Israël veroordeelt vrijlaten Twee van Breda BOUW Vol KRIJGT Noodtoestand door extreme kou in Alaska Bestand in Libanon geeft gijzelaars hoop België moet diep buigen voor ex-kolonie Zaïre BUITENLAND AMSTERl DE STEM BUITENLAND DINSDAG 31 JANUAR11989 T21 BERLIJN (AP) - Bondskanselier Helmut Kohl verklaarde in een interview gealarmeerd te zijn door de winst van de Republikaner. Hij heeft daarvoor een reden te meer, omdat het gros van de kiezers die op de partij van Schönhuber stem den in 1985 nog voor zijn CDU koos. Mars op Bonn Op de vuist NIEUWSOVERZICHT Spaanse staat erft alle bezittingen Dali Op wacht in India Geen hoge Rus naar begrafenis Hirohito Weer Poolse priester dood aangetroffen EG wil landbouwsubsidies verminderen Engelse militairen weg uit Gibraltar Vandaag weer levensteken ontvoerde VDB Reagan moet getuigen in zaak North Gorbatsjov naar Duitsland en Engeland DE STEM F RIJSWIJK - Vo met hand en ta pogingen van b( concern over te i Texaco slui vrede Icahi Volker Stevin ke terughoudende i Mosje Arens, de Israëlische minister van buitenlandse zaken ging al na enige mi nuten weg uit gebrek aan interesse. - foto af Van onze correspondent Rob Simons JERUZALEM - De Knesset, het Israëlische parlement, heeft gisteren met instem ming van de regering beslo ten fel te protesteren tegen het Nederlands besluit tot vrijlating van de nazi-mis dadigers Fischer en Aus der Fünten. Vice-minister Netanjahoe van Buitenlandse Zaken sprak na mens de regering-Shamir „diepe teleurstelling" uit over het Nederlandse besluit dat hem erg heeft geschokt. In het urenlange debat dat door amper twintig van van de 120 parlementariërs werd ge volgd, hebben drie Knesset-le- den van de socialistische Ma- pam-partij, de Arbeiderspartij en de 'Beweging voor Burger rechten en Vrede' hun gram geuit over de Nederlandse stap, waarbij kritische kanttekenin gen werden geplaatst over de lakse en collaborerende hou ding van veel Nederlanders tij dens de vervolging van hun Joodse landgenoten door de na zi's en hun handlangers. Het protocol van de Knesset- zitting zal worden vertaald en naar de Nederlandse regering en de leden van de tweede Ka mer worden gestuurd. Het Is raëlische ministerie van Bui tenlandse Zaken werd ook be kritiseerd doordat het geen di plomatieke stappen bij de Ne derlandse regering had onder nomen en de zaak als 'binne- landse aangelegenheid' van Nederland op zijn beloop had gelaten zonder „als ministerie van Buitenlandse Zaken van de Joodse staat" in het openbaar een standpunt te verkondigen en een protest te laten horen. Minister van Buitenlandse zaken Arens die bij het begin van het debat aanwezig was, vond de zaak blijkbaar niet be langrijk genoeg, want na en kele minuten verliet hij de zit ting om de beantwoording van de moties aan zijn vice-minis ter over te laten. Vice-minister Netanjahoe gaf vervolgens ronduit toe dat de regering het er in dit geval lelijk bij had la ten zitten. Het verkiezingssucces van de neo-nazi-partij in West-Ber- lijn werpt volgens Knesset-lid Tsaban van Mapam en bijzon dere schaduw op de vrijlating van de twee van Breda. Tsaban hekelde het 'blitz-proces rond de discussie in Nederland over een vrijlating dat kennelijk was bedoeld om de protesten in Nederland en in de wereld zo veel mogelijk te beperken. De regering en de 85 kamer leden die voor vrijlating heb1 ben gestemd, beschuldigde hij ervan dat de nagedachtenis aan Anne Frank en de andere 107.000 Joden die uit Nederland werden gedeporteerd en om het leven zijn gebracht, niet in hun geheugen staat gegrift. Voor het Nederlandse besluit is vol gens Tsaban geen rechtvaardi ging aangezien voor de nazi- misdaden en de uitroeiing van een volk geen verjaring, geen gratie en geen vergiffenis geldt. Knesset-lid Weiss van de Arbeiderspartij die in 1944 in Polen als 9-jarige jongen de concentratiekampen overleefde en door de Russen werd be vrijd, vergeleek de standrech telijke executie van duitse oor logsmisdadigers met het Ne derlandse besluit tot vrijlating van de twee van Breda, met dat besluit heeft Nederland vol gens Weiss de basis voor iedere straf vertroebeld, daar iedere verhouding tot een strafmaat door de vrijlating van de mul- tivoudige moordenaars is weg gevaagd. Duitsland vreest ultra-rechts ANCHORAGE - In Alaska is het afgelopen weekeinde een koudere- cord gebroken met temperaturen die in sommige gebieden min 78 graden bereikten. De koudegolf zal volgens de meteorolo gische dienst enkele dagen aanhouden. De extreem lage temperaturen hebben problemen met de toevoer van levens middelen, benzine, water en elektriciteit tot gevolg. Gouverneur Steve Cowper heeft daarom zaterdag de noodtoestand in Alaska afgekondigd. Het koudst werd het in McGrath, op 240 km ten westen van de Mount McKinley. Daar was het min 48 graden uit de wind. In Anchorage is het met min 31 niet meer zo koud geweest sinds 1975. Door gaans is het in dit gebied in deze tijd van het jaar rond de min 22. De rest van de Verenigde Staten kent op het moment juist een winter met zeer milde tempe raturen. Het absolute kouderecord werd in 1983 geregistreerd in Sovjet-basis Vostok, in Antarctica. Daar werd het min 81 gra den uit de wind. Bij een temperatuur van min 25 bevriest de olie in motoren, waardoor deze niet meer gevoed kunnen worden.'Bij min 35 bevriest aan de kou blootgestelde huid binnen één minuut en bij min 45 gebeurt dat binnen enkele seconden.Mogelijk is de kou ook de oorzaak van het vlieg tuigongeluk met het Canadese militaire transport-vliegtuig C-130, dat zondag avond neerstortte in de buurt van Fair banks, in midden-Alaska. Het toestel nam deel aan Amerikaans-Canadese militaire oefeningen. Bij het ongeluk kwamen acht Canadese militairen om het leven. De C-130 stortte bij de landing neer in de sneeuw. Op dat moment was het min 50 graden. foto ap Hoewel bekend is dat in de Bondsrepubliek een groot deel van de bevolking weinig ingenomen is met het steeds groter wordende aantal buitenlandse immigran ten, vormt het verkiezingssuces van de republikeinse partij een dramatische illustratie van dit ongenoegen. De Republikaner worden met hun 11 zetels in het 138 zetels tellende parlement in een keer een politieke factor van betekenis. DAMASCUS (RTR) - De leiders van twee rivalise rende shi'itische partijen in Libanon hebben maandag in Damascus een bestand getekend dat een einde moet maken een bloedige strijd die meer dan een jaar heeft geduurd en aan honderden mensen het leven heeft ge kost. Iran en Syrië staan garant voor de naleving van het akkoord tussen de door Syrië gesteunde Amal-beweging en de pro- Iraanse Hezbollah. Het vredesakkoord brengt een sprankje hoop voor de 17 westerse vermiste personen in Libanon. Van velen wordt aan genomen dat zij in gijzeling worden gehouden, met name door de Hezbollah, hoewel de groep elke betrokkenheid bij de verdwijningen heeft tegenge sproken. Amal-leider Nabih Berri zei dat het akkoord niet direct ver wij st naar de gijzelaars. „Maar ik ben er zeker van dat deze overeenkomst ertoe zal bijdra gen dat de gijzelaars zo snel mogelijk zullen worden vrijge laten". De Iraanse minister van buitelandse zaken, Ali Akbar Velayati, die de afgelopen week twee maal naar Damascus reisde om te trachten een einde te maken aan de shi'itische oorlog, zei dat „niemand tevre den zal zijn met het vasthouden van gijzelaars. Dus hopen wij dat alle gijzelaars, ongeacht hun nationalitiet, zullen wor den vrijgelaten". De strijd heeft de afgelopen maand al leen aan 140 mensen het leven gekost. Al verleden week woensdag kwamen de Amal en de Hez bollah een staakt-het-vuren overeen tijdens besprekingen waarin de Iraanse en de Syri sche minister van buitenlandse zaken een bemiddelende rol speelden. Het bestand hield echter nog geen drie uur Stand omdat het geen oplossing bood voor al oude meningsverschil len. Het huidige akkoord, dat acht punten telt, roept op tot eerbiediging van het bestand van afgelopen woensdag. De strijd tussen de twee groepen om zeggenschap over de 1,5 miljoen shi'iten in Liba non speelde zich af in twee ge bieden: het zuiden van Liba non, nabij de grens met Israël en in de zuidelijke sloppenwij ken van Bayrut. Volgens wel ingelichte bronnen is nu afge sproken dat het zuiden in han den blijft van de Amal-bewe- ging. De extreem-rechtse Republi kaner onder leiding van de ge wezen SS'er Franz Schönhuber hebben zondag bij de verkie zingen in West-Berlijn tot ve ler verrassing bijna acht pro cent van de stemmen gekregen, goed voor elf zetels in het stadsparlement. Door dit resultaat kunnen volgend jaar ook twee leden van de partij plaatsnemen in de Bondsdag, waar extreem rechts sinds 1953 geen verte genwoordigers meer heeft ge had. Landelijk partijleider van de Republikaner Schöenhuber spitste zijn campagne toe op de noodzaak om de vele Turken en andere buitenlandse migran ten, die 10 procent van de 2 mil- joen inwoners van West-Ber- lijn vormen, het land uit te zet ten. De tot nu toe grootse partij in het Westberlijnse parlement, de CDU, die een verlies moest incasseren van bijna negen procent, drijft volgens de 66-ja- rige radicalenleider uit Beieren veel te veel in linkse richting. Hij achtte zijn kansen op voor hand groot om in West-Berlijn goed uit de bus te komen, liet hij op voorhand weten. Volgens jaar worden verkie zingen gehouden voor de Bondsdag. Door hun resultaat in West-Berlijn zijn de Repu blikaner er al zeker van dat zij daar een fractie van twee leden krijgen. West-Berlijn is met 22 leden in de Bondsdag vertegen woordigd. Zij hebben stem recht bij commissievergaderin gen, maar bij plenaire zittingen van de Bondsdag is hun macht beperkt. De opmars van de neo-nazi's in West-Berlijn begon in Beie ren. Uit onvrede met de te 'linkse' CSU-leider Franz Josef Strauss en het door hem op touw gezette miljardenkrediet aan de DDR traden in 1983 de Bondsdagleden Franz Handlos en Ekkehard Voigt uit de CSU. Ze sloegen de handen ineen met de wegens een boek over zijn tijd bij de Waffen-SS ont slagen tv-journalist Franz Schönhuber om onder de naam 'Republikaner' een nieuwe, rechts van de CSU opererende partij te stichten. In 1986 presteerde de partij het al om bij de Landtagswahl in Beieren vanuit het niets op drie procent te komen. Schönhuber kondigde de 'mars op Bonn' aan. Zijn mars op Berlijn, waar hij zondag bijna 8 procent van de stemmen haalde, mag intus sen geslaagd heten. Met de dood van Strauss lijkt de ster van Schönhuber tot nog grotere hoogte te stijgen. „Voor bijeenkomsten van de CSU is tegenwoordig een telefooncel toereikend, maar voor Schön huber zijn de grootste zalen nog te klein," laat partijwoord- voerder Neubauer zelfbewust weten. De partij heeft zich vooral geprofileerd met haar politiek jegens buitenlanders. „Wij zijn niet de sociale dienst van de Derde Wereld," benadrukt Neubauer, vroeger werkzaam voor de neo-nazi-krant 'Deut sche Anzeiger'. „Wij zijn voor humane familiehereniging van buitenlanders, maar in hun va derland." Als doelstelling op de lange termijn streeft de partij naar het herstel van de Duitse een heid in een nieuw en krachtig Duitsland binnen de grenzen van 1937. Met het oog daarop is de vestiging van het hoofd kwartier van de partij in een ongedeeld Berlijn nu al in haar statuten vastgelegd. Talloos zijn de malen dat par tijbijeenkomsten werden ver stoord door met elkaar op de vuist gaande partijgangers. Ook in West-Berlijn heeft de neo-nazi-partij intussen een gevestigde reputatie van ge weld. Bij een recente partijbij eenkomst daar deden zich mas sale rellen voor, die mede in de hand werden gewerkt door een betoging van een anti-fascis tisch jongerenfront. Bij de rel len vielen enkele honderden gewonden, onder wie 95 politie agenten. Zijn journalistieke carrière begon Schönhuber als sport- verslagger. Daarna werkte hij als columnist voor het Mün- chense boulevardblad Abend- zeitung en in 1972 werd hij hoofdredacteur van een ander 'tabloid'. In dat jaar werd hij ook ingehuurd door de Beierse staatsradio om daar drie jaar later afdelingschef te worden. Ook veel andere kopstukken van de partij hangen het ge- dachtengoed van Hitiers natio- naal-socialisme onverkort aan en spreken dat soms schaamte loos in het openbaar uit. Van onze correspondent Frans Boogaard BRUSSEL - Als België ooit nog de betrekkingen met haar Afrikaanse ex-kolonie Zaïre genormaliseerd wil zien, zal de Belgische rege ring diep door het stof moe ten. Een paar kniebuigingen zijn dan niet voldoende. Vanuit Kinshasa is dat de boodschap waarmee het centrum-linkse kabinet van premier Martens de ko mende tijd te maken heeft. Een tot in-het diepst van zijn ziel getergde Martens gaf dat gisteren met grote tegenzin toe, nadat zijn ministeriële comité voor de Belgisch/Zaïrese be trekkingen zich voor de zoveel ste maal in een paar weken op het probleem-Zaïre had bezon nen. Hoewel het Brussel moei lijk valt dat te erkennen, wor den de Belgisch/Zaïrese be trekkingen met de dag slechter. Alle Zaïrese staatsbedrijven zijn opgeroepen hun tegoeden bij Zaïrese banken te plaatsen, en ze niet langer in beheer te laten bij de Union Zaïroise des Banques en de Banque Com- merciale du Zaïre, houdster maatschappijen van respectie velijk de Bank Bruxelles/Lam bert en de Generale Bank. In het Zaïrese staatsonder wijs wordt met ingang van vol gende week speciale aandacht gegeven aan de Belgische schanddaden uit het koloniale tijdperk (verplichte kost op de eindexamens in juni) en de door Kinshasa eenzijdig opge schorte landingsrechten voor Sabena worden voorlopig niet hersteld. Zelfs de grote verzoe ningsconferentie die voor half maart was voorzien, en die ein delijk weer vrede had moeten brengen in de nu al maanden durende verbale oorlog tussen Brussel en Kinshasa, hangt aan een zijden draadje. Brussel wil daar slechts de actuele problemen tussen de oud-kolonie en het voormalige moederland bespreken. Zaïre verbindt aan deelname de voorwaarde dat alle plunderin gen, roof en massamoord 'van Leopold II tot Boudewijn I' aan een volkstribunaal worden on derworpen. Volgens de rege ring in Brussel, die deze eis on herroepelijk verwerpt, komt dat neer op een schuldig-ver klaring vooraf. Intussen wordt de regering in Brussel door de halsstarrige Zaïrese houding, die begon met een door Kinshasa als onvol doende ervaren kwijting van de Zaïrese schuld aan België, in steeds groter verlegenheid ge bracht. Minister Tindemans (Buitenlandse Zaken) onder nam al tweemaal een volstrekt mislukte vredesmissie, en ook een démarche van het Hof bleef zonder resultaat. Een persoon lijk brief van koning Boude wijn aan Mobutu, die wellicht resultaat had kunnen hebben, arriveerde te laat in Kinshasa, waar toen net de eenheidspar tij MPR tot nieuwe strafmaat regelen had besloten. De door Kinshasa eenzijdig opgezegde landingsrechten voor Sabena waren daarvan de oorzaak. In Brussel wordt al weken lang discreet gewezen op een tweespalt die zich zou afteke nen tussen een deel van de fei telijke machthebbers en de wat gematigder president Mobutu, maar ook in België is de eens gezindheid over de meest effec tieve aanpak van het pro bleem-Zaïre momenteel ver te zoeken. De politiek van verzoe ning, door minister Tindemans (Buitenlandse Zaken) nog het langst in stand gehouden, stuit op steeds fellere weerstanden bij de socialistische ministers. Martens lijkt in toenemende mate hun kant te kiezen. De re gering, verklaarde hij gisteren, had van het dit weekend beëin digde bezoek van Tindemans 'veel meer' verwacht. Volgens de premier kan Kinshasa eind deze week een goede beurt ma ken door zich in nieuw overleg tussen Air Zaïre en Sabena van haar beste kant te laten zien. Wat Martens, betreft, zijn nu ook in Kinshasa wat kniebui gingen nodig. MADRID (RTR/AFP) - De vo rige week op 84-jarige leeftijd overleden Spaanse kunstenaar Salvador Dali heeft al zijn schilderijen en overige mate riële bezittingen nagelaten aan de Spaanse staat. Dat schrijft het Spaanse tijd- schrijft Cambio 16 in zijn maandag verschenen editie. Het testament van Dali zal over een week openbaar wor den gemaakt. Tot nu toe gingen de kenners er van uit dat de meester van het surrealisme zijn werk deels aan de Spaanse staat en deels aan zijn geboortestreek Catalonië zou nalaten. Volgens Cambio 16 evenwel heeft Dali zijn testament veran derd. Het blad zegt zich te baseren op een kopie van Dali's laat ste wilsbeschikking uit 1982. Salvador Dali. foto anp Indiase veiligheidsagenten houden de wacht tij dens een ceremonie op een eeuwenoude feestdag in New Delhi. - fotoanp TOKIO (RTR) - De Sovjetunie vaardigt de vice-voorzitter van de Opperste Sovjet, Anatoli Loekjanov, af naar de begrafenis van keizer Hirohito. Onderminister van Buitenlandse Zaken zal Loekjanov vergezellen op zijn reis naar Japan. Vertegenwoordigers van meer adn 100 landen en internatio nale organisaties, waaronder de presidenten Bush van de Ver enigde Staten en Mitterand van Frankrijk, zullen de begrafe nis bijwonen. WARSCHAU (AFP) - In Bialystok, in het noordoosten van po len is gisteren een jonge Poolse priester dood aangetroffen in zijn huis. De 31-jarige Stanislaw Suchowolec had nauwe ban den met het vakverbond Solidariteit. Op het eerste gezicht lijkt de dood van de priester, die zwart van de roet door de huishoudster werd aangetroffen, een onge luk. Vandaag zal een lijkschouwing worden verricht. Ruim een week geleden vond in Warschau eveneens een pries ter de dood die nauwe banden had met Solidariteit. De omstan digheden waaronder de 74-jarige Stefan Niedzielak om het le ven kwam, zijn nog niet opgehelderd. NEW YORK (AFP/RTR) - De voorzitter van de Europese Commissie, Jacques Delors, voorziet dat in 1990 de landbouw subsidies in de EG met twintig procent zullen zijn verminderd ten opzichte van 1985. In een interview met het Amerikaanse blad Newsweek verklaarde hij dat de handelsoorlog tussen de twee landbouwgiganten EG en VS uit de hand is gelopen. De Amerikaanse regering wil dat er een einde wordt gemaakt aan de landbouwsubsidies in Europa. Het landbouwconflict is een belangrijk onderwerp bij de besprekingen in de GATT, de Internationale Overeenkomst inzake Tarieven en Handel Vooruitlopend op die besprekingen komen onderhandelaren uit zestig landen deze week in Genève bijeen voor oriënterende gesprekken. LONDEN (RTR/DPA) - Groot-Brittannië overweegt de gehele of gedeeltelijke terugtrekking van een bataljon van ongeveer 500 infanteristen uit de Britse kroonkolonie Gibraltar. Dit heeft minister van defensie George Younger maandag schrif telijk verklaard. Younger reageerde daarmee op berichten in de Britse media als zou Londen van plan zijn 1.000 van de 1.800 militairen uit de door Spanje opgeëiste rotskolonie terug te trekken en een aan tal militaire faciliteiten daar te sluiten. BRUSSEL (ANP) - Zelden zal de postbode die dagelijks di brievenbus vult van de Brusselse krant Le Soir zich zo belang rijk hebben gevoeld. Honderden Belgische politiemensen en journalisten wachten vol spanning af of er dinsdagmorgen in de Koningsstraat een nieuwe aflevering wordt bezorgd in het raadselachtige feuilleton rond de ontvoering van ex-premier Paul Vanden Boeyants. Reeds twee maal liet de Brigade Socialist® Revolutionnaire (BSR) op een dinsdag via een brief aan Le Soir van zich horen De eerste keer werd een losgeld van anderhalf miljoen gulden geëist. Vorige week dinsdag leverde de BSR het door justitie gevraagde bewijs dat zij Vanden Boeynants inderdaad vast houdt door zijn identiteitsbewijs en een door hem geschrevei brief op te sturen. WASHINGTON (RTR/UPI) - De rechter in de Iran-Contra- zaak heeft maandag bepaald dat de vorige president van de Verenigde Staten, Ronald Reagan, mogelijk wordt opgeroepen te getuigen in het proces tegen zijn voormalige veiligheidsad viseur Oliver North. Rechter Gerhard Gesell verklaarde Reagan 'onderworpen blijft aan de mogelijkheid te worden op geroepen', maar hij wees een dagvaarding tegen diens opvol ger, George Bush, van de hand. BONN (RTR) - Sovjetleide Michall Gorbatsjov brengt 1 juni een vierdaags bezoek aal de Bondsrepubliek Duitslans Het langverwachte bezoek bj gint 12 juni, zo heeft de woord voerder van de Westduitse re gering maandag meegedeeld. In Bonn zal Gorbatsjov onde meer besprekingen voeren bondskanselier Helmut Kohl- Van 5 tot 7 april zal hij een o ficieel bezoek brengen ai Groot-Brittannië. Dat heeft d Britse regering maandag b kendgemaakt. Volgens b Sovjetagentschap TASS 21 Gorbatsjov ergens 'gedureni de eerste tien dagen van apf Groot-Brittannië bezoeken, michael gorbatsjov. FOTO' Van onze verslaggever Gisteren meldde I 40 procent van de Volker Stevin in h concern met de R wil samenwerken. Maar Volker wil niet staan fusie weten. He halve tegen een event De mededeling va berichten, dat het con ker in het off-shore-l genomen. Inmiddels heeft Vc lijke overval beveilig (AD VERTEN" Er is méér in het gedii uw aangifte over 198f ES Om het even of het nu gaat I situatie of om uw zakelijk lei die u vandaag neemt, het fiscale effecten. Vaak word gevolgen van uw besliss lange tijd merkbaar. Daa Federatie-belastingconsuh op professionele wijze De Federatie-belasti verzorgt uw 'taxplanning' t toekomst. Begeleidt u n En vertegenwoordigt u na! uw contacten n U vindt de Federatie-beh consulent bij- iCleiren en Vriens Belastingconsulenten Halsterseweg 316 4613 BG Bergen op Zoom Telefoon 01640-4 13 52 Janssen Co Belastingadviesbureau Mathildastraat 39 4901 HC Oosterhout Telefoon 01620-5 50 56 I Accountantsmaatschap Van Oers Ginnekenweg 145 4818 JD Breda Telefoon 076 - 22 33 88 Statenlaan 2a 4902 AL Oosterhout Telefoon 01620 - 5 66 00 Witlox Advies Accountants en belasting Weerijssmgel 29 4812 AB Breda Telefoon 076 - 22 53 30 WHITE PLAINS De Amerikaanse schappij Texaco langdurige geschil kenman Carl Icah legd. AMSTERDAM (ANP) - De effectenbeurs stond maandag van enige terughoudendheid! gen eisten hun tol en de ste sloot 1,2 punt lager op 164 was met ƒ830 miljoen voor precies gelijk aan die van i Handelaren zagen de ontwik niet somber in. Enige corre sterk gestegen koerspeil wer ongezond geacht. Belangrijk gespreksonder Pag was de voorlopig gestr van HBG om een nauwe s met collega-bouwer Volker gaan. Volker heeft aangekont roet hand en tand tegen te zu on in verband hiermee keerc zich massaal van Volker af. Een bod op de aandelen v roeer verwacht en de koers k Na een serie laatprijzen kwa 153,50 of ƒ4,80 onder de Prijs. HBG klom ƒ1,50 tot ƒ1 Ion van het parallelmarktfoi roocht de hele dag niet word omdat er een bericht wordt v Aandelen van de fusiepa moyer en Medicopharma da Hagemeyer moest ƒ2 prijsg on Medicopharma ƒ2,50 op koers nog ruim ƒ3 boven het oours wierp het effectenkan zich ten tweede male in het door een klacht over het fus 'e spannen bij de SER-fus Eerder keerde Optimix zich naars inziens te lage bod. Tol de beurskoers in elk geval I 'Wen. Woensdag komen a; van beide ondernemingen vergaderingen bijeen om z, voorgenomen samenwerking Akzo ging aan de voorai dinsdag te publiceren jaarcijt r"9 naar ƒ156. De rest van i' sen gaf per saldo verliezen tt en daar ruim boven een guli "ten. Zo liep Océ-Van der Grit jaar ƒ306 en verspeelde Bor 13 op ƒ129,50. Vast was daarentegen F een top van ƒ31,50 op ƒ31 s doven het slot van vrijdag. Bouglas deerThet goed met gang van ƒ1,20 op ƒ88.

de Stem | 1989 | | pagina 4