ïLEGENHEID 8K CENTRUM en [NS FRITUURKE BURGEMEESTER VERBREE OVER ONTWIKKELINGEN IN BRABANT: Ingrid Faes superieur Eindzege voor betaalde voetballers DE STEM PLAATSELIJK NIEUWS WEEKENDDIENSTEN ÈTROUWD SIRE DE STEM VAN ZEELAND 2 VRIJDAG 30 DECEMBER 1988 Concurrentie Kaper 9 Recreatienota jïosVöet EES® Wij wensen u een voorspoedig 1989 Marketingcursus in Sas van Gent DOELMAN SCHOPT EN SLAAT TEGENSTANDERS TIJDENS TOERNOOI Schoppen Axel Koewacht Nieuw-Namen Ossenisse A12 ;k om te zoenen particulieren fcdankje, jubileum, receptie, fte, verloving, overwinning, Abraham, openbare dank, boor, mag best eens in de pe pagina familieberichten, et en duur hoeft het niet te gels kosten een tientje), er kolom 2,00. Eén grote 12,55. Voor het plaatsen van ding met een formaat van 35 enen wij f 14,05 toeslag. |en op aanvraag. Bij niet- j wordt 4,00 adm.kosten Iworden niet geretourneerd. of geef uw tekst 2 dagen I bij één van onze kantoren, haven stuurt u eveneens 2 atsing naar Postbus 3229, Schriftelijke opgaven worden ccepteerd indien naam en p zijn, ook indien uw betaling Vij behouden ons het recht nder opgaaf van redenen te I weigeren. pr klachten bereiken over de ehoudt de uitgever zich het I naam van de opdrachtgever Kend te geven. nigingsnieuws 12 kolom op donderdag. pue de Lobel en ank Cornelis ic '88 Callen- |27, Oostburg. psteen wensen iedereen »RSPOEDIG 1989 i wij open. Met gezellige dans- en oud m.m.v. CANNON ROAD 2.00 uur. ATIS ENTREE. 1 n van Pleegzorg helpt u te on. Tel. rstzegel is niet nodig). J T22 Rilland kan aanvullend BREDA stedelijk knooppunt. De kanaaltunnel naar En geland. De aanleg van de Zoomweg. De bouw van de Vaste Oeververbinding over de Westerschelde. De aanleg van de Liefkenshoek-tunnel bij Antwerpen. 1992, gren zen weg. Al deze ontwikkelingen raken West-Brabant en maken de regio als verbinding tussen twee belangrijke wereldhavens Rotterdam en Antwerpen, een erg interes sant gebied voor potentiële investeerders. Vooruitlopend op de dingen die gaan komen hebben vijf transporton dernemingen in de regio Bergen op Zoom en Roosendaal het plan opgevat Ossendrecht een internationale beteke nis als logistiek centrum te geven. De ontwikkelingen in West-Brabant worden in de hals van Zuid-Beveland, waar Zeeuws bloed naar Brabant stroomt, nauwlettend gevolgd door burgemeester A. Verbree van de gemeente Reimerswaal. Hij ziet voor Reimerswaal ook mogelijk heden om te delen in de welvaart van Brabant. Een ge sprek. Door Frank Deij Hij zoekt niet de concurren tie met Ossendrecht maar windt er verder geen doek jes om. In zijn gemeente, in Rilland wel te verstaan, is ook plaats voor een distri butiecentrum. En als Ossendrecht, dat voor extra kosten komt te staan om dat er eerst een afslag van de Zoomweg moet worden aange legd, niet doorgaat, is er nog al tijd ruimte in Rilland. De buitenkern, gelegen aan de A 58 met een afslag die er al ligt, ligt volgens Verbree in een ideale positie om in de eerste plaats 'naast' Ossendrecht een taak als distributiecentrum te vervullen. Als de Zoomweg ge reed is, is er vanaf Rilland een directe aansluiting op de ver- voersas Noord-Zuid, van Rot terdam naar Antwerpen. Via het asfalt zijn er directe ver bindingen met economische be langrijke centra als het Ruhr- gebied en het Franse Le Havre, zegt Verbree. De burgemeester heeft de afge lopen weken bij Ossendrecht de afkeer geproefd van de plannen in het Zeeuwse. Het is zo dat Rilland de potentie heeft om Ossendrecht naar de kroon te steken. Rilland kan bijvoor beeld goedkopere grond aan bieden en kan bogen op een re delijk strategische ligging. Maar Verbree wil elke schijn van concurrentie vermijden. „We hebben afwijkende be langen. Het distributiecentrum in Ossendrecht richt zich volle dig op de bedrijvigheid in het Antwerpse havengebied. Wordt daar als het ware een onderdeel van. Onze interesses liggen op een ander vlak. Ik denk dat Rilland aanvullend kan zijn. Onze kracht ligt in de op- en overslag. We denken aan verwerkingsbedrijven, die nog iets doen met aangeleverde goederen of ze een tijdje op slaan". De interesse is er. Verbree heeft de afgelopen maanden contacten opgebouwd met se rieuze gegadigden. „We kun nen in feite morgen beginnen. Van de provincie krijgen we ook alle medewerking. We kunnen zo een artikel 19-proce- dure starten als het moét". Verbree denkt niet zo groot als - f Burgemeester A. Verbree van Reimerswaal ziet mogelijkheden voor zijn gemeente om te delen in de welvaart van Brabant foto gerard van offeren Ossendrecht. Het distributie centrum daar moet werk gaan bieden aan 1.400 mensen. Er wordt gepraat over een opper vlakte van vijftig hectare met een mogelijke uitbreiding tot maximaal tweehonderd hecta re. Verbree zet vraagtekens bij de werkgelegenheidscijfers. Een distributiecentrum beslaat veel ruimte, maar is volgens hem niet zo arbeidsintensief. Voor zijn eigen gemeente denkt hij bescheiden aan enkele tien tallen arbeidsplaatsen. De be drijven die tot nu toe interesse hebben getoond praten over 20 tot 25 hectare. Dat er geen sprake is van een concurrentiesfeer is volgens Verbree ook af te lezen aan de aard van de bedrijven die zich in Rilland hebben gemeld. „Het gaat om andere bedrijven dan die in Ossendrecht", zegt hij zonder overigens de identiteit van die bedrijven te willen prijsgeven. De concurrentiege- dachte leeft overigens ook niet erg sterk bij de initiatiefne mers. Die hebben inmiddels al laten weten liever niet naar Rilland te gaan omdat het be drijvencentrum zich recht streeks op Antwerpen wil rich ten. Rilland, zo zeggen zij, ligt goed in de markt om met name het Oost-West verkeer van dienst te zijn. Wethouder L. Pompen van de gemeente Ossendrecht ziet Ril land evenmin als een kaper op de kust. Hij laat de gedachten en kreten voor wat ze zijn. Veel meer waarde hecht Plompen aan het onderzoek dat vooraf gegaan is aan de locatiekeuze. Ossendrecht, aan de grens en aan de Zoomweg, kwam daar nadrukkelijk als enige ge schikte locatie ui£\,Zo gauw je de grens verlaat, zijn er zat an dere terreinen, ook in Zeeland, te vinden voor zo'n centrum. Maar het gaat hier niet om ge middelde bedrijven. Als het ge beurt, moet het in Ossendrecht. Vandaar dat we aan de concur rentie van Rilland niet zwaar moeten tillen". De haalbaar heid van het hele plan ziet er overigens volgens Plompen elke dag rooskleuriger uit. Op dit moment wordt een tech nisch verhaal gemaakt over de afslag van de Zoomweg naar Ossendrecht. De zucht naar een bredere erkenning van het anders zo rustige Reimerswaal wordt voor een deel ingegeven door de belabberde positie op de ar beidsmarkt. De werkloosheid ligt weliswaar niet hoger dan Z1jn het landelijk gemiddelde maar krijgt straks, als de VOW er komt en het personeel van de veerdiensten op straat staat, een gevoelige tik. Maar Rei merswaal ontwaakt voor het oog van de rand van Zeeland en Brabant ook op een ander terrein. De gemeente schudde in de achterliggende zomer een re creatienota uit de mouw die van Reimerswaal, in de luwte van de Zeeuwse kusten en op een boogscheut van het Mar- kiezaat, een respectabel recrea tie-oord moet maken. Alle plannen daarin zijn geconcen treerd rond het Spuikanaal, dat parallel loopt met het Schelde Rijnkanaal. Reimerswaal mikt nadrukkelijk op toeristen uit Antwerpen, die niet naar de kust willen, en in mindere mate op mensen uit Bergen op Zoom en Roosendaal. Daarbij gaat het hoofdzake lijk om dagrecreatie. Sportvis sen, watersport, golf, motor cross, schieten. Ook nu blikt Verbree vooruit. Het recreatie gebied is in de toekomst mak kelijk te bereiken. Niet alleen via de A 58 maar ook via de Oesterdam, Liefkenshoektun- nel en de Zoomweg. Maar net als met het distributiecentrum waakt Verbree ervoor het woord concurrentie in de mond te nemen. Wat de recreatie be treft mikt Reimerswaal echter wel op Antwerpen. Iets wat met het bescheiden aanbod nu al lukt. „Het gebied is al ont dekt". Verbree praat over 3.500 Belgen die elk weekend op het golfterrein en de viswateren te vinden zijn. En dat aanbod moet uit te breiden zijn. Het toerisme vanuit België naar Nederland bestaat voor meer dan de helft uit dagtochten. Zeeland heeft een marktaan deel van 43 procent. „Negentig procent daarvan gaat nu naar de kust, maar rondom het Spuikanaal hebben we straks ook heel wat te bieden". GOES - De zestienjarige Breskens amazone Ingrid Faes reikte op de eerste dag van de zesdaagse indoor Zeeland in Goes met haar pony Emmy naar het hoogste schavot. In de klasse Z-dressuur waren er elf kandidaten. Faes kwam als tiende in de ring en voor haar dressuurproef kreeg ze 196 punten. Dat zij in supe rieure topvorm stak bleek wel uit het feit dat zij in haar tweede proef nogmaals de con currentie het nakijken gaf door weer het goud te pakken met 185 punten. Op de eerste dag was weinig publiek aanwezig. De tiende uitgave van Indoor Zeeland startte met de ponydressuur, waar zo'n tachtig combinaties aan deel namen. Die reden al len een tweede proef. 28, 29 En 30 december zijn de dressuur- dagen, met als hoogtepunt de vrijdag, waar de Z-klasse paarden verreden wordt, met als sluitstuk de Z-klasse paar den op Kürop-muziek. Op 5,6 en 7 januari is de springsport aan de beurt. UITSLAGEN EERSTE PROEF B-klasse: 1. M. Harinck met Col- (ADVERTENTIE) fitRWFW3 fvi\ A i \,W SINDS 1910 VERTROUWD VAKMANSCHAP NET EVEN ANDERS X IWGBIAD VOOR ZUIDWEST NEDERLAND Kantoren Terneuzen, Hulst en Goes. Adressen en telefoon nummers op pagina 2. Openingstijden: 830-12.30/13.30-17.00 uur. Redactie Terneuzen: Rein van der Helm (editie-chef), Romain van Damme, Peter Vierenhalm, Conny van Gremberghe, Ronald Verstraten, Cor de Boer (foto), Ton Koomen (sport). Goes: Jan Jansen. Hulst: Eugène Verstraeten (Plv. editiechef), Joep Trommelen. Advertentie-exploitatie Inspecteur Zeeland: C. Menu, privé tel. 01150- 95839. bey (Zuid-Beveland), 2. C. van Gorsel met Remona (Vlaandertse- ruiters), 3. L. Hage met Wendy (Strieneruiters). Ll-klasse: 1. L. Dammers met Johnny Boy (Strijen), 2. D. Rijn met Caesar (Zuid-Beveland), 3. S. Breel met Ringer (Oranjezon). L2-klasse: 1. G. Manders met Flup (Plantageruiters), 2. B, Hermans met Fabian (Heerle), 3. C. Potters met Nita (Chapelleruiters). M2-klasse: 1, K. Manders met Dar win (Plantageruiters), 2. A. Huys- mans met Merigo (Strieneruiters), 3. M. van Strien met TAufab (Noord-Beveland). Z-klasse: 1. Ingrid Faes met Emmy (Breskens), 2. B. Koot met Maximo (Oude Tonge), 3. Ina Nijsse met Hubert (Zuid-Beveland). TWEEDE PROEF B-klasse: 1. W. Moelker met Leo- noor (Paardebloem), 2. C. Hage met Wendy (Strineruiters), 3. M, La- plante met Shirly (Honteruiters). Ml-klasse: 1. K. Beckers met Red Deval (De Mustang), 2. J, Droge met Lady Ivis (Strijen), 3. A. Raay- makers met Nivy (Boxmeer). L2-klasse: 1. M. van Huik met Jo- landa (Wouwse Plantage), 2. M. Schoone met Lucky Star (Borg- vliet), 3. L. Dammers met Johnny Boy (Strijen). Z-klasse: 1. Ingrid Faes met Emmy (Breskens). M-klasse: 1. M. de Lagemaat met Urbi, 2. M. Koot met Mirk (Oude Tonge), 3. S. Lazeroms met Hassan (Isidorus). SAS VAN GENT - De afde ling public relations en marketing van midden standsvereniging Sas '70 uit Sas van Gent houdt aan het begin van het nieuwe jaar een cursus marketing voor ondernemers. De cursus wordt gehouden in hotel De la Bourse en iedereen die werkzaam is in een onder neming en lid is van Sas '70 kan deelnemen. De cursus wordt gegeven op de woensdagen 11, 18 en 25 ja nuari en 15 februari. Het pro gramma start met een inlei dende video, waarin onder meer het begrip marketing duidelijk wordt. De cursus be handelt verder zaken als be drijfsformule, prijs, personeel, promotie, distributie, markton derzoek en marketingplan. De laatste cursusavond zijn er een discussie en een lezing in aan wezigheid van een deskundige. Naast de cursus marketing gaat Sas'70 binnenkort ook deelnemen aan een preventie project winkeldiefstal. Dit in samenwerking met het Ko ninklijk Nederlands Onderne mers Verbond (KNOV). Het preventieproject bestaat uit vier workshops, waarvoor zich zo'n 25 ondermemers kunnen inschrijven. PTT tegen Martinet. foto de stem cor j de boer Van onze correspondent SAS VAN GENT - Het team van de spelers uit het be taalde voetbal heeft het tweede Churchill Lions- toernooi gewonnen. Na een 3-3-eindstand in de finale tegen het team van de orga niserende vereniging wist die ploeg via het beter be nutten van strafschoppen de toernooizege te grijpen. Eigenlijk overtuigde het team van de profs-spelers slechts één wedstrijd. Dat was wel in één van de belangrijkste wed strijden, de kruisfinale. Toen werd de Belgische jeugdzaal- voetbal-selectie verslagen met overduidelijke 4-1-cijfers. Jammer was het dat dit meest aansprekende duel overscha duwd werd door een vervelend incident. Na een forse overtre ding van doelman Henry Ver- sluijs tegen een Belgische jeugdspeler sloegen bij de doel man van de jeugdselectie de stoppen door en als een kami kaze-piloot, al schoppend en slaande, stortte hij zich op spe lers van de tegenpartij. Het in cident duurde slechst enkele seconden, maar had wel tot ge volg dat beide partijen voor het grootste gedeelte van de reste rende speeltijd met slechts drie spelers verder konden. Vanaf het beginsignaal maakte de Belgische selectie toch het meeste indruk. Alleen in de Churchill Lions verslikte de Belgische selectie zich tij dens de laatste wedstrijd van de poule en kwam niet verder van 1-1. Met het team van de betaald voetballers ging het totaal an ders. Die ploeg ging matig van start, verloor zelfs van PTT met 2-1 en speelde tegen In- struad gelijk. Toch plaatste die ploeg zich voor de kruisfinale en groeide daarin naar een top vorm tegen de Belgische selec tie. Met 4-1 werd die formatie geklopt en de finaleplaats vei lig gesteld. De andere kruisfi nale ging tussen het Terneu- zense Churchill Lions Instruad uit Oostburg. Churchill Lions plaatste zich via een 4-1 over winning. In de strijd om de derde plaats ging het Oostburgse In struad voortvarend van start en nam een 2-0 voorsprong. Via Alain Aertgeerts (2x) en een eigen doelpunt van Willy de Wever werd die achterstand omgebogen naar een 3-2-voor- sprong voor de Belgische jeugdselectie, maar Henk Be gijn liet even later 3-3 aanteke nen. In de slotminuten grepen de Belgen alsnog de zege. Iedereen dacht dat de finale een gemakkelijke overwinning voor de profs op zou leveren, maar dat pakte anders uit. Uit een vrije trap van Werner Co- fijn nam Churchill Lions een voorsprong. Sjaak Boongaards en Louis Damen (beiden NAC) bogen die achterstand om in een 2-1-voorsprong voor de profs, maar via Ritchie Bosma kwam Churchill Lions weer langszij. Opnieuw namen de profs een voorsprong. Ditmaal was Peter Remie (NAC) de ma ker van dat doelpunt. In de slotseconden bezorgde Werner Corijn zijn ploeg een gelijkspel en moesten strafschoppen een beslissing brengen. UITSLAGEN 7e en 8e plaats: De Vlaanderen- Philippine 2-0. 5e en 6e plaats: PTT Bundeltouw- Selectie Terneuzen 2-2 (PTT wint na strafschoppen). 3e en 4e plaats: Belgische selectie- Instruad 5-3. le en 2e plaats: Betaald voetbal- lers-Churchill Lions 3-3 (Betaalde voetballers winnen an strafschop pen). EINDSTAND 1. Betaald voetballers, 2. Churchill Lions, 3. Belgische jeugdselectie, 4. Instruad, 5. PTT Bundeltouw, 6. Selectie Terneuzen, 7. De Vlaande ren, 8. Philippine KAARTING - De voetbalver- eniging Axel hield onlangs een prijskaarting waaraan 80 mensen liefhebbers deelna men. De uitslagen: Bieden zonder roem: 1. Mevr. Baert, Terneuzen, 2. Machiel Keizer, Axel, 3. Jan Dieleman, Axel. Jokeren: 1. Me vrouw Verhelst, Axel, 2. Tanny Dieleman, Axel, 3. Dhr. Hame- linck, Axel. BILJARTEN - De biljartclub van de Katholieke Bond voor Ouderen hield een prijskamp waaraan 28 leden deelnamen. Uitslag: 1. M. Verbruggen-P. Goossens, 2. C. van de Bilt-R. Vermandei, 3. J. Fuyen-R. la Heyne. OUDERENBOND - De rk Bond voor Ouderen hield in De Vla schaard een kerstviering waar aan 150 personen deelnamen. Het ouderenzangkoor onder leiding van P. Apers zong enkele kerst liederen. Pastoor Gielliet uit Breskens gaf een lezing. Tijdens de koffeieuze werd het resultaat bekend gemaakt van de leden werfactie. Niet minder dan 150 nieuwe leden konden worden bij - geschreven. TEERDAG - De fanfare De Scheldezonen houdt zaterdag 7 januari de jaarlijkse teer- dag. De dag begint om 09.30 uur in zaal R. Thilleman en de mis is om 10.00 uur. Daarna wordt de plaatselijke horeca bezocht. Het diner be gint om 19.00 uur, waarna een gezellig samenzijn volgt met medewerking van een disco bar. Voor deelname kan men zich opgeven bij E. Leen- knecht of A. Pollet. KAARTING - In zaal Marjo werd een kaarting gehouden. Uitslag: 1. F. van dér Heyden-J. de Loos, 2. F. Penneman-W. Thil leman, 3. A. Verhulst-R. Goede- mont. KAARTING - In zaal Hof ter Nesse werd een kaarting ge houden waaraan 58 personen deelnamen. Uitslag bieden: 1. J. Pauwels, Kloosterzande; 2. R. Kint, Koe wacht; 3. Th. de Rijk, Kuitaart; 4. mevrouw Warrens, Hulst; 5. P. Praet, Nieuw-Namen. Jokeren: 1, mevrouw Koster-Reyns, Wal soorden; 2. P. de Bruyn, Sas van Gent; 3. mevrouw Reyns, Kloos terzande. KAARTING - In zaal De Jachthoorn werd een kaarting gehouden waaraan 52 perso nen deelnamen. Uitslag bieden: 1. M. Rombout, Koewacht; 2. R. Segers, Hulst; 3. L. van Goethem, Kloosterzande. Jokeren: 1. mevrouw Rombout, Koewacht; 2. mevrouw Rietjens, Hulst; 3. mevrouw De Kort- Reyns, Ossenisse. HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg - Van vrijd. 19 u. tot maand. 8 u. dokter H. Bruggeman, Nieuwstr. 53, Oostburg, tel. 01170-2121. Axel - Van vrijd. 17.00 u. tot maand. 8 u. dokter E. Klop, Bas- tionstr. 36, tel. 01155-1777. Spreekuur zat. 10.00-10.30 en 16.00-16.30 u. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter H.v.d. Pas, Hoogstr. 1, IJzendijke, tel. 01176-1366. Clinge, Koewacht en St Jansteen - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter R.v. Berkel, Nieuwstr. 122, Koewacht, tel. 01146-1327. Breskens en Groede - Dokter R. Laterveer, Dr. Broodmanstr. 2, Breskens, tel. 01172-1956. Spreek uur zat. en zond. om 11 en 17 uur. Cadzand, Sluis, Retranchement en Zuidzande - Dokter J. de Meijer, Sluis, tel. 01178-1366. Driewegen e.o. - Tot maand. 8 u. dokter J. Kole, Kerkstr. 38, Hoe- dekenskerke, tel. 01193-262, bgg. 01103-1204. Goes en Kloetinge - Van vrijd. 18 u. tot zat. 18 u. dokter S. Duran, Kon. Julianastr. 21, Kloetinge, tel. 31805. Van zat. 18 u. tot zond. 23 u. dokter D. Thijssen, Zonne- bloemstr. 2a, Goes, tel. 01100- 15003. Spreekuur zat. en zond. 10- 10.30 en 17-17.30 u. Hansweert, Yerseke en Zeeburg 1 - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter J. Kok, tel. 01131-3520. Boodschappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en i7-17.15 uur. Krabbendijke, Waarde, Rilland - Bath en Kruiningen - Van vrijd. 19 u. tot zond. 22 u. dokter C. Ris- seeuw, tel. 01130-1566. Bood schappen zo mogelijk voor 10 uur. Spreekuur spoedgevallen 11-11.15 uur en 17-17.15 uur. Hontenisse en Kloosterzande - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter R. Buwalda, Cloosterstr. 72, Kloosterzande, tel. 01148-1277. Spreekuur spoedgevallen zat. om. 11.30 u. Heinkenszand e.o. - De praktijk van dokter J. Fortrie en C. Mier- mans wordt waargenomen door dokter C. Miermans, Kloetingse- weg 3, 's-Heer Abtskerke, tel. 01103-2089, bgg. 01106-3074, (van vrijd. 17.30 u. tot maand. 8.30 u.). Heinkenszand, 's Heer Arends- kerke, Nieuwdorp en Wol- phaartsdijk - De praktijk van de artsen Harten, van Driel, Aar- noutse en v.d. Vlugt wordt waar genomen door dokter G. Aar- noutse, Havenweg 16, Nieuw dorp, tel. 01196-12327. (bood schappen tussen 9 en 10 u.) Hulst - Van vrijd. 18 u. tot zond. 24 u. dokter W. Gielen, Grote Markt 11, Hulst, tel. 01140-12969. Spreekuur spoedgevallen zonder afspraak za. en zo. 11 en 17 u. Kapelle en Wemeldinge - Van zat. 8 u. tot zond. 24 u. dokter M. riemeijer, Parklaan 1, Kapelle, tel. 01102-1264. Middelburg - Zaterdag dokter J. Dominicus, Dam 30, tel. 12830. Zondag dokter F. Buijtendijk, Noordweg 353, tel. 12460. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur (zon der afspraak). Sas van Gent en Westdorpe - Van vrijd. 18 u. tot maand. 8 u. dokter F. Puylaert, Oostkade 19, Sas van Gent, tel. 01158-1366. Spreekuur uitsluitend voor spoedgevallen: zat. om 10.30 uur op Bolwerk Oranje 2. Sluiskil, Philippine en Hoek - Dokter H.v. Haelst, Spoorstr. 44, Sluiskil, tel. 01157-1955. Spreek uur spoedgevallen zat. en zond. om 11.30 uur. Terneuzen - Van zat. 8 uur tot maand. 8 uur dokter P. Nijsten en H. Zuiderbaan, Anna bijnsstr. 25, tel. 01150-12324. Spreekuur spoedgevallen zat. en zond. 11.30 en 17 uur. Vlissingen - Tot zat. 24 u. dokter Snijder, tel. 13933. Van zat. 24 tot zond. 24 u. dokter Thiadens, tel. 01183-64633. Visites aanvragen voor 10 uur. Spreekuur zat. en zond. 12.30-13 uur en 17.30-18 uur. Zaamslag - Dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153- 1244. WIJKVERPLEGING Goes, Kloetinge, Kattendijke en Wilhelminadorp - Tel. 01100- 12456. Oost-Zuid-Beveland - Tel. 01130- 1545. Zak van Zuid-Beveland - Tel. 01106-1615. Hulst en Hontenisse - Tel. 01140- 12191. West Zeeuwsch Vlaanderen Tel. 01170-3139. Dag en nacht be reikbaar. (dringende boodschap pen inspreken op antwoordappa raat). Oost Zeeuwsch Vlaanderen - Voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar onder tel. nr. 01140- 12191 (boodschap inspreken op antwoordapparaat). Kruisver. Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen - Dag en nacht bereikbaar voor dringende hulpverlening onder tel. 01150- 19049. U kunt naam en telefoon nummer inspreken, zodat de dienstdoende wijkverpleegkun dige u kan bereiken. VERLOSKUNDIGEN Zeeuwch Vlaanderen - Mevrouw H. Haak, St. Maartenlaan 48, Axel, tel. 01155-3982. DIERENARTSEN Goes, Heinkenszand en Noord- Beveland - Dierenarts M. Karei- se, 's H.H. Kinderendijk 118, Goes, tel. 01100-20656. Ovezande, Goes, Kapelle en Rei merswaal - Dierenarts J. Gakeer, Bloemenstr. 4, Ovezande, tel. 01195-283. Hulst en Hengstdijk - Dierenarts R. Versol en J. Versol-ten Hoope, Plevierstr. 18, Hengstdijk, tel. 01148-2365. Spreekuur za. en zo. om 13 u. Hulst - Dierenartsen Aerts- Bosch, Dullaertstr. 43, tel. 01140- 14015. Spreekuur za. 10-12 u. en volgens afspraak. Breskens - Dierenarts G.A.M. de Bruijckere, Dorpsstraat 133, tel. 01172-2769. Spreekuur za. en zo. 11.30 u. en volgens afspraak. Terneuzen, Axel, Zaamslag en Hulst - Dierenarts M.P. Schaub en J. Kop., Zaterdag spreekuur; 11-12 u. Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488 en 13.30-14 u. W. de Zwijgerlaan 2b, Terneuzen, tel. 01150-95017. Hulst en Zaamslag via afspraak 01140-10905 of 01153- 1366. Zondag na afspraak. Die renarts J. Kop, Bastionstr. 3, Axel, tel. 01155-1488. Sas van Gent - F. de Dobbelaere, dierenarts grote en kleine huis dieren, Walstr. 1, Sas van Gent, tel. 01158-3322. Spreekuur za. 10- 11.30 u. zo. na tel. afspraak. Sas van Gent - Dierenarts E. Da vid, Westdam 54, tel. 01158-3800. Spreekuur za. en zo. 10-11 en na afspraak. Terneuzen e.o. - Peter de Vos, Polikliniek voor kleine huisdie ren 'De Steenberghe', v. Steen bergenlaan 7, Terneuzen, tel. 01150-96425. Spreekuur: zat. 12-13 u. Verder na telefonische af spraak. J.P. de Vos, Kliniek van kleine huisdieren en bijzondere dieren, v. Diemenstr. 83, Terneuzen, tel. 01150-19628. Spreekuur zat. 12.30- 14 u. en jia telefonisch overleg. Sluis, Aardenburg en Oostburg - Dierenarts A.v. Bruinessen, Ro manlaan 28, Aardenburg, tel. 01177-2398. Spreekuur zat. en zond. om 13 uur. Praktijk IJzendijke - Dierenarts K.v.d. Vijver, Hoofdplaat, tel. 01176-1388, bgg. 01174-424. Spreekuur zat. om 13 uur en zond. om 12 uur in de dierenkli niek Minnepoortstr. 14, IJzendij ke, en volgens afspraak. TANDARTSEN West-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts A. Bracké, Burg.v. Zuijenstr. 81, Breskens, tel. 01172- 2714, privé: Wulpenlaan 6, Bres kens, tel. 01172-2931. Spreekuur zat. en zond. 12-12.30 uur. Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen - Tandarts G. de Meij en T. Dusar- duyn, Tivoliweg 49, Hulst, tel. 01140-14075. Spreekuur zat. 10- 10.30 en 18-18.30 u. zond. 12-12.30 u. Walcheren - Tandarts D. Laver- man, Meanderlaan 218, Middel burg, tel. 01180-35787 (vrijd.) en tandarts P. Cappenberg, Chopin- laan 71, Vlissingen, tel. 01184- 65557. Spreekuur 11-12 uur. Zuid- en Noord-Beveland - Tandarts R. Du Toy van Hees, Prunusstr. 42, 's-Gravenpolder, tel. 01103-2429. Spreekuur zat. en zond. 10-11 uur. APOTHEKEN Axel - Apotheek Axel, Orargestr. 6, tel. 01155-2888. Geop. zat. 10-11 en 16-17 uur. Verder uitsluitend voor spoedgevallen en recepten. Goes - Goesche apotheek, Klokstr. 19, tel. 01100-27104. Geop. zat 8.30-17.30 u., zond. 10-11.30 en 16-18 u. Hulst - Apotheek Hulst. Geop. zat. 11-12 uur en 15.30-17.30 uur, zond. 11-11.30 u. en 16.30-17.30 u. Voor spoedgevallen buiten ope ningstijden is de dienstdoende apothekersassistente thuis be reikbaar tel. 01140-14255. Middelburg - Apotheek Ringe ling, Lange Delft 133, tel. 12538. (vanaf vrijd. 17.30 uur). Terneuzen - Apotheek Klaassen, tel. 01150-12090. Geop. zat. van 8.30-17.30 u., zond. 11.30-12.30 u. en 17-18 u. Vlissingen - Apotheek J.v.d. San- de, Badhuisstr. 30-34, tel. 12066. ZIEKENHUIZEN ZEEUWSCH- VLAANDEREN Voor eerste hulp bij ongelukken: eerst dienstdoende huisarts raadplegen Hulst - St. Liduinaziekenhuis tel. 01140-12651. Oostburg - St. Antoniuszieken-fe huis, tel. 01170-9000. Terneuzen - Julianaziekenhuis 01150-12851 Sluiskil - St Elisabethziekenhuis 01157-1451 AMBULANCE EN BRAND WEER Zeeuwsch-Vlaanderen - Tel. 01150-12200.

de Stem | 1988 | | pagina 11