DE STEM Tom Hanks vertederend kind Komisch gespook in ^Beetlejuice' Oude Scrooge in een modern jasje Canadese kinderfilms in kerstvakantie in Brabantse filmhuizen 'BIG' LIEVE FILM VAN PENNY MARSHALL 'The Family' terug X VRIJDAG 23 DECEMBER 1988 IN AMERIKA was de film 'Big' met Tom Hanks als een volwassen man met een kinderziel de bio scoophit van de zomer. Stapelbed BILL MURRAY IN KERSTKOMEDIE NAAR CHARLES DICKENS SPEELFILMS OP TV pflSTEM GIDS 2 00K IN DE BIOSCOOP 12 Van onze filmredactie De Vereniging van Bra bantse Filmtheaters heeft voor de kerstvakantie - 27 december tot en met 8 ja nuari - een programma met Canadese jeugdfilms geor ganiseerd. Een selectie uit dit 'festival-programma is te zien in Breda, Roosen daal, Oosterhout en Etten- Leur. De Canadese cinema is altijd overvleugeld geweest door de Amerikaanse. Canadees talent trok vaak de grens over om in het buurland carrière re ma ken. Een tijdlang was The Na tional Canadian Filmboard zeer actief, maar ook daar moest bezuinigd worden. Op merkelijk is dat de kunstzin nige film meestal afkomstig is uit het Franstalige Canada (Quebec), hetgeen eveneens het geval is met de meeste kinder films die nu vertoond worden. 'De jonge magiër* van Wal- demar Dziki won vorig jaar de hoofdprijs op het kinderfilm festival Cinekid in Amsterdam. De jongen Pierrot blijkt over magische kracht te beschikken waarmee hij o.a. gokautomaten kan kraken. Een spannende en humoristische film voor kinde ren vanaf 7 jaar. Op 27 decem ber in Filmhuis Oosterhout, 4 en 5 januari in Filmhuis Con cordia in Breda en 6 januari in De Nobelaer in Etten-Leur. 'Als zes vingers aan één hand' van André Melangon gaat over de avonturen van een groep kinderen in Quebec, die in de alledaagsheid van het ge wone leven allerlei geheimzin nige dingen ontdekken. Vanaf 7 jaar. Op 28 december in De Kring in Roosendaal, 6 januari in Breda, 7 januari in Etten- Leur. 'De onvoorstelbare tocht van S.P.C. Burnfurd' van Fletcher Markle (geproduceerd door de Disney-studio's) is een avon tuurlijke natuurfilm over de lievelingsdieren van een Cana dese professor die met zijn ge zin voor drie maanden naar Engeland vertrekt. De dieren voelen zich niet op hun gemak bij hun tijdelijke baas in de bossen van Ontario en trekken door de wouden om hun vroe gere huis terug te vinden. Ne derlands commentaar verge zelt de beelden. Op 29 december in Oosterhout, 30 december in Etten-Leur, 3 januari in Breda. The dog who stopped the war* is eveneens van André Melangon en speelt zich af in een ondergesneeuwd Canadees dorpje waar de kinderen uit verveling een oorlogje tussen twee partijen aanrichten. Een oude, trouwe schaapshond komt tussen beiden. Op 28 de cember in Oosterhout, 2 ja nuari in Breda. Alle voorstel lingen beginnen om 14.00 of 14.30 uur. Op 27 december draait in Theater Achterom in Breda bo vendien de Zweedse speelfilm 'De gebroeders Leeuwenhart' van Olie Hellbom, gebaseerd op het bekroonde boek van Astrid Lindgren. Over twee broers die in een middeleeuws sprookjes land terecht komen waar een strijd tussen Goed en Kwaad wordt gevoerd, die in 1973 - toen het boek verscheen - poli tiek en religieus werd uitge legd. Maar de schrijfster heeft die symboliek ontkend. Een boeiende film vol spektakel en magie. Door Maijan Mes In Nederland zal dit aandoenlijke 'sprookje' over een overigens herkenbare volwassen wereld ongetwijfeld een kerstsucces worden. Wie absoluut niets agressiefs wil aanschouwen met de feestdagen maar behoefte heeft aan een sympathiek verhaal, mag 'Big' niet missen. Het thema is sinds 'Back to the future', 'Peggy Sue got mar ried', '18 Again' en nog enkele andere films misschien niet meer zo erg verrassend, maar het verhaal is op een aardige manier uitgewerkt en er wordt vreselijk leuk gespeeld door Tom Hanks. Ditmaal gaat het niet om een volwassen geest in een jong lichaam, maar om een onbedorven kinderziel in een volwassen mannenlijf. De 12- jarige Josh voelt zich betutteld door volwassenen terwijl hij met zijn beginnende belang stelling voor meisjes niet echt raad weet. „Was ik maar groot," denkt hij. Maar als hij dit verlangen kenbaar maakt aan een ge heimzinnige kermisautomaat wordt het wat al te letterlijk opgenomen. De volgende mor gen staat Josh op als een vol wassene, die zijn moeder en zijn beste vriendje Billy (een uitstekend acterende Jared Rushton) de stuipen op het lijf jaagt. Zijn moeder meent met een aanrander en met de kid napper van haar zoon van doen te hebben. Voor Josh zit er niets anders op dan zich in de wereld van de volwassenen te begeven. Billy helpt hem aan passende kleren, onderhoudt het contact met Josh' veront ruste moeder en gaat op zoek naar de kermisautomaat, die de oorzaak van de gedaante verwisseling was. Ongetwijfeld zal deze de metamorfose ook weer ongedaan kunnen maken. Ondertussen maakt Josh carrière bij een computerspel- lefjesbedrijf waar hij opvalt door zijn spontaan opkomende creativiteit. Zijn kinderlijke invallen worden door de direc tie voor geniaal versleten; hij bedenkt het ene na het andere stuk elektronische speelgoed zonder verder veel te begrijpen van de zakelijke wereld om hem heen. Doet hij een naïeve uitspraak, dan wordt daar meteen grote diepzinnigheid achter gezocht. Collega's reage ren jaloers op de snelle promo tie die Josh maakt. Binnen de kortste keren kan hij zich een riant appartement veroorloven, dat uitsluitend met speelautomaten en speel goed is ingericht en een kinder lijk stapelbed bevat. Josh mag dan een hoge functie hebben, hij blijft een kind dat alleen maar wil spelen en geen oog heeft voor de begeerten en de machtsstrijd van de volwasse nen om hem heen. Juist dit laatste oefent grote aantrek kingskracht op een van de vrouwelijke medewerkers van het bedrijf uit. Gewend als zij is aan agressieve en domine rende mannen valt zij voor de onbedorven Josh die natuurlijk niets weet te beginnen met haar voorzichtige veroverings pogingen. Van onze filmredactie BEGIN jaren zeventig presenteerde Lodewijk de Boer het felrealistische vierluik 'The Family' in de theaters (ook in Breda), waarin twee a-sociale broers en een zwijgend zusje htm dierlijke instincten bot vierden in een slooppand. Doe, Kil en Gina werden gespeeld door Huib Broos, Gees Linnebank en Mar- tine Crefcoeur, die in iedere nieuwe afleving verbijs terden door hun ruige improvisatietalent. De toneelserie werd zeer wisselend ontvangen. Tegenstan ders vielen over de uit het niets voortkomende emoties van deze outcasts. De dramatische lijn werd vooral bepaald door de komst van allerlei ongewenste binnendringers, zo als Doc's vriendin Branka (Cocki Boonstra), de viezerik Paps (Wim Kouwenhoven) en tal van onwelkome welzijns werkers. De gebeurtenissen misten iedere logica, maar werden met ongewoon heftig spel uitgebeeld. Met veel ge weld, gevrij en gebrul. In 1973 regisseerde De Boer een filmversie van 'The Fa mily' waarin acht uur toneel werd teruggebracht tot an derhalf uur film, dat overigens zijn toneelmatige karakter had behouden. Naast dezelfde hoofdrolspelers zien we o.a. Pieter Lutz, Willeke van Ammelrooy en Eric Schneider in de bijrollen. Nog altijd is het camerawerk van Jan de Bont de moeite waard, maar als zelfstandig filmwerk is 'The Family' in middels toch wel wat gedateerd. Het is meer een historisch curiosum geworden, waarin de hevige, niet gemotiveerde woede van het bijna zwakzinnige en incestueuze trio tegen de samenleving nauwelijks nog kan overtuigen. Kennelijk zijn de krakers van de jaren tachtig toch heel andere men sen. "The Family' van Lodewijk de Boer draait in Filmhuis Concordia in Breda: 29 en 30 december, 2, 3 en 4 januari, 19.30 en.22.00 uur. Tom Hanks als kind in volwassen gedaante met zijn vriend Billy (Jared Rushton) in de aandoenlijke komedie 'Big'. - FOTO CANNON GROUP Ook dat heeft voor Susan (Eli zabeth Perkins) grote charme. Zij haakt niet meteen af, maar laat zich overhalen om kinder spelletjes mee te doen. De eer ste nacht vindt plaats op de trampoline en in het stapelbed, waarin Josh spontaan voor het bovenste bed kiest. Susan doet evenwel zijn erotische gevoe lens ontwaken en zo ontstaat er toch een soort verhouding, waarbij Josh natuurlijk niet kan voldoen aan de verwach tingen van een volwassen vrouw. Hij gaat steeds meer te rugverlangen naar zijn ouder lijk huis, waarbij vriendje Billy uiteindelijk uitkomst biedt. Het aardige van 'Big' is dat de kijker voortdurend be nieuwd blijft hoe het af zal lo pen. Het slot valt wat dit be treft misschien een beetje te gen, omdat het ook wat senti menteel is. Maar het filmver haal amuseert en is vertede rend door de rol van Tom Hanks als het grote kind. Een schat van een groot kind waar van het voorstelbaar is dat vol wassen vrouwen er op vallen. Erg leuk is de scène in een luxe kinderspeelgoedzaak, war Josh zich uitleeft met de fantasti sche koopwaar, hetgeen door zijn directeur wordt aangezien voor een geniale aanval van creativiteit. Als er uit 'Big' een boodschap spreekt, dan is het wel dat met het volwassen worden de onbedorven sponta niteit verdwijnt. Zelfs het kind Josh zien we verstrikt raken in het volwassen maatschappelijk systeem en zijn plichten als volwassen werknemer. 'Big' werd geregisseerd door Penny Marshall, die eerder de kome die 'Jumpin' Jack Flash' met Whoopi Goldberg maakte. Ook die wijst zij, net als Hanks, tot aandoenlijk spel te bewegen. 'Big* van Penny Marshall draait in Casino 4 in Breda en Roxy 2 in Bergen op Zoom. Van onze filmredactie WIE bang is voor griezelfilms hoeft dat niet te zijn voor het spookverhaal 'Beetlejuice' (torresap) want dat is slechts bedoeld om te lachen. Of iedereen er daadwerkelijk van in een deuk zal liggen, valt te betwijfelen. Na een auto-ongeluk merkt een pas ge trouwd echtpaar (Geena Davis en Alex Baldwin) dat het dood is en dat zijn huis feitelijk een hiernamaals is. Dat zou nog niet zo vervelend zijn wanneer het niet gekocht werd door een rijke en onuitst aanbare familie met een vervelende dochter. Zodoende zijn ze niet meer baas in eigen huis en moeten zij van alles ver zinnen om deze yups te verdrijven. De andere aanwezige doden, in de vorm van een variatie aan vreemde spookverschijningen onder wie een over werkte maatschappelijk werkster, weten ook geen oplossing. Het probleem is na tuurlijk dat Genna en Alec niet zichtbaar zijn voor de nieuwe bewoners van hun huis. Geweld en intimidatie moet oplos sing bieden en daarom wordt de hulp in geroepen van Beetle Juice, de geest van een hippie met een boosaardig karakter, gespeeld door Michael Keaton. Er wordt heel wat afgespookt met speciale effecten maar spannend wil het niet worden. Af en toe valt er nog wat te grinniken om het gesol met geesten, maar de humor pakt nogal knullig uit. 'Beetlejuice' van Tim Burton draait in Mignon in Breda, Centraal 2 in Geertrui- denberg, City 3 in Roosendaal en De Ko ning van Engerland in Hulst. Van onze filmredactie Charles Dickens moet het met zijn beroemde kerstver haal over de vrekkige 'Scrooge' uitsluitend hebben van de kracht van het woord, regisseur Richard Donner neemt nu alle middelen van zijn medium te baat om zijn schets van zo'n soort figuur in een eigentijdse film om te zetten. De tv-reclamebaas Frank Cross wil op Kerstavond een li ve-programma brengen en houdt zo al zijn medewerkers af van een plezierige viering thuis. Tot overmaat van ramp wil hij de kijkers juist met Kerstmis de doodschrik op het lijf jagen met reclamebood schappen waar de honden geen brood van lusten. In zijn honger naar geld en macht is Cross niets te dol. Zelfs zijn naaste adviseurs vin den, dat hij deze keer te ver gaat. Er zijn geestverschijnin gen nodig om iets van een Kerstgedachte bij hem los te maken. Maar dan raakt hij ook door het dolle heen. Bill Murray kreeg de hoofd rol. Deze uitbundige grappen maker uit 'Ghostbusters', 'Stri pes' en 'Meatballs' maakt zijn debuut als mensenhater. De enge Frank Cross wordt op pijnlijke wijze herinnerd aan kansen op het menselijke vlak, die hij in het verleden heeft la ten liggen. Angstaanjagende scnes wor den afgewisseld met spannende en komische scènes. Schitte rend is de rit met de taxi naar het verleden. David Johansen is een prachtige taxichauffeur, die naar de voorbije tijd Bill Murray in 'Scrooged'. scheurt met een vaart die al leen geesten zich kunnen ver oorloven. En heel mooi is het optreden van Bobcat Goldtwait als Eliot Loudermilk, naaste medewerker van Frank Cross, die op Kerstavond letterlijk en figuurlijk op straat wordt ge zet. Behalve het geweld - Frank Cross krijgt menige gevoelige tik - slaat ook het sentiment toe, geheel in de lijn van Dic kens' 'A Christmas Carol in Prose'. Uiteindelijk heeft - FOTO JOHN SHAONON Frank zijn vriendin Claire Phillips (Karen Allen) aan zijn carrière opgeofferd. Zij houdt zich inmiddels met de zorg voor armen en ontheemden bezig en is nog altijd alleen. Dat komt natuurlijk goed uit. En ze bouwt graag mee aan het verlossende feestje, dat zelfs de allerhoogste tv-baas, die er juist over dacht pro gramma's voor huisdieren te gaan maken, tot betere gedach ten brengt. 'Scrooged' is te zien in Cinesol 3 in Breda ZATERDAG Als je begrijpt wat ik bedoel (Nederland 1983, Ned. 2,16.00 uur). Verfilming van Marten Toonders Bommel-strip. An American Christmas carol (USA 1979, Ned. 2,20.29 uur). De Amerikaanse versie van het sprookje van Dickens met Henry Winkler als Slade, de evenknie van Scrooge. Sabrina (USA 1953, Did. 2, 20.00 uur). Audrey Hepburn als de dochter van een chauffeur, die verliefd is op de zoon van de baas. Komedie van Billy Wilder. Eveneens met William Holden en Humphrey Bogart. Gandhi (Engeland 1982, België 2,20.15 uur). De met acht Os cars bekroonde Gandhi-biografie van Richard Attenbo- rough. Ben Kingsley in de titelrol. Guess who's coming to dinner (USA 1967, België 2, 23.15 uur). Als de dochter van ouders, die beweren geen rassen- voordelen te hebben, een neger mee naar huis neemt, blijkt de realiteit anders te zijn. Met Katherine Hepburn en Sid ney Poitier. anavond komt in 'Brand- Mint ta de markt' met de ilsstic auto, ontwikkeld door jeneral Electric Plastics in jergen op Zoom. Ook wort •etoond welke rol kunststof- kunnen spelen bij andere irodukten. Een electrische oistoel voor kinderen is een „der belangrijk onderwerp „deze aflevering. Daarnaast Krtelt een tuinder uit Gro ten over zijn reizen naar ((rre landen om bijzondere plantesoorten te kunnen weken. ZONDAG Novecento II (Italië 1976, Ned. 2, 22.05 uur). Het tweede deel van Bernardo Bertolucci's epos, waarin de twee vrienden Alfredo en Olmo tijdens het fascisme vijanden worden. Met Robert de Niro en Gérard Depardieu. Trois hommes et un couffin (Frankrijk 1985, Did. 1, 20.15 af uur). Drie verstokte vrijgezellen vinden op een dag een an Collem presenteert uiuf.wnc vcioiunK: viijgcwiidi viiiuoi ccu uag cai muj pucuffs over de absurde ko voor him deur. Komedie die niet door iedereen wordt ge- «i ïedle 'A fish called Wanda' waardeerd. :a net John Cleese. Voorts be- Under Capricorn (Engeland 1948, Did. 1, 23.35 uur). Melo-leed' Van Collem aandacht drama van Alfred Hitchcock, dat in de koloniale tijd van an de tweede James Bond- Australië speelt. Met Ingrid Bergman en Michael Wilding. film met Timothy Dalton Li- A chorus line (USA 1985, Did. 2,22.40 uur). Zeventien ambi- wh,to m'">wp tieuze dansers en danseressen doen een auditie voor een gnse to kill', White mischief «et Greta Scacchi, de Chi- musical. Richard Attenboroughs verfilming van een Broad- «se film 'Het boek van Ro- way-succes. jantiek en het Zwaard en Le dernier métro (Frankrijk 1980, Did. 3,22.40 uur). Tijdens 't Princess Fragrance'. de oorlog moet een joodse theaterdirecteur onderduiken, - terwijl zijn vrouw de leiding overneemt. In de kelder volgt 23.10 hij de gang van zaken. Film van Frangois Truffaut. Rear window (USA 1954, België 2, 22.25 uur). Een fotograaf in een rolstoel begluurt de buren en doet een ontstellende )e vroegere commissaris uit Onze ouwe' Siegfried Lowitz ontdekking. Befaamde thriller van Alfred Hitchcock met Jmtmoet vanavond Derrick, James Stewart en Grace Kelly. Brandpunt In de markt Simon- skoop Derrick 'anavond is bij de NOS de aaar niet als collega. In de (levering 'Een soort moord' peelt Uj de misdadiger MAANDAG -Ü Wemer Rutger, die achttien Three days of the Condor (USA 1975, Ned. 1,22.35 uur). Spio- l»ar inu de .g.eva°f®°is nagefilm van Sidney Pollack met Robert Redford als een ïïfh'i ambtenaar van de CIA. Wanneer al zijn collega's worden vermoord moet hij achter zijn boeken vandaan komen. heeraven The Paradin case (USA 1947, Did. 1, 00.15 uur). Een vrouw »jer wordt ervan beschuldigd haar man te hebben vermoord. De ve.rflcnE' "erncK nem jonge advocaat is weg van haar. Hitchcock-thriller met'1! 'rvan mteressa Alida Valli en Gregory Peck. Boen. Goodbye again (USA 1960, Did. 2,23.55 uur). Verfilming van Frangoise Sagans 'Aimez-vous Brahms' met Ingrid Berg- man, Yves Montand en Anthony Perkins. Jules et Jim (Frankrijk 1961, Did. 3 WDF, 20.00 uur). De Duitser Jules en de Fransman Jim worden in Parijs ver- liefd op dezelfde vrouw. Klassieke film van Frangois Truf- faut. :ji omische opera 'Giustino' Santa Claus: The movie (USA 1985, België 1,15.15 uur). Dud- ran Handel te zien in een uit- ley Moore in de rol van houthakker Claus, die onsterfelijk roering van de Komische wordt gemaakt en voor de jaarlijkse distributie van het jO Dper Berlin. De in 1737 ge- speelgoed moet zorgen. chreven opera gaat over de mij onge boerenzoon Giustino, «1 ie genoeg heeft van het DINSDAG -A loegen. Hij droomt van hei- De prooi (Nederland 1985, Ned. 2,23.10 uur). Thriller van Vi-™' endom en ruilt zijn ploeg vian Pieters, waarin een 19-jarig meisje haar moeder ver- °°r een zwaard. Allereerst liest door een auto-ongeluk. Later verneemt ze dat de '«slaat Giustino een woeste vrouw onmogelijk haar moeder geweest kan zijn. Met «er, redt daarna de schone Maayke Bouten. eocaste en groeit snel naar The Andromeda strain (USA 1971, Did. 1, 23.00 uur). Een; "egeSSdVwordtnhyhet Amerikaanse ruimtecapsule met een buitenaards virus stoffer van intriges, stort op aarde neer. Film van Robert Wise. C.C. and Company (USA 1970, Did. 2, 23.40 uur). Een jonge 1 monteur raakt gefascineerd door een rockbende. Gaande weg begint hun gewelddadigheid hem tegen te staan. Met Ann-Margret als een fotografe, die wordt verkracht. La peau douce (Frankrijk 1963, Did. 3 WDF, 22.30 uur) Tij- ZDF_spel .Lebenslang- ens een trip naar Lissabon wordt een uitgever verliefd op ,j |chGnade' werd een stewardess.^ doet verwoede pogingen de relatie voor ;ij ^ven door Eberhard zijn echtgenote geheim te houden. Psychologisch drama van tzenpUtz naar idee van Frangois Truffaut. j iduard Zimmerman. Reeds reken lang observeert de po- WOENSDAG "e op de luchthaven van Die grosse Chance (W.-Duitsland 1957, Did. 1, 13.15 uur). 'ankf^ ft? arj>eider' Schlagerfilm met Walter Giller. 'aarschijnhjk hd van een Fool for love (USA 1985, Did. 2,22.50 uur). Een door de critici ™.gsp®n«Je >s- Met een truc gekraakt drama van Robert Altman over de relatie tussen "et de bende drugs het een halfbroer en-zus. »nd binnen te smokkelen. De Faust (Duitsland 1926, Did. 3 WDF, 22.30 uur). Murnau's ver- aog niet gearresteerd, filming van de bekende Faust-legende. Emil Jannings de P°™e wil weten speelt Mephisto. de Sro]e Jongens op de The man who knew too much (USA 1956, België 2,22.15 uur). tergrond zijn. James Stewart als een dokter, die tijdens zijn vakantie in - - een moordcomplot betrokken raakt. Hitchcock-thriller met Doris Day als de doktersvrouw. j )Uske en Wiske'. DONDERDAG Rhino (USA 1964, Did. 1,13.15 uur). Robert Culp probeert als bioloog in Afrika de laatste witte neushoorns te redden. Buck Rogers in the 25th century (USA 1978, Did. 1, 23.00; uur). Ruimteheid Buck Rogers keert op aarde terug na per ongeluk gedurende 500 jaar in bevroren toestand door de ruimte te hebben gezweefd. 'Buster" met Phil Collins als de slimme Britse treinrover, is nu te zien in Cinemactueel 3 in Bergen op Zoom. Een ro mantische kijk op de onderwereld met Engelse humor en veel muziek, uiteraard 'A Groovy Kind of Love' in de versie van Phil Collins. 'Willow' van George Lucas en Ron Howard (regie) is gepro longeerd in Casino 1 in Breda en Roxy 1 in Bergen op Zoom. Spannend, aandoenlijk en geestig sprookje voor het gehele gezin. De lilliputter Willow moet een baby redden van de vernietiging door een boze koningin. 'Moonwalker' van en met Michael Jackson blijft in Casino 3 in Breda, City 2 in Roosendaal, Cinemactueel 2 in Bergen op Zoom en De Koning van Engeland in Hulst. Het popidool toont zichzelf als redder van de mensheid in een videoclip achtig geheel vol technische stunts. •Who framed Roger Rabbit Spielberg-Disney-produktie, gaat de komende weken door in Grand Theater in Breda, City 1 in Roosendaal, Cinemactueel 1 in Bergen op Zoom en Luxor in Terneuzen. Spectaculaire mengeling van speel- en animatiefilm met kostelijke tekenfilmfiguren, maar een rommelig misdaadverhaal. 'U2 Rattle and Hum' blijft te zien in Cinésol 1 in Breda. Do cumentaire en concertfilm over de populaire Ierse pop groep. 'Spoorloos' van George Sluizer is geprolongeerd in Ci nésol 2 in Breda. Bekroonde psychologische thriller over de verdwijning van een Nederlandse toeriste in Frankrijk. 'Coming to America' met Eddie Murphy als Afrikaanse prins draait weer door in Casino 2 in Breda, De Nobelaer in Etten-Leur en Luxor in Terneuzen. 'De nieuwe avonturen van Pipi Langkous' met Nederlandse dialogen en liedjes draait in Cinemactueel 3 in Bergen op Zoom. P' dmndwkcrs zin nor (ren h.ir i. "rtrouwen. lij zuilen W ook wel ttweesl zijn f hier alles plaitew-and "'kien in nu toon zeer U't de schol vandoor hjfanr sarabas. ïanibone

de Stem | 1988 | | pagina 18