4Ik wil zuinig zijn op m'n motor' Arlet de Brouwer zeer actief bij HVSV to 'IK HAD VIER JAAR EERDER OVERSTAP NAAR AZW MOETEN MAKEN' Snoekvissen is winterwerk PLEIDOi Technis onder d< via nieu Walter Cazan verovert kampioenschap libre Oliebollenloop AV'56 Goes DE STEM SPORT 2 VRIJDAG 30 DECEMBER 1988 TERNEUZENSE TRIMMER PETER REMME VERBAAST ZICHZELF Van Quekerberghe in halve finale Geen verrassingen in toernooi Terneuzen ZAAMSLAG - Na een half seizoen in de hoofd macht van AZW meegedraafd te hebben, voelt Kees de Putter zich een echte AZVV-er. Een amateur die speelt om het spelletje. Tol OP DE ACHTERGROND China ontslaat minister HENGEL- RUBRIEK WIJ WENSEN VOORSPC TERNEUZEN - heeft het afgeloper in de Westerscheid Lodewijkgro op winterkai TERNEUZEN - Met een zesde plaats was Peter Remmé onlangs de eerste Zeeuws-Vlaming in de trimklassieker van Remy Magnus, Terneuzen- Graauw. Opnieuw verras send, want terwijl iedereen in de Graauwse Dorpstraat op de eerste Zeeuws-Vla ming in het internationale deelnemersveld stond te wachten, was hij al binnen. In eerste instantie kreeg Adri Gijsel met zijn elfde plaats het predikaat 'eerste Zeeuws-Vla ming' toebedeeld. Toen de uit slag uit de computer rolde moest Gijsel die eer inleveren, want opnieuw ging Remmé on gemerkt met die eer strijken. Als hij wat later in de kraag gegerepen wordt kan hij daar alleen maar om lachen. „Er zit vooruitgang in. Nu staat er al Terneuzen achter mijn naam. Vorig jaar toen ik hier tiende werd bleek ik een Belg te zijn." Het is niet de eerste keer dat zoiets gebeurt. Toen hij dit jaar bij de trimmers de halve mara thon van Terneuzen won, wis ten de juryleden ook niet goed hoe zijn naam geschreven moest worden. Tijdens de jong ste Zwinstedenloop in Sluis won hij in een erg snelle tijd van 1 uur, 10 minuten en 8 se conden deze ruim twintig kilo meter lange wedstrijd. Ook toen keken de insiders elkaar aan met de vragende blik: „Wie is Remmé." Hoe kan dat allemaal. Het ligt in ieder geval niet aan zijn gestalte, want met zijn 1.90 me ter en zijn 83 kilo is hij duide lijk zichtbaar. Ook zijn presta ties mogen er zijn, want naast de Terneuzense halve mara thon en de Zwinstedenloop wist hij ook nog een sterke halve marathon te lopen tijdens de Federatiedag van het ministe rie van Financiën op Papendal, waar hij 1.14.48 liet noteren. „Ik denk dat het komt omdat ik maar zelden aan trimlopen in de regio deelneem. Ik loop niet veel wedstrijden. Ben zuinig op mijn motor, want die moet nog langer mee," aldus de 29-jarige douanier uit Terneuzen, die nog maar vier jaar met hardlo pen bezig is. In New York, een maand ge leden, liep hij zijn tweede ma rathon. Daarom juist was hij stomverbaasd dat het in Ter- neuzen-Graauw, waarin toch zo'n 450 lopers van start gingen en niet de minsten, zo goed ging. „Na de marathon in New York heb ik daar anderhalve week vakantie gevierd. Ik heb me helemaal niet met lopen be zig gehouden. Ik deed er zelfs nog een verkoudheid op. In Terneuzen ging ik dan ook van start met de instelling van 'kij ken waar het schip strandt.' Het ging boven verwachting. Tot voorbij De Griete zat ik in een groepje van vier dat achter de ongenaakbare Luc Waege- man liep. Tot de laatste kilo meter marcheerde het goed. Toen kwam de 'zandbak', maar liep ik inmiddels al wel in de Graauwse Dorpstraat." Als er over New York ge sproken wordt, geniet hij nog. „Dat was een happening van begin tot het einde. Normaal gesproken ben ik daar volgend jaar weer van de partij. Die ambiance is nauwelijks te be schrijven. Ruim 23.000 deelne mers. Bontgekleurd, ieder be zig met zijn eigen prestatie en dan het publiek. Langs het ruim 42 kilometer lange par koers rijen dik. Ik had me er aardig wat van voorgesteld, maar het overtrof al mijn ver wachtingen. Alleen mijn prestatie viel qua tijd tegen. Vorig jaar liep ik mijn eerste marathon in Et- ten-Leur in 2.51.53. Ik leefde geweldig toe naar New York met trainingsweken van 160 ki lometer en had voor mijzelf een tijd gepland tussen de 2.35 uur en 2.40 uur. Ik kwam uit op 2.49.06, waarmee ik 376e werd. Achteraf vind ik wel dat ik de verwachtingen heb ingelost, want het was er erg warm, 19 graden, en bovendien geacci denteerd terrein. Maar dat laatste wist ik. Alleen de tem peratuur heb je niet in de hand en daar hadden er zich meer op misrekend. Ik ben er nog an derhalve week gebleven, want je komt er niet elke dag. Ook de winnaar Steve Jones heb ik daarna nog ontmoet. Van hem kreeg ik het advies om eens een tweetal weken het lopen opzij te zetten. Dit om het lichaam weer in het juiste ritme te brengen. Tijdens Terneuzen- Graauw heb ik regelmatig aan dat advies gedacht. Op zo'n moment besef je dat de wereld klein is, al heb ik tegen Jones niets over Terneuzen-Graauw verteld." Volgend jaar neemt hij voor zichtig weer wat hooi op de vork. „Zoals de zaken er nu voorstaan pak ik in het voor jaar de marathon van Wenen op 16 april en opnieuw New York op 5 november. Wenen lijkt me immers ook een mooie stad en zoiets combineer ik graag met het sportieve." MARCO VAN DE MEULEM uit IJzendijke eindigde als twin tigste in het wereldkampioenschap veldrijden voor de WAOD in het Belgische Oordegem. De Putter rasechte amateur HULST - Bernd van Que- kelberghe plaatste zich gis teren voor de halve finales bij de jongens tot en met 15 jaar in het jeugdtennistoer- nooi in Hulst. Hij stuitte de verrassende op mars van Patrick Verstraeten met een afgetekende 6-1, 6-2 zege. Zijn tegenstander moet komen uit de partij tussen Sas- senaar Kim Langeraert en de Belg Wim Janssens. Beide spe lers ondervonden weinig te genstand van hun respectieve lijke tegenstanders. Langeraert versloeg met 6-1, 6-3 Patrick Kint, terwijl Janssens korte metten maakte met zijn land genoot David Everix: 6-1,6-0. Bij de 13-jarige jongens zijn al twee halve finalisten be kend. Bovenin het schema plaatste Lennard van der Boom zich volgens de verwach ting na een 6-4, 6-1 overwin ning op Richard Hamelink, ter wijl de tweede geplaatste Den nis van 't Westeinde met 7-6,6- 3 Patrick Kint terugwees. Bij de meisjes tot en met 13 jaar wisten de eerst vier ge plaatsten de halve finale te be reiken. Voor favoriete Nathaly Tijssen gebeurde dat met een 6-0, 6-0 overwinning op Cindy Blanckaert en Annemarie Bruijnzeel had drie sets nodig om zich te ontdoen van Jantine Bremmer: 4-6, 6-0, 6-4. Cora Cij vat en Marjon Copier zijn de andere halve finalisten. BELANGRIJKSTE UITSLAGEN Meisjes t/m 11 jaar: kwartfinales: Astrid Koen-Leentje Demaret 6-0, 6-0; Annelies Everix-Winke Meu- lebroek 6-1, 6-1; Simone Tijssen- Eva Engels 6-0, 6-0; Kelly Bou- man-Veerle Adriaansens 6-0,6-1. Jongens t/m 11 jaar; tweede ronde: Bart van Steveninck-Hervé Leb- binck 6-4, 6-0; Michel Vermeire- Eduard van de Wiele 6-4, 6-1; Tom Lefeber-Jan Maas 6-3, 6-3; Christ- ophe van de Gucht-Kevin de Baere 6-0, 6-0; Virgil Greeve-Yoeri Mae- tens 6-3,2-6,6-3. TERNEUZEN - Hoewel nog niet alle poulewinnaars be kend zijn, zijn er nog weinig echte verrassingen geweest in het tennistoernooi van het Terneuzense Racket centrum. In de C-categorie bij de heren kan men een aanvang gaan ne men met het afvalschema. De winnaar van het duel tussen Tim van Veldhoven en Gyon Asselman wordt de tegenstan der van Frank Hamelink, ter wijl Jeroen Everling de degens in de halve finale moet kruisen met de winnaar van de partij tussen Frank Wille en Guido Tolhoek. Bij de heren rest favoriet Michel Verberkmoes nog één partij alvorens hij officieel bo venaan het afvalschema prijkt. Met ruim verschil wist hij te winnen van zowel Peter van Halteren als Pascal Wille. Fa voriet voor de andere finale plaats is Jan Veraart na zijn 8- 3 zege op Eric de Vries. Veraart speelde met 5-5 gelijk tegen Jos Zegers, maar het game-saldo was in zijn voordeel. BELANGRIJKSTE UITSLAGEN Herenenkel C: Reggie Lambert- Gerard Kouwij zer 10-4. Herenenkel D: Peter van Halte- ren-Pascal Wille 8-2, Jan Veraart- Jos Zegers 5-5. Damesenkel D: Danielle van Zweeden-Jeanine van de Broeck 10-1, Tanja Longueville-Ellen Lambert 12-3. Herendubbel D: Van den Akker/ Van Tiel-Van de Berg/Van Taten- hove 8-6, Robesin/d'Hont-Van den Akker/Van Tiel 8-7, Verberk moes/Van Avermaete-Lambert/ Pieters 10-5. Damesdubbel D: Veraart/Bos- Boeckling/van de Broeck 5-5, Lou- werse/De Rooy-Verbunt/Scheele 11-4. Door Rinus Verberkmoes Een partijtje voetbal waarin hij altijd op sportieve wijze wil winnen. Lukt dat niet en dat gebeurt bij het huidige AZW nogal eens, dan is hij enkele dagen niet te genie ten. „Ik ben dan humeurig," weet de AZW-middenvel- der van zichzelf. Kees de Putter begon zijn voet balloopbaan als 6-jarig knaapje bij Zaamslag. In zijn geboortedorp en woonplaats werd het al snel duidelijk dat de 'kleine' De Putter over een behoorlijke dosis talent be schikte. Met name een man als Chiel de Pooter kon enorm goed met deze jongeling over weg. Vandaar ook dat Kees de Putter nog altijd met veel vol doening over deze toenmalige Zaamslag-j eugdtrainer spreekt. „Ik heb veel van hem geleerd," aldus de inmiddels 24-jarige HTS-student Kees de Putter. Na deze periode kwam De Putter, vanuit sportief oog punt bekeken, regelmatig in dalen terecht. De eigen visie botste meerdere keren met die van de technische leiding van Zaamslag. En aangezien deze confrontaties regelmatig voor kwamen, werd De Putter terug naar het tweede team verwe zen. Ondanks zijn botsingen met clubleiding en trainers bleef Kees de Putter van het voet balspel genieten. Als solist trainde hij op grasveldjes en pleintjes op het 'kappen en draaien'. Met name het boek werk van voetbaltrainer Wiel Coerver was daarbij zijn hand vest. „Voor mij was zo bezig zijn een soort van ontspanning. Tevens een inspanning ter on dersteuning van mijn techni sche vaardigheden," verduide lijkt De Putter. De band met zijn vereniging werd er echter niet beter door. Kortom, de scheefgroei bleef doorgaan. De verstandhouding tussen deze talentrijke voetbal ler en Zaamslag klikte niet meer. De beste oplossing voor beiden was uit elkaar gaan. In dit geval dus verkassen van Kees de Putter naar een andere club. Zoals gemeld deed hij dit afge lopen seizoen. „Eerder kon ik al naar Hoek. Enkele jaren gele den was dat nagenoeg het ge val. De overschrijvingsformu lieren had ik thuis liggen. Dat ik niet ging kwam omdat ik het te druk met mijn studie had. De noodzakelijke trainingen had den hun tol geëist. Vandaar dat ik bij Zaamslag bleef," verdui delijkt Kees de Putter, die in tussen toch in zijn examenjaar werktuigbouw is aangeland. Bij zijn nieuwe club AZW kon De Putter zijn 'ei' kwijt. „Ik ervaar dat er naar me ge- Kees de Putter, de ex-Zaamslag-voetballer die zich uitste kend thuis blijkt te voelen bij het Axelse AZW. - foto wim kooyman luisterd wordt. En dat men ac- tijdens de autoritten naar en cepteert wat ik zeg. Met name van de training, valt dat op. Hoeveel wedstrijden we op die manier al 'overgespeeld' heb ben, weet ik niet. Dat zijn er vast al veel," verduidelijkt Kees de Putter naar eigen te vredenheid. Dat De Putter in de AZW- gelederen wordt gewaardeerd, komt met name tot uiting tij dens de wedstrijden. Ontmoe tingen waarin de 'vedette' meer en meer zijn eigen gang mag gaan. Eveneens duels waarin hij zich nadrukkelijker gaat manifesteren. Zijn oude vorm, zelf zegt hij die nog lang niet bereikt te hebben, komt terug. Illustrerend hiertoe zijn de technische staaltjes die hij na drukkelijker etaleert en de verbetering in het passen. Zij het dat de echte lef, de branie om zowel de tegenstander als de medespeler 'dwingend' te sturen, nog ontbreekt. Zijn ge liefkoosd aanvallen lijdt daar eveneens min of meer onder. Dat heeft tevens te maken met de kundigheid van de medespe lers. Kees de Putter weet dat eveneens, maar wil daar ver der niet op ingaan. „Wat voor mij het meeste telt is de vreugde in het spelletje. Spel vreugde gekoppeld aan winst. Want dat hoort erbij. Verliezen vind ik rot. Ik baal dan en ver tik het om lachend de kantine binnen te gaan. Trouwens, al dat randgebeuren hoeft voor mij niet. Ik speel voor mijn ple zier. Of dat nu bij AZW op het veld is, of bij Van Westen in de hoofdklasse van het regionale 'zaalvoetbal, maakt mij niet uit. Wat dat betreft ben en blijf ik een amateur." Door Hans Radt SLUISKIL - In het voorjaar zijn er weer veel sporttoer nooien in allerlei sporttak- ken. De voorbereidingen voor een goed en sterk bezet toernooi worden echter al in een veel eerder stadium ge troffen. Veel toernooicom- missies zijn al ruim een half jaar vooraf achter de scher men bezig om op de toer- nooidagen goed voor de dag te komen. Arlet de Brouwer, lid van de toernooicommissie van de handbalvereniging HVSV uit Terneuzen, heeft al enkele ja ren ervaring met dit werk en stelt duidelijk dat er veel voor komt kijken om een toernooi van een behoorlijk goed niveau voor te bereiden. „Onze toernooicommissie, die naast mijn persoontje be staat uit Jan Verkerke, Tonnie de Brouwer, Jack Valckx en Rein de Maillie, komt al in sep tember bijeen om de taken voor het komende toernooi, in dit geval met de paasdagen, te ver delen. Mijn taak is het secreta riaat en het financieel gedeelte. Verder neem ik contact op met de gemeente, de afdeling Zee land van het Nederlands Handbal Verbond en met de 'grote' bond. Jack Valckx neemt contact op met moge lijke sponsors, Tonnie de Brou wer legt contacten met de ver enigingen en scheidsrechters en Rein de Maillie komt in beeld als de ploegen mondeling hebben toegezegd, want hij verzorgt dan de corresponden tie met de teams en de scheids rechters. We hebben zo ieder onze eigen taken. Arlet de Brouwer: altijd hard aan het werk in de toernooicommissie van de Terneuzense handbalvereniging HVSV. - foto wim kooyman Om die goed uit te kunnen voeren nemen we een ruime tijdsmarge. Twee maanden na onze eerste bespreking bekij ken we hoe de zaken er voor staan en eventueel worden er, waar nodig, wijzigingen aan gebracht. In januari moet alles rond zijn met de ploegen, scheidsrechters en zo mogelijk met de bonden, gemeente en sponsors. We gaan ons dan be zig houden met de samenstel ling van het programma en de organisatie van de opvang van de teams. We hebben namelijk een tweedaags toernooi, dus zorgen we voor slaapplaatsen en verder verzorgen we een groot koud buffet op de avond van de eerste speeldag. Voorts nemen we het wedstrijdsecre tariaat door en de opzet van het programmaboekje, dat dan door onze voorzitter Jan Ver kerke verder wordt uitge werkt. In de laatste maand voor het toernooi wordt het programmaboekje verzonden en checken we alle afspraken nog eens om niet voor onver wachte verrassingen te komen staan met betrekking tot vooral de opvang van de ploe gen. Voor komend seizoen kunnen we weer op een sterke deel name rekenen. Het wordt ons lustrumtoernooi. We organise ren dit zaalhandbaltoernooi nu voor de vijfde keer op deze ma nier. DWS uit Schiedam heeft weer zowel bij de dames als de heren toegezegd en zal waar schijnlijk, als de 'grote' bond akkoord gaat, met die teams komen. Verder heeft ook het damesteam van de VZV, dat uitkomt in de eerste divisie, al toegezegd. We zijn nog in on- Van onze biljartmedewerker TERNEUZEN - Walter Gazan van de biljartvereni ging JBT uit Terneuzen is kampioen geworden in de zesde klasse libre van de BFTS (Biljart Federatie Terneuzen Stad). In café Du Commerce, waar de ge lijknamige biljartvereniging voor de organisatie zorgde, pakte Walter Gazan de titel door zijn clubge noot Marco Ottjens in de finale te verslaan. Naarmate het kampioenschap vorderde begon Gazan ster ker te spelen. Zo klopte hij in de kruisfinale Ko Bakker van BW in 21 beurten: 20-12. Zijn clubgenoot Marco Ottjens - evenals Gazan jeugdspeler - had evenveel beurten nodig in de andere kruisfinale tegen Jurgen Rühlmann van 't Bier winkeltje, die met 20-16 klop kreeg. Ottjens ging als grootste kanshebber de finale in, omdat zijn algemeen gemiddelde aanzienlijk beter was dan dat van zijn concurrenten. In de finale was daar echter niets van te merken. Tot aan de dertiende beurt ging het gelijk op, maar toen sloeg Walter Gazan met twee series van 4 caramboles een beslissende kloof. In 20 beurten zegevierde Gazan met 20-12. De kortste partij was voor Marleen Dey met 19 beurten en de hoogste serie kwam op naam van Marco Ottjens met een reeks van 9 caramboles. De kampioen mocht uit han den van wedstrijdleider Marcel Roegiers een fraai door hem vervaardigde oorkonden in ontvangst nemen, met daarop het embleem van de BFTS. EINDSTAND 1. Walter Gazan, 2. Marco Ottjens, 3. Jurgen Rühlmann, 4. Ko Bakker, 5. Marleen Dey, 6. Johan van den Akker, 7. Joke Dey, 8. Marleen van der Hooft. PEKING (Reuter) - China heeft zijn minister van sportzaken, li Menghua, ontslagen als gevolg van de zwakke prestatie van het land bij de Olympische Spelen in Seoul. De 61-jarige Li Menghua vervulde sinds 1981 deze functie. Hij wordt opgevolgd door Wu Shaozu. China won in Seoul slechts vijf gouden medailles. Vier jaar eer der, in Los Angeles, waren dat er nog vijftien. Bovendien liet de ster van het gezelschap uit China, de turner Li Ning, het volledig afweten. In Los Angeles won hij drie keer goud, in Seoul niets. Hij heeft inmiddels zijn afscheid aangekondigd. Van onze atletiekmedewerker GOES - Traditiegetrouw kunnen de leden van de Goese at letiekvereniging AV'56 op oudejaarsdag, zaterdag 31 de cember, terecht in hun Oliebollenloop. Deze trimloop, die alleen open staat voor leden van AV'56, gaa over 10.000 meter. Gestart wordt er bij de sintelbaan op sportpark 't Schenge om 14.00 uur. derhandeling met enkele ploe gen, maar het deelnemersveld begint er al aantrekkelijk uit te zien. Op de wedstrijddag zelf zit ons werk er nog niet op. We be mannen als toernooicommissie het wedstrijdsecretariaat, brengen wijzigingen aan als dat nodig is om het programma goed en vlot te laten verlopen, zorgen voor een goede ont vangst en begeleiding van de teams en de scheidsrechters en zijn vraagbaak voor alle teams. Naast alle beslommeringen met betrekking tot het toernooi regelen we ook nog een grote verloting om een deel van de kosten te kunnen dekken van dit groots opgezette evenement. Na de wedstrijddagen zit ons werk er nog niet helemaal op, want naast dit zaalhandbal- toernooi organiseren we ook nog een veldhandbaltoernooi. Als dat achter de rug is gaan we als toernooicommissie alles evalueren om eventuele tekort komingen voor het volgende toernooi te voorkomen. Deze evaluatie vindt plaats in juni. Enkele maanden later, onge veer eind augustus, begin sep tember, beginnen we weer met de voorbereidingen van de vol gende editie. Je bent, dat is mijn ervaring, ongemerkt een heel jaar bezig met de werk zaamheden voor een goed op gezet toernooi en dan ontdek je nog vaak dat je zaken bent ver geten. Het is echter leuk werk. Vooral als je op de toernooida- gen iedereen enthousiast ziet spelen en met veel plezier. Daarbij is het niveau van ons toernooi de afgelopen jaren enorm gestegen en dat geeft niet alleen mij, maar alle leden van de toernooicommissie een grote voldoening. Je steekt er best veel tijd in, maar op deze manier is het de moeite waard." v.-itli .HYWUiïï: m Door Rien van Nunen Als het koud wordt, on aangenaam om buiten te zijn omdat de wind ons een kille mist door de kleren jaagt, dan is het tijd voor het vissen op snoek. Snoekvissers be horen tot de winterharde sportvissers. Want denk nu niet dat de snoeken het eerste het beste aasje nemen dat ze voor de bek komt. Er moet be hoorlijk worden ge werkt. Zonder veel beschutting bovendien, want snoeken is polderwerk. Er zijn sport vissers die dat het liefst met kunstaas doen. Met de spin- hengel bijvoorbeeld opge sierd met een Mepps Esox, of zelfs de overbekende Mepps 1 of 2. Dat gaat uit stekend want het wier in de sloten is afgestorven, het water vaak helder. Plug- vissen kan ook, evenals het vissen met knapen van le pels. Vliegvissers gebrui ken een enorme streamer. Toch blijft het meest po pulaire aas het levende vis je. Met een levend, of dood, visje vangt men altijd wel snoek. Het is een kwestie van een goed plekje opzoe ken (kruising van een paar sloten) en het is vaak raak. Als het te rustig is soms ook niet, maar dat is eerder uit zondering dan regel. Wie snoek wil vangen, kan dat met een visje vrij moeite loos. Het is dan ook een luie visserij. Met nog gevaar voor de snoeken bovendien, want via het gebruik van de verkeerde vismethode moet men een snoek laten 'doorbijten'. In vroeger ja ren draaide men een 'sjek kie' en wanneer deze was opgerookt sloeg men einde lijk aan. Men viste voor de VIS. Niks terugzetten, niks weidelijk behandelen. Eruit met dat beest! Vaak werd een snoek beschouwd als een onderwatermoorde naar. Die vernielde de vis stand voor het beroep en de sportvissers die graag vis meenamen, jawel! Nu denken we daar an ders over. Snoek, vooral fa natieke snoekvissers den ken dat, moet ALTIJD in het water terug. Bovendien met een snoek zo kort mo- gelijk uit het water, niét slikken en niét worden be schadigd. Niet voor niets nemen veel hengelclubs in hun reglementen op dat jeugdvissers helemaal niet of pas op 15-jarige leeftijd op snoek mogen vangen. Fouten maken die bestuur ders ook. De dreg, meertan- dige haak, wordt vaak ver boden bij het vissen op snoek. Kunstaas kan welis waar gevist worden met enkele haak, maar dat ver oorzaakt vaak het diep zit ten van de haak. Het vissen met een dreg hoeft niet schadelijk voor de vis te zijn, wanneer on middellijk wordt vastge- tikt. Gebruikt men een ta kel dan slaat men na enkele seconden al. Een snoektafel bestaat uit een tweetal ha ken of dreggen aan een staaldraadje. Een van de dreggen of haken is te ver schuiven paar de maat van te gebruiken aasvis. Grijpt een snoek nu toe dan zit er altijd een haak binnen de bek. Het is vooral de Snoek- studiegroep Nederland- België die zich inzet voor het verbeteren van de snoekstand en het verbete ren van de vismethodes. Snoekvissers doen er zeer goed aan lid te worden van deze club. Men geeft regel matig een blad uit waarin verhalen over snoek en ve le, vele tips. Het geheel staat onder voorzitterschap van Jan Eggers. De snoek- kenner bij uitstek. Adres: S.N.B. Postbus 317,1600 AH Enkhuizen Nederland. Wellicht wordt 1989 het jaSr waarbij het milieu ook eens onder water wordt be keken. Daar is al langer dan 30 jaar meer aan de hand dan met de zure regen bovengronds. Maar ja, wat onder water zit, zie je niet. specialiteiten- restaurant tt culinair ntveai Oosterhoutseweg - MIDDELBURG - De het Rijk aan Zeeland t kende woningconting worden zo gering da starrre rekenkundige dering geen recht doe de omstandigheden, rijk gaat er te eenv van uit dat bij een b king van de nieuwbot leegstand wordt ingel De praktijk is echter weerbarstiger, aldus puteerde staten. Het zou veel positiever z: de beperking van de n bouw gepaard zou gaai een stimulans om de lee§ Van onze verslaggever Door de mogelijke ve bron, de productie-ei komend jaar de uitst perken tot onder de 41 In 1988 lag de uitstoot Dit stelde het hoofd van deling milieu en ecolo Spaas gisteren tijdens e< eenkomst met persver woordigers. Spaas voorzag voor mende jaren ook een ster ductie van de uitstoot va ontreinigende stoffen lucht. De uitstoot van c fluorkoolwaterstoffen stoffen die ernstig verv die nu nog gebruikt wor de styrofoamproductie, komend jaar gereduceen gaat Dow gebruik make alternatieve grondstoffer Op het.gqbied van afv werking moeten er v Spaas op Europees nive: tere afspraken gemaakt den. Zeker met het oog open grenzen in 1992. toonde zich voorstande Van onze verslaggever MIDDELBURG - Eer rond 15.000 jongeren i toekomstmogelij khedc sche beroepen. Voor de campagne hebt verse Zeeuwse instanti zich met de relatie ondi arbeid bezighouden, he vinciebestuur, arbeidsb en scholen de handen in slagen. De campagne richt zie leerlingen van de twee 1 klassen van het basisoni en de leerlingen van het en derde leerjaar ve voortgezet onderwijs (lb vo, havo, vwo). De zes bedrijfssectorei de belangstelling van d< geplaatst worden zij bouw, metaal elektro, latietechniek, grafische trtie. procestechniek, port vervoer. De voorlichtingscar wordt noodzakelijk geac dat er een teruglopen langstelling is voor fc roepsonderwijs. De kern campagne vormen bc SAS VAN GENT - groep van twintig v< ners en gidsen van de Lodewijkgroep houd menteel een winterkc het Belgische St Weert bij Leuven. De scouts zijn maandag cember vertrokken en vrijdag 30 december nE van Gent terug. De Loc groep is te gast op de na scoutingterreinen in S Weert en is vijf dagen 1; 'ast met bosonderhouc omgeving, 's Avonds hoi scouts onder meer een vuur.

de Stem | 1988 | | pagina 8