ITEN Gastvrij Cadzand Alles weg.... ZEEUWSE BABBELS Over de balk gesmeten "ptee oeut de SeAaa^Acu DA VAL NIE OP ZEKER!!!! Rakker Weemaes II PC KERKDIENSTEN RK KERKDIENSTEN DE STEM VAN ZEELAND 5 ZATERDAG 3 JUN11989 ntspannen Goed voorbeeld Paranormaal De man met de hamer T6 ii - FOTO WILLEM MIERAè' iel ons bitter tegen. Wij laardoor nog meer in de gassen dan thuis", oorzitter kan zich daag Heels in vinden. „Voor [•commercialisering zij tl Ier bang. En dan bedoel rote terreinen in het zuig! In Frankrijk, in Joegen I vooral. Veel naturisten zich op die terreinen eerj de eend in de bijt. Iedem lin daar zo naar binnen betaalt een bepaald ben laar een lidmaatschaps van de naturistenverenir vaarbij je aangeslote! loef je allang niet meer de ene helft loopt aan- J rond en de andere helft Er zijn bijvoorbeeld teg waar je in bepaalde gen niet bloot mag lopenj mag je bloot, maar een neter verderop weer nietj hte naturisten mijden dié ien. Die zoeken terreinen echt sprake is van na-j ■e". zegt de voorzitter, mag eij eland een dergelijk com- ieel terrein komen. „Ik dat er binnen onze verenig mensen anders over den- Maar waarom niet? Kijk! iland heeft men de mond het aansterken van dë atieve sector. Meer ver- irecreatie moet mogelijk jEen dergelijk terrein waar Jrisme toegestaan is, lijkt «n goede oplossing. Geloof r dat er veel belangstelling is. Zeker vanuit Duitsland ir naaktlopen veel meer in- rrgerd is dan hier". 3e echte naturisten zoeken eigen terrein op. Die meng willen wel dat er een seleci s. Noem het voor mijn part ballotage-commissie. Meng die lid willen worden; •ijven naar het postbus!- ïmer 343 in Middelburg; i krijgen ze informatie en den benaderd door een lid onze kennismakingscom-, sie. Er volgt een gesprek eh kennismakingsbezoek aart terrein, de suana of het imbad. In de wintermaan- i zwemmen we twee keer in maand in Baarland en gaan keer per maand naar de ma in Vlissingen". ii nl n voorzitter kijkt tevreden nd. Het gaat goed met df en dag. Steeds weer lopen el) oepjes belangstellenden ngs zijn caravan. „De mensen erken meteen dat hier eefl kker ontspannen sfeertje ingt. Dat het hier goed toeven Dit terrein leent zich uitste,, end voor een naturistencaiW ng. We hopen diezelfde sfeer kunnen creëren als we een nder terrein vinden. We zijn romenteel in onderhandeling iet een paar gemeenten. Want /e spelen open kaart. Wij zijft aturisten, daar doen we ni® eheimzinnig over". ZEELAND Eindredactie: Rein van der Helm en Eugènè Verstraeten Bijdragen: Wil Verherbrugge, Jeanette Vergouwen. Zaterdagmorgen, 't zonnetje schijnt lekker. Daar moeten we van profiteren, dacht iemand, een lekker dagje uit van te maken. Vrouwlief pakte de badspullen en niet te vergeten de zonnebrandolie in en even later ging het richting kust. De reis verliep voorspoedig, in de buurt van het strand aan gekomen even de route uitge stippeld. Vlak bij de duinen zag lüj een bord: Zeeweg. „Da's jammer", zei hij tegen zijn vrouw en maakte rechts omkeer met de auto. Op de terugweg naar huis be gonnen de magen te knorren. Ergens op de autobaan ver scheen iets dat op een etablis sement leek. Op een groot bord stond te lezen: Wegres taurant. „We hebben toch wel pech vandaag", zei de man en gaf gas om maar snel thuis te komen. Langzamerhand viel de duis ternis in. De koplampen wer den ontstoken, althans dat dacht de man. Er brandde er maar één. Geen nood, even verder wenkten de lichten van een benzinestation. Auto geparkeerd en in de shop bin nengestapt. Even later, was hij zonder lamp weer terug in de auto. „Hebben ze die niet?" vroeg zijn vrouw verbaasd. „Nee" zei de man, „er stond een bord: hallo, geen lamp". EEN BURGEMEESTER moet zijn ingezetenen het goede voorbeeld geven. Daar is, zo bleek vorige week, burge meester F. Jacobs van Hulst zich terdege van bewust. De burgervader fietste vanaf het stadhuis huiswaarts, maar werd in de Overdamstraat geconfronteerd met een deels opgebroken wegdek. Het be kende witte bord met rode rand liet weten dat er geen verkeer de straat in mocht. Jacobs deed wat in dat geval de verkeersregels voorschrij ven. Hij sprong fluks van zijn stalen ros om zijn weg te voet te vervolgen. „In een andere gemeente zou ik gewoon doorgefietst zijn, maar in je eigen gemeente kun je dat niet maken", riep de burgervader onze verslag gevers toe die de hitte van de redactieburelen ontvlucht waren. Rest natuurlijk nog de vraag, of het voorbeeldige ge drag van de burgervader werd ingegeven door het ver keersbord, dan wel door het feit dat hij de verdekt in de luwte van enkele bolaccacia's opgestelde verslaggevers ont waarde. Worden in de vakantiemaanden straks ook de colleges gecon troleerd? PvdA wil het straks kunnen rooien met de nieuwe burgemees ter van Terneuzen. Dat kon je zo wel zien dat voor de polikliniek van Binckhorst geen vergunning nodig was. Wordt het geen tijd voor een actie-comité 'Redt de Honte'? Voor de Sloeberbeeldjes kunnen er héél veel model staan. Die dokter in Sint Jansteen is dus eigenlijk een wandelende computer. Als die 'zware voet-borden' zo klein zijn, zien hardrijders ze niet eens. Sommige vissers vissen achter het net. Wij kennen wel een parkeerwachter die de opbrengst verdub belt. Alcoholactie: da's geen klein bier. Dees ziet het door een andere bril. Taak van een justitievoorliehter? Zo weinig mogelijk voorlich ten natuurlijk. Gemeenschapswerk: het is gemeen werk. Samenwerkingsverband wordt ten doop gehouden. Boeren: als het niet regent gaan we nat. Die borden hebben nogal wat voeten in de aarde. Burgemeester Hulst: Den Dullaert is zelf een kaskraker.... van de gemeentekas. Protest Oosterschelde. We zijn alleen milieubewust als het ver van ons bed is. Scriba: voor ons is de zwarte kous af. Conservator: de natuur krijgt een flinke klap voor zijn Canis. Gevaarlijke kruising Kerkhoflaan. Een dodelijk punt. Nu snappen we pas het voorstel over het Hulster stadskantoor. Voor Nieuw-Namen is het Kerkpad een Kruisweg. VOLGENS HET Hulster CDA-raadslid Henk Vercauteren zou je niet zeggen dat de gemeente zo slecht in de slappe was zit en fors moet bezuinigen. Immers, zo schetste hij tijdens de laatste raadsvergadering, pas nog is er in Nieuw-Namen nog aardig wat geld over de balk gesmeten. Dat begon met een rigoureuze snoeibeurt van de bebossing rondom het voetbalveld. Dit tot grote onvrede van de voetbalclub, die meende dat er eerder sprake was van een complete kaalslag. Na enig aandringen van Vercauteren lieten B en W weten dat de grote zaag- en hak- beurt zowat 6.000 gulden heeft gekost. De gekortwiekte groen- gordel bracht voor de voetbalclub bovendien nog een flink on gemak mee. Immers, hoge ballen worden niet meer door het ge boomte tegen gehouden, maar belanden in de omliggende ak kers. Dat betekent een fors eind omlopen, voordat het leder weer gerecupereerd is. Dus klopte de voetbalclub met succes bij B en W aan met het verzoek een paar hekken in de afrastering de monteren om een eind te maken aan de vele gedwongen wandelingen. Kosten: 2.000 gulden. Dat totale bedrag van 8.000 gulden had de gemeente volgens Vercauteren mooi op zak kun nen houden als men de snoeischaar wat minder drastisch ge hanteerd had. De 'ideale trapleuning'. Vorige week woensdag, een prachtige middag om een ver jaardagsfeestje buitenshuis te vieren. De jongste zoon van die familie uit Breskens werd 9 jaar. In plaats van het tradi tionele bezoek aan het zwem bad, koos het echtpaar voor een midget-golfbaan in Cad zand-Bad. Tien kinderen en de moeder van de jarige Job met een vriendin als begeleid sters, togen opgewekt op weg. In Cadzand-Bad wilde men midgetgolven op de eerste baan aan de Boulevard de Wielingen. Deze was gesloten, maar geen nood. Volgens een papiertje kon men terecht bij het tegenovergelegen friture. „We konden wel een paar bal letjes krijgen en ze hadden ook nog een paar clubs. Maar ze hadden geen scoreformu lieren in het Nederlands, al leen nog een stuk of drie in het Duits. Dat vonden we voor 10 kinderen van 9 jaar toch wat te gortig. Die willen een Nederlandse beschrijving", vertelde de moeder. „Afgezien hiervan, kostte het ook nog 3,50 per persoon. Dat hadden we er natuurlijk helemaal niet meer voor over". Het gezelschap besloot naar de andere midgetgolfbaan in Cadzand-Bad te gaan. De da mes hadden de twee auto's op het nabijgelegen parkeerter rein gezet. Om hier af te ko men moet men een slagboom passeren wat ƒ3 kost. Om 14.00 uur was er niemand in het hokje aanwezig. Kleingeld hadden we helaas niet. Beslo ten werd bij een benzinesta tion geld te wisselen. De aan wezige employé weigerde ca tegorisch te wisselen ook na herhaaldelijk aandringen. „Daar begin ik niet aan, dan kan ik wel bezig blijven", zei de bediende. De dames wisselden toen het geld in een nabijgelegen win kel. Besloten werd toen om maar een strandwandeling te - FOTO DE STEM COR J DE BOER maken. De jeugd werd onge duldig in de brandende zon. Na een strandwandeling van anderhalf uur, was het par- keerhokje wel bezet en kon men na betaling van 6 ver trekken. „Wat mij nu zo ontzettend steekt, is dat men in Cadzand- Bad zeer klantonvriendelijk te werk gaat, zeker tegenover de lokale bevolking. Het is al lemaal puur gericht op het toerisme, vooral op de Duit sers. Voor ons echter was de service minimaal. Op een woensdagmiddag met mooi weer kunnen ze toch wel volk verwachten. Wat een leuke middag moest worden, is nu toch wel verknald." Men blijkt zich aan meer din gen te storen in Cadzand-Bad, afgezien van de afgrijselijke palen op de Boulevard. „Lek kere trapleuning", consta teerde de man op bijgaande foto. „Ik ben benieuwd hoe veel kleren er aan gecheurd worden en hoeveel vingers worden opengehaald. Bepaald uitnodigend is het niet." Nog mao goed e week lagta kammenet van Lubbers op zijn gat, of die glatte, lieberaole mannen waor'n weeral volop op pad om d'r lings en rechs 's enen 'n baol in zijnen nek te slaon: enees waor'n't de boeren die an in de belangstelling kwamm'n testaon. Om in de gemeenteraod te kommen ijje kiezers nodug, geen verstand, is alt mijn gedacht gewist, maor nou lijk 't'r op onder'and, of't voor de Tweede Kaomer al nie veel beter is! Maor eregod die kjèrels deenken zeker: die Zeeuwse boeren die zijn wel zo zot! Die beloof'm's wa steun en da zijn dan ammel van die dutsen, die deenken: Ahh, die blauwe mannen die elpen ons uitte prut sen, daor gaom'n 's op stemmen. Da zijn nou voor ons de redders in de nood! Agge zoiets gelooft, dan zij je zeker nie nen eel veel groot'n lompe kloot. IN DE politiek is een vooruit ziende blik mooi meegeno men. In Hulst steken de poli tici elkaar zelfs de loef af op het duistere gebied van de buitenzintuiglijke waarne ming. Dat bleek tijdens de laatste raadsvergadering. De PvdA had een brief geschre ven aan B en W met het ver zoek een onderzoek te doen naar de behoefte aan kinder opvang. „De PvdA beschikt blijkbaar over paranormale gaven", stelde wethouder Willy Kayser, „want net op het moment dat ze die brief schreven namen wij binnen het college het besluit een en- quete te houden". Maar de helderziendheid van de PvdA bleek nog niks bij de prestatie van het CDA. „Wij hebben nog betere paranormale ga ven", sprak Emmy Hageman (CDA). „Wij voelden al aan dat B en W die beslissing zou den nemen en dus hebben we ook geen brief geschreven". HET KOMT er bij politici op aan de spijker op de kop te tikken en de plank niet mis te slaan. Ook is het wel eens no dig voortdurend op allerlei zaken te blijven hameren. Voor de Hontenisser wethou der Jan Joossen kan dat alle maal niet meer misgaan. Hij is in de loterij van de show band Kloorfje namelijk de ge lukkige winnaar geworden van een hamer. Voor de ove rige Hontenisser politici wordt het dus opletten gebla zen. Want voor ze het weten komen ze de man met de ha mer tegen. ENKELE WEKEN geleden kreeg wethouder Paul Weemaes in het streekmuseum van Hulst te horen dat hij een 'Rakker' was. Aan het woord werd een historische waarde gehecht. Vorige week zaterdag liet Weemaes zien dat hij ook de tweede beteke nis van het woord kent. Tijdens het Open Huis van de Speel-o- theek ging hij als een echte rakker te keer. Hij kon het niet na laten om enkele spelletjes te spelen. De kwajongen in hem kwam boven. De blikken probeerde hij omver te gooien en ook de sjoelbak moest het onthelden. Grof geschut maar toch viel Weemaes niet in de prijzen. Al gauw bleek dat de wethouder een beetje de kluts kwijt was. Het linkse effect wilde niet vlotten die dag. Hij miste bijna al de bussen en met de schijven verdiende hij ook al bijna geen punten. „Ik ben van slag af" verzuchtte de wethouder die duidelijk minder raakvast was. Op de vraag van een omstander wat hij daar aan dacht te doen antwoordde rakker Weemaes gevat. „Meer spinazie eten denk ik en een goede speklap erbij Zij gaove zij gunter in Den Aog nie zo eel veel om den Zeeuwsen boer, maor nou moette ze, deur ulder eigen schuld, op den verkie- en dan bedeenkt'r enen: Mannen ammen de boeren nou 's wat Vochtig cadeau steun geven, dan stemme z'op ons en an z't ammel doen ist wel voor ne zetel of zeven. Dan vrao kik mijn eigen af: Kanta d'ammel zomaor? Stemmen kopen, magta dan? Ik docht dat't verbojen was al weet'k daor emaol 't fijne nie van, al ister wel enen troost, da d'ijj' ook wel al deur vaneigen: ze zullen zelfs den duf sten boer daor'm zo zot nog nie krijgen! Deenke ze dattie geloof wa z'ammel beloven? Die è't echt wel deur 't spel, want die is nogal wa slimmer, dan geloofde toch zeker ook wel! net oftie nie zie: „Z'en mij nodug, ze zitte zulder in't nauw en dan deenke ze we beloov'm dien bloed maor 's wa d'agau. Agge zo te werk gaot, oe lomp slaode dan de kiezers maor 's nie aon! 'n Doofstomme blinde koei zou taor nog nie voor deur de knieën gaon, da geloof toch ommerst genen ond! Da val wel ene beeijen te veel op en at goed is geven de boeren die mannen de kous dan ook lek ker op de kop! HET AMBT van burgemees ter heeft ook zo zijn aange name kanten. Gisteren mocht de burgerva der met een brede glimlach een cadeau in ontvangst ne men van de voorzitter van het Hulster Gecoördineerd Oude ren Werk, Piet Weemaes. Nadat Jacobs zijn ope ningstoespraak gehouden had op de informatiedag in De Lieve, ging hij terug naar zijn plaats. Weemaes riep de bur gemeester echter terug naar voren met in zijn handen een geschenk van respectabele omvang, met de onmisken bare vorm van een dranken pakket. „De inhoud van dit cadeau kan ik wel raden", sprak Jacobs. „Het is duide lijk een vochtig cadeau. U weet tenminste wat uw bur gemeester graag krijgt." zaterdag 3 juni ZEVENDEDAGS ADVENTIS TEN Terneuzen (Goede Herderkerk): 10 u. ds. A. Engler. Middelburg (Doopsgezinde kerk): 10 u. ds. A. Steens. Vlissingen ('t Anker): 9.30 u. ds. A. Steens. zondag 4 juni HERVORMDE KERKDIEN STEN Aardenburg, 10.30 u. ds. H. Valk. Axel, 10 u. ds. J. Maasland. Biervliet, 9.30 u. dhr. Pantekoek Breskens, 9.30 u. ds. R. Nummer dor. Cadzand, dienst te Retranche- ment. Groede, 11 u. ds. P. de Vries. Hoek, 10 u. ds. W. van Meeuwen. Hontenisse, 9 u. ds. B. van der Wel. Hoofdplaat, geen dienst Hulst, 10.30 u. ds. B. van der Wel. Nieuwvliet, 11 u. dhr. Ende. Oostburg, 10 u. vicaris A. de Meij-Mecima. Philippine, 9 u. dhr. K. Jeddens. Retranchement, 11 u. ds. C. Balk. Sas van Gent, 9 u. dienst te Phi lippine. Schoondijke, 9.30 u. ds. P. de Vries. St.-Anna ter Muiden, dienst te Sluis. Sint-Kruis, geen dienst Sluis, 9.30 u. ds. C. Balk. Sluiskil, 10.30 u. dhr. K. Jeddens. Terneuzen, Grote Kerk: 10 a ds. C. Hoogendoorn; Goede Herder kerk: 10.30 u. ds. M. van der Meer en 19 u. ds. J. de Rijke; Opstan- dingskerk: 9 u. ds. A. Nauta; De Honte: 17.30 u. ds. B. van der Wel. Waterlandkerkje: 11 u. dhr. W. Kruidenier. IJzendijke, 11 u. dhr. Pantekoek. Zaamslag, 10 u. ds. R. de Jonge. Zuidzande, 9.30 u. dhr. Ende. GEREFORMEERDE KERK DIENSTEN Axel: 10u. kand. M Loos, Mortsel (B), 17 u. dhr. P. Trimpe, Middel burg. Hoek: 10 en 15 u. dhr. D. de Best, Terneuzen. Terneuzen (Goede Herderkerk): 9 u. dhr. L. Verlinde. (Opstan- dingskerk): 10.30 u. dhr. L. Ver- linde. 17 u. ds. R. de Jonge, Zaam slag. Zaamslag: 10 en 15 u. kand. W. Dekker, Noordwij k. Aardenburg: 11 u. mevr. Taal man-de Ruiter, Terneuzen. Breskens: 9.30 en 17 u. dhr. S. Timmers, Rilland-Bath. Oostburg: 9.30 u. mevr. Taalman- de Ruiter, Terneuzen. Schoondijke: 9.30 en 14.30 u. ds. C. Gerkema, Oss. GEREFORMEERDE KERKEN (VRIJGEMAAKT) Axel: 10 en 15 u. ds. G. de Kimpe. Terneuzen: 10 en 15 u. ds. C. Me- we. Zaamslag: 9.30 en 15 u. ds. A. Kruizinga. CHRISTELIJKE GEREFOR MEERDE KERK Zaamslag: 10 en 15 u. leesdienst VRIJE EVANGELISCHE GE MEENTE Nieuwvliet: 9.30 u. ds. L. Mietus (gemeente weekend op camp. Vo gelenzang). LEGER DES HEILS Terneuzen (Donze Visserstr.): 10 u. heiligingsdienst. 19 u. avond dienst, beiden olv. br. Vader, Vlissingen. NOORD - ZUID - BEVELAND Goes - Parochie Maria Magdale- na: zat. 19 u. zond. 9.00 en 10.30 u. Zierikzee - H. Willebrord, Mo- lenstr. 62, zat. 9 u. zond. 11 u. Hansweert - O. L. Vrouw Onbe vlekte Ontvangenis, zat. 17 u. zond. 11 u. Maria-oord, zat 10.30 u. Lewedorp - H. Eligius, zat. 19 u. zond. 10.30 u. Rilland-Bath.- H. Jozef, ofwel zat. om 19 u. ofwel zond. om 9.30 u. (om de 14 dagen). Verseke - H. Anna: ofwel zat 19 u. ofwel zond. 9.30 u. (Om de 14 dagen). Ovezande - O. L. Vrouw Hemel vaart, zat 19 u. zond. 9.30 u. WEST-7.EEUWSCH-VLAAN DEREN Aardenburg - Maria Hemel vaart, zat 17 u., zond. 9.30 u. Biervliet - H. Maagd Maria On bevlekt Ontvangen, zat 19 u. zond., 10 u. Breskens - H. Barbara, zat 19 u. zond. 10 u. Eede - H. Maria Hemelvaartzat. 19 u. zond. 10 u. Groede - H. Bavo. zat 19 u. Hoofdplaat - H. Eligius. zat. 17 u. zond. 9 u. Oostburg - H. Eligius. zat. 19 u. zond. 11 u. Schoondijke - H. Petrus Apostel, zond. 10.15 u. Sli jkplaat - Maria Sterre der Zee. zat 17 u IJzendijke - H. Maria Hemel vaart. zat 19 u. zond. 10.30. Huize Emmaus. zond. 11.15 u. Sluis - H. Johannes de Doper, zat 19 u. zond. 10 u. WALCHEREN Middelburg - H. Petrus en Pau- lus, Lombardstr. zond. 10 u. Kerkcentrum De Hoeksteen, Ro zenburglaan, zond. 11.30 u. Vlissingen: Paauwenburg. Kerk centrum Open Hof, A. Gogelweg: zond. 11 u. Lieve Vrouwekerk, Singel: zat 19 en zond. 9.30 u. Souburg - Martinuskerk. zond. 10 u. Domburg- Willibrorduskerk- le en 3e zat. 19.15 u. OOST - ZEEUWSCH - VLAAN DEREN Clinge - H. Hendricus. zat 19 u. zond. 9.30 u. Hulst - H. Willibrordus. zat. 19 u. zond. 9.30 en 11.30 u. Graauw - Maria ten Hemelope- ning. zat. 19 u. St Jansteen - H. Johannes de Doper. zat. 19 u. zond. 10.30 u. Boschkapelle - H. Petnis en Pau- lus. zat. 18.30 u. Westdorpe - O. L. Vr. Visitatie, zat. 19 u. Hengstdijk - H. Catharina. zond. 9.30 u. Heikant - H. Theresia. zat 19 u. zond. 10 u. Kloosterzande - H. Martinus. zat. 18.30 u. zond. 9.30 u Koewacht - H. H. Philippus en Jacobus, zat. 19 u. zond. 9.00 u. Lamswaarde - H. Cornells, zond. 11.00 u. Nieuw-Namen - H. Jozef. zond. 11.00 u. Ossenisse - H. Willibrordus. zond. 11.00 u. Stoppeldijk - H. Gerulphes. zond. 11.00 u. Sluiskil - St Antonius. zat 19 u. zond. 11 u. Terhole - H. Gerardus Majella. zond. 9.30 u Axel - H. Gregorius de Grote. zat. 19 u. zond 11 u. Philippine - O. L. Vr. Hemel vaart. zond 9.30 u. Sas van Gent - Maria Hemel vaart zat 19 u. zond llu. Zandstraat - H. Pastoor van Ars. zond. 10 u. Terneuzen - H. Willibrordus(Tri- niteitskerk). zat. 19 u. zond. 9.15 en 10.30 u. Verrezen Christus: Maand t.m. zat. 19 u. zond 9.30 en 11 uur. Hoek - H. Kruiskerk, zond 10.30 u. Zuiddorpe - H. Maria Hemel vaart. zat. 17 u. zond. 9.45 u. Aflevering 100 Er komen nog steeds reacties binnen op de oorlogsliederen uit aflevering 96. We komen daar volgende keer op terug. Vandaag willen we aflevering 100 vieren, al hebben we ons een keer mis- teld en is het dus eigenlijk al voorbij. Toch doen we alsof en we komen even terug op wat de 'in het eerste jaar van deze eeuw geborene' opmerkte: Liederen van plaatselijke aard, die spre ken de mensen aan. Het lied van Vlieger Van den Burg, we noemden het vorige week, hoort daar zeker bij, maar vanwege de honderdste 'Hé ja' laten we dat ook even liggen. We brengen iets dat puur uit de streek is, in dit geval het Land van Hulst. Van Verre Geko men, de herkenningsmelodie zo mogen we dat best noemen, van AMBRAS uit Hulst, de brengers van volksmuziek. Tekst en muziek zijn van Piet Scheerders en opdat echt iedereen het zou kunnen zingen, fuiten of neurieën doen we de muziek er ook nog bij. VAN VERRE GEKOMEN... Zijj' geboren op Desnis of komende gij van d'n Kijkuit, opgegroeid op Tivoli en naor't school op Groenendijk Komde van de Graauw, 't Zeedurp of van Oek'n-Bos, om ier, naor Ambras te kijken; wij brann'm los. Refrein: Van verre gekomen- Van verre terug meej veel schööne dröömen ziemen ulder terug. Jao, ze komm'n van Usdijk en van De Kraoi en zelfs van't Stêên van d'n Bos en Raopenburg; VAn't Patrijsken zienk'r één Ook van Röözenberg en van Bal'oek en daor de Paol en uit 't Land van Klooster kommen wij allemaol. Refrein: En goal sterk weer t'rug naor Hulst of naor Lamswjèrde, 't Eilug Land. Stao d'ouw uis op Ruspad of moej naor d'Elft of naor 't Zand, Deenk nog even t'rug aon deze aoved oe dat was meej die liekes en da schööne spel van Ambras! Refrein: Pegam.

de Stem | 1989 | | pagina 27