Van Vlimmeren pakt vijfde zege SPORT Twee keer goud voor Gregory Lede OVERLEG GRAF, EVERT, LINDQVIST EN NAVRATILOVA NAAR HALVE FINALES Revanche voor Daniëlle de Schepper Arbiters schorten acties op tot 1 november Wielertoerist teruggezet naar 8e plaats Wimbledon STOP BIJ ONZE SHO! Harold Schipper winnaar tennistoernooi in Goes DE STEM SPORT 3 WOENSDAG 5 JUL11989 Maradona wil weer weg LONDEN - De oudjes onder de dames doen het weer best op Wimbledon. Een dag voordat de laatste acht heren vandaag gaan uitmaken wie er naar de halve finales gaan, zijn de namen in het laatste kwartet dames gisteren ingevuld. 'i Foutenfestival Lachers Alle Toyota modellen in vot Puinhoop in en om Braziliaans elftal van DORST Van de Velde praat met Algeri Slechte start militairen bij WK Twee miljoen gulden voor volleyers Volleyers zetten Frankrijk opzij Den Haag wil niet betalen voor Hoekman Tennistoernooi Drive van star Van der Velden wint in Zierikze DEN HAAG/BRUSSEL - ring blijft fel tegenstander Westerschelde. De Vlaamse bare Werken, Sauwens, Brussel aan minister Sm Waterstaat) laten weten. Sfeerverlichting beschadigt auto's v: T14 Door Peter Snelders WESTDORPE - 'Zij zaten erbij en keken er naar'. Zo kan de dadendrang van de Zeeuwse renners tijdens de 37ste wielerronde van Westdorpe aangeduid wor den. En daarmee wordt vooral het moment halverwege de wed strijd bedoeld. Toen gingen ze vental Brabanders aan de haal en reageerde geen enkele streekrenner. Rudy van Vlim meren zou 'het karwei' afron den. Bij een premiespurt wist het zevental Henny Rovers, Frank Timmers, Mario en Rudy van Vlimmeren, Henry Biemans, Niels van de Elzakker en Theo Akkermans een klein gaatje te forceren. Het sein van de ge routineerde Henny Rovers: 'ga door,' was niet aan dovemans oren gericht, want direct sloeg het zevental de handen ineen. De Zeeuwse inbreng schitterde door afwezigheid. Het heeft er veel van weg dat momenteel weinig Zeeuwse renners zich met de Brabantse kopstukken kunnen meten. Toch rees er bij supporters van de streekfavorieten enige hoop toen geruime tijd het ver schil van veertig seconden, tus sen de kop- en de achtervol gende groep van elf renners, stabiel bleef. Maar toen voor hen duidelijk werd dat de be slissing gevallen was, liep het verschil in de slotfase nog vrij snel op naar ruim anderhalve minuut. De leidersprijs was voor Frank Timmers in het goed be volkte Westdorpe. Daar werd geen strijd voor geleverd. Wel voor de eindzege. Niels van de Elszakker probeerde het in de slotronden enkele malen, maar werd steeds teruggehaald. De spurt moest uitsluitsel brengen en daarin toonde Rudy van Vlimmeren zich net iets sneller dart Theo Akkermans. Bij de nieuwelingen ging de zege naar Peter van de Velden uit Heerle. UITSLAGEN Amateurs: 1. R. van Vlimmeren (St.-Willebrord) 90 kilometer in 2.14.34, 2. Th. Akkermans (Nieuw- Vossemeer), 3. N. van de Elzakker (Hoogerheide), 4. M. van Vlimme ren (Hoeven), 5. H. Rovers (Roosen daal), 6. F. Timmers (Prinsenbeek), 7. H. Biemans (Hoeven), 8. R. de Vrieze (Goes) op 1.31, 9. J. Sehroe- vers (Arnemuiden), 10. R. Bijvank (Westdorpe), 11. E. Vereecken (Hulst), 12. P. van de Klundert (Hoogerheide), 13. V. Timmermans (Putte), 14. J. Gelens (Sprundel), 15. J. Fortrei (Breskens), 16. P. Mol ('s- Gravenpolder), 17. C. van de Sande (IJzendijke), 18. P. van Hulle (Sas van Gent), 19. A. de Braber (Fij naart), 20. C. Hoefnagels (Clinge). Nieuwelingen: 1. P. van de Velden (Heerle) 45 kilometer in 1.21.37, 2. M. Schijvenaars (Oudenbosch), 3. M. Rommens (Rilland-Bath), 4. L. van de Ploeg (Nieuwdorp), 5. D. J. Franse (Westdorpe), 6. J. P. Gödde (Goes), 7. R. Rozenveld (Numans- dorp), 8. J. van de Klundert (Hoo gerheide), 9. I. van Geloven (Til burg), 10. J. van de Pluym (Goes), 11. J. Duinkerken (Yerseke), 12. M. Verwaal (Roosendaal), 13. D. Koek (Bergeijk), 14. J. Ridderbos (Grijpskerke), 15. W. van de Berghe (Axel). Dames-junioren: 1. S. Albach (Ensdijk), 2. S. de Vries (Rotter dam), 3. A. Loofs (Eindhoven), 4. N. van Vlaanderen (Oudenhoorn). Oudj es doen het weer best NAPELS (AFP) - In het vraag en antwoordspelletje gaat-hij -wel-of-gaat-hij -ni et-weg, heeft Maradona op nieuw gescoord. In het Ita liaanse sportdagblad Gaz- zetta dello Sport smeekt het Argentijnse wonderkind Napoli hem te laten gaan. „Ferlaino (voorzitter Napoli), doe me een plezier en verkoop me aan Olympique Marseille", luidde de oproep van Marado na. Na het winnen van de UEFA-beker had de Argentijn, momenteel met de nationale ploeg in Brazilië voor het toer nooi om de Copa America, nog verklaard in Zuid-Italië te blij ven. Nog geen week later barstte het geruchtencircuit los. Zijn flirt met Tapie, bezitter van de Franse club, leek aan vankelijk op niets uit te lopen. Napoli hield Maradona aan zijn contract, dat nog tot 1993 loopt. Maar in Brazilië heeft de kleine ster het circus weer in werking gezet. De reden is de benoeming van een nieuwe trainer, Bigon, bij zijn huidige club. Maradona was daarin niet gekend. „Wat moet ik bij een vereni ging die dergelijke beslissingen zonder mijn instemming neemt? Ik ben niet meer gemo tiveerd bij Napoli. Het publiek heeft geen vertrouwen in mij, van de trainer weet ik niets. Er is maar één oplossing: vertrek ken. Dat is voor beide partijen het beste. Volgend jaar, na het WK, ben ik 30. Dat ben ik bijna niets meer waard. Nu kan Na poli nog veel geld voor mij krij gen. De club moet verstandig zijn". Verrassingen bleven uit, ook al keek Steffi Graf tegen Arantxa Sanchez in de eerste set tegen een achterstand van 4-5 aan en balanceerde Chris Evert in de laatste set tegen Laura Golarsa lange tijd op het randje van de ne derlaag. zien naar een optrekje in San Diego. In die Californische ha venstad wonen zij nu nog op een zeilboot van een meter of tien lang, omdat de financiën de aanschaf van een huis in de weg stonden, maar met de ruim zeventigduizend gulden die Gretchen in Londen won kan de hypotheek nu wel aanbe taald worden. m C Steffi Graf in haar duel met Arantxa Sanchez. De West- duitse pakte haar revanche voor het verlies in Parijs van de Spaanse. - fotoanp Daarna kwam alles weer op zijn pootjes terecht. Daardoor ontmoet Graf, de nummer een, keurig volgens schema de nummer vier, Chris Evert. Al leen Navratilova, die als num mer twee pas in de finale Graf mag tegenkomen, speelt eerst tegen een outsider. Dat is de Zweedse Catarina Lindqvist die onderin het schema zover is kunnen komen omdat zijzelf de geplaatste speelsters Natalia Zvereva en Helena Sukova uitschakelde en omdat twee andere obstakels in de personen van Mary-Joe Fernandez en Gabriela Saba- tini door anderen uit de weg geruimd werden. Lindqvist, de eerste Zweedse dame die op Wimbledon ooit zover gekomen is, haalde de halve finales ih een waar fou tenfestival. Tweemaal ser veerde ze op 5-4 voor setwinst, de tweede maal derhalve ook voor de wedstrijd en tweemaal verloor ze die opslagbeurt, om onmiddelijk daarna weer terug te breken, goed voor tweemaal 7-5. Martina Navratilova had een makkie tegen haar landgenote Gretchen Magers, voorheen Gretchen Rush; 6-1, 6-2. Maar niet getreurd, want het echt paar Magers, zij is getrouwd met een student in de rechten, kan nu in ieder geval gaan uit- In het duel van de dag, de herhaling van de finale van Roland Garros, bleef de ver rassing ditmaal uit. Alleen de eerste set tussen Steffi Graf en Arantxa Sanchez was leuk, maar niet omdat er zo goed ge tennist werd. Graf pakte een 2- 0 voorsprong, maar daarna werd het een 'battle of the breaks', waarin de beide dames om en om hun opslag bij elkaar inleverden. Ook hier waren het niet de passeerslagen, maar de fouten die de punten oplever den. Op 5-4 voor Sanchez leek het echt leuk te worden, maar ditmaal liet Graf het niet zover komen als bijna vier weken ge leden in de Franse hoofdstad. Graf pakte de set met 7-5 en de kleine en razendsnelle Sanchez kon daarna lopen wat ze wilde, ze had haar kruit verschoten. Met 7-5 en 6-1 kwam er een einde aan de opzienbarende op mars van het levensgenietertje uit Barcelona, dat na afloop door Léon Krijnen een allerminst verslagen in druk maakte. Tijdens de persconferentie na afloop had ze de lachers weer op haar hand en keek ze vrolijk uit naar het volgende grote toernooi, dat van Flus hing Meadows; „gaan we eens kijken wat ik daar allemaal kan klaarmaken". Graf wordt met de dag sik- keneuriger. De eerste ver schijnselen van een vroegtij dige 'burn-out' wellicht. De Westduitse won vorig jaar zo wat alles wat er te winnen viel, inclusief de vier Grand Slam toernooien en de gouden me daille in Seoul. Men zou toch verwachten dat daarmee de druk van haar schouders ver dwenen zou zijn, maar ander zijds kan zij dit jaar alleen maar minder presteren, zeker na de Parijse zeperd waarvoor Sanchez verantwoordelijk was. Graf ontkende na afloop dat de revanche voorop gestaan had. „Een beetje misschien, maar het ging er alleen maar om dat ik beter wilde spelen dan in Parijs". UITSLAGEN vrouwen enkelspel, kwartfinales: Navratilova (VSt/2) - Magers (VSt) 6-1, 6-2, Lindqvist (Zwe) - Fair- bank (ZAf) 7-5, 7-5, Graf (BrD/1) - Sanchez-Vicario (Spa/7) 7-5, 6-1, Evert (Vst/4) - Golarsa (Ita) 6-3, 2- 6,7-5. Speelschema halve finales: Navra tilova (VSt/2) - Lindqvist (Zwe), Graf (BrD/1) - Evert (VSt/4). vrouwen dubbel, derde ronde: Schultz/Temesvari (Ned/Hon/14) - Smylie/Turnbull (Aus/8) 6-1, 6-3, Novotna/Sukova (Tsj/3) - Bolle- graf/Pfaff (Ned/BrD/12) 6-1, 6-1. NIEUWSOVERZICHT steeds grole keus uit 100 „First Class Meer k mindei SALVADOR DE BAHIA (RTR) - Het Braziliaanse voetbale| tal kan nog steeds geen goed doen bij zijn supporters. Na dei tegen Peru, maandagavond in het toernooi om de Amerikaan] voetbalbeker, werd opnieuw het aftreden van bondscoach L, zaroni geëist. Bondsvoorzitter Teixeira bleef zijn trainer ech'J verdedigen. „Zijn positie is zo sterk als een huis". Voor 15.000 toeschouwers, 10.000 minder dan bij de eerste - g( wonnen - wedstrjd tegen Venezuela, kwam Brazilië niet ink ritme. Het duel kende desondanks genoeg opvallende monJ ten. Zo werd de Braziliaan Renato al tijdens de warming.J geveld door een uit het publiek gegooid voorwerp. Renato kreeg meer klappen. Na de rust werd hij hardhanrl aangepakt door doelman Purizaga van Peru. Het kostte J doelverdediger de rode kaart, de eerste in het toernooi. BraziJ profiteerde in de slotfase niet van de meerderheid. In het begin van de tweede helft werd het duel ook nog e 25 minuten onderbroken. De stroom viel uit in het stadion v,j Salvador de Bahia. Uitslagen van de maandag gespeelde wedstrijden om de Copa Amtrf ca: Groep A: Colombia - Venezuela 4-2, Brazilië - Peru 0-0. Stand groep A: Brazilië 2-3, Paraguay 1-2, Colombia 1-2 Peru 2-1,v| nezuela 2-0. RIJSBERGEN - Johan van de Velde, de Rijsbergse wielerprJ die onlangs ontslag nam bij de ploeg van Cees Priem, is zij druk aan het oriënteren op de Italiaanse markt. De Westbrabander heeft contacten gelegd met diverse form ties, waarvan Carrera (Bontempi, Da Silva) en Malvor (BepJ Saronni, Giupponi, Piasecki) de belangrijkste zijn. Met laatstgenoemde ploeg zijn de onderhandelingen meest serieus, maar volgens Van de Velde is het nog veell vroeg om nu al met zekerheid te kunnen zeggen, dat hij in ij bij het team van sportdirecteur Pietro Algeri zal rijden. NAPELS - Het Nederlands militaire elftal is de strijd om j wereldtitel voetbal maandag slecht begonnen. Het team, i een uitstekende voorbereiding achter de rug had, werd in lil pels met 1-3 verslagen door de Verenigde Arabische Emiraterl De stand was al bij de rust bereikt. Knippenberg tekende vil voor het einde van de eerste helft voor de Nederlandse trefij Hij benutte een strafschop. De tegenstander had in de een: twintig minuten al drie gescoord. In groep A versloeg Italië Qatar met 4-0. In die wedsttij vielen drie rode en zeven gele kaarten. Uitslagen: groep A: Italië - Qatar 4-0, groep B: Verenigde Stateil Zambia 0-6, groep C: Nederland - Verenigde Arabische Emiraten 1-J| LAUSANNE (RTR) - De internationale volleybalfederaj heeft twee miljoen gulden prijzengeld beschikbaar voor de World League, de internationale competitie tussen a nationale mannenteams die volgend jaar wordt gehouden. De topteams zijn gesplitst in twee groepen. Nederland sp met Japan, China en de Sovjetunie in de ene poule. De Vel enigde Staten, Brazilië, Frankrijk en Italië vormen de andeif De beste twee van elke groep plaatsen zich voor de eindrondj die op 14 en 15 juli 1990 in Osaka (Japan) wordt gespeeld. DEN HELDER (ANP) - Het Nederlands mannen volleybalteil heeft dinsdag in Den Helder de eerste van een serie van vij oefenwedstrijden tegen Frankrijk winnend afgesloten. Ins goed gevulde sporthal De Slenk versloeg het team van Han| Brokking de nummer acht van de Olympische Spelen in l in vier sets. Oranje leverde de eerste set in met 10-15. Daanj werd de zege met 15-2,15-13 en 15-9 veilig gesteld. KERKRADE - FC Den Haag denkt Danny Hoekman gratis Roda JC te kunnen overnemen. De linkerspits, die afgelop] seizoen aan Vy V was verhuurd, werd veertien dagen gelee door de Haagse club gecontracteerd. Mondeling kwam manager Hens Coerver overeen dat RodaJl 250.000 gulden transfersom van FC Den Haag zou ontvangen Eergisteren meldde waarnemend voorzitter Henk Werk! ven van FC Den Haag dat Roda JC geen recht heeft ope transfersom. Volgens Werkhoven zou 'eigenaar' VVV Hot man een nieuwe aanbieding hebben moeten doen. Die is uitgl bleven waardoor FC Den Haag en Hoekman menen dat gaf vergoeding betaald hoeft te worden. Van onze atletiekmedewerker BERGEN OP ZOOM - Gre gory Lede was de succesvol ste Zeeuwse atleet tijdens het nationaal kampioen schap voor junioren in Ber gen op Zoom. De talentvolle B-junior van het Vlissingse Atletica won zowel het ver springen als hinkstapsprin- gen. Met name op dat laatste onder deel kwam hij sterk voor de dag met een nieuw persoonlijk record van 14.67 meter. Zijn gouden sprong bij het ver springen was 6.94 meter. Ook goud was er voor A-juniore Karen Glerum. De Vlissingse won de 1500 meter in 4.40.76. RKHAV kwam met twee zil veren medailles terug uit Ber gen op Zoom. A-junior Michel Geijsels eindigde als tweede op de 400 meter in 49.6, nadat hij zijn serie had gewonnen in de nieuwe persoonlijke recordtijd van 49.43. B-juniore Daniëlle Segers wist eveneens een zilve ren plak mee te pakken. Ze deed dit bij het discuswerpen met een afstand van 34.66 me ter. Ook met de kogel wist ze de finale te halen. Haar 12.69 me ter was goed voor een achtste plaats. Brons was er voor Ar jan de Boer van AV'56 bij de B- jongens met de discus. Zijn af stand was 41.54 meter. Zijn clubgenote en A-meisje Ma rianne Provoost werd vijfde op de 400 meter in 59.58. Christel van Waes van RKHAV eindigde als vierde bij de A-meisjes op de 3000 meter in 11.46.93. Susan van Acker van RKHAV werd achtste bij het verspringen A-meisjes met 5.44 meter. Bij de A-jongens was RKHAV vertegenwoor digd door Eddy Schwegeler en Stefan Praet. Schwegeler werd negende in zijn serie op de 3000 meter in 9.45.43 en Praet vierde in zijn serie op de 400 meter in 51.53. Bij de B-junioren ein digde Ivan Casteels als zesde in zijn serie op de 400 meter in 56.11. De Hulsterse B-meisjes Cindy van Driessche en Ines de Bliek werden respectievelijk achtste en zesde in hun serie. Van Driessche op de 800 meter in 2.35.20 en De Bliek op de 400 meter in 65.42. Het Terneuzense Schelde- sport zag A-junior Jeroen Pro voost zesde worden in de finale 800 meter in 1.58.67, nadat hij in zijn serie 1.57.8 had gelopen. B- juniore Iris Provoost werd elfde op de 300 meter horden in 49.32. B-junior Stefan Marteijn kwam drie keer in actie. Hij werd elfde op de 100 meter met 11.93, veertiende bij het ver springen met 6.03 meter en vijfde bij het hinkstapspringen met 12.81. B-junior Anné Dui- vendijk eindigde als twaalfde op de 3000 meter in 9.30.01 en liep de 1500 meter in 4.26.0. Van onze tennismedewerker GOES - Harold Schipper is winnaar geworden van het door tennisvereniging 't Halve Maantje te Goes gehou den toernooi. Hij versloeg in de finale bij de Cl-heren de als eerste geplaatste Robert Springer met 6-4 6-1. Assim El-Khattabi en Teun Melissen. Laastgenoemde eiste de eindzege op in drie sets met 4-6 6-4 7-5. De als tweede geplaatste Schipper ondervond in de halve finale van Jan Goense weinig tegenstand: 6-0 6-0. Springer had in de halve eindstrijd Chris Ver steeg met 6-3 6-4 verslagen. Verrassend was de eind overwinning bij de C-da- mes van Jolanda Franke. Als ongeplaatste was zij verantwoordelijk voor de uitschakeling van favoriete Lisette Terwiel met 6-2 6-4, waarna ook Ann de Maat tegen haar in de finale sneuvelde met 6-2 6-1. Frank Willekes voldeed in Goes aan zijn verwach tingen. In de C2-categorie had hij aanvankelijk nog drie sets nodig tegen Jan- Kees Meijers om zich voor de finale te plaalsen. Eugène de Kok, de als tweede geplaatste op dit schema, had het evenmin gemakkelijk. Alex van Eenennaam en Dennis van 't Westeinde dwongen hem tot drie sets, waarna Wille kes vervolgens in de finale toesloeg met 6-4 6-2. Bij de Dl-heren ging de finale volgensverwachting tussen UITSLAGEN FINALES HE-C1: Harold Schipper-Ro- bert Springer 6-4 6-1. DE-C: Jolanda Franke-Ann de Maat 6-2 6-1. HE-C2: Frank Willekes- Eugène de Kok 6-4 6-2. HD-C: Schipper/Reijnhout- Versteeg/Springer 7-5 6-4. DD-C: Jille/De Maat-Schol- ten/Ars 6-4 6-2. GD-C: Franke/Versteeg-Van der Vloet/Springer 5-7 6-3 6-2. HD-C2: Verduit/ Almekinders- Van Geer/Bek 7-6 6-2. HE-D1: Teun Melissen-Assim El-Khattabi 4-6 6-4 7-6. DE-D: Monique Dominicus- Sandra van Eenennaam 6-2 1-6 6-3. HE-D2: Freek Wisse-Bram Wissenkerke 6-3 6-7 6-3. GD-D1: Meerhof f/Schol ten- Van der Kuijl/Catsman 6-2 6-7 6-4. HD-D1: De Kok/Schellekens- Catsman/Van Deijk walk over voor De Kok/Schellekens, HD-D2: Boot/Schrier-Moer- dijk/Van Sabben 6-0 6-2. DD-D1: Baarends/Baarends- Van den Dries/Meerhof f 3-6 7- 5 6-4. DD-D2: Leurs/De Bat-Schee pers/Scheepers 6-4 6-4. GD-D2: Van Driel/Huis in 't Veld-Anröchte/Anröchte 6-2 4-66-3. ERIK VEREECKEN uit Hulst reed zich afgelopen weekein twee keer in de prijzen. In Boom werd hij vijfde en in Viel tiende. CYRIEL HOEFNAGELS uit Clinge klasseerde zich ook keer bij de eerste tien. In Merkelbeke werd hij tiende en in E: velde negende. COR VERVAET uit Walsoorden eindigde in Ertvelde als til de, Frank Gommers uit Philippine als achttiende. JOHN VAN DE AMEELE uit Terneuzen werd zevende in Hi zele. JOOP BROOYMANS eindigde als tweede in Branchon. ERIC VERHAGE uit Hoek reed bij de junioren naar een gende plaats in Gavere-Dikkelvenne. Van onze tennismedewerker HOEK - Daniëlle de Schep per heeft zich gerevan cheerd voor het vorig jaar geleden verlies in het Vier Dorpen-toernooi. Zij ver sloeg in de finale Annema- rie Robesin met 6-4 6-2. In de hoogste categorie bij de heren ging de titel naar Han Matthijssen, die in de finale sterker bleek dan Paul Cortvriendt. Tennisvereniging Hoek te kende dit jaar voor de organi satie van het succesvolle Vier Dorpen-toernooi. Op de parken van Hoek en Philten kregen de meeste partijen hun beslag. De finales werden volledig in Hoek afgewerkt. Voor het eerst werd er dit jaar een poule ge vormd bij de heren met speel- sterkte C2. Reggie Lambert was in deze categorie de favo riet. Vorig jaar legde hij beslag op de eerste plaats, maar dit keer ondervond hij duidelijk meer tegenstand. Lambert werd weliswaar poulewinnaar, maar struikelde daarna op het afvalschema over Paul Cortvriendt. Deze sloeg verrassend toe met een 9- 5 zege, waarmee hij zich plaat ste voor de finale. Han Mat thijssen ontdeed zich vervol gens met ruim verschil van Leonard Robesin met 14-1. In de finale tussen Cortvriendt en Mathijssen was er aanvanke lijk sprake van een gelijk op gaande strijd. De tie-break wees Matthijssen als winnaar aan, waarna deze de partij niet meer uit handen gaf: 7-6 6-1. Daniëlle de Schepper verloor vorig jaar van Annemarie Ro besin en beide speelsters waren opnieuw eikaars tegenstand ster. Robesin werd finaliste na met 8-3 gewonnen te hebben van Janny Dieleman, terwijl De Schepper haar vorm toonde via een 12-1 overwinning op Marijke Vervaet. In het finale duel bedwong De Schepper met 6-4 6-3 haar tegenstandster en stelde haar titel veilig. De inschrijvingen bij de he ren waren onderverdeeld in drie categorieën. In de tweede categorie legde Aloys Schelf hout beslag op de eerste plaats. In de finale versloeg hij Hans van den Akker met duidelijke 6-3 6-2 cijfers. Favoriet in deze categorie was Charles de Smit, maar deze haakte vroegtijdig af. Macky Edwards van Muyen bereikte de halve finale ten koste van De Smit, maar moest daarna tegen Van den Akker afhaken met 10-5. Aloys Schelfhout en Cor Deij streden vervolgens in de halve eind strijd om de andere finale plaats. Schelfhout won met 9-4 om daarna, zoals gezegd, de fi nale in winst om te zetten. In de tweede categorie bij de dames ging de eindzege verrassend naar Atie Visser. Drie sets had zij nodig in de finale tegen Janny Nouwen. In de totaalstand eindigde Hoek op de eerste plaats met 252 punten, gevolgd door Phil ten met 237 punten. Vogel vlucht werd derde met 164 pun ten, terwijl Zaamslag op de lat- ste plaats eindigde met 151 punten. UITSLAGEN ENKELSPELEN HE A-categorie: halve finales: Paul Cortvriendt-Reggie Lambert 9-5, Han Matthijssen-Leonard Ro besin 14-1; finale: Matthijssen- Cortvriendt 7-6 6-? HE B-categorie: halve finales: Hans van den Akker-Macky Ed wards van Muyen 10-5, Aloys Schelfhout-Cor Deij 9-4; finale: Schelfhout-Van den Akker 6-3 6-2. HE C-categorie: halve finales: Frans Hamelink-Jack de Braai 9- 5, Herman Nijsten-Jack Faas 9-5; finale: Hamelink-Nijsten 4-6 7-6 6- 0. DA A-categorie: halve finales: An nemarie Robesin-Janny Dieleman 8-3, Daniëlle de Schepper-Marijke Vervaet 12-1; finale: De Schepper- Robesin 6-4 6-2. DA B-categorie: halve finales: Atie Visser-Riny Rientis 6-5, Janny Nouwen-Jeanet de Bock 13- 2; finale: Visser-Nouwen 6-4 5-7 6- 0. DUBELSPELEN HE-A: Matthijssen/Cortvriendt- Berings/Lippens 6-2 6-2. HD-B: Vogels/Barneveld-Herre- bout/De Ridder. 3-6 6-3 6-2. DD-A: De Kort/De Schepper-Bie- rings/Deij 6-4 6-2. DD-B: Van der Bilt/De Waal-Ver mast/Faas 6-4 6-2. GD-A: Robesin/Cortvriendt-Ro- besin/Robesin 6-0 6-3. GD-B: Geus/Geus-Pieters/Van Amersfoort 6-3 3-6 6-3. Van onze sportmedewerker OUDENBOSCH - De COVS Zuid 1 gaat per 1 november over tot acties, als de KNVB niet voldoet aan de twee eisen, die de arbitersbond maandag tijdens een verga dering in Oudenbosch naar voren bracht. Die eisen zijn: 1. er moet een rechtsbijstandverzekering ko men; 2. bij elke wedstrijd moet een veiligheidscoördinator aanwezig zijn. Zoals reeds in publicaties ge meld, zijn de zuidelijke voet balscheidsrechters het vol strekt oneens met de straf (tien duels schorsing), die Axel-spe ler Rijckaert kreeg opgelegd door de tuchtcommissie van de voetbalbond na een incident, waarbij de Breskense scheids rechter Maranus een been breuk opliep. Van onze tennismedewerker SAS VAN GENT - Het se- niorentoernooi van tennis club Drive is zonder verras singen van start gegaan. Dat is niet zo verwonderlijk want de geplaatsten in de di verse catagorieën zijn nog niet in actie geweest. Opmerkelijk was de ruime 6-1 6-1 zege van Macky Edwards van Muyen bij de heren-D op Ben Kint. Door deze overwinning komt Ed wards van Muyen in de vol gende ronde uit tegen Reggie van de Berg, afgelopen week einde toernooiwinnaar in Axel. Ook Kees Kommers startte in Sas van Gent met een duide lijke zege. Hij versloeg met 6-2 6-2 Wim Kompiet en plaatste zich vervolgens in de tweede ronde tegen William Goethals die Werner Balzereit resoluut terug wees: 6-16-0. Alfred Koen uit Hulst zorgde consequent voor een ruime overwinning en daar was Ad de Zeeuw het slachtoffer van: 6-0-6-0. Bij de Dames D werd nog slechts één partij gespeeld. Marijke Kunst behaalde een 6- 1 6-3 overwinning op Ria Scheele en wordt hiermee de tegenstandster van de tweede geplaatste Nel den Haan. Enkele uitslagen: Herenenkel D: eerste ronde: Wil liam Goethals-Werner Balzereü 1 6-0, Kees Kommers-Wim Kt piet 6-2 6-2, Macky Edwards1 Muyen-Ben Kint 6-1 6-1, All: Koen-Ad de Zeeuw 6-0 6-0. Damesenkel D: eerste ronde: rijke Kunst-Ria Scheele 6-16-3 Gemengddubbel D: eerste ron; Veraat/Veraat-Dutree/Leeuwee burg 6-1 6-0, Deij/Deij-I Haan/Den Haan 6-4 6-2, Eijke/Ï den Akker-Kolsen/Voermans 6-3, Boddert/Boeijkens-Van terschoot/Kunst 6-4 6-0, Ap« chea/Terluin-Huis/Heije 6-3 4-6 2. ZIERIKZEE (ANP) - Leon der Velden heeft dinsdag Zierikzee een loop over 10,5' lometer gewonnen. De atl van AV '56 uit Goes legde stand af in 34 minuten en Speelhuislaan 156a Breda 076-71; Stationstraat 12 Rijen 01612-3655 Van onze verslaggever HULST - Na de valse start van afgelopen maandag, vond gisteren de eerste ver gadering en installatie van de commissie culturele za ken in Hulst plaats. De taak van de commissie is onder meer de gemeente te advi seren over het te volgen cul tuurbeleid en de toekenning van de culturele prijs die de g( gi G dé he gi tu vc 'Nee' Sauwens vindt dat een beper vaarthoogte op de Westerschei vormt van de vrije scheepvaar ven. En volgens de Vlaamse minis ter is dat in strijd met het sta tuut van de Westerschelde. Daarin is volgens hem impli ciet vastgelegd dat een Vaste Oeververbinding (WOV) op geen enkele wijze de vrije en ongehinderde scheepvaart in het gedrang mag brengen. UITSLAG mannen: 1. Van der Velden (A» Goes) 34 minuten en 38 seconds Hameeteman (AtleticaVlissintf 34.53, 3. Cysusouw Zierikzee) 35.03, 4. Van Za' gen (Bataven Leiden) 35.27, tog (Atletica Vlissingen) 35.58. vrouwen: 1. Melis (Dynamo delburg) 41.22, 42.09. OOSTBURG - „De vrachtauto was te hoog en de verlichting te laag", aldus een la chende politieagent na dat gistermorgen tien tallen lampen van de sfeerverlichting op de Oostburgse Markt wa ren neergestort. Even tevoren was een vrachtwagen van de Oostburgse bouwmarkt R. de Markt op gereden. Niets in de weg, zo leek het althans. Tot een dwars over de Markt gespannen verlichtingskabel achter de laad- en losinstallatie van het voertuig bleef ha ken. Een spetterend fes tijn en de gebruikelijke toeloop waren het gevolg. Een achttal Belgische en Nederlandse autobezit ters stond er beteuterd bij te kijken. Hun gepar keerde auto's hadden lak- schade opgelopen in de vorm van putjes en kras sen. Een van hen wachtte dan ook niet lang en liep meteen bij zijn verzeke ringsagent binnen. De aan de Markt gevestigde mid denstanders, die met lede ogen hadden moeten aan zien hoe hun verlichting er aan ging, restte niets anders dan het glaswerk bijeen te vegen. De grootte van de schade aan auto's en ver lichting was gisteravond niet bekend. TERNEUZEN - De Sluise trimformatie De Wielertoe rist is in het klassement van de Zeeuws-Vlaamse sterrit- ncompetitie teruggezet van de eerste naar de acht ste plaats. Dit doordat het te Weinig leden had opgegeven 1 aanvang van deze com petitie. Daardoor komt TC Axel, dat vorig jaar deze competitie °n, opnieuw aan de leiding. Dovende sterrit, die van TC iln Terneuzen, werd n ec e' S( h v w v, b D v: v; d bi VI zi v< P< ni v; m w e\ ni Z< Zi m m he P<- de m ec tu d; B; ve re w tu ae v< K m de ve Bi zx W ke he in ki Si m W zi: co Li al bi ae gi B; m ov Br he m conden. Peter Hameetetf pgens gewonnen door Freew- van Atletica Vlissingen# ^eel uit Schoondijke, waardoor op vijftien seconden tw« ueze formatie is opgerukt naar e tweede plaats in het alge- Bij de dames ging de zege ™een klassement. Met nog ne- Lenie Melis van Dynamo M gen sterritten voor de boeg kan delburg in 41.22,4. °J®riëens nog van alles gebeu- Wordtana aag' woensdag 5 juli, e, de volgende rit in öchoondqke verreden. :a v liss.,~h,',.) Scfi'/*'*,y 1slfvri 11. Freew- Delta SP St-Alov G„^.ei9Af St-AW A punten; z. Zierikzee) 35.03, 4. Van za» Sluiskil 3?R?aVw„3®-95:3'Tc NSM. (PAC Rotterdam) 35.20, 5. Veis» Tc Sas vin r J) C, el'.33315' Areem„Van.9ent 28 92 Punten. 8 7™num S5ement: TC Axel Tc nten. 2. Freewheel 256.53, Breskenfo-"- Gjnt 232M. 4. TC 2 Franken 0 Punten"* 2°6'90' 5' TC M di ee vc Pi Vc dc di d< dc De de ui na po

de Stem | 1989 | | pagina 8