kleintje I J MAIL ASSISTENT CONTROLLER Literair 076*236882 Dixons Breda komt handen en voeten te kort! Part-time verkoper m/v Reageer snel: provincie box 06 320.330 personeelsfunctionaris m/v EfeihteffS CARAVANS een apothekersassistent m/v in full-time dienstverband Rovan leasing, zondags geopend. Balans opruiming met veel voordeel. je komt ogen en oren tekort. DE STEM VAN ZATERDAG 31 DECEMBER 1988 huwelijken/kennismaking Partner Consult Intercom pas I.P.A. RBVN diversen Groningen23 Friesland24 Drenthe25 Overijssel26 Gelderland27 Utrecht28 Noord Holland 29 Zuid Holland83 Brabant84 Limburg86 vuurwerk Oudejaars schieting superkaarting nieuwjaarsbingo KLEINTJE ANTONIUS Aan de inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen De Zeeuws-Vlaamse ziekenhuiswereld heeft een bewogen jaar achter de rug. Hoogtepunt was de ingebruikneming van het nieuwe streekziekenhuis De Honte in Terneuzen half december. Maanden van intensieve voorbereiding werden daarmee bekroond. Kort voor het zover was, werden alle Zeeuws-Vlamingen uitgenodigd het nieuwe ziekenhuis van binnen te bezichtigen. Het was een unieke gelegenheid om eens een kijkje achter de schermen te nemen. Ruim 23.000 mensen maakten hiervan op zaterdag 10 en zondag 11 december gebruik. Wij danken alle Zeeuws-Vlamingen voor hun begrip en medewerking in de afgelopen maanden. Tevens maken wij van de gelegenheid gebruik u allen een voorspoedig en gezond 1989 toe te wensen. Direktie en medewerkers van de Ziekenhuisgroep Zeeuwsch-Vlaanderen ZIEKENHUISGROEP ZEEUWSCH-VLAANDEREN gemeente DESTEM EXI DESTEM PERSON DE FUNKTIE: WIJ BIEDEN: HEBT U INTERESSE? WIJ VRAGEN: MAILDEX B.V. DEHONTE Oom A16;| Adviesburo voor partnerkeuze Goede voornemens? Meer mensen dan u denkt zijn in '88 door ons eigentijdse, snelgroeiende buro aan een gelijkgestemde partner gekomen. Informeer en over tuig uzelf: Mw. van Haaren 040-521138, p.b. 8753 Eind hoven voor brochure. Wij verzoeken adverteer ders die adverteren met brieven onder nummer en toezeggen: foto's te re tourneren en/of altijd te zullen antwoorden" hun toezeggingen ook daad werkelijk na te komen. Als U wilt reageren op ad vertenties met Brieven on der nummer, gelieve U links boven op de enve loppe duidelijk het brief nummer uit de advertentie te vermelden en uw brief te adresseren aan: Dag blad De Stem, postbus 3229,4800 MB Breda. Zoekt u een reisgenoot, partner of (pen)vriend(in)? Vraag gratis folder bij Postbus 15, Eindhoven. Kontaktblad kost 7,-. GELUKKIG 1989 voor jou, je kinderen en voor ons. Jan. 26 jr. jongen, ong., r.k., kn., versch., open en spontaan, verzorgd type, liefh. muziek, strand, uitje, dieren, z.k.m. vlotte vrouw, knd. welkom. Br. H.8880 rel.bur. P.b. 577, Valkenswaard. WEDUWN., 59 jr., 1.85 m, wonend in W.Brab., gd. Ned., zoekt vrouw, 50-58 jr., weduwe of vrijgezellin, i.b.v. rijbew., voor LAT-rel. Mijn hobby's zijn tuinieren, autor. en uit eten. Br. met tel.nr. o.nr. 300 v.d. blad. Met Waarom verre afstanden als het ook zo kanl Iedere provincie z'n eigen num mer. Alle nummers begin nen met Het is wel de bedoeling dat je je eigen provincienum mer belt. We kunnen uiter aard niet verbieden, dat je op „visite" gaat bij een an dere provincie. 0,50 p.m. Viditel pag. 611 een gelukkig 89! Een partner voor elke rela tie. Schrijf nu in Dames gratis. Heren 45% korting. Alléén dit weekend I 078-170467. Box 8116. 3301 CC Dordrecht. Beleef de jaarwisseling met van R. van Remortel, He- melstr. 6, St. Jansteen 01140-12512. bij W. Blommaert, Hulst, bij 30 Schutters 100,-gratis aanv. 14.00 u. dinsdag 3 januari voor een heel varken, 1 op 2 prijs, aanv. 14.00 uur, in leg 5,-. Café de Lamso ren, Lamswaarde. Zaterdag 14 januari Café de 4 Jaargetijden, Lamswaarde, aanv. 20 u. Een plaatsen: resultaten boe ken. De Ziekerihuisgroep Zeeuwsch-Vlaanderen bestaat uit het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen, het Antonius ziekenhuis in Oostburg en de polikliniek De Honte in Hulst. In het Antonius ziekenhuis is op korte termijn een vacature voor: De dienst personeelszaken verricht in nauwe samenwerking met de personeelsdienst van het streekziekenhuis De Honte personeelswerk voor het Antonius ziekenhuis en het verpleeghuis De Stelle. Functie-Inhoud - werving, selectie en begeleiding van nieuwe medewerkers - advisering van afdelingshoofden wat betreft de uitvoering van het personeelsbeleid - verstrekking van informatie aan medewerkers betreffende de toepassing van regelingen en voorschriften (cao, sociale- en arbeidswetgeving) - medewerking aan projecten binnen de dienst Functle-elsen - een gerichte HBO-opleiding (bijvoorbeeld HBO AP/PB) - enige jaren ervaring in het personeelswerk bij voorkeur in de gezondheidszorg Arbeidsvoorwaarden - geboden wordt een dienstverband voor onbepaalde tijd. In eerste instantie betreft het een full-time functie met tezijnertijd mogelijkheid voor een part-time dienstverband .- de functie is ingedeeld in Functiegroep 50 van het FWG-systeem, waarbij een maximum salaris geldt van M. 192,— bruto per maand - overige arbeidsvoorwaarden conform cao-ziekenhuiswezen Inlichtingen Inlichtingen worden verstrekt door mevrouw L. de Zwart, hoofd personeelszaken, telefoon 01170-9411. Sollicitaties De sollicitatieprocedure bestaat onder meer uit een gesprek met de selectiecommissie en een medische keuring. Sollicitaties binnen twee weken zenden aan: afdeling personeelszaken Pastoor van Genklaan 6 4501 AH Oostburg ZIEKENHUIS OOSTBURG Nog enkele nieuwe modellen met SPECIALE WINTERKORTING! &ZN. WILHELMISASTBAAT 78 - ST.-JANSTEEN - TEL 01140-13268 m m m m m De burgemeester van Terneuzen maakt bekend, dat een aanvraag om een bouwvergunning is in gediend door Dow Benelux N.V. te Terneuzen, tot het geheel oprichten van een controlegebouw voor het Marine Department op het perceel H.H. Dowweg 5, (ten westen van) fabrieksblok 31 Burgemeester en wethouders van Terneuzen zijn voornemens om met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet de vergunning te ver lenen. Alvorens daartoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld met ingang van maandag 2 januari 1989 gedurende veertien dagen ter ge meentesecretarie (afdeling algemene zaken) van het bouwplan kennis te nemen en eventuele be zwaren daartegen gedurende deze periode schriftelijk bij het college kenbaar te maken. Terneuzen, 31 december 1988 De loco-burgemeester van Terneuzen, W. van Walraven zeehaven industrie recreatie MailHpv is Hp nvprknpnpl* Maildex is de overkoepelende organisatie waaronder diverse postorderbedrijven in 5 Europese landen ressorteren. Vanuit dit hoofdkantoor in Breda worden internationaal aktiviteiten met betrekking tot marketing, reklame en inkoop ontwikkeld. Voor onze Controllers-afdeling en begeleiden van de administraties van de werkmaat schappijen en het consolideren van de diverse rapportages zoeken wij een Als Assistent van de Controller bent u onder zijn supervisie met een grote mate van zelfstandigheid bezig met het controleren, analyseren en verwerken (met behulp van een PC) van financiële gegevens van de werkmaatschappijen. Deze gegevens vormen een onderdeel van de concern rapportage welke periodiek moet worden verzorgd. Een interessante funktie binnen een internationaal georiënteerd bedrijf. Een funktie binnen een klein en enthousiast team. Een aantrekkelijk salaris. Een opleiding op MEAO-niveau en/of studerend voor MBA/SPD I of een gelijkwaardige opleiding Gewend om zelfstandig te kunnen werken Ervaring met spreadsheets (bij voorkeur Lotus 123) Goede kennis van met name de Duitse en Engelse taal Een accurate en flexibele werkinstelling Leeftijd ca. 20 - 30 jaar Schrijft u dan een brief voorzien van uw curriculum vitae, vóór 20 janauri 1989 aan: Ta.v. de heer A.W.M. Hoes Hoofd Personeelszaken Mijkenbroek 31,4824 AR BREDA Voor eventuele telefonische informatie kunt u bellen telefoonnummer 076 - 490289 De Ziekenhuisgroep Zeeuwsch-Vlaanderen bestaat uit het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen, het Antonius ziekenhuis in Oostburg en de polikliniek De Honte in Hulst. In het streekziekenhuis De Honte in Terneuzen (280 bedden), dat medio december 1988 in gebruik werd genomen, is een vacature voor: Functie-Inhoud - de bereiding en aflevering van geneesmiddelen - het toezicht op de voorraadvorming in de apotheek en op de afdelingen - administratieve werkzaamheden - uitvoering van kwaliteitscontroles - ondersteuning bij overige werkzaamheden Functle-elsen Diploma apothekersassistent Arbeidsvoorwaarden Salariëring en overige arbeidsvoorwaarden conform cao-ziekenhuiswezen Inlichtingen Inlichtingen worden verstrekt door de heer R.K.J. Paas, hoofd onderzoek- en behandeldienst, telefoon: 01150-88134 en door de heer B. Schimmel, personeelsfunctionaris, telefoon 01150 - 88155. Sollicitaties Sollicitaties binnen twee weken zenden aan afdeling personeelszaken Wielingenlaan 2 4535 PA Terneuzen STREEKZIEKENHUIS TERNEUZEN Rovan kocht 10.000 stuks lederen kleding tegen weggeefprijzen o.a.: Lammycoats 599,-, 399,-, 299,- Pilotenjacks 399,-, 159,- Leren kostuums 499,-, 399,- Leren jurken 499,-, 399,- 3/4 dames en heren leren jassen 599,-, 399,-, 159,- Leren rokken 249,-, 169,-, 99,- Leren broeken 249,-, 199,-, 169,- Truien met leer 129,-, 69,-, 39,- Aanbiedingen gelden ook in de andere filialen. - Ook gespecialiseerd in grote maten. - Bij aankoop worden reis kosten vergoed. Inruil van lederen kleding en bont mogelijk. Iedere dag geopend van 10.00 tot 19.00 uur. (Helmond tot 20.00 uur). Iedere zondag geopend van 10.00 tot 18.00 uur. VW A A R D E B O N Tegen inlevering van deze adver tentie ontvangt u max. 100,- extra korting bij aankopen boven 599,-. Hurksestraat 21, Helmond. Tel.: 04920-22923/41344. Molenstraat 75, Baarle-Nassau. (Tussen Tilburg en Breda). Tel.: 09.32.14.699705. Dixons BV is met ruim 75 verkooppunten Nederlands grootste en snelstgroeiende landelijke winkelketen op het gebied van foto, film, computer, video- en audioapparatuur. Verkopers met open ogen en oren weten het al lang: de doorbraak van Dixons als snelstgroeiende speciaalzaak in ons land op 't gebied van foto, rtv en computers, vraagt steeds meer alerte, actieve medewerkers. Voor Dixons Breda zoeken wij een: Met liefst ervaring op het gebied van foto, rtv en computers. Binnen de snelgroeiende Dixons- organisatie vindt u nieuwe perspectieven en reële doorgroei mogelijkheden. Onder part-time verstaan wij een wisselend schema van minimaal 13 uur per week. Hierover worden vooraf goede afspraken gemaakt Bent u geïnteresseerd in deze functie? Neem dan snel contact met ons op. Schrijf een bondige sollicitatiebrief aan Dixons BV. ta.v. R.W. van de Pol. Algemeen Verkoopleider, Postbus 2008,5300 CA Zaltbommel. Wij zullen dan zo snel mogelijk reageren. Door Henk Egbers Soms wil je iemand boek geven, maar je w niet waarin de ander geï teresseerd is. Met het gev van een verhalenbuni omzeil je mogelijk dit pi bleem. Mensen die zichz weinig tijd gunnen om te zen vinden vaak wel tijd plezier in het lezen van e kort verhaal. Verhalen z vaak kleine juweeltjes, literair leesgenot geven. Deze redenen zijn voldoet om hierbij van een aantal v halenbundels korte karaktei tieken te geven. Er verschei er nogal wat de laatste tijd: F. van den Bosch is een intri rend verteller. Dat bewees eerder met de bundels 'Het genhuis' en 'In een plooi van tijd'. In De man in de blai kamerjas' vertelt een man o zijn verblijf in een ziekenh met kankerpatiënten: „So dat ik zo gemelijk zit te sch ven, het moet een kwestie oriëntatie zijn. Bij slecht zie op de mensheid, op de toekoi - koerst een mens op kriej heid. Zoals de man in blauwe kamerjas, die - in grote zaal of in de hal benei - zo gemelijk langs mij h kwam schuiven. Op oude ka ten in nieuwe zeeën krui valt niet mee". De man blijft overeind zijn fantasie waarbij zijn je in Indonesië zich projekteer verpleegsters en alle ande in het ziekenhuis. Een niet wereld, die telkens terugk pelt naar zijn vorige- met moeder, met zijn vrouw, den Bosch schrijft flarden gedachten die wonderlijk elkaar vibreren. Toergenjev (1818-1883) is grote naam in de Russische teratuur. Hij bracht bijna helft van zijn leven in Fra rijk en Duitsland door. subtiele manier van verte is in het Westen zeer geliefd dat bijna al zijn werk hie vertaald. Dat geldt niet voo vier verhalen en de novel! 'De droom en andere verhal die uit het Russisch vertt werden door Yolanda N ninga en Peter Wezel. Ze sti men uit verschillende peril in zijn leven en geven zo dwarsdoorsnede van schrijversbestaan. Uitvoe verhalen vol melancholie psychologische diepgang c een voorbije cultuur. Ethan Canin is pas 27 maar heeft een verteltoon een vriendelijke oude oom, geruststellend over de m lijke dingen des levens praten. Dit klinkt mogelijk gatiever dan bedoeld; zijn halen zijn werkelijk hart1 warmend. En dat voor Amerikaan! In 'Nachtreizif zijn negen verhalen gebunc die gaan over het 'wel en in Californische gezinnen; sen ziekenhuis en boeket poëzie en huiselijke ru nostalgie en plannen, suf Door Henk Egbers De tijd is in deze dagen redelijk handelsprodukt. cultuur is daarbij een g uitgangspunt. Zo stf Hans Warren voor de ze keer Meulenhoffs Dag lender 1989 met Ned landse poëzie samen. De lender zelf ziet er nog stf allesbehalve poëtisch ui' is een wat onbehouwen dat in het begin van het; zo doorzakt dat, wannee niet op de milimeter nai keurig afscheurt, je al sf dig de datum niet kunt lezen. Waarschijnlijk is dit euvel derkend en is de datum 1989 met een wat kleiner opgedrukt zodat de boveni niet meer uit het zicht dwijnt. Maar bij kijken cr stand is aan duidelijkheid geboet. Omdat bij een kale als gebruiksvoorwerp het i del (de poëzie) duidelijk doel niet heiligt, zou een an vormgeving en lay-out nie den boze zijn. Hans Warren heeft naarstig gespeurd naar i gedichten; voor iedere dag In het bijna afgelopen werden we iedere dag vt. op een dagboekfragment, aardige van de collectie 1989 is dat de gedichten va verband .staan met de sende jaargetijden en n all f

de Stem | 1988 | | pagina 24