ledub 'Bij Stuttgart zijn nog prijzen te halen SPORT Italiaanse clubs vrezen belastingverhoging SPANJAARD ZET AANVAL IN BERGETAPPE NIET DOOR bii Connors snel weg uit München UITSLAGEN Michels kandidaat Feyenoord Johnson's dokter zorgde ook voor spiermassa bij dieren ELI's mannenmode GANDIA (ANP/ AFP) - Pedro Delgado heeft voor het eerst serieus aangezet in de Ronde van Span je. De renner uit Segovia deed de mindere klim mers in de bergen pijn, maar zette zijn aanval niet door. Eerste remise Jeroen Piket Duinkerken Oosting Weer voetbal °p Hillsborough ARIE HAAN ZEI 'NEE' TEGEN KV MECHELEN: WOENSDAG 3 MEI 1989 NIEUWSOVERZICHT Michel Boerebach naar PSV Strijbos toch aan de start in Oss Breukink blijft langer bij Post Pettersson rest seizoen uitgeschakeld Aalsmeer in handbalfinale EN STANDEN UITSLAGEN STAND PERIODESTAND UITSLAGEN STAND mannenmode presents: overhemden Nieuwslraat 12 - Oosterhout - 01620-54242 J DE STEM MILAAN (ANP) - Het Ita liaanse voetbal gaat een hete zomer tegemoet. In het Italiaanse parlement is een stevige lobby op gang geko- men. De bobo's hebben grote angst voor de progres- i sieve belastingvoorstellen van de regering, die in de zomermaanden door het parlement zullen worden behandeld. In het ergste geval dreigt er voor ongeveer tien clubs uit de Serie A een onmiddellijk bank roet. In feite wil de regering terug naar het oude systeem. Dat hield in dat over alle toegangs kaarten boven de 20.000 lires (ca. 35 gulden) vijftig procent belasting wordt betaald. Twee en een half jaar geleden werd op voorstel van de clubs daar van afgestapt. Zij beloofden het voetbal goedkoper te maken voor Jan Modaal en de noodlijdende clubs daadkrachtig te steunen, indien de regering met een uni forme belastingregeling van vier procent over alle kaartjes akkoord ging. De clubs hebben de goodwill van de regering ten volle uitge buit. De prijzen van de entree- kaarten werden in de afgelo pen jaren alleen maar ver hoogd. In het seizoen 86-87 met zeventien procent, het jaar erop met tweeëntwintig. Geen club die er een seconde over peinsde, de supporter te laten meege nieten van het belastingvoor deel. De clubs incasseerden de meer-opbrengst en gaven het direct weer uit 'grote' aanko pen. De regering heeft die ont wikkeling met toenemende er ger gevolgd. Het heeft aange kondigd nieuwe maatregelen te treffen die er op neerkomen dat de oude regeling weer van kracht wordt. Vier procent be lasting over kaartjes tot 4000 li res (7 gulden), vijftig procent belasting over kaartjes vanaf 20.000 lires, wat vroeger voor een zitplaats betaald werd, maar tegenwoordig bij bijvoor beeld Napoli niet meer dan een staanplaats inhoudt. De schrik zit de clubs in de portemonnaie. Niet bij AC Mi lan of Juventus, de machtige door Berlusconi en Agnelli ge steunde bolwerken, die tegen elke financiële storm zijn opge wassen. Maar wel bij Sampdo- ria, AS Roma, Bologna en Tori no, die na ratificatie van dit voorstel bedreigd worden met een mogelijk bankroet. De Gazzetta dello Sport heeft uitgerekend dat alle clubs in de Serie A de afgelopen jaren in totaal slechts 17 miljoen gulden aan de staat hebben afgedra gen. Dat wordt na de parle mentaire goekeuring rond de 200 miljoen gulden. Speldeprik Pedro Delgado ROTTERDAM (ANP) - Rinus Michels staat bij Feyenoord hoog op de lijst met kandidaten voor de in de Kuip nieuwe functie van technisch directeur. „We hebben nog niet met elkaar gepraat, maar we gaan dat belist een keer doen", liet Jorien van den Herik, als president-com missaris van de NV Sta dion de grote baas bij de Rotterdamse club, vanuit Italië weten. „We maken echter geen haast met het aantrekken van een technisch direc teur. Voor het einde van dit jaar moet hij er in ieder geval zijn". Nu eerste keus Leo Beenhakker (naar Ajax) is afgevallen, lijkt de oud- bondscoach, die vorige maand ontslag nam bij Leverkusen, de belang rijkste gegadigde om de technische leiding bij Feyenoord in handen te nemen. Algemeen direc teur Hans Kraay heeft op dit moment nog de eind verantwoording over het commerciële en sportieve gedeelte. Met name trai ner Rob Jacobs voelt zich echter niet prettig in de huidige situatie. Hij zou onder Kraay te weinig armslag hebben. „Ik heb nog niets van Feyenoord gehoord, maar ik heb zeker interesse", reageerde Michels verrast op zijn kandidatuur. „Veel zal afhangen, hoe de taakomschrijving er uit ziet. Je hebt tegenwoordig technisch directeuren in alle soorten en maten. Beenhakker gaat bij Ajax dadelijk op de bank zitten, maar voor mij hoeft dat niet meer zo nodig. Het verbaast me overigens wet echt, dat mijn naam in verband wordt ge bracht met Feyenoord. Op het moment, dat Been hakker voor Ajax koos, kon je de klok erop gelijk zetten, dat ik bij Feyen oord in beeld zou komen. Ik wacht rustig, vanuit oen helder perspectief, de ontwikkelingen af". Door die ontwikkeling sprintte de helft van de groep na de etappe over 228,1 kilometer, van Albacete naar Gan- dia, voor de dagzege. Die ging naar de Westduitser Diet- zen. Nederlands sprinttroef Her mans spurtte niet mee. Hij ver toefde in de derde groep en werd op ruim 26 minuten laat ste. De Colombiaan Hernandez behield de leiderstrui. Hij kreeg wel tien seconden straf tijd, omdat hij bij een beklim ming steun zocht aan een auto van de Spaanse televisie. Hernandez heeft nog 59 se conden voorsprong op de West duitsers Hilse.Delgado, de win naar van de Tour de France, in de Vuelta veertiende in het klassement op ruim drie minu ten, loste zijn grote concurren ten voor de eindzege tijdens de afdaling van de Col de Campel- lo, na 144 kilometer. Zijn landgenoten Pino, Fuerte en Lejaretta, de Frans man Caritoux en de Colom biaan Parra, die twee maal lek reed, konden niet aanpikken. Ook ploeggenoot Indurain ont brak. Het Spaanse talent miste de slag omdat hij van fiets wis selde. Delgado zette daarop niet door. Erwin Nijboer was de meest opvallende Nederlander in de rit, die over een berg van de eerste, een van de derde en twee van de tweede categorie voerde. De renners in het pelo- MUNCHEN (DPA) - Jeroen Piket heeft dinsdag het eer ste halve punt moeten af staan. Met zwart kwam de groot meester in wording in de vierde ronde van het toernooi van München niet verder dan remise tegen de Hongaar Groszpeter. Vierde ronde: Wahls (BRD) - Zü- ger (Zwi) 1-0, Hansen (Den) - Ce- ba lo (Joe) afg., Schlosser (BRD) - Petursson (Ijs) 1-0, Groszpeter (Hon) - Piket (Ned) (4-li, Van der Sterren (ned) - Kindermann (BRD) 1-0, Bischoff (BRD) - Hickl (BRD) Vi-Vi Stand: 1. Piket 3142. Van der Ster ren 3, 3. Petursson 214, 4. Bischoff, Hickl, Kindermann, Schlosser, Wahls, Groszpeter 2,10. Cebalo 1 1 afg., 11. Hansen 14 1 afg., 12. Züger 14. ton keken elkaar verbaasd aan toen Nijboer na twee kilometer wegreed. Later bleek, dat hij zijn 25e verjaardag met wat publiciteit voor de geplaagde sponsor Caja Rujal wilde opsieren. Bij kilo meter tien kreeg hij zestien pe dalisten bij zich, onder wie Arntz en Kools. De voorsprong van de groep beliep maximaal 3.52, maar na 66 kilometer volgde de hergroepering. Rene Beuker volgde het voorbeeld van zijn ploegmaat, door na 89 kilometer weg te fietsen. Hij kreeg de Spanjaard Bernardo-Ruiz met zich mee. Toen na ruim 140 kilometer de Col de Campello beklommen moest worden, was het vlug ge daan met de ontsnapping. Del gado voerde zijn act op in de afdaling, de Rus Ivanov en de Colombiaan Vargas streken als eersten op Ruiz neer. Na 200 kilometer was de her groepering. Nadat zeven ren ners, onder wie Cabestany en Blanco-Villar, een laatste po ging waagden maar vijfhon derd meter voor de streep wer den ingelopen, sloeg Dietzen toe. Negende etappe: 1. Dietzen (BRD) 228,1 kilometer van Albacete naar 'Gandia in 5.26.26, 2. Murguialday (Spa), 3. Ghirotto (Ita), 4. Blanco- Villar (Spa), 5. Ruiz-Cabestany (Spa), 6. Iglesias (Spa), 7. Joaquim Hernandez (Spa), 8. Esparza (Spa), 9. Dominguez (Spa), 10. Beuker (Ned), 11. Pagnin (Ita), 12. Neves (Por), 13. Claveyrolat (Fra), 14. Moeravski (Sov), 15. Virvaleix (Fra), allen zelfde tijd als Dietzen, Nederlanders: 30. Suykerbuyk z.t., 114. Harmeling 17.06,130. Kools z.t., 134. Arntz z.t„ 161. Nijboer 26.15, 164. en laatste Hermans z.t. Algemeen klassement: 1. Omar Hernandez (Col) 39.06.51, 2. Hilse (BRD) 0.59, 3. Sanchez (Spa) 1.14, 4. Echave (Spa) 1.22, 5. Morales (Col) z.t., 6. Farfan (Col) 1.53, 7. Suyker buyk (Ned) 1.55, 8. Le Clerc (Fra) 2.44,9. Laguia (Spa) 2.46,10. Palacio (Col) 2.50,11. Quevedo (Spa) 3.01,12. Bouvatier (Fra) z.t., 13. Alonso (Spa) 3.06,14. Delgado (Spa) 3.20,15. Indurain (Spa) z.t, Nederlanders: 110. Beuker 46.04, 128. Arntz 54.46, 135. Kools 56.42, 155. Harmeling 1.07.46, 159. Hermans 1.10.13, 162. Nijboer 1.20.32. Thierry Marie heeft de eerste etappe van de vierdaagse van Duinkerken gewonnen. De openingsrit ging over 187,8 ki lometer van Duinkerken naar Bercy-Sur-Mer. Van Poppel, de sprinter uit de ploeg van Post, was met de achtste plaats beste Nederlan der. Marie, vorig seizoen win naar van een etappe in de Tour de France, was aan de finish zijn medevluchters net iets te snel af. Het verschil bedroeg een seconde. Eerste etappe, 187,8 kilometer van MUNCHEN/ HAMBURG (DPA) - Jimmy Connors heeft er een dagje Mün chen op zitten. Maandag gearriveerd, dinsdag ver trokken. Met startgeld, zonder prijzengeld. De 36-jarige Amerikaan had twee jaar niet op gravel ge speeld en dat was merkbaar tegen Jaite, nummer 86 op de 'heilige' wereldranglijst. De Argentijn had geen kind aan de nummer elf van de wereld. Met 6-4, 6-1 veegde hij als tweede geplaatste 'Jimbo' uit het toernooi. De schrik zakte de organi satoren nog dieper in de be nen toen de 23-jarige Letlan der Visand aanstalte maakte de als toernooiwinnaar ge tipte Edberg van het rode gruis te meppen. De nummer 92 op de we reldranglijst had na 3-6, 6-3 in de derde set op 4-4 twee mogelijkheden voor een door braak op de opslag van de ge renommeerde Zweed. Edberg vermaande zich en stelde de organisatoren gerust: 6-3,3-6, 7-5. In Hamburg wachten de toeschouwers met smart op Steffi Graf. Het wonderkind is er wel, maar geen tegen stander is (nog) bereid als speelbal te fungeren. In de eerste ronde had Graf een bye, in de tweede weigerde Sabine Hack op te draven. Hack had dinsdag in de ope ningsronde de Britse Salmon met 6-4, 6-1 verslagen, werd volgens de loting gekoppeld aan Graf, en werd vervolgens ziek. Carin Bakkum redde het niet in Hamburg. Ze verloor op de tweede dag met 4-6, 0-6 van de Argentijnse Tarabini. Nicole Jagerman deed het be ter. Ze haalde de tweede ronde door winst op de West- duitse Cueto (7-6,4-6,6-4). Uitslagen; München, herenen kelspel, eerste ronde: Edberg (Zwe) - Visand (Sov) 6-3, 3-6, 7-5; Tsjesnokov (Sov) - Schwaier (BRD) 6-4, 6-2; Connors (VSt) - Jaite (Arg) 4-6,1-6. Hamburg, damesenkelspel, eer ste ronde: Bakkum (Ned) - Tara bini (Arg) 4-6, 0-6; Jagerman (Ned) - Cueto (BRD) 7-6, 4-6, 6-4; Novotna (Tsj) - Meier (BRD) 6-1, 6-2. Menno Oosting is dinsdag in de eerste ronde van het 10.000 dollar toernooi in Bourne mouth uitgeschakeld. De Brabander verloor in twee sets van de Amerikaan Nas- tase (4-6,1-6). Kempers en Vekemans kwa men wel een ronde verder. Bij de vrouwen werden Cooren- gel en Van Buuren uitgescha keld. Vis, Hoogendoorn en Van Dierendonck haalden de tweede ronde. De uitslagen: mannen, eerste ronde: Oosting (Ned)-Nastase (VSt) 4-6, 1-6; Vekemans (Ned)- Nganga (GBr) 6-3, 2-6, 6-1; Kem pers (Ned)- Soules (Fra) 6-3,6-3. Vrouwen, eerste ronde: Vis (Ned)-Narde (Zwe) 6-2, 6-3; Hoo gendoorn (Ned)-Schmidt (BRD) 1-6, 6-1, 6-1; Van Dierendonck (Ned)-Van Buuren (Ned) 6-1, 6-3; Coorengel (Ned)-Louis (GBr) 4-6, 7-6,4-6. SHEFFIELD (AFP) - Op tosdag 9 mei wordt voor et fierst sinds de voetbal- ramP van Sheffield, op 15 toil, weer gespeeld in het todion van Hillsborough. De plaatselijke club, Sheffield Wednesday, speelt dan de lea- y^wedstrijd tegen West Ham Het duel in de halve finale van toernooi om de FA Cup tus- en Liverpool en Nottingham °rest, waarbij in het gedrang supporters de dood vonden, s(Sd reec's zontog overge- ?aats van handeling is het °n van Manchester Uni- Van onze sportredactie Maradona en Careca heeft Na- breekt nog een Europacup III. dere werkgever heeft gevon- geen ander. nels pp won p voetballers." Niet als SDeler en niet als trai- den. Maar Haan heeft nop een KV Mechelen was erv STUTTGART - Zaterdag zag hij AC Napoli voor het eerst zelf aan het werk. In het warme Napels, waar hij 's morgens met een Lear-Jet van Mercedes naar toe was gevlogen. 'Napels zien en dan sterven', dacht Haan na de wedstrijd die Napels Arie Haan is niet snel onder de indruk van tegenstanders. Maar in Napels, waar Napoli met 1-0 won van Verona sloeg hem aanvankelijk de schrik om het hart. Nadat hij vorige week vrij dag thuis de door Bayern Mün chen afgegeven videobanden van Napoli-Bayern en de re turn had gezien, merkte hij op: „Je zult Alamao als eerste moe ien afstoppen. Van hem komen de impulsen". En ook: „Naast Maradona en Careca heeft Na pels gewone voetballers." Haan zag in Napels Alamao het winnende doelpunt scoren en hij huiverde: „Een sterk elf tal dat thuis in zijn vorige Europacupduels niet één keer een doelpunt hoefde te incasse ren. En ik heb ook gezien dat Alamao niet af te stoppen is. Misschien dat ik daarom toch Allgöwer gewoon als libero laat spelen en Walter met Gau- dino in de aanval", piekerde Haan meteen na de wedstrijd. Maar maandag, nadat hij het elftal van Napoli grondig had geanalyseerd, was hij vrij opti- mistich. „Hoe meer ik aan de wedstrijd denk, hoe meer ver trouwen ik krijg in de afloop. We zullen proberen ook de nul vast te houden. Dan hebben we thuis, met Klinsmann er weer bij, een kansje." Op Haans successenlijst ont breekt nog een Europacup III. Niet als speler en niet als trai ner hield hij de UEFA-beker ooit in zijn handen. Zijn uit straling en populariteit in Stuttgart en in de Bundesliga zal nog groter worden als VfB het klaar speelt Napels in twee duels te verslaan. Het Neckar-stadion is in ieder geval tijdens de return op 17 mei uitverkocht. De tweede finalewedstrijd levert VfB Stuttgart 4 miljoen DM op. Twee miljoen zijn al uitgege ven. Aan aanvaller Harald Kohr van Kaiserslautern en verdediger Michael Frontzeck van Borussia Mönchenglad- bach, die vanaf komend seizoen in Stuttgart voetballen. De eerste in plaats van Jür- gen Klinsmann die naar Inter- nazionale vertrekt en de tweede als vervanger van Mi chael Schroder, die ook een an dere werkgever heeft gevon den. Maar Haan heeft nog een derde nieuweling op het oog. Hij kent nog een goede rechter spits uit Hongarije. Probleem: hij moet zijn clubbestuur eerst nog overtuigen van de nood zaak van die derde aankoop. Haan verheelt niet dat hij komend seizoen een ploeg op het veld zal brengen die op nieuw moet kunnen tornen aan de suprematie van Bayern München. Hij gelooft daar zelf heilig in en daarom ook zei hij ruim een week geleden 'nee' te gen Paul Courant. De manager van KV Meche len vroeg Haan namens voor zitter Cordier of hij de opvolger wilde worden van Aad de Mos. Haan kent, zo weet Cordier, de Belgische competitie, Ander- lecht als club, hij heeft daar nog goede contacten en hij kent de mentaliteit van Brussel als Over karakter gesproken. De Portugees Paulo Pinto Oliverira ziet eruit alsof hij onder de trein gelegen heeft nadat hij in de Ronde van Spanje tegen de vlakte is gegaan, maar door gaan deed hij, en aankomen ook. - foto efe Duinkerken naar Berey-Sur-Mer: 1. Marie (Fra) 4 uur, 40 minuten en 4 seconden, 2. Bomans (Bel) op 0,01, 3. Early (Ier), 4. Pedersen (Den), 5. Hernandez (Spa), 6. Sergeant (Bel), 7. De Wolf (Bel) allen zelfde tijd als Bomans, 8. Van Poppel (Ned) 0,26, 9. Arras (Bel), 10 Wust (BRD) bei den zelfde tijd als Van Poppel. geen ander. KV Mechelen was ervan overtuigd dat Haan op z'n minst het aanbod in overwe ging zou nemen. Veertien da gen lang probeerde Courant Haan aan de telefoon te krij gen. Tevergeefs. Ten slotte nam Haan zelf contact op met KV Mechelen. „Ik wist waarvoor ze me steeds weer belden. Ik was dus niet verrast door het aanbod. Wel verbaasde het me dat ik zoveel geld kon vragen als ik zelf wilde. De afkoopsom van 600.000 gulden wilde KV ook best betalen aan Stuttgart, want ik sta hier nog twee jaar onder contract. Maar ik ben niet op het aanbod ingegaan omdat ik denk dat Anderlecht volgend seizoen weer toeslaat. Bovendien heb ik het naar mijn zin bij VfB Stuttgart waar wél nog prijzen zijn te halen." TORONTO (Reuter) - Jamie Astaphan heeft niet al leen Ben Johnson sterke spieren bezorgd. De vroegere dokter van de gedrogeerde sprinter heeft ook grote hoeveelheden sterolden gekocht voor een boer op St. Kitts. De boer liet daarmee de spiermassa van het voor consumptie bestemde vee groeien, zodat hij een hogere prijs voor zijn vlees kon be dingen. Dat bleek maandag tij dens het onderzoek in To ronto over het gebruik van verboden middelen in de sport. Don Hiatt, opgevoerd als een Amerikaanse zaken man, zei dat hij dokter George Mario (Jamie) Asta phan in 1983 vroeg om hem sterolden te verkopen. Astaphan werd tijdens de verhoren reeds eerder be schuldigd van het feit dat hij Canadese Olympische atleten, onder wie Johnson, heeft voorzien van de verbo den middelen. Hiatt vertelde dat hij om Winstrol-pillen verlegen zat. Winstrol is de merknaam van stanozolol, het produkt dat in de urine van Ben Johnson werd ge vonden na diens gouden loop in Seoul over honderd me ter. Volgens Hiatt heeft Asta phan hem in de jaren tussen 1983 en 1987 telkens 25 tot 30 flessen met tabletten gele verd. Dat komt neer of 2500 tot 3000 pillen. Eerdere ver klaringen in Canada wezen uit dat Astaphan grote hoe veelheden dierlijke sterol den kocht, maar hij werd daarover nooit uitgevraagd. DEN HAAG (ANP) - Michel Boerebach heeft dinsdag een contract voor twee jaar getekend bij PSV. De 25-jarige li bero van Roda JC is de eerste aankoop van de landskam pioen. Manager Ploegsma wilde niet bekend maken hoeveel PSV neertelt voor Boerebach, wiens contract bij Roda JC afliep. PSV leent Eric Viscaal nog een jaar uit. Aan Beveren of Lierse, dat is nog niet duidelijk. Randy Samuel, momenteel op uitleen bij Volendam, gaat op huurbasis naar Sporting Lissabon, Frank Berghuis wordt verkocht. OSS (ANP) - De knieblessure, opgelopen tijdens de training voor de Grote Prijs van Portugal, weerhoudt Dave Strijbos er niet van zondag te Oss in de Nederlandse GP 125 cc cross te starten. Bijna twee weken geleden kwam de uit Oss afkomstige mo tocrosser hard ten val tijdens de trainingen te Cortelha. On danks het medisch advies niet te rijden in Portugal, omdat de vrees bestond voor ernstige beschadigingen aan kruis band en meniscus, nam Strijbos toch deel. Met tweede plaatsen in beide manches behield hij zijn eerste plaats in het klassement van de strijd om de wereldtitel. Overleg met zijn arts Van Vlerken en fysiotherapeut Alt- huijsen hebben Strijbos ervan overtuigd dat hij op zijn 'eigen' circuit zijn kansen kan verdedigen. Een speciaal voor hem gemaakte kniebeschermer zal de beschadiging aan de kniebanden moeten opvangen. Pedro Tragter, die in Portugal ook een blessure opliep, kan niet rijden in Oss. Zijn gebroken botje in de pols heeft zijn behandelende artsen gedwongen de rechter onderarm in het gips te zetten. DEN HAAG (ANP) - Eric Breukink, kopman voor de ploeg van Peter Post in de Ronde van Frankrijk, heeft tussentijds zijn contract met één jaar verlengd, tot 1 januari 1991. De overeenkomst met de 25-jarige renner, die in 1988 tweede werd in de Giro, past in de plannen van de ploegleider zijn ploeg te herstructureren voor de twee jaar die de overeen komst met sponsor Panasonic in ieder geval nog doorloopt. Zeker is ook dat in het nieuwe seizoen Van Poppel, Van Vliet, Cornelissen, De Rooy, Nulens, Van Lancker en Peiper bij de groep blijven. De ploegleider heeft al gesprekken ge voerd met Jean-Marie Wampers, zijn succesvolste renner in 1989. De Belg, die al kenbaar had gemaakt te willen blijven, heeft een verbeterde aanbieding op zak. Eric Vanderaerden zal echter een stap terug moeten doen bij contractverlen ging, waardoor Post in feite het vertrek van de Belg heeft ingeleid. STOCKHOLM (TT/RTR) - Stefan Pettersson, de Zweedse spits van Ajax, is voor de rest van het jaar uitgeschakeld. De in de wedstrijd tegen MW opgelopen blessure, bleek dinsdagochtend tijdens een kijkoperatie in Stockholm veel ernstiger dan verwacht. Chirurg Lasse Peterson diende een band in de linkerknie van de aanvaller te hechten. Ook de meniscus was beschadigd. Volgens Peterson staat voor de genezing van deze blessure in het gunstigste geval acht maanden. Mocht de genezing tegenvallen dan is de kans groot dat Pettersson voor een jaar is uitgeschakeld. AALSMEER (ANP) - Aalsmeer heeft zich als eerste ge plaatst voor de finale van de strijd om de nationale hand balbeker bij de mannen. De ploeg versloeg dinsdag in de halve eindstrijd E en 0,21-18. De ruststand was 12-10. Veendam-G ron i ngen 0-0 PSV 30 20 5 5 45 69-30 Ajax 30 19 6 5 44 69-31 Twente 30 10 16 4 36 43-22 Feyenoord 30 14 8 8 36 60-46 RodaX 30 12 11 7 35 48-34 Groningen 30 13 8 9 34 58-45 Fortuna S 30 11 9 10 31 36-32 Den Bosch 30 12 6 12 30 37-46 Sparta 30 9 11 10 29 39-41 Haarlem 30 10 9 11 29 33-44 Volendam 30 11 6 13 28 38-47 Utrecht 30 10 6 14 26 46-52 Willem II 30 8 9 13 25 46-59 RKC 30 8 8 14 24 47-58 MW 30 8 8 14 24 37-56 PEC Zwolle 30 8 7 15 23 43-60 Veendam 30 8 6 16 22 33-53 V.V.V. 30 3 13 14 19 31-57 Excelsior 31 19 6 6 44 58-31 NEC 32 19 6 7 44 66-35 AZ 31 16 7 8 39 68-39 Heerenveen 31 17 5 9 39 58-40 NAC 31 14 10 7 38 55-40 SW 31 14 6 11 34 47-47 Graafschap 31 12 7 12 31 42-47 GA Eagles 32 12 7 13 31 45-41 Cambuur 31 12 6 13 30 41-48 Heracles 31 10 9 12 29 42-52 Eindhoven 32 11 6 15 28 40-44 DS'79 31 10 4 17 24 48-55 Telstar 31 9 6 16 24 44-58 Helmond Sp 32 5 11 16 21 33-61 RBC 31 6 6 19 18 27-54 Emmen 31 7 2 22 16 31-81 Wageningen 32 5 5 22 15 35-75 FC Den Haag - Emmen 3-0 (0-0). 60. Otto 1-0, 73. Post 2-0, 90. Lems 3-0 (strafschop). Scheidsrechter: De Munnlk, toeschouwers: 6500. Geel: Schellevls (Den Haag), Smand, Haak, Volkerink (Emmen). Vitesse Den Haag 31 19 31 19 5 45 6 44 48-17 70-33 FC Den Haag 5 4 1 0 9 11- 2 Excelsior 5 4 0 1 8 12- 6 NAC 4 3 1 0 7 12- 5 Vitesse 4 3 0 1 6 7- 2 Heracles 4 3 0 1 6 6- 4 NEC 5 3 0 2 6 10- 6 Telstar 5 3 0 2 6 10- 7 SW 5 3 0 2 6 9- 6 Heerenveen 5 2 2 1 6 10- 9 Cambuur 5 3 0 2 6 6- 6 AZ 5 3 0 2 6 6- 8 De Graafschap 4 2 0 2 4 5- 5 Eindhoven 5 1 1 3 3 5- 6 DS '79 5 1 1 3 3 6- 9 Helmond Sport 5 1 1 3 3 6- 9 Wageningen 5 1 0 4 2 6-13 Emmen 5 1 0 4 2 3-12 Go Ahead Eagles 5 0 1 4 1 3-12 RBC 4 0 0 4 0 1-7 NEC, Go Ahead Eagles en I Heerenveen

de Stem | 1989 | | pagina 9