Binnenvaart wil op de Oosterschelde blijven Duikers ontevreden over vergunning TELEK0DER POLITIERAPPORT SCHUTTEVAER TEGEN NATUURPLAN VAN MINISTER RRAKS Schippers willen ook 's nachts door de Middensluis kunnen Schuttevaer wil meer innamepunten voor afvalstoffen PODIUM Zaalvoetbal afgesloten met E- en F-pupillen c A ATARI PLAATSELIJK NIEUWS MARKTEN DE STEM VAN ZEELAND 3 VRIJDAG 30 DECEMBER 1988 TERNEUZEN - De binnenvaartschippers moeten er voor waken dat zij in de nabije toe komst niet verbannen worden van de Ooster- schelde. 'GELD MOET GEBRUIKT WORDEN VOOR VERGROTEN VEILIGHEID' Hoeveel Vraagtekens Verbazing TELEKODER, DE GROOTSTE COMPUTERSPECIAALZAAK VAN HET WESTEN mi Commodore SEC Tutep" ft Mentaliteit Diefstal Brandjf Pons in Terneuzen Sylvestergala in Elisabethzaal Die Fledermaus in Antwerpen Johnny The Jazz Boj angles in Porgy Bess Biervliet Philipp I ine Sas van Gent T16 Van onze verslaggever Het plan van minister Braks (landbouw en visse rij) om grote delen van de voormalige zeearm de be stemming van natuurmo nument te geven kan ver strekkende gevolgen heb ben voor de binnenvaart. Hoofdbestuurslid W. de Meijer van de Schippersvereniging Schuttevaer bracht dit gister avond te berde tijdens de jaar vergadering van de Terneu- zense afdeling van de vereni ging. „Sommigen zouden het wel willen, maar het vervoer per schip en met name het vervoer van gevaarlijke stoffen kun je niet verbannen van de Ooster schelde. Toename elders is dan het gevolg en dat is niet accep tabel voor de veiligheid en de volksgezondheid," aldus De Meijer. Momenteel vinden jaarlijks zo'n achttien ongevallen plaats op de Oosterschelde, waarvan zeventig procent strandingen en twintig procent aanvarin gen. Slechts eenmaal per zeven jaar wordt een ongeval ver wacht waarbij milieugevaar lijke stoffen in de Ooster schelde terechtkomen. „Er is reeds een aantal maat regelen genomen, zoals uitbrei ding en aanpassing van de sec- torlichten en gasboeien. Ook is er een continue-bemande ver keerspost Oosterschelde ge bouwd, die per 1 januari in werking treedt. Daar houdt het echter nog niet mee op, want er worden nog maatregelen voor genomen. Er zal bijvoorbeeld een proef gedaan worden met speciale boeien. Ook wordt er gedacht aan speciale routes, konvooivaart, loodsplicht en zelfs een vervoersverbod voor bepaalde stoffen. Daar worden wij toch even stil van," voerde De Meijer aan. Met het oog op de voorgeno men maatregelen riep het hoofdbestuurslid de schippers op om op te komen voor de be langen van de eigen sector. De Meijer vond overigens dat de binnenvaart het afgelo pen jaar niet te klagen heeft gehad van politieke belangstel ling. In eerste instantie leek het volgens hem er op dat de poli tiek de sector weer in de steek zou laten. „Maar ziet, tijdens de laatste begrotingsbehandeling werd zowaar een motie inge diend waarin extra geld voor de vaarwegen werd gevraagd. Een motie die kamerbreed werd gesteund. Weliswaar klinkt er vanuit de politieke hoek nog kritiek op de organi satorische kant van de binnen vaart, maar toch ook wordt er gesteld dat er per jaar 130 mil joen nodig is voor de aanleg en 300 miljoen voor het onderhoud aan vaarwegen," aldus De Meijer. Van onze verslaggever TERNEUZEN - De Terneuzense schippers voelen weinig voor het plan van rijkswaterstaat om de Middensluis in Terneuzen om bezuinigingsredenen 's nachts buiten ge bruik te stellen. De getij desluis vormt voor de binnenvaart een onmisbare schakel tussen Westerschelde en Kanaal van Gent naar Terneuzen. Voorzitter Kees van de Broek van de Terneuzense afdeling van de schippersvereniging Schuttevaer pleitte donderdag avond tijdens de jaarvergade ring voor het instellen van spe ciale werkploegen welke op en af gaan gelijk met het tij. „Het klinkt misschien stom, maar vroeger wisten we niet beter en werkte het goed," aldus Van de Broek. De afdelingsvoorzitter was slecht te spreken over de bezui nigingsstrategie van het minis terie. „De maatregel om de Middensluis gedurende de nacht buiten gebruik te stellen wordt ingegeven door Den Haag, omdat er voor de zoveel ste maal mensen bij de rijks dienst moeten afvloeien. Voor ons is de maatregel onbe spreekbaar en het lijkt er op dat de overheid liever tien mil joen uittrekt voor automatise ring dan een half miljoen voor mensen," benadrukte een ver ontwaardigde voorzitter. Een andere kwestie die het afdelingsbestuur niet lekker zit is het voornemen van rijkswa terstaat om de westelijke door vaarten van de bruggen bij Sluiskil en Sas van Gent ge deeltelijk af te sluiten met sta len balken. „Voor Schuttevaer hoeft die balk er niet te komen, wil men maximaal gebruik kunnen maken van een brug- opening, dan moet men er uiteraard geen hoogtebeper king in maken. Gebleken is na melijk dat de meeste bruggen toch sterker zijn dan de gemid delde stuurhut," voerde de voorzitter aan. Van de Broek pleitte dan ook voor een hef boom in plaats van een balk. Zo ook sprak de Terneuzense Schuttevaervoorzitter de wens uit van een gedoogzone om on derhoudswerk te verrichten aan de schepen in de Kanaalzo ne. „Teren mag niet meer, ver ven liever ook niet en oude af gestoken verflagen van boord vegen al helemaal niet. Dan heb ik het nog niet over de pro blemen met de olie. Zo dadelijk moeten wij ons afwaswater op vangen en inleveren, terwijl miljoenen mensen hun be hoefte rechtstreeks in de rivie ren doen," aldus Van de Broek. Zwevend in het water foto's de stem/corj de boer Duikers controleren eikaars uitrusting Van onze correspondent TERNEUZEN - Om aan de steeds strenger wordende mi lieuwetgeving voor de zee- en binnenscheepvaart te kun nen voldoen, zullen er meer innamepunten voor afvalstof fen moeten komen. Dat stelden de Schuttevaerle- den gisteravond op de alge mene ledenvergadering in café De Vriendschap in Terneuzen. Bovendien is de vereniging voor schippers bang dat de staat, die de wetgeving regelt, de verdere afwerking over zal laten aan de particuliere sector, waardoor er automatisch een prijskaartje aan komt te han gen. De heer E. Engels, hoofd milieu Verstraeten-Verbrugge, kon de leden meedelen dat zijn bedrijf een vergunning heeft aange vraagd voor een acceptatiepunt voor afvalstoffen aan het Ka naal Gent-Terneuzen en ver der een vergunning voor een verwerkingsbedrijf aan de Herbert Dowweg. „De binnen scheepvaart zal geconfronteerd Worden met een steeds grote wordende regelgeving, hand having en controle op de ge stelde milieu-eisen die steeds aangescherpt worden. Momen teel verdwijnt er naar schat ting zo'n twee miljoen ton afval in het water. Dit is onder te verdelen in olieën en chemische stoffen. Momenteel gaat de wetgeving er vanuit dat de vervoerder, dus in dit geval de schipper, moet betalen voor de verwerking van de afvalstof fen. Niet uit economische over wegingen, maar om construc tief mee te denken aan de op lossing van dit grote probleem voor de toekomst wil Verstrae- ten-Verbruggen een verwer- kingfabriek voor de binnen vaart, tankauto's, containers en bedrijven starten. Speciaal om tegemoet te komen aan die eisen van de schippers, komt er e«n acceptatiepunt aan het Ka- Paal Gent-Terneuzen". De opmerkingen van de schip pers bleven niet uit. „Weer is het de staat die met een wetge ving komt, maar niet de nodige faciliteiten ter beschikking stelt. Zo zijn er veel te weinig innamepunten. Verder is het voor een schipper een probleem om afvalstoffen gescheiden in te leveren, daar er maar een tank aan boord is". Hierna spitste de discussie zich op de vraag of de verladers niet verantwoordelijk zijn voor afvalstoffen die zij aan boord brengen. ENKELE MAANDEn gele den verongelukten in het Grevelingenmeer nabij het gemaal Dreischor twee sportduiksters. Het tragi sche ongeval leidde tot de nodige discussies in de dui- kwereld. Zo vroegen de - vooral Belgische - sport- duikers zich af of er wel voldoende gedaan wordt aan de veiligheid in de Zeeuwse wateren. Cen traal in die discussie stond en staat de duikvergun- ning. Die heb j e nodig om in Zeeland te mogen dui ken. Voor die vergunning moet betaald worden. „Maar wat gebeurt er met dat geld?" vragen de sport- duikers zich af. Een duik in de wereld van de onderwa tersport. Door Romain van Damme PUUR TOEVAL. In het clubgebouw van de duik club 'Murene' in Zelzate be handelt instructeur Walter Willems in een les 'decom- pressie-ongevallen'. Drie duikers die het hoogste be- vret willen halen luisteren aandachtig. De tekeningen op het bord zouden in een medische ency clopedie niet misstaan. „Ik ben nog geen dokter, maar het scheelt niet veel", zegt een van de cursisten. Willems lacht, maar is later aan de rand van het zwembad bloedserieus als hij reageert op een uitspraak van burgemeester C. Slabbe- koorn van Brouwershaven. Die vertelde dat de inrichting van een decompressie-voorziening in de buurt van de Ooster schelde en Grevelingen te duur was. „Hoeveel mag een mensenleven dan kosten?" vraagt Willems zich af. „Stel dat je 100.000 gul den kwijt bent. Als je daar een mensenleven mee redt, is dat dan te duur? Kom, ik spreek nu wel over iemand die in een noodsituatie gered kan wor den". In een decompressietank worden mensen met de cais sonziekte behandeld. Duikers die vanaf een grote diepte te snel naar de oppervlakte zwemmen, krijgen last van die ziekte. De verhoudingen in het bloed kloppen niet meer. Wil lems: „Ik heb altijd begrepen dat het geld voor de duikver- gunningen gebruikt zouden worden om een decompressie tank aan te schaffen. Daar is in het begin iedere vergadering op gehamerd. Rond 1980 is die vergunning ingevoerd". Niet iedereen is het met Wal ter Willems eens. „Het gaat niet zozeer om de aanschaf", zegt Frank van de Vegte van de Rijkspolitie te water, post We- meldinge. „Je moet die inrich ting ook bemannen. Je hebt mensen nodig die verstand hebben van de caissonziekte. Je moet dus mensen opleiden en je hebt medici nodig die zich op dit terrein gespecialiseerd heb ben. Je moet die mensen bij scholen, ze moeten tenslotte op de hoogte blijven van de nieuwste ontwikkelingen. Al met al zou dat veel te duur worden". Belgische duikers die in de Oosterschelde en de Grevelin gen met de caissonziekte boven water komen, kunnen terecht in Oostende. Zij mogen opge haald worden met een helicop ter. „Voor de ernstige gevallen kunnen duikers naar Bergen op Zoom of Vlissingen gebracht worden", vertelt Frank van de Vegte. „Daarna wordt er con tact gezocht met het medisch- duikcentrum in Den Helder en wordt bekeken wat er moet ge- beuren'Vj De vraagtekens achter de duikvergunning worden echter steeds groter. „De provincie ge bruikt het geld om de vergun ningen te maken en de politie te laten controleren", weet Walter Willems te melden. „Die vergunning moet geplastifi ceerd worden omdat we die al tijd bij ons moeten dragen. Luister, ik vind dat de politie zich niet zo bezig moet houden met de meneer die wel eens een mossel uit de Oosterschelde meeneemt. Akkoord, er zijn duikers die wat meenemen. Dat is niet goed te praten, maar niet alle duikers moeten daar onder lijden". Bij de duikclub de Gentse Dolfijn is het in het clubge bouw vrijdagavond goed toe ven. Drank en spijs in over vloed en duikers die er op wij zen dat de vergunning zomaar aan iedereen afgegeven kan worden. „Daar moeten ze wat aan veranderen", zeggen Rudie Schollaert en Paul van der Eec- ken in koor. „En het geld moet gebruikt worden om de veilig heid voor de duikers te vergro ten". (ADVERTENTIE) COMMODORE AMIGA ATARI ST PHILIPS - SAMSUNG MS DOS PRINTERS SOFTWARE Qfi SAMSUNG SAMSUNG SPC 3000TM3 640K1 X5.25/1 x20 Mb monochr. monitor 2798,- AMIGA 500 1084Smonitor clubkaart muismat 1998,- AMIGA2000 1084Smonitor muismat 2998,— NEC P2200,24 naaldsprinter met Ned. handleiding video-instructie MULTISYNC GS Paperwhite 14" 1198,- 698,- enius fDouse GENIUS GM6 muis met software 129- TULIP PC Compact 2 640K/2 drives 3498,- ATAR11040 ST/SM 124-STARLC10 kabel ATARI PC3-MS-DOS 512K -1 x 5,25/1 x30 Mb monochr. monitor incl.muis-GEM software 2498,- 3198,— AMSTRAD Portable-PC640,2x3,5" drive modum, LCD scherm, incl. draagtas 2998,— i)})^:(i)i)H;ini TELEKODER muismat 19,95 bergen op zoom Antwerpsestraat 48, 4611 AJ Bergen op Zoom Tel. 01640 - 59049 Rotterdam breda Wij accepteren Sony Creditcard. Hoogstraat 26-53-65 Markendaalseweg 121 3011 PP Rotterdam 4811 KW Breda Vraaa om finanrierinnssvstepm Tel. oio-411 13 25 Tei. 076 - 20 02 02 vraag om financieringssysteem. Voor alle duidelijkheid, het gaat niet om de hoogte van het bedrag. 47 Gulden kost een ver gunning die vijf jaar geldig blijft. „Daar gaat het ook niet om", zeggen ze in Gent. „Het gaat er om wat er met dat geld gebeurt. En dat is niet veel. Hier en daar zijn wat parkeer- stroken en trapjes aangelegd. Meestal is dat nog particulier initiatief". Verbazing is er bij R. Wes terhout van de Provincie als hij geconfronteerd wordt met de kritiek. „Wij zien absoluut geen aanleiding om bepaalde zaken te veranderen. Het geld voor die vergunning wordt gebruikt om de kaarten te plastificeren en om de rijkspolitie te water te laten controleren. Daar gaat al het geld aan op". Niet terecht vinden de meeste duikers. Ook Paul van de Calseijde, voorzitter van de Terneuzense vereniging De Scheldeduikers vindt dat. „Je ziet er weinig voor terug. Hier en daar een paar overgangen en trapjes. Er zou bijvoorbeeld wat meer duidelijkheid moeten komen rond de camaliteitenre- geling. Een taak van de provin cie. Die vergunning stelt verder niet zoveel voor. Je moet aan bepaalde eisen voldoen. Bij voorbeeld wat kleding betreft. Als die niet in orde is, wordt je bekeurd. Dat heeft verder niets met die vergunning te maken". Met de invoering van de ver gunning mikte de overheid vooral op het vergroten van de veiligheid. „En tevens om een controlemogelijkheid te schep pen", voegt Frank van de Vegte daar aan toe. „Er zijn nou een maal mensen die illegaal fui ken zetten en stropen". Dat ge ven de duikers volmondig toe. „Maar dat is na het invoeren van de vergunning niet ver minderd", zeggen zij. „Ach, het is toch genationaliseerde dief stal", vindt Jacques Blapain van de Gentse duikclub. „De goeden moeten betalen voor de paar die wel roven. Zo gaat dat. En ach, zoveel geld is het niet. Wij Belgen zijn toch gewend om te betalen". Frank van de Vegte: „Weet je, het gaat om een mentaliteits verandering. De duikers moe ten beseffen waarmee ze bezig zijn. Maar inderdaad, de oor spronkelijke bedoeling, de vei ligheid bevorderen, is minder aanwezig. Mensen kunnen zo maar een vergunning aanvra gen. De vergunning is nu in feite een verkapte milieu-ver- ordening geworden. En wat dat stropen betreft, iemand be trappen is niet eenvoudig". Toch, menen de Belgen, mag er best wat meer gebeuren. „Want ga maar eens na wat wij naar Zeeland brengen", zeggen ze in Gent. „Het gaat om dui zenden duikers". „Neem mijn persoontje", zegt Rudie Schol laert. „Al mijn vrijetijdsgeld breng ik naar Zeeland. Dat vind ik niet erg, het is mijn hobby. Maar je begrijpt dat al die duikers, niet alleen die uit België, veel geld binnen bren gen. Daarom mag je toch wel eisen dat er voor ons ook iets gedaan wordt? In ieder geval meer dan nu het geval is". TERNEUZEN - In de nacht van woensdag op donderdag zijn vanaf een terrein van een supermarkt in het winkelcen trum Zuidpolder in Terneu zen achttien lege en twaalf volle kratten met drank ge stolen. Men had zich toegang tot de ruimte verschaft door het verbreken van een slot. weer van Terneuzen, hoewel spoedig ter plaatse, kon niet verhinderen dat het voertuig geheel uitbrandde. Vernieling TERNEUZEN - Gistermid dag brak, vermoedelijk door kortsluiting, brand uit in de personenauto van R. uit Ter neuzen. Dat gebeurde op het Oostelijk Bolwerk. De brand- ZAAMSLAG - Namens de tennisvereniging Zaamslag werd bij de gemeentepolitie van Terneuzen aangifte ge daan van vernielingen aan de kantine van de vereniging aan de Sportlaan te Zaam slag. Twee deuren en enkele houten kozijnen waren door brand vernield. Verder werd een kunststoffen windscherm een prooi van de vlammen. Niet bekend is wanneer dit zich heeft voorgedaan. PIET PONS exposeert met pentekeningen in het stadhuis van Terneuzen tot en met 12 januari. Pons kreeg zijn opleiding aan de vrije Academie in Rotter dam en exposeerde tot dusver onder andere in Schiedam en Kruiningen. Daarnaast deed hij verschillendce particuliere op drachten. Geopend tijdens kantooruren. HET KONINKLIJK Filhar monisch Orkest van Vlaande ren verzorgt traditie getrouw een concert op oudejaars avond in de Elisaberthzaal in Antwerpen. Het orkest staat onder le ding van de Duitse gastdiri- gent Emmerich Smola. Het eerste deel van de avond is opgevat als een muzikale ver rassing. Nadien zingen de so praan Janet Perry en de te nor Robert Gambill operette- en musical klassiekers uit de oude én de nieuwe wereld. Een bont programma dat er in gaat als muziek voor de miljoenen. Na het concert is er een groot gala-diner met live mu ziek. Het concert kan ook ge volgd worden zonder dat men deelneemt aan het diner. Het begint om 20.30 uur. DIE FLEDERMAUS van J. Strauss is een van de meest geliefde operettes. Het muzi kale spektakel zit vol humor en het is een mooie mengeling van toneel, sketches en mu ziek. In de Elisabethzaal in Ant werpen wordt deze topper van de operette dinsdag 3 ja nuari om 20.30 uur ten tonele gevoerd. Het is een bijzondere opvoering omdat de Staatso- perette uit Praag met musici en zangers borg staan voor een bijzonder product. De intrige is ingewikkeld. Het draait weer rondom on begrepen liefde en het probe ren te ontdekken van eikaars ontrouw. Er wordt veel ge danst en gedronken en de hoofdpersoon komt in de ge vangenis terecht. Hij wordt bewaakt door een cipier die nog dieper in het glas geke ken heeft dan hij. Dol-komi- sche situaties en natuurlijk een sprookjesachtig gelukkig einde. VOORDAT Nederland zich massaal stort op het bakken van oliebollen treedt de for matie Johnny The Jazz Bo- jangles vrijdag 30 december op in het Terneuzense jazzca fé Porgy Bess. Deze uit de omgeving van Terneuzen af komstige band brengt num mers uit de jazz en rhythm and blues ten gehore. Behalve de vaste bezetting (trombone, gitaar, bas en drums) worden enkele gastoptredens ver wacht. Aanvang 21.30 uur, en tree gratis. KERSTBOOMVERBRAN DING - Inwoners van Bier vliet kunnen op woensdag 11 januari hun oude kerstbomen kwijt op de Stadsweide. Daar vindt op die dag tussen 19.00 en 20.00 uur de jaarlijkse kerstboomverbranding plaats. Ook wordt er een lote rij gehouden. BILJARTEN - Biljartvereni ging ENZK hiel een toernooi bandstoten, waarvoor 38 per sonen inschreven. Uitslag: 1. Wim den Hamer/Armand Rammeloo, 2. Marien Faas/ Sjaak Bosma, 3. Robbie Tho- maes/Bram de Kraker. TENNIS - De fanfare St.-Ce- cilia houdt vrijdag 30 decem ber voor leden en eventuele aanhang een tennisavond in de Adorhal op De Braakman. Deze avond is de afsluiting van het activiteitenjaar van de fanfare. BOWLING - Bowlingbond Sas van Gent maakte na veertien speelweken de tus senstand op van de huislea gue. Die geeft het volgende beeld te zien: Teams: Foulli- ners 43 punten, Fiasco's 39%, Azijnhalzen 36, De Beukers 33, Pinknokkers 23, Theo Rol ling Pins 18%, Limora 17, The Bowlers 14 punten. Individu eel dames eerste klasse: E. Neve 173,2 pins, N. Mannee 169,2, E. de leux 165,3, E. Ran- schaert 160, M. Maes 152,4. B- klasse: M. Rammeloo 161, A. Delles 148,3, M. Dedecker 147,4, F. Verslijpe 144, S. de Roo 143,8. Heren A-klasse: R. Lammens 181,2, F. Roeb 181,1, R. van Overmeere 179,4, J. de Leux 168,3, Ronald Lammens 165,2. B-ldasse: N. van Hese 171,2, W. de Leux 168, F. Palm 155,7, D. Wolff 153,4, K. de Roo 147,6 pins. Bij de stedenont- moeting in de eerste afdeling van de Nederlandse Bowling Federatie heeft De Vlaande ren een eervole derde plaats behaald. Einduitslag: 1. Breda 6946 punten, 2. Goes 6637, 3. Sas van Gent 6632, 4. Etten- Leur 6596, 5. Oosterhout 6568 punten. AMSTERDAM, 29 december - Aardappeltermijnmarkt: In bintje 40-50 mm, oogst '88, wer den 6 contracten verhandeld voor levering mei tegen ƒ25,00 tot ƒ24,90 per 100 kg. De stemming was prijshoudend. In bintje 50 mm. oogst '88, werden 127 con tracten verhandeld voor levering april bij een prijs van ƒ30,10 tot ƒ29,90 per 100 kg, 17 contracten levering mei tegen ƒ31,20 tot ƒ31,00 en 5 contracten levering juni tegen ƒ32,00. De stemming was prijshoudend. TERNEUZEN - Het drie daagse zaalvoetbaltoernooi voor groot-Terneuzen werd gisteren afgesloten met de competitie voor de E- en F- pupillen. In totaal deden er zo'n 500 voetballertjes mee aan het toernooi. Bij de E-pupillen kwamen als poulewinnaars naar voren de Hoek 1, 3. Sluiskil 1. 4. Zaamslag 1, 5. Terneuzen 1, 6. Spui i, 7. Terneuzen 2, 8. Terneuzense Boys 2. In de strijd tussen de P-pupillen wer den de ploegen van Terneuzen 3 en Ter neuzense Boys 3 poulewinnaar. Prijs- wedstrijden: Hoek 2 - Zaamslag 2 0-3, Spui 2 - Terneuzen 4 0-2, Biervliet 2 -" Hoek 3 (het enige meisjes elftal) 0-1, Ter neuzen 3 - Terneuzense Boys 3 0-0. Ter neuzen werd winnaar na strafschoppen. Eindstand: 1. Terneuzen, 2. Terneu zense Boys 3, 3. Hoek 3, 4. Biervliet 2, 5. Terneuzen 4, 6. Spui 2, 7. Zaamslag 2, 8. Hoek 2. Eindstand: 1. Terneuzense Bous 1, 2. Bij de tweede Serie VOOF de F- ploegen van Hoek El en Ter neuzense Boys El. Tijdens de finale wist het team van de Terneuzense Boys El het team van Hoek El met 1-2 te verslaan. De strijd om de derde en vierde plaats ging tussen Sluiskil en Zaamslag. Hier was Sluiskil de winnaar. pupillen werden poulewinnaar Biervliet 1 en Terneuzense Boys 2 en Terneuzense Boys 1. Hier waren er drie ploegen die in aanmerking kwamen voor de eerste prijs. Eindstand: 1. Biervliet 1,2. Terneuzense Boys 2,3. Terneuzense Boys 1,4. Ter neuzen 1,5. Sluiskil 16. Zaam slag 1, 7. Spui 1, 8. Hoek 1, 9. Terneuzen 2.

de Stem | 1988 | | pagina 13