E L VEMEN? Krachttoer voor Luctor et Emergo Sylvia Stoffels optimistisch SPORT Oefenprogramma met profclubs Uitstekend debuut Picavet E N T E >zaal LEYS TOPPERS IN STERK BEZET CONCOURS DE ZWINRUITERS 'TZO! zerwaren en erie. Bestuur Luctor et Emergo DESTEM EXTRA SPORT ZATERDAG 15 JUL11989 INAAR M/V 46 - Antwerpen EERDE KUNST- EN ANTIEKVEILING fkomstig uit KE FLASH-VEILING 'HORSE-BALL' ATTRACTIEVE OMLIJSTING CONCOURS HIPPIQUE BRESKENS - De landelijke rijvereniging en po nyclub De Zwinruiters uit Nieuwvliet pakt za terdag 15 juli uit met een zeer sterk bezet con cours hippique in Breskens. Dressuur Feyenoord in Zeeland BELUST OP WINST IN EIGEN CONCOURS BRESKENS NIEUWSOVERZICHT Deelnemende verenigingen Bestuur De Zwinruiters Programma concours Breskens Dressuur voor gehandicapten Probleemloos T18 nheldsplan voor jongeren kan bij i sector Middelen binnenkort functionaris zullen behoren: |e en geautomatiseerde ntrole; knde werkzaamheden. (zoals bijv. mavo of havo; I de opleiding "administratief fentiatie documentaire Iten candidaten uit de gemeente (tijdelijke dienst voor de duur van na zal worden bezien of het I andere vorm, kan worden (and wordt in principe aangegaan an gemiddeld 32 uren werktijd en poretisch onderwijs. Ivacantietoeslag) bedraagt bij een net aanstelling in niveau 2 en een btisch onderwijs wordt per school- (gekend van f 30,--. edewerker overheid" is een leerlingwezen. De leerling- gen per week betaalde arbeid en eek theorie-onderwijs aan de fele werkzaamheden worden bepaal- ie leerling-ambtenaar wordt hierin doende vullen het praktijk- en van de opleiding elkaar aan. vergoed door de gemeente. |regelingen. waaronder variabele gericht om te voldoen aan de Wet ^mers. Belanghebbenden, zoals daarom nadrukkelijk verzocht te fctheid hebben zij de voorbeur. fiddelen, de heer F. Vergouwen of de heer N. Kooien Junctie worden verzocht hun b89 te zenden aan burgemeester en Badhuisstraat 27, 4715 CB iopland) (03)232 69 69 ns overlijden luna en de oude collectie van mr. Lathouwers >U op woensdag iige prijsreserve - zaterdag 15 juli van 14 tot 18 u. - zondag 16 juli van 10 tot 18 u. maandag 17 juli van 9 tot 12 u. maandag 17 en dinsdag 18 juli telkens om 19.80 u. stipt woensdag 19 juli om 15.00 u. stipt, tentoonstelling bij de aangestelden der zaal. s °arf 'e °Ver^ - ^nrerie &r °e-"et-ze/f Van onze paardesportmedewerker ZAAMSLAG - De lande lijke rijvereniging en pony club Luctor et Emergo uit Zaamslag staat weer voor een krachttoer, want het tweedaagse internationale concours hippique voor po ny's en paarden staat voor de deur. De voorbereidingen op dit eve nement, dat vrijdag 21 en za terdag 22 juli gehouden wordt op de terreinen van bestuurslid Rob Picavet, zijn in volle gang. Dit jaar pakt de vereniging, als een vorm van omlijsting, uit met iets extra's. Voorzitter mr. Cees Galama: „We gaan er dit jaar iets ex tra's van maken. En dat kun- QK?StUren yraven. nen we omdat we een goede hoofdsponsor hebben. Mede daardoor kunnen we met een primeur uitpakken, want za terdag in het middagpro gramma wordt een demonstra tiewedstrijd 'horse-ball' ver zorgd." Captain Guy Huismans uit Sint-Niklaas, naar Belgische begrippen een routinier in deze tak van de paardesport, vult aan: „Wij zijn bijzonder ver heugd dat we deze uitnodiging mochten ontvangen. Daarmee krijgt Luctor et Emergo een primeur in Nederland en wij kunnen op die manier onze sport promoten. Deze sport be staat momenteel twee jaar in België en we hebben nu vier clubs. Het is afkomstig uit Frankrijk waar het al zo'n tien jaar gespeeld wordt en waar men al een heuse competitie heeft. Eigenlijk ligt de baker mat van deze sport in Afghani stan." „Het wordt gespeeld door twee teams van zes spelers te paard in een wedstrijd die twee keer tien minuten duurt. De rustpauze is drie minuten. De bal, zo groot als een voetbal, waaraan zes lussen zijn beves tigd, wordt door de spelers van de grond geplukt en moet drie keer van speler verwisselen voordat er op doel geworpen mag worden. De doelen zijn verticaal opgestelde ringen met een diameter van een meter. De spelers hangen als het ware op zij van de paarden en daarvoor zijn de stijbeugels onder de buik van het paard aan elkaar verbonden." Marion Naudts uit Belsele, speelster uit het team, gaat verder in op de details: „Het is enorm spectaculair. De spelers zijn beschermd met valhelmen en knie- en beenbeschermers. Ook de paarden zijn met knie een beenbeschermers uitgerust. Twee scheidsrechters, nu nog afkomstig uit het Franse Rijs- sel, omdat er in België nog geen scheidsrechters opgeleid zijn, en een lijnrechter zorgen dat alles volgens de regels verloopt. Het Hors-ball wordt gespeeld op een veld van dertig bij zestig meter." Naast deze publiekstrekker zijn er natuurlijk de reguliere wedstrijden. Luctor et Emergo- secretans Nout de Feyter: „Vrijdag komen de pony's, zo'n 250 combinaties, aan het ver trek. Die hebben de mogelijk heid om twee dresuurproeven te rijden. Dat is tevens de voor selectie voor de Z-dressuur en het Z-springen en die strijden om de Vliegende Hollander penning. Zaterdag komen 350 combinaties bij de paarden in actie. Naast de Zeeuwen zijn er ook combinaties present uit Noord-Brabant en België. Ook dan is er voor de dressuurcom- binaties de mogelijkheid een tweede proef te rijden en gel den deze wedstrijden als voor selectie voor het provinciale kampioenschap dressuur, men nen en springen. Voor de M- en Z-klasse over het klassiek en jachtparkoers wordt er strijd geleverd om de Vliegende Hol lander-trofee." Hippisch festijn in Breskens De club van voorzitter Henk Tazelaar en actieve vice- voorzitter Anton Stoffels is dan voor het laatst te gast op het terrein van recreatiepark Schoneveld in Breskens. Daar moet De Zwinruiters vertrekken, omdat men plaats moet maken voor de bouw van bungalows. Anton Stoffels: „We zijn echter in onderhandeling met de ge meente Oostburg en die onder handelingen verlopen zeer goed. Zoals het er nu naar uit ziet hebben we volgend seizoen de beschikking over een eigen ruitersportterrein, grenzend aan manege Riemens, de thuis haven van De Zwinruiters. Daar kan in de toekomst niet alleen De Zwinruiters gebruik van maken, maar ook bijvoor beeld de Stichting Promotie Hippische sport West- Zeeuwsch-Vlaanderen met vooral Joop de Jonge en Henk van Hanegem als grote gang makers. De toekomst ziet er wat dat betreft zonnig uit." Zaterdag dus voor het laatst ruitersport van niveau op het terrein van recreatiepark Schoneveld. In Breskens ko men maar liefst zo'n 500 combi naties aan de start, afkomstig van 26 verenigingen uit Zee land en Brabant. In totaal 200 spring- en 300 dressuurcombi- naties. De complete Zeeuwse top is van de partij en dat is niet zo verwonderlijk. Immers, voor de Z-klassers in de dres- suurwedstrijden, de M- en Z- klassers springen en L- en Z- klasse voor vier- en achttallen, betekent 'Breskens' tevens een voorselectiewedstrijd voor het Zeeuwse kampioenschap. Dat Zeeuwse kampioenschap wordt voor de paarden op 5 augustus bij De Haringruiters in Bier vliet gehouden en de pony's ko men op 26 augustus bij de Rui tersportvereniging Axel in ac tie. Bij de pony's in de Ml-dres- suurklasse zijn Carolien de feyter met Rapid Star van Luctor et Emergo en Linda Pluymers met Peper van De Paardebloem de te kloppen combinaties. In de M2-klasse spitst de strijd zich toe tussen Sheilla van Troost met Anna bel van Luctor et Emergo, Mar- joke van Strien met Taufan van Noord-Beveland en Han- nelore de Feyter met Coldstar van De Kleppertjes. In de Z- tóasse pony's, meetellend voor het Zeeuws kampioenschap is Nicolle Slabbekoorn met Siri van De Paardebloem duidelijk favoriet. Een drietal troeven in de NH- uressuurklasse bij de paarden, w weten Eppo Roovers met Consul van De Paardebloem, Renate Mahu met Elfe van De Honteruiters en Annemarie Braet met Copper Clown van r® Zwinruiters. In de M2- Wasse zullen Nicole Slabbe koorn met Censor van De Paardebloem, Frank Dieleman j?et Ramires van de Axelse Oranjeruiters, Suzan Malcorps e' Bonvivant van de organi- s®oide Zwinruiters en haar 'ubgenote Sylvia Stoffels met ken 3 de dienst gaan uitma- In de Zl-klasse paarden gaat e meeste belangstelling uit oar het optreden van Ineke v-ysouw met Beau en Patrick Do ^8' "jet Silven, beiden van l Oranjeruiters uit Axel en PPo Roovers met Promora van De Paardebloem. In de Z2- krijgt de onverslijtbare joutimer Cees Steendijk met T J van Zuid-Beveland af te tin ï60 met zware concurren tie nStaande uit Arna Lauret feri anda van De Zwinrui- cTm arina de Fouw met Ti- I iA, ,van De Haringruiters en van n Goossens met Vosco van Oranjeruiters Axel. 'n de W-klasse springen po ny's een tweetal sterke toon aangevende combinaties, na melijk Jeroen Burm met Bianca van Hulst en Brigitte de Jonge met Harold van de orga niserende Zwinruiters. In de Z- klasse, uiteraard meetellend voor de Zeeuwse titelstrijd, zal de strijd zich vooral toespitsen tussen Mariska Boone met Meivin van Noord-Beveland en Leontien Vermeulen met Tils Jippie van De Haringruiters. Een interessante bezetting in de M-klasse springen paarden met als belangrijkste troeven voor de overwinning: Izaak van Eyzeren met Attent van De Weelruiters, Peter Kommers met Aquilon van het Brabantse Prins Karei, Paul Burm met Cupido van Hulst, Luc Corne- lissens met Vazal van Hulst en Jan Noordhoek met Boeme rang van De Zwinruiters. Een uiterst sterk veld in de Z-klasse paarden, waarin men gelijktijdig in actie komt in de voorselectiewedstrijd voor het Zeeuws kampioenschap. Het rijtje favorieten liegt er niet om: Luc Sa vat met Bolando van De Zwinruiters, Sandy den Exter van Noord-Beveland die met drie paarden - Tristan, Rapsodie en Domingo - naar Breskens komt, Piet Huige met Waldon van De Weelruiters, Tanja Kommers met Donau en Dingemanse F van Prins Karei, Peter Kommers met Beau- champ van Prins Karei (Peter Kommers komt in de Z2-klasse ook in actie met Ros en Vidal) en Inge Quist met Wagner van de organiserende club. Kortom, een deelnemersveld dat garant staat voor hippische strijd van topniveau. De ruiter sportliefhebbers kunnen dan ook volop aan hun trekken ko men in Breskens zaterdag. ARNEMUIDEN LEWEDORP - De eredivisieclub Feyenoord speelt op maandag 17 juli tegen de zaterdagtweedeklasser Ar- nemuiden (19.00 uur) en op za terdag 22 juli tegen de zondag vierdeklasser Lewedorpse Boys, eveneens om 19.00 uur. In de Feyenoord-selectie zullen bekende spelers opdraven, zo als Joop Hiele, Sjaak Troost, Ton Lokhof f en John Metgod. Ook de nieuwkomers Steve Wasiman, Piet Keur, Jan Mul der en John de Wolf zijn van de partij. Sylvia Stoffels, de amazone van De Zwinruiters, die zaterdag in Breskens graag wil toeslaan in de M2-dressuurklasse. Op de foto samen met haar paarden Bolivia en Calypso. - foto de stem/cor j de boer Van onze paardesportmedewerker TERNEUZEN - Sylvia Stoffels is belust op winst in het concours hip pique van De Zwinruiters, dat za terdag op het terrein van recreatie park Schoneveld in Breskens wordt gehouden. Voor 'eigen publiek' wil de charmante Terneuzense amazo ne, al jarenlang lid van De Zwinrui ters uit Nieuwvliet, graag toeslaan in de M2-dressuurklasse paarden. De 19-jarige Sylvia, pas afgestudeerd aan de Interacademie Teachers in Mid delburg, waar ze een secretaresse-oplei ding volgde, steekt met haar paard Boli via in puike vorm. „Ze heeft al een in drukwekkende erelijst bij elkaar gere den in de afgelopen jaren," zegt vader Anton Stoffels, vice-voorzitter van De Zwinruiters, enthousiast. Tot op 17-ja- rige leeftijd was Sylvia Stoffels actief met haar pony Cora. „We vormden een ideale combinatie. Met deze pony kwam ik uit in de L-klasse springen en de Z- dressuurklasse. Dressuur heeft altijd mijn voorkeur gehad. Spring wedstrijden doe ik ook wel aan mee in de lagere klas sen, maar ik prefereer de dressuur." Het eerste paard waar ze op over stapte was Victor, een 6-jarige schim mel. „Dat bleek echter geen succes. Het paard was veel te wild voor me. Ik heb er toen echt voor gestaan er definitief een punt achter te zetten. Mijn vader heeft me echter over kunnen halen door te gaan. Via de goede contacten met Suzan Malcorps, de instructrice van De Zwin ruiters van wie ik veel geleerd heb, kon den we Bolivia kopen. Een kei van een schimmel bij kt achteraf. Ik ben heel blij dat ik heb doorgezet en niet gestopt ben. Met Bolivia heb ik al aardige successen geboekt. Kom momenteel uit in de M2- dressuurklasse en heb nog vijf winst punten nodig om naar de Z-klasse te kunnen promoveren. Dat hoop ik zo snel mogelijk te kunnen bewerkstelligen," zegt Sylvia Stoffels enthousiast. Een mooi succes waar ze over spreekt is dat ze er al enkele keren in geslaagd is om haar eigen instructrice, Suzan Malcorps, een begrip in het Zeeuwse dressuurwe- reldje en ook ver daarbuiten, te kloppen tijdens regionale concoursen. Sylvia Stoffels is ook in de Ll-dres- suurklasse actief met Calypso, een paard dat ze samen met haar vader berijdt. Elke avond is Sylvia wel actief aan het trainen met Bolivia. Voorts iedere don derdagavond in manege Riemens in Nieuwvliet. Tevens is ze actief met het achttal van De Zwinruiters. Een achttal dat jaarlijks wel goed is voor de Zeeuwse titel en onze provincie verte genwoordigt tijdens de nationale kam pioenschappen, de Levade te Apeldoorn. Sylvia Stoffels: „Ik zou het leuk vinden als ik dit jaar voor het eerst zelf mee kon doen in Apeldoorn. Als we met De Zwin ruiters de Zeeuwse titel pakken moet dit mogelijk zijn. Ik zal er alles aan doen dat te realiseren. Eerst wil ik echter een goed figuur slaan in Breskens zaterdag. Als ik voor eigen publiek de concurren tie achter me kan houden is dat uitste kend voor het zelfvertrouwen. Aan mijn inzet zal het zeker niet liggen." Van onze paardesportmedewerker ZAAMSLAG - Het bestuur van de landelijke rijvereniging en po nyclub Luctor et Emergo heeft de volgende samenstelling: voor zitter Cees Galama, vice-voorzitter Jac de Feyter, secretaris Ar- nout de Feyter penningmeesteresse Karin Bruggeman, wedstrijd- secretaresse Lia Tollenaar en de bestuursleden Ronald de Badts, Paul Lion en Rob Picavet. BRESKENS - Aan het concours hippique van de landelijke rij vereniging en ponyclub De Zwinruiters uit Nieuwvliet, dat za terdag 15 juli op het terrein van recreatiepark Schoneveld zal worden gehouden, wordt deelgenomen door de volgende ver enigingen: De Zwinruiters, Noord-Beveland, De Haringruiters, Dijkrui- ters, De Paardebloem, Luctor et Emergo, Graeve Jan, Dyoni- sius, Zuid-Beveland, Oranjezon, De Scheldestad, Braanjen- hoek, Gouwe Reyers, De Honteruiters, De Vroonruiters, Vlaan- dertse Ruiters, Seros, De Weelruiters, Hulst, Oranjeruiters Moerstraten, De Kleppertjes, Oranjeruiters Axel, Walcheren, Manegevereniging, Prins Karei, Prins George en de West-Bra bantse Ruiters. BRESKENS - Het bestuur van De Zwinruiters staat borg voor de organisatie van het concours hippique dat in Breskens wordt gehouden. Dat bestuur is als volgt samengesteld: Henk Tazelaar voorzit ter, Anton Stoffels vice-voorzitter, Joke van Doeselaar secreta resse, Bram de Hullu penningmeester en de bestuursleden Ben Boidin, Cecile Bert en Johan Buize. BRESKENS - Het programma voor het concours hippique van De Zwinruiters in Breskens ziet er zaterdag als volgt uit: 09.00 uur: aanvang individuele dressuur paarden en pony's. 09.30 uur: springen paarden B-klasse in de hoofdring en sprin gen pony's B-klasse in de bijring. 11.00 uur: springen paarden L-klasse. 11.30 uur: springen pony's L-klasse. 12.45 uur: springen paarden M-klasse, aansluitend Z-klasse. 13.00 uur: afdelingsdressuur 8- en 4-tallen. Dressuur gehandi capten. Voorselectie Z-dressuur voor Zeeuws kampioenschap. 13.45 uur: springen pony's M-klasse, aansluitend Z-klasse. 15.00 uur: parade. 15.45 uur: springen progressief paarden klassen B, L, M en Z. Springen pony's progressief klassen B, L, M en Z. BRESKENS - De landelijke rijvereniging en ponyclub De Zwinruiters uit Nieuwvliet zal tijdens het concours van die vereniging dat zaterdag op het terrein van recreatiepark Scho neveld in Breskens wordt gehouden ook de gehandicapten in actie laten komen. Voorzitter Henk Tazelaar van De Zwinruiters: „Dit jaar ko men bij ons concours voor het eerst ook de gandicapten aan bod. Die waren vrijwel iedere zaterdag te gast in manege Rie mens in Nieuwvliet, onze thuishaven, en wij waren van me ning dat zij ook eens in een aangepast wedstrijdgebeuren van de partij moesten zijn." Van onze sportmedewerker SAS VAN GENT - Als voor bereiding op de naderende voetbalcompetitie hebben tal van verenigingen weer een gedegen oefenpro gramma in elkaar gestoken. De wedstrijden tegen clubs uit het betaalde staan het eerst op het programma. Maandag 17 juli speelt Ame- muiden thuis tegen Feyenoord. Een dag later (18 juli) komt de Rotterdamse ploeg op bezoek bij Terneuzense Boys en zater dag 22 juli speelt Feyenoord te gen een combinatie van Lewe dorpse Boys en Nieuwdorp. Dan duurt het tot zaterdag 29 juli voordat een betaalde club zich actief laat zien in het Zeeuwse. Op die dag ontvangt Serooskerke Fortuna SC en speelt Oostkapelle tegen Excel sior. Zondag 30 juli ontvangt Zierikzee het Roosendaalse RBC. Zaterdag 1 augustus fun geert Zaamslag als gastheer van RKC uit Waalwijk en een dag later speelt Zierikzee tegen deze club. Op diezelfde avond (2 augustus) treedt IJzendijke aan tegen FC Den Bosch en op 4 augustus speelt Hoek tegen Roemenië. Daarna komen de amateursclubs hoofdzakelijke tegen elkaar in actie. Tot en met zondag 6 augustus worden nog de volgende wedstrijden gespeeld: Dinsdag 1 augustus: Zaamslag- RKC (19.00 uur). Woensdag 2 augustus: RIA- Terneuzense Boys en HVV'24- Hoek 19.00 uur), IJzendijke- FC Den Bosch (19.30 uur). Donderdag 3 augustus: Aar- denburg-Cadzand, Breskens- Terneuzen (19.30 uur). Vrijdag 4 augustus: Hoek-Roe- menië (19.00 uur), Hulsterloo- Philippine (19.30 uur). Zaterdag 5 augustus: AZW 1- AZW 2, Clinge-Terneuzense Boys, Hoek-Zaamslag, Seroos- kerke-Sluiskil, Sluis-Hoek 2 (14.30 uur), Hontenisse-W Den Hoorn (15.00 uur), toernooi Le wedorpse Boys/Nieuwdorp met deelname van Volendam, RKC, Vlissingen en FC Den Bosch. Zondag 6 augustus: Vogel waarde-Zeeland Sport, Aar- denburg-IJzendijke, SDO- Luctor'88, Terhole-Terneuzen, RIA-Hoofdplaat, Koewacht- Hulsterloo (14.30 uur), Honte- nisse-W Den Hoorn (15.00 uur), Kieldrecht-STEEN (15.30 uur). Van onze sportmedewerker HULST - Uiterst tevreden blikt Peter Picavet terug op zijn debuut in de gehele triathlon in het Belgische Middelkerke. De 33-jarige Hulstenaar mag tevreden zijn, want tussen de Belgi sche en Nederlandse top eindigde hij in de Belgian Coast Triathlon op een keurige 23e plaats. Lange tijd zat het er zelfs in dat hij zich binnen de eerste twintig zou werken, maar tijdens de afsluitende ma rathon kreeg hij een tik. „Inderdaad, tijdens de eerste twee ronden van het lopen ging het niet lekker, althans niet zoals ik gewild had. Op de koude boulevard had de wind immers vrij spel en bo vendien kreeg ik van, overi gens goedwillende, mensen wat water over me gegoten, waardoor mijn dijspieren to taal verkrampten. Na twee rondjes heb ik droge kleren aangetrokken en tijdens het slotrondje had ik nergens meer last van. Dat is dus weer geleerd. Volgend jaar als alles naar wens verloopt ben ik er weer bij en zal dit me niet meer overkomen. Hieruit blijkt dat ervaring in derge lijke duurwedstrijden een grote rol speelt." Wat dus het sterkste on derdeel had moeten zijn van de Hulstenaar, het loopwerk, werd zijn minste. Het zwem men verliep daarentegen vol ledig volgens de verwachtin gen. „Ik had voor de vier kilo meter een uur ingecalculeerd. Het werd een minuut meer, maar daar zat dan wel de tijd in voordat men op de fiets zat, dus zat ik keurig op mijn schema." Het zwemmen in de zee was voor hem nieuw, ook al had hij er zich een week van tevoren op voorbereid want voorafgaande aan zijn debuut had hij een week vakantie met gezin in de buurt van Middelkerke genomen. „Ik had al wel wat geoefend in de Westerschelde, maar dit is toch wel iets anders. Toen ik hier de eerste keer in de Noordzee ging zou een Belg met een bootje me vergezel len. Lang heeft hij dat niet moeten doen, want ik werd zo beangstigd door de hoge gol ven dat ik vrij vlug het strand weer opzocht. Een dag later hebben twee Belgiscehe triat leten me van dat complex af geholpen. Tussen hen in heb ik mijn angstgevoelens weg gezwommen." Het zwemmen was dus geen probleem. Het fietsen evenmin. Dit verliep zelfs be ter dan gepland. Piqavet: „Voor mezelf had ik een ge middelde van rond de dertig kilometer per uur gepland, maar ik draaide tussen de 34 en 35 en nog zonder proble men ook. Over de gehele 180 kilometer heb ik geen enkel probleem gekend. Wel moet ik daarbij aantekenen dat het lekker rustig weer was." Tijdens dit fietsen wist hij de andere Zeeuws-Vlaming, Hans Cornells, op ruim vijf minuten te houden. Deze twee Zeeuws-Vlamingen zorgden voor een wedstrijd binnen de wedstrijd, wat de Groedenaar met een uitstekende mara thon in zijn voordeel besliste. „Ik zag hem langszij komen en daar baalde ik even van, dat mag ie best weten. Overi gens sportief balen want we zijn beste maatjes. Een mara thon aan het einde van een triathlon is wel wat anders dan een gewone marathon lo pen, althans dat hoor ik van mijn collega's, want ik had voordien nog nooit de 42 kilo meter en 195 meter gelopen. Wel tijdens de training wat Hulstenaar Peter Picavet kijkt uiterst tevreden terug op de hele triathlon in het Belgische Middelkerke. - foto de stem/cor j. de boer duurwerk gedaan, maar nooit in wedstrijdvorm. Ik kwam nu uit rond de drie uur en twintig minuten en dat moet sneller kunnen. Daarom denk ik dat als de omstandigheden even gunstig zijn volgend jaar er een half uur van mijn eindtijd, die nu 10 uur en 14 minuten bedroeg, af kan. Ik heb veel geleerd." Wat er nu op zijn pro gramma staat? „Voorlopig geen triathlon meer. Ik heb maanden tussen de 30 en 35 uur per week, naast een vol ledige weektaak, getraind. Het levert denk ik wel een aanslag op je lichaam. Nu wil ik dit lichaam tot rust laten komen. Wel een paar fiets- loopjes misschien en de veld loopcompetitie komende win ter. Dit alles in de opbouw naar de triathlon in Middel kerke volgend jaar, want dan wil ik er weer bij zijn."

de Stem | 1989 | | pagina 13