgebied in Siberië is naar zeker tien andere steden overgeslagen. De stakende mijn werkers hebben niet alleen sociale, maar ook een aantal politieke eisen geformuleerd. Mijnwerkers in de stad Mezjdoeretsjensk, waar de sta king drie dagen geleden begon, negeerden gisteren mas saal het besluit van hun stakingscomite om weer aan het werk te gaan. In plaats daarvan hielden zij grote protest- lijeenkomsten buiten de mijnen. De stakers eisen dat hoge par- Sj- en regeringsleiders naar de mijnstreek komen. Tevens hebben zij opgeroepen tot een algemene mijnstaking in het Koezbass-bekken om een spoe- komst van de functiona rissen af te dwingen. Het stakingscomtie in Mezj- ioeretsjensk, een stad van 00 inwoners, heeft geeist dat uiterlijk volgend jaar een nieuwe grondwet wordt aange nomen, aldus TASS. De regeringskrant Izvestia schreef vrijdag dat tienduizen- mensen op het centrale plein in Mezjdoeretsjensk dag n nacht een doorlopende pro testbijeenkomst houden. Een mijnwerker uit de Sjev- jakov-mijn. -in Mezjdoerets- 50 ct. p.m. snd! 50 ct/pm De heetste lijn tussen Moskou en Washington (3 50 ct./mln. n 06- 50 ct. Pm 06*320*324*24 Ze hebben zlr» In talk prod. 50 ct./min. - 50 CENT P.M KGB- baas Krjoetsj kov jensk waar de staking maan dag begon, zei in een telefo nisch interview dat de andere steden in de mijnstreek alsnog trachtten hun solidariteit met de stakers te tonen. Wellicht is men daar nog niet op de hoogte van het feit dat de regering donderdag aan praktisch alle eisen van de stakers heeft toe gegeven en heeft gezegd dat de gehele mijnstreek hiervan zal profiteren, zo zei hij. „Er is sprake van een gebrekkige communicatie", aldus de mijn werker. In Moskou heeft het Sovjet- parlement na een bewogen hoorzitting ingestemd met de benoeming Vladimir Krjoetsj- kov tot chef van de staatsvei ligheidsdienst KGB. Volgens het officiële Sovjetnieuws agentschap TASS stemden slechts zes afgevaardigden te gen Krjoetsjkov, die sinds vorig aan het hoofd van de KGB staat. De 65-jarige Krjoetsjkov kreeg een spervuur van vragen over zich heen op de hoorzit ting. De aanval werd geleid door de voormalige partij chef van Moskou, Boris Jeltsin, die de KGB ervan beschuldigde een netwerk van informanten erop na te houden dat 'grote morele schade' heeft aange richt. Jeltsin onthield zich uit eindelijk van stem, evenals nog 25 afgevaardigden. Het was voor het eerst dat het hoofd van de KGB verantwoording moest afleggen tegenover het parlement. In vluchtelingenkampen in Ango la, maken Namibische vluchtelingen zich op voor terugkeer naar hun va derland Namibia. De kampen worden georganiseerd door de Namibische be vrijdingsbeweging SWAPO - die nu meedoet aan de verkiezingen in no vember - de VN en Angola. Toch is er veel 'tingst onder de vluchtelingen voor de terugkeer. Niemand weet pre cies wat ze in Namibia zullen aantref fen. foto, OSWIECIM (AP) - Poolse arbeiders hébben met harde hand een groep betogers, onder wie een Amerikaanse rabbijn, verwijderd van het terrein van het non nenklooster, aan de rand van het voormalige concen tratiekamp Auschwitz. De rabbijn en zes studenten hadden eerder geprobeerd het klooster te bezetten en geëist dat de 14 nonnen die het bewo- nen zouden vertrekken. De de monstranten vinden dat het klooster de nagedachtenis ont heiligt van de zes miljoen joden die tijdens de Tweede Wereld oorlog door de nazi's zijn ver moord. Rabbijn Avraham Weiss van het Hebrew Institute in New York en de zes studenten klom men eerder op de dag over het zeven meter hoge ijzeren hek rond het klooster, zongen reli gieuze liederen op de veranda van het gebouw en klopten vervolgens aan. De Karmelie ter nonnen deden niet open, maar vanaf de tweede verdie ping van het gebouw gooiden arbeiders water over de beto gers en jouwden hen uit. Van onze redactie buitenland PARIJS - „Professionals van de kritiek." Zo heeft de Pranse president Mitter rand gisteren degenen ge noemd die het oneens zijn roet de organisatie en hoge •tosten van de bicentenaire, de200ste verjaardag van de Pranse revolutie. .Maar," zo voegde hij eraan »'k kan die kritiek wel lebben. We vieren tenslotte °0a de vrijheid en de vrijheid °ro kritiek te hebben is funda menteel in een democratie." "e president zei een en ander m het traditionele en recht streeks uitgezonden '14-juli-in- jeryiew'. „De mensen die nu «teren deden dat ook al in Sr" meenc'e het staatshoofd. *ar wat hebben we gedaan? "ebben precies 325 miljoen fancs (bijna 110 miljoen gul- BVH) besteed aan de her- oentang yan de Franse revolu- e- Dat is veel minder dan de roerikanen hebben uitgege teni aan het feest rond het Vrij- beeld en nauwelijks meer quatorze juillet ge- De regeringsleiders van de zeven rijkste landen samen met de hoogste man van de EG, De- lors - foto ap dan Voonlijkkost." .e kritiek van links tegen 1 ,i samenvallen van de G lb J°P van de zeven rijkste gelanden met de her- King van het revolutionaire brSa vrÜheid-gelijkheid- oeaerschap' was voigens de Via nt evenmin terecht. hphK,rrand zei sympathie te voor het alternatieve ff^eest, zoals linkse or- satiês dat vorige week aan wmSte 'ane^en opdroegen. as Dt onjuist voorgelicht ziin u°U ilc er misschien ook wi fn gegaan- Maar laten wezen. Er is geen land ter wereld dat zich meer inzet het schuldenprobleem op te lossen als Frankrijk. Het is niet voor niets dat men ons heeft gevraagd een volgende noord- zuid-conferentie te organise ren." Eerder op de dag had de Franse president het gebruike lijke militaire défilé afgeno men. Hij deed dat in gezelschap van 33 staatshoofden en rege ringsleiders. Ze bekeken de twee uur durende parade van achter een speciale kogelvrije wand die voor de officiële tri bune op de Place de la Con corde was neergezet. Hoogtepunt van de optocht was het ballet van 120 ge- vechtshelicopters boven de Champs-Elysées. De Ameri kaanse president George Bush keek met open mond naar de trage pas van het vreemdelin genlegioen, dat als gebruikelijk veel applaus oogste. Naar schatting een miljoen toe schouwers waren op de been. Degenen met het beste uitzicht moesten daarvoor vroeg op staan. 'Laatkomers' zagen hoege naamd niets. Achterin de me nigte heerste de nodige frus tratie bij degenen die slechts de helm van een tankcomman dant konden zien. „Veel te veel mensen," mopperde een Parij- zenaar. Een Nederlands stel, dat ook niets gezien had stelde zich alvast op voor de kolder parade van Jean-Paul Goude. Deze zou pas tien uur later be ginnen. Na de parade zijn de zeven staatshoofden en regeringslei ders van de rijke industrielan den begonnen aan de 15 econo mische top. De achtste deelne mer aan het beraad van de 'G- 7' was Jacques Delors, de voor zitter van de Europese Com missie. Mitterrand, Delors, de Ame rikaanse president George Bush, de Britse premier Mar- gareth Thatcher, de Westduitse bondskanselier Helmut Kohl, premier Brian Mulroney van Canada, de Italiaanse premier Ciriaco de Mita en de Japanse premier Sousuke Uno verza melden zich eerst voor de groepsfoto voor de omstreden glazen pyramide, die de nieuwe ingang van het Louvre-mu- seum vormt. Vervolgens begon de openingszitting van de top in de grote ontvangsthal van het Louvre, onder de pyramide. De leiders zullen zich tijdens de top buigen over de politieke hervormingen die zich momen teel in een aantal Oosteuropese landen voltrekken, de recente onderdrukking van de demo cratiseringsbeweging in China, en de toestand van het milieu in de wereld. Voor het begin van de top hadden de aanwezige leiders al een aantal bilaterale ontmoe tingen gehad. Zo heeft Bush volgens de Westduitse rege ringswoordvoerder Hans Klein een 'zeer gedetailleerd gesprek' gehad met Kohl over Bush' be zoek aan Polen. Kohl en Bush hebben donderdag ook gespro ken over de wens van een aan tal ontwikkelingslanden om te komen tot een groot opgezette Noord-Zuid conferentie over de schuldenlast van de Derde Wereld. De Franse president zou voor dit idee het nodige en thousiasme hebben getoond, maar de Verenigde Staten en Groot-Brittannië zijn minder ingenomen met het idee. Bush is weinig succesvol ge weest bij zijn pogingen een de finitief akkoord te bereiken tussen Mexico en een aantal commerciële banken over sa nering van de buitenlandse schuld van het land, die meer dan 100 miljard dollar be draagt. De Verenigde Staten en Ja pan hebben wel enige vooruit gang geboekt over de oplossing van een geschil over een aantal handelsbarrières, die volgens Washington een belangrijke oorzaak zijn voor het Ameri kaanse handelstekort met Ja pan. Dit bedraagt momenteel 52 miljard dollar. Het bekijken van de kolos sale parade op de Champs Ely- sees was overigens het enige moment waarop de vertegen woordigers van de rijke landen zich mengden met de rege ringsleiders of staatshoofden uit de rest van de wereld. BAYRUT (DPA) - Drie met dringend noodzakelijke benzine geladen tankers hebben gisteren de Syrische zeeblokkade van Libanees christelijke gebied doorbro ken en hebben zich door een regen van granaten in een christelijke haven in veilig heid gebracht. De nationaliteit en namen van de schepen, en ook de aanleg plaatsen worden om veilig heidsredenen geheim gehou den. Syrische artillerie vuurde tientallen salvo's af op de wa teren voor de christelijke ha vens ten noorden van Bayrut, toen de met 20 miljoen liter benzine geladen schepen op volle kracht de kust van Liba non naderden. Schoten van de Syriërs en tegenaanvallen van de christelijke artillerie sloe gen ook in in woonwijken in het christelijke Oost-Bayrut en het islamitische westelijke stadsdeel. Daarbij kwam een persoon om het leven en liepen negen mensen verwondingen op. De ministers van buiten landse zaken van Saudiarabië, Algerije en Marokko werken dezer dagen in opdracht van hun regeringsleiders aan een plan om een wapenstilstand overeen te komen en de blok kade van de christelijke havens op te heffen, om daarna de werkelijke problemen van de politieke machtsverdeling te kunnen aanvatten. Begin maart gaf generaal Michel Aoun, premier van de christelijke regering van Liba non, opdracht tot blokkering van islamitische havens. Syrië ging daarop over tot een blok kade van de christelijke en clave in het oosten en ten noor den van Bayrut. De blokkade te land werd afgelopen week door de Syrische troepen opgeheven. Maar Damascus stuurde drie met raketten bewapende sche pen naar de wateren voor de christelijke gebieden om Iraakse wapenleveranties aan de Libanese christenen te ver hinderen. EENS PER week ver schijnt in de Wash ington Post een stukje van de 'ombudsman'. Dat is een medewerker van die krant die over de krant zelf schrijft. Hij laat weten wat er allemaal is mis gegaan, waarom het ene artikel niet en het andere wel is geplaatst, op welke ar tikelen de lezers hebben gereageerd, hoe een besluit tot het schrijven van een be paald artikel tot stand is geko men, wat de interne discussies over dat besluit zijn geweest en ga zo maar door. De schrijver lijkt mij een goud eerlijk mens te zijn die boven dien nogal eens trammelant moet hebben met zijn collega's, want de neiging om de onaange name dingen buiten beschou wing te laten, is hem volkomen vreemd. Hij kent de sterke en zwakke kanten van de schrij vende pers als geen ander en in formeert daar zijn lezers over. Hij weet precies hoe journalis tieke verhalen in elkaar gesto ken worden, hoe journalisten iets aanpakken, waarom ze min stens een deel van hun werkdag besteden het het beloeren van hun concurrenten en hoe zwak en hoe sterk - en vooral hoe ij- del - de journalistieke ziel is. Iedere krant zou zo'n rubriek moeten hebben, indachtig het feit dat een krant per slot van rekening niet van de journalis ten of de directies, maar van de lezers is. Ik blijf geloven dat het hebben van een abonnement minstens gelijk staan aan het be zit van een aandeel. Een abon nement maakt de lezer een soort mede-eigenaar van de krant, geeft hem een zeker recht van spreken. Veel Amerikaanse kranten hebben bovendien elke dag - en steeds op dezelfde, min of meer prominente plaats - een ru briekje met 'corrections' of 'rec tificaties', zoals wij dat in Ne derland noemen. Als je als lezer in Nederland iets gerectificeerd wil hebben moetje, bij wijze van spreken, eerst de hele redactie gijzelen, zelfs al heb je het groot ste gelijk van de wereld. In Amerika zijn ze daar heel soepel in. Daar rectificeert men zelfs eigener beweging. Wat niet wil zeggen dat de Amerikaanse kranten snel de uitgangspunten van hun artikelen zullen wijzi gen. Integendeel. Maar een fout gespelde naam, een gegeven, dat verkeerd is overgenomen, een statistiek die niet klopt, een kop ,LJ~ boven: eën artikel die iets anders zegt dan in het artikel staat, een verkeerde conclusie; het komt allemaal in de rubriek 'correc tions'. Het vreemde is nu dat die 'corrections' (en de zelfbespiege ling van de ombudsman in de Washington Post) een krant veel geloofwaardiger maken. Het brengen van nieuws en het over dragen van opinies gaat er weei als mensenwerk uitzien. Journa listen zijn niet langer supermen sen die nooit een fout kunner maken. En nog afgezien daar van: bijna niets is absoluut, zelf; de gedrukte waarheid niet. De Washington Post besteed: in haar zaterdagse editie boven- Door Jo WIJnon dien speciale aandacht aan inge zonden stukken die over he doen en laten van de krant zei: gaan. De redactie betracht daar bij de wijsheid die stukken zei den of nooit van een onder schrift of een commentaar tl voorzien. Men gunt de lezer zijr mening en gaat niet met hem re detwisten om hem - daarbi dankbaar gebruik makend var een welversneden pen of van hei twijfelachtige recht op het laat ste woord - nog even een extrr por tussen de ribben geven Toch zijn de brieven die lezers over hun eigen krant schrijver vaak weinig complimenteus. Zt bevatten zeer steekhoudende doordachte en zelfs overrompe lende argumenten die het bewijs leveren dat ook buiten de redac tielokalen van de krant nog wel eens wordt nagedacht, iets dal sommige journalisten voor vol strekt onmogelijk houden. Mijn liefde en respect vooi Amerika is deels gebaseerd op de manier waarop de krant mei haar lezers omgaat. De demo cratie werkt hier echt, soms zelfs nog beter dan in Nederland, waar we ons toch graag op de alleenverkoop van openheid en tolerantie laten voorstaan, maai waar de kranten hun lezers - omwille van zoiets betrekkelijks als het gelijk - afkatten, waai men een journalist een rectifica tie als het ware door de strot moet persen en waar kranten door een vreemde koudwater vrees worden bevangen als ze zelf in hef 'mè'iïws komen en dus over zichzelf moeten schrijven. Men lijkt hier terecht te dena- ken dat wie zo nu en dan het vermanend vingertje heft, zo flink moet zijn een forse tik op datzelfde vingertje te accepte ren. Bovendien lijken veel re dacties op het standpunt te staan dat wie zijn lezers niet res pecteert, nooit de pretentie mag hebben een goede krant te ma ken. PEKING (DPA/RTR) - Meer dan 740 mensen zijn om het leven gekomen als gevolg van de watersnood in de Chinese provincie Sichuan. Na omvangrijke aardverschuivingen worden veel mensen vermist. Duizenden bewoners zijn dakloos geworden. Naar het persbureau Nieuw-China meldt, bestaat het gevaar dat de miljoenenstad Wuhan onder water komt te staan. Meer dan 100.000 mensen werken met man en macht om de dammen te versterken. WENEN (DPA) - Een bijeenkomst van een anti-Iraanse Kur- dengroepering in Wenen is in een bloedbad geëindigd. Twee mannen en een vrouw werden door schoten in het hoofd ge dood, zo heeft de politie meegedeeld, en een derde man raakte zwaargewond. Twee van de doden zijn Kurden. Het staat nog niet vast of de doden het gevolg zijn van een con flict tussen de deelnemers aan de vergadering of dat een bui tenstaander een aanslag heeft gepleegd, aldus minister van binnenlandse zaken Franz Löschnak. MADRID (AFP) - De commissie voor de godsdienstvrijheid van het Spaanse ministerie van justitie heeft vrijdag de Islam officieel erkend. De Rooms-Katholieke Kerk, de protestantse kerk en het joodse kerkgenootschap waren tot nu toe de enige erkende godsdiensten in Spanje. En godsdienstig genootschap heeft zo'n erkenning nodig om aanspraak op staatssubsidie te kunnen maken. Het aantal moslims in Spanje wordt geschat op 200.000. BRUSSEL (AP) - Bij het Belgische plaatsje Saint-Hubert, 130 kilometer ten zuidwesten van Brussel, is een F-16 gevechts vliegtuig neergestort. De twee piloten hebben zich met hun schietstoel weten te redden. Ook op de grond zijn geen gewon den gevallen. Het toestel kwam in een bos langs de weg neer, op ongeveer 800 meter van het centrum van het plaatsje. De koepel van de cockpit kwam neer in het dorp, tussen het kerk hof en het politiebureau, maar veroorzaakte ook geen gewon den. BEIJING (AP) - De Chinese autoriteiten hebben een campagne aangekondigd tegen 'contra-revolutionaire' en pornografische publicaties. Ondertussen werd melding gemaakt van nieuwe doodvonnissen en lange gevangenisstraffen voor dissidenten. De Chinese media meldden dat activisten 'zonder genade' ver volgd zullen worden. AMSTERDAM (ANP) - Shell Overseas Investments (onderdeel van de Koninklijke/Shell Groep), de Japanse bedrijven C. Itoh en Mitsubishi en de Indonesische maatschappij Bimantara Ci- tra werken samen in de bouw van een petrochemisch complex in Tjilatjap aan de zuidzijde van Java.Naar schatting kost het omgerekend 3,2 miljard gulden. Het wordt de grootste investe ring van de Koninklijke in Indonesië, waar de groep eigenlijk is geboren. Over de belangenverhoudingen in de nieuwe onder neming wordt nog gepraat, maar volgens Shell zal Shell Over seas Investments naar verwachting deelnemen voor 57 procent.

de Stem | 1989 | | pagina 5