Vreni Schneider blijft winnen RUUD HESP EN JULES ELLERMAN MEE NAAR ISRAEL Ruud Gullit als kerstman Droomfinale: Nederland- Cuba I Timman laat voorsprong glippen Sportminister eist pasjessysteem SPORT UITSLAGEN Vitesse en Oranje spelen voor Armenië VANDAAG IN HAARLEMSE VOLLEYBALWEEK ELI's mannenmodei WOENSDAG 21 DECEMBER 1988 JCIEREN d: u koopt in ïsenu 1000 gulden eel gunstige over 24 7o rente, over 48 maanden it. OP LASTIGE PISTE VAN BLANCA FERNANDEZ-OCHOA LT ÏN KLEUR laalseweg 58, 171. ZEIST - Ruud Hesp van Fortuna Sittard is de meest opvallende naam in de selectie van negen tien spelers, die van bondscoach Thijs Libregts een uitgenodiging ontvangen hebben voor de oefenstage van het Nederlands elftal dat van 3-9 januari een oefenstage in Israël maakt. Oud-penningmeester Bartels vrijgelaten in Ajax-affaire IN TWEEKAMP TEGEN MIKAIL TAL Van Straalen rest seizoen uitgeschakeld Bakker weer internationaal arbiter Drie buitenlanders in Zwitsers voetbal Presman wint damtoernooi in Minsk Berghuis naai: PEC Zwolle amse Koenet t> mannenmode j presents: '88-'89 najaars-/winterkollektie - McGregor - van gils - nik boll - gardeur - le dub - patrava I Nieuwstraat 12 -Oosterhout -01620-54242 DE STEM IcOURMAYEUR (AFP) - Ivreni Schneider is momen- de ster van de interna tionale skiwereld. 24-jarige Zwitserse won teren in Courmayeur de ■weede slalom, tellend voor de I wereldbeker. Schneider, tij- Ijens de Olympische Winter- ■speien in Calgary winnares Ijjn de slalom en de reuzesla- Ijm, bleef de Spaanse Blanca Ifernandez-Ochoa en Ingrid Salvenmoser uit Oostenrijk voor. Het was Schneiders vijfde seizoenzege. Eerder won zij een slalom, twee reuzeslaloms en een combinatie. Met grote voorsprong in het klassement om de wereldbeker (combina tie) gaat zij de kerstdagen in. Het verschil in Cournmayeur was overigens minimaal: een honderdste seconde. Schneider was in de eerste manche het eerst beneden, bij de tweede poging maakte Blanca-Ochoa het verschil bijna goed. Verrassend was de derde plaats van de 21-jarige Salvenmoser, die als 39ste was gestart. De slalompiste in het Italiaanse wintersportoord geldt als zeer lastig; niet meer dan negentien van de 59 ge starte deelneemster voltooiden beide manches. Uitslag: 1. Schneider (Zwi) 1.37,53 (47,66 49,87), 2. Blanca-Ochoa (Spa) 1.37,54 (47,72 49,82), 3. Sal venmoser (Oos) 1.38,96 (49,73 49,23), 4. Wachter (Oos) 1.39,98, 5. Maier (Oos) 1.39,00, 6. Von Grüni- gen (Zwi) 1.39,13. Stand wereldbe ker slalom: 1. Schneider 50 punten, 2. Fernandez-Ochoa 29, 3. Pusnik (Joe) 20, 4. Salvenmoser, Mc Kin ney (VSt en Nilsson (Zwi) 15. Stand wereldbeker (combinatie): 1. Schneider 132 punten, 2. Maier 74, 3. Wachter 62, 4. Figini (Zwi) 59, 5. Merle (Fra) en Mösenlechner (WD1) 47. Oranje met nieuwelingen 23-SZ één vakje benutten. dvertentie wordt in een groter rom de advertentie met het belangrijkste ort en bondig. oonnummer in de advertentie op. en gemakkelijk en snel. DE ZIJKANT HET BEDRAG ialen. Voor toezending van brieven 3,50 extra te betalen. Als u een groene betaalcheque of een één giro- of bankoverschrijving) te betaling ontvangt u een or wij u echter f 4,- ekening moeten brengen. aan Dagblad De Stem, Breda. ies, of inleveren op onze kantoren. Prijs incl. 6% BTW •f 6,07 li lules Ellerman: ARNHEM-In februari speelt het Nederlands voetbalelftal een oefenwedstrijd tegen Vitesse, waarvan de opbrengst bestemd is voor de slachtoffers van de aardbevings ramp in de Sovjetrepu bliek Armenië. Het initiatief daartoe is genomen door Vitesse, dat de KNVB vandaag offi cieel zal verzoeken het Europese kampioenselftal in Arnhem een oef enwed- strijd te laten spelen. Informeel heeft Vi tesse-trainer Bert Jacobs al contact gehad met bondscoach Thijs Li- bregts, die zich aange naam verrast toonde het le doel te kunnen steunen en een oefenwed strijd tegen een sterke eerste divisieclub te spe- len. Karei Aalbers, de voor zitter van Vitesse, rekent er op aan de wedstrijd 'tenminste een ton over te houden voor slachtoffer hulp'. Hij baseert die ver onderstelling op een I oefenwedstrijd, die Vi tesse in 1985 tegen het Ne derlands elftal speelde en "aar 12.000 bezoekers op I afkwamen. Aalbers: „Zoals ieder- I een waren ook wij ge- I schokt door de dramati sche beelden en vroegen °ns meteen af of wij als voetbalclub een positieve bijdrage konden leveren. 0e voetballerij staat al zo vaak negatief in het tteuws. We hebben eerst I gedacht aan een oefen- I wedstrijd tegen een an- I ~re club, maar ik vrees I weinig publiek I teekt. In dit geval reken ik VPtenminste een ton". Van onze sportredactie De 23-jarige Hesp is, na Van Breukelen en Menzo de derde doelman in het grote gezelschap en de vervanger van de aan zijn knie geblesseerde Feyenoorder Joop Hie- le. De derde doelman is nodig, om dat daags na de oefeninterland tegen Israël (op woensdag 4 ja nuari in Tel Aviv) vijf van de zes PSV-ers, onder wie doel man Van Breukelen, de oefen stage verlaten. Zij vliegen naar München, waar hun club deel neemt aan een internationaal zaalvoetbaltoernooi. De drie Ajacieden in het ge zelschap, Menzo, Wouters en Witschge kunnen de oefenstage afmaken, ofschoon Ajax op 6 januari in Zweden een oefen wedstrijd speelt. „Wij hebben spelers genoeg voor dat par tijtje", lachte trainer Spitz Kohn eventuele problemen weg. De Ajacieden vliegen zondag 8 januari overigens niet met de spelersgroep terug naar Neder land. Zij gaan rechtstreeeks door naar de Canarische Eilan den, waar Ajax zich voorbe reidt op de tweede helft van het seizoen in een toernooi met on der andere KV Mechelen en Bayer Leverkusen. Behalve de geblesseerde Joop Hiele en de absente Mi- lan-spelers Rijkaard, Gullit en Van Basten, ontbreekt Wim Kieft in de selectie. De aan valsleider tobt met een knie blessure en zijn plaats in de se- AMSTERDAM - Loe Bar tels, de oud-penningmeester van Ajax is gisteren op vrije voeten gesteld. De hechtenis van Bartels is, net als bij oud-voorzitter Ton Harmsen 'geschorst'. Zaterdag nog had rechter commissaris mr. De Jong tot een inhechtenisneming van zes dagen besloten. Bartels zat het langst van alle verdachten vast. Hij werd reeds in de eer ste arrestatiegolf, vandaag een week geleden, gearresteerd. Zijn vrijlating vond plaats onder dezelfde voorwaarden als die van Ton Harmsen: twee maanden geen contact met me deverdachten of met huidige of voormalige bestuursleden van de club. Ook mag Bartels het Ajax-terrein niet op en moet hij de resultaten van het FIOD-onderzoek voor zich houden. Momenteel bevindt alleen Ajax-directeur Arie van Eij- den zich nog in arrest. Ton Harmsen werd gisteravond in Haarlem opnieuw verhoord. Persofficier mr. De Wit ver wachtte voorlopig geen nieuwe arrestaties. lectie is ingenomen door zijn clubgenoot Jules Ellerman. De KNVB hoopt naast de in terland van 4 januari nog een oefenwedstrijd te kunnen spe len in Israël. De selectie: Van Breukelen, Van Aerle, Vanenburg, R. Koeman, Koot, Ellerman (allen PSV), Men zo, Wouters, R. Witschge (allen Ajax), Rutten, Huistra (beiden FC Twente), E. Koeman, Bosman (bei den KV Mechelen), Hesp (Fortuna), Silooy (Racing Matra), Van Tigge- len (Anderlecht), Reekers (VfL Bo- chum), Van Loen (Roda JC) en Eykeikamp (FC Groningen). Eerste divisieclub Eindhoven heeft zich gisteren van trainer Theo Verlangen ontdaan. Aan het ontslag van de 47-jarige trainer liggen de slechte resultaten ten grondslag. Ondanks behoor lijke investeringen staat Eindho ven momenteel op een vijftiende plaats in de eerste divisie. Dit weekeinde verloor de ploeg op eigen veld met 2-0 van Telstar. Daarop besloot het bestuur Ver langen, die ook al met een aantal spelers overhoop lag, op non-actief te stellen. Eindhoven zal voorlopig ge traind worden door assistent oef enmeester Mario Ver lijsdonk, een 30-jarige ex-speler van VW. 'In alle rust' gaat het bestuur naar een opvolger voor Verlangen zoe ken. Theo Verlangen werkte dit seizoen voor het eerst bij Eindho ven, waar het bestuur niet verder wenste te gaan met de succesvolle Ted Immers, die daarop naar Hee renveen uitweek. Voor hij bij Eindhoven begon, was Theo Ver langen werkzaam bij Emmen, SC Cambuur en FC Groningen, de laatste club waarmee hij successen vierde. S Frank Verlaat, de reserve-ver dediger van Ajax voert dezer da gen gesprekken met de manager van de Engelse tweede divisieclub Crystal Palace, Steve Coppell. De Londense club zit verlegen om een linksbenige verdediger, terwijl er voor de 20-jarige Verlaat, die met Ajax de Europa Cup-finales tegen Lokomotive Leipzig en KV Meche len speelde, geen plaats in het eer ste elftal van Aj ax is. Stervoetballers moeten in Italië 'ver' gaan om het publiek te behagen. Dat ondervond Ruud Gullit van AC Milan gisteren in de TV-studio's. Gekleed als kerstman vrolijkte Gullit een programma op dat zaterdagavond in Italië zal worden uitgezonden. fotoanp HAARLEM (ANP) - De or ganisatoren van de Haar lemse volleybalweek heb ben gisteravond hun zin ge kregen. Het evenement krijgt vandaag met de wedstrijd Nederland- Cuba een heuse finale voor een uitverkochte Kennemerspor- thal. Oranje had zoals ver wacht totaal geen hinder van de Canadezen en Cuba bleef ongeslagen ten koste van Grie kenland. Arie Selinger had zijn Olym pische zestal gisteren opdracht gegeven het publiek niet al te lang van huis en haard weg te houden. De jonge garde kweet zich voorbeeldig van die taak. Voor een deel was de snelle zege (3-0 in minder dan 40 mi nuten) te danken aan de mede werking van de hulpeloze Ca nadezen, die in drie sets precies negen punten sprokkelden. Canada bracht in Haarlem een nieuw team binnen de lij nen, dat nog erg veel moet le ren en vooral ook moet groeien. Letterlijk dan, want het ver schil in centimeters was pijn lijk groot. De Nederlandse aan vallers Zwerver, Benne, Pos- thuma en zonodig ook de ande ren sloegen gemakkelijk over het Canadese blok heen. De te genstander mepte ook wel over de Oranje afweer, maar dan doorgaans recht tegen de bui tenmuur. „Canada bereidt zich voor op de WK-kwalificatie. De af stand tussen ons en hen wordt echter niet kleiner, maar gro ter. Dat zie ik met genoegen", zei bondscoach Arie Selinger. „Ik hoop dat het zo doorgaat". Na de eerste twee sets, die binnen 23 minuten voorbij wa ren, mengde Selinger steeds meer spelers uit de oude kern bij. Veel maakte het niet uit. Na een aanvankelijke achter stand, sloegen ook de invallers de Canadese verdedigers murw. Vooruitkijkend voorspelde Selinger een aantrekkelijk fi nale. „In 1986 werd geschreven, dat we te langzaam waren om Cuba te verslaan. Er is sinds dien veel veranderd. We won nen in augustus in Sofia voor het laatst met 3-0 van de Cuba nen. Dat mag echter geen maatstaf zijn. De Cubanen speelden toen slecht omdat ze nog niet waren gewend aan het tijdsverschil. Woensdag staan er twee ambitieuze en gelijk waardige ploegen tegen over elkaar".Uitslagen: Nederland- Canada 3-0 (15-3, 15-1,15-5); Grie- kenland-Cuba 0-3 (11-15, 6-15, 5- 15). Stand: 1. Nederland 3-6 (9-2), 2. Cuba 3-6 (9-2), 3. Griekenland 4-6 (7-7), 4. Bulgarije 3-3 (4-9), 5. Ca nada 3-3 (0-9). PLVERSUM (ANP) - Jan Timman heeft rferdag verworven voorsprong in de rtekamp tegen Mikhail Tal laten glippen. f^erdammer leed gisteren in de KRO-stu- lerd versum een gevoelige nederlaag in de teif, part'i, waardoor de stand, met nog twee I is te spelen, weer in evenwicht is: 2-2. L.®?130 speelde met wit niet inventief genoeg fe in Siciliaan van Tal en legde zijn koning LJJ teichtsloze positie na 29 zetten. Op dat «ar a Nederlander voor elf zetten nog iTal h "tenten bedenktijd beschikbaar, len v? kennelijk op de rustdag voorge ler» °P abes te zetten om iets aan de op- jï'l achterstand te doen, desnoods met Voor het eerst in deze tweekamp kwam i ste zet e2-e4 aan bod. Tal koos zonder aar- ir hV°?ri Siciliaans, waarin in principe i 1fst met scherpe varianten kan wor- Met 6. f4 van wit en 7....Db6 van zwart verscheen een zijtak op het bord, die jaren geleden bij Russen als Keres en Poloegajevski in zwang was. Timman ging onvervaard op jacht op de koningsvleugel met zetten als g5 en f5 en nam daarbij zwaktes in het centrum voor lief. Timman zag met lede ogen, dat de sluwe Tal, die er door een slechte gezondheid veel ouder uitziet dan zijn 52 jaar, zijn pijlen met succes af schoot op de witte damevleugel. De projectielen" bleken bovendien overvloedig in gif gedoopt. De Amsterdammer verzonk in diep gepeins, maar vond geen uitweg in de problemen. Integendeel. Met 18. De2 (in plaats van het in elk geval strijd biedende Dxf6) werd de malaise alleen maar groter. „Niet in het minst tot mijn eigen verba zing kwamen al mijn stukken toen ineens heel actief te staan", zei een tevreden glimlachende Tal na de analyse. Grootmeester Vlastimil Hort, in februari met de Zweed Ulf Andersson secondant van Timman tijdens de kandidaten-tweekamp in Antwerpen tegen de Hongaar Lajos Portisch, kon het niet meer aanzien. Hij schudde droef gestemd het hoofd en aanvaardde vroegtijdig de thuisreis naar West-Duitsland, Tal bevond zich in de riante positie, dat hij uit vele mogelijkheden kon kiezen, de een al mooier dan de ander. Op de 24ste zet kon hij zelfs rustig het voor de hand liggende slaan met de toren op b4 achterwege laten en een tussenzet met de lo per inlassen. Ten einde raad leverde Timman een kwaliteit in om direct daarna tot de slotsom te komen, dat ook dat geen soelaas bood. De analogie met de tweekamp tussen dezelfde spelers in 1985 in Montpellier werd met dit resul taat doorbroken. Tal bracht toen de stand in de vijfde partij op gelijke hoogte, nu sloeg hij een zitting eerder toe. „Alles is nu weer mogelijk", sprak Tal geheimzinnig, nadat Timman teleur gesteld achter de coulissen in de studio was ver dwenen. „Het hele script moet opnieuw worden geschreven". Zetverloop (wit: Jan Timman, zwart: Mikhail Tal): 1. e2-c4, c7-c5; 2. Pgl-(3, d7-d6; 3. d2-d4, c5xd4; 4. Pf3xd4, Pg8-(6; 5. Pbl-c3, e7-e6; 6. f2-f4, a7-a6: 7. Ddl-(3, Dd8- b6; 8. Pd4-b3, Db6-c7; 9. g2-g4, b7-b5; 10. g4-g5, b5-b4: 11. Pc3-b5, a6xb5; 12. g5xf6, g7xf6; 13. Pb3-d4, Lc8-d7 14. f4-f5, Pb8-c6; 15. Pd4xb5, Dc7-a5; 16. f5xe6, f7xe6 17. Lcl-d2, Pc6-e5; 18. Df3-e2, Ta8-c8; 19. Pb5-d4, Pe5- c4; 20. Pd4-b3, Da5-c5; 21. Ld2xb4, Pc4xb2; 22. c2-c3, Pb2-a4; 23. c3-c4, Tc8-b8; 24. a2-a3, Ld7-c6; 25. Thl-gl, Pa4-c5; 26. Tal-bl, Lc6xe4; 27. Pb3-d2, Le4xbl; 28. De2xe5, d6xe7; 29. Pd2xbl, Pc5/a6, wit geelt op. BIJ TERUGKEER ENGELSE CLUBS IN EC-VOETBAL LONDEN (AFP) - De Britse minister van sport, Colin Moynihan, zal zich verzetten tegen de terug keer van de Engelse clubs in het Europese beker voetbal als de clubs uit de League weigeren mee te werken aan de invoering van een pasjessysteem voor supporters. De Europese voetbalunie (UEFA) heeft de voor waarde gesteld, dat de te rugkeer alleen bespreek baar is met de steun van de Britse regering. De Engelse clubs zijn sinds ramp in het Heizel-stadion, waar in mei 1985 voor de finale om de Europa Cup I tussen Liver pool en Juventus 39 suppor ters omkwamen, uitgesloten van Europees voetbal. „De UEFA heeft me om advies gevraagd", aldus Moynihan. „Ik heb geen en kele aanbeveling gedaan. Ik heb de bond alleen op de hoogte gehouden van de vorderingen. Als het voetbal niet meewerkt, zal mijn boodschap aan de UEFA duidelijk zijn. Ik zal zeggen dat de clubs, vier jaar na de tragedie in Brussel, niet klaar zijn om terug te keren naar het vasteland. De men sen zouden mijn uitspraken kunnen kwalificeren als chantage, maar ze vormen een simpel antwoord op de onwil van het Engelse voet bal om tegen het 'hooliga nisme' te strijden". Moynihan heeft zijn ulti matum gesteld nadat de clubs uit de League een aan bod van een informatica-be- drijf, dat zich garant stelde voor de noodzakelijke en dure invoer van het pasjes systeem, verwierpen. Een woordvoerder van de Lea gue: „We hebben nog geen definitieve beslissing geno men. Een aantal bedrijven zou geïnteresseerd zijn het totale systeem gratis in te voeren. Als tegenprestatie verwachten ze commerciële activiteiten". De woordvoer der zei er bij dat een voorlo pig rapport over de moge lijkheden wordt bestudeerd door het bestuur van de League. NIEUWSOVERZICHT TILBURG (ANP) - Frank van Straalen zal dit seizoen niet meer in actie komen. De aanvaller van Willem II blesseerde zondag in het competitieduel tegen Ajax de kruisbanden van de rechterknie zodanig, dat hij enige maanden is uitge schakeld. Van Straalen onderging maandag een kijkoperatie. De 24- jarige spits stond vorig jaar ook al langdurig wegens een blessure buitenspel. In januari 1987 leidde een kwetsuur aan de rechterknie tot maandenlang doel- en werkloos toezien. ZEIST (ANP) - Naast de debuterende Frans Houben en Jaap Uilenberg is ook Cees Bakker door de FIFA op de in ternationale lijst van arbiters geplaatst. De scheidsrechter uit Papendrecht, die een jaar geleden van het lijst werd afgevoerd, is de vervanger van Jaap van der Niet. Houben en Uilenberg volgen Jan Keizer en Bep Tho mas op. Keizer is inmiddels al gestopt met fluiten, Thomas leidt vandaag zijn laatste wedstrijd (PSV - FC Groningen) in het betaalde voetbal. De Nederlandse scheidsrechters op de internationale lijst van de FIFA zijn: Bakker (Papendrecht), Blankenstein (Noordwijk), Eg- bertzen (Oldenzaal), Houben (Maria Hoop), Van der Laar (Ensche de), Van Swieten (Eindhoven) en Uilenberg (Losser). GENEVE (AFP) - De clubs uit de hoogste klasse van het Zwitserse profvoetbal mogen vanaf volgend seizoen vijf spelers opstellen, die geen Zwitsers paspoort hebben. Dat is door de bond in Genève bekend gemaakt. Onder de vijf is een maximum van drie spelers die uit het buitenland zijn aangetrokken. Tot nog toe was dat twee. Een voorbeeld is Rene van der Gijp, die na een seizoen Xa- max Neuchatel bij FC Aarau is beland. Zij vormen de A-ca- tegorie. De andere niet-Zwitsers zijn de zogenaamde 'geas- simileerden': zij die geboren of opgegroeid zijn in Zwitser land of degenen, die meer dan vijf jaar in het land wonen. De clubs in de tweede divisie hebben het recht zes spelers zonder Zwitsers paspoort in het veld te brengen, onder wie drie uit de A-categorie. MINSK (ANP) - De Sovjetrus Aleksander Presman heeft het internationale damtoernooi van Minsk gewonnen. In de slotronde stelde de vice-kampioen van Wit-Rusland de zege veilig door na een partij van vijf uur remise te spelen tegen landgenoot Katz. Jannes van der Wal eindigde als beste van drie Nederlan ders. Hij werd achtste, met drie punten achterstand op Presman. Ruud Palmer won in de slotronde van de Pool Pa- luch. Uitslagen: Van der Wal (Ned)-Korsjov (Sov) 1-1, Sawczyk (Pol)- Mikolze (Pol) 1-1, Katz (Sov)-Presman (Sov) 1-1, Baljakin (Sov)- Brouwers (Ned) 1-1, Paluch (Pol)-Palmer (Ned) 0-2, Mitsj anski (Sov)-Rejc (Joe) 2-0, Gantwarg (Sov)-Vatoetin (Sov) 1-1, Keita (Mal)-Korenjevski (Sov) 0-2. Eindstand: 1. Presman 21 punten, 2. Mitsj anski 20, 3. Gantwarg 20, 4. Korenjevski 20, 5. Baljakin 20, 6. Vatoetin 18, 7. Korsjov 18, 8. Van der Wal 18, 9. Katz 18, 10. Brou wers 16,11. Palmer 16,12. Paluch 11,13. Sawczyk 10,14. Mikolze 9, 15. Rejc 6,16. Keita 0. ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle en PSV hebben overeen stemming bereikt over de verhuur van Frank Berghuis aan de Zwolse eredivisieclub. - De linkerspits van PSV kwam niet in aanmerking voor een plaats in de hoofdmacht van de landskampioen. Berghuis blijft voorlopig tot aan het einde van het seizoen bij PEC Zwolle. PSV leende Berghuis eerder uit aan VW uit Venlo. EN STANDEN ZWEMMEN Wereldbekerwedstrijd in To ronto HEREN 100 m. rug: 1. Weatherford (VSt) 57,71, 2. Hewes (Vst) 57,78, 3. Houck (VSt) 58,17, 4. Lahanas (VSt) 58,21, 5. Robins (GBr) 58,53,6. Zedlitz (VSt) 58,67. 200 m. vrij: 1. Holmertz (Zwe) 1.50,19, 2. Werner (Zwe) 1.51,83, 3. Geleria (Ita) 1.52,64, 4. O'Hare (Can) 1.52,75, 5. Granneman (Ned) 1.53,84, 6. Kennedy (Vst) 1.54 04. 100 m. vlinder: 1. Harvey (VSt) en Rippenger (VSt) 54,47, 3. King (VSt) 54,94, 4. Gally (VSt) en Porting (VSt) 55,12, 6. Linds- trom (Zwe) 55,63. 400 m. wissel: 1. Rankin (VSt) 4.23,55, 2. Irvin (VSt) 4.27,34, 3. Bidrman (Zwe) 4.28,26, 4. Looze (VSt) 4.28,93, 5. Weatherford (VSt) 4.31,24, 6. Kelly (Can) 4.31,51. DAMES 100 m. rug: 1. Egerszegi (Hon) 1.01,88, 2. Mahoney (VSt) 1.02,76, 3. Heydanek (VSt) 1.05,56, 4. Niedermeyer (VSt) 1.05,46. 200 m. vrij: 1. Cassiday (VSt) 2.02,87,2. Nyberg (Zwe) 2.03,17,3. Magill (VSt) 2.04,18, 4. Smith (VSt) 2.04,63. 100 m. vlinder: 1. Minthorn (VSt) 1.02,24, 2. Scarborough (GBr) 1.02,46, 3. Shitou (Jap) 1.02,63,4. Therrien (Can) 1.02,80. 400 m. wissel: 1. Petricevic (Joe) 4.47,47, 2, Griglione (Vst) 4.54,60, 3. Williams (VSt) 4.54,85, 4. O'Keeffe (VSt) 4.57,89. Dammen WK jeugd Uitslagen tweede ronde: Del- motte (Fra)-Ba (Ivo) 1-1, Koetoe (Sur)-Garista (Ita) 1-1, Nicault (Fra)-Wiering (Ned) 2-0, Burle son (Sur)-Glaude (Bel) 2-0, Van Leeuwén (Ned)-Hubner (Bel) 1- 1, Mol (Ned)-Tingass (Sov) 2-0, Koifman (Sov)-Sizov (Sov) 2-0, Collomb (Fra)-Raimondi (Ita) 0-2. Stand: 1. Koifman en Ni cault 4 punten, 3. Mol, Ba en Delmotte 3,6. Wiering, Hubner, Tingass, Sizov, Raimondi en Burleson 2, 12. Koetoe, Garista en Van Leeuwen 1, 15. Glaude en Collomb 0.

de Stem | 1988 | | pagina 9