JRMR la u niet Tennisclub haalt 'drempel' weg Fokveedag Kloosterzande: goede kwaliteit Bestem Weinig nieuwe woningen nodig in toekomst Ossenisse in de ban van het Zomerfeest Tennistoernooi van Kloo sterzande opnieuw goed bezet GOEDKEURING POLIKLINIEK EN PROJECTBEGROTING SNEL VERWACHT neeleman oekje over dementie. SIRE' PASTORIEDIENSTEN EXAMENS PLAATSELIJK NIEUWS All DE STEM VAN ZEELAND 2 ZATERDAG 15 JUL11989 REGIONALE WONINGBOUWVERENIGING ZEEUWSCII-VLA ANDEREN VOORZICHTIG - particulieren HULST - Meteen na de zomervakantie zal het licht óp groen worden gezet voor de realisering van een medisch en sociaal centrum (MSC) in het voormalig ziekenhuis van Hulst. verteren lept een band, ter.„ Ziekenfonds I ie de eerste verschijnselen nerKeni. srveel verwarring voorkomen. Zeeuws-Vlaams Kamerkoor op televisie Weekenddienst Stem-redactie Bouwteam Twee gewonden bij verkeersongeval op rijksweg 61 'TE VEEL MENSEN DENKEN DAT HET ENKEL VOOR LEDEN IS' Heikant Eerste prijzen T22 L. riek om te zoenen dankje, jubileum, receptie, orte, verloving, overwinning, ëmen, Abraham, openbare maar door, mag best eens in it en wel op de pagina n. Moeilijk is dat niet en duur zijn. Prijs per regel of kolom tote regel verplicht a f 2,63. en van een foto of afbeelding it van 35 x 45 mm rekenen wij islag. Overige tarieven op niet contante betaling wordt sten berekend. Foto's worden serd. Bel 076-236442 of geef 'gen vóór plaatsing af bij één [toren. Schriftelijke opgaven ens 2 dagen vóór plaatsing us 3229, 4800 MB Breda opgaven worden uitsluitend |indien naam en adres bekend pn uw betaling bijgevoegd is. ons het recht voor teksten laf van redenen te weigeren, [sver klachten bereiken over de ekst behoudt de uitgever zich voor om de naam van de jtgever bekend te geven. rilglngsnleuw* op 2 kolom op donderdag Van onze verslaggever AXEL - Grote aantallen nieuwbouwwoningen zullen in de komende jaren niet worden gebouwd door de Regionale Woningbouwver eniging Zeeuwsch-Vlaan- deren. „De daling van de bevolking en de verwachting dat zich vrij wel geen nieuwe bedrijven in de regio zullen vestigen, nopen de verhuurders tot een zeer voorzichtig beleid", zo schrijft de Regionale in zijn jaarver slag 1988. Ook de lage rente- stand van dit moment, die het aantrekkelijk maakt voor ve len zelf een eigen woning te verwerven, noopt de bouwver eniging tot voorzichtigheid. Door de mindere animo voor een woningwetwoning kampte de vereniging afgelopen jaar met een leegstand van 1,75 pro cent, wat een flinke derving van de huuropbrengsten met zich meebracht. Naast leeg stand kent de bouwvereniging ook het verschijnsel van huu rachterstand. Hoewel de ach terstand procentueel gezien niet zo hoog is als elders in het land, moet niettemin nog bijna 139.000 gulden huur geïncas seerd worden. „Een te hoog niveau", staat te lezen, „en voor velen niet ac ceptabel. Een scherp incassobe- leid is zonder meer noodzake lijk. Indien goede afspraken met de nalatige huurder niet meer te maken zijn en wij ons gekweten hebben van een opti male sociale taakvervulling, zal uitzetting van de huurder als enige maatregel resteren. Veelal laten huurders het niet tot een gerechtelijke ontrui ming komen door kort van te voren zelf de woning te verla ten, meestal zonder achterla ting van het nieuwe woon adres". De bouwvereniging verkreeg vorig jaar 39 vonnis sen tot ontruiming van de wo ning, in vijf gevallen moest daadwerkelijk hiertoe worden overgegaan. De lage rentestand van de laatste j aren heeft de bouwver eniging geen windeieren ge legd. Hoog rentende leningen werden omgezet in laagren- tende en het verschil ging in de kas van de vereniging. Zo ont stond voor 1988 een voordelig exploitatieresultaat van 5,3 miljoen gulden. Het bedrag wordt toegevoegd aan de alge mene bedrijfsreserve, die nu een saldo van 22,6 miljoen ver toont. bar nog oiteerd. -Pierre, borrel 19.00 &an de Hei- GETROUWD Angelique Colijn en Gert-Jan Neels, 13-07- '89, Terneuzen. MSC Hulst krijgt groen licht Van onze verslaggever Dat is de overtuiging van interim-manager J. Huurman, die denkt dat er nu niets meer fout kan gaan. Zeer binnenkort is volgens hem maar het uitzicht op realise ring van het MSC is nu concre ter dan ooit. Zo mogelijk nog concreter is de goedkeuring van het schets- plan voor de buitenpolikliniek, die nu ieder moment verwacht wordt. „De concept-goedkeu ring circuleert nu op het minis terie rond om te worden voor zien van de nodige handteke ningen", weet Huurman. Zodra ook de staatssecretaris zijn krabbel zet kan met de bouw kundige aanpassingen van het Hulster ziekenhuisgebouw worden begonnen. HOERA Vanaf vandaag weet pa waar Abraham de mos terd haalt. Proficiat. Ma, Jolanda, Edwin en Wen- die. De Stem, 076-236911 een brief van de staatssecreta ris te verwachten, waarin wordt gemeld dat de projectbe groting voor het MSC kan wor den betaald uit een extra be drag op het 'tarief' van het zie kenhuis De Honte in Terneu zen. Daarbij wordt een con structie bedacht waarbij het MSC als een soort bijzondere functie aan het ziekenhuis wordt toegevoegd. In de praktijk fungeert het ziekenhuis dan als kassier en sluist vervolgens de centen door aan de stichting MSC of aan de verschillende instanties die aan het MSC meedoen. De projectbegroting voorziet in een bedrag van ongeveer 550.000 gulden gedurende drie jaar. Daarmee moet de eerste- lijnszorg versterkt worden. 0m de hele zaak af te ronden Is nog volgens Huurman nog overleg nodig tussen Zieken fonds, particuliere ziektekos tenverzekering en de zieken- huisgroep. „We zitten in de va kantieperiode, dus dat overleg zal over de zomermaanden heen getild worden. Het is na tuurlijk een tegenvaller dat het allemaal zolang geduurd heeft, ■v *£5 g ren dat iemand de hoorn van de telefoor :eerd vasthoudt. Een onschuldige ver- eel goed mogelijk. Maar bij oudere menser s ernstigers kunnen gaan. Misschien een :ginnende dementie. Zeker wanneer zulte voorkomen, in dementie is zo geleidelijk, dat vaak wat er aan de hand is. Als iemand echt rare ■ep op de werkelijkheid kwijtraakt. En M meer aankan. ;ou beter geliolpen zijn wanneer de zif end. In een derde van de gevallen zijn i een vroeg stadium met succes te bel)® ige gevallen bestaat op dit moment nog rr door de juiste verzorging is er toch gr<# reid of gekke vergissingen zouden bij orf ementie kunnen wijzen. Wees er alert of iurf er over te praten. En waarschuw in e een verraderlijk ziekteproces dat veel w aar als we de verschijnselen eerder hei'W in staat om.te helpen. intie leest u in een gratis boekje dat wij u 'oe" u deze bon in een gefrankeerde enveloppe p/a Postbus 1, 3417 ZG Montfoort. Wilt u postzegels plakken voor de verzendkosten Leeftijd: nor ili! bliul in .sjimwivvrrkinu mei di» «Siicbtiitë ing klcA-K«"'H Van onze correspondent AARDENBURG - De NCRV- televisie maakte in april opna men in de St.-Baafskerk te Aardenburg van het Zeeuws- Vlaams Kamerkoor. Deze beel den worden zaterdag 15 juli uitgezonden in het programma Weerklank. Naast het Zeeuws-Vlaams Ka merkoor treden ook het Ter- neuzense Kamerkoor en een in strumentaal ensemble op. Het Zeeuws-Vlaams Kamerkoor, onder leiding van dirigent Phi lip Sierens, zingt in dit pro gramma Alta Trinita Beata, Call to Remembrance o Lord van R. Farrant en Ave Maria van F.Liszt. Voor redactionele aan gelegenheden, niet voor advertenties of be zorgklachten, kunt u dit weekeinde contact op nemen met Eugène Ver- straeten, 01140-16755. Zondagmiddag 01150- 18924. B.g.g. 01153^ 1534. Vooruitlopend op het goede nieuws heeft de stichting MSC deze week al een planning op gezet wat er nu te doen staat. De bedoeling is in september een bouwteam te formeren dat de plannen besteksklaar gaat uitwerken. De verwachting is dat het overigens nog twee jaar zal duren voor de verbouwing gereed is. Van onze correspondent TERNEUZEN - De tractor bestuurder F. S. uit Sluiskil raakte donderdagavond laat bij een verkeersongeval op rijksweg 61 ernstig ge wond. De man reed met zijn voertuig in de richting Ter- neuzen en ging op een gege ven moment zijn voertuig keren. Daarbij kwam hij in botsing met een personen auto bestuurd door A. de M. uit Terneuzen. Door de klap van de aanrijding kantelde de tractor en kwam S. daaronder bekneld te zitten. Beide bestuurders moesten per ambulance worden overge bracht naar het streekzieken huis De Honte in Terneuzen. Het verkeer op de rijksweg vond enige tijd hinder van het ongeval en werd door de ge meente politie van Terneuzen enige tijd over één rijbaan ge leid. Ook de materiële schade aan beide voertuigen was aan zienlijk. Voorzitter Jan Wijnacker greep deze week zelf de tang om het bord 'Verboden toegang voor onbevoegden' te verwijde ren. 'Dat schrikt te veel mensen af, vindt hij. - foto oe stem/cor j. de boer Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - Tennis is een nog steeds groeiende sport. Een bal letje slaan is leuk, maar net zo aar dig is het als er af en toe eens wat belangstellenden naar de verrich tingen komen kijken. Dat vindt men ook bij de tennisclub Hontenisse in Kloosterzande, waar door gaans weinig publiek langs de banen is te vinden. De oorzaak zat hem tot nu toe, zo meent het bestuur, in een vermanend bordje 'verboden toegang voor onbe voegden' bij de ingang van het tennis park. „Wij hebben de indruk dat het mensen vaak afschrikt om eens een kijkje te komen nemen", zegt vice-voor zitter Jan Wijnacker. Hij greep deze week de tang om het bord te verwijde ren. Wijnacker hoopt dat dit de belangstel ling zal aanwakkeren voor het komende week te verspelen jaarlijkse open Kloos- terse Windtoernooi. „De hele week zijn er wedstrijden in alle klassen. Dit jaar hebben we voor het eerst ook een toer nooi voor B-spelers en dat betekent dat er op onze banen redelijk hoogstaand tennis te zien zal zijn". De tennisclub is vast van plan de drempelvrees voor belangstellenden weg te werken. „Mensen mogen gerust het terrein op. We hebben zelfs een mooie zitgelegenheid met terrassen. Wat we ook willen is de mensen laten kennisma ken met de tennissport. Grote toernooien worden op de televisie druk bekeken, maar zelf eens naar het tennisveld gaan gebeurt nog veel te weinig. Daarbij leeft onder mensen die niet zelf actief tennis sen nog teveel het idee dat tennis een eli- tesport zou zijn. Niets is minder waar. Daarom willen we dat belangstellenden zelf eens komen kijken. Er is altijd iemand aanwezig om de nodige uitleg te geven". KOERSBAL - Aan de koers- balwedstrijd van de ouderen bond in Heikant deden 30 be langstellenden mee. Uitslag: 1. mevr. Weemaes en dhr. De Bot, 2. mevr. Van Goethem en dhr. Bouvrie. PASTORIEDIENSTEN Voor geestelijke bijstand In het weekeinde is onderstaande pas torie te bereiken. OOST-ZEEUWSCH-VLAAN DEREN Hulst, Hontenisse en Koewacht - Van zond. 12 u. tot maand. 24 u. Past. J. v.d. Heijden, Clinge, tel. 01140-12230. KANAALZONE Terneuzen, Philippine, Axel, Westdorpe, Sas van Gent, Zuid- dorpe - Van zond. 12 u. tot dinsd. 12 u. Past. E. Erpelinck, tel. 01158- 1661 EINDHOVEN - Technische Hogeschool, elektrotechnisch ingenieur, G.A.F.R. Biesbroeck, Hulst Van onze verslaggever OSSENISSE - Het dorp Ossenisse maakt zich op voor de inmiddels traditioneel geworden zomerfeesten op zaterdag 22 juli. De activiteiten, op touw gezet door het organisatiecomité Hof ter Nesse vinden plaats in en om het gelijknamige verenigingsge bouw. Er is een programma in elkaar gezet met activiteiten die zowel jong als oud moeten aanspreken. De jeugd kan zich bezig houden met onder meer een grabbelton, enveloppentrekken en beschuit versieren. Nieuw is een beurs van speelgoed en rommel van 13.00 tot 17.00 uur. Wie wat wil verkopen kan gratis een standplaats in nemen op het terrein bij het verenigingsgebouw. Tijdens het feest komen ook de schutters en gaaibollers aan hun trekken. Immers, er is voor beide disciplines, die om 14.30 uur beginnen, alvast honderd gulden prijzengeld beschikbaar. Tijdens de feesten draait het rad van avontuur op volle toeren en kunnen belangstellenden hun geluk beproeven bij tritsen en sportraden. Ter versterking van de inwendige mens worden wafels gebakken. Het feest wordt om 21.00 uur afgesloten met een dansfestijn. De muzikale begeleiding is in handen van The Telstars. Van onze tennismedewerker KLOOSTERZANDE - Voor de zesde keer gaat de komende week het tennistoernooi in Kloosterzande van start. Orga nisator Robert Asselman mag zich gelukkig prijzen dat het aantal inschrijvingen stabiel is gebleven. „We mogen niet mopperen als je ziet dat de meeste toernooien te kampen hebben met een te rugloop. Wel moeten we con stateren dat het gelijktijdig spelen met het toernooi in Aar denburg voor ons nadelen heeft, met name in de hogere categorieën. Het is ons niette min toch gelukt voor het eerst een B-categorie bij de heren te krijgen", aldus Asselman. De B-heren gaan van start op een schema van acht. In to taal zijn er vier B-spelers, aan gevuld met even zoveel C-spe- lers. De finalisten van het toer nooi te Hulst, de Belgen Harry van Gooi en David Hans, zijn ook in Kloosterzande de te ver wachten finalisten. Ronald van Remortel en de Belg Fhilip de Guytenaer zijn de andere twee verwachte halve finalisten. De C-categorie bij de dames moest men wegens te weinig inschrijvingen laten vervallen. Bij de heren van deze sterkte neemt Dethlef Pieters uit Vo gelwaarde de eerste plaats in. Reggie Lambert werd als tweede geplaatst vóór Gerard Kouwijzer en Michel Verberk- moes. De D-categorie kent zo wel bij de heren als bij de da mes een splitsing in leeftijd. In de jongste categorie bij de he- SjPWOg ZUIDWEST-NEDERLAND Kantoren [emeuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 8 80-12.30/13.30-17.00 uur. "edactle Jerneuzen: Rein van der "e™ (editie-chef), Romain r bamme, Frank van ^doten, Lianne Sleufjes, dnald Verstraten, Cor de (sport)0to)' T°n K°0men facteur) JanSen(Pr°VinCie tli'St;5ugene Verstraeten tP v. editiechef), Harold de Advertentie-exploitatie inspecteur Zeeland: 32feté,el°9- Van onze verslaggever KLOOSTERZANDE - De veertiende fokveedag in Kloosterzande is gisteren een succes geworden. Niet alleen werden er zeventig stuks rundvee aangevoerd, maar ook de kwaMteit van de dieren was volgens de keurmeesters bijzonder goed. De organisatie had het dit keer getroffen met het weer. Vorig jaar regende het pijpestelen, maar gisteren scheen een groot deel van de dag het zonnetje. Dat lokte redelijk wat belang stellenden naar het fokveedag- terrein aan de Hulsterweg. Algemeen kampioen van de fokveedag werd Bertha 400 van Mts. Vinke uit Hengstdijk, die gisteren met een groot aantal prijzen ging slepen. Zo werd Bertha 400 ook kampioen bij de oudere koeien en veroverde Bertje 338 de titel bij de melk- vaarzen. De kampioensrozet bij de beste stieren ging naar Ad Et van P. Riemens uit Hoek. Zijn Dina 32 kreeg de titel voor de koe met de beste uier. De eerste prijzen in de ver schillende categorieën gingen naar: Melkvaarzen, hoogstens 6 maanden gekalfd: Mts. Vinke, Hengstdijk, melkvaarzen hoog stens 6 maanden gelkalf en ge boren tussen 1-7-86 en 20-2-87: Iz. de Feijter, Zaamslag, melk vaarzen langer dan 6 maanden gekalfd geboren na 1-1-86: Mts. Verdurmen, Hulst, melkge vende koeien hoogstens 6 maanden gekalfd geboren tus sen 1-8-85 en 1-7-86: Mts. Vin ke, Hengstdijk, melkkoeien langer dan 6 maanden gekalfd geboren tussen 1-3-85 en 1-1- 86: P. Riemens, Hoek, melk koeien hoogstens 6 maanden gekalfd geboren tussen 1-3-84 en 1-8-85: P. Riemens, Hoek, melkkoeien langer dan 6 maanden gekalfd geboren voor 1-3-85: P. Riemens, Hoek, melkkoeien hoogstens 6 maan den gekalfd geboren voor 1-3- 84: F. de Rechter en Zn, Hulst, levensproduktieklasse 30.000 kg melk: Mts. Vinke, Hengstdijk, levensproduktieklasse 40.000 kg melk: Mts. Vinke, Hengstdijk, levensproduktieklasse 50.000 kg melk: Mts. Vinke, Hengstdijk, levensproduktieklasse 60.000 kg melk: Mts. van de Waart, Hulst. De veertiende fokveedag in Kloosterzande is een groot succes geworden. - foto de stem/cor j. de boer ren geldt Fred van Cauteren als titelverdediger. Terneuze- naar Hans Smolders neemt een tweede plaats in. Niek de Kos ter en Patrick Vervaet zijn de overige geplaatsten. Ook bij de 35-jarigen en ouder is er een titelverdediger. Hulstenaar Roland Renique wordt opnieuw in de finale verwacht. Chris Jongelie moet trachten hem van de eerste plaats af te houden. Fons Schelfhout en Ben Kint com pleteren het rijtje van ge plaatsten. Bij de dames is Loes Asselman in beide categorieën als eerste geplaatst en kreeg Connie Huis twee keer een tweede plaats toegemeten. Zondag 16 juli beginnen de partijen. De finales zijn zondag 23 juli gepland. OVERIGE PLAATSINGEN HE-E17+: 1. Eric Francken, 2. Wil- fried Apers. HE-E 35+: 1. George Bruggrave, 2. Rob de Burger. DE-E 17+: 1. Marleen Heijndrickx, 2. Georgette Burm. DE-E 35+1. Marleen Heijndrickx, 2. Marleida de Maesschalck. HD-C: 1. Hoek/Verschelling, 2. Pieters/ Langeraert. HD-D: 1. Van Cauteren/Van Cam- penhout, 2. Vervaet/De Jonge. DD-D: 1. Asselman/Mast, 2. Danc- kaert/Van Landeghem. Gd-D: 1. Mast/Erpelinek, 2. Bau- wens/Vermeulen. HD-E: 1. Mahu/Francken, 2. Mor- cus/Van Anrooy. DD-D: 1. Brum/Asselman, 2. Heij ndrickx/ Heij ndrickx. GD-E: 1. Morcus/Burm, 2. Koe- mans/Silverans. (ADVERTENTIE) foto studio BIERKAAISTR. 10 HULST TEL. 01140-13084 PASFOTO'S kleur en zwart-wit DIRECT KLAAR! Ook op zondagmiddag Vraag naar onze spaarkaart voor gratis ontwikkelen en afdrukken

de Stem | 1989 | | pagina 17