Pieters moet zich bewij SPORT 'Juiste GRAF EN SANCHEZ IN FINALE ROLAND GARROS Dogger in halve finale bij junioren Ruitersportspektakel in Hulst UITSLAGEN TWEEDi Zeesla, paling en tong DE STEM SPORT 2 VRIJDAG 9 JUN11989 IN TENNISTOERNOOI HULSTER AMBACHT PARIJS - Vaarwel, vrouwentennis. Monica Seles en Steffi Graf hebben gisteren een eind gemaakt aan alle denigrerende vergelijkingen met wat de heren op de baan plegen te presteren. Modieus Hoogtepunt Roland Garros isp1 j i Lak Beugels Gegiechel TWEEDAAGS CONCOURS MET UITSTEKENDE BEZETTING Duo-volleybal in Sas van Gent Zwemkampioenschap in Kruiningen Huisvrouwentennis in Breskens HENGEL- RUBRIEK Japans Bootvissers DE STEM SP( COMPUTERT TERNEUZEN - „H< om de Omloop van pakken. Nee, het en: was de Omloop voor T14 o k k 7 N u C v V K ei in tri bi 0' Van onze tennismedewerker HULST - Dethlef Pieters staat in het Reinaerttoer- nooi in Hulst voor de eerste krachtproef. Hij kreeg in de C-categorie van het door Hulster Ambacht te houden tennistoernooi plaatsings nummer één. Grondslag hiervan zal zijn fi naleplaats jn de Zeeuwse jeugdkampioenschappen zijn geweest, toen hij de latere win naar Tim van Veldhoven bijna een set afhandig maakte. Vorig jaar greep Gyon Assel- man de titel en dat op een wijze die nogal indruk maakte. Toch kreeg Asselman dit keer een bescheiden derde, respectieve lijk vierde plaats toegewezen op het schema. Jeroen Ver- straeten werd als tweede ge plaatst. Sassenaar Bernd van Quekelberghe werd onderin het schema geloot en moet aan de hand van deze prognose trachten door te dringen tot de halve finales. Bovendien zijn, zoals gezegd, Pieters en Assel man eikaars tegenstander. Het toernooi is minder druk bezet dan voorgaande jaren. Toch ontving men achttien in schrijvingen bij de C-heren en dat is vergelijkbaar met vorig jaar. Naast de vier genoemde geplaatste spelers zijn Frank Hamelink en Frank Wille als gevaarlijke outsiders te ver melden. Bij de C-dames ontving men nog niet de helft van het aantal inschrijvingen bij de heren in deze categorie. Dat is in ieder geval meer respons dan vorig jaar toen deze categorie geheel wegviel. De plaatselijke favo riete is Franceses Adriaansens, terwijl Anita van Broeck als tweede werd geplaatst. Adriaansens speelt haar eerste partij tegen de winnares van het duel tussen Marjon Copier en Ciska van Veldhoven, ter wijl Van Broeck de degens zal kruisen met de winnares van de partij tussen Danielle de Schepper en Leslie Lipjes. Hulstenaar Reggie van de Berg kon vorig jaar in het toer nooi zjn eerste plaats niet waarmaken. Hij sneuvelde in de kwartfinales tegen Patrick Vonk. Op het schema bij de D- heren krijgt Van de Berg dit jaar de kans zich te revanche ren. Hij staat bovenaan op het 21 namen tellende schema, ter wijl Fred van Cauteren zijn mogelijke tegenstander wordt in de eindstrijd. Als drie/vier werden ingeloot Pieter de Klerk en Mare Arens. Het schema bij de D-dames telt acht namen en kent Paula Danckaert en Cecile van Tig- gelen in deze volgorde als favo rieten. Een trekpleister voor het toernooi is ongetwijfeld de B- categorie bij de heren, waar Animo-speler Mike Simon als eerste werd geplaatst op een schema dat zes namen telt. Da vid Hans werd als tweede ge plaatst. Simon ontmoet in de halve finales Harry van Gooi als deze Frank Wille in de eer ste ronde overwint. Tim van Veldhoven en Ronald van Re- mortel bekampen elkaar in de eerste ronde met als inzet een plaats in de halve finale tegen David Hans. Het toernooi be gint maandag 12 juni en de fi nales zijn zondag 18 juni ge pland. Wedstrijdleider is Jean Deruijck. OVERIGE PLAATSINGEN HD-C: 1. Buijsse/Verstraeten, 2. Langeraert/Pieters. HD-D: 1. Van de Berg/Van de Berg, 2. De Jonge/Van Jole. DD-D: 1. Asselman/Mast, 2. Danc- kaert/Van Landeghem. Vaarwel, vrouwentennis Door Leon Krijnen Graf won (6-3,3-6,6-3), maar de morele overwinning was voor Monica Seles, die alleen nog een sterkere opslag no dig heeft om de poten onder de troon van de Westduitse helemaal door te zagen. En een racket met stalen sna ren, die niet bezwijken onder het furieuze geweld dat de vijf tienjarige Joegoslavische uit haar op luciferhoutjes lijkende armen weet te persen. Monica Seles, ditmaal gekleed in een modieuze, aan de over heersende kleuren op Roland Garros aangepaste gifgroene outfit, sloopte zeven bespan ningen tijdens de ronduit sen sationele partij, die bijna een uur en drie kwartier in beslag nam. Ze verloor de partij en de fi naleplaats door twee cruciale punten, en een daarvan raakte ze kwijt, toen voor de derde maal tijdens een rally met een geluid als een pistoolschot een snaar aan flarden ging. Dat was in de derde game van de derde set, nadat ze als eerste in het toernooi een set van Graf gepakt had en net na dat ze de opslag van haar tot gisteren ongenaakbare oppo nent» doorbroken had. Ze moest de volgende bal en het punt noodgedwongen laten lo pen. Ze pakte een ander racket, dat echter niet op de juiste sterkte bespannen was, waar door ze haar eigen service kwijt raakte. Ze verloor de wedstrijd defini tief van 3-4 naar 3-5, na een lange rally, die het absolute hoogtepunt van de wedstrijd en van het damestoernooi was. Een slagenwisseling, op 40-40 en voordeel voor de Westduitse, waarin beiden tot enkele malen toe bijkans onhaalbare ballen terugsloegen en waarin Seles conditioneel leegliep. Graf wist eindelijk een gaatje te vinden, goed voor de break, waarna Seles in de laat ste servicegame van Graf geen bal meer goed terug wist te krijgen, hetgeen naast de love- game de overwinning en de fi naleplaats voor de Westduitse tot resultaat had. 'i door Léon Krijnen Naast een overwinning voor het vrouwentennis een morele overwinning voor Seles, en dat was na afloop goed te merken aan Graf. Ze zat erbij met een gezicht als een oorwurm, alsof ze niet alleen een setje, maar ook de hele wereld verloren had. De laatste anderhalf, twee jaar heeft ze niet meer meege maakt dat haar opponentes het waagden om haar, 'Fraulein Forehand', op haar sterkste wapen te attaqueren. Iedereen, niet alleen de afgetreden ko ninginnen Evert en Navratilo- va, maar ook de nieuwe lich ting, Sabatini en de haren, durfde het nooit in zijn hoofd halen om de forehand van Graf te bespelen, laat staan aan te vallen. Tot gisteren kreeg ze voornamelijk 'moonballs' en slice-returns op haar backhand retour en werden alle pogingen aan de rechterkant met droge kanonskogels afgestraft. Seles had lak aan de reputatie van de forehand van Steffi. Se les heeft geen fore- of back hand. Alleen aan haar opslag is te zien dat ze links is. Zowel de ballen links als rechts van haar worden met twee handen afge vuurd, waarbij ze de snelheid van Grafs forehand gebruikte, er voluit tegenin sloeg, met als gevolg dat die ballen nog har der terugkwamen. Tot niet al leen Graf, maar ook haar eigen rackets bezweken onder al dat geweld. Als Monica Seles in een Een lachje plooit het gelaat van de vijftienjarige Monica Seles als zij de dan al stuurs kijkende Steffi Graf feleiciteert. kristallen bol zou kunnen kij ken, wat met een broer met de naam Zoltan voor de hand zou moeten liggen, zou ze misschien wel een andere sport kiezen. American football, of rugby, of ijshockey bijvoorbeeld. Of zal ze haar tweehandige slagen blijven slaan op weg naar de status van superstar? Ze weegt maar 46 kilo, maar dat gewicht is ze nu al in uranium waard. De scouts van Mark McGor- mack en diens imperium IMG hadden dat vier jaar geleden al in de smiezen. Nog maar vier weken geleden werden haar beugels door een tandarts ver wijderd, maar via IMG zal ze de komende jaren, naast het prijzengeld, ten minste 120 mil joen sponsorguldens gaan ver dienen. Het enige dat haar carrière voortijdig zou kunnen doen stoppen, naast een voortijdige verliefdheid op een ballenjon- gen, is de 'burn out'. Opge brand, het verschijnsel van mentale en fysieke blessures, waaraan Andrea Jaeger en Tracy Austin voor hun twin tigste levensjaar ten onder gin gen. De twee Amerikaansen stonden ook op hun vijftiende in halve en hele finales van Grand Slam-toernooien en wa ren een decennium geleden goed voor soortgelijke sensa tionele ontwikkelingen. Monica Seles, wier aansteke lijke gegiechel nog het meest aan het mitrailleurgeratel van Woody Woodpecker doet den ken, is daar helemaal niet bang voor. „Nee hoor", schaterde ze na afloop, nadat ze naast een chagrijnig kijkende Graf de toejuichingen van het volge pakte centre-court wuivend in ontvangst had genomen. „Ik ben Andrea niet, ik ben Tracy niet, ik ben Monica. Ik hou van tennis en ik zal het blijven spe len zolang als ik kan..". De tweede halve finale had beter als opwarmertje voor het hoofdnummer geprogram meerd kunnen zijn. Nu moes ten Arantxa Sanchez en Mary Joe Fernandez na afloop van de wereldpartij tussen Seles en Graf voor een langzaam leeglo pend centre-court gaan uitma ken wie zaterdag de wraak van Steffi moet ondergaan. Dat werd het zusje van Emilio en Xavier, die Fernandez met tweemaal 6-2 uit de finale hield. UITSLAGEN Vrouwenenkelspel: halve finales: - FOTO AP Graf (BrD) - Seles (Joe) 6-3, 3-6, 6- 3, Sanchez (Spa) - Mary Joe Fer nandez (VSt) 6-2,6-2. Mannendubbelspel: halve finales: Grabb/Patrick McEnroe (VSt) - Fitzgerald/Jarryd (Aus/Zwe) 7-5, 5-7, 6-2,6-3. Jongensenkelspel: kwartfinales: Dogger (Ned) - Kulti (Zwe) 7-5, 6-7 (7-9), 6-3. Van onze speciale verslaggever PARIJS - Paul Dogger heeft gisteren op Roland Garros de halve finales van het juniorentoernooi be reikt. De zeventienjarige Amsterdammer won in de kwartfinales in drie sets van de een jaar oudere, als eerste geplaatste Zweed Nicklas Kulti: 7-5,6-7 (7-9), 6-3. Het niveau van de partij ging als een jojo op en neer. In de eerste set haalde Dogger een achterstand van 5-2 op om met 7-5 te zegevieren, in de tweede set liet hij op 5-2 drie matchpoints onbenut, waarna hij op 6-6 de tie-break met 7-9 verloor. Ook in de derde set liet hij twee matchpoints liggen, waarna het zesde wedstrijdpunt uiteindelijk benut werd. Doggers tegenstander in de halve finales is het Ameri kaanse talent Jared Palmer. Van onze paardesportmedewerker HULST - Op het knusse en attractieve ruitersportter rein aan de Waterstraat in Hulst wordt zaterdag 10 en zondag 11 juni een groots opgezet tweedaags interna tionaal concours hippique gehouden. De organiserende landelijke rij vereniging en ponyclub Hulst kan bogen op een voor treffelijke bezetting. „We heb ben al een fiks aantal inschij- vingen binnen, maar vooral van Belgische zijde rekenen we op het laatste moment nogal op wat late aanmelders. Onze zui derburen komen graag naar ons springconcours, maar ze hebben nu eenmaal de ge woonte aan de late kant te zijn met hun inschrijvingen. Dat nemen we echter graag voor lief," zegt Harold Comelissens, secretaris van de organise rende vereniging. Zaterdag 10 juni komen zowel de paarden als de pony's aan bod in alle klassen en zondag 11 juni is er een springconcours voor alleen de paarden in de klassen B tot en Z2. Opvallend is dat de organi serende club nogal wat sterke ijzers in het vuur heeft. In de Z-klasse paarden bijvoorbeeld heeft Hulst met Stefan de Vet ter met Wonny H een crack die al heel wat prijzen heeft weg gekaapt tijdens de concoursen die de laatste jaren in Zeeland werden gehouden. Stefan de Vetter: „Wonny H is kreupel geweest de laatste weken. Heeft wat rust gehad, maar in het komende weekeinde zal ik er zeker bij zijn. Het is toch al tijd leuk om vooral tijdens een concours van dit niveau en ge organiseerd door de eigen ver eniging te kunnen schitteren". Ook zijn clubgenoot Marcel Dufraine met Nashville uit het Belgische Kalmthout is van de partij. Dufraine is een van de vele aanwinsten van de lande lijke rij vereniging en ponyclub Hulst. De 20-jarige Hulsterse club is flink gegroeid nadat men in de Reynaert-stad vorig jaar uitpakte met een interna tionaal concours met Belgen, Nederlanders en Polen. Een initiatief dat de vereniging duidelijk goed heeft gedaan en waarvan nu de vruchten wor den geplukt. In de M-klasse paarden komt Hulst in het strijdperk met Harold Comelissens met Zenerife en Ad Bergs met Ver- ano, twee ruiters die al inter nationale ervaring hebben op gedaan tijdens een internatio naal ruitersportevenement in het Poolse Iwno onder de rook van Poznan. Harold Comelis sens acteerde daar met zijn paard Amon - inmiddels ver kocht - al twee keer. Paul Burm met Cupido, Luc Come lissens met Vazal en Mirjam de Feber met Bramiro maken eveneeens hun opwachting in de M-klasse paarden. Bij de ponyruiters maakt Jeroen Burm met Bianca furore in de M-klasse. Te verwachten is dan ook dat verschillende Hulsterse ruiters een niet vergeefse gooi zullen doen naar de aantrekke lijke geldprijzen. Voorzitter Paul Burm: „We werken in Hulst al enkele jaren met goede geldprijzen. Dat is attractief voor ruiters en amazones. Een beker winnen is mooi, maar je merkt toch dat het op prijs wordt gesteld als er geldprijzen te winnen zijn. Dat trekt toch de provinciale top naar je con cours, alsmede sterke combina ties uit Brabant en België". De Hulsterse combinaties kunnen zaterdag en zondag dan ook rekenen op sterke te genstand. „Zaterdagochtend beginnen de ponyruiters en amazones al om negen uur met hun wedstrijden en zondag eveneens. Er is op het ruiter sportterrein een grote feesttent M- en Z-ruiters, die in Hulst acte de presence geven, v.l.n.r. Harold Comelissens, Stefan de Vetter, Paul Burm, Jeroen Burm, Miriam de Feber, Luc Comelissens en op de voorgrond sponsor Wim van Ham. - fotowim kooyman geplaatst, waarin zaterdag avond gedanst kan worden op muziek van een bekend Zeeuws-Vlaams orkest. Sfeer genoeg dus op ons fraaie rui- tersporterrein," zegt penning- meesteresse Yvonne de Schep per. De organisatoren in Hulst rekenen op een grote opkomst van het ruitersportminnende publiek beide dagen. „Een van onze eregasten is Wlodek Cza- jer, tweede secretaris van de Poolse ambassade in Den Haag en tevens persattaché, die zijn echtgenote meebrengt. Czajer heeft geweldig veel werk ver zet om vorig jaar de Poolse equipe naar ons concours in Hulst te krijgen en hij accep teerde de uitnodiging voor ons concours dit jaar graag. Czajer zal waarschijnlijk de hoofprij- zen uitreiken zondagmiddag van de belangrijkste rubriek de Zl- en Z2-klasse springen paarden", zegt Paul Burm. NIEUWSOVERZICHT SAS VAN GENT - In sporthal De Vlaanderen te Sas van Gent wordt zaterdag 10 en zondag 11 juni voor de zevende keer het internationale duo-volleybaltoernooi gehouden. Dit jaar kan organisator Theo Sarneel zelfs zeventig teams van twee volleyballers aan het werk zetten. Zaterdag spelen de deelnemers uit de landelijke competitite, terwijl zondag de districtsspelers aan bod komen. Ieder jaar wordt de belangstelling voor dit toernooi groter. Vooral de af wijkende manier van spelen is voor velen aantrekkelijk. Ook dit jaar staan er weer enkele sterke duo's op het programma. Herman de Ruyter van Scheldesport speelt samen met Egbert Versprille van Morres. KRUININGEN - Het prachtig midden in het natuurgebied Den Inkel gelegen zwembad te Kruiningen is het komende week einde weer het decor van de Zeeuwse zomerzwemkampioen- schappen. In het eerste weekeinde hadden de zwemmers te kampen met regen en kou, waardoor de geleverde prestaties beneden de maat waren. Als er wat warmer weer komt zullen ook de pres taties beter worden en zullen de Zeeuwse recordtijden binnen het bereik liggen. Zaterdag 10 juni is het programma echter wat beperkt van wege de finale van de Jeugd Olympische Dag, die in Papendal wordt gehouden. Aan dit evenement zal ook een aantal Zeeuwse zwemmers en zwemsters meedoen en die kunnen dan niet in Kruiningen aan de start kaomen. Omdat dit de Zeeuwse toppers zijn beneden de 16 jaar worden de langere nummers door hun afwezigheid wat minder interessant. De wedstrijden beginnen zowel zaterdag als zondag om 13.30 uur. BRESKENS - Onder de naam van 4 Dorpen-huisvrouwenten nistoernooi start maandag 12 juni voor de zesde keer het da mestoernooi op de banen van tennisvereniging De Boskreek in Breskens. Het toernooi wordt gespeeld met de verenigingen Tiola uit IJ- zendijke, Ludo et Emergo uit Oostburg, Schoondijke en de or ganiserende vereniging De Boskreek. Dit jaar ontving men 65 aanmeldingen en dat is iets meer dan vorig jaar. De slotpar- tij en zij n vr ij dag 16 j uni gepland. EN STANDEN TENNIS MIXEDCOMPETTTIE Overgangsklasse A afdeling 5: Heerenduinen 1-Juliana 1 0-2, CC Zeeland 1-Sittard 3 5-3, Zandvoort 2-Victoria 2 2-0, BTCI 1-Unicum 2 1-1. Overgangsklasse B afdeling 1: Ble- rick 1-Kralingen 1 1-7, Son 3-Vol- ley 2 3-5. Afdeling 4: Stobblek 1-Ready-M 1 1-7. Afdeling 7: Bernisse 1-Frisselstein 3 4-4, Victoria 3-Rapid 11-7. Afdeling 8: Animo 1-Aeolus Oledo 2 8-0, Wilskracht 1-Dash 1 4-4, Pij - nacker 1-Hilversum 4 2-1, Leeu- wenbergh 3-Hoek van Holland 1 3- 5. Tweede klasse afdeling 18: Oud- Beijerland 3-Dash'35 3 0-2, Ludo et Emergo 1-BTCI 4 0-6, Polanen 1- Laatjes Kaai 1 0-8, Krimpen-Y 2- Lobbelaer 12-6. Afdeling 19: Hulster Ambacht 1- MLTC 1 4-4, Tilburg 3-Smash 1 8-0, Pellikaan Tennis 4-Breda 1 4-4, Souburg 1-Animo 2 0-8. Derde klasse afdeling 34: MLTC 2- Eegedima 14-4, Tilburg 7-Marken- daal 2 1-7, Huybergen 1-Souburg 2 6-2, Mattemburgh 1-Animo 3 5-3. Afdeling 35: Breda 2-De Schans 1 4-4, Schelde 1-Stobblek 3 4-4, Roosendaal 3-MLTC 3 3-5, DOS 1- Warande 4 2-6. Vierde klasse afdeling 57: Zieirkzee 1-Con Forza 8-0, Yerseke 2-Schelde 2 2-6, Dauwendaele 1-AXel 1 2-6, Vogelvlucht 1-Animo 4 4-4. Afdeling 58: Hulster Ambacht 2- Axel 2 8-0, Kruiningen 1-Honte- nisse 1 6-2, SJEF-Smash 2 5-3, MLTC 4-'t Halve Maantje 4-4. Afdeling 59: SBOZ 3-Zierikzee 2 6- 2, Souburg 3-Kapelle 11-7, Drive 1- Animo 5 5-3, Sluiskil-Ludo et Emergo 2 2-6. Vijfde klasse afdeling 58: Hulster Ambacht 3-MLTC 5 7-1, Smash 3- Noord-Beveland 1 2-6, Schelde 3- DOS 2 5-3, Zierikzee 3-Animo 6 3-5. Afdeling 59: Ludo et Emergo 3- Schelde 4 7-1, Animo 7-Domburg 6- 2, Hontenisse 2-De Stoof 6-2, Zie rikzee 4-Kapelle 2 2-6. Zesde klasse afdeling 61: Animo 8- Game'78 2-6, MLTC 6-Ludo et Emergo 4 8-0, Tiola-Swaecke 4-4, ASOC 1-De Meet 2 7-1. Afdeling 62: Animo 9-Souburg 4 3- 5, DOS 3-Huybergen 4 4-4, ASOC 2- Ludo et Emergo 5 5-3. HERENCOMPETITIE Tweede klasse afdeling 7: Baarle 1- Rico 1 1-5, Mattenkloppers 1-Ype- laar 1 5-1, Tilburg 1-Pellikaan Tennis 1 4-2, De Heiberg l-'t Halve Maantje 1 5-1. Derde klasse afdeling 8: Vierhoe- ven 1-Kapelle 1 5-1, Lacoste 1- Noord-Beveland 5-1, Tilburg 2- Goirle 1 4-2, Teteringen 1-Animo 1 4-2. Vierde klasse afdeling 17Animo 2- DOS 3-3, BLTV 2-Bosschenhoofd 1 0-6, 't Halve Maantje 2-De Bocht 1 0-6, Roosendaal-Hulster Ambacht 10-6. Vijfde klasse afdeling 33: Animo 3- Zierikzee 6-0, Axel 1-Scelveringhe 1 6-0, Bongerd 1-Philten 6-0, Schel- de-Hulster Ambacht 2 0-6. Zesde klasse afdeling 59: 't Halve Maantje 4-Souburg 1 1-5, Wester- schouwen 2-Tebo 6-0, Smash-De Sprink 0-6, Hctek-Hulster Ambacht 3 5-1. Afdeling 60: Zaamslag-Sluiskil 1-5, Boskreek-SJEF 5-1, Axel 2-'t Halve Maantje 5 6-0. Afdeling 61: Lewedorp-Bongerd 2 4-2, Goes-Axel 3 6-0, Souburg 2- Mattemburgh 1 2-4. Door Rien van Nunen HET IS jaren geleden dat de Oosterschelde zich heeft gedragen zoals dat nu het geval is. Meermalen hebben een koud voorjaar en een slechte zomer dat verhinderd. Ik bedoel het vormen van enorme hoe veelheden zeesla. Daar hebben sportvissers aardig last van. Op diep wa ter kan tijdens giertijen nau welijks meer worden gevist. Het is precies dat diepe water waar volgens de op handen zijnde plannen sportvissers zich het hele jaar zouden moeten vermaken. En dat kan niet, want de zeesla laat lij nen knappen en maakt het vissen onmogelijk. En toch is die zeesla ook een stuk na tuur. Het verrijkt het zeewa ter met o.a. zuurstof, vormt schuilplaatsen voor de krab ben (deze reizen via zeesla de hele Noordzee door). Kwalijker is het verschijnen van het Japanse zeewier, wellicht hierheen gebracht door het importeren van schelpdieren. Grote velden van deze bijzonder taaie wiersoort maken het de sportvisserij en (soms) de re creatievaart moeilijk. Door het wier en door de krabben gaat het vangen van platvis achteruit, hetgeen normaal is. hoek, Haamstede of Ouds dorp erg goed geep vangen, terwijl ook de schol en de bot aanwezig zijn. Is er voor de bootvissers dan niets te halen op de Ooster schelde? Integendeel. Er zijn zolang dat nog kan, plaatsen genoeg waar de schepen te recht kunnen. Het zijn juist de dagen als deze dat schip pers tonen uit welk hout ze zijn gesneden. Een goede schipper zoekt zich een onge luk om het zijn klanten naar de zin te maken. Nu het vis sen minder gemakkelijk is (veel krabben en wier), moe ten ook sportvissers meer hun best doen om aan vis te ko men. De ongelooflij khe hoeveel heden vis die de Ooster schelde vanaf herfst 1988 tot nu toe heeft prijsgegeven, zijn niet onuitputtelijk. Dat blijkt nu, al kan een goede henge laar zijn dertig schollen of botten best vangen. Het leuke van de zomervisserij is het vangen van vloermatten van botten, af en toe een tong, zo- Bovendien is het nachtwerk, maar plotseling een stel zee- De kansen om vanaf het baarzen of wat harders. Zelfs strand mooie paling, zeebaars een hondshaaitje of een pijl en tong te vangen, stijgen met staartrog behoren tot de mo de dag. Het strand is op dit gelijkheden, moment vaak nog erg schoon, het water is al aardig opge warmd. Paling en tong komen meer in de vangst, maar men zal er de stekken voor moeten kennen. Tong en paling komen 's avonds dicht het strand op. Tijdens de avonduren vangt men bovendien ook nog leuke schollen mee. Overdag kan men vanaf het strand bij Dis- Trouwens, er wordt vanaf de kant, vooral op echte hoog- waterstekken (water pas bij half tij tegen de dijk), erg goed bot gevangen en leuk paling. Ook de geep doet het goed. Juni, maand voor zeeslag, pa ling en tong. Door Eddy de Schrijver KOEWACHT - Georg» der Sijpt is een beken zicht in de Zeeuws-VU wielerwereld. Niet zo als een klasbak op het s ros, maar als de comp deskundige bij uitstek. Als er veel uitslagen aan komen, is hij de aange' persoon om binnen te Zijn huiscomputer geldt d zijn beste maatje. Cijfer: men en eindstanden zijn den koek voor hem. Die ju snel op papier krijgen, voornaamste zorg. Een o: bare schakel is Van der Wi€ Door Eddy de Schrijver „Dat is uitstekend gelu dingstijd. Dit jaar kregi tie-rechten. Met beide grepen. Het Zeeuws-VI zet. We streven ernaar i start krijgen. Dat is nu op het goede spoor." Woorden van Henk Remij tijdens de presentatie var Wielerweekend, de tweeda voor amateurs, die dit w einde wordt verreden. De lercomité's Sluiskil, Vc waarde en Breskens tekf voor de etappe-aankomster Leek het Zeeuws-Vis Wielerweekend vorig jaar verdraaid veel op de trouwde Omloop Zeeuwsch-Vlaanderen, maal is dat anders. De stiet 'Het Zeeuws-Vlaams Wie weekend' heeft de tweeda in een nieuw jasje gestoken een moderner. Want ope met een proloog is 'in', al i: misschien juist zo ouderv In elk geval misstaat een loog niet in deze tweedas „Wij werden vorig jaar tel vergeleken met de oude loop van Zeeuwsch-Vlaa: ren. Niet zo verwonderlijk rigens, want die mannen ben die koers 24 jaar levenc houden. Maar telkens met andere koers worden verf ken, willen we niet Wij w: onze eigen identiteit. Er zit andere club achter de tafe dat moet ook aan het park duidelijk te zien zijn. Da zijn we geslaagd", meent mijnsen. Sluiskil neemt zaterdagn gen de ouverture voor zijn kening met een proloog drie kilometer. De eerste ner gaat om 12.00 uur van s en tegen 14.15 uur bolt de 1; ste amateur over de str Drie kilometer is net niet 1 genoeg voor de gevestigde t rijders om uit te halen. Z een spurter pur sang heefi mogelijkheden om de or; leiderstrui om zijn schoudei doen. In Sluiskil wordt aan ir. Lelyplein gestart. Vri; hetzelfde parkcoers als tijc districtskampioensc Zeeland moet afgel het van worden. Daarna verhuist de ks vaan richting Vogelwaa- waar om 16.30 uur het stt schot wordt gelost voor etappe over 130 kilometer. Zondag is Breskens gasth Om 13.00 uur vertrekt de me voor de koninginnerit over kilometer. Daarin heel kasseienstroken, die moge als scherprechter kunnen f geren. Freddie Scheele h duidelijk zijn speurneus bruikt om moeilijke obstal in het parkoers op te sporen. De wielercomité's van Sli ku> Vogelwaarde en Bresk zijn dus opnieuw bij de orgs satie betrokken. Logisch vi Remijnsen. „Kijk, vorig j zaten we even moeilijk en h ben deze mensen ons gestev pan zou het stom zijn om ineens met andere comité's zee te gaan. De organisatie rig jaar verliep óveral vlek loos. Voor ons stond het vast, dat we ook het tweede Wielerweekend deze mensen verder wik gaan". „Het Zeeuws-Vlaams W jerweekend is opgenomen net Gazelle-klassement. I betekent dat de wedstrijd tot wedstrijden in Nedi iand behoort. En de KNWU i wedstrijden l r"eurt in het topklasseme laren meedraaien. Wij komt tiuf aan de beurt en dat 1 tekent dan, dat we alle ster sponsorploegen aan de sfc

de Stem | 1989 | | pagina 10