SPORT TERZIJDE nin de mstreek oopt op PDM; Apt niet Prestatieloon op atletiekgala in Zürich Hockeyteam zonder Europees record problemen finalist UITSLAGEN fEER BESCHIKKING OYER TOPPAARD DOREEN Cornelissen weer terug bij NAC Veel belangstelling voor Kikkertoernooi Amateurs en nieuwelingen fietsen door Philippine WIELERKLASSEMENT Pieters imponeert opnieuw door Bob van Huët DE STEM SPORT 3 ZATERDAG 15 JULI 1989 STARTGELDEN VOORLOPIG AFGESCHAFT GEESTEREN (ANP) - Jan Tops maakt vandaag de landenwedstrijd van het CSIO van Twente zijn rentree in de Nederlandse springequipe. De ruiter uit Valkenswaard was na de Olympische Spelen van Seoul uit beeld geraakt door het ver trek van zijn paard Doreen. e van Halupczyk Concours hippique ln Breskens Colin Jackson evenaart Klaus Allofs twee jaar naar Bordeaux Europese titel skeet klei- duivenschutters belfort-toernooi sluis Van Pamelen in kansrijke positie NIEUWSOVERZICHT Wereldtitel schermers Sovjetunie Bengoechea geschorst wegens doping Nico Jalink naar RKC Arbeidszaken achter Ajax en Volendam VVV huurt Toine van Mierlo EN STANDEN TENNIS JEUGDTOERNOOI ANIMO Licentiehouders in Axelse cross ence-Al- kun je gsel van ptushout, en laven- euvelland en Alpen e en aan- Misschien er een kunnen neus ten- l hebben gemotori- geprodu- en. n de Al- e een re- 'hoofdstad 'e'. Cathe- de fijne de zes ben geïn- geparfu- choenen acht. Niet want oudsher looiers, en belas- ederwaren besluiten tier in de et reukwa- 'et regen- o-klimaat' rmate ge- bloemen- inmiddels Ift van de ktie in het Ipes-Mari- an het vo- 'e Musée de la Par- duidelijk ch belang maak in en nog al- drie kilo is een ton lantages is jaren be ken. In het rland van t-Tropez is te meter enwoordig en hectare e. Hoewel voorlichter de stad zich met succes inspant voor het behoud van de bloe menvelden, weten be jaarde Grassois je te ver tellen dat de projectont wikkelaars het voor het zeggen hebben. „Waar nu villa's staan, werd aan het begin van de eeuw nog jasmijn geplukt", zegt Ma rie-Christine Grosse, con servatrice van het parfu merie-museum. Maar ook van een an dere kant wordt aan de traditionele parfum-indu strie geknaagd. In 1986 le verde Grosse 250 kilo jas mijnextract, tegen ruim zes ton door Egypte. Brazi lië en India zijn door hun lage arbeidsloon geduchte concurrenten geworden. De kiloprijs extract (een paar jaar geleden rond de 15.0.00 gulden) kan er een- tiende bedragen van die op de markt in Grosse. Ge volg is dat de meeste par fumhuizen hun grondstof elders halen. „Nog een paar bedrijven respecteren de traditie en zijn ter plaatse blijven produce ren. Men ziet dat als een garantie voor kwaliteit", aldus de conservatrice. De 'compositie' van een nieuwe parfum blijkt een miljoenenzaak. Een be kend parfumhuis kan ver schillende 'neuzen' (par fum-componisten) op dracht geven hèt volgende modeluchtje te vangen. De opdrachtgever kiest, laat een fraaie naam bedenken en dan gaat het eigenlijk pas beginnen. „De helft van de kosten zitten tegen woordig in de reclame en de promotie", weet Marie- Christine. De luchtjes van vandaag zijn volgens haar minder zwaar dan tien jaar geleden. Je kunt er niet meer tegenaan leu nen. Moderne parfums zijn 'vluchtig als het leven van alledag, vluchtig en tege lijk natuurlijk'. Het is maar dat U het ruikt. Tour de France, maandag 16 juli. e Gap kent probleem riangon. De isselen ze ere steden. Apt (dat 90 westelijker n) en Bria- voor Besa- u). weten Gap ijk wel uit n want het m van het autes-Alpes ht vakan- nt van onze toeristen l nummer- -érard Ber- ct-directeur artementale Toerisme wmeer ach- de Serre Po pulair bij de nde berg- et natte en meenten in e bergland het hebben Uitgezon- vaterkracht- kleine agro- an industrie Nogal wat ten daarom s zomers be- zich om hun ters geven ze lelopen win- itastrofe. We lijks sneeuw Bernard. De i zijn geluk- c t uit hun rslaap. Be- nvesteringen an voor de het zomer- risico's van zoen kunnen preid. gst van het st in het pro ef. Voor het van een fi- X de tijdrit ;-Merlette, de andaag en de etappe naar erd aan de tie ruim acht Hoor Gap ko- een paar ton i bij. „Alles .et natuurlijk een hoop geld voor vier dagen", erkent de CDT- man. „Maar kijk wat er te genover staat". Hij somt op: volle hotels en restau rants, prima zaken voor de winkeliers en, het belang rijkste, een 'planetaire promotie' van de Hautes- Alpes en Apt, sorry Gap. „Er komen 20 TV-sta- tions", glundert Bernard. „Behalve de renners zullen die ook ons prachtige Al penland in beeld brengen. Op lange termijn is dit echt een buitenkansje, want op die schaal is één minuut televisie al onbe taalbaar". kond Gap zal de Tour beslist worden, zo hoopt men op het CDT. De pro motiecampagne gaat daar tenminste van uit: „Re- joignez la légende dans les Hautes-Alpes". Die le gende ligt in het verlengde van de historische derna- rages van Bobet, Coppi Behamontes en Merckx. Op de flanken van de mor gen te beklimmen Izoard (2280 meter) schreven zjl Tour-historie. „Degene die in Briangon het geel heeft is voor 95 procent de win naar van de Tour. Als Rooks of Theunisse hier, bij ons, eens zouden stun ten", droomt Gerard Ber nard hardop. In zijn ogen glinstert een zee van gele nummerborden. "et brengt hem op een roem ruchte etappe uit het ver leden. Eddy Mercks, de grote favoriet, werd finM' van zijn velgen gereden door de Spaanse berg9et' Luis Ocana. „Mercks kreeg acht minuten aan broek. Maar het pubhff had de meeste sympathy voor de onttroonde ko ning. Vooral de Belgen waren geraakt door ff malheur van hun &AV- Gedurende vijf jaar heb ben we daarna een stroom Belgen mogen ontvangen Met eigen ogen wilden2, de plekken zien waar he allemaal gebeurd was. ff Izoard was in die tijd btpfl een bedevaartsoort." Ar°* PDM, nog een klein md" keltje voor CDT. lURICH (RTR) - Het atle- liekgala in Zurich gaat over jp prestatieloon. De organi- ;atoren willen af van start- gelden. jp de Grand Prix editie op 16 mgustus zal het systeem van lonorering aan de hand van de ,errichtingen worden geintro- juceerd. Promotor Brügger hield gis- Jan Tops terug in equipe T14. teren in Zürich zijn gehoor voor, dat de prijzenpot gevuld is met 250.000 dollar, ruim een half miljoen gulden. Het prij zengeld zal worden aangepast aan de prestatie. „Iedere atleet die presteert, is zeker van een bepaald bedrag. Maar niemand zal vlug rijk worden". Brügger heeft het voorne men een winnaar te belonen met 4000 dollar, de tweede met 3000, de derde met 2000 en de vierde in passende gevallen met 1000 dollar. „Met dit sys teem menen wij vooral de min der bekende atleten een dienst te bewijzen. De vedetten ko men altijd wel aan hun trek ken". Brügger heeft niet het idee dat hij het betalen van start- gelden voorgoed kan uitban nen. „De sterren hebben hun vaste prijzen, maar die kunnen we wel verminderen door over te gaan op prestatieloon". Prestatieloon is niet geheel nieuw in de atletiek en ook niet in Zürich. Daar werd in het verleden voor elk wereldrecord steevast 25.000 dollar uitge keerd. Tops, in Seoul met de zevende plaats beste Nederlander naast Jos Lansink, heeft inmiddels weer de beschikking over het paard. De Argentijnse ruiter Martin Jlallo, bij wie het dier terecht «as gekomen, had Doreen niet meer nodig, Tops daarentegen er om te springen. De eige naar, de Mexicaan Alfonso Ro- mo, stemde toe in een wisseling van de ruiters. In Geesteren keerde Tops met Doreen terug in de ring. Bondscoach Nooren, ge plaagd door een gebrek aan 'e combinaties, nam Tops onmiddellijk terug in zijn se lectie. De 28-jarige ruiter hoefde zijn paard niet eens meer te zadelen voor de tweede kwalificatie-rubriek, die giste ren werd gehouden. Rayma- kers en Lansink, eveneens ze- van hun plaats, behoefden evenmin een proeve van be kwaamheid af te leggen. Slechts Laarakkers en Voorn vochten om het laatste ticket voorde landenwedstrijd. Laar akkers won. Geen rentree in de ploeg der halve van Voorn, wiens schor sing van een jaar voor landen- wedstrijden na zijn desertie in Aken net was afgelopen. De stylist uit Knegsel, die wel rijdt voor Nederland maar niet com- KIRN (DPA) - De Pool Ha lupczyk (21) heeft de Ronde van Rijnland-Palts op zijn naam gebracht. Zijn leiderstrui kwam gisteren in de tiende en laatste etappe niet in gevaar. De rit van Witt- lich naar Kirn over 134,6 kilo meter werd gewonnen door de Oostduitser Raab. Beste Nederlander in het al gemeen klassement werd Bouwmans met de 19de plaats °P 4.22 achter de winnaar. 10de etappe: 1. Raab (DDR) 134,6 km in 3.45.02,2. Lud- mg (DDR), 3. Rich (BrD), 4. An dersen (Den), 5. Chiriarski (Sov), Halupczyk (Pol), 16. Van de "in, 21. Den Bakker, 24. Bouw mans, 28. Janssen, 49. Kokkelto ren z.t., 66. Theus 1.51. Sjndstand: 1. Halupczyk (Pol) «■09.12, 2. Vivien (Fra) 0.49, 3. ™ag (BrD) 1.14, 4. Stenersen 1.28, 5. Schleicher (BrD) 19. Bouwmans 4.22, 21. Den Bakker 4.24, 24. Van de Vin 4.34, «■Kokkeltoren 4.38, 51. Janssen i, 61. Theus 46.44. municeert met de bondscoach, had er begrip voor. „Ik was in feite slechts beschikbaar bij gebrek aan betere combinaties. De terugkeer van Tops en mo gelijk ook Van der Schans ma ken mijn aanwezigheid in de ploeg niet noodzakelijk". Voorn vindt Nugget niet direct het aangewezen paard om de pro blemen in de top op te lossen. De tweede kwalificatie-wed strijd was een ramp, zelfs voor de doorgewinterde paarde- sportliefhebber. Maar liefst 36 combinaties keerden terug voor de barrages, waardoor de bijna drie uur durende rubriek een gebed zonder einde werd. Nick Skelton, erkend prijsrij- der uit Groot-Brittannië won na een lange zit, de onbekende young rider Bernadet Nijhof uit het nabij Geesteren gelegen Wierden werd verrassend beste Nederlandse met de negende plaats. Nationaal kampioen Marcel Dufour slaagde er niet in zich te kwalificeren voor de Grote Prijs van Twente. UITSLAGEN Internationaal springparcours Kies uw Lijn: 1. Wauters (Bel) Ty- phanny 0-55,04, 2. Philippaerts (Bel) Adora 0-55,68, 3. Voorn (Ned) Rasputin 0-56,32, 4. Martinez de Irujo (Spa) Flaming Star 0-63,66, 5. Young (VSt) Beltast Child 0-64,52, 6. Bussu (Ita) Royal Sun 0-66,84, 7. Nagel (BrD) Üruquay 0-67,43, 8. Moejoersoen (Ita) L'As de Cha-' beaiidiere-0-68,69, 9- Mallo (Arg) Brillante la Silla 0-69,29, 10. Taken (Ned) Zaragossa 0-70,16. Nationaal springconcours tabel A: 1. Lansink Libero 0-40,78, 2. Zoer Walando 0-41,37, 3. Taken Voila 0- 44,25, 4. Dufour 007 0-44,72, 5. Tops Activate 0-44,73, 6. Dufour Simply Magic 4-41,05, 7. Zoer Wendela 4- 43,12, 8. Voorn Rasputin 4-43,18, 9. Van der Schans Special 4-43,36, 10. Lankester Emigrant 4-45,28. Internationaal jachtspringcon- cours: 1. Gabathuler (Zwi) Grand Seigneur 65,44 seconden, 2. Romp (Ned) Wagenaar 66,82, 3. Morris (VSt) Dirty Dancing 69,18, 4. Von Buchwaldt (BrD) Lausbub 70,85, 5. Becker (BrD) Lexington 71,40, 6. Tazzer (Mex) Brewster 71,48, 7. De- laveau (Fra) Olympe du Tertre 72,80, 8. Schewe (BrD) Otto 72,95, 9. Michael Whitaker (GBr) Redwings 73,14, 10. Hendrix (Ned) Decision 73,16. Tweede kwalificatie-wedstrijd Grote Prijs van Twente, progres sief springconcours, tabel A, 1,50 meter, na barrage: 1. Skelton (GBr) Serenade 0-25,54, 2. Philippaerts (Bel) Dorothee De Kalvari 0-25,87, 3. Nicolas (Fra) Palestro 0-27,79, 4. Heffer (GBr) Viewpoint 0-28,0, 5. Bologni (Ita) Woockok 0-28,86, 6. Charles (GBr) Domino 0-28,98, 7. Puricelli (Ita) Condor 0-29,91, 8. Al- barracin (Arg) El Categorico 0- 30,09, 9. Nijhof (Ned) Treffer 0- 30,12, 10. Johannpeter (Bra) Heart- braker 0-30,32. ^an onze sportredactie KALLO - De Zeeuws-Vlaamse itersportliefhebbers kunnen weekeinde volop aan hun ekken komen. Zaterdag kun- en ze terecht in Breskens, tioM ?p ^et ^rrein van recrea- Park Schoneveld een provin- aai concours hippique - dres- j en springen - voor paar- d en pony's wordt gehouden, ■condag 16 juli staat er in het Igische Kallo, vlak over de S* de omgeving van «W-Namen, een sterk bezet ma unt °UrS °P het Program- hii V. dressuurprogramma om ?.PZe zu'derburen begint al do jP uur 's morgens en in snrï daguren wordt het wegprogramma afgewerkt. Ton Cornelissen (midden) tekent zijn contract voor NAC. Links commercieel mana ger Boelens, rechts NAC-bestuurslid Ton Stoof. - fotocoirviveen Van onze sportredactie OOSTERHOUT - Ton Cornelissen is weer terug bij NAC. Gisteravond be reikte de spits, die een Grieks avontuur zag mislukken, een overeenkomst met een duur van een jaar met de' Bredase eerste divisieclub. Tijdens een vriendschappelijke wedstrijd van NAC tegen een amateur-streekelftal gisteravond op Camping 't Haasje in Ooster hout ondertekende Cornelissen de verbinte nis. Algemeen directeur Hans Verel van NAC toonde zich gisteravond verheugd met het aanblijven van Cornelissen bij zijn club. „Eigenlijk is Cornelissen nooit bij ons weg geweest". zo stelde Verel terecht vast! Het oefenduel .eindigde in een 1-O-overwinning voor NAC dankzij een treffer van Wariny van Gils. Maandag (19.00 uur) speelt NAC in Rijsbergen tegen Go Ahead Eagles. LONDEN (DPA) - Colin Jackson heeft tijdens Grand Prix-atletiekwedstrijden in Londen zijn Europese re cord op de 110 meter horden geëvenaard. De Brit won gisteravond op de baan van Crystal Palace voor 22.000 toeschouwers het num mer in 13,11 seconden. Dat was exact gelijk aan zijn Europese toptijd van 1988 in Sestrière en de beste wereldseizoenprestatie in dit jaar. Jackson versloeg in Londen zijn landgenoot Jarrett (13,31) en tweevoudig Olym pisch kampioen Roger King dom (13,34). MADISON (ANP) - Nederland heeft zich gisteren in Madi son (VSt) probleemloos voor de finale van het hockeytoer- nooi om de Intercontinental Cup geplaatst. In de halve eindstrijd won Nederland met 5-1 van het door de Ne derlander Obe Postma gecoachte Frankrijk, dat verrassend de laatste vier had bereikt. Bij de rust was het 3-1 voor Oranje, dat zondag in de eindstrijd tegen de winnaar van het duel India-Ca nada moet spelen. Bovelander (2), Van 't Hek, Van den Honert en Weterings zorgden voor de Nederlandse treffers. Van 't Hek bracht zijn totaal in dit toernooi op negen doelpunten, waarmee hij topscorer is. Halve finale: Nederland-Frankrijk 5-1 (3-1). 1. Van 't Hek 1-0, 11. Bovelander (sc) 2-0, 14. Van den Honert 3-0, 30. Viala 3-1, 39. Bove lander (sc) 4-1, 55. Weterings 5-1. Scheidsrechters: Lalla (Zim) en Nash (GBr). Toeschouwers: 150. Nederland: Leistra; Bovelander; Kooijman, Crucq, Brinkman (51. Poortenaar); Siderius (51. Parlevliet), Delissen, Diepeveen; Wete rings (56. Veen), Van 't Hek en Van den Honert. BORDEAUX (AFP) - Klaus Allofs heeft in Frankrijk een contract voor twee jaar getekend bij Bordeaux, de club van onder anderen technisch directeur Ray mond Goethals en spits Piet den Boer. De voormalige aanvoerder van het Westduitse nationale team had het bij landskampioen Olympique Marseille niet meer naar zijn zin. „Ik verlaat Marseille met pijn in mijn hart", verklaarde de 32-jarige Allofs gisteren in Bordeaux. „Mijn relatie met voorzitter Bernard Tapie werd steeds slechter. Het is daarom beter dat ik vertrek. In finan cieel opzicht lever ik niets in. Ik zie in Bordeaux een nieuwe uitdaging. Ik weet zeker, dat ik ook daar zal slagen". ZAGREB (ANP) - De natio nale mannenploeg heeft de Europese titel kleiduiven- schieten onderdeel skeet veroverd. Het drietal Swinkels, Van Iepe ren en Dompeling schoot giste ren in Zagreb 441 van de 450 kleiduiven uit de lucht. De Tsjechische ploeg werd tweede met 438 treffers. Voor de mannenploeg bete kende het de tweede Europese titel. Eerder had het team al eens in het Italiaanse Monteca- tini het kampioenschap ver overd. De prestatie in Zagreb betekende een verbetering van het Europese record. Van het drietal was Eric Swinkels het best op dreef. Hij schoot 148 keer raak en miste slechts 2 duiven. De schutter uit Best loopt al jaren mee in het skeet. In het Olympisch toernooi van Montreal 1976 won hij zilver. Henny Dompe ling uit Badhoevedorp raakte 147 duiven, Kick van Ieperen uit Lopikerkapel 146. In de indivuele rangschik king staat Swinkels na zes ron den van 25 duiven op de derde plaats. Dompeling neemt de ze vende positie in, Van Ieperen de tiende. Er volgen zaterdag nog twee ronden van 25. Eindstand skeet voor landenteams: 1. Nederland (Swinkels, Dompe ling, Van Ieperen) 441 Europees re cord, 2. Tsjechoslowakije 438, 3. Frankrijk 435. Van onze tennismedewerker SLUIS - Jolanda van Pamelen heeft zich in een kansrijke positie gespeeld in het Belfort-tennistoernooi te Sluis. 'j1 de poule bij de dames Cl moet de beslissing brengen. Het wekte zij een 6-4, 6-2 zege op plaatsingsschema bij de heren Danielle van Zweeden, en eer- eer deze week wees zij Anne- ®arie Rademaker gedecideerd tong met 6-2,6-0. Zowel Andrea Hamelink als inemarie Rademaker schre- en tot nog toe een zege op hun aam. De laatste partij tussen an Pamelen en Hamelink D17+ is volledig verstoord. Al leen de eerste geplaatste Cees Kommers is nog volop in de strijd, terwijl ook Walter van Bockel goed is voor een goede klassering. Hij wist zich inmid dels te plaatsen vooi' de halve finales, evenals Johnny Bleij- enberg. Van Bockel behaalde een twee sets-overwinning op Johnny Blackman van 6-3, 6-4, terwijl Bleijenberg met 6-2, 7-5 zegevierde over Rudy de Lijser. In de ronde daarvoor Van Boc kel gewonnen van Menno Leeuwenburg met 6-1, 7-6 en Bleijenberg had het gemakke lijk tegen Piet Baas, die van wege een blessuren na een 2-4 achterstand moest opgeven. Bij de heren Cl plaatste Jeroen Everling zich bij de laatste acht. Met 7-5, 6-1 versloeg hij Menno van den Hout. UITSLAGEN Heren enkel Cl, tweede ronde: Je roen Everling-Menno van den Hout 7-5,6-1; Dames enkel Cl: Jolanda van Pame- len-Daniëlle van Zweeden 6-4, 6-2; Annemarie Rademaker-Daniëlle van Zweeden 6-3,6-3; Heren enkel D17+, diefde ronde: Mi chel Lison-Karel Leenhouwers 6-1, 6-2; Walter varl Bockel-Menno Leeuwenburg 6-1, 7-6; Rudy de Lij- ser-Mike van Pamelen 6-3, 1-6, 6-3; Johnny Bleijenberg-Piet Baas 4-2 walk-over voor Bleijenberg; Walter Musson-Cor Baas 6-2, 6-3; Frans Hamelink-Tim Robijn 6-4,5-7,7-5. Van onze tennismedewerker AARDENBURG - Het door tennisvereniging SJEF te Aardenburg te houden Kikkertoernooi mag zich in een grote be langstelling verheugen. Liefst 70 partijen meer dan vorig jaar staan in het planningsschema opgeno men. Evenals vorig jaar kent het toernooi een B-schema zowel bij de heren als bij de dames. Het aantal inschrijvingen bij de dames bleef echter steken op twee. „Moet je dat dan door laten gaan?" vroeg Paul Scherbeijn zich af. „We heb ben toch gemeend dit te moe- ten doen. Het kan wellicht een stimulans zijn voor de volgende jaren," aldus Scher beijn, die deel uitmaakt van de wedstrijdleiding. Dit bete kent dat Martine van Maarle- veld en Mirjam Brakman de laatste dag van het toernooi acte de presence zullen geven. Bij de heren ontving men 12 inschrijvingen. De beide fi nalisten van vorig jaar, Tim van Dijk en Mark Albers, zijn er dit jaar niet bij. Mike Si mon en Tim van Veldhoven worden deze keer getipt als mogelijke tegenstanders van elkaar in de finale. Patrick Marteijn en Coen Dobbeleir zijn de andere B-spelers op het schema dat voorts wordt gecompleteerd door Cl-spe lers. Bernd van Quekelberghe uit Sas van Gent wordt als eerste getipt bij de Cl-heren. Zijn Terneuzense clubgenoot Jeroen Everling, onlangs winnaar van het toernooi in Axel, bezet de tweede plaats. Wolfgang Fensky en Menno van den Hout zijn de overige geplaatsten. Bij de C2-heren voert Phi lippe Haldermans het 16 na men tellende schema aan. Mario Leenhouwers, Tony Seen en Jake Trapman ma ken het rijtje van geplaatsten vol. Andrea Hamelink en Francesca Adriaansens wer den in deze volgorde ge plaatst bij de C-dames. OVERIGE PLAATSINGEN HD-B: 1. Simon/Van Veldhoven, 2. Petiet/Marteijn. HD-C: 1. Tielmanns/Van den Hout, 2. Fensky/Fensky. GD-C: 1. Adriaansens/Fensky, 2. Van Pamelen/Van Heelsbergen. Van onze sportmedewerker PHILIPPINE - In het mos seldorp Philippine strijden maandag 17 juli de nieuwe lingen en de amateurs. De spits wordt afgebeten door de nieuwelingen die een koers over ruim 40 kilome ter moeten rijden. De meeste aandacht gaat na tuurlijk uit naar de verrichtin gen van de amateurs. Frank Gommers en Ab Verplanke rij den voor eigen publiek en zul len ongetwijfeld alles uit de 'kast' halen om hoog te eindi gen. De amateurs vertrekken om 19.00 uur voor een wedstrijd over 80 kilometer. Heddy Nieuwdorp, Peter Mol, Peter en Nico van de Klundert, Toine den Braber, Vester Aarts, Rob Bijvank, Kees Jonkers, Mario van Vlimmeren, Tonnie Moo- nen, Patrick van Passel en Francois Franse zijn favorieten voor de overwinning. De organisatie had ook graag nationaal kampioen Maarten den Bakker aan het vertrek gekregen. „Misschien moeten we eens terug naar vroeger. Toen legden we al en kele renners vast die vooraan in de Omloop van de Braak man hadden gereden," aldus Johny Spuessens. Ondanks deze afwezigheid is er een sterk deelnemersveld op de been gebracht. Om 17.30 uur vertrekken dertig nieuwelingen. Daaron der de Zeeuws-Vlamingen Wilmar van de Berghe, Derk Jan Franse en Zwartelé. Waar schijnlijk komt Jean Pierre Gödde ook naar het mossel dorp. De echte favorieten moe ten gezocht worden bij de Bra banders die talrijk vertegen woordigd worden. Amateurs: 1. M. van Vlimmeren (Hoeven) 464 punten, 2. H. Rovers (Roosendaal) 352, 3. N. van de Klundert (Hoogerheide) 279, 4. J. de Crom (Hoogerheide) 225, 5. K. Jonkers (Oud Gastel) 206, 6. P. Barten (Zevenbergen) 202, 7. F. Franse (Kwadendamme) 198, 8. V. Timmer mans (Putte) 188, 9. R. Bijvank (Axel) 169,10. P. Raas ('s-Heerenhoek) 164,11. P. van Passel (Sluiskil) 155,12. B. Kuijten (Waspik) 152,13. A. de Bruijn (St.-Willebrord) 148,14. T. van Loon (Zegge) 135,15. H. Roepen (Oudenbosch) 136. Junioren: 1. W. Bastiaansen (Hoogerheide) 218 punten, 2. M. Verwij- meren (Breda) 186,3. R. Leeuw (Steenbergen) 165,4. M. Korten (Steen bergen) 156, 5. A. Pijnenburg (Oosterhout) 153, 6. P. Konings (Roosen daal) 152, 7. W. Maas (St.-Willebrord) 137, 8. R. Bogaert ('s-Gravenpol- der) 112, 9. M. Polvorosa (Roosendaal) 111, 10. M. van Hees (Zundert), 11. H. Loonen (Breda) 106, 12. R. Diepstraten (Gilze) 105, 13. J. Blijle- vens (Rijen) 102,14. M. Roks (Standdaarbuiten) 99,15. T. Schalk (Gal- der) 80. Nieuwelingen: 1. J. van de Klundert (Hoogerheide) 294 punten, 2. P. van der Velde (Heerle) 279, 3. F. van der Zande (Putte) 262,4. R. Oom- ens (Etten-Leur) 236, 5. D. Raadtgever (Roosendaal) 196, 6. J.P. Gödde (Goes) 172, 7. J. van Zunderd (Ossendrecht) 171, 8. G. Swagemakers (Kruisland) 149, 8. D. Franse (Westdorpe) 133,10. R. Lijbaert (Sluiskil) 132, 11. P. Jongeneelen (Oudenbosch) 131,12. J. van der Pluijm (Goes) 126,13. J. Laurijssen (Rucphen) 124,14. G. Romme (Made) 96,15. L. van der Ploeg (Nieuwdorp) 89. DENVER (AFP) - De sabelschermers van de Sovjetunie heb ben in Denver (VSt) voor de vijfde keer in successie het we reldkampioenschap voor landenploegen veroverd. In de eind strijd werd de Bondsrepubliek, die voor het eerst sinds 193? weer een medaille op dit onderdeel veroverde, met 9-2 versla gen. Olympisch kampioen Hongarije stelde teleur. De ploeg vie! buiten de prijzen. De strijd om het brons ging verloren teger Frankrijk; 5-9. RIO DE JANEIRO (RTR) - De Uruguayaanse voetbalinterna tional Fabio Bengoechea is voor twee jaar uitgesloten van alk wedstrijden, die direct onder de verantwoordelijkheid van de internationale federatie FIFA vallen. De middenvelder were betrapt op het gebruik van verboden stimulerende middelen ir het toernooi om de Zuidamerikaanse beker voor landenteams. Na de eerste wedstrijd van Uruguay, met 0-1 verloren var Ecuador, werd Bengoechea, die een half uur voor tijd was inge vallen, door het lot aangewezen voor de dopingcontrole. In zijr urine werd een te hoge concentratie van cafeïne aangetroffen. WAALWIJK (ANP) - Nico Jalink, de middenvelder van For- tuna Sittard, heeft vrijdag zijn handtekening gezet onder eer contract, dat hem voor één jaar bindt aan RKC. RKC heeft het bedrag op het 'prijskaartje' dat aan spits Ad var de Wiel hangst nog niet veranderd. De vraagprijs is nog altijc iets meer dan een half miljoen gulden. FC Twente zou belang- stellende-op-afstand zijn, indien het aantrekken van de 23-ja- rige Joegoslavische aanvaller Frane Bucan van Hajduk Split niet haalbaar zou blijken. DEN HAAG (ANP) - Het bestuur van de Stichting Arbeidsza ken Betaald Voetbal staat achter Ajax en Volendam, die Hon gaarse spelers willen contracteren. De Stichting heeft het mi nisterie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid een positiel advies uitgebracht over het verlenen van een werkvergunning aan Pal Fischer en Peter Vermes. Op het verzoek van Haarlem voor Dennis Purperhart is nega tief geadviseerd. Purperhart, Surinamer, heeft al bij Haarlem gespeeld op amateurbasis, maar voldoet niet aan de voorwaar den, die gesteld worden voor het verstrekken van een vergun- )o JWhS'i sn:.-.rCT r. VENLO - De Venlose eerste-divisieclub VW heeft gisteren voor één seizoen de 31-jarige Toine van Mierlo van het Belgi sche Harelbeke gehuurd. De club uit België, verleden jaar naar de derde nationale gedegradeerd, bleek niet bereid de ex-inter national (één interland) te verkopen. Harelbeke mag tot Van Mierlo's 35ste jaar een transferbedrag eisen. Van Mierlo, die zich binnenkort vestigt in Belgische grensge meente Hamont. heeft al twee weken op proef meegetraind met de selectie van VW, Die kennismaking beviel beide partijen. Toernooi van Boston Derde ronde: Agassi (VSt) - Moir (ZAf) 6-1 6-2, Wilander (Zwe) - Arias (VSt) 3-6 7-5 6-4, Yzaga (Per) - Duncan (VSt) 6-4 6-2, Ber ger (VSt) - Luna (Spa) 6-3 6-2, Gomez (Ecu) - Dyke (Aus) 4-6 7-5 7-6 (7-5), Jaite (Arg) - Perez-Rol- dan (Arg) 6-3 6-3, Bengoechea (Arg) - Johnson (VSt) 6-4 6-4, Ar- rese (Spa) - Braasch (BrD) 6-3 7-6 (7-1). Van onze tennismedewerker TERNEUZEN - Dethlef Pieters heeft gisteren opnieuw van zich doen spreken in het sterk bezette jeugdtennistoernooi van Animo in Terneuzen. sels-Wes van Erp 6-3,6-4; Meisjes enkel tot en met 12 jaar, halve finales: Chantal Reuter-Eva Jongepier 6-3, 6-0; Nadine van de Walle-Freekje Maas 7-6,7-6; Jongens enkel tot en met 14 jaar, halve finales: Arjan Poulissen- Matthijs Speelman 5-7, 6-1, 6-3; Sijmen de Lange-Rogier van Duijn 6-4,6-3; Meisjes enkel tot en met 14 jaar, halve finales: Willemien Schu- trops-Henriëtte van Aalderen 6-3, 6-1; Lili Mostard-Carine Plas 6-3, 6-4; Jongens enkel tot en met 16 jaar, halve finales: Ralph Scholten-Co- lin Papp 6-1, 6-1; Dethlef Pieters- Jeroen Snijders 2-6,6-4,6-0; Meisjes enkel tot en met 16 jaar, halve finales: Helena Hörder- Reina Kloosterman 7-6, 3-6, 6-1; Nancy Smit-Willemien Schutrops 6-1,6-3. Bij de zestienjarige jongens plaatste hij zich voor de finale en deed dat op indrukwek kende wijze. De tweede ge plaatste Martij n Jonkers werd zijn slachtoffer in de kwartfi nale. Nadat Pieters de eerste set verloor, herstelde hij zich goed, en wist in het vervolg van de partij beide sets met 6-2 binnen te halen. Op de weg naar de be geerde finaleplaats was Lim burger Jeroen Snijders zijn te genstander, nadat deze had af gerekend met de Zweed Carl Johan Wilen. Ook tegen Snij ders zag Pieters de eerste set verloren gaan, en ook nu weer pakte hij vervolgens een ruime 5-2 voorsprong in de tweede set. Een voorsprong, die even in gevaar kwam, toen zijn tegen stander naderde tot 5-4. Pieters eiste niettemin een derde set op, die hij rustig uitspeelde: 2- 6,6-4,6-0. In de finale duelleert hij te gen favoriet Ralph Scholten, die de Zweed Colin Papp met 6- 1, 6-1 terugwees. Verrassingen waren er voorts bij de veer tienjarige jongens, waarbij de eerste geplaatste Matthijs Speelman het niet redde in de halve eindstrijd tegen Arjan Poulissen: 5-7, 6-1, 6-3. Hij komt vandaag in de finale uit tegen Sijmen de Lange. UITSLAGEN Jongens enkel tot en met 12 jaar, halve finales: Robbert Nagtzaam- Rob Bakker 6-3, 6-2; Peter Wes- Van onze motorsportmedewerker AXEL - Op het Axelse Smitschorrecircuit wordt zaterdag 15 juli de zevende ronde van de strijd om de RES-motorcrosscompetitie verreden. Wegens de afgelasting van de BLB-wedstrijd die zondag in Beveren verreden zou worden, staan naast de gebruikelijke klassen ook de licentiehouders op het programma. Het start schot voor de eerste manche klinkt om 14.00 uur.

de Stem | 1989 | | pagina 11