Golf van arrestaties op Cuba Solidariteit krijgt 99 van de 100 zetels PREMIER ZWEERT WRAAK NA DOOD JOODSE KOLONIST Bloedig geweld slaat over naar Kazachstan Aanslag IRA op Britse kazerne in Osnabrück Europese verkiezingen Complete veldslag in binnenstad Rrussel De Korte steelt de show Volvo Car bouwt magazijn ARIEL (RTR/AFP/DPA) - Premier Yitzhak Shamir heeft maandag toegezegd dat Israël het Palestijnse geweld met een ijzeren vuist tege moet zal treden. Hij deed zijn uitspraken naar aanleiding van de dood een joodse kolonist op de bezette Westoever van de Jordaan. Zoekacties Vlaams Blok zaait paniek OOK HOGE KOPPEN ROLLEN BIJ 'RECTIFICACIÓN' NIEUWSOVERZICHT Jeltsin publiceert mémoires in het Westen Afrika wil kartel voor ivoor Chinees leger zou zich terugtrekken Noriega weigert deelname dialoog Bomaanslag op Britse kazerne in BRD Presidentsverkiezingen Iran vervroegd Mare Eyskens nieuwe minister BZ DE STEM FINANC KLM: bod op Northwest Airlines geaccepteerd AMSTERDAM Damrak gestaag naar nieuwe hoogtepunt T21 WARSCHAU (AP) - De Poolse vakbeweging Solida riteit heeft 99 van de 100 be schikbare zetels in de Se naat in de wacht gesleept. Het vakverbond behaalde zeven van de acht Senaats zetels waarvoor afgelopen zondag een beslissende, tweede stembusronde moest worden gehouden. De enige niet-vakbondsman die in de Senaat komt is Hen- ryk Stoklosa, zo blijkt uit de maandag bekend gemaakte einduitslag. Deze voedsel-industrieel uit de provincie Pila slaagde er als enige kandidaat van de com munistische partij in het bol werk van Solidariteit een deukje te bezorgen. Stoklosa had kosten noch moeite gespaard om te worden gekozen. Hij hield een uitge breide advertentiecampagne en belegde verkiezingsbijeenkom sten met gratis hapjes en bier om zoveel mogelijk stemmen te trekken. Dat hij daarin is ge slaagd heeft weinig politieke betekenis, want Stoklosa zal in de Senaat volledig ten onder gaan in de zee van Solidariteit. Solidariteit heeft zich ook verzekerd van de maximaal haalbare 161 zetels in de Sejm, de tweede kamer van het par lement. Van de 299 Sejm-leden die door de communistische en aanverwante partijen kandi daat waren gesteld is ook nog eens een deel op de hand van de vakbeweging. De opkomst vormde met 25,3 procent een absoluut dieptere cord. In de zes provincies waar nog kandidaten van Solidari teit te kiezen waren gingen nog redelijk wat mensen naar de stembus. Maar voor de verkie zing van de resterende 33 rege ringszetels in de Sejm bleef vrijwel iedereen thuis. De aandacht van de Poolse kiezers zal zich de komende tijd vooral richten op de verande ringen die de regering na de smadelijke verkiezingsneder laag zal doorvoeren. De partij zal aan het eind van de maand op een speciale vergadering van het Centraal Comité een beslissing nemen over een kan didaat voor de nieuwe functie van president, die op zijn beurt de nieuwe premier zal aanwij zen. 'IJzeren vuist' op Westoever Tientallen boze kolonisten uit Ariel, waar ongeveer 8000 Israëliërs wonen, betoogden in Jeruzalem voor de ambts woning van de premier voor harde maatregelen na de dood van Friedrich Steven Rosenfeld die in de buurt van een Palestijnse dorp tijdens een wandeling werd doodge stoken. Zijn wapen werd gestolen. MOSKOU (RTR/UPI) - In de Russische centraalaziatische' republiek Kazachstan zijn het afgelopen weekeinde 'een aantal' doden gevallen toen gewapende jongeren rellen stichtten. Bij een uiterst grimmige betoging van 3000 met ontslag bedreigde mijnwerkers uit Belgisch Limburg zijn gister morgen in Brussel dertien rijkswachters en vier demon stranten gewond geraakt. Zeker één paard moest worden af gemaakt. De mijnwerkers, wie tot 1996 werk was beloofd maar die zich nu geconfronteerd zien met plannen om de twee laatst overgebleven mijnen in Zolder en Beringen al iri 1993 te sluiten, grijpen naarsteeds harder middelen om, na koming van de hen gedane beloften af te dwingen. De mijn werkers hebben er geen vertrouwen in dat voor hen nieuwe banen worden gecreëerd. - fotoap Dit heeft het officiële persbu reau Tass maandag gemeld. Zondag noemde een ander blad rantsoenering, hoge prijzen en hoge werkloosheid in het ge bied als oorzaken van de on rust. De jongeren overvielen in de stad Novy Oezen, bij de Kaspi sche Zee, met vuurwapens en brandbommen een politiebu reau en richtten zich later op een distributiestation van de waterleiding en gasvoorziening en enkele andere vitale instal laties, meldde Tass. Maar de oproerkraaiers, die tevens stokken, ijzeren staven en ste nen ter hand namen, brachten ook het openbaar vervoer tot stilstand en vielen huizen en bewoners aan. De stad telt rond 120.000 inwoners. Zondag noemde het blad Komsomolskaya Pravda als oorzaak van de onlusten de rantsoenering van sommige goederen en hoge prijzen in coöperatieve winkels. In het gebied heersen sociale span ningen door hoge werkloos heid, aldus Tass. Hoewel veiligheidstroepen aanvankelijk de onrust onder controle brachten, braken- er later opnieuw rellen uit. Daar bij viel „een aantal doden". Verscheidene hoge partij- en regeringsfunctionarissen zijn naar het gebied afgevaardigd om tot kalmte op te roepen. Oezbekistan is een van de zuidelijke Sovjet-republieken waar het afgelopen jaar geweld uitbrak na etnische spanningen tussen bevolkingsgroepen. Russische vliegtuigen hebben zondagavond de evacuatie vol tooid van ruim 16.000 Mesche- ten van Turkse origine naar kampen in de Russische repu bliek. Ze waren hun woon plaatsen rond de stad Fergana in de republiek Oezbekistan ontvlucht nadat bij geweld van groepen Oezbeken zeker 93 mensen waren omgekomen en ruim duizend gewond. De si tuatie is nu gestabiliseerd, meldde Tass. „Er zijn geen nieuwe berichten van pogroms, brandstichting of moorden". In Oezbekistan wonen rond 70.000 Mescheten van Turkse af komst. Kennelijk zijn alleen de Mescheten rond Fergana ter bescherming overgebracht naar de Russische republiek. De gewelddadigheden in Oezbekistan zijn de bloedigste etnische botsingen sinds fe bruari 1988 toen Azerbajdjanen en Armeniërs in botsing raak ten over het omstreden gebied Nagorno-Karabach, dat ligt in Azerbajdjan maar voor 75 pro cent wordt bevolkt door christelijke Armeniërs. Sovjet-premier Nikolaj Ryzjkov, die naar Oezbekistan is gestuurd, heeft verklaard dat partij-activisten jongeren heb ben opgestookt tegen de Me scheten. Hij zei dat betrokke nen zullen worden bestraft. Sovjet-aanklagers hebben ge zegd dat de rellenstichters goed op de hoogte waren en de. mili tie steeds een stap bleven, ter wijl zij van stad naar stad trokken. WENEN (ANP) - Temid den van achttien colle ga's en vice-voorzitter van de Europese Com missie Pandolfi stond minister Rudolf de Korte (economische zaken) maandag in Wenen in het brandpunt van de belangstelling. Tijdens een persconferentie na afloop van de ministers vergadering over 'Eureka' wist de vice-premier de aandacht van de interna tionale pers te trekken en te behouden. De Korte stal de show. De ministers van de 19 Europese landen die samen Eureka vormen - het sti muleringsmiddel tot inter nationale samenwerking van het bedrijfsleven op technologisch terrein - wa ren naar Wenen gekomen om de jaarlijkse lijst van nieuw toegelaten projecten officieel goed te keuren. Tijdens de persconferen tie was het al snel De Korte die het hoogste woord voerde achter de minister stafel. Vrijwel alle vragen uit de zaal met honderden journalisten nam De Korte voor zijn rekening. Rudolf de Korte - foto de stem/johan van gurp De Korte onderbrak zelfs zijn collega uit Denemar ken toen die met de beant woording van een vraag vast liep. In vlot Engels wist de Nederlandse minis ter de vragenstellers tevre den te stellen. Verscheidene keren schoten persfotogra fen naar voren en zoemden de camera's van buiten landse televisiestations in op de Nederlandse be windsman. Hij genoot er zichtbaar van. „Deze moord is de nieuwste schakel in een keten van bloed en geweld gepleegd door moor denaars en relletjesmakers die denken dat zij door deze daden een einde kunnen maken aan onze vestiging in Israël", zo verklaarde Shamir tegenover een bijeenkomst van indus triëlen in Tel Aviv. „Israëls veiligheidsdiensten zullen dit geweld met een ijze ren vuist uitrukken. De moor denaars van de inwoner uit Ariel zullen gepakt worden en gestraft. Niets kan hen redden, aldus de Israëlische premier. Het Israëlische leger omsin gelde onderwijl het nabijgele gen dorp Salfit, dat bekend staat als een bolwerk van mili tanten Palestijnen. Helikopters en jeeps voerden zoekacties uit naar de moordenaar(s) van de 48-jarige in de Verenigde Sta ten geboren werknemer van een elektronisch bedrijf. In en kele andere plaatsen is een uit gaansverbod afgekondigd. Die maatregel zou genomen zijn om te verhinderen dat joodse kolonisten wraak nemen. Een vergadering van de fractie van de Likudpartij in het parlement riep maandag op een burgerwacht te vormen, bestaande uit gewapende kolo nisten en politie, om de 70.000 joden te beschermen die tussen 1,75 miljoen Palestijnen in de bezette gebieden wonen. Het stadsbestuur van Ariel nam vorige maand een omstre den besluit om ongeveer 400 Palestijnse arbeidskrachten in het stadje te verplichten een speciaal merkteken te dragen met daarop 'buitenlandse werknemer'. Het plan werd la ter na hevige protesten aange past. Burgemeester Ron Nach- man zei dat linkse critici die het plan als 'racistisch' hadden gebrandmerkt mede schuld hebben aan de dood van Rosen feld. BRUSSEL - De forse op komst van het extreem rechtse Vlaams Blok in Bel gië leidt tot stevige paniek reacties bij andere partijen. De voorzitter van de Vlaamse liberalen, Verhofstadt, pleitte gisteren al voor een gedwongen remigratie van vreemdelingen. EG-commissaris Van Miert, SP-leider Vandenbroucke en de leidende christen-democra ten Chabert en Tindemans rea geerden ontsteld op deze be leidswijziging. Volgens Tindemans gaat het om een 'plat-demagogische' op lossing die in de praktijk tot niets leidt. Ook Annemie Neyts, door Verhofstadt nog maar re cent opgevolgd als partijvoor zitter, liet zich in zeer nega tieve zin uit over de 'deporta tieplannen' van haar partijge noot. Het Vlaams Blok scoorde bij de Europese verkiezingen 4,5 procent. MÖNCHENGLADBACH (RTR/DPA/UPI) - Guerrilla strijders van Ierse Republikeinse Leger IRA zijn in de nacht van zondag op maandag binnengedrongen in een ka zerne van het Britse leger in Osnabrück en hebben er een bom tot ontploffing gebracht. nismen hadden geactiveerd werden de guerrillastrijders gestoord. Ze wisten te ontsnap pen voor een Britse officier, die door lawaai was gewekt, alarm kon slaan. De ontploffing van de bom sloeg een gat in de muur van het kazernegebouw en in de omgeving sneuvelden talloze ruiten. De bevolking in de di recte omgeving werd geëva cueerd. De afgelopen jaren zijn her haaldelijk Britse militaire in stallaties in de Bondsrepubliek het doelwit geweest van IRA- aanslagen. Het IRA, dat strijdt tegen het Britse bestuur over Noord-Ierland, heeft gezegd Britse troepen overal te be schouwen als doelen. Er ontstond aanzienlijke schade maar niemand liep let sel op. Dit heeft een woord voerder van het Britse Rijn-le ger meegedeeld. Een Duitse bewaker werd door de tot dusver onbekende aanvallers neergeslagen. De IRA eiste maandag in een ver klaring die werd uitgegeven in de Noordierse hoofdstad Bel fast, de verantwoordelijkheid op voor de aanslag. De twee plegers van de aan slag plaatsten er vijf bommen met in totaal 80 kilo plastic semtex explosieven, die van Tsjechoslowaakse makelij zijn en vaak door terroristen wor den gebruikt. Voordat ze vier van de vijf ontstekingsmecha- HAVANA (IPS) - Met de golf van arrestaties van hoge politici en militairen lijkt de Cubaanse leider Fi del Castro een nieuwe fase van het proces van 'rectifi- cación' te hebben ingeluid. Ook het allerhoogste bestuur lijke niveau ontkomt daarbij niet langer aan het in 1986 in gezette proces dat 'gemaakte fouten' moet rechtzetten. Afgelopen woensdag stelde Raul Castro, de broer van de president en als vice-president van de regering de tweede man op het eiland, de corruptie aan de kaak voor een gehoor van ruim duizend hoge ambtena ren. „Hoeveel sterren ze ook op hun schouder hebben of me dailles op-Kun borst, niemand mag zich verrijken ten koste van het volk," aldus Raul Cas tro. Dat de militaire leiders nu beschuldigd worden van han del in verdovende middelen kan vergaande consequenties voor Cuba hebben. Het land is er door de Verenigde Staten al tijd van beschuldigd een be langrijke doorvoerhaven door drugs te zijn. Fidel Castro heeft deze be schuldigingen steeds van de hand gewezen en heeft aange boden met andere regering in de regio samen te werken om de handel in verdovende mid del een halt toe te roepen. Dui delijk is dat de Cubaanse leider in internationaal verband in verlegenheid is gebracht. De generaal Arnaldo Ochoa, een „held van de republiek" en opperbevelhebber van de Cu baanse troepen in Angola, is de belangrijkste militair die is be schuldigd van drugshandel. Diocles Torralba Gonzalez, een van de vice-presidenten en mi nister voor transport, is gear resteerd op beschuldiging van 'corruptie', maar de oude strijd-makker van Fidel Castro is (nog) niet beschuldigd van betrokkenheid bij handel in verdovende middelen. In Cuba is het nieuws over de corruptie in hoge kringen het gesprek van de dag. Er wordt druk gespeculeerd over de mogelijkheid van meer ar restaties en over de zwaarte van de straffen die de generaal en minister te wachten staan. Een open vraag is nog in hoeverre de arrestaties ge bruikt zijn of gaan worden om politici met 'dissidente' denk beelden op een zijspoor te ran geren. De Cubaanse generaal Rafael del Pino die twee jaar geleden naar de Verenigde Sta ten overliep, stelde dat met de arrestatie voorstanders' van politieke hervormingen on schadelijk gemaakt zijn. De arrestatiegolf komt niet helemaal onverwacht. Begin juni kondigde president Castro aan dat hij namen kende van hoge fucntionarissen die in naam van het marxisme-le- nisme een 'neo-kapitalistische' politiek bedreven waardoor -v1 NEW YORK (DPA/ ANP) - De voormalige partijchef van Mos kou en ongekroonde koning van de oppositie in het nieuwe Sovjetparlement, Boris Jeltsin, gaat zijn mémoires uitgeven in het Westen. Dit heeft de Amerikaanse uitgeverij Summit Books maandag bekendgemaakt. De uitgeverij heeft de rech ten verworven voor het boek, waarvan de titel nog niet bekend is. Het boek zal ook verschijnen in Nederland, de Bondsrepu bliek Duitsland, Italië, Finland en Zweden. Volgens de uitgeve rij zal Jeltsin in zijn herinneringen, waaraan hij nog bezig is, een boekje opendoen over de werkwijze en over zijn gesprek ken met president en partijleider Michail Gorbatsjov. KAMPALA (IPS) - Afrikaanse regeringen willen een kartel vormen om de smokkel van ivoor tegen te gaan. Dat was een van de conclusies van de eerste Afrikaanse milieuconferentie die afgelopen week in de Ugandese hoofdstad Kampala is ge houden. Een dergelijk kartel zou moeten opereren onder de Or ganisatie van Afrikaanse Eenheid (OAE). De deelnemers aan de milieuconferentie toonden zich somber over de effecten van het ivoorverbod dat de Europese Gemeenschap en Japan afge lopen week afkondigden. Stropers zullen gewoon doorgaan en de handel gaat ondergronds. PEKING (RTR/AFP) - De Chinese regering lijkt er steeds meer van doordrongen te raken dat zij de situatie in het im mense land weer volledig in handen heeft. Militaire eenheden en grote aantallen troepentransportwagens trokken zich maandag uit Peking terug en de communistische partij van China maakt zich op het vernieuwde politieke krachtenveld aan de openbaarheid prijs te geven. Inwoners zagen een mili tair konvooi van ongeveer 100 vrachtwagens met enkele dui zenden soldaten de stad in noordelijke richting verlaten. Een tweede kolonne, bestaande uit enkele tientallen troepentrans porten, vertrok van het Tiananmen Plein, waar het leger op 4 juni korte metten maakte met de nog jonge democratiserings beweging, in westelijke richting. Militairen houden echter nog wel strategische kruispunten in de gaten. PANAMA-STAD (IPS) - De Panamese strijdkrachten onder leiding van generaal Manuel Noriega zullen niet deelnemen aan de dialoog over de politieke crisis in Panama die uitbrak sinds de nietigverklaring van de stembusuitslag vorige maand. De delegatie van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) die in het conflict bemiddelt, had een overleg tussen re gering, oppositie en leger voorgesteld. Carlos Duque van de re gerende partij Colina, heeft echter bij herhaling te kennen ge geven dat het eventuele aftreden van generaal Noriega voor zijn partij onbespreekbaar zal zijn. HANNOVER (AFP/RTR) - In de nacht van zondag op maan dag is in de Britse kazerne 'Quebec', een van de grootste in de Bondsrepubliek, een bom ontploft. Een Westduitser die op de basis werkte, raakte gewond toen hij werd neergeslagen door de daders. Drie andere bommen konden onschadelijk worden gemaakt, aldus dé'pbllffè. Ongeveer 1.000 militairen werden 'i nachts elders ondergebracht uit vrees voor meer explosies. Volgens de politie zouden twee onbekende daders vóór de ex plosie het kazerneterrein zijn binnengedrongen. TEHERAN (AFP) - De presidentsverkiezingen en het referen-1 dum over hervorming van de Iraanse grondwet, die eerst op 181 augustus gehouden zouden worden, zijn volgens het Iraanse dagblad Islamitische Republiek vervroegd naar 28 juli. Het I vervroegen hangt volgens de krant samen met de voorlopige I benoeming van president Ali Khamenei tot opvolger van Kho meini als geestelijke leider, waardoor de post van de president vacant is geworden en er nu snel een nieuwe president gekozen moet worden. BRUSSEL (RTR) - Mark Eys- kens (foto) is maandag beëdigd als minister van buitenlandse zaken van België. Hij volgt Leo Tindemans op, die deze functie zeven-en-half jaar had be kleed. De 56-jarige Eyskens, die in 1981 korte tijd premier was, legde de eed op de grondwet af ten overstaan van koning Bou- dewijn, nadat het Belgische staatshoofd het ontslag van Tindemans had aanvaard, zo deelt het koninklijk paleis mee. De 67-jarige Tindemans, die sinds december 1981 minister van buitenlandse zaken van België was, trad af nadat hij zondag in het Europees Parlement gekozen was als lijsttrekker van de Vlaamse christen-democraten (CVP). Eyskens is even als Tindemans lid van de CVP. verschillende sociale projecten slechte resultaten boekten. Hij vroeg zich publiekelijk af hoe „een technokraat die in een villa woont, een oplossing kan bedenken voor mensen die in ongezonde buurten wonen." Begin juni liet Jose Ramon Machado, een lid van het polit bureau van de Cubaanse Com munistische Patij, zich nog specifieker uit op een vergade ring in Havana van regerings partijen uit de communistische landen. Hij beschuldigde te genstanders van de Cubaanse regering ervan naar nieuwe middelen te grijpen „om ons te liquideren." Ramon Machado toen: „Ze gebruiken subversie, corruptie en vernietiging van binnenuit om ons socialistisch systeem kapot te maken". VERVOLG VOORPAGINA De afspraken tussen de socia listen en christen-democraten, die samen wellicht op ruim driehonderd zetels uitkomen, zijn bedoeld om vergeten be leidsterreinen in de EG extra aandacht te geven en daarmee de malaise onder het kiezers volk te bestrijden. Milieu en so ciaal beleid in de ruimste zin van het woord zijn volgens de twee grote politieke stromin gen twee onderwerpen die de afgelopen jaren onvoldoende aan bod zijn gekomen. Socialisten en christen-de mocraten wijten daaraan de geringe belangstelling van de kiezer voor de Europese een wording. Door een slagvaardig sociaal en milieubeleid te voe ren en te voorkomen dat That cher de sociale en monetaire eenwording blijft saboteren, hopen zij Europa opnieuw vaart te geven. Tegelijk maken daarmee de socialisten zich als grootste fractie in het Europees Parlement niet volledig afhan kelijk van de Groenen, cie zij zien als een weinig homogene en wispelturige groep, en van I de communisten, die zeker nog niet op alle punten hun ma's hebben losgelaten. De congsie kwam vorige I week in een stroomversnelling! toen in Brussel de christen-de-1 mocratische oud-premier Leol Tindemans zich kandidaatI stelde voor het voorzitterschap! van het EP. De fractieleidej van de christen-democraten i het EP, de Westduitser Ego Klepsch, zag daarmee zijnl eigen, nog niet officiële kandij datuur in rook opgaan. Hij zegde daarop zijn listische landgenoot Rudl Arndt steun toe voor de kandiT datuur van Crespo. De socialiH ten hebben daardoor de Groei nen niet meer nodig om Crespo I gekozen te krijgen, en Klepsdl is er zeker van dat hij ovk| twee en een half jaar betehl papieren heeft voor het voor l zitterschap dan Tindemans, dï| nu een grote ervaring etl naamsbekendheid inbrenfjl maar over twee en een hs-l jaar, zoals een socialist dal zegt, 'maar één van die 5'<| grijze parlementariërs is'. SCHIPHOL (ANP) - NWA Incorporated, de moeder maatschappij van de Ame rikaanse luchtvaartmaat schappij Northwest Airli nes, heeft het bod van de Checchi-groep tot overne ming van NWA geaccep teerd. Dit heeft een woord voerder van de KLM beves tigd. De KLM maakt deel uit van de groep, die wordt geleid door de Amerikaanse belegger Alfred Checchi. Het was het tweede bod van de groep op NWA. Het eerste, dat in mei werd uitge bracht, is door NWA afgewe zen. De KLM-woordvoerder wilde geen enkele mededeling doen over de inhoud van het tweede, aanvaarde bod en het aandeel van de KLM in de Checchi-groep. De partners daarin hebben vertrouwelijk heid afgesproken, zo zei hij. Als de volledige overneming van NWA een feit is heeft de KLM een minderheidsbelang in deze Amerikaanse lucht vaartmaatschappij verworven. Definitief is de overneming nog niet. Eerst krijgen andere ge gadigden een maand de tij d het bod van de Checchi-groep te overtreffen. Daarna zal NWA het bod moeten aanmelden bij het Amerikaanse ministerie van Transport, dat het moet goedkeuren. Dit moet binnen 60 dagen na aanmelding zijn ge beurd. De vloot van NWA telt 315 vliegtuigen. De maatschappij vliegt op 135 bestemmingen in de Verenigde Staten, Canada, Mexico, Europa en Azië. De KLM heeft vooral belangstel ling voor NWA's uitgebreide routenet over de Stille Oceaan. Ook is de maatschappij zeer actief op het gebied van het vrachtvervoer. De vloot telt acht Boeing 747-vliegtuigen in vrachtuitvoering. BORN (ANP) - Volvo Car gaat in augustus van dit jaar beginnen met de bouw van een groot magazijn op het bedrijfsterrein in Born, het zogenaamde Logistiek Centrum. Het magazijn gaat ruimte bie den voor de opslag van alle binnengekomen goederen bij het bedrijf. De totale kosten be dragen f 20 miljoen, aldus Vol vo. Volvo gaat de nieuwe hal midden 1990 inrichten. Het cen trum biedt aan 250 mensen werk. Er zal daarvoor geen nieuw personeel worden aan getrokken. Volvo koopt per jaar voor f 1,5 miljard aan goederen. AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs heeft zich maandag vrijwel gestaag omhoog bewogen. Daarbij be rende het Damrak net als de Duitse beur zen een nieuw hoogtepunt voor dit jaar daarmee het record van vrijdag al weer S n 06 stemmingsindex sloot op '90,9 tegen 189,2 de voorgaande dag. i, de loop van de dag bereikte de index h3i n°9 een ie,s boger peil van 191. De totale omzet kwam op ƒ1053 miljoen, waarvan ƒ729 miljoen voor rekening van oe aandelensector kwam. De obligatie- markt gaf enige terugval te zien. tors in de belangstelling stond 'weer ?ens Hoogovens, die ƒ3,30 aan de koers toevoegde op ƒ118. Het staalfonds was meest verhandelde fonds en stond zejts ver boven Kon. Olie. Eenzelfde posi tie nam het fonds ook weer op de optie- osurs in piJÜ?0 deed het b'i de internationals veneens goed met een vooruitgang van Imrnk09, 1 ln de financiële hoek steeg ™lro|wnk 1,40 naar ƒ85, NMB ƒ3 naar Se" ^on f1'70 naar f103- Uitgever 188 50 r werd f1,20 duurder op warHrÜineked' a,,Üd in ,rek tijdens een periode, steeg ƒ2,10 naar ƒ127. fwn dner Grinten ,rok f6 aan naar ƒ144 n°9 eens ft® naar ™old, die tot verrassing van ve- oJVleers,e kwartaal oan winststij- LVMktlvan maar lie,st biina een ait ging ƒ2,40 omhoog naar ƒ123,90. van p •en'9e hoo,dfonds dat een verlies waa m!9e be,ekenis kreeg te incasseren, bannn '0-Mliller, die wel wat hoger fino wa„r de da9 P'50 lager afsloot op Catahi en bi' KBB en Nijverdal-ten at® bleven marginaal. f82 o„eruarcs 9in9 f2'20 wnhoog naar TwenttL a9,elneyer f2 naar f In direct k on b®1 duidend van ƒ1,60 wt ruimschoots inhalen en op ƒ147 een (i, Kut eind van d® dag nog zelfs hMw n„%lwinst' Goudsmit bleek ƒ12 n°ger opj326 „lette koop. zakteabrikant Crown van Gelder Gelderse pt9 na3r f126'50- ™ar collega verlies L pier Wls' een aanvankelijk Sea 90ed,weg te werken. Holland j15o «akte vier cent kwijt op

de Stem | 1989 | | pagina 4