'Bekijk WOV tracé bij Hoofdplaat én de oostelijke route' 't Stulpje van Liselotte unieum in Slijkplaat 'Breskens' en 'Hulst' willen wel meer huizen OOK ALCOHOLCONTROLES VERWACHT THDENS FEESTDAGEN neelemans Zaalvoetbal scholen Sas MARKTEN EXAMENS Inwoners Waterlandkerkje willen geen kabeltelevisie TERNE1 DE STEM VAN ZEELAND 3 ZATERDAG 24 DECEMBER 1988 WONINGBOUWVERENIGINGEN ZUN HET NIET EENS MET TERNEUZEN' foto studio OOSTBURG - De rijkspolitie in Oostburg gaat ook de komende tijd scherpe snelheidscontroles houden in West-Zeeuwsch-Vlaanderen. Verder kunnen de mensen met de feestdagen voor de deur rekenen op alcoholcontroles. Inleveren WERKGEVERS SCHRIJVEN PROVINCIE: Overzicht Nomen Nescio treedt op in Groede Vrouw gewond na ongeval in Terneuzen KERSVERS WINKELTJE BRENGT DORP UIT DE ANONIMITEIT PLAATSELIJK NIEUW< nK STEM V Breskens Bijeenkomst vooi grensarbeiders in Sas van Gent Vergadering ZO in Gadzand en Retranchement terneuze: pakt een stut staal, nu zo r ijzer er zijn ne Zoet water Ia T16 Van onze verslaggever BRESKENS HULST Volgens de Hulster woning bouwvereniging en de in Breskens gevestigde wo ningbouwvereniging West- Zeeuwsch-Vlaanderen kan Zeeuwsch-Vlaanderen meer woningen gebruiken. Bovendien zeggen de twee verenigingen dat de be hoefte aan kleinere wonin gen in Zeeuwsch-Vlaande ren zeker aanwezig is. Dat staat haaks op de mening van de woningbouwvereniging Terneuzen, die vindt dat er al genoeg huizen staan in Zeeuwsch-Vlaanderen. De wo ningbouwvereniging uit Ter- neuzen zei te spreken uit naam van vier Zeeuws-Vlaamse ver enigingen. Dat verbaast de woning bouwverenigingen uit Bres kens en Hulst. Zij distantiëren zich dan ook van de uitspraken, die Terneuzen deed. Zo zegt Terneuzen in een persbericht dat er veel leegstand is. Dat geldt niet voor ons en Bres kens", zegt H. Hageman, direc teur van de Hulster woning bouwvereniging. „De vraag naar woningen is nog altijd groeiende. We komen wonin gen tekort. En ik weet dat het ook voor Breskens geldt. En kele honderden mensen staan bij onze verenigingen inge schreven". Het is volgens Hageman ook niet juist, dat er in Zeeuwsch- Vlaanderen geen behoefte is aan kleinere woningen. „Het tegendeel is waar. Jongeren en ouderen hebben huizen nodig. Kijk, wij proberen in te spelen op de plaatselijke markt. In Hulst voeren we een voorzich tig nieuwbouwbeleid. Wat voor Terneuzen en misschien andere plaatsen geldt, hoeft niet van toepassing te zijn op Hulst", al dus Hageman. Hij zegtook na mens J. de Rechter, voorzitter van de woningbouwvereniging West-Zeeuwsch-Vlaanderen te spreken. Bij dat duo sluit B. de Feij- ter, de Oostburgse wethouder die woningbouw in zijn porte feuille heeft, zich volgaarne aan. „In de gemeente Oostburg is geen sprake van leegstand. Wij vinden bovendien het be leid van de gedeputeerde in deze zaak, mevrouw E. Maris- Koster, correct. Wij distantië ren ons dan ook van het Ter- neuzens standpunt". Toch blijft A. Trapman, hoofd bewonerszaken van de woningbouwvereniging Ter neuzen, bij de eerder gedane uitlatingen. Maar er wordt nu bij vermeld, dat de woning bouwverenigingen uit Bres kens en Hulst niet bedoeld werden. Trapman: „Misschien werd het idee gewekt, dat we uit naam van alle verenigingen spraken. Dat is niet waar. Met Hulst en Breskens hebben we geen contact gehad". „We spreken uit naam van een viertal verenigingen uit de sociale woningbouw en een paar vrije verhuurders in de zelfde sector. In dit stadium vinden we het niet correct na men te noemen. Over een paar maanden brengen we een rap port uit." Politie controleert scherp (ADVERTENTIE) BIERKAAISTR. 10 HULST TEL 01140-13084 PASFOTO'S kleur en zwart-wit DIRECT KLAAR! Ook op zondagmiddag Vraag naar onze spaarkaart voot gratis ontwikkelen en afdrukken Van onze verslaggever Deze week werden tijdens een controle met de 'verborgen camera' tussen Hoek en IJzendijke 136 automobilisten op de gevoelige plaat vastgelegd. De laatste fotocontrole da teert alweer van 23 november jongstleden. Volgens C. van Wely van de rijkspolitie in Oostburg gaan de controles ook deze maand door. Van Wely: „In november hebben we zeven snelheidscon troles gehouden. In het begin pak je veel mensen, maar tegen het eind van november werden er minder automobilisten op de bon geslingerd". De actie van deze week was de eerste in de maand december. „Als je een tijdje minder fre quent controleert, zie je dat de mensen weer harder gaan rij den. Daarom gaan we door met het houden van scherpe contro les". De snelheidscontroles wor den al twee maanden uitge voerd in het kader van de lan delijke actie -25 procent ver keersslachtoffers. In totaal hebben in novem ber en december alleen al in West Zeeuwsch-Vlaanderen 468 mensen een proces-verbaal in de bus gehad. Onder die 468 automobilisten zitten mensen, die meerdere keren zijn bekeurd. Misschien moet een aantal daarvan het rijbewijs inleveren. Van Wely: „Daar hebben we geen zicht op. Dat is een zaak voor Middelburg. Maar er kun nen inderdaad mensen tussen zitten, die moeten oppassen. Het hangt ook samen met de hoogte van de snelheid. Iemand die veel te hard rijdt komt er niet met een schikking van af, maar moet voorkomen. Als de snelheid niet te hoog is, krijgen de mensen een prent en worden er, als ze op tijd betalen, geen verdere maatregelen geno- Dat standpunt hebben de Kring van Werkgevers in de Kanaalzone, de Kamer van Koophandel Zeeuwsch-Vlaan deren en het Havenschap Ter neuzen gezamenlijk aan Gede puteerde Staten kenbaar ge maakt. De drie organisaties stellen vast dat een tracé ten oosten van Terneuzen voorziet in een directe verbinding tussen de industrie- en havengebieden aan weerszijden van de Wes- terschelde. Wat betreft de aansluiting in zuidelijke richting denken ze Van onze verslaggever TERNEUZEN - Het provinciaal bestuur van Zeeland zou een nadere studie moeten maken van twee WOV-tracé's: dat ten oosten van Terneuzen en dat bij Hoofdplaat. aan gebruikmaking van de Tractaatweg. De voorkeur gaat wat hen betreft uit naar de va riant waarbij de aansluiting op Zuid-Beveland in westelijke richting afbuigt. In dat geval zou een autosnelweg de door stroming aanzienlijk bevorde ren. Het alternatief waarbij de zak van Zuid-Beveland in noordelijke richting wordt doorsneden, sluiten ze evenwel niet op voorhand uit. „Ook al onderkennen wij dat vanuit overwegingen van natuur en landschap deze tracé-variant de minst aantrekkelijke is", al dus de brief aan GS. Ze stellen dan wel de voorwaarde dat bij een ontsluiting in noordelijke richting het aantal aansluitin gen op die weg moet worden beperkt. Volgens de drie organisaties moet ook het tracé Hoofd plaat Borssele worden onder zocht, ook al zijn de bouw- en exploitatiekosten van dat tracé een stuk duurder. „Uit het oog punt van milieu zijn deze tra- cé's relatief gunstig. Voor het verkeer uit Oost Zeeuwsch- Vlaanderen hoeft het geen be lemmering te vormen, omdat daarvoor een route via de Lief- kenshoektunnel een alternatief kan zijn." In de toekomst kan het tracé volgens hen een scha kel vormen in de noord-zuid route naar de Kanaaltunnel, al moet dan wel worden aange sloten op een goede wegen structuur in België. In het algemeen stellen werkgevers, havenschap en kamer van koophandel dat een vaste oeververbinding meer is dan een zuiver regionale ver binding. Met vijftig procent nationaal verkeer betekent dat volgens hen dat de WOV 'aansluitend op het structuurschema ver keer en vervoer een duidelijk nationaal karakter zal hebben'. Tenslotte gaan ze er van uit dat, ook wanneer er geen WOV zou komen, een tunnel onder het kanaal van Gent naar Ter neuzen moet worden aange legd. Van onze correspondente GROEDE - In de Neder lands Hervormde Kerk in Groede wordt donderdag 29 december een concert gege ven. Het begint om 20.00 uur, De groep Nomen Nescio uit Veldhoven verzorgt het groot ste deel van het programma. Óok is de produktie van Tom Parker 'The Young Christmas' te beluisteren. Deze Parker-produktie is een verzameling van kerstlie deren voor orkest waarbij het het kerstverhaal speelt in de moderne tijd. Het is een bont geheel van muziek, dans, ballet en gesproken tekst. Het kamerkoor Nomen Nes cio is opgericht in 1983 en be staat uit 17 leden. Het heeft be kendheid gekregen door het brengen van producties, zoals The Young Messiah. De organisatie in Groede verwacht net als vorig jaar een grote belangstelling. Na afloop van het traditionele einde- jaarsconcert is er, onder genot van een kdpje koffie, gelegen heid tot napraten. Hieronder volgt een overzicht van de snelheidscontroles die de afgelopen twee maanden in West Zeeuwsch-Vlaanderen werden gehouden. 3 november: 420 auto's: 34 bekeuringen 7 november: 803 175 15 november: 285 24 16 november: 200 19 17 november: 700 20 18 november: 350 30 23 november: 315 30 21 december: 1610 136 Van onze correspondent TERNEUZEN - De 77-ja- rige mevrouw H. K. uit Ter neuzen werd gistermiddag bij een verkeersongeval in haar woonplaats gewond. Ze werd overgebracht naar het streekziekenhuis De Honte. Het ongeluk gebeurde door dat mevrouw K. ter hoogte van de Van Steenbergenlaan plot seling de Axelsestraat over stak. Daarbij werd ze aangere den door een personenauto be stuurd door R. M. uit Axel. Van onze correspondent SAS VAN GENT - De basis scholen van de gemeente Sas van Gent houden dins dag 27 december een groot zaalvoetbaltoernooi in sporthal De Vlaanderen. De meisjes bijten om 09.00 uur de spits af. De deelnemende ploegen zijn Prins Frederik Hendrik 1 en 2, De Esdoornves- te, De Valckenburcht, De Werf en De Kreeke 1 en 2. Deze meis jes spelen een halve competitie en zijn omstreeks 12.00 uur klaar met hun toernooi. Hierna komen de jongens aan de beurt. Daaraan nemen tien ploegen deel, verdeeld in twee poules. In poule één spe len Prins Frederik Hendrik 1, De Esdoornveste 2, De Stelle 1, De Werf 1 en De Kreeke 2. In poule twee spelen Prins Frede rik Hendrik 2, Esdoornveste 1, De Kreeke 1 en Valckenburcht 1. De poulewinnaars spelen om de eerste en tweede plaats, de nummers twee om drie en vier en zo aflopend tot en met de ze vende en achtste plaats. De wedstrijdduur bij de meisjes is bepaald op zeven minuten en de jongens komen per wed strijd twaalf minuten in actie. Liselotte Spieringhs voor haar Stulpje in Slijkplaat. 'Ik had best wel een groter tuin huisje gewild'. - FOTOWIMKOOIJMAN Door Peter Vierenhalm SLIJKPLAAT - De regen geselt Slijk plaat. Op deze natte en sombere dag doet de woongemeenschap tussen Hoofdplaat en Breskens doods aan. Diepe modderige plassen vangen de huilbuien van de he mel op en de spaarzame bomen buigen diep voor de wind. Slijkplaat telt ongeveer zestig inwoners. Het katholieke kerkje Maria Sterre der Zee en het café De Slikploate zijn de enige plaatsen waar vaak en veel mensen hun toevlucht zoeken Sinds kort is er echter een voorziening bij gekomen. Slijkplaat heeft een eigen winkeltje. Vlak achter het huis aan Slijkplaat 6e staat een klein houten gebouwtje met de sprookjes achtige naam: "t Stulpje van Liselotte'. In het gebouwtje staan en liggen Axelse en Cadzandse poppen, kerstkaarsen, kerstkaar ten, kussens, kralentasjes, mandjes met droog bloemen, raamhangers en nog veel meer. Liselotte is de voornaam van de eigenares van het houten winkeltje. Liselotte Spieringhs woont nu al zo'n acht jaar in Slijkplaat. Zij is handwerklerares. Alle spulletjes die in het winkeltje liggen, heeft ze zelf gemaakt. „Het was altijd een droom van mij om een eigen winkeltje te bezitten. Ik heb mijn voor naam gebruikt in 't Stulpje van Liselotte, om dat die niet vaak voorkomt. Een winkeltje hier in Slijkplaat is trouwens ook een zeldzaam heid" vertelt de kersverse eigenaresse. „Ik ben er ontzettend blij mee. Maar ik ben niet de enige die trots is. De buurman vindt het ook prachtig. Het winkeltje betekent voor Slijk plaat wat meer bekendheid. Er komen wat meer toeristen op het dorp af". De bouw van de houten keet, of zoals Lise lotte het zelf noemt, een 'groot tuinhuisje', heeft nogal wat voeten in de aarde gehad. Spieringhs: „Ik wilde eigenlijk al eerder dit jaar met het winkeltje beginnen, maar de toe stemming van de gemeente voor een bouwver gunning liet lang op zich wachten. De ge meente wilde het gebouwtje helemaal uit het zicht hebben. Niet zo'n goed idee, omdat het dan onvindbaar is.Na veel wikken en wegen kregen wij onze zin, maar het gebouwtje mocht niet groter worden dan drie bij vijf me ter". Het winkeltje verrees tijdens de zomer in de achtertuin van de familie Spieringhs. Liselotte heeft in de herfstvakantie de eerste klanten over de vloer gehad. „Ik heb wat folders ge maakt in het Nederlands en Duits. Daarna hebben de VW's in Breskens, Oostburg, Sluis, Groede en het recreatieoord Schoneveld in Breskens de vlugschriften op de balies ge legd", zegt Liselotte. „Ik richt me vooral op de toeristen, maar ook mensen in deze streek zijn van harte welkom. In de herfstvakantie was het al aardig druk. Als het weer slecht is, dan, is het in 't Stulpje druk. Op een gegeven mo ment stonden er zelfs tien mensen in het ge bouwtje. Ik dacht even, dat ik gek werd". „Over belangstelling heb ik niet te klagen", vervolgt Liselotte, „maar toch wil ik de zaak rustig opbouwen. Naast het winkeltje geef ik ook nog handwerkcursussen in Axel en Oost burg. Ik heb het druk genoeg". Als bevoegd handwerklerares heeft Liselotte Spieringhs een middenstandsdiploma in bezit, maar ze moet wel nog een ondernemers- en een managementsdiploma halen. „Het is een ellende. Ik heb een winkeltje in handwerk- spulletjes en kan in dit gebied alleen maar meedoen aan een ondernemerscursus aardap pelen, groenten en fruit. Lekker om te eten, maar toch taaie kost". Ondanks alle tijdverslindende activiteiten wil de 'winkeliere' haar Stulpje perfectione ren. „Het liefst had ik een wat groter 'tuin huisje' gehad, maar dan moest de gemeente het bestemmingsplan weer veranderen. Ik moet me redden met de nu aanwezig ruimte. Er komen binnenkort wat stellingen bij, zodat ik de spulletjes beter kwijt kan. Verder wordt de boel nog geïsoleerd en komt er een goede verwarming. Er staat nu wel een verwar mingselement, maar dat is ook niet alles. Als je lang binnenzit, krijg je het toch koud". Één van de dingen die in 't Stulpje opvallen, zijn de poppen zonder gezicht. „De poppen die ik gemaakt heb zijn voor volwassenen. Het zijn vrouwenfiguren in Axelse en Cadzandse klederdracht. Het meest opvallende aan de poppen is dat ze geen gezicht hebben. Het gaat me meer om de klederdracht dan om de ge zichtjes", zegt Liselotte Spieringhs. Deze winter moet Liselotte de tijd verdelen tussen haar winkeltje en haar cursussen in Axel en Hulst. „In Axel geef ik nu les aan on geveer veertig mensen. In Oostburg ben ik ook al bezig met een cursus in Den Hoekzak, maar daar doen nog maar acht mensen aan mee. Ik hoop er op dat er wat meer geïnteresseerden op af komen. Mede, omdat ik met enkele nieuwe dingen bezig ben, zoals het schilderen op zijde, het maken van poppen en kralentas jes. Ik wil ook beginnen met het vervaardigen van Venetiaanse maskertjes. Dat wordt trou wens een nieuwe rage". Liselotte Spieringhs geeft elke woensdag van 9.30 uur tot 11.15 uur cursussen in Den Hoekzak. Mensen die meer willen weten over de handwerklessen kunnen contact opnemen met Den Hoekzak in Oostburg. 't Stulpje van Liselotte is tot juni 1989 alleen 's-middags geopend van 14.00 tot 17.00 uur. Zondag en maandag is het Slijkplaatse win keltje gesloten. Vanaf 1 juni 1989 gaat het handwerkwinkeltje door de week al om 10.00 uur open (tot 17.00 uur). KERSTMIS - In de r.k. kerk te Breskens wordt vanavond (zaterdag) een Kerstmis ge houden, aanvang 23.00 uur. Medewerking hieraan wordt verleend door de White 10.001 nedw ensej group. Morgen om begint een mis met medé king van het Breskense gerenkoor. In beide is er een collecte voo7 slachtoffers van de aard ving in Armenië en een y Bangladesh. AARDAPPELTERMIJNMARKT AMSTERDAM AMSTERDAM - In Bintje 40/50mm werden 6 contracten verhanA voor levering april tegen f 25,00 tot f 24,50 per 100 kg. De stemming vast. In Bintje 50mm opwaarts werden 219 contracten verhandeld voor vering april tegen f 29,80 tot f 29,00 per 100 kg en 16 contracten leven mei tegen f 30,70 tot f 30,50. De stemming was vast voor april ennr houdend voor mei. q Aardappeltermijnmarkt amsterdam 23/12 bintje 40/50mm apr 24 25.00 (25.00) 6 weekomz 6 vast bintje 50mm apr 29.60-29.80 (2" weekomz 366 vast mei 30.50-31.00 30.60) 16 weekomz 33 prijsh. GOES - Achttien medewerkers van de Stichting Aanvullende Tk zorg Zeeland slaagden voor de cursus 'herintredende verpleegt,, gen'. Daaronder de Zeeuws-Vlamingen: J.Buysrogge-Poppe en C. Deki Hulst; C. Jansens-Dubois, Terneuzen; A. van de Ree, Zaan Vermoeth, Sas van Gent. WATERLANDKERKJE/AXEL - De bewoners van Stuerboutstraat in Waterlandkerkje willen geen kabe televisie in het dorp. Zij blijven aangesloten op het oude antennesysteem van de Regionale Zeeuwsch-Vlaamse Woningbouwvereniging (RZVW). De RZVW heeft in de ge meenten Axel, Hontenisse en Oostburg een enquete onder de bewoners gehouden. Het on derzoek hield in: de overdracht van de Centrale Antenne-In stallatie (CAI) aan de Neder landse Kabel Maatschappij (NKM). In de gemeente Axel ging 83 procent van de mensen ak koord met de overdracht. Ook in de gemeente Hontenisse ziet 86 procent van de mensen ka beltelevisie wel zitten. In de ge meente Oostburg lag het per centage met 75 procent aan merkelijk lager. 'Dwarsligger' was Water landkerkje, waar maar dertien procent de antenne wil inruilen voor de kabel. Hoofdplaat sprong er in West Zeeuwsch- Vlaanderen ver bovenuit. In de Spuikom en Eurostraat ziet honderd procent de overdracht wel zitten. De Woningbouwvereniging doet in de gebieden die boven de zeventig procent liggen de antennesystemen over aan de NKM. Met de kabelmaatschap pij is de afspraak gemaakt, dat in gebieden die onder de zeven tig procent scoren, de kabelte levisie niet welkom is. Voor Waterlandkerkje ver andert er dus niets. Directeur N. Goedbloed van de Woning bouwvereniging RZVW„De mensen in Waterlandkerkje blijven op ons systeem aange sloten. Dat wil zeggen dat ze Nederland 1, 2, 3 en België 1, 2 en de Franstalige Belg blijven ontvangen. Er komt ook geen veranderingen in de radiosig nalen die de huiskamers bin nenkomen". Volgens Goedbloed is het wel te begrijpen dat de bewoners in Waterlandkerkje de kabeltele visie niet zien zitten. „In de Stuerboutstraat wonen bejaar den. Onze ervaring met oudere mensen is dat ze weinig voor kabeltelevisie voelen. Ze heb ben geen behoefte aan Engels-, Duits- en Franstalige pro gramma's. De ouderen hebben genoeg aan de Nederlandse en Belgische zenders". De bewoners van de Stuer boutstraat betalen 4,20 gulden aan vaste kosten voor het an tennesysteem. De andere kos ten (installatie) zitten verwerkt in de kale huurprijs. Goed bloed: „De huizen zijn eind ja ren zestig en begin jaren ze ventig gebouwd, zo oud is het systeem al. Dat kan in de toe komst veranderen. Als er een nieuwe huurder in de Stuer boutstraat komt, moet hij een verklaring ondertekenen of hij geen bezwaar heeft tegen een kabelaansluiting. Als er straks genoeg mensen voor zijn, wordt dat gedeelte van Waterland kerkje alsnog aangesloten op de kabel". R. Schellevis van de CAI- Terneuzen zegt dat er met de regionale woningbouwvereni ging wordt onderhandeld over Waterlandkerkje. Schellevis: „We zoeken een goede oplos sing. Voor de woningbouwve- renging zijn vijftien aanslui tingen niet aantrekkelijk. De kosten nemen dan immers toe. Daarom hebben we voor die mensen misschien wel een 'ple zierige oplossing'. Zolang de onderhandelingen nog gaande zijn, kan ik die oplossing nog niet prijsgeven". De regionale woningbouw vereniging enquêteert nu in de gemeente Sas van Gent. Goed bloed: „De resultaten zijn nog niet binnen, de uitslag ver wacht ik in januari. De mensen hebben het op dit moment te druk met de feestdagen voor de deur. De kabeltelevisie hebben ze even opzij gezet". In IJzendijke staat de kabel televisie wel volop in de be langstelling. Volgens Schellevis is het grootste deel van IJze dijke 'bekabeld' en kunnen mensen onder meer naar Si en Superchannel kijken. Sc)- levis: „Het gaat nu erg Gisteren hebben we het li deel aangesloten. De woning van de Algemene "Wonir bouwvereniging krijgen geen kabelaansluiting, oir.l we eerst de uitslag van quete moeten afwachten. Inji nuari weten we wat deze ma sen willen. Als de uitslag v# ons gunstig is, worden ook laatste woningen in IJzendij! aangesloten". Van onze verslaggever SAS VAN GENT - Bouw- en Houtbond vam FNV houdt op 14 februa een voorlichtingsbijeei komst in café Engelenrol in Sas van Gent. Mensen die over de grens ken en andere belangstellend» kunnen hun vragen en proble men kwijt aan een aantal des kundigen. Bovendien brengt de FK verslag uit over de wijl waarop binnen de bond proble men van de grensarbeiders de afgelopen twee jaar werdei aangepakt. In het forum zitten vertegen woordigers van Bureau Bel sche Zaken, Belasting en Belgische en Nederlandse vak beweging. Uit de vakbewegiii geven de bestuurders, belast met de grensarbeider politiek acte de presence. De bijeenkomst in de lenroos aan de Noordwert straat 3 begint om 19.30 uur. Verder houdt de FNV Bom en Houtbond een tweed rayon-vergaderingen Zeeuwsch-Vlaanderen. Op januari komen de leden vanhe rayon Oost bijeen in de Tiffai aan de Vismarkt 1 in Hulst. D leden van het rayon West vt gaderen op 1 februari in b Hofzicht Theater aan de K ninginnestraat 37 in IJzendij) Beide vergaderingen om 19.30 uur. Van onze verslaggever CADZAND/ RETRANCHt MENT - De afdeling tranchement van de Zuid' lijke Landbouw schappij (ZLM) vergadt op vrijdag 13 januari in" Hof van Vlaanderen in B tranchement. Spreker is F. van Dongen Aardenburg. Hij praat over 'Levende veetransporten zee'. De bijeenkomst begint: 18.00 uur. De ZLM-leden in komen ook op vrijdag Wij nuari bijeen, maar dan wel' café Du Commerce in Carfe" Deze vergadering begint 14.00 uur. A. Veerman, hoofd bedrij'j Rabobank West Zeeuws» Vlaanderen en J. Kikkert de ZLM praten over 1 financiering een (kop)zorgv» nu en later'. Het avondprogramma W om 18.00 uur met een diner. de Jonge van de KonirW Zuid-Hollandse Redd» Maatschappij (KZHRMS) telt een verhaal over de ders van de Zuid' (hulp schipbreukelingen). De me kunnen zich, als ze aan het® ner willen meedoen, maandag 9 januari opge' P. Dhont, tel: 01171-1957. w, Vrijwel geru terfabriek ov week heet de zwaait buurr ter over de ft rees aan de o zeewater-on aan een elek: cum in Nede: in de afgelo] bieke meter vond naar di streek. Voor: van het wa rnet de lever: en de prijs vi daarom veel PZEM zich Door Romain van Dfl „Dat bleef er ov In het begin h£ Noodgedwonger een proeffabriel Jan Huisman was twintig jaar gel Claus de waterfal de. „Ik weet no{ prins Claus na f van een glaasje w. smaakt naar niets nog steeds. Het w waterfabriek verl drinkwater. Het schikt maken voo tie is overigens 1 eenvoudig. Een tuurlijke smaaksl kalkzouten is al vc het water om te dorstlesser. Twintig jaar gele in Zeeuwsch-Vla£ hoefte aan gedestil voor de chemisch Het grondwater in Vlaanderen is brak. Zoet water bodem in geringe den voor. Het er wingebied ligt ii oostelijke hoek. In ceerde dat gebier doende water om r van de eigen stree voorzien. „Met de opkoms dustrie in Zeeuv deren, was er oo hoefte aan zoet wa Jan Huisman. „E uitgangspunt. De werd gekoppeld a: triciteitscentrale. die tijd uniek. Het ste fabriek van die De hand van bu is al zichtbaar. Ee slingert zich var terrein naar de ir in de controle! voorzieningen vo schakeling getro; werkt straks nie legt Jan Huisman briek maakt gebr 4^' Laatste kerst. boor Paul de Schipper 'Jh Vlissingen ha l°bg meisje iets marineklant, Sc pn, met iemand loodswezen of ien p koopvaardij'. Singse meisjes zijn ren '30 getrouwd pater'. Een voor liggende keus, om jaren nogal w met zoyt- achter hoor de Ruyterste

de Stem | 1988 | | pagina 14