Barbara Bush: triomf van het gewone aan" TANDY -r Kerstboodschap van koningin Beatrix President Sri Lanka van zeer bescheiden komaf Vredes voor ]V Minister, TIEBTEMACHTERGROND DINSDAG 27 DECEMBER 1988 -DESTEM- NIEUWE FIRST LADY GESPEEND VAN ALLE GLAMOUR PESTEI TUNIS (AP)-] kaanse regering aanval op een VS chemische gevolgen zou de gehele Arabi VAN ONEINDIG KLEIN TOT ONEINDIG CfDOt T47 MET kerstmis, het feest van Jezus' geboorte, breekt het licht door in een wereld, verduisterd door menselijk egoisme en heerszucht over medemens èn natuur. Die duisternis ervaren we vandaag in al zijn benauwdheid nu de toekomst van de schepping zelf op het spel is komen staan. Wat wij thans mee maken is niet de vernietiging van de aarde in één klap, maar in een stil drama. Onze wereld lijdt onder ontbossing, woestijnvorming, vervui ling en vergiftiging van lucht, bodem en water, uitsterving van dier- en plantsoorten, aantasting van de ozonlaag die ons tegen gevaarlijke straling moet beschermen, en stijging van de temperatuur met bedreigende gevolgen, zoals de verhoging van de zeespiegel. Langzaam sterft de aarde en wordt het on voorstelbare - het einde van het leven zélf - tóch voorstelbaar. Waarschuwingen zijn er genoeg geweest. Twintig jaar geleden werd de Club van Rome opgericht. Met haar rapport over 'Grenzen aan de groei' bracht zij de toekomst van de mensheid zelf in discussie. Duidelijk werd toen al dat wij ons gedragen als onwaardige gasten op aarde. Bij onze activiteiten, die winst opleveren, lijden wij tegelijk ook verlies - al is dit minder zichtbaar. De winsten benutten we voor onszelf, de verliezen schuiven we lichtzinnig door naar de toekomstige bewoners, de generaties die na. ons komen. Astronauten, die de aardbol vanuit het heelal bekeken, werden getroffen door zijn kwetsbaarheid. Een hele dunne dampkring vormt de waarborg voor het voortbestaan van het leven. Hoe wij ook vanuit onze levensovertuiging en kennis tegen de ont staansgeschiedenis van de aarde aankijken - of wij vooral on der de indruk zijn van de miljoenen jaren die het vergde eer de voorwaarde voor menselijk leven was vervuld, ofwel de aarde in de eerste plaats willen ervaren als Gods schepping - wij moeten erkennen, dat we leven op een kleine bol, nauwelijks beschermd tegen het omringende vijandige heelal. Nu zijn wij mensen zelf ook een bedreiging voor onze planeet geworden. Wie de sluipende milieuvervuiling en -verwoesting niet langer wil verdringen, wordt overmand door vertwijfe ling. Toch behoeft dit niet te leiden tot ontmoediging. We moe ten elkaar geen angst aanpraten. Wij mensen zijn niet gescha pen voor het passief aanvaarden van 'ons lot'. God gaf ons het vermogen te onderscheiden tussen goed en kwaad en verant woordelijkheid te dragen. Zo zijn er naast elk eigenbelang, zelfzucht en machtsdrang ook het geweten, het geloof en de morele overtuiging als drijfveren en toetsen op onze levens weg. Bemoedigend is dat mensen en volken elkaar en zichzelf thans allerwegen tot de orde roepen. Deze wereld van wederkerige afhankelijkheid dwingt ons tot verantwoordelijk gedrag. Bin nen de internationale gemeenschap wordt hieraan vorm gege ven vanuit de gedachte van de 'samenleving, die bewaard moet worden'. Niet alleen overvloed en hebzucht, maar ook armoede en over levingsdrang blijken bedreigingen te vormen voor de natuur lijke omgeving van de mens. Wij die leven in het rijke één derde deel van de wereld moeten alleen al daarom medever antwoordelijkheid aanvaarden voor het twééderde deel van de aarde, waarin het juist de materiële nood is, die leidt tot ver storing van evenwichten in de natuur. In het proces van bezinning, waartoe de Wereldraad van Ker ken en de Rooms-Katholieke Kerk te zamen hebben opgeroe pen, wordt het bewaren van de schepping in een breder ver band gebracht met vrede en gerechtigheid. Mens en natuur zijn geschapen als bondgenoten, als partners in één schepping. Dat bondgenootschap betekent niet dat wij een abonnement heb ben op de schepping dat van generatie op generatie automa tisch wordt verlengd. Elke generatie moet aan de zorg voor de natuur nieuwe inhoud geven. Na een tijd van ontwikkeling en ontplooiing - het ontginnen en bebouwen van de aarde - volgde een periode waarin zorg omsloeg in uitbuiting. Nu staan we voor de uitdaging een nieuwe relatie tot de natuur te vinden, gekenmerkt door eer bied voor ecologisch evenwicht, behoedzaamheid en zorgvuldig beheer. Plant en dier, maar ook de bergen, de zeeën en de rivieren, heb ben recht op onze zorg. Veertig jaar geleden aanvaardden de Verenigde Naties de Universele Verklaring van de Rechten van de Mens. Nu is het tijd tevens aandacht te geven aan de Rechten van de Natuur. De eerbied voor het leven heeft betrekking op mens en natuur te zamen. Tussen die beide moet er harmonie zijn, zoals die er ook was in het leven van Jezus. Toen zijn leer lingen angstig werden vanwege het geweld van wind en water, bleef Hij gerust. Het water - de natuur - droeg Hem. De aarde is onze voedingsbodem, zij draagt ons. Hier leven wij, hier leven wij van, hier leven wij mee. Dat leven is voor ieder van ons tijdelijk. Wij zijn hier maar een beperkt aantal jaren en we hebben daarom de plicht ons tehuis in tenminste zo goede staat achter te laten, als waarin we het aantroffen. De kwaliteit van het leven zelf gaat uit boven de belangen die in onze eigen tijdelijke levens tellen. Die belangen kunnen groot zijn en soms, buiten proporties, ons het zicht ontnemen op wat wezenlijk is voor het voortbestaan van de mensheid. Waar dat gebeurt, is het hoog tijd voor bezinning en verandering van le- venskoers. In het donker van angst en vertwijfeling kan juist met kerst mis het licht van de hoop doorbreken. Toen aan Luther eens werd gevraagd wat hij zou doen als hij wist dat morgen het einde van de wereld zou komen, antwoordde hij'Dan plant ik vandaag nog een appelboompje!' Ik wens u op dit kerstfeest datzelfde vertrouwen toe. Uitgave van uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Directie: drs. J.H.M. Brader. Hoofdredactie: H. Coumans - hoofdredacteur, A. Theunissen en H. Vermeulen-adjunct-hoofdredacteuren. Hoofdkantoor: Spinveld 55, Breda. Postadres: Postbus 3229,4800 MB Breda. 076-236911 Telex 54176 Telefax 076-236405. Centrale redactie Breda: Nieuwsdienst 076-236452. Sportredactie 076-236236. Telefax redactie 076-236309. Rayonkantoren: Bergen op Zoom, Zuivelstraat 26, 01640-36850. Postadres: Postbus 65, 4600 AB Bergen op Zoom. Breda, Nw. Ginnekenstr. 41236326. Voor bezorgklachten: 076-236888. Postadres: Postbus 3229,4800 MB Breda. Etten-Leur, Markt 28, 01608-21550. Postadres: Postbus 363, 4870 AJ Etten-Leur. Goes, Klokstraat 101100-28030. Postadres: Postbus 13,4460 AA Goes. Hulst, Steenstraat 14, 01140-13751 Postadres: Postbus 62,4560 AB Hulst. Oosterhout, Arendstraat 14, 01620-54957. Postadres: Postbus 4023,4900 CA Oosterhout. Roosendaal, Molenstraat 45, 01650-37150. Postadres: Postbus 35, 4700 AA Roosendaal. Terneuzen, Nieuwstraat 9, 01150-17920. Postadres: Postbus 145,4530 AC Terneuzen Vlissingen, T orenstraat 5, 01184-19910. Postadres: Postbus 50514380 KB Vlissingen. Openingstijden: Breda en Oosterhout 8.30-17.00 uur; overige kantoren 8.30-12.30 en 13.30-17.00 uur Abonnementsprijzen bij vooruitbetaling te voldoen: per maand 25,50; per kwartaal 73,50 of per jaar 285,00. Abonnees die automatisch betalen ontvangen een korting van resp. 1,- per maand, 2,00 per kwartaal, 7,50 per jaar. Voor posttoezending geldt een toeslag. Losse nummers: ma. t/m vrijd. 1,30; zat. 1,50. Service-afdeling abonnementen: 076-236472, ma. t/m vrijd. 9.00-12.30 en van 13.00-16.00 uur. Heeft u de krant niet ontvangen? Onze excuses. Bel voor nabezorging tijdens kantooruren uw rayonkantoor. Lezersservice: Centrale reclame-afdeling 076-236911 Fotoservice 076-236573. Bankrelaties: Postgiro 1114111 - ABN rek. 520538447. NCB rgfe 230301584 - Rabo rek. 101053738. Door Jo Wijnen „NA ONS enkele tientallen jaren gericht te hebben op zulke toonbeelden als Joan Collins, Linda Evans en Cher, is er eindelijk een landelijk bekende vrouw die zo oud is als ze eruit ziet en die daar nog trots op is ook." Die juichende zin vertrouwde de Amerikaanse schrijfster Barbara Petranek dezer da gen aan het papier toe. De landelijke bekende vrouw over wie ze het had was nie mand minder dan Barbara Pierce, de 63-jarige echtge note van de nieuw gekozen Amerikaanse president George Bush. Inderdaad, Barbara Bush ziet er als een gewone vrouw uit. Ze heeft nimmer de plas tisch chirurg geraadpleegd, laat staan dat ze zich door hem heeft laten behandelen. De facelift is haar volkomen vreemd. Haar zilvergrijze lokken zijn het produkt van haar leeftijd en niet het ge volg van een kleurbehande- ling. Toen Barbara Bush zich dezer dagen aan de kusten van Florida vertoonde in haar hooggesloten eendelige zwempak, kreeg het Ameri kaanse volk een enigszins ge zette dame te zien die de spo ren van het moederschap en van haar leeftijd droeg, maar die weigerde de camera's uit de weg te gaan. De schrijf sters van de roddelrubrieken in de Amerikaanse kranten hebben al uit haar mond op getekend dat de nieuwe First Lady heel nadrukkelijk wil zijn wie ze is. Op grond daar van zal het Witte Huis de ko mende jaren een grote mate van welgemeende vriende lijkheid en hartelijkheid ge nereren en tegelijkertijd een minimum aan glamour. Wat mevrouw Bush' uiter lijk betreft: de Amerikanen zullen haar moeten nemen voor wat ze is: een nette, wei nig opzichtige dame van over de zestig. Alleen al daarom verdient Barbara Bush het een van de mooiste vrouwen van Amerika genoemd te worden. Het feit dat Barbara Bush heeft weten te ontsnappen aan de alles overheersende verjongingsmanie van de oudere Amerikaanse vrouw, geeft aan dat ze karakter heeft. Immers, menig be jaarde dame in de VS ziet er uit als een gemankeerde Mae West: zeer geblondeerd, bui tengewoon uitvoerig van ma- ke-up voorzien, diepgaand gefacelifted en voortstrompe lend op de hoogst denkbare Barbara Bosh, heel gewoon. hakken, in de kortst moge lijke rokken of in jurken met het diepste decolleté. In Nancy Reagan heeft deze naar de eeuwige jeugd hunke rende generatie van oudere Amerikaanse dames in de meest letterlijke zin van het woord haar 'First Lady' ge vonden. Nancy hield de con tacten met de modeontwer pers, cosmetica-specialisten, kappers en - naar wordt ge fluisterd - plastisch chirurgen dan ook zeer levendig. Al haar inspanningen ten spijt heeft de vertrekkende First Lady zich nimmer kunnen bevrij den van het imago van het be ginnend actricetje. Met Barbara Bush betreedt een geheel andere First Lady het Witte Huis; iemand die haar rol van echtgenote, moe der en grootmoeder met over gave speelt en daar veel tijd en energie in zal investeren, ondanks haar hoge functie. Eigenlijk is dat sinds Eleanor Roosevelt, Bess Truman en Mamie Eisenhower niet meer vertoond. Jacqueline Ken nedy verdrong de vrouw uit het Witte Huis en bracht er de dame voor in de plaats. Van die dame werd goede smaak, stijl en glamour verwacht. Onder de toon die Jacqueline Kennedy heeft gezet, zijn Lady Bird Johnson, Pat Ni xon, Betty Ford en Rosalyn Carter zeer gebukt gegaan. Nancy Reagan heeft er daar entegen alles aan gedaan om de zeer hoge standaards van de Kennedy's te overtreffen, hetgeen overigens alleen maar een lange reeks van pot- sierlijkheden heeft opgele verd. Barbara Bush gaat het an ders doen. Ze heeft gevoel voor humor, loopt niet met zichzelf te koop en komt graag voor haar eigen uiter lijke en zelfs innerlijke te kortkomingen tut. Ze heeft - met een perfect gevoel voor understatement - al toegege ven zo nu en dan een kniebui ging in de richting van de ij- delheid te maken. Om de diepe rimpels in haar hals enigszins aan het oog te ont trekken, draagt ze meestal enkele parelsnoeren die - zo heeft ze onthuld - niet eens echt zijn. En ze verschijnt graag in een nieuwe jurk, hoewel die kennelijk niet in de allerduurste modehuizen van de natie zijn gekocht. Sommige van haar bijna spreekwoordelijke bolletjes- en nopjesjurken heeft ze al bij meerdere gelegenheden ge dragen, iets wat Nancy Rea gan als een onvergeeflijke zonde tegen de status van de First Lady zou hebben be schouwd. Barbara Bush is de spil van ëen gezin dat ontegenzeglijk zeer hecht is. Dat begon alle maal in 1945 toen marine-pi- loot George Walker Bush zijn langjarige verloofde Barbara Pierce naar het altaar voerde. De oorlog was nog niet afgelo pen en de jonge piloot had zich daarom in zijn donker blauwe uniform gestoken. Bush had de naam van zijn Barbara met zeer zichtbare letters op de vleugels van zijn jachtvliegtuig laten schilde ren. Vier aldus uitgemon sterde toestellen werden neergeschoten, maar ieder keer als George een nieuwe kist kreeg toegewezen, moest de schilder eerst aan het werk om 'Barbara' op vleugels en later ook op romp te schilde ren. Na de oorlog trokken de jonge echtelieden Bush naar Texas om er - geheel onaf hankelijk van het omvang rijke fortuin van ouders en schoonouders - op eigen kracht rijk te worden. Dat lukte wonderwel. George en Barbara Bush kregen vijf kinderen: Dorothy (nu 28), George (41), Jeb (35), Neill (33) en Marvin (31). Hun dochtertje Robin overleed in 1953 aan leukemie. Ze was toen drie-en-een-half jaar oud. Het Bush-gezin is altijd zeer hecht geweest en dat is tot op de dag van vandaag zo gebleven. Het siert het kroost van de nieuwe president van de VS dat het zich ernstig zor gen maakt over de golven van publiciteit die het de komende jaren over zich heen moet la ten komen. De Bush-kinderen zijn dan ook van plan zich zo weinig mogelijk in het open baar te vertonen, althans ze ker niet bij evenementen die voor hun ouders zijn opgezet. Bovendien hebben de Bush- kinderen al laten weten dat ze voor hun maatschappelijk welzijn niet afhankelijk wil len zijn van hun vader. Barbara Bush heeft altijd gestaan op de onafhankelijk-, heid en zelfredzaamheid van haar kinderen. Die hebben de moederlijke raad dan ook zeer ter harte genomen, want ze klampen zich niet vast aan vaders presidentschap en zijn na de conventie van New Or leans - tijdens welke ze be wust in het licht van de schijnwerpers traden - weer hun eigen, hoogst zelfstandige gang gegaan. Dorothy Bush LeBlond ver trouwde de New York Times dezer dagen toe: „Moeder wil niet dat een van ons meegaat naar het Witte Huis. Ze wil ook niet dat we met het hoofd in de wolken gaan lopen en onze eigen gezinnen en ons eigen leven vergeten". De vertreKKende president Reagan mag dan hoog hebben opgegeven over de morele waarden die hij omhelst, hij was niettemin de eerste ge scheiden president die het Witte Huis betrad. En hij was wellicht een van de eerste presidenten die altijd wel met een van zijn kinderen over hoop lag. Bovendien vonden twee van zijn kinderen - Patti en Michael - het nodig boeken te schrijven die verre van complimenteus voor hun pre sidentiële ouderpaar waren Dat soort verhalen hoeven van de Bush-kinderen niet te worden verwacht, laat staat dat een van hen een zich aan het schrijven van een neer buigende sleutelroman zal zetten, zoals Patti Reagan deed. Barbara en George Bush zijn in zekere zin de triomf van het gewone. En het valt dan ook te verwachten dat het Witte Huis na jaren weer een min of meer gewoon huis wordt, waarin gezelligheid troef is, waar een zekere mate van privacy nadrukkelijk overeind wordt gehouden. Be roemdheden uit de film- en modewereld zullen er de deur niet platlopen. George Bush' moeder Dorothy (81) zal er weliswaar een veelgezien gast worden, maar ze zal zich zeer terughoudend opstellen en waarschijnlijk niet de domi nerende rol krijgen toebe deeld die president Carters moeder Lillian voor zich op eiste. Barbara Bush zal zonder twijfel een First Lady worden die weet wat ze wil, maar ze zal niet, zoals Nancy Reagan en Rosalyn Carter, invloed pogen uit te oefenen op het politieke doen en laten van haar man. Haar langjarige ervaring en haar nuchterheid hebben haar geleerd dat daar alleen maar ellende van komt. In haar lofzang op de nieuwe First Lady schreef Barbara Petranek: „De we reld zal de komende vier of acht jaar niet veel ten goede veranderen. Het oprekken van de buikjes, het wegzuigen van vet en het ondergaan van facelifts zal de meest belang rijke vrijetijdsbesteding van veel vrouwen blijven. Er zal ons steeds op gewezen worden hoe belangrijk het is ons van onze adertjes en rimpeltjes te ontdoen. Toch is er dië zulke grootse verwachtingen wek kende, dappere en zelfbe wuste vrouw die ons er blij vend aan zal herinneren wat echte schoonheid is." Die vrouw is Barbara Bush. RANASINGHA Premadasa, die met klein verschil de pre sidentsverkiezingen in Sri Lanka gewonnen heeft van ex-premier Sirimavo Banda- ranaike, is het eerste staats hoofd van het vroegere Cey lon dat niet afkomstig is uit de hogere lagen van de sa menleving. Overigens bestrijdt de 72- jarige Bandaranaike de uit slag van de verkiezingen om dat 65 stembureaus gesloten bleven in verband met ge weld van linkse extremisten. Via een woordvoerder heeft zij Filipijnse toestanden voorspeld voor het geval Pre madasa tot president wordt uitgeroepen. Hiermee bedoelt zij de volksopstand in 1986 die de weegschaal in de Filipij - nen definitief deed doorslaan in het voordeel van Corazon Aquino in haar strijd om het presidentschap met Ferdi nand Marcos. „U legt de verantwoorde lijkheid voor het landsbe stuur in de hand van iemand die uit het gewone volk", was in oktober het commentaar van Premadasa toen de Ver enigde Nationale Partij (UNP) hem tot haar kandi daat koos voor de opvolging van president Junius Jaye- wardene, die het op zijn 82e tijd vond worden om met pensioen te gaan. Premadasa, die sinds tien jaar premier was in Colombo, is op 23 juni 1924 geboren in Kehelwatte, een slum in de hoofdstad van Sri Lanka. Hij zat op school bij buddhisti- sche monniken. Zijn verdere onderricht kreeg hij op een van de betere rooms-katho- lieke middelbare scholen in Colombo. Zijn eerste politieke baan was gemeenteraadslid in de jaren '60 voor de UNP. Hij wordt de tweede presi dent met uitvoerende be voegdheden, na Junius Jaye- wardene. De post van presi dent van Sri Lanka, dat in 1948 onafhankelijk werd van Groot-Brittannië, voerde Jayewardene in 1978 in. Pre madasa benoemde hij tot zijn premier, en daarmee feitelijk tot zijn contactman met de volksvertegenwoordiging. Premadasa is een over tuigd buddhist, vegetariër, niet-roker. De man die uit sluitend thee drinkt, geldt als een goed organisator en een harde werker. Hij heeft veel gedaan voor het stimuleren van kunst, cultuur en sport. Van zijn hand verschenen et telijke romans. Twee ervan zij n tot film verwerkt. Op Premadasa's initiatief riepen de Verenigde Naties 1987 uit tot het jaar van de daklozen. Van de 16,4 miljoen Srilankanen leeft 80 procent onder het bestaansminimum. Met name op het terrein van de volkshuisvesting heeft hij zijn sporen verdiend. Dit heeft hem veel steun opgele verd in de bescheiden milieus op het voormalige toeris tenoord. „Zowel voor het volk als voor mij lijkt het mij een voordeel dat ik niet een hoog opgeleid persoon ben", heeft Premadasa verklaard. „Mijn hoogste kwalificatie is het vermogen om gebruik te ma ken van de kennis en capaci teiten van anderen en die voor mij te laten werken". Tijdens de campagne heeft Premadasa gezegd dat hij het Srilankaans-Indische ak koord, dat voorziet in de sta tionering van 50.000 Indische militairen in Sri Lanka, wil omzetten in een vriend schapsverdrag. De Indische troepenmacht, die zich voor namelijk in het noorden en oosten van Sri Lanka bevindt, kwam naar het eiland als uit vloeisel van een overeen komst tussen president Jaye wardene en premier Rajiv Gandhi van India. Zij heeft tot doel fanatieke leden van de Tamil-minderheid af te houden van terreuraanslagen op de Singalese meerderheid. (ADVERTENTIE) se veilen O Snelheid: SOtps 26C2aC2 10-BANDS STEREO EQUALIZER Spectrum-analysator met gevoelig- heidsregeling Stereo Expander Bijre geling met 12dB 5-50.000Hz Mo nitor- en kopieeruitrusting voor 2 tape decks Bypass,... 31 -9081 TANDY 1000 HX HOME COMPUTER De ideale PC voor de thuisgebruiker I MS-DOS® besturingssysteem in de ROM 3 1/2" disk drive van 720Kb 256Kb RAM, uitbreidbaar tot 640Kb Gratis DeskMate softwarepakket en BASIC-initiatiediskette Met monochroom groen beeldscherm 257-1053 252-3021 BREDA. Ginnekenstraat 137c, tel.(076) 143787, BERGEN-OP-ZOOM, Zuivelstraat 18, tel. (01640) 41619, HULST, Radio Verhelst - Van der Maelstedeweg 4, tel.(01140)12261", ROOSENDAAL, Nieuwe Markt 47, tel.(01650) 33605, SLUIS, Europe Music Center, Kapelle- straat 20, tel.(01178)1376", TERNEUZEN, Axelsestraat 91, tel.(01150) 13134, TILBURG, Stadhuisplein 269 tel.(013) 430571 In de franchisewinkels en bij de erkende dealers ('I kunnen de prijzen en het in voorraad zi/n van de in deze advertentie voorgestelde produkten verschillen Aanbiedingen geldig van 27 december '88 tot 26 januari '89 en tot zolang de voorraad strekt. Prijzen BTW incl. UTRECHT (ANï zamenlijke oper voerbedrijven in presenteren in een ambitieus to dat is gericht opj ling van het aant in het jaar 2015. Met het plan 'OV vervoerbedrijven en streekvervoer) A De Raad van de LJ kwestie een buiter President Reagan lit rige week in een tv ontvallen dat Washi de Europese bondg mogelijkheid van eei aanval op de fabriel sproken. Amerikaa i ringswoordvoerders den later dat een mili slechts een van de rr den was die werde; gen. Libië houdt Amerikanen een ft sche fabriek aanzier fabriek voor chem pens. De Arabische Lig: een resolutie die met stemmen werd aa dat de VS met hun d ten het klimaat vat ning en vrede bedri de Arabische staten beren te onderstem consolideren". De dat kwesties waarui flict kan ontstaan, bijzonder die met ee karakter", moeten w I sproken in internatio i VERVOLG VOORPAGIt Het Israëlische Shamir wil dat Eg len bij de totstanc Israël en een Pales Volgens Shamirs me Ahimeir zou de prem zijn om Jordanië te tot deelname aan he plan, door tegemoet aan de Jordaanse kri Camp David-Akkoo deze eventueel te wij: gens de wensen van A Mubarak heeft de maanden herhaaldeli dat deze akkoorden hoeksverdrag tusse Egypte, en de Verenij uit 1978) wat hem be basis meer kunnen een regeling. Mubar dat zij hun geldighei verloren omdat Israi niet aan heeft gehc omdat ze achterhaald nieuwe vredesinitiati danië, waarvoor in d den een belangrijke r gelegd, is in grote tri zelfde mening toege PLO verwerpt de a eveneens. SOMS HEELT de tijd 'ectiever en verstandic erger raakt. Het zou c Zaken daar nu einde' maanden ligt op zijn Breda, waarin die Strooper verlangt. Mac vernomen, druk als hij Punten' van de laatste a"aire Smallenbroek. rwee maanden geled< Piet langer samen doe ken van elke basis voc 9emeester en commis Pebben op elke pogin 'eidsontwikkeling voor 'n Breda, de stad die I dorado's, maar waar vrouwen zo langzamei 9ezakt, én een stad c Poofdrol wil spelen in c ue brieven die politié stuurd aan minister er net korps de laatste n 'erd. Tussen de regels 'e maken heeft met he Breda volledig aan kn nSsen korpsleiding en ue minister moet daar van deze zaak. In d< -'echts het ontslag v Paast is te meer gebc voor Strooper toch ooi volger die de kwaliteit! staan én samen met h Pet Bredase politieapp

de Stem | 1988 | | pagina 2