esten STREEK VW BRENGT BEZOEK AAN GEMEENTE AARDENBURG verkoopt ►edrijven bekend ►rde man Zij n laatste vlucht Feest Scheldezonen Nieuw-Namen succes LPPORT SCHIETINGEN Bezwaarschrift tegen tuinhuisjes afgewezen Tijdrit INCLINGE VAN ZEELAND 4 DINSDAG 20 JUN11989 in AARDENBURG - De Stichting Streek VVV Zeeuwsch-Vlaanderen hield gistermiddag de traditionele voorjaarsexcursie in de gemeente Aardenburg. Terugweg Lichtfakkel Begrafenis Dank Bezoeken Stille tocht GEVARIEERDE OPTREDENS Kledingverkoop balletgroep ■en waren afgelopen \tenboom in Clinge, \dje. En zoals dat in is: het was bloed ende schutters niet |rse onderdelen. De ^vereniging die dit ook op een geslaagd f werd. ook een trap- :n blanken die in de eefden als Indianen. ppen weekend heuse Uitslagen: Dienstge- Ltters. Vrijgeweer: 1. b. Revolver: 1. Jacob I. Jacob de Gijn. Da- Breukelaar en me- iHaaster. Dames ge- fi he, 3. mevrouw Vos. Rossem, 3. Van de |en en Steeg; 3. Tege- De Vries, 3. Lauwers. uurmans, 3. Pas. FOTO W1M K001JMAN T20 kneuzingen op aan beide |en. iZAND-BAD - De aan de |evard De Wielingen te and Bad geparkeerde onenauto van M. V. uit neuzen werd gistermid- Jaangereden door een per- Inauto bestuurd door me- pw G. G. uit Knokke-H jie uit parkeerstand ach- lit wegreed. De schade lde auto van de Terneuze- bedraagt ongeveer 2000 Veel plannen voor recreatie Van onze correspondent De ruim veertig deelnemers werden in het gemeentehuis ontvangen door loco-burgemeester J. de Ridder. Hij gaf een uiteenzetting over de diverse toeristische recreatieve plannen, waarmee de gemeente Aardenburg bezig is. De Ridder memoreerde dat deskundige externe rappartage Aardenburg met de neus op de feiten had gedrukt: namelijk dat de gemeente meer moest gaan doen met haar cultuur historie. Daar liggen namelijk diverse mogelijkheden om Aardenburg een rol te laten spelen in de ontwikkeling van de regio Zeeuwsch-Vlaande ren. De externe rapporten van de Grontmij en het CIMK, had den, aldus de wethouder, tot denken aangezet. Niet alleen binnen het gemeentebestuur, maar ook binnen de geledingen van ondernemers in en buiten Aardenburg. De gemeente zelf had oude plannen tot reconstructie van de stadswallen uit de kast ge haald en laten actualiseren. Ook de museumplannen, na melijk het verplaatsen van het Archeologisch Museum vanuit de Marktstraat naar de Markt, en de opening van de expositie ruimte als eerste fase van dit plan, hadden onmiddellijk tot actie aangezet. Ook een wallen-, schansen en monumentenroute, en de herinrichting van het oude centrum van Aardenburg, staan op de lijst van uit te voe ren plannen. De loco-burge meester wees ook nog op de particuliere plannen voor een jeugdhotel in Eede en voor landgoed De Elderschans. Na de ontvangst op het ge meentehuis werden bezoeken gebracht aan de nieuwe expo sitieruimte De Paardestal op de Markt en aan de onlangs geres taureerde St. Baeskerk. Als derde en laatste programma onderdeel stond een bustocht langs een deel van de interna tionale smokkelroute geno teerd De VW -mensen brachten onder meer een bezoek aan de Bavo-kerk. Daar gaf kos ter Quist uitleg. - FOTO DE STEM/COHJ.DE BOER lUtveiling: aardbeien natuur kg: fl-2 GR 240. Aardbeien natuur la 500 gr: kll-l GB 140. Elvira luur kg: klll-l FY 220-230, GE 1 klII-2 FY 220-230. Korona na- Er kg: klll-l FY 230-290, GR 240, |l-2 GR 200-290. Rode bes doos x gr: kil 161-183. Bramen doos x gr- kil 480-560. Schonemann 5S x 200 gr: kil 150-160. Frambo- u doos x 200 gr: kil i30-160, kill b-UO. Glen Glova doos v 200 gr: i 180-244, kill 80-100. Frambozen ns doos x 150 gr: kil 110-120, kill Obeka bv uit Sas van ïsbroek uit Axel kunnen [van het havenschap Ter- joord met de verkoop van industrieterrein Axelse ■ssing. Van Esbroek wil het trein gebruiken voor de op- pg van bouwmaterialen. Die «ft hij nodig voor de uitbrei- ng van zijn zandhandel en jansportbedrijf aan de Axelse issing. iVan Esbroek mag zich voor en gulden de vierkante meter genaar noemen van de lap f-ond. Bij de bepaling van de rijs is rekening gehouden met Ie nog aan te leggen infra- Iructuur naar de Axelse lakte en groen. van de geliquideerde man, I Westbrabantse Rijsbergen 130-jarige Mohammed Sha- stig uit Tunesië. Hij had en eind buiten de bebouwde :om van het dorp gevonden, let lichaam was verstopt on er een deken. Sectie wees uit lat Shabi door vijf schoten is etroffen. De sporen wijzen uit at Shabi ergens anders is loodgeschoten, wellicht in BelJ gië. Volgens onze informatie - de politie wilde die gisteren niet jevestigen- heeft een getuige aterdag op de straat waar de nan is gevonden, een perso- ïenauto gezien met een Bel gisch kenteken. Hij heeft ook :wee mannen met een dekei zien lopen in de buurt van die auto. De politie wilde gisteren niet zeggen of de getuige het centeken van de auto nog wist- Hij hoefde niet meer. Hij had al het vereiste aantal vluch ten gemaakt om van verdere tochten boven vijandelijk ge bied vrijgesteld te zijn. Toch deed men nog eenmaal een hem. De aangewe- van de Lancaster n het 75e squadron van de Royal Air Force was, door welke omstandigheden weten we niet, niet beschik baar. Derek Warren, een sympathieke 20-jarige jonge man uit Chadwell Heath in het graafschap Essex in Enge land, stemde toe. Hij had een Hollandse voornaam, zei zijn moeder, Derek (Dirk). Die kwam in Engeland niet veel voor. Zo vertrok de bommenwerper in de avond van 11 mei 1944 vanuit Engeland voor een vlucht naar Leuven om doe len, van belang voor de Duitse oorlogsvoering, te bombarde ren. Voor toenmalige begrip pen was het niet zo ver en niet zo gevaarlijk. De bemanning bestond uit een internationaal gezelschap van zeven man: de piloot, flight-lieutenant Derek War ren, twee officieren van de Canadese luchtmacht, de Royal Canadian Air Force, flying officer Arnold Earle Ir ving, de navigator 23 jaar oud uit Saint-Lambert in de pro vincie Quebec en pilot-officer Donald Irwin Gage, de bom- menrichter uit Vancouver in de provincie Britisch Colum bia. Verder twee Engelsen, ser geant Harold Dewhurst, de staartschutter, 23 jaar uit Little Hooi bij Preston in Lancashire en sergeant Fran cis Christopher Riley, de boordwerktuigkundige. Dan nog een Autsraliër, flight-of ficer Harold Max Hewett van de Royal Australian Air For ce, 21 jaar uit Northcote Mel bourne in de staat Victoria en tenslotte een Engelsman die in Amerika woonde, 'flight- sergeant' David Clough 21 jaar uit Bridgeport in de staat Connecticut, de radiotelegra- fist en boordschutter. Begin van de stille tocht op 4 mei 1960. Ze hadden het er in eerste in stantie goed afgebracht en waren al op de terugweg. Toen gebeurde het. Niemand van de beman ning kon het meer navertel len, daarom gaan we af op de lezing van ooggetuigen uit Aardenburg, die aan de zuid westkant van het dorp woon den, in de Brouwerijstraat en de Eedeweg. In de nacht van donderdag U op vrijdag 12 mei 1944 wa ren er veel geallieerde vlieg tuigen in de lucht. Rond half twee werden de bewoners op geschrikt door een daverend en angstaanjagend geluid. De omgeving was plotseling hel der verlicht. Vanuit het oos ten kwam een vliegtuig aan gevlogen dat brandde als een lakkei. Het had slechts een hoogte van enkele honderden meters. Boven het verloren Kostje en de Eedeweg ont plofte het in de lucht en kwam in brandende stukken, draaiende in een spiraal, naar heneden in de omgeving van het sportterrein ten zuiden van de Elderschans. De mensen, die vlug uit hun bed waren gekomen en het zagen gebeuren, waren verstijfd van schrik en vrees den het ergste. Er is ook beweerd dat het toe stel behoorde tot de lager vliegende terugkerende groep en dat het door een uitgewo- pen lichtfakkel van de boven- vliegende formaties, die nog op de heenreis waren, zou zijn getroffen. Bevestiging hier van kon niet worden verkre gen. Alle bemanningsleden moeten terstond de dood heb ben gevonden. Ze lagen ver spreid aan de kreekrand en in het korenveld. Enkelen van hen waren leijk verbrand. Spoedig daarna werd het terrein door de Duitsers afge zet en werd niemand in die omgeving toegelaten. Nog diezelfde dag liet burgemees ter Th. M. Overmaat een brief bezorgen bij de Duitse Stan- dortkommandant, Oberst Von Saldern, die zijn hoofd kwartier in de Elderschans had. Daarin vroeg hij hem ter uitvoering van een uit 1941 daterende brief van de Secre taris-Generaal van het Mi nisterie van binnenlandse Zaken om de bezittingen van de bemanning te willen afge ven, dan wel de beschrijving daarvan te willen geven en mede te delen waar ze zich bevonden. Dit om de direc teur van het Nederlandse Rode Kruis daarover te kun nen inlichten. Verder vroeg hij om kentekens van het vliegtuig, de nationaliteit van de bemanningsleden en alle opgaven die tot indentificatie van de slachtoffers zouden kunnen dienen. De Duitse commandant liet taal noch teken van zich horen. Wel za gen de burgers dat Duitse sol daten zich meester hadden gemaakt van vliegeniers-kle- dij en laarzen. In de zakken van één van de bemannings leden zou een brief uit Ot tawa (Canada) zijn gevonden. In de loop van de morgen kreeg de brandweercomman dant A. I. Catsman van de burgemeester het verzoek de lichamen van de vliegers op te halen en over te brengen naar het kerkhof om daar te begraven. De bedoeling daarvan was om de geallieerde vrienden een passende begrafenis te geven. Het werd door de Duitsers verboden de licha men die dag nog weg te halen.- Door de burgemeester was reeds aan plaatselijke tim merlieden opdracht gegeven om zeven doodskisten te ma ken. Pas zaterdagmorgen om vijf uur kreeg men de gele- gengeid om met een over dekte boerenwagen naar het voetbalveld te rijden. Toen men daar aankwam was het terrein bezet door Duitse soldaten en moest ge wacht worden tot een Feld- webel was aangekomen. Dat duurde tot ongeveer negen uur. Toen mochten de licha- De graven van de geallieerde vliegers op de Algemene Begraafplaats te Aardenburg. De Duitse militair die de lei ding had stond niet toe dat er enig ceremonieel plaatsvond of dat openlijk een groet werd gebracht. „Sie müssen einge- budeld werden," was zijn be vel. Ze moeten er maar inge stopt worden! Er werden geen burgers op het kerkhof toege laten. Diezelfde avond reeds was het graf bedekt met bloe men, waarover de Duitsers zeer verbolgen waren. Ook later lagen er geregeld bloe men op de graven. De burgemeester van Aar denburg zond op 31 mei 1944 een algemeen bericht van hetgeen hij te weten was ge komen aan het Nederlandse Rode Kruis. Hij vermeldde daarin dat hij geen specifieke gegevens kon verstrekken over de bemanning, omdat de Duitse autoriteiten geen ge gevens verstrekten. Commander Derek War ren. men worden gekist. Onder zoek naar de indenditeit werd niet toegestaan. Aan één van de lichamen was aan een vin ger nog een smal ringetje, dat de Duitsers er niet af konden krijgen. Dat is mee in het graf gegaan. Na de toestemming de kisten te sluiten kreeg men opdracht naar de Algemene Begraafplaats te rijden. Bij het vervoer naar het kerkhof mocht niet worden gesproken. Gedurende deze tocht door Aardenburg en aan de ingang van het kerk hof werd door veel burgers een eerbiedige groet gebracht. Op de begraafplaats aange komen werden met assisten tie van het gemeenteperso- neel de kisten naar een ge meenschappelijk graf ge bracht, dat men achteraf in de zuidoosthoek van het kerkhof had moeten graven. Daar werden, steeds onder toezicht van de Duitsers, de kisten neergelaten en werd stiekum een laatste groet ge bracht. Daarna moest men weg. Pas na de capitulatie van Duitsland, in juni 1945, kwam er een brief uit Engeland van J. W. Warren, de vader van de piloot. Daarin berichtte deze dat hij en zijn vrouw die bewuste dag in mei niets meer van hun enige zoon of van de bemanning van zijn vliegtuig hadden vernomen, totdat zij onlangs bericht hadden ontvangen dat hun jongen in Aardenburg begra ven lag. Dit bericht was voor zijn vrouw zo schokkend ge weest, dat zij een inzinking had gekregen die ze nooit meer te boven is gekomen. Hij wilde graag weten wat er eigenlijk gebeurd was omdat hij het tot zijn plicht rekende om als vader van de gezag voerder van het vliegtuig de nabestaanden van de andere leden van de bemanning in te lichten. Spoedig daarna kwam ook uit Canada bericht van de ouders van pilot-officer D. I. Gage. Zij betuigden hun dank voor wat men in Aardenburg voor hun zoon had gedaan en waren gerustgesteld nu hij rustte temidden van vrien den. Als bijzonderheid wisten zij te melden dat het veronge lukte vliegtuig was genoemd naar zijn dochtertje: Vicky Lynn. Pas in juli 1947 konden de ouders van Derek Warren voor het eerst het graf van hun enig kind bezoeken. Tot dan toe was het niet moge lijk,omdat het voor gewone burgers niet was toegestaan om over te komen zolang er er nog geen behoorlijke verbin dingen waren. Een week lang logeerden ze bij burgemeester Sjef van Dongen en zonden, terug in Engeland, een dankbetuiging aan de Nederlandse ambassa deur aldaar. Daarin gaven zij uitdrukking van de buitenge wone gastvrijheid die ze had den genoten en voor de wijze waarop men in Aardenburg al het mogelijke had gedaan hun leed te verzachten. In de loop van de jaren hebben van alle in Aarden burg begraven geallieerde vliegers familieleden de gra ven bezocht. Als laatste, jaren daarna, die van de Canadees Irving. Aanvankelijk had men ge hoord dat het een zoon zou zijn van een Canadese minis ter van die naam. Later bleek het een zoon te zijn van een predikant die in een veraf ge legen en dun bevolkt gebied in het noorden van de provin cie Ontario woonde. Zijn ouders hebben het graf nooit kunnen bezoeken. Wel lieten ze op de grafsteen van hun zoon de volgende tekst (ver taald uit het Engels) plaatsen: 'Uw plannen, o Heer, kennen wij niet. Alles is goed wat door u gedaan wordt.' De tekst op de grafsteen van De- rek Warren luidt: 'Hij gaf zijn leven opdat wij mogen leven in vrede. Slaap wel lieve zoon, totdat wij elkan der zullen weerzien.' De geallieerde vliegers moes ten van de Duitsers in een uithoek van de Algemene Be graafplaats te Aardenburg worden begraven. Enkele maanden later, werden tij dens de hevige strijd aan het Leopoldkanaal in september- oktober 1944 de in de eerste weken gesneuvelde Duitsers begraven aan weerszijden van het ingangspad, twee rijen dik, zodat iedereen die de begraafplaats betrad ze goed kon zien. Deze werden later overgebracht naar de Centrale Duitse Begraaf plaats te IJsselsteijn in Lim burg. Na de bevrijding werd ieder jaar op de avond van de dodenherdenking, 4 mei, een stille tocht gehouden naar deze geallieerde graven en werden bloemen gelegd. Ook nu gebeurt dit nog steeds. Van onze verslaggever OOSTBURG - Het Oostburgse college van B en W verleent toch een bouwvergunning voor drie tuin huisjes in Nieuwvliet-Bad-Oost. Het bezwaarschrift van de bouwmarkt hiertegen is afgewezen. „De vergunning wordt ge woon verleend. De moge lijkheid is nu eenmaal aan wezig om een oppervlakte van 7,5 vierkante meter te bebouwen, dus kun je niet daar niet op terugkomen en zeggen dat het niet kan", aldus wethouder A. de Feij - ter. De eigenaar van de bouwmarkt had bezwaar aangetekend tegen de bouwaanvraag, omdat de huisjes afweken van die welke tot nu toe werden ge plaatst. Door een raadsbe sluit van enige tijd terug om een oppervlakte van 7,5 tot maximaal 10 vierkante meter toe te staan - in plaats van de tot dan toe gebruikelijke vijf vierkante meter- bleef hij met een voorraad te kleine tuin huisjes zitten. Bovendien werden andere kleuren en uitvoeringen gebruikt. Dat nu zou volgens de bouwmarkt-eigenaar tot onduidelijkheid leiden en gebrek aan uniformiteit. De Feij ter stelt evenwel dat de gemeente in dezen machteloos staat. „Ze kun nen wel in het bruin wor den afgeleverd, maar als ze morgen wit worden ge schilderd kun je daar niets aan doen", aldus de wet houder. Hij vindt niet dat de gemeente verplichtingen heeft ten opzichte van de bouwmarkt-eigenaar. „Hij is over zijn voorraad niet door ons benaderd, maar door een van de vereni gingen van eigenaren." KOEWACHT - Bejaardenschie- ting, zaal Oude Molen, 28 schut ters: hoge vogel: G. Gijsel; eerste zijvogel: Th. de Caluwé; tweede zijvogel: W. Groenewegen; grootste aantal (5): G. Baart, al len Koewacht. HULST - Zaal W. Blommaert, 34 schutters: hoge vogel: M. Heyens, St.-Jansteen; eerste zijvogel: A. de Bliek; tweede zij vogel: W. Cuyper, beiden Hulst; grootste aantal (7): M. de Waal, Klooster- zande. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 47 schutters: hoge vogel: J. de Waal; eerste zijvogel: R. Roels; tweede zij vogel: Th. Brac- ke, beiden Koewacht; grootste aantal (4): E. Fierens, Lokeren. LAMSWAARDE - Bejaarden- schieting, zaal De Lamsoren, achttien schutters: hoge vogel: A. D'Hooghe, Nieuw-Namen; eerste zij vogel: J. Warrens, Verrebroek; tweede zij vogel: T. Boone, St.- Jansteen; grootste aantal (7): J. de Beul, Hulst. ZUIDDORPE - Bejaardenschie- ting, zaal Onder de Linden, 22 schutters: hoge en tweede zij vo gel: J. van Dam, Moerbeke; eer ste zijvogel: R. D'Hondt; grootste aantal (4): R. Simon, beiden Zuiddorpe. WESTDORPE - St.-Sebastiaan, 113 schutters: Wip 1: eerste hoge vogel: A. van de Voorde, Lembe- ke; tweede hoge vogel: E. van Eertvelde, Westdorpe; eerste en vierde zij vogel: F. Dossche, Lem- beke; tweede zijvogel: E. Burg- grave, Zelzate; derde zijvogel: A. de Pauw, Doornzele. Wip 2: eer ste hoge vogel: A. van Acker, Moerbeke; tweede hoge en vierde zij vogel: Th. Arends, Gilze- RÏjen; eerste zijvogel: E. van Eertvelde, Westdorpe; tweede zijvogel: A. de Duuser, Ertvelde; derde zijvogel: O. de Meyer, Zel zate. Wip 3: eerste hoge vogel: A. Fruytier, Moerbeke; tweede hoge vogel: A. de Duuser, Ertvelde; eerste zij vogel: J. Remery, West dorpe; tweede zijvogel: R. Roels, Graauw; derde zij vogel: H. D'Hondt, Bassevelde; vierde zij vogel: Th. van Damme, Saffelare. GRAAUW - De Friezen, 55 schutters: Wip 1: eerste hoge vo gel: J. van Waterschoot, Kloos terzande; tweede hoge vogel: A. Jacobs, Hulst; eerste zijvogel: N. Goossen, Kloosterzande; tweede zij vogel: A, de Clerk, Hulst; derde zijvogel: P. Steyaert; vierde zij vogel: A. de Baart, bei den Graauw. Wip 2: eerste hoge vogel: R. D'Hooghe, Vrasene; tweede hoge vogel: J. van Laare, St.-Jansteen; eerste zijvogel: J. Staal, Kloosterzande; tweede zij vogel W. Ivens, Kemzeke; derde zij vogel: A. Hoogstrate, Terneu- zen; vierde zijvogel: J. de Visser, Axel. ZUIDDORPE - Zaal Gemeente huis, 29 schutters: eerste hoge vo gel: M. Suy; tweede hoge vogel: M. van Hoeke; eerste zijvogel: R. D'Hondt, allen Zuiddorpe; vierde zijvogel: J. van Damme, Moerbe ke; grootste aantal (5): A. van Damme en Ch. Boeye, beiden Zuiddorpe. KOEWACHT - Zaal Oude Molen, 25 schutters: hoge vogel: G. Mar tens, Koewacht; eerste zijvogel: J. Noens, Stekene; tweede zijvo gel: F. de Waal; grootste aantal (6): J. de Waal, beiden Koewacht. HULST - Zaal De Kroon, 48 schutters: Wip 1: hoge en tweede zijvogel: A. Dobbelaar, Vogel waarde; eerste zij vogel: E. Luykx; grootste aantal (7): P. van Rijswijk, beiden Hulst. Wip 2 hoge vogel: W. Verovert, Zelzate beide zij vogels: E. Luykx, Hulst; grootste aantal (8): T. Crombeen, Graauw. HOOFDPLAAT - Zaal De Vriendschap, 27 schutters: hoge vogel: A. Rijkaart, Bouchaute; eerste zijvogel: A. Maenhout; tweede zijvogel: M. van Laare; grootste aantal (4): P. Rawoens, allen Hoofdplaat. KOEWACHT - Zaal P. de Vlie ger, 43 schutters: hoge vogel: E. de Saeger,St.-Niklaas; eerste zij vogel: O. Zaman; tweede zijvo gel: G. de Bruyne; grootste aan tal (5): R. Ongenae, allen Koe wacht. ZUIDDORPE - Zaal Gemeente huis, 25 schutters: hoge vogel: R. D'Hondt, Zuiddorpe; eerste zij vogel: G. Herwegh, Heikant; tweede zijvogel: M. van Hoeke; grootste aantal (5): A. de Munck, beiden Zuiddorpe. LAMSWAARDE - Zaal De Lam soren, 31 schutters: eerste hoge vogel; H. de Gucht, Kloosterzan de; tweede hoge en tweede zijvo- gel: W. Verovert, Ertvelde; eerste zijvogel: J. de Beul, Hulst; groot ste aantal (6): G. van Driessche, Lamswaarde en P. Neve, Kloos terzande. Van onze correspondent NIEUW-NAMEN - Het afgelopen weekeinde werd in Nieuw-Namen het jaarlijkse muziekfeest gehouden. De fanfare De Scheldezonen hield vrijdag, zaterdag en zondag tal van muzikale activiteiten. Op vrijdagavond 16 juni om 20.00 uur werd een disco-avond gehouden met muziek van dis co-bar Chignis X, een goed suc ces. Een bijzonder optreden vond zaterdagavond plaats, waarbij muziekfanfare De Scheldezonen uit Nieuw-Na men onder leiding van Pierre van Hecke het programma van de muziekavond offcieel in luidde. Ook het zangkoor St. Cecilia bracht enkele liederen ten gehore, onder leiding van G. Pollet. Na dit optreden, dat zeer in de smaak viel bij het publiek, trad het jeugdensem- ble Coda op onder leiding van Remie Dillis uit Meerdonk. Zondag werd het muzikale gedeelte om 14.00 uur gestart Van onze correspondente ST.-JANSTEEN - De kle ding die de inmiddels ter ziele gegane balletgroep Ro- zante gebruikte bij uitvoe ringen, wordt morgen te koop aangeboden. Nu zuster Marie-José haar werk als balletdocente heeft beëindigd, is er gelegenheid om tussen 14.00 uur en 16.00 uur bij haar thuis in de Brouwerijstrat 25, een kijkje te nemen en een keuze te maken uit de vele prachtige kostuums. De opbrengst uit de verkoop van de kleding is bestemd voor een missieproject in Kenya. met het internationale optre den van verschillende muziek- deelnemers uit het westelijk gedeelte. Als eerste op het programma stond het optreden van het mi ni- en majorettenpeloton De Vossen uit Hulst, waarna de koninklijke harmonie St. Ceci lia uit St. Gillis-Waas enkele nummers speelde. Daarnaast verzorgde ook de drumband fanfare-showband Heijningen uit Heijningen een optreden. Als laatste trad op de fanfare EMM uit Koewacht. Bijzonder in de smaak viel ook de zanggroep Drieske Nij- pers uit St. Gillis-Waas, waar bij de plaatselijke mensen zeer betrokken waren. Het geheel was een geslaagd concours. Veel waardering oogstte wet houder P. Weemaes uit Hulst, die Nonkel Bob, bekend als Bob Davidse, een speciale onder scheiding gaf van de gemeente Hulst voor zijn optreden. Van onze correspondent KLOOSTERZANDE Toerclub Discolor hield een tijdrit langs de zeedijk van Perkpolder naar De Griete en terug. Winnaar werd Rino Jonkheym met een gemiddelde snelheid van 40,3 kilometer per uur. De verdere uitslag: 2. Martin Schijvenaar, Hoedekenskerke; 3. Jan Baart, Kloosterzande; 4. Jack Mannaert, Kuitaart; 5. Ben de Bakker, Kloosterzande.

de Stem | 1989 | | pagina 11